Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45801) emvy válasza dqdb (#45799) üzenetére


emvy
nagyúr

> hiába egy tényleg nagyon jó billentyűzet a tiéd, de clicky + Ducky ;]

MX Brown, szoval 'csak' taktilis :)

while (!sleep) sheep++;

(#45802) dqdb válasza emvy (#45801) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akkor rosszul emlékeztem, így sokat halkult, de olcsóbb az nem lett :)

ISO vagy ANSI?

#45803: akkor nagyon jó áron fog valaki egy minőségi billentyűzethez jutni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45803) emvy válasza dqdb (#45802) üzenetére


emvy
nagyúr

ANSI. Mondjuk en 30k-ert vettem, annal csak olcsobb lesz :D Vagy 40-ert? Mar nem emlekszem.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#45804) Vismajor01 válasza dqdb (#45796) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nem lesz meg a kupakkészlet, mert visszavittem a billentyűzetet oda ahol vettem

Szóval nulláról kell indulni. Fogalmam sincs melyik kapcsoló milyen, hol tudom ezeket megnyomkodni?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#45805) szasanyi válasza dqdb (#45799) üzenetére


szasanyi
félisten

Az a gond, hogy a "jó minőség" nem ugyanazt jelenti mindenki számára. Nekem nem csak az a jó minőségű billentyűzet, ami 40k fölött van.
Ha már kimondottan halk nincsen akkor ne legyen hangos, a világítást leírtam, és lehetőleg HU legyen. Nem kell RGB, nemkell mecha, nem kell semmi extra/csicsa, márkához esem ragaszkodok. Egyszerűen nem hiszem el, hogy nem létezik ilyen billentyűzet. Az lehet, hogy az általános igények (és pénztárca) fölöttem áll, de ez egy dolog....

(#45806) Vismajor01 válasza szasanyi (#45805) üzenetére


Vismajor01
addikt

A probléma a világítással van. Egyszerűen nincs olyan jó minőségi mecha (elfogadható áron) aminek CSAK a gombjai világítanak. Szerintem erre nincs igény, vagy a billentyűzet szerkezetéből adódóan nem fordul elő gyakran mert macera.

Mindenesetre ezt csak az alapján írom amit itt olvasgattam, majd az okosok is válaszolnak

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#45807) szasanyi válasza Vismajor01 (#45806) üzenetére


szasanyi
félisten

NEM szükséges mecha, de ezt írtam is.

(#45808) Vanir válasza szasanyi (#45807) üzenetére


Vanir
veterán

Nem csak mechából nincs az igényeidnek megfelelő. Ellenben ha van kedved némi hazárdjátékhoz, akkor Cougar Vantar (ha van valami hibája, akkor az szerintem bőven a garanciaidőn belül ki fog jönni).

(#45809) Vismajor01 válasza szasanyi (#45807) üzenetére


Vismajor01
addikt

Igen, de membránra pedig azt mondták, nem ajánlják mert nem tartós.

Nekem egy ollós Cougar 200K volt, egyszer gariztattam, 2x én javítottam, F10-nek búcsút mondtam mikor egy nap a beszart a kódolója v milye, és K-t nyomtam és U-t írt etc. Vissza adták az árát. Pedig szerettem.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#45810) Mr.Csizmás válasza Vismajor01 (#45792) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

milyen jellegűt keresel :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45811) dvids válasza szasanyi (#45805) üzenetére


dvids
aktív tag

Az ajánlóban is szereplő Hamna uRage Illuminatedet fontolóra vetted? (Nyilván kompromisszumokkal ajánlott.)

[ Szerkesztve ]

(#45812) Domonkos válasza Vismajor01 (#45806) üzenetére


Domonkos
Ármester

Miert olyan nagy baj, ha a billentyuk kozott is atszurodik a vilagitas? Ha azert kell, hogy sotetben is lasd a billentyuket, akkor pont hogy emiatt fogod jobban. Mert ha tudod hogy hol van a szeluk, akkor nem fogsz melleutni.
BTW egy kislampa meg ma is inkabb sokkal javasoltabb, mint egy vilagitos billentyuzet. A miertet azt kitalalhatjatok...

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45813) szasanyi válasza dvids (#45811) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, és éppen ezért növeltem az árat - de ha nincs jobb közel 2x áron sem, akkor nyilván nem fogok 2x áron kábé uo. bill-t venni. Sem 40k+ árért, hogy elmondhassam nekem milyen csili billentyűzetet használok arra, amire jóval olcsóbb is megfelelő.

(#45814) Vismajor01 válasza Mr.Csizmás (#45810) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nem próbáltam ki nagyon őket.(soha)
http://i.imgur.com/GWfV3.gif

Ez alapján Cherry MX blue. Nem gémelek, cherry red kiesik.

Ez clicky (Nem tudom az mi, de jól hangzik) és tactile: Precise ami szintén nem tudom mit jelent, de jól hangzik.

Befogok menni vmi media marktba és kipróbálgatom, ha nekik van olyan.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#45815) Domonkos válasza Vismajor01 (#45814) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Nem gémelek, cherry red kiesik.
Szerintem meg ne ejts ki egy kapcsolot, csak azert, mert valakik azt mondjak, hogy jatekra valo. Hulyeseg. Ez egy masik tipus, ami lenyomaskor mas erzetet ad. Lehet hogy neked ez fog tetszeni. Probald ki!
A blue azert lehet rossz jatekra, mert van egy jo adag hiszterezise, ami a tobbi fajtanak (szinunek) nincs. Vele nehezebb double-tappelni. A linearis kapcsolokat vannak akik nem szeretik, mert nehezebb raerezni, hogy pontosan mikor kapcsol.

Mondjuk poen, hogy a cherry mx blue es a tobbi klonja sem igazan akkor kapcsol, mint ahogy kattan, vagy enged fel, amikor visszafele kattan. IBM FTW!

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45816) nzx


nzx
újonc

Sziasztok !
Billentyűzetet szeretnék vásárolni és a segítségeteket kérném!
Olyat szeretnék venni amelyiken külön billentyűkön megtalálhatóak az ékezetes betűk mint pl : á,é.ű
Asus, Logitech, Genius márkákban gondolkodom.
A billentyűzet jó lenne ha ollós lenne vagy még a hagyományos membrános is megfelel.
Most egy Logitech DeLuxe 250-es van úgyszintén különálló magyar ékezetes billentyűsükkel.

Másik kérdés : Milyen programozói billentyűzet tudtok ajánlani , ami még hagyományos billentyűzetként is használható ?

Segítőkész válaszokat előre is köszönöm !

(#45817) Domonkos válasza nzx (#45816) üzenetére


Domonkos
Ármester

Milyen egy "programozoi billentyuzet"? Milyen az amit nem lehet normal billentyuzetkent hasznalni?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45818) Domonkos válasza Domonkos (#43044) üzenetére


Domonkos
Ármester

Rovid osszefoglalo a planck-rol, igy 100+ nap utan, tetelesen.
A jo:
+Nem bantam meg a valtast, tovabbiakban is maradni fog.
+A retegszam volt hogy felment egesz 5-ig, de jelenleg 3-mal is teljesen jol elvagyok itthon is es a munkaban.
+Mostani a 16. iteracioja a firmware-nek es most mar minden kivant funkcio rendesen mukodik.
+Meg egy billentyu van, aminek nem talaltam igazan jo funkciot az alapretegen, a tobbivel full elegedett vagyok.
+Az 1 es 10 perces gepelesi rekordomat most ezzel tartom.
+Visszaterve mas billentyuzetre (akar csak a laptopera) farasztobbnak tunik azok hasznalata a tavoli billentyuk miatt; visszaterve pedig a forditottja.
+Halk
+Gyors/hatekony

A rossz:
-A hozza kapott tappancsok tul magasak es puhak. Ha az egesz asztalt lefedo egerpadon hasznalom, akkor erezhetoen puhabb (es szamomra kellemetlenebb) az erzete, mint megfeleloen alatamasztva, vagy egerpad nelkul.
-Az egyik laba leesett, azt vissza kellett ragasszam.
-A kupakok feliratai kezdenek halvanyodni. Nem koszosak, mert a furdetes utan sem ugyanolyan kontrasztosak, mint a kepeken. Kesz szerencse, hogy leszarom.
-Az 650g-os tomeg (tok es kabel nelkul) nem a legjobb hogy napi szinten hurcolasszam.
-Az 5 csavar ami a billentyuzettel jott nem magnesezheto; nehez visszacsavarni oket a helyukre.
-Akarmennyire is jo a kapcsolok erzete, nem egy buckling spring.
-Nagyon bena visszaulni utana egy hagyomanyos billentyuzethez. Nem az ortho/staggered dolog miatt, hanem az extra funckiok hianya miatt, amit magam programoztam bele. Emellett sok megszokast igenyel.

Osszessegeben egyebkent jo, de csak azoknak, akik nem felnek kelloen sok idot raaldozni, hogy szemelyre tudjak szabni. Az elvesztett billentyuket szoftverrel es amugy kezreeso kombinaciokkal egeszen ugyesen lehet potolni. Ha jol csinalod, akkor a vegeredmeny egy olyan periferia (szandekosan nem irtam billentyuzetet) lesz, ami kenyelmesebb es kevesbe farasztova teszi a munkat. Minden esetre nem egy rovidtavu befektetes...

Kezdetben az alapreteg adta magat. Ott nem volt nagyon mit varialni. Azokat a karakterekre es funkciokra amiknek nem jutott fizikai billentyu igyekeztem olyan helyre rakni, ahol amikor nem talaltam, eloszor kerestem. Igy eleg hamar meg lehetett tanulni mindennek a helyet, de nem volt nagyon atgondolt a kiosztas. Az utobbi par hetben csiszolgattam rajta es most mar publikalashoz kozeli allapotba kerult. Meg egy kis megszokast mondjuk igenyel.
BTW: legutolso frissitessel en is atraktam bal kez ala "numpad" elrendezesbe a szamokat. Eredetileg jobb ala szerettem volna rakni, de ott mar nem volt hely. Mondjuk igy is sokkal jobb, mint ha egy sorban lennenek.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45819) dqdb válasza Domonkos (#45818) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az ékezetes betűket hogyan oldottad meg? Az operációs rendszerre bízod, ahogyan egy átlagos billentyűzetnél történne, vagy van egy egyedi réteged a megfelelő Unicode makrókkal?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45820) nyunyu válasza dqdb (#45819) üzenetére


nyunyu
félisten

Max rep:ul"o 'ekezetekkel. :))

Bár a hun101 kiosztás nem támogat Ő/Ű-t, mert a "-t német umlautnak veszi, az meg csak Ä/Ö/Ü-n van.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45821) PixAlan válasza Domonkos (#45818) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Nagyon bena visszaulni utana egy hagyomanyos billentyuzethez. Nem az ortho/staggered dolog miatt, hanem az extra funckiok hianya miatt, amit magam programoztam bele.

Ezzel én is abszolút így vagyok, ráadásul nekem sajnos elég sokat kell használnom standard layoutot egyetemem, hurcolászni meg sok macera lenne.

Split billentyűzet kipróbálásán amúgy nem gondolkozol véletlen? Nekem az elég nagy előrelépés volt ergonómiailag, alkalmazkodni meg elég minimálisan kell csak hozzá.

(#45822) Domonkos válasza dqdb (#45819) üzenetére


Domonkos
Ármester

Igazabol sehogy.
Amiota valtottam egyetlen alkalom nem volt, hogy mindenkepp ekezetes billentyuket kelljen irnom.
A mostani firmware az us-re emulalja a sajat, modositott dvorakomat, hasonlot, mint amikor meg csak szoftveresen oldottam meg mindent. Akkor volt egy kiexportalt keymap-em, amit a .profile toltott be a wm utan.
Amugy az áóéúí az aoeui felett van az altgr retegen (dvorakon rettento kenyelmes), az öőüű pedig egy sorral felettuk, de szintem a bal kez alatt. Ha megis kellene irnom, mint most, akkor egy ~/.sajatdvorak.sh es setxkbmap us a megoldas.
Gondolkoztam az unicode-os megoldasban is, de az nem univerzalis. Minden operacios rendszernek mas elkepzelese van arrol, hogy hogyan kell unicode karaktert bevinni. Meg lehetne oldani, hogy a bill felismerje az oprendszert es ugy kuldjon unicode-os leuteseket, de meg nem ereztem akkora szukseget, hogy megcsinaljam. Foleg ugy nem, hogy a fentebb emlitett szoftveres megoldas meg mindig mukodik.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45823) Domonkos válasza PixAlan (#45821) üzenetére


Domonkos
Ármester

Rovid idore probaltam egy ergodox ez-t, de nem volt nagyon meggyozo az anyaghasznalata, igy azota nem is nagyon kerestem a lehetosegeket, hogy hosszabb tavon is tegyek vele egy masodik probat.
Amugy jobbnak tartom en is a split es az ergonomikus kialakitasu billentyuzeteket, de amennyit en hurcibalom ezt a planck-et, nem hiszem hogy jobban jarnek egy split billentyuzettel, ha teljesen lecserelnem.
A kovetkezo billentyuzetem viszont valoszinuleg egy split 40%-os darab lesz - ha sikerul a planck-kel hasonlo minosegu modellt talalnom. Gondolok itt az alu hazra es az acel plate-re. Addig maradok ennel. :K

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45825) Vismajor01 válasza #17954112 (#45824) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nem én vagyok az embered, de én Cougar 200k-t 1,5 évig hajtottam és nagyon szerettem. Már mikor nem esett ki egy gombja. :D De amúgy imádtam. ÉS világít, és 10k alatt van.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#45826) ghost364


ghost364
senior tag

Sziasztok, nem tudom hogy jó helyen járok-e, de azért egy próbát megér.
Vettem itt a bolhapiacon egy IBM Model M-et 1000 forintért (úgy érzem magam mint aki megnyerte a lottót), nagyon szép állapotügyileg is, viszont német kiosztású. Lehetséges valahol magyar keycapeket szerezni? Vagy esetleg valami másik típussal is működne?

(#45827) nyunyu válasza ghost364 (#45826) üzenetére


nyunyu
félisten

Unicomptól lehet rendelni bármilyen kiosztású keycapot, ha tudod a magyar Model M gyári típuskódját (Vagy Domonkostól megkérdezed :DDD), de tőlük csak a szállítás 50$.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45828) Domonkos válasza ghost364 (#45826) üzenetére


Domonkos
Ármester

En is csak az unicomp-ot ismerem, mint biztos forrast.
Ha az nem jatszik, akkkor szinte csak mas, "donor" billentyuzetekbol lehet hozzajuk potalkatreszt szerezni.
Magyar kupak az viszont ritka. Max 2 szettel ha talalkoztam eloben.
Bar kompatibilisek, a regi IBM billentyuzetekre ketfele kupak kerult. Az egyreszes es a ketreszes. Magyarbol csak ketreszeset ismertem. Picit mas az erzete a kettonek. Ha penge erzetet szeretnel akkor ne keverd oket. (meg persze csinald meg a nut&bolt moddot)

Megkerdezhetem, hogy mi a pontos tipusszama? A hatuljara ragasztott kis papirdarabon kellene hogy rajta legyen. Egy 7 jegyu szam es tippre 13-mal kezdodik.
Amugy grat hozza!

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45829) ghost364 válasza nyunyu (#45827) üzenetére


ghost364
senior tag

Köszi, akkor jó lesz a német is :D
(#45828) Domonkos: 1391403 a típusszám és 06-01-1989 a gyártás. Ez a nut&bolt mod érdekesnek hangzik, majd ha lesz időm lehet hogy nekiesek.

(#45830) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

Billentyűzetet keresek a következő (talán teljesíthetetlen feltételekkel)

Ár MAX:30 000
Mecha
Inkább black switch de ha nincs lehet red
MAygar vagy német (í a helyén legyen és nagy enter)
90% game 10% egyéb
esetleg( az alsó (space alatti) rész minél kevésbé legyen markáns) csuklótámasz nem vagy csak leszedhető

[ Szerkesztve ]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#45831) prtvlogan


prtvlogan
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy Urage Mechanic típusú billentyűzetet. Kék kapcsolókkal van szerelve, aminek a "márkája" vmi JWS, vagy hasonló.
Maga a billentyűzet tetszetős, makrózható, kellően stabil, fémvázas kivitel. [link] A gondom az lenne vele, hogy kurva hangos. A média márkt-ban kipróbáltam, de ott a környezeti zajok miatt közel sem tűnt ennyire csattogósnak..
Szeretném lecserélni egy halkabbra, ehhez kérném a segítségeteket. Csak játékra keresnék valami halk mechanikus rgb-s billentyűzetet. Szeretném, ha lehetne makrózni is, de persze nem ez a legfontosabb. Amit szeretnék, az a magyar kiosztás, és a két soros nagy enter gomb, ha jól emlékszek, a barna kapcsolókat ajánlják halknak. A kékhez képest lényegesen halkabb, vagy eetleg egy pici gyerek ennek a hangjára is felkellhet?

(#45832) need válasza prtvlogan (#45831) üzenetére


need
addikt

bocs hogy bele vau vau de én csak erre tudok reagálni

"vagy eetleg egy pici gyerek ennek a hangjára is felkellhet?"
ne tedd a néma csendet csinálj mindent úgy ahogy szoktad kicsi gyermek megszokja a zajt és jobb mint a néma csend mi porszívóztunk is amikor aludt szoknia kell a zajt ;)

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#45833) OPiiPO válasza need (#45832) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1, a néma csendben alvásra szoktatott gyerek egészen hosszú távú kiszúrás

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#45834) prtvlogan válasza need (#45832) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Igen, ez félreérthető mondat, annyit takar, hogy a halk ollós billentyűzetem lehet nem pont most kellett volna cserélnem hangosan csattógosra, de ha már ilyen lett, és van esetleg halkabb mechanikus (kinek mi a halk, tudom..), akkor inkább még most kicserélném..

(#45835) nyunyu válasza prtvlogan (#45831) üzenetére


nyunyu
félisten

Vettem egy Urage Mechanic típusú billentyűzetet. Kék kapcsolókkal van szerelve, aminek a "márkája" vmi JWS, vagy hasonló.
...
A média márkt-ban kipróbáltam, de ott a környezeti zajok miatt közel sem tűnt ennyire csattogósnak..

Ez szerintem mehet a híres utolsó mondatok gyűjteményébe.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45836) Solymi81 válasza nyunyu (#45835) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Nekem inkább az tetszik, hogy az emberek vesznek valamit amiről nem tudnak semmit se és utána kérdezősködnek :)

(#45837) nyunyu válasza Solymi81 (#45836) üzenetére


nyunyu
félisten

Már belefáradtam, hogy hetente felhívjam a figyelmet a kék kapcsolók hangjára, mert eléggé legnagyobb alkoholtartalmú zöldség állaga volt...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45838) PixAlan válasza prtvlogan (#45831) üzenetére


PixAlan
aktív tag

releváns videó

Barna illetve piros kapcsoló mindkettő jelentősen halkabb, pláne ha nem izomból csapkodod a billentyűzetet, silent red pedig még halkabb. Utóbbival a fnatic streaket tudom ajánlani, lehet kapni iso kiosztásban, ami a magyarral megegyező elrendezés, bár a feliratozás nem magyar(de a hamáról át tudod rakni a kupakokat ha nagyon kell a magyar feliratozás)

(#45840) prtvlogan válasza PixAlan (#45838) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Köszi szépen!

A magyar kiosztás jó ha van, de tulajdonképp játéknál mindegy, hogy magyar-e a billentyű, vagy sem.
Nézegettem a Logitech G512 Carbon-t is, amihez ezt írja a weboldala: ."A Romer-G Linear egy teljesen puha és szintes hangtalan billentyűleütést kínál." Bár erről a típusról nem nagyon találtam még tesztet itthonról,..
Na mindegy, majd megoldom, mégegyszer köszönöm!

nyunyu Nyugodtan beleírhatod, és/vagy frissítheted az összefoglalót,és akkor lehet mire mutogatni de ha nem írsz most ide, észre sem vesz senki igaz?..

Solymi81 tessék [fütyike]

(#45841) PixAlan válasza prtvlogan (#45840) üzenetére


PixAlan
aktív tag

a romer g-k valamivel halkabbak a sima barna illetve piros kapcsolóknál, de kb ez az egyetlen pozitív tulajdonságuk(na jó, még szép egyenletesen is világítanak meg nincs light bleed). Silent red halkabb a romer g-nél is.

(#45842) Solymi81 válasza prtvlogan (#45840) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Jajj istenem, bocsánat, hogy beletapostam érzékeny lelkedbe...

Ha jobban utánam néztél volna, akkor láthatnád, hogy már előtte 2,5 hónappal is nézegettem a mecha és hagyományos bill-eket, nem csak boltokban, de utánaolvastam itt a fórumon és a neten is, hogy melyik lehet az ami nekem megfelelő.
Azóta egyébként járt nálam pár bill., írtam róluk egy kicsit, hogyha valaki olyat keresne.

Azért meg ne én legyek már a hibás, hogy rendesen időt és energiát szánok arra, hogy utánajárjak annak amit venni szeretnék, plusz számolok azzal, hogy adott termék hangja más egy zajos üzletben mint egy csendes környezetben.
Arról nem is beszélve, hogy azt a tényt közöltem, hogy a mecha valóban hangosabb mint egy membrános, nem azt, hogy hangosabb mint amire számítottam.

(#45843) Vanir válasza Solymi81 (#45842) üzenetére


Vanir
veterán

Semmi baj, még egy ember az ignore listára, bless premium membership. :DDD

(#45844) nyunyu válasza prtvlogan (#45840) üzenetére


nyunyu
félisten

Romer-G Linear

Az első Romer-G taktilis volt, a nemrég megjelent lineáris verzióról gyakorlatilag még nincs semmi információ, azon felül, hogy -t bemutatott 1-2 új billzetet, amiben már azt tesznek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45845) need


need
addikt

Sziasztok..

Ma délelőtt voltam billentyűzet mustrán még pedig [itt] mivel amit szerettem volna venni itt kapható volt.

Na most üzenem [PixAlannak] "tesó itt nincs lóf*se meg kilátóterem meg végkép nincs oda mész ha van van ha nincs nincs"

Na elsőnek a TESORO GRAM XS ULP - ULTRA LOW PROFILE, néztem meg szép kialakítású billentyűzet és akinek bejön a Low jó választás lehet. Én a RED SWCH próbálgattam könnyen jár rajta a kezed. Én bent a m.helyemen próbálgattam egy Low billentyűt elég sok volt a melléütésem. Eleve nem is gondolkoztam rajta.

Egy gondolattal már körül tekintőbb voltam de azért a kíváncsiság nagy úr és megnéztem a
TESORO GRAM SPECTRUM UXL - OPTI BLUE SWCH igen van hangja és az első gondolatom az volt hogy itt a nyakunkon a Helloween és még a halottak is kijönnek a földből olyan hangos. ;]

A választásom végül a
TESORO GRAM SPECTRUM UXL - OPTI RED SWCH eset. Van különbség hangban és lenyomásban Blue-hez képest. Adtak hozzá négy Blue kapcsolót lehet hogy majd egyszer WSAD lesz belőle.
Van súlya és ezt érezni lehet mert kb. ennyit tudok elmondani róla mert nem mostanában lesz beüzemelve
majd a köv. hónapba egy tiszta telepítés keretében lesz hozzá illesztve a rendszerhez az egérrel együtt ;)

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#45846) nyunyu válasza need (#45845) üzenetére


nyunyu
félisten

Mit kell beüzemelni egy kihúzom, bedugom, működik hardveren?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45847) pengwin válasza need (#45845) üzenetére


pengwin
addikt

Nehogy emiatt újra telepítsd a rendszert! :Y

Bedugod és használod, ez csak egy USB eszköz, nem új alaplap. ;)

Üdv, pengwin

(#45848) dugo_ válasza pengwin (#45847) üzenetére


dugo_
veterán

nem új alaplap

Még akkor sem kéne... :D

(#45849) need válasza pengwin (#45847) üzenetére


need
addikt

az van hogy 2012 óta megy a win7 és szépen lassan jönnek elő a gondok vele nem régen vettem egy win10-et itt az aprón és majd ha lesz annyi időm akkor majd felrakom és akkor akarok foglalkozni az új egeremmel és billentyűmmel ;)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#45850) emiki6 válasza pengwin (#45847) üzenetére


emiki6
veterán

Új lakás, új szokások... :)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.