Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46401) dugo_ válasza milszab (#46400) üzenetére


dugo_
veterán

Nehogy levágd. Hajtsd be alá.

(#46402) dqdb válasza dugo_ (#46401) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hajtás előtt nem ártana valami szigetelőt tenni a visszahajtott két réteg közé, különben könnyen belefuthat abba, hogy a visszahajtott rész küldi a fantom billentyűlenyomásokat.

Elvileg lehetne vágni, de ehhez ki kell mérni vagy szemmel végig kellene követni, hogy nincsen-e véletlenül ott olyan kábeldarab, amire mégis szükség lenne. Gyakorlatilag azonban szerintem is hajtogatni kellene, mert ha tudná, hogy mire kell figyelni, akkor nem hangzott volna el ez a kérdés.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46403) nyunyu válasza milszab (#46400) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem fog működni, ha levágod.

Ilyenkor azt szokták csinálni, hogy a felesleges részt behajtják a billzet maradék fele alá.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46404) Mr.Csizmás válasza milszab (#46400) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:U :Y

inkább ne

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46405) milszab


milszab
senior tag

Oké. Én is a hajlítást akartam először, csak belül úgy nehezen fog elférni, de megfogom oldani valahogy, köszi! ;)

(#46406) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Fnatic ajánlatok, mecha 59€

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46407) ovits00


ovits00
csendes tag

Elkapotta pénzrakási láz, de sajnos csak 10 Ft-osaim vannak. Sebaj, azért sikerült velük kimérnem a KBP V60 Type R-en azt, amit ezen az oldalon a Mathias Clicky-ről mutat az ábra. 12 db 10Ft-osnál esett be, ami 72 gramm.

Kipróbáltam a CM Quickfire Ultimate-en is (MX Brown), 9db-nál nyomódott be: 56g. Találtam pár idealizált ábrát a Desktority-n az MX-ekről. Szerk: rosszul emlékeztem, csak az MX Brown-ról van ábra és tudnivalók az erőről.

Vadásztam tovább ábrák után és egy tök jó kis összefoglaló oldalra bukkantam a mindenféle tudnivalókkal a WASD Keyboards oldalán. Az alja környékén van egy elég sok kapcsolóra kiterjedő youtube-os hang-összehasonlítás is.

A Matias oldalán pedig van pár hangfelvétel Cherry MX Brown, Blue, Matias Click és Quiet Clik-ről.

Berakom azt a PCGamer cikket is, ahonnan eljutottam az előző hangfelvételekhez, mert elég sok kapcsoló típust felsorol.

[ Szerkesztve ]

(#46408) L4mie válasza Mr.Csizmás (#46406) üzenetére


L4mie
veterán

akkor: ezzel jók a tapasztalatok? O.o

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#46409) pengwin


pengwin
addikt

Megjött a NYM96 keyboard kit, amit még valamikor nyáron rendeltem Massdropról.

Jesszusom, egy kb. 1,5cm vastag aluminium tömb a háza... :Y
Csak egy gagyi pontatlan konyhamérleg áll rendelkezésemre, de kb. olyan 1,6kg lehet, ami egy TKL méretű háztól csavarok, kupakok meg PCB és egyebek nélkül nem rossz. Holnap lemérem normális tolómérővel.

A vicc az, hogy úgy néz ki egy héten belül érkezik minden alkatrész (az október 8-án rendelt kupakok 11.16-án, az aug.4-én rendelt kit 11.19-én, és a nov. 4-én rendelt kapcsolók is megjönnek a héten)

(#46408) L4mie
Neked az RGB megérné a másfélszeres árat?
A Rush Pro is háttérvilágításos, 60-70€-ért nagyon jó ajánlat, és gyakorlatilag az RGB-re fizetnéd ki az extra 30-40€-t. Ok a Streaken van pár extra gomb, de az RGB miatt olyan drága.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46410) ovits00 válasza ovits00 (#46407) üzenetére


ovits00
csendes tag

9*6 még mindig csak 54. Leülhetek, 1-es. :(

(#46411) niof válasza L4mie (#46408) üzenetére


niof
addikt

& Perbal1
Én itteni javaslat alapján vettem mini Streak-et, és nagyon elégedett vagyok vele. Csendesebb is, mint amire számítottam.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#46412) Mr.Csizmás válasza L4mie (#46408) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nemtom, a mostani billem 42$ volt szállítással, egyéni RGB + makrózható. én vennám az 59 pénzeset, ahogy az urak mondják.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46413) L4mie válasza Mr.Csizmás (#46412) üzenetére


L4mie
veterán

+pengwin

Köszönöm a tanácsokat, maradnék az RGB-nél, igazából ez meg a G910 között vacilláltam.
Utóbbi azért mert logi az egerem és a fejesem is, és jó érzés lett volna egyen design az asztalon, de nagyon rossz véleménnyel vagytok róla, így letettem róla.

Nincs szükségem RGB-re sőt elvileg világításra se, mégis kíváncsi vagyok erre a vonatra így felszálltam.
Lehet megbánom majd fél év múlva, akkor kikapcsolom :P vagy eladom és veszek majd másikat. Viszont ez a silence red nagyon izgatja a fantáziám.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#46414) Mr.Csizmás válasza L4mie (#46413) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Fnatic mindenképpen, olcsóbb mint a G910, és klasszisokkal jobb :)) (értsd kevesebb panasz van rá)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46415) L4mie válasza Mr.Csizmás (#46414) üzenetére


L4mie
veterán

várom már nagyon... pciit sajnálom, hogy nincs fém alja, de talán már kinőttem a csapkodást....
igazából asszonytól kaptam a szülinapomra ami júliusban volt... :D
csak eddig tartott a nyammogás, hogy milyen legyen.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#46416) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok!

Melyik a legolcsóbb, numerikus paddal is rendelkező, magyar kiosztású mechanikus billentyűzet?

Ha lehet, jó hangos, csattogós legyen, mert munkára kell, főnök meg folyton csesztet, hogy olyan halkan dolgozok, biztos nem csinálok semmit...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46417) gaben22 válasza TESCO-Zsömle (#46416) üzenetére


gaben22
senior tag

LOL, jó főnök lehet :). Állami szektor? Volt 1 munkatársam, velem szemben ült, na ő nekifutásból nyomta ctrl+space-t a fejlesztés közben. Rezgett a lámpám, monitorom az asztalon. Úgy hívtam ezt, hogy látványprogramozás :).

Egyébként szerintem olcsó kínai fém clicky kapcsolós, tegyél a bill alá valami öntött vas lapot vagy akármit még :). Meg aztán még lehet azt is lehet tuningolni ha kell, szerintem ez egy érdekes kérdés a hozzáértőknek, általában az ellenkezőjét szokták kérni.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#46418) Vanir válasza TESCO-Zsömle (#46416) üzenetére


Vanir
veterán

Az olcsok altalaban hangosak, valami blue kapcsolost keress, garantalt lesz az orom.:)

(#46419) pengwin válasza TESCO-Zsömle (#46416) üzenetére


pengwin
addikt

Natec Genesis Thor 300.
Vékony ABS kupakos, kék Outemu kapcsolós, szóval nem csak a főnök, de még a CEO is hallani fogja, hogy dolgozol!

Olcsóbban van Modecom Volcano Hammer, meg Spirit of Gamer K500, de ezekben barna kapcsoló van ami nem olyan hangos és taktilis, de lehet a célnak ez is megfelelne.
Vigyázz, mert van belőlük külföldi kioosztásos és/vagy numpad nélküli (TKL) kivitel.
Egyeztess a bolttal, hogy nekik konkrétan melyik van.

Diszkléjmör: Az Outemu kék kapcsolót biztos hallani fogja a főnököd, de használata lehet, hogy kollégák általi lincselést von maga után. A topik lakói ezügyben semmilyen felelősséget sem vállalnak.

Üdv, pengwin

(#46420) Zsiráfnyál válasza TESCO-Zsömle (#46416) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Piaci rést vélek felfedezni, szívesen írok neked egy nem ismétlődő, váltakozó ütemű, élethű munka / gépelés hangot adó programot.

Későbbi DLC-ként a választható típusú kapcsoló is megvásárolható lesz hozzá.

Az árat privátban megbeszélhetjük (ne feledd, a billentyűzet árát így megspórolod). Igény szerint hangszórót is telepítek.

:D :D

[ Szerkesztve ]

(#46421) nyunyu


nyunyu
félisten

Ha csak a kollégákat akarod idegesíteni:
Mechanical Keyboard Simulator

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46422) ribizly válasza L4mie (#46408) üzenetére


ribizly
veterán

Nekem mind a kettő van.
A rush-nak nem standard az alsó sora, így custom keycap-eket szerezni rá körülményes.
A streak vékonyabb, kényelmesebb (csuklótámasz), extra gombok, feature-k és karácsonyfa rgb.:) De még így is jobb áron van, mint sok más itthon.
Ha szűk a budget, akkor a rush is egy remek választás, de ha megteheted, akkor én a streak-re szavazok.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#46423) L4mie válasza ribizly (#46422) üzenetére


L4mie
veterán

:R
este már megvettem, persze trükkösek, mert 100 euró fölött van ingyen posta :D így muszáj volt venni egy kulcstartót is mert annál olcsóbb dolgot nem találtam, de a tracked így is 10 euró volt, így maradt a normál "kulcstartónyi" posta.

KB mennyi idő míg megkapom? :D NEKEM MÁR MA KELL!!! :DD

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#46424) gaben22 válasza L4mie (#46423) üzenetére


gaben22
senior tag

EU-n belülről vagy kívülről jön?

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#46425) L4mie válasza gaben22 (#46424) üzenetére


L4mie
veterán

EU-n belülről, mert eu shopból rendeltem, 4-6 munkanapot írt amúgy a standard szállításra, szóval gyors, csak én vagyok türtelmetlen :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#46426) ribizly válasza L4mie (#46425) üzenetére


ribizly
veterán

Megjön elvileg egy héten belül. Ha jól emlékszem, akkor Angliából jön.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#46427) Domonkos


Domonkos
Ármester

Ugy alakult, hogy ujra az asztalomra kerult a kedvenc IBM model f xt-m, amit az osszes tobbi model f legjobb darabjaibol raktam ossze. Bar mar honapok ota nem hasznaltam, mert a lila zealiosszal nagyon meg vagyok elegedve, de 2 perc hasznalat utan megint ra kellett jojjek, hogy egyelore semmi nincs a kozeleben. Egyetlen hatranya a kapcsolonak, hogy hangos, de minden masban jobb, mint barmi mas. A kapcsolas nagyon "eles", es konzisztens, sikositas nelkul is majdnem olyan sima, mint a zeal-cherry hibrid, raadasul sokkal masszivabbnak is hat az egesz.
Kar hogy nem ortholinearis.
Ha valaki lat mukodo kapacitiv ortho megoldast, az kerem kuldjon rola valami linket, mert mashogy sehogy nem lesz itt endgame.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46428) gaben22 válasza Domonkos (#46427) üzenetére


gaben22
senior tag

Kipróbáltam anno munkatársam Model F billjét. Én valószínűleg az igénytelenebb oldalt képviselem, de a Model F-re még én is csettintettem. Mondjuk akkor még csak a blue Ducky-m volt, amihez viszonyítani tudtam, de a véleményem azóta se változott.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#46429) PixAlan válasza Domonkos (#46427) üzenetére


PixAlan
aktív tag

napokban volt egy IC 40%-os topre split ortho-ra redditen [link]

mondjuk árat nem írt a srác szóval gondolom valahol egy garázsban tartott bmw és egy közepes állapotban lévő vese között lehet

(#46430) Domonkos válasza PixAlan (#46429) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szerez egy egyedi kapacitiv nyakot, es buckling spring helyett topret rak ra?!? :Y :Y :W

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46431) pengwin válasza Domonkos (#46430) üzenetére


pengwin
addikt

Gyártanak még egyáltalán buckling spring kapcsolókat?

(Mármint olyat, ami kereskedelmi forgalomban is elérhető és nem kerül bele egy modern Model M-be.)

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46432) nyunyu válasza pengwin (#46431) üzenetére


nyunyu
félisten

Gyártanak

Más kérdés, hogy apád+anyád veséje is kell hozzájuk.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46433) nyunyu válasza nyunyu (#46421) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha csak a kollégákat akarod idegesíteni:

Persze, hogy melóban nem próbáltam ki a linket, így nem tűnt fel, hogy az nem az, amire gondoltam.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46434) bobalazs válasza nyunyu (#46383) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Megrendeltem ezt a Modecom Volcano redet, de most gondolkozom rajta hogy vissza küldjem.
Eddig egy Roccat Suorahoz volt szerencsém, de azt kell hogy mondjam hogy ég és föld.

Ez hogy szinte nehéz lenyomni a gombokat, és müanyagos surlódásos ellenállás van a gombok lenyomása közben ez annak betudható hogy új? Mert ha nem, és végig ilyen szutyok marad akkor inkább nem kell, és mást kell vennem. (vagy túl vastagok a gombok, vagy mi lehet a gond?) Szinte lehet hallani a gombokat ahogy lenyomom, és nem a switcheket hallom. A szóköz is nyikorog!
Sőt, levettem az esc gombot, és már tudom hogy a benne levő outemu kapcsolok ilyen szarok.

[ Szerkesztve ]

(#46435) Mr.Csizmás válasza bobalazs (#46434) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pedig ugyanaz az olcsó árkategória van benne switch ügyileg, egyik TTC , másik Outemu :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46436) bobalazs válasza Mr.Csizmás (#46435) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

A kérdésem ugyanaz, megkopik ez majd a használatba, könnyebben lenyomhatóak lesznek a gombok, kevesebb ellenállással? Abban brown volt ebben red, lehet ezt érzem különbségnek?:

(#46437) Mr.Csizmás válasza bobalazs (#46436) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

igen, a brown-t szokták dirty rednek hívni. van egy kis ellenállása, és úgy kapcsol. ellenben ha a piros akad, akkor wtf :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46438) bobalazs válasza Mr.Csizmás (#46437) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább hallgasd meg ebben a videoban a hangját. Mikor finoman nyomkodom, lehet hallani egyfajta hangot, mitudomén mihez hasonlitsam.

(#46439) dqdb válasza bobalazs (#46434) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez hogy szinte nehéz lenyomni a gombokat, és müanyagos surlódásos ellenállás van a gombok lenyomása közben ez annak betudható hogy új? Mert ha nem, és végig ilyen szutyok marad akkor inkább nem kell, és mást kell vennem.
Kopik valamennyit, de nem annyit és olyan gyorsan, ahogyan szeretnéd. Megoldás lehet a stem megkenése, de az nem kevés meló.

A kérdésem ugyanaz, megkopik ez majd a használatba, könnyebben lenyomhatóak lesznek a gombok, kevesebb ellenállással?
Attól, hogy pirosnak neveznek egy kapcsolót, nem biztos, hogy ugyanolyan erő kell a lenyomásához, mint egy másik gyártó piros kapcsolójánál. Itt nézegess grafikonokat. A reszelősség, ha nem okoz konkrét megszorulás lenyomás közben, akkor a nyomáserőbe nem igazán szól bele, az eltérő rugó ellenben sokat számít.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46440) bobalazs válasza dqdb (#46439) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi a választ.
Beszéltem egy haverrel, neki is outemu-s, más márkájú, billentyüzete van, azt hiszem Tesoro, és a video megnézése után azt mondta hogy az övé is ilyen hangot ad ki, bár őt nem zavarja, és o-ringet is használ hozzá.
Engem a ttc brown után zavar a lenyomás nehézsége , meg a gombok merevsége is.
Van ez helyett más amit tudnátok ajánlani?

(#46441) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Jobban körül kellett volna néznem, találtam egy videot amiben jól hallható a különbség,illetve amiről beszéltem.
pont oda tekertem a videot, pár mp alatt lehet hallani egy cherry-t és egy outemu-t.
yt

(#46442) Ringman


Ringman
nagyúr

mr.csizmás-kompatibilis escape kupak: [link]

(#46443) Logicman86


Logicman86
tag

Sziasztok!

Mechanikus billentyűzetet keresek a következő feltételekkel:

- MX Cherry RED switch (esetleg más jó minőségű, halk kapcsolós)
- csuklótámasz
- dedikált multimédia gombok
- magyar kiosztás (de legalább UK)
- 30-40k körül max

Köszi előre is a helpet!

Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

(#46444) Sanya63


Sanya63
csendes tag

Nem tudja valaki, hogy lehet e kapni a Logitech 910-hez magyar kupakokat? Vagy ékezetes kupakokat?

(#46445) L4mie válasza Logicman86 (#46443) üzenetére


L4mie
veterán

[link]
Én Streak RGB-t vettem silent reddel DE layouttal, de többiek szerint a rush is jóféle.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#46446) dqdb válasza Sanya63 (#46444) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem lehet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46447) Mr.Csizmás válasza Ringman (#46442) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46448) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Sziasztok

Csak hogy más is lássa ha venne ilyet:

Spirit of Gamer K500 magyar kiosztással: Ma vettem át csomagpontról. Hazahoztam, elolvastam leírást, gyönyörködtem a világításban, majd elkezdtem volna használni és kiderült, hogy az M betű 10-ből 1-2x reagál. Gyorsan csináltam tesztet. Space nehezebben lehet lenyomni, de szokható, olvastam már, hogy ez ilyen. Szerencsére más nem hibás, de már vihetem is vissza a belvárosba és a csere darabot üzletben ki fogom próbálni.

Kicsit félek, hogy ha az új hibátlan is lesz, akkor vajon mennyi idő lesz mire megadja magát az egyik gomb? Amennyiben jól olvasom akkor victory brown kapcsolók vannak benne.

Ha lesz változás írok.

(#46449) powerwade válasza Ringman (#46442) üzenetére


powerwade
senior tag

ez kapufa, mert ha a csizmás akkor nem látszik a tappancs :( :)

(#46450) PixAlan válasza ZozzHUN (#46448) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Szerencsére a legtöbb hibát viszonylag könnyen lehet házilag is javítani a mechanikus billentyűzetek esetén, de azért nyilván megvan az oka, hogy miért olcsóbb egy spirit of gamer billzet victory kapcsolókkal mint egy cooler master cherry kapcsolókkal(nyilván egy jó része csak a név, de nem az egész)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.