Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45601) TESCO-Zsömle válasza PixAlan (#45600) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Alapvetően egy 7k-s Lightboard 3-at próbálok pótolni, az elvárásaim is ezen a szinten vannak. Gamer vonalra volt egy Belkin Nostromo, amit most vált majd egy Razer Tartarus V2 (Ami gyak ugyanaz vagy +1 gombsorral). Gépelésre kell a bill, fórum,ozni, chat-elni, nem vakonírok/gépírok, nem ez a fő használata a gépnek, csak kell a teljes bill. Ennyi. Ezért is maradnék a klasszikus, full kiosztásnál. Világítás is azért kell, hogy lássam a gombokat a sötétben is. Ha nem fehér, az se gond, max cserélek LED-eket benne.

Kerestem ugyanezt a revoltec-et, de nem találtam már ott, ahol anno vettem. A cég oldala is már teljesen visszafejlődött, semmi nincs fent csak cégleírás meg kontakt.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#45602) Zotya0218


Zotya0218
tag

Üdv.
Meg lehet oldani azt, hogy egy bluetooth billentyűzettel, kettő win 10 gép is működjön? Nem egyszerre, hanem külön, külön?
Csatlakozásnál kiír egy numerikus kód sórt, amit vissza kell írni a billentyűzeten. De ha az egyikkel csatlakozom, utána bekapcsolom a másik gépet és az nem csatlakozik autómatikusan. Újra csatlakozni kell! Aztán a másikkal. S így körbe körbe!

(#45603) dqdb válasza Zotya0218 (#45602) üzenetére


dqdb
nagyúr

A billentyűzetnek kell támogatnia a több számítógép használatát. Logitech egyes BT-s modelljei három számítógépet/tablete/telefont támogatnak, és a billentyűzeten tudsz váltani ezek között.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45604) PixAlan válasza Zotya0218 (#45602) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Nekem ami volt bluetoothos azt tudta ezt, bár néha kicsit nehézkes volt(meg mondjuk ha utoljára x gépre csatlakoztam de most y gépet akartam vele használni, akkor csak úgy tudtam y gépre csatlakozni, ha x gépen ki volt kapcsolva a bluetooth.)

Ahogy dqdb is mondta van egy pár model a piacon, amik egyszerre tudnak több gépre csatlakozni és cserélgetni ezek között, ezek fixen működni fognak rendesen. Logitech mellett a kínai mechanikusoknál is elterjedt ez a feature az utóbbi időben.

(#45605) nyunyu válasza Zotya0218 (#45602) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha tud multi device módot (mint az újabb L eszközök:. K380, mekkmester *), akkor elvileg megoldható hogy több vevővel legyen párosítva, aztán az eszközön tudod állítani, hogy a három párosított eszköz közül éppen melyikkel kommunikáljon.

Ha sima olcsó kékfogú eszköz, akkor egyszerre csak egy eszközzel lehet párosítva.

*: egeremen kipróbáltam:, első a saját vevője az asztali gépembe dugva, második a melós laptopom BTn, ezen felül harmadiknak sikerült a telefonomhoz is párosítani BTn.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45606) dqdb


dqdb
nagyúr

Be tudja valaki azonosítani ezt a színsémát?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45607) Ringman válasza dqdb (#45606) üzenetére


Ringman
nagyúr

dancer and dasher, szerintem marha jól néz ki.

(#45608) dqdb válasza Ringman (#45607) üzenetére


dqdb
nagyúr

Köszi :R Nagyon-nagyon ismerős volt, de egyszerűen nem bírtam rájönni, honnan.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45609) nyunyu válasza dqdb (#45606) üzenetére


nyunyu
félisten

Data General Dasher D200

Ennek a színsémájának az inverzét hívta Dancernek a pár évvel ezelőtti kupak GB indítója, ha valakinek nem tetszik a sötét alfanumerikus-világos mod gombos Dasher.

Jéé, legkorábbi Dasher D1-et chryos már bemutatta.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45610) Beretvás válasza TESCO-Zsömle (#45601) üzenetére


Beretvás
addikt

Az a baj ,hogy ezekkel a kritériumokkal gyakorlatilag nem létezik billentyűzet ami nem hulladék kategória de még ugy se nagyon. Az hogy "csak a betűk világítsanak" nagyon elvágja a dolgot mert ezt a romer-g tudja de az árban sokkal fentebb van.

(#45611) Zotya0218


Zotya0218
tag

Köszönöm a válaszokat.
Nem egyszerre akartam használni a gépeket, hanem külön külön. Csak az egyik van bekapcsolva, míg a másik off. De mindig csak az egyikre csatlakozik automatikusan, a másikra újra csatlakozni kell. Ilyenkor kér egy visszaírandó számsórt. Ennél az eszkőznél 3 opció van. Win, Mac, Android. De 2 win, nincs! Kár hogy így külön külön használva sem tud, automatikusan csatlakozni.
Ewent EW3162

[ Szerkesztve ]

(#45612) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!

Max. 10.000 Ft-ig lehet kapni viszonylag halkan működő magyar nyelvű billentyúzetet?

[ Szerkesztve ]

(#45613) dqdb válasza Zotya0218 (#45611) üzenetére


dqdb
nagyúr

A billentyűzet megjegyzi, mivel lett legutoljára párosítva, és ahhoz próbál kapcsolódni, mindegy, hogy az be van kapcsolva vagy sem (az, hogy be van-e kapcsolva, csak úgy derül ki számára, hogy tud-e kapcsolódni, vagy sem). A billentyűzet oldalán kell arra támogatás, hogy ne csak egyetlen párosítást legyen képes kezelni/tárolni, és te ki tudd választani, hogy melyikhez csatlakoznál éppen.

Az a 3 opció arról szól, hogy az egyetlen párosításban az OS specifikus billentyűk hogyan viselkedjen, milyen kódot küldjenek el a lenyomásukkor (BT-n keresztül a billentyűzet nem tudja lekérdezni, hogy milyen operációs rendszert használó vasra kötötted, így neked kell közölni vele). Például az utódnál így néznek ki az eltérések.

Domonkos: szerintem kellene a téma-összefoglaló elejére írni valamit a halk billentyűzetekről, mármint a nyugodt szívvel ajánlható halk billentyűzetek hiányáról.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45614) Ringman


Ringman
nagyúr

:DDD

via: [link]

(#45615) emiki6 válasza Ringman (#45614) üzenetére


emiki6
veterán

Ez most nagyon betalált nálam. :DDD :C

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#45616) YellowFlash válasza Ringman (#45614) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

Hali!

Tegnap kommenteltem a Nateces billentyűzet topikjába, csak le is halt addigra a beszélgetés.
Ajánlottad a Varmilo billt. Milyen minőségűek a termékeik? (világítás minősége, anyaghasználat, kopásállóság stb.)

They don't know... PepeLaugh

(#45617) Ringman válasza YellowFlash (#45616) üzenetére


Ringman
nagyúr

varmilo nem világít tudtommal, vagy ha igen, akkor csak a kupakok körül fog fény átszűrődni, mert a dyesub keycapek nem világítás-kompatibilisek.

a kupakok nem fognak kopni, minőséggel nincs baj, de nyunyu fórumtárssal nagyon nem voltak korrektek.

(#45618) dqdb válasza Ringman (#45617) üzenetére


dqdb
nagyúr

varmilo nem világít tudtommal, vagy ha igen, akkor csak a kupakok körül fog fény átszűrődni, mert a dyesub keycapek nem világítás-kompatibilisek.
Cserébe a világos kupakok miatt a monitor bőven elegendő fényt ad ahhoz, hogy sötétben is látni lehessen.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45619) YellowFlash válasza Ringman (#45617) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

Ahogy láttam, RGB verzió nincs a márkánál, csak fehér.

"nem voltak korrektek" Mi történt? :Y

[ Szerkesztve ]

They don't know... PepeLaugh

(#45620) emiki6 válasza dugo_ (#45550) üzenetére


emiki6
veterán

Igazad volt! A nem megfelelő csavarhelyek miatt húzódott "kiflibe" A műanyag ház belsejében hátulról és oldalról levágtam a középre terelő pöcköket (miután a csavarhelyek tágítása övlyukasztóval nem volt elég), ekkor már volt mozgástere a testnek és be tudott állni a helyére, nem keletkezett feszültség a becsavarozás következtében.
:R

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#45621) dugo_ válasza emiki6 (#45620) üzenetére


dugo_
veterán

Király! 10 pont a Griffendélnek. :))

(#45622) nyunyu válasza YellowFlash (#45619) üzenetére


nyunyu
félisten

Valamikor tavaly április-május környékén már írtam róla egy ~2 oldalas összefoglalót, de nem találom az ebben a topikban elkövetett hozzászólásaim között.
Eredeti story ezen a környéken olvasható.
(Előzmények már januárban is voltak.)

Azóta eltelt másfél, lassan 2 évben annyi történt, hogy mégiscsak kiadtak egy Cherry jellegű dizájnnal megáldott verziót (55k körül megtalálod a két V-t áruló magyar bolt weblapján, nem linkelem), ami a CMYK módosítókat, meg a fekete házat leszámítva majdnem megfelelne az eredeti oldschool fehér magyar billzet elképzelésemből könnyen realizálható dolgoknak. (Ez lett volna a végleges, nagyon szétcustomizált elképzelés)

DE még mindig csak a szabvány alsó soros kiosztást támogatják, se lépcsős Caps (Cherry), se WKL (1.5 modok+7 szóköz), se 1.75 Shift a 96% és 1800 jellegű billzetekhez, gondolom 1 modokat sem akarnak gyártani.

Így amikor idén nyár elején valaki linkelte, hogy az általam is már régóta nézegetett kprepublicos PBT szetthez jöttek ki európai addonok, akkor rögtön írtam is nekik, hogy milyen feliratozású kupakok kellenének a magyar kiosztáshoz.
1 hét múlva már rendelhetővé is vált, topikból már ketten-hárman rendeltek belőle.

Lehet, hogy nem lett olyan szép a végeredmény, mint a CMYK modos V billzet (még mindig nem linkelem :DDD), de itt legalább össze tudod legózni belőle a legtöbb egyedi kiosztást. (Ha jól rémlik, 1800-hoz mintha hiányozna pár kupak: Num+, Num-, szóköz?)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45623) sanya53


sanya53
aktív tag

Sziasztok!
Csak egy kérdésem lenne.
Szerintetek normális, ha egy billentyűzetről nagyon könnyen lejönnek a billentyűk?
Mert vettem egy ilyet.
És mikor a dobozt kinyitottam már egy billentyű a dobozban hevert.
Szerintetek ez normális vagy küldjem vissza?

(#45624) Domonkos válasza sanya53 (#45623) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha puszta kezzel le tudod oket huzni, azt nem neveznem nem normalis dolognak.
Ha par centirol leejtve elpotyognak a kupakok, akkor erdemes lehet megkerdezni, hogy ezt megis hogyan gondoltak.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45625) sunnyface válasza sanya53 (#45623) üzenetére


sunnyface
kezdő

Nem kéne neki kipotyognia az biztos. Azért adnak általában kiszedőt is, mert kézzel viszonylag nehéz kiszedni, ebből kiindulva sztem amit irsz az nem természetes jelenség :)

(#45626) Ringman válasza Domonkos (#45624) üzenetére


Ringman
nagyúr

akkor Kailh Pro – NovelKeys switchekre pont jó lenne. ;]

(#45627) sanya53 válasza sunnyface (#45625) üzenetére


sanya53
aktív tag

Köszönöm szépen a hozzászólásokat. De nem a billentyű volt kiesve hanem a kupakja volt a dobozban és hiába raktam vissza minden ellenállás nélkül le is tudom venni kézzel. Van a dobozban két tartalék billentyű is azokon is kipróbáltam és azokról is simán lejön.

(#45628) gaben22 válasza sanya53 (#45627) üzenetére


gaben22
senior tag

Akkor lehet a kapcsolóval van valami (azt hiszem stem a neve). Kíváncsi voltam, milyen kapcsolók vannak benne, de nem igazán találtam infót róla, 1 helyen annyit írtak, hogy valami optikai kapcsolók vannak benne (mint a Tesoro opti-red talán?)

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#45629) PixAlan válasza sanya53 (#45627) üzenetére


PixAlan
aktív tag

A kupakon lévő stem van kitágulva(repedve?), ha nem jár le gépeléstől akkor szerintem fölösleges vele foglalkozni.

(#45630) sanya53 válasza gaben22 (#45628) üzenetére


sanya53
aktív tag

Nem a kapcsolóval van a baj, hanem a kupakokkal. Könnyen lejönnek más bajom nincs vele. Mondjuk még soha sem volt mechanikus klaviatúrám ezért nem is tudom, hogy mi a normális.

PixAlan Nem jár le gépeléskor csak kicsit hangosak a kapcsolók szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#45631) dqdb válasza sanya53 (#45630) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha fejjel lefelé fordítod a billentyűzetet, és enyhén megrázod, akkor leesnek a kupakok?

Ha nem, akkor ne aggódj. Biztos, ami biztos, nézd meg a kupak belsejét, hogy látsz-e repedést a keresztnél (jellemzően világosabb a műanyag). Ha igen, akkor lásd következő pont.

Ha igen, akkor küldd vissza , mert nem normális (amúgy elég nagy bátorság volt ennyiért noname billentyűzetet venni, aminél még a switch típus is ismeretlen).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45632) sanya53 válasza dqdb (#45631) üzenetére


sanya53
aktív tag

Meg néztem persze nagyítóval és igazad van el van repedve a kereszt.
Levettem másik kupakot és az meg szorult szóvak a repedés a ludas. Azért elég gáz egy vadi új cuccnál.
Köszönöm a tippet legalább tudom mi a baja. :R

(#45633) gaben22 válasza sanya53 (#45632) üzenetére


gaben22
senior tag

Néha becsúszik baki bárkinél, még a drága/ajánlott cuccoknál is, de ahogy előttem mondták, egy noname cuccot tulképpen ismeretlen kapcsolóval venni ennyiért elég bátor volt. Ez nagyon drága billentyűzet volt úgy, hogy azt se lehet tudni mik vannak benne (kupak, kapcsoló...)

@PixAlan
Azt írta, hogy a tartalék kupakok is simán lejárnak, ezért godoltam esetleg a stem a ludas, ezek szerint akkor mindegyik el van torve, ciki :)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#45634) nyunyu válasza sanya53 (#45623) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem kéne, hogy lejárjanak a gombok.

Erre van valami szabvány, hogy másfél méterről leejtve a billzetet semmi bajának nem szabadna lennie, még a kupak sem eshetne le róla.
De ezt nem sok gyártó szokta betartani.

Pont ezért szorulnak annyira a Cherry/GMK kupakok a Cherry kapcsolókon.

3rd party gyártókkal meg csak a baj van: Gateronok stemje szerintem icipicit vékonyabb lehet, meg csúszósabb anyagból van: MXG Brownos billzetemről puszta kézzel le tudom húzni a Cherry kupakokat.

Mostani MXO ErgoClearről csak kupakleszedővel jön le, legalább annyira szorul az Outemu Clear stem, mint a billzet eredeti MX Black stemjével.

Aztán volt a Kailh Boxed fiaskó, ahol a kapcsoló stemjének mindkét tengelye 1.32mm vastagra sikerült valami kínai megrendelő miatt, és ettől repedtek a Cherry specifikációjú kupakok, amiknél az egyik irányú rés csak 1.30mm széles. *

Olcsó kupakokkal persze nem volt gond, mert azoknál nem volt század pontosan betartva a Cherry specifikációja, eleve lötyögtek a kapcsolókon.

*: ezért nem látni 90 fokkal elforgatott MX kapcsolót egy billzeten sem, nem tenne jót a kupakoknak.
Vagy egyenesen áll (alul a diódával vagy lockLEDdel), ahogy eredetileg Cherry megálmodta, vagy újabban fejjel lefele, hogy a kupak felső fele alatt legyen a háttérvilágításra használt LED.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45635) Sanya63 válasza gaben22 (#45633) üzenetére


Sanya63
csendes tag

Nem tartalék kupak. Tartalék kapcsolóra próbáltam de felesleges volt hiszen a kupak volt elrepedve. Visszaküldöm nekik.

(#45636) Sanya63 válasza nyunyu (#45634) üzenetére


Sanya63
csendes tag

Te mit ajánlanál milyem billt vegyek? 26 k -ig

(#45637) martin66


martin66
senior tag

Sziasztok,

Vettem egy Cougar 200K billentyűzetet. 1 hét használat után kiesett a kis enter billentyű a helyéről. van valami technikája hogyan tudom vissza rakni? Mert nem a szokványos bepattintós, hanem ollós a technika. Az olló (két eleme) és a felső rész egyben van szóval mindhárom rész egyben van csak valahogy vissza kellene rakni.
Köszi a segítséget.

(#45638) martin66


martin66
senior tag

Vissza olvastam, azt írtátok, hogy elvileg nem javítható??

(#45639) Domonkos válasza martin66 (#45638) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nem javithato. Ha garanicalis, akkor viszont cserelniuk kellene.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45640) martin66 válasza Domonkos (#45639) üzenetére


martin66
senior tag

óóó. akkor nincs szerencsém. garanciális, de angliában élek és Mo-ról Mo boltból hozattam ismerőssel, amikor meglátogatott. akkor erre rácsesztem, ha jól értem :(.

(#45641) dvids válasza martin66 (#45637) üzenetére


dvids
aktív tag

Ha van lehetőséged elállásra tedd meg mindenképpen. Heti rendszerességgel ír ide valaki, hogy szétesik a Cougar 200K-ja - és nem lehet javítani.

(#45642) dqdb válasza martin66 (#45638) üzenetére


dqdb
nagyúr

A bekarikázott helyeken lévő mégy kis műanyag pöcök kapaszkodik bele a billentyűzet alján lévő fülekbe. Ezek nagyon törékenyek, és ha a négy közül egy is eltörik, akkor normál használat mellett is egyenes út vezet a másik három töréséhez. Kép alapján nekem úgy tűnik, hogy az esetedben egyik sincsen eltörve, azonban ilyenkor is előfordulhat, hogy magától szétesik az olló és leesik a kupak. Az a szívás vele, hogy esélyes, hogy akkor fog eltörni az egyik pöcök, amikor megpróbálod összerakni az ollót.

Az ollós billentyűzet sajnos ilyen kényes műfaj, nekem a legutolsó Thinkpad billentyűzet 7 hónapot élt.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45643) martin66 válasza dqdb (#45642) üzenetére


martin66
senior tag

Igen, mind a 4 pöcök épp. Az a fura számomra, hogy így egyben esett le. Nem is tudom a kupakot hogy vegyem le, hogy az ollót vissza tudjam rakni.
Írtam a cougar communitynek meglátom, hogy mit válaszolnak.

De ezek szerint ezt vissza tudnám tenni, ha a kupakot leszedem az ollóról azt vissza raknám és utána pedig rá a kupak? Bár az az érdekes, hogy kb 20-25-ször nyomtam meg eddig összesen, még ha vissza is tudnám tenni, akkor sem hiszem, hogy sokáig rajta maradna!?

[ Szerkesztve ]

(#45644) emiki6 válasza Domonkos (#44211) üzenetére


emiki6
veterán

Hogy csinálok egyedi firmware-t?

Mr.Csizmás: Megvettem a tadát, rohadt drága volt, de legalább szeretem, szóval mostmár marad, nem veszek semmi mást... :D
Már tettem rá új firmware-t, csak gyárilag állítottam elő. Betettem a média gombokat a z Fn + nyilakra (Bal: előző, jobb: következő, fel: stop, le: play/pause) Jól tettem, hogy ezt tettem, nagyon bejön ez az új funkció. :K

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#45645) Mr.Csizmás válasza emiki6 (#45644) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csak érintőlegesen szólnék hozzá, a CK61 is egyedizhető az új driverrel, kb. egy hete linkeltem teszttel együtt. (hja és 40$ árkategória, ha kísérleteznél :D)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45646) Ferenc.


Ferenc.
tag

Sziasztok!

Van egy elég régi Hama ps2 billentyűzet. Létezik az, hogy képes teljesen lefagyasztani egy számítógépet egy billentyűzet? Találkozott már valaki ilyennel? Egy régi xp-s gépre volt eddig rákövetve, ami sokszor lefagyott, gondoltuk már idejét múlt a gép s azért.

Így egy újabb, s windows 10 -es gépre lett cserélve. Erre rádugva a perifériákat, bill , egér, stb, s elindítva a gép, alig a windows 10 betöltése után teljesen lefagyott a ez a gép is, nem lehetett semmit csinálni, csak áramtalanítással kikapcsolni. Lehet, hogy egy ps2 billentyűzet okoz teljes lefagyást egy számítógépen? Vagy máshol kell keresgélni. Köszönöm!

(#45647) dvids válasza Ferenc. (#45646) üzenetére


dvids
aktív tag

Azt tudom, hogy régen a PS/2 perifériákkal lehetett Windowst fagyasztani (még BIOS-t is), Windows 10-nél nem tudom mi a helyzet, de el tudom képzelni, hogy megörökölte ezt.

Ha két teljesen külön gépen is ugyanaz a hiba jön elő, akkor azért elég bizonyos lehetsz benne, hogy azzal a billentyűzettel baj van. Ha nagyon jó billentyűzet (ha létezett valaha ilyesmi Hamában) és szívedhez nőtt, megpróbálhatod megjavítani, egyébként kukázd ki. (Még mielőtt kárt tenne az alaplapban, ha olyan kehe van akár kinyírhatja a PS/2 port biztosítékát, gyengébb minőség esetén az egész alaplap elfüstölhet.)

[ Szerkesztve ]

(#45648) Beretvás válasza Ferenc. (#45646) üzenetére


Beretvás
addikt

Nekem volt olyan billencs ami miatt nem indult el a gép. Először fél évente aztán 3 havonta majd havonta utána sehogysem. Annyi jele volt, hogy egy játék laggolt mikor aza a billentyűzet rá volt kötve. Mikor az a játék közben lehúztam a billentyűzetet rendbejött abban a pillanatban. De ami vicces másik gép elindult vele és ment is.

(#45649) need


need
addikt

Sziasztok...

Hosszas keresgélés után és fölég az itt szedett infó alapján a felállított kritériumomnak kivéve egy dolgot
megtaláltam amit kerestem és pedig a TESORO Durandal G1N azt hiszem nekem ez megfelelne.

Viszont nem derült ki egyértelműen hogy ehhez van csukó támasz? jár hozzá? vagy külön kell venni?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#45650) ssgk


ssgk
aktív tag

1.Mekkora összeget szánsz rá?
-20.000<
2.Használt szóba jöhet?
Igen
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Noname 500ft , r6s ben lehetetlen a fast lean a q e szorulása miatt, elegem van a lenyomott bill. kihagyásokból :)
4.Mire használnád a billentyűzetet?
Átlag felh. + játék (fps)
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
mechanikus
6.Van konkrét modell ami tetszik?
-
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
magyar, esetleg kompromisszum hasonló kiosztás, gomb csere vagy cimke" matrica"

8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
teljes értékű lenne a nyerő
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
nincs, de ha van + gomb az sem baj :)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.