Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46551) niof válasza so86 (#46550) üzenetére


niof
addikt

Ha egyáltalán nem használtál még mechanikust, inkább egy áruházban tapogass meg egyet, ha teheted, vagy esetleg ismerősöknél. Hamar kiderülne, érdekel e továbbra is a dolog.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#46552) Domonkos válasza so86 (#46550) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha a mecha billeket a legeslegolcsobb alapjan szeretned megitelni, akkor egesz biztos vagyok benne, hogy teves kovetkezteteseket fogsz a vegen levonni.
Ha tenyleg csak a kiprobalas a cel, akkor egy minosegibb, de hasznalt billentyuzettel sokkal jobb kepet fogsz kapni. Lehet hogy egy kicsit tobbet kell rakolts, de ha jo vasart csinalsz, akkor veszteseg nelkul tovabb is tudsz adni rajta.

Abbol hogy egy billentyuzet mechanikus, nem kovetkezik, hogy jo is. Mechanikus billentyuzetek kozt pedig akar nagyobb kulnobsegek is lehetnek, mint gumidomosok kozt.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46553) L4mie válasza Mr.Csizmás (#46549) üzenetére


L4mie
veterán

nekem pont 2 perce jött meg a streak :D még nem bontottam.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#46554) bear_


bear_
aktív tag

Sziasztok!

Maximum 15000 pénzért szeretnék billentyűzetet vásárolni.

Kritériumok:

-csakis új érdekel
-magyar nyelvű
-lehetőleg halk legyen
-rövid gombutak, félslim kivitel
-legyen rajta numpad
-legyen tartós, ne peregjen szét egy év alatt
-világításnak is örülnék, de nem kritérium
- ne legyen bazàri, nem szeretem a piacosgagyi gamer designt

Előre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#46555) Ringman válasza bear_ (#46554) üzenetére


Ringman
nagyúr

valamit ki kell húzni a feltételek közül, mert ilyen billentyűzet nincs sajnos.

(#46556) gaben22 válasza bear_ (#46554) üzenetére


gaben22
senior tag

ha bazárit nem szereted, akkor világítás mehet is a levesbe :)

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#46557) bear_ válasza Ringman (#46555) üzenetére


bear_
aktív tag

Jöhet bármilyen ami a kritériumok nagyrészének megfelel.

(#46558) PixAlan válasza bear_ (#46554) üzenetére


PixAlan
aktív tag

cougar 200k - kifejezetten gyenge minőség, de low profile meg világít és magyar

cougar vantar - az előző utódja, csicsa világítás de ki lehet kapcsolni gondolom, minőségre szkeptikus vagyok az elődje miatt, de lehet javult a helyzet

logitech mk520-540 - nincs világítás, design nem minimál de nem is gamer, inkább csak simán csúnya

magyar + háttérvilágítás + jó minőség + 15k nem gondolom, hogy létezne

low profile + teljes kiosztás eléggé leszűkít

háttér világítás + nem gamer úgyszintén eléggé szűkít

(#46559) Mr.Csizmás válasza PixAlan (#46558) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egyáltalán iso non-blue alig van 15k alatt.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46560) Ringman válasza bear_ (#46557) üzenetére


Ringman
nagyúr

személy szerint nem próbáltam, de nézd meg a tesoro gram xs-t, de azzal is van baj (rosszul stabilizáltak a hosszú billentyűk): [link]

vagy apple keyboard.

de egyik sem 15k, hanem a többszöröse :(

normális slim billentyűzet hiánycikk

(#46561) nyunyu válasza Ringman (#46560) üzenetére


nyunyu
félisten

-legyen tartós, ne peregjen szét egy év alatt

Nem tudom, ennek az MK2N/A1843 mennyire felel meg, kollégáké még nincs egy éves.

A1243-at már láttam szétesni :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46562) bear_ válasza Ringman (#46560) üzenetére


bear_
aktív tag

Ez teljesen slim, mint a laptop bill. Én félslimet szeretnék ami a levono preferred keyboard és a laptop bill között van.

(#46563) Domonkos válasza bear_ (#46562) üzenetére


Domonkos
Ármester

Akkor a tesoro a legjobb valasztasod.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46564) Beretvás válasza Ghard (#46544) üzenetére


Beretvás
addikt

Ezt így nem lehet kijelenteni , hogy játékra a piros a jó. Sok mindentől függ kinek mi jön be.

(#46565) dqdb


dqdb
nagyúr

Belefutottam már pár drágább kitbe, de a ZealPC azt hiszem, rekordot döntött ezzel az árazással.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46566) powerwade


powerwade
senior tag

Juhu, holnap kapom kezhez az XDA kupakokat. Ha belegondolok, hogy fel evvel ezelott meg majdnem Cougar 200k vettem, holnap meg felcsinositom a 4. kezzel epitett, de elso 40% billemet :D

(#46567) ribizly válasza dqdb (#46565) üzenetére


ribizly
veterán

Ezeket ki veszi? Abból a néhány gyűjtőből nem jön össze annyi lóvé, hogy megérje.
Lehet én vagyok naiv, de ha valaki összerakja a világ legjobb (tudom nincs ilyen, hiszen fordulásból az ortho-nem ortho, 100%, TKL, ... miatt ez kb lehetetlen és akkor még a kiosztásokról meg egyéb nyalánkságokról nem is esett szó, de tegyük fel) keyboard-ját, akkor nem azt akará, hogy mindenkinek jó legyen?:U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#46568) dqdb válasza powerwade (#46566) üzenetére


dqdb
nagyúr

A 200K minőségéről szóló hozzászólások alapján lehet, hogy úgy is már a negyedik billentyűzetednél járnál ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46569) PixAlan válasza ribizly (#46567) üzenetére


PixAlan
aktív tag

azért 460 dollár, mert kevés ember veszi így alacsony számmal fut így drágább a gyártás. Amúgy meg ez a "mocsok sok pénzem van" kategória, akik kipengetnek $1000-et egy billzetre csak hogy minden fullextra legyen, nekik kell a 3 kilós cnczett case és a 1.5mm vastag plate, mert ez hozza ki igazán a 2-3 dolláros kapcsolók igazi érzését.

Én mondjuk jobban fogom a fejemet amikor valaki konkrétan kapcsolónként 10 dollárt ad valami vintage limitált cherry cuccért meg $1000 artisanok röpködnek mechmarketen

(#46570) Domonkos


Domonkos
Ármester

Ha mar temaban vagyunk:
Melyik a ma kaphato (konnyen beszerezheto), legjobb taktilis (nem clicky!), cherry mx kompatibilis kapcsolo? Azt se bannam, ha nem lenne nagyon draga. Szuksegem lenne beloluk egy fel garniturara (50 db).
Ha a zealios lilajanal nincs jobb olcsobban, akkor az lesz, de szivesen kiprobalnek valami ujabbat is. Fokent a puhabbak erdekelnek.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46571) pengwin válasza Domonkos (#46570) üzenetére


pengwin
addikt

Én is ilyen kapcsolót kerestem a most épülő billentyűzetemhez, és a beszélgetések döntő többségéből az derült ki, hogy jobb nincs, csak eltérő vélemények...

Pl. ott van az Outemu Ergo Clear Ice és Sky változatokban, ezek a Zealióra igyekeznek hasonlítani, csak lényegesen olcsóbban. Ahogy én láttam a kettő között kicsit véleményes dolog a döntés.

A Hako / Halo kapcsolók nagyon más érzetűek, ahogy a Kailh Box Royal is.

A vége úgyis mindenhol az, hogy az illető a saját, 2-3 garnitúrából összelegózott Holy Pandáját vagy Zealistotle-jét preferálja.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46572) nyunyu válasza pengwin (#46571) üzenetére


nyunyu
félisten

Most mondanám, hogy egy voks az Outemu Clear 2.2-re, de az a stem nem biztos, hogy működik puha rugóval.
Tül szögletes a profilja, emiatt nehezebben jár fel-le, mint a többiek, kell neki a rugóerő, hogy egyáltalán vissza tudja rúgni a kupakot a helyére.
Viszont ez a szögletesség okozza a jóval aggresszívabb taktilitását is.

62gr-hoz elvileg nem kell kenni, afölött viszont erősen ajánlott, viszont a kenés meg elvesz valaemennyit a taktilitásából.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46573) ribizly válasza PixAlan (#46569) üzenetére


ribizly
veterán

Értem. Tehát nem az a cél, hogy mindenkinek jó legyen, hanem hogy a sznobokat beetessék az árával.;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#46574) nyunyu válasza ribizly (#46573) üzenetére


nyunyu
félisten

Láttunk már pár olyan céget, ami árazásával próbálja magát egyre feljebb pozícionálni, nem feltétlen a műszaki tartalommal.

De úgy tűnik az alma modell is működik, elvégre ki nem ejti le, ha 5x akkora haszonkulcs mellett lemorzsolódik a vevők fele.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46575) dqdb válasza ribizly (#46573) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ennek az anyagvastagságnak, anyagválasztásnak és kivitelezési minőségnek ára van, szóval attól, hogy rettenetesen drága, nagyon nincsen túlárazva a piac hasonló kategóriás ajánlataihoz képest (persze túl van, a Zeal név túl jól hangzik ezen a részpiacon, hogy olcsón adják). Azonban ez nem szépít azon a tényen, hogy rettenetesen drága, egyszerűen nagyot ütött a szám látványa úgy, hogy nem is komplett billentyűzetről, hanem egy barebone-ról van szó.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46576) Mr.Csizmás válasza dqdb (#46575) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

olcsóbb venni egy nyomtatót, és csinálni magadnak egy dactyl, split, Atreus, vagy 60% splitet :))

ps. van iris is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46577) PixAlan válasza Mr.Csizmás (#46576) üzenetére


PixAlan
aktív tag

azért 3D nyomtatott case meg a fent említett között kb olyan szintű különbség van, mint egy 20 éves swift meg egy veyron között :))

(#46578) Mr.Csizmás válasza PixAlan (#46577) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

azért megfelelő postprocess, műgyantás felületkezelés, stb. elég jól fel lehet hozni, és kinyitni az ollót a használati érték és bekerülési értékarány között :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46579) Domonkos válasza PixAlan (#46577) üzenetére


Domonkos
Ármester

Mondjuk nem ertem, hogy miert nem felkapottabb a 3D nyomtatott billentyuzetes tema. Ha mar ugyis az egyedi billentyuzetek iranyaba huz most a piac, siman kiaknazhatnak a 3D printerek altal nyujtott lehetosegeket is.
Mondjuk azt en sem ertem, hogy miert ol valaki tob szaz dollart egy-egy staggered 60%-os billencsbe. Ez a staggered hulyeseg igazan kihalhatna vegre.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46580) dqdb válasza Mr.Csizmás (#46576) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem azt mondtam, hogy olcsóbban nem lehet, hanem azt, hogy a nyáknak, a vastag fém háznak és réz plate-nek ára van, és ezeket nem fogod kinyomtatni.

60%-os billentyűzetet még ki tudsz nyomtatni egy még relatíve kompakt és olcsó 20×30 cm-es nyomtatási alapterületű nyomtatóval, felette már megy a matek, hogy a derékszöghöz képest pár 10 fokkal elforgatva elfér-e vagy két darabban kell kinyomtatni a házat, amivel azért akadhat szívás (nem véletlenül olyan népszerűek nyomtatva a split billentyűzetek, ott ezt a problémát elkerülik).

Másik probléma a plate, bár sokan próbálkoztak vele, azonban ebből még nem láttam igazán jól sikerült nyomtatott darabot, a legtöbb próbálkozónak az elvárt merevséggel problémái akadtak (valamint bizonyos megcélzott méret felett ismét közbeszólhat a nyomtató, és a plate tipikusan nem az a dolog, amit szerencsés kettő vagy több darabban nyomtatni).

A nyákot meg tudod spórolni, ha nincsen szükséged az általa nyújtott némi plusz merevségre, és szeretsz 3D-ben huzalozni :)

Ennyiért lenne reális az a Zeal billentyűzet szerintem. Még mindig őrült drága, meg nem venném, de ennél nem érzem azt, hogy veszek egy jó billentyűzetet és ezen felül a névért fizetek még extra sarcot.

Persze a fent leírt ellenérvek ellenére nálam tervben van egy Atreus megépítése nyomtatott házzal, ha sikerül túllépni a lustaságomon.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46581) nyunyu válasza dqdb (#46580) üzenetére


nyunyu
félisten

Pár Zeal alternatíva a közelmúltból:
Canoe
Koyu

Ezek se sokkal olcsóbbak ;]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46582) PixAlan válasza Domonkos (#46579) üzenetére


PixAlan
aktív tag

szerintem ár értékben jobb egy lézerrel vágott plate(meg igény esetén akril szendvics), nem vagyok nagy expert 3D nyomtatásban, de amit eddig láttam az elég olcsó/gagyi volt kinézetre.

(#46583) pengwin válasza nyunyu (#46572) üzenetére


pengwin
addikt

A kék Outemu rugójával már nem működött a kék házában, az égszinkékben nem próbáltam.

Elvileg 7g különbség van a Sky Ergo Clear és az Outemu Között.

Üdv, pengwin

(#46584) bear_ válasza bear_ (#46562) üzenetére


bear_
aktív tag

Találtam egy billentyűzetet ami elsőre nagyon szimpatikus [link]

A munkahelyemen van pár cherry billentyűzet, és mind előg jó minőségű, gondolom ez sem lehet gagyi.
Ez ugyan nem magyar kiosztású, de ahogy elnézem a német kiosztás majdem megegyezik a magyarral két gombot kivéve.

Mi a véleményetek róla? Érdemes lenne megvenni?

(#46585) Domonkos válasza bear_ (#46584) üzenetére


Domonkos
Ármester

Miert van olyan erzesem, hogy ez is csak 2kro?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46586) pengwin válasza bear_ (#46584) üzenetére


pengwin
addikt

a német kiosztás majdem megegyezik a magyarral két gombot kivéve

Melyik kettőre gondolsz?
Az É helyén lévő Ö-re,
vagy az Á helyén lévő ä-ra,
vagy a Ő helyén lévő Ü-re,
vagy a hiányzó ÁÉÍÓŐÚŰ közül valamelyikre?

Szóval azért van különbség rendesen, de lényegesen kevésbé zavaró, mint a francia vagy angol kiosztás, németeknél a Z is a helyén van. Meg mégiscsak valami Á-betűre hasonlító dolog van az Á helyén.

Egyébként én is a nordic vagy DE kiosztást preferálom az angol helyett, mert utóbbin aztán tényleg semmi támpontot nem adnak a speciális karakterek.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46587) Mr.Csizmás válasza pengwin (#46586) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

?? :Y

a gombok felirata esetleg, a kiosztás win shellből megy az input id alapján...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46588) pengwin válasza Mr.Csizmás (#46587) üzenetére


pengwin
addikt

Ok, és az input ID hogyan jön ide? :F
Az felirattól függetlenül ugyanaz lesz minden billentyűzeten felirattól függetlenül és semmi értelme nem lenne úgy "a német kiosztás majdem megegyezik a magyarral két gombot kivéve"-megjegyzésnek.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46589) Mr.Csizmás válasza pengwin (#46588) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem szóltam, sorry :N

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46590) deny330


deny330
aktív tag

Sziasztok! Kis segítséget tudnátok nyújtani billentyűzet vásárlásban?

1.Mekkora összeget szánsz rá? Olyan 20.000 forint a lélektani határ.
2.Használt szóba jöhet? Még jobban is preferálnám.
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Membrános office billentyűzetem van, főleg a nagysága ami zavar és az, hogy 2-3 gombnál többet nem tud érzékelni.
4.Mire használnád a billentyűzetet? Nagyjából 60-70%-ban gépelésre, 40-30%-ban játékra.
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) Mindenképp mechanikus.
6.Van konkrét modell ami tetszik? HyperX Alloy FPS Pro. :B
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) Ha ISO kiosztású, az nekem tökéletesen elég.
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) Tenkeyless első sorban, vagy nagyon keskeny teljes bill.
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.) Cherry MX kapcsolós lenne a legjobb, de tapasztalatom nincsen egyik típussal sem, így mindegyik színre nyitott vagyok ajánlás alapján. :K

[ Szerkesztve ]

(#46591) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Genius SlimStar 130 USB billentyűzet mennyire gagyi cucc?

Kellene valami halkabb billentyűzet lehetőleg minél olcsóbban, nem kell semmi extra, lehetőleg fekete legyen és magyar kiosztással legyen.

(#46592) Mr.Csizmás válasza Atomantiii (#46591) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

100%, no offense, de ha megteszi akkor megteszi.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46593) HREH


HREH
senior tag

Fnatic Rush Pro megrendelve, 75 ojró volt szállítással együtt. (Még a Black Friday áron.)
Kérdésem, hogy bármilyen ISO keycap szett jó hozzá? Szeretnék majd idővel venni normális (PBT doubleshot) keycap szettet hozzá, de mivel eléggé laikus vagyok a témában, nem tudom hogy rámennek-e a eBay-en, vagy Ali-n kapható szettek.
Akinek ugyanilyen bill-je van, használ hozzá másfajta keycapet?

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#46594) L4mie válasza HREH (#46593) üzenetére


L4mie
veterán

Na, majdnem ugyenezt akartam kérdezni, csak streak-el kapcsolatban :P

Vakon gépelés pipa, viszont az insert,del, pgu,pgd hatos szigetet lehet cserélném angolra.
+ akárhányszor ránézek hülyét kapok a STRG-től vagy mitől a CTRL helyett. Lehet gyártól kéne valahogy szerválnom angol kupakokat.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#46595) ervin1979


ervin1979
tag

A4tech Bloody B120 van tipp hogy hol szerezhető be magyar kiosztással? Mindenhol csak US van. Egyéb hasonló kategóriájú javaslat?

(#46596) L4mie válasza ervin1979 (#46595) üzenetére


L4mie
veterán

Én emagtól vettem még pár éve, de aquaban is láttam anno, lehet már elfogyott :(
Nagyon jó kis bill, arról léptem fel most mecha-ra.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#46597) dbius válasza ervin1979 (#46595) üzenetére


dbius
veterán

Én augusztusban a MM-ban vettem Budaörsön, akkor még halomban volt. Bár most a webshopban rákeresve nincs találat. Esetleg érdemes lehet megkérdezni telefonon

(#46598) Atomantiii válasza Mr.Csizmás (#46592) üzenetére


Atomantiii
őstag

Akkor hagyom jó még a régi, csak jó lett volna valami halkabb USB-s példány, ami nem vagyonokba kerül.

(#46599) PixAlan válasza HREH (#46593) üzenetére


PixAlan
aktív tag

nem, pont ezért szoktuk inkább a streaket ajánlani, mert annak full standard a kiosztása, még a rushon "gameres" alsó sor van, ami nagyon leszűkíti az opciókat, bár azért ilyen is akad azért itt-ott.

(#46600) PixAlan válasza L4mie (#46594) üzenetére


PixAlan
aktív tag

streak teljesen standard kiosztású, így iso kiegészítőt tartalmazó kiteket mind kompatibilisek vele.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.