Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45351) nyunyu válasza PixAlan (#45350) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem a most nyúzott ErgoClearem hangosabbnak tűnik, mint az előző billzetem MXG Brownja, pedig igazából csak a kapcsolókban lévő rugó (68gr Outemu vs 55gr Cherry), meg a stem különbözik (Outemu Clear 2.2 vs Gateron Brown)
PCB+kapcsolók háza nagyjából ugyanaz ('91 Cherry MX 1000 vs '95 Cherry MX 1000), kupakok is erősen hasonlóak ('91 Cherry doubleshot vs '92 Cherry doubleshot)

De szerintem ez azért van, mert az Outemu Clear stem taktilis füle sokkal nagyobbat döccen lefele menet, mint a Gateron Browné.

Amíg nem tuningoltam a billzetet, gyári MX Black rugóval+stemmel lényegesen halkabb volt, leszámítva némelyik rugó pengését. -> lineáris kapcsoló mindig halkabb, mint a taktilis.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45352) PixAlan válasza nyunyu (#45351) üzenetére


PixAlan
aktív tag

szerintem inkább a felütésnél az erősebb rugó okozhatja a különbséget, illetve a ház még nagyon sokat változtat.

Én most box royalokat újítottam be egy új buildhez, hát ezeknek valami brutális taktilitásuk van(mondjuk nekem nincsen nagyon viszonyítási alapom, eddig mx brown meg blue került a kezeim közé a jobb taktilis kapcsolók meredek árcédulája miatt), és ezeknél sem hallom az aktiválás hangját már normális távolsából, bár ha oda emelem a billzetet a fülemhez, akkor sejlik valami.

(#45353) chopin42 válasza PixAlan (#45350) üzenetére


chopin42
őstag

Elég informatív videó. Midnenesetre amíg jó lesz ez a billentyűzet ,maradok a silent rednél, megszoktam, megszerettem, és soha többet membrán...

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#45354) betegphiu válasza chopin42 (#45353) üzenetére


betegphiu
senior tag

tudnál mondani olyan billentyűzetet, ami hasonlóan halk egy laptopéhoz és nem kell miatta hitelt felvenni ? heti 20 óra használatról van szó. :)
köszi

[ Szerkesztve ]

(#45355) Vanir válasza betegphiu (#45354) üzenetére


Vanir
veterán

Cherry Stream 3.0 talán.

(#45356) RM1


RM1
aktív tag

Sziasztok! Asus Cerberus Mech RGB-vel valakinek van tapasztalta? Esetleg alternatíva magyar kiosztással, hasonló minőségben és árban? Csuklótámasz hiánya zavar kicsit.

(#45357) Mr.Csizmás válasza RM1 (#45356) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csuklótámaszt tudsz venni fillérekért bármelyik rendelős oldalon. "wrist rest" vagy ilyesmi néven keresd.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45358) PixAlan válasza RM1 (#45356) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Hát ha a harminc-x ezerért kapható opciók is magyarok, akkor csak a tesoro versenyzik velük, azokban is ugyan ez kapcsoló van, szóval ezen a téren nem jelentene előrelépést, viszont a tesoroknak vannak kisebb-nagyobb hülyeségeik, szóval csupán brand alapján itélve én az asust venném.

ISO kiosztású(német, UK angol) cooler master masterkeys pro és pro rgb billentyűzeteket lehet még magyarítani kiegészítővel viszonylag jó áron, viszont ezeket most nem igazán lehet kapni ahogy néztem, a cooler master többet bizonyított illetve ők eredeti cherry kapcsolókat használnak, szóval ez minőségben előrelépés lenne.

(#45359) RM1 válasza PixAlan (#45358) üzenetére


RM1
aktív tag

Köszi a válaszokat mindkettőtöknek. Külön csuklótámaszt majd úgyis csak akkor veszek, ha megvan a bill., Cooler Master-t megnézem még.

(#45360) Snowy_owl válasza Mr.Csizmás (#45233) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Később lehet élek a lehetőséggel. :R

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#45361) kisi


kisi
aktív tag

Sziasztok!

Ha elhagyták a wireless billentyűzet vevőjét (logitech K270, illetve MK300) van esély valami másik vevőegységgel összepárosítani, vagy kuka mindkettő?

(#45362) stuka20


stuka20
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg egy asus rog claymore-om van, viszont nagyon zavar, hogy hangos. Este játszok és jönnek, hogy hanyagoljam, mert áthallatszik a másik szobába, hogy csapkodom. Viszont, ha meg finoman érek hozzá, akkor vagy nem érzékeli normálisan vagy pl. gépelés közben is pl.: vagy kimaradnak a betűk vagy éppen a space-t sem érzékeli normálisan. Szóval a lényeg, hogy mindenképpen hangosan kell gépelnem. Így arra jutottam, hogy (vagy) leresek egy új billentyűzetet, ami valamennyire hasonlít a mostanihoz vagy valahogyan megoldani, hogy csendesebb legyen. Az utóbbi lenne a legjobb. Ha meg arra nincs semmilyen esélyem, akkor új. A funkcit amúgysem használom ki a claymore-nak, 1x-1x makrózok néhány szöveget, de ez is ritka. Igazándiból csak egy minőségi magyar kiosztású rgb billentyűzet kellett.

Szóval, ha újat veszek, akkor,
1.Mekkora összeget szánsz rá? Amennyiért eltudom adni a claymore-t.
2.Használt szóba jöhet? Az újakat preferálom inkább.
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Asus rog claymore és a bevezetőben nagyjából megválaszoltam.
4.Mire használnád a billentyűzetet? Játék és napi általános használatra.
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) Nem tudom.
6.Van konkrét modell ami tetszik? Nincs.
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) Magyar, ha lehetséges, nem tudom, hogy az angol kiosztásra áttudnék-e szokni, még úgy is, hogy szoftveresen megoldható. De még nem volt angol kiosztású billenytűzetem, szóval nem tudom megmondani, hogy áttudnék-e szokni vagy sem.
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) Numpad mindenképpen.
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.) RGB és csuklótámasz jó lenne.

(#45363) Degeczi válasza kisi (#45361) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A K270 elvileg azt a standard "Unifying" vevőt használja, mint sok másik Logitech is (nem csak billentyűzetek, egerek közül is a jobbak)

(#45364) kisi válasza Degeczi (#45363) üzenetére


kisi
aktív tag

köszönöm, szerintem rendelek akkor e-bayről, egy próbát megér

(#45365) nyunyu válasza Degeczi (#45363) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyáltalán maradt még nem unifying kompatibilis egerük/billzetük? (egy-két 1000Hz-s gamer cuccot leszámítva?)

Legtöbb olcsó egerük hasán már 5 éve is rajta volt a unifying logó, így az egér dedikált Nano vevőjének elvesztése esetén tudtad unifyinggal pótolni.

Kész felüdülés volt a tizenévvel ezelőtti minden egérnek saját, más évjáratú egérrel sem kompatibilis vevője van káosza után. (Pl. MX Revokhoz 3 féle vevő volt, plusz az MX5500R saját BT dongléja.)

[szerk:]MK300 NEM unifying, csak a saját dedikált vevőjével párosítható.
K270 elveszett unifying vevőjét viszont tudod pótolni. (Más kérdés, hogy minek, hiszen az a K120 multimédiás tesójának farkatlanított változata. :DDD)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45366) dqdb válasza nyunyu (#45365) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kész felüdülés volt a tizenévvel ezelőtti minden egérnek saját, más évjáratú egérrel sem kompatibilis vevője van káosza után. (Pl. MX Revokhoz 3 féle vevő volt, plusz az MX5500R saját BT dongléja.)
Én egy MX1100-zal próbáltam egy fél évvel korábban vásárolt MX1100 vevőjét használni, de csak a sikeres párosításig jutottam el a Logitech célszoftverében, azonban nem sikerült működésre bírni, így kereshettem meg a hozzá adott vevőt.

Degeczi: Más kérdés, hogy minek, hiszen az a K120 multimédiás tesójának farkatlanított változata.
Ez a nyunyu-magyar szótárban azt jelenti, hogy vevő vásárlása helyett azt a pénzt egy jó billentyűzetbe forgasd bele inkább :D Sokak tapasztalata alapján K120 a billentyűzetek legalja minőségben/elhasználódás gyorsaságában, ennyi a háttere az odaszúrásnak.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45367) ribizly válasza dqdb (#45366) üzenetére


ribizly
veterán

A K120 életem egyik legnagyobb csalódása volt. Azt hittem legalább Logitech nem csinál hulladékot. Hát tévedtem. Kb az egyik, ha nem a legrosszabb minőségű billentyűzet a piacon.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#45368) chopin42 válasza ribizly (#45367) üzenetére


chopin42
őstag

Hát én azt váltottam, kb 3 évig használtam, és egy fos.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#45369) Necc válasza stuka20 (#45362) üzenetére


Necc
addikt

Vedd meg ugyanazt barna kapcsolókkal a jelenlegi kék helyett? :U

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#45370) nyunyu válasza Necc (#45369) üzenetére


nyunyu
félisten

Claymoreban MX Red van, annak a hangját főleg a gépelési stílus adja.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45371) Necc válasza nyunyu (#45370) üzenetére


Necc
addikt

Megtaláltam a "szokásos" kék, barna, piros kapcsolókkal elvileg ugyanazt a típust, innen gondoltam a többit. :R

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#45372) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

aukey TKL outemu blue [link] [link]
sharkoon purewriter lowfloor red/blue, TKL/fullsize 45€ [link]
random kínai blue 18€ [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45373) Arinisar válasza Domonkos (#45339) üzenetére


Arinisar
csendes tag

Köszi szépen a válaszokat és a segítséget!

A cm masterkeys nem hangzana rosszul, de tényleg messze drágább mint amit erre most rá tudok szánni és ahogy látom, hardveraprón sincs épp nagy kínálat.

@dqdb: Köszi, a rizses dologgal teszettem egy kísérletet, hátha ki tudom húzni addig, amíg belefér valami jobb is a költségvetésbe. Az eredmény az, hogy egy darab (a Windows) kivételével az összes gomb működik. Hogy annak pont mi baja lett, arról ötletem nincs, kicsit fáj a hiánya, de talán az egyik legopcionálisabb gomb a billentyűzeten.

@PixAlan: Áh, oké, akkor megnyugodtam, hogy nincs nagyon mit tenni. Komoly problémát igazából csak először okozott, amikor kitörölt a beragadt backspace egy pár oldal anyagot, mire rájöttem, hogy csak a kihúzás segít (meg az alt+tab, hogy legalább máshol nyomogoassa a törlést).

Asszem várok akkor inkább valami jó apróhirdetésre vagy némileg nagyobb keretre.

(#45374) stuka20 válasza Necc (#45369) üzenetére


stuka20
aktív tag

A jelenlegi az piros és tudtommal nincs a piroson kívül más milyen Magyarországon, de ha lenne, akkor sem kellene, mert rákellene fizetnem. Azt meg nem akarom.

(#45375) dvids válasza Arinisar (#45373) üzenetére


dvids
aktív tag

Te szemezgettél a Tesoro Durandallal? Emagon megint 18-ért adják, ingyen szállítással.

(#45376) dqdb válasza Arinisar (#45373) üzenetére


dqdb
nagyúr

A rizs az alacsony nedvességtartalmával és magas nedvességfelvevő képességével mindig jól tud jönni beázott elektronika kiszárításakor. Én szétszedném a házat, és megnézném, hogy a nyákon nem indult-e el valami rozsdásodáshoz hasonló dolog, és denaturált szesszel áttörölném ezeket a helyeket.

Az eredmény az, hogy egy darab (a Windows) kivételével az összes gomb működik.
Nincsen véletlenül a billentyűzeteden kombináció a Windows gomb kikapcsolására? A legtöbb gamer billentyűzeten van ilyen, és lehet, hogy a beragadt állapotban sikerült neked vagy a billentyűzetnek önmagának lenyomni ezt. A kézikönyvben szerepel az Fn+F12-re aktiválható game mode, bár nem írja, hogy mire való, de az a tippem, hogy ezt kellene lenyomni, hogy a Windows gomb feléledjen.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45377) Solymi81 válasza stuka20 (#45362) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Nézz olyat ami Silent kapcsolós vagy cseréld esetleg barnára, akkor könnyebben érzékeled, hogy hol van nyomáspont és talán csendesebb lesz vagy akár O-gyűrűzheted is, hátha segít.

Előfordulhat, hogy a gépelési stílusod sem segít a dolgon, másrészt ha panelban laksz, akkor sztem (személyes tapasztalat) kvázi lehetetlen csendben maradni, mert este még az egérklikket, széknyikorgást, mindent hallani lehet.

(#45378) PixAlan válasza stuka20 (#45362) üzenetére


PixAlan
aktív tag

ha kék kapcsolók vannak benne, akkor még játszhat egy mx red vagy brown kapcsolós billentyűzet(tesoro, asus cerberus mech viszonylag jobb áron, bár ezek budget kailh kapcsolókkal jönnek), még halkabb mechanikus kapcsolónak pedig ott a silent mx red, de ez csak nem magyar feliratozással elérhető pl fnatic streak.

ha mechanikusnál is halkabb kell, akkor marad a membrános billentyűzetek tengere. A cougar vantar pl ollós, ami egy fokkal jobb a membránosnál, viszont viszonylag sokaknak gondja volt a minőséggel korábban.

(#45379) stuka20 válasza Solymi81 (#45377) üzenetére


stuka20
aktív tag

Na ja, lehet marad a kontrollerrel való játszás :D. (este)
Próbáltam rákeresni, hogy hol kapok barna kapcsolókat. de nem találtam, hogyan írjam be?
Találtam silent kapcsolósat, ami tetszik is csak egy baj van vele, hogy nincs magyar kiosztással. (Corsair Strafe RGB Silent)

(#45380) stuka20 válasza PixAlan (#45378) üzenetére


stuka20
aktív tag

Nem tudom, hogy mennyire zavarna az angol kiosztás, ugyanis nem gépelek teljesen vakon. Valahonnan kellene szereznem kölcsönbe angol kiosztásút, utána már könnyebben menne a választás.

(#45381) Domonkos válasza stuka20 (#45380) üzenetére


Domonkos
Ármester

...vaaagy, amennyi idot eltoltenel, hogy kolcsonbe szerezz egy angol kiosztasu billentyuzetet, annyi ido alatt pont megtanulhatnad egyszer es mindenkorra azt a kiosztast amit hasznalsz. Meglepoen keves idobe telik amugy.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45382) nyunyu válasza Solymi81 (#45377) üzenetére


nyunyu
félisten

Mivel nála az RGB volt a fő szempont a Claymore kiválasztásában, azon az o-ring mindenképpen ront, akármennyire víztisztát használ.
Viszont az észnélküli bottom-outot hatásosan gátolná. (Lehet egyáltalán az MX Redet nem bottom-outolni?)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45383) dqdb válasza nyunyu (#45382) üzenetére


dqdb
nagyúr

Lehet egyáltalán az MX Redet nem bottom-outolni?
Lehet. Bár ehhez közel két évnyi MX Brownon gépelés kellett, és mostanra egyszerűen érzi a kezem 2 mm-t, így amikor 1-2 óráig Red kapcsolós billentyűzetet próbáltam, azon is ment a touch typing. Azt azonban el tudom képzelni, hogy ez a képesség pár hónapnyi kizárólagos Red használat után eltűnne a semmibe.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45384) Necc válasza stuka20 (#45379) üzenetére


Necc
addikt

Ha piros kapcsolókkal (is) hangosan gépelsz az tippem szerint is a gépelési stílus miatt van, ahogy fentebb is említették.

Első körben próbálj meg átszokni, a lineáris mechanikus kapcsolókat nem határozottan kell "püfölni", ahogy sokan azt teszik megszokásból, elég ha a gombokat picivel több mint félútig lenyomod, utána már nem kell erőt kifejteni, és a keletkező hang ~80% -a is ebből fakad, a túlságosan erőteljes lenyomás koppanása hallatszódik, és zavarja a környezeted, és ezen más mechanikus kapcsoló se fog túl sokat segíteni.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#45385) Solymi81 válasza dqdb (#45383) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Meg gondolom embere válogatja, hogy ki mennyire képes rákényszeríteni magát, hogy egy normál billentyűzeten csak touch typingot csináljon, egy lapos billentyűzeten ez nem lenne akkora probléma.

Bár lehet, hogy hülyeséget beszélek, mivel nem volt még barna kapcsolós bill-em, szóval lehet, hogy egy idő után megszoknám én is, de MX Reden esélytelen.

(#45386) dqdb


dqdb
nagyúr

Estimated ship date is Aug 19, 2019 PT.
Massdrop úgy tűnik, hogy negatív rekordot döntött :W

[link]

Amúgy "röpke" 196 dollárból (+ áfa + vámkezelés díja) kijön egy 100%-os ISO készlet, nem is emlékszem ennyire drága kupakkészletre náluk, doubleshot SA ide vagy oda.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45387) Ringman válasza dqdb (#45386) üzenetére


Ringman
nagyúr

azt hiszem ez inkább az SP sara

ha nem kell iso, akkor a maxkey SA olcsó alternatíva lehet.

SP doubleshot SA szettnél még az sem elképzelhetetlen, hogy secondhand még drágább lesz :)

(#45388) stuka20 válasza Necc (#45384) üzenetére


stuka20
aktív tag

Lehet rosszul fogalmaztam, nem ütöm, teljesen normálisan gépelek, sajnos így is elég hangos. Ha pedig még a nomrálisnál is óvatosabban gépelek, akkor jönnek a fent említett "tünetek", elgépelés, nem érzékeli...stb.
De lehetséges, hogy azért is hangos, mert gyorsan gépelek.

(#45389) stuka20 válasza Domonkos (#45381) üzenetére


stuka20
aktív tag

Erre is gondoltam, de mi van HA mégsem. Akkor meg kidobtam x összeget. Bár tudtommal, ha neten rendelem, akkor még visszavihetem és visszakérhetem a pénzemet. 10 nap alatt meg bőven eldől, hogy megtudom-e szokni vagy mégsem. De valahogy úgy érzem, hogy nem tudnám.

(#45390) Xero


Xero
nagyúr

Ebben a nagy emag akcióban vettem egy Tesoro TS-G1N (cherry brown) -t tartaléknak. Úgy voltam vele, hogy egy fokkal jobb lesz mint a kínai megoldások, de meglepett mennyire rendben van. Das Prof Mac (cherry blue)-hez és egy Corsair K70 (cherry brown)-hez tudom hasonlítani.

Nagyon ledöbbentem, hogy már ennyiért is lehet ennyire korrekt motyót kapni. Ahogy néztem még délelőtt volt az új akcióban is.

(#45391) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok,

PCX-be harmadjára vittem vissza a kedvelt Cougar 200k billentyűzetemet.

Az árát ott levásárolhatom, igy 10-15 között keresnék egy méltó utódot, ami ergonomikus, kényelmes.
Meg mondom őszintén, tetszene ha lenne háttérvilágitása, de nem élethalál kérdése.

A probléma annyi h pcx-től kell választanom.

Előre is köszönöm a segitséget,

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#45392) Domonkos válasza Vismajor01 (#45391) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ennyiert akarmelyik belepo szintu mechanikus billentyuzet jobb valasztas. Ha kicsit meg ki tudod tolni a keretet, akkor a tesoro durandalt tudom ajanlani.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45393) nyunyu


nyunyu
félisten

Nézem aprót jól elárasztották 9.5-10k környékén a tündérbotok.

Mindenki hármasával rendelte, hogy kettőt eladva megspórolja a postaköltséget?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45394) Vismajor01 válasza Domonkos (#45392) üzenetére


Vismajor01
addikt

Hm, azt 19-ért vesztegetik. Gondolkodom rajta, általam mélyen tisztelt Xero kollég is ajánlotta.
A mecha még arra is jó lesz ha egyszer lesz újra számitógépem.

Köszi!

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#45395) Mr.Csizmás válasza nyunyu (#45393) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pár napig volt általános 2 db - 20%, 3 db 30% akció talán a teljes termékpalettára, vagy ez is beleesett simán a körbe.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45396) estikornel


estikornel
tag

Sziasztok,

Mától én is csatlakoztam a mechanikus táborba, itt aprón találtam egy Hyperx alloy fps-t 13k-ért, nem volt kérdés hogy otthagyom-e vagy sem. MX red, nyilván ez is hangosabb a membránhoz képest, de szerintem ennyi baj legyen. Nagyon jól össze van téve, bízom benne hogy a kupak matt festése sokáig bírja majd.

(#45397) Necc válasza estikornel (#45396) üzenetére


Necc
addikt

"nyilván ez is hangosabb a membránhoz képest" - a mechanikus MX red silent billentyűzetemen halkabban gépelek, mint az azt megelőző membránoson, sőt ha feladom a gyorsgépelést és lassan megfontoltan gépelek, csak a rugók hangját hallom alkalmanként meg.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#45398) dvids


dvids
aktív tag

Frissiben üzemeltem be a Tesoro Durandalt, az első mechanikus billentyűzetem nagyon régóta.

Nem mondhatnám, hogy szerelem első látásra, mert az istennek sem akart működni, gép újraindítás sem segített, csak az, ha már a futó Windows alatt kihúzom és visszadugom. Ez így elsőre nem esett jól, kíváncsi vagyok milyen gyakran reprodukálja a hibát, de ha ezt állandóan eljátssza akkor küldöm is vissza. Korábban írt már más is ilyen problémáról, de neki ritkán fordult elő, na meglátjuk.

A másik furcsa a membránosaimhoz képest (főleg MS Comfort Curve 3000-et használtam az elmúlt években, amíg gyártották és lehetett kapni), hogy sokkal dagibb, asszem kelleni fog egy csuklótámasz a komforthoz. (Erre van valakinek valami jó tippje?)

A barna switchekkel kényelmes gépelni, nyilván szokni kell, de valahogy úgy érzem a kezem is kevésbé fárasztja. Persze még épp csak belekóstoltam.

Az vitathatatlan, hogy sokkal hangosabb a membránosokhoz képest, de nálunk ez a lakáselrendezésből adódóan nem nagyon lesz gond.

Minden esetre köszi a topiklakóknak az infókat, sokat olvasgattam és segített a döntésben. Remélem beválik!

[ Szerkesztve ]

(#45399) ribizly válasza dvids (#45398) üzenetére


ribizly
veterán

glorious pc gaming race wrist rest;)
Elvileg kapni minden mérethez (60/75(TKL)/100%) és elvileg elég jó.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#45400) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Logitech G Pro Gaming billentyűzet (920-008294)-ről? Milyenek a kapcsolói egy MX vagy egy Gateronhoz képest?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.