Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45101) gaben22 válasza Egon (#45100) üzenetére


gaben22
senior tag

Varmilonak vannak magyar kupakjai, ráadásul weboldalukon össze tudod legózni mit szeretnél, hátha tudnál "építeni" magadnak egy jót (én meg megtudnám van-e vám/áfa... ha a weboldalukról rendelnék :D).

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#45102) dqdb válasza Egon (#45100) üzenetére


dqdb
nagyúr

Logitech K800-on (esetleg 740-en) lehetséges kicserélni a kupakokat magyar feliratozásúra, lehet kapni megfelelő kupakszettet?
Nem. Valaha létezett magyar K800, de már évek óta fellelhetetlen.

Amennyiben nem, matricával megoldható a magyarítás oly módon, hogy szép (gyári hatású) legyen?
A háttérvilágítás és a matrica egymással nem kompatibilis dolgok. Keresd meg westet a magyarítás témában.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45103) Ringman válasza Egon (#45100) üzenetére


Ringman
nagyúr

hardveraprón west foglalkozik billentyűzet magyarításával, szerintem kupakcsere esélytelen.

(#45104) nyunyu válasza gaben22 (#45101) üzenetére


nyunyu
félisten

(én meg megtudnám van-e vám/áfa... ha a weboldalukról rendelnék :D).

Ezen mi a kérdés?

Úgy sem úszod meg 50k alatt, ha direktben rendeled.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45105) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Megjött a ThundeRobot K70.

Huhh , azért meglepődtem a súlyán, nagyon minőségi cucc. Bejön, de szokatlan, igaz csak kipróbáltam pár percre, de még agyalok, hogy jó lesz-e.

Nekem picit magas, de lehet csak placebo. Nagyon jól néz ki , a gombok borítása is frankó.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45106) Degeczi válasza Graphics (#45105) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem picit-, Q magas: vagy másfél centi lehet a ház, de a gombok sem alacsonyak és nem is süllyesztettek. Folyamatos használatban kell is vmi csuklótámasz.

A gombokkal csak az a gáz, h pont az alapkarakter alig látható, mert csak a shift-tel elérhető jel van megvilágítva, ez elég hülye megoldás (bár sokat nem számít, de logikusabb lenne fordítva ha már mindkettőt nem tudták megvilágítani)

[ Szerkesztve ]

(#45107) Graphics válasza Degeczi (#45106) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vakon gépelek , így nekem mindegy a felirat :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45108) Degeczi válasza Graphics (#45107) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Szóveg gépelésnél persze. Ha viszont vki eddig magyar kiosztást használt programozásra, és most áttért UK angolra (ami amúgy nagy segítség, mert egy csomó jel sokkal könnyebben elérhető, mint az ujjtörő magyar kiosztással), az biztosan szidja kínai barátainkat az első pár napban

(#45109) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Mechanikus billentyűzet TTC switchjét, lehetne varrógép olajjal kenni? Csak egy minimálisan belepöttyenteni a switch gomb résén.
Kifujattam süritett levegővel de nem tökéletes, szétszedni nem tudom, nem is akarom, mert még elrontanám.

(#45110) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
Jaj!

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45111) Domonkos válasza bobalazs (#45109) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szerintem inkabb szilikon vagy szaraz teflon lesz a nyero. Bar en sosem probaltam, ugyhogy nezz alaposan utana! De ezek szerintem eselyesek.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45112) bobalazs válasza Domonkos (#45111) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hát egy cseppet kevertem el végül tiszta alkohollal, majd ezt apply-ztam rá a switchre, látszólag a rugesz hangja is rendbejött, meg az alkohol hamar kiszáradt, a lényeges helyre meg szerintem beszivárgott, minden oké..

(#45113) dvids


dvids
aktív tag

Emagon újracsomagolt (és használt) Redragon Andromeda 7900-ért ha valakit esetleg érdekel. Nagyon occó mechanikus, de sokan dicsérik a topikban a márkát - árához képest nyilván.

(#45114) d@vee


d@vee
őstag

Megjött a múlthét szerdán rendelt Thunderobot K70 20 dolcsis mecha. Első benyomások nagyon jók. Az összeszerelési minőség a toppon van, az aluminium ház elég komoly. A kupakok puha tapintású anyagból vannak, a kábel szövet bevonattal rendelkezik.
Egy élmény gépelni vele, hozzáteszem ez az első mechanikus billem. Red switch-es modellt választottam, eddig röhögve megérte ezt a 20 (3-4 munkanapos szállítással 30) dodót. Hétvégén, ha ráérek csinálok róla egy villámtesztet blogbejegyzésben.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#45115) Zοltta válasza dvids (#45113) üzenetére


Zοltta
senior tag

Hali,

nincs raktáron szöveg befigyel azért :D

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#45116) dugo_ válasza Zοltta (#45115) üzenetére


dugo_
veterán

Mert meg is vették az elmúlt órában azt az egy konkrét darabot...

(#45117) dvids válasza Zοltta (#45115) üzenetére


dvids
aktív tag

Újonnan nincs raktáron, de újracsomagoltan még most is meg lehet rendelni.

Árukészletért én nem felelek, a terméket nem ajánlom, sose próbáltam, én csak felhívtam a figyelmet mert megláttam, hátha valakit érdekel. Ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

(#45118) Zοltta válasza dvids (#45117) üzenetére


Zοltta
senior tag

dugo_

Ezt nem tudhattam , hogy mikor vették meg bocs. :D

dvids

Elég karcsú infókat szórnak ,hogy miért is nem vették meg, miért nem tetszett az egyénnek.

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#45119) Kreash


Kreash
aktív tag

Sziasztok
Tudnátok nekem ajánlani valami normálisabb billentyűzetet,ami nem mechanikus, nem csili vili.
Annyi kritériumom van,hogy teljes méretű legyen,vagyis ne nootebook bill szerűség legyen ,hogy funkciógombot kelljen használni,stb.(bár a numerikus rész nem feltétlen szükséges),
illetve multimédiás gombokat szeretnék rá.
Volt már logitech k200am , teljesen megfelelne, ha lehetne még kapni.

[ Szerkesztve ]

(#45120) Ringman válasza Kreash (#45119) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem mechában normális és médiagombokkal rendelkező billentyűzetről nem tudok.
a lenovo enhanced performance keyboard nem volt rossz, ez tudott mindent, ami kell neked, de az is kifutott.

dedikált médiagomb kell, vagy fn+valamivel elérhető is jó lenne?

(#45121) Kreash válasza Ringman (#45120) üzenetére


Kreash
aktív tag

Dedikáltnak jobban örülnék, de lehet le kell róla mondanom...
Logitechnek van pl a mk200as wireless ha jol emlékszem a tipusra, de arrol is hallottam rosszakat ...
Meg jó párat láttam ,amikről semmi véleményt nem láttam 😐

(#45122) Zsiráfnyál válasza dqdb (#45110) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Hát, ha már valaki vett cicamancsos meg erdős kupakot, inkább ide rakja, mint a billentyűzetére.

Amúgy a [virágos] meg a kardos bele se fér, szóval kéne majd egy magasított verzió +30 ezerért.

(#45123) gaben22 válasza Zsiráfnyál (#45122) üzenetére


gaben22
senior tag

Jelenleg 126-nál áll a vásárlás számláló, úgyhogy azért veszik ezeket, sok ilyen van massdroppon, ezek szerint van rá kereslet :)

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#45124) niof


niof
addikt

Meg is jött a miniStreak! :))
Egyelőre csak a melóhelyen próbáltam ki, de úgy érzem, szoros barátság fog köztünk kialakulni! :D
Pár nap múlva beszámolok a tapasztalatokról!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#45125) ribizly válasza niof (#45124) üzenetére


ribizly
veterán

Én sem fogok megválni a Fnatic Streak-emtől. Legjobb billentyűzetem so far.
Én mondjuk mindenképpen javasolok egy kupakcserét rajta, hiába pofás a gyári.
Egy kicsit még lehetne nehezebb.;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#45126) b3ci válasza ribizly (#45125) üzenetére


b3ci
csendes tag

És milyen kupakot? Nekem már ez a kupak is jobb érzésre mint a Corsair Strafe.

(#45127) nyunyu válasza ribizly (#45125) üzenetére


nyunyu
félisten

javasolok egy kupakcserét rajta

Ha tudtok vastag doubleshot PBT+PC kupakot magyar layouttal, akkor ne fogjátok vissza magatokat.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45128) ribizly válasza nyunyu (#45127) üzenetére


ribizly
veterán

+@b3ci
Én ugye US-re kerestem és arra könnyebb volt találni. HU-ra nem tudom van e. Egyébként sokkal jobb a tapintása is (érdesebb, amit én kedvelek).
Az megint egy másik kérdés, hogy a backlit-est akartam, amiből nincs olyan szépen átlátszó PBT-ből, mint a gyári és pl a felső sort (F gombok és társai) maradtak a gyáriak, mert így tudom melyik funkció melyiken van.:U

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#45129) bardati


bardati
tag

Logitech G-910 fantasztikusan jó darab, nem volt dolgom még ergonómikusabb és jobban kezelhető billentyűzettel.. :K

Bardati

(#45130) Domonkos válasza bardati (#45129) üzenetére


Domonkos
Ármester

flamebait?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45131) #48613632 válasza bardati (#45129) üzenetére


#48613632
törölt tag

"nem volt dolgom még ergonómikusabb és jobban kezelhető billentyűzettel.."

Ezt mondjuk így elhiszem. Kérdés ugye az, hogy milyen billentyűzetekkel volt eddig dolgod.
Amúgy, a szoftvert elindítottad már?
Nálam az a csúcs. Ennyire kezelhetetlen, áttekinthetetlen katyvaszt még nem láttam előtte. Az ezelőtti Roccatom istencsászár volt.

(#45132) Beretvás válasza Domonkos (#45130) üzenetére


Beretvás
addikt

Csak nem látott még rendes billt. :K meg egy kis flame.

(#45133) Locutus válasza bardati (#45129) üzenetére


Locutus
veterán

Nekem is teljesen jók a tapasztaltaim vele. Bár végletekben azért inkább nem beszélnék, de adott igények mentén akár leg is lehet. (Már akinek van tapasztalata vele, és nem csak flamekeltés céljából húzza le internetes böngészési kalandjai alapján.)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#45134) Mr.Csizmás válasza Beretvás (#45132) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a rendes mindig relatív.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45135) Beretvás válasza Mr.Csizmás (#45134) üzenetére


Beretvás
addikt

Azért valljuk be 1 emberen kívül senki nem isteníti itt azt a g910 est..

(#45136) balwee


balwee
csendes tag

Sziasztok!
Korábban írtam, hogy tendeltem én is Thunderobot K70-et, de kifogtam egy hibásat, mivel az ESC gomb nem működik. Időközben visszakaptam az árát is, és meg is tarthattam a billentyűzetet, viszont szeretném megjavítani valahogy. Remélhetőleg csak a gomb rossz, a forrasztás nem tűnik rossznak. Abban kérnék segítséget, hogy EZ jó lehet-e nekem?
Itt van pár kép a billentyűzet gombjáról és paneljéről:


(#45137) gaben22 válasza balwee (#45136) üzenetére


gaben22
senior tag

Képek alapján nehéz bármit mondani, de ha összevetem a jobb alsó sarokban levő forrasztásokat a bal felső részben levőkkel, akár némi oxidáció is lehet ott, multiméterrel meg kéne nézni egyáltalán van-e konduktivitás az egyes részek között, illetve a kapcsoló zár-e nyomásra, lehet nem is a kapcsoló szar. Olyan mintha a fluxot nem takarították volna le az meg hosszú távon akár korrozív is lehet. Láttam már rá példát drága labortáp esetén is.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#45138) dqdb válasza balwee (#45136) üzenetére


dqdb
nagyúr

Fotó alapján a billentyűzetedet Outemu Red switchcsel szerelték, mégpedig abból az SMD LED kompatibilis változattal.

Az általad linkelt kapcsoló is ilyen, csak más a gyártója. Ha ugyanolyat szeretnél, akkor innen a clear SMD red változat kell (vagy máshonnan, ahol normális szállítási költséggel operálnak).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45139) Domonkos válasza balwee (#45136) üzenetére


Domonkos
Ármester

kompatibilis, bar nem ugyanaz. Ha ugyesen forrasztasz (es tenyleg a kapcsolo a hibas), akkor nem lesz nehez mukodesre birni.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45140) nyunyu válasza dqdb (#45138) üzenetére


nyunyu
félisten

Klasszikus, nagyfülű Outemukból volt egyáltalán nem SMD kompatibilis?

2 éve, ócókínaiTKLből bontott Outemu Bluejaim hasa alatt is elfér egy SMD LED, pedig azon a billzeten nyoma sem volt a diszkónak.

[szerk:]

Balról jobbra: Outemu Purple 1.0, Outemu Sky Clear 2.2, vintage Cherry, Gateron Brown, Outemu Ice Blue, Outemu Blue

Ahogy nézem a kapcsolóimat, gyakorlatilag mindegyik Outemun ott a kivágás az SMD LEDnek.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45141) Beretvás válasza nyunyu (#45140) üzenetére


Beretvás
addikt

Előre látóak voltak a kis rizszabálók..:D

(#45142) chris0000


chris0000
őstag

hi.
vezeték nélküli billentyű érdekelne kizárólag!
1.20-30e
2.nem
3.MK235 úgy érzem nem olyan stabil a jel...mechanikus kellene inkább,játékra is jó lenne...
4.játék,netezés,semmi komoly gépelés...
5.mechanikus első körben.
6.Logitech G pro de vezetékes.le lehet csatlakoztatni de nem látom,h akkor mivel kommunikál...
7.magyar
8.nem feltétlen kell a numpad.
9.csak wireless!
thx a helpet.üdv.

(#45143) dqdb válasza chris0000 (#45142) üzenetére


dqdb
nagyúr

5.mechanikus első körben.
7.magyar
9.csak wireless!

Ilyen nem létezik.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45144) balwee válasza Domonkos (#45139) üzenetére


balwee
csendes tag

Közben találtam egy olyat, ami szerintem konkrétan ugyanaz, mint ami a K70-ben van.

(#45145) PixAlan


PixAlan
aktív tag

Ki milyen lube-ot használ/ajánl? (kapcsolókba :B )

(#45146) PixAlan válasza dqdb (#45143) üzenetére


PixAlan
aktív tag

össze lehetne hozni, csak jóval 30 felett lenne, illetve nem tudom, hogy mennyire jó a kapcsolat ezeken.

(#45147) dqdb válasza PixAlan (#45146) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mi lenne az a TKL vagy 100%-os wireless donor, amire fel lehet tenni magyar kupakkészletet?

A G613 a Romer-G miatt esik ki, a K63 a nem szabványos alsó sor miatt, a Drevo Calibur 71 pedig nem igazán kapható már, és éppen a wireless része a problémás, más pedig nem ugrik be hirtelen 60%-nál nagyobb méretű wireless mechanikusnak.

--------------
Úgy tűnik, másnak is feltűnt, hogy egyre többet kell várni a Massdropon rendelt termékekre :DDD

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45148) chris0000 válasza PixAlan (#45146) üzenetére


chris0000
őstag

benne lehet akár a+ pénz...melyik lenne az?vagy akkor nem mechanikus,de vmi jobb...thx.üdv

[ Szerkesztve ]

(#45149) Ringman válasza dqdb (#45147) üzenetére


Ringman
nagyúr

k63-ra szerintem jó lenne a kprepublicos szett spacebar kiegészítővel :) de ott csak a kupak kb 90$, szóval vám függvényében 75-90k-ból meg is vagyunk.

vagy romer-g + west féle magyarítással sokkal olcsóbb: [link] + ~15k magyarítással is 40k alatti a teljes díj

(#45150) dqdb válasza Ringman (#45149) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nincsen náluk 6.5u Cherry profile space, a többi billentyű megoldható (base 15.3 + modifier 16.7 + modpro 16.7 + hu 14.1).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.