Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46701) pengwin válasza BonFire (#46700) üzenetére


pengwin
addikt

Valamiért rosszul értelmezi a telefonod a scan kódokat amit a billentyűzet küld neki, összekeverte a magyar és az angol kiosztást. A Shift+0-át is próbáltad?
ANSI-US és UK-ISO kiosztáson ott van az aposztróf és az 1 ír felkiáltójelet.

Szerintem ez igazából a telefon billentyűzetének a bugja lesz, próbáld meg lecserélni a billentyűzet alkalmazásodat. Igazából azzal kommunikál a BT-s billentyűzet.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46702) Ringman


Ringman
nagyúr

egyébként nem tudom hogy van-e létjogosultsága a Billentyűzet gondom van szaktopiknak, mert 2005 óta 616 hsz jött össze ott.

(#46703) BonFire válasza pengwin (#46701) üzenetére


BonFire
veterán

A Shift+0 §-t ír, mint ahogy kell is neki. Minden egyéb karakter jó, csak az aposztróf helyné jön felkiáltójel.

A Samsung beépített billentyűzetét használom, nincs más telepítve. Eddig jó volt.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#46704) BonFire válasza Ringman (#46702) üzenetére


BonFire
veterán

Énnekem is gondom van, mégis idejöttem, mert az összes releváns topikot átnézve láttam, hogy kihaltak. Megjegyzem, nincs is amúgy értelme ezerfelé tördelni a témákat, hacsak tényleg nem indokolt. Több szem többet lát.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#46705) Krisz0418


Krisz0418
őstag

Kingston hyperx alloy fps pro-rol van valakinek véleménye vagy tapasztalata?

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#46706) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Munkahelyemre keresek pár ezer forintos billentyűzetet, ami puha, halk magyar kiosztású.
Az apple billentyűzetekhez hasonló kellene.

köszönöm :R

(#46707) Beretvás válasza smallmer (#46706) üzenetére


Beretvás
addikt

Ezekkel a feltételekkel nem létezik billentyűzet. :N

(#46708) haxiboy válasza smallmer (#46706) üzenetére


haxiboy
veterán

Ha valahol van esetleg megmaradt Genius Slimstar i220, esetleg Slimstar i222

Olcsó, viszonylag halk, strapabíró (én 4 évig nyúztam az i220-at azóta nagymamám használja közel 3 éve, még a feliratok sem koptak le).

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#46709) Domonkos válasza haxiboy (#46708) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ez a Genius szeria tenyleg nagyon jo volt; ebben az arkategoriaban talan a legjobb. Teljesen erthetetlen, hogy miert szuntettek meg a forgalmazasat... :(

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46710) haxiboy válasza Domonkos (#46709) üzenetére


haxiboy
veterán

Még a Slimstar i100 volt a legelső ilyen billentyűzetem ami slim, egy informatikai versenyen nyertem valamikor általános iskola 6. osztályában. Körülbelül 1 év telt el, húgom vizet folyatott bele, de pótolva lett, az akkor már új - kicsit kényelmetlen - domború vista stílusú windows gombbal, de azt leszámítva semmi változás nem történt. Ez a billentyűzet a mai napig megvan, igaz már használaton kívül, róla már lekoptak a feliratok, bár ez soha nem számított nekem - most épp ninja keycapekkel szemezek - szóval a lényeg a lényeg, valóban sajnálatos hogy a Genius megszüntette az egyik legjobb szériáját, az i100-at sok sok éven át lehetett kapni az i220-pedig amilyen gyorsan jött olyan gyorsan felszívódott.

Geniustól azt sajnálom hogy az igazán prémium vonalat egyáltalán nem szeretnék képviselni, szivesen látnék tőlük premium mecha-t. Elég régóta vannak a periféria piacon ahhoz hogy tudják mi kell a népnek, de gondolom jobban megéri nekik azt gyártani amiből rengeteg fogy ahelyett hogy a magasabb igényű rétegre koncentráljanak. A mechanikus billentyűzetet használók száma nagyon alacsony, de szép lassan azért terjed. Ez persze nem azt jelenti hogy az előnyei miatt választják, hanem azért mert sok vásárló itt-ott látta és ha xy-nak az van akkor neki is az kell, nem maradhat ki ő sem.

Hosszú távon viszont mindenképpen érdemes bárkinek beruházni egy jó minőségű billentyűzetre - illetve egyéb perifériákra - pláne ha ez munkaeszköz. Kövi hónapban én is veszek egyet, épp ma kezdtem az új munkahelyemen :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#46711) nyunyu válasza haxiboy (#46710) üzenetére


nyunyu
félisten

Geniustól azt sajnálom hogy az igazán prémium vonalat egyáltalán nem szeretnék képviselni, szivesen látnék tőlük premium mecha-t. Elég régóta vannak a periféria piacon ahhoz hogy tudják mi kell a népnek

Ilyen egerekkel ismerkedtem a PC használatával '92-ben.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46712) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Felmérném a piacot, hogy számomra van-e jó bill:
1.Mekkora összeget szánsz rá? mindegy, 35K
2.Használt szóba jöhet? Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Logitech LX700 / sötétbe jobb lenne látni a gombokat.
4.Mire használnád a billentyűzetet? PH fórum és az internet teleírása.
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) nem tudom
6.Van konkrét modell ami tetszik? Nincs
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) ISO és magyar
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) Szoktam használni a numpadot, a kurzorblokk-ot.
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.) világítás, csuklótámasz.
Bátyámnak Corsair Strafe Cherry MX-et vettem tavaly. Abból az angol kiosztás és a hangja, ami nem tetszett nekem. Piros vagy barna kapcsolós azt hiszem. Gumiharangosból viszont belépőszintről van tapasztalatom világítósból, az nagyon nem tetszett: Világít, de gyakorlatilag világítás nélkül nappal használhatatlan. Mind pirosan világított, így igazából azt sem tudom megmondani, hogy milyen szín lenne a tuti. Lehet, hogy egy sima fehér. Nem tudom, hogy halk megoldásból mi van, ami világításban kb Corsair Strafe.

(#46713) haxiboy válasza nyunyu (#46711) üzenetére


haxiboy
veterán

Nekem is volt ilyen, ez sem volt túl premium, de legalább volt benne anyag :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#46714) moleculez


moleculez
veterán

Majdnem megjött a Motospeed CK62 csak mehetek be vámot(?) fizetni a postára. 30£ billre 11£-t. Rohadjon meg. 🤬😡. Annyiért már nem ezt vettem volna.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#46715) Ghard válasza moleculez (#46714) üzenetére


Ghard
őstag

Decemberben 42,17 USD-ig vámmentes a küldemény. Ez kb 33 font, szóval alatta vagy.

(#46716) dugo_ válasza Ghard (#46715) üzenetére


dugo_
veterán

De nem Mo.-on él.

(#46717) Mr.Csizmás válasza moleculez (#46714) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Ha ugyanaz mint a CK61, akkor ennyit meger boven. Legjobb vetelem a KM780 ota. :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46718) Rimuru válasza moleculez (#46714) üzenetére


Rimuru
veterán

Lehet hot swap valtani wired/wireless kozott? Ird majd le pls ha kezhez kapod. :D

Vigyázat, csalok!

(#46719) moleculez válasza Rimuru (#46718) üzenetére


moleculez
veterán

Mindenképp dobok egy gyors tesztet.
#46717 Nagyon remélem, hogy jóban leszünk. Mert már Anne Pro 2 felé közelítek árban, kuponnal láttam 52$-ért.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#46720) Zsiráfnyál válasza Sz4bolcs (#46672) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Azt én is nézegettem, ISO-t találtál belőle, vagy US-t vettél ?

[ Szerkesztve ]

(#46721) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Logitech 008013 G910 Orion RGB Spectrum 85€ +járulékos
G810 RGB Battlefield Edition (DE Layout) 104€ + járulékos

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46722) triluan


triluan
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem. Hogy a Mode com MC-800m billentyűzetet sok helyen árulják úgy hogy magyar de én sehol se találok róla olyan képet. Létezik magyar kiosztással ez a billenytűzet? Úgy hogy megvan az í,ő,ű stb. és a feliratozása is az?

(#46723) L4mie válasza Mr.Csizmás (#46721) üzenetére


L4mie
veterán

:Y ajánlod? :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#46724) Mr.Csizmás válasza L4mie (#46723) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

azt nem írtam ;] csak demokratikus vagyok :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46725) L4mie válasza Mr.Csizmás (#46724) üzenetére


L4mie
veterán

Mondjuk szerintem ennyit megérhet, aki mechanikus bill-t akar.
Nekem pl. hangos volt a Romer-G.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#46726) haxiboy válasza Mr.Csizmás (#46721) üzenetére


haxiboy
veterán

Én személy szerint nem vagyok oda a Logitech próbálkozásaival mechanikus billentyűzetek terén.
Szintén egy régi cég, de mechát valahogy nem sikerült normálisat kinyögniük. A saját, semmivel sem kompatibilis keycapek pedig csak hab a tortán...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#46727) velizare


velizare
nagyúr

sziasztok,

ami kéne:

wireless;
tkl vagy 60/65% dedikált nyilakkal;
backlit (lehet egyszínű is, sőt);
magyar kiosztású;
VAGY kupakcserével azzá tehető.

a natívan magyar-tkl-wireless ármegkötés nélkül érdekel, a kupakcseréssel viszont csak az "olcsóbbak" (a mechanikus kivitel + plusz kupakok úgyis megdobják majd az árát gondolom)

bónuszkérdés egy minimáláras plug&pray usb switch ajánlása linyuxhoz és winhez.

köszi!

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#46728) dqdb válasza velizare (#46727) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ezekkel a feltételekkel tudomásom szerint nem létezik billentyűzet.

A K800 nagy és már nem kapható magyar kiosztással, a K830 sem kapható magyar kiosztással, a vezeték nélküli mechanikus Logitechekre és Corsairekre nem kapsz magyar kupakot (ami jelen esetben egy Masterkeys Lite L vásárlását és kannibalizálását jelentené a szabványos alsó sorral rendelkező billentyűzetek esetében), az Anne Pro esetében nincsenek dedikált kurzorok és a mai napig nem jött ki ISO-ban, a Drevo Calibur 72-nek a wireless része a gyengesége, a Minila Airen nincsen háttérvilágítás és kompatibilis magyar kupak sem akad rá, és az Apple Magic Keyboardon sincsen háttérvilágítás, a Matias Apple utánérzése nem kapható magyar kiosztással.

Kihagytam valamit?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46729) Ringman válasza dqdb (#46728) üzenetére


Ringman
nagyúr

corsair k63 UK + cm masterkeys lite, az alsó sort nem cseréled ki.

vagy backlit + dyesub kupak :) technikailag megfelel a kérésnek, a kupakok körül szűrődik át fény: [link]

(#46730) dqdb válasza Ringman (#46729) üzenetére


dqdb
nagyúr

A CM + Corsair párost azért nem ajánlottam, mert képek alapján erőteljesen eltér a két tipográfia és a profil is.

Most nézem, hogy Maxnál rendelhető 6.5u space-szel is a kupakkészlet, szóval ez jó lehet a K63 mellé. A kupakok minősége már más kérdés persze.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46731) velizare válasza dqdb (#46728) üzenetére


velizare
nagyúr

köszi mindenkinek a választ. mi a baj a drevo-val?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#46732) dqdb válasza velizare (#46731) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link] + [link]

Egy ideje már kifutott modell, szóval ahol van, ott van, ahol elfogyott, ott nem lesz több.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46733) velizare válasza dqdb (#46732) üzenetére


velizare
nagyúr

meh... köszi

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#46734) zo-lee


zo-lee
aktív tag

Sziasztok! Billzetet keresek (míly meglepő)

1) Mekkora összeget szánsz rá? 35.000 Ft lenne a max határ
2.Használt szóba jöhet? NEM
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? A4Tech kd 600 / A sokat használt billentyűk totál lekoptak, amúgy nincs probléma vele.
4.Mire használnád a billentyűzetet? Elsősorban játékra, azon belül is FPS
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) Bepróbálkoznék mechanikussal
6.Van konkrét modell ami tetszik? Nézegettem a Corsair Strafe-et, a CM Masterkeys pro-t, Illetve a Kingston HyperX Alloy FPS-t, ők tetszenének.
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) Eddig magyar kiosztásút használtam. Ezek amiket korábban felsoroltam mind külföldi kiosztású, úgyhogy muszáj lesz kompromisszumot kötni, de lehetőleg olyat vennék, ami a leginkább hasonlít a magyar kiosztásra, talán a UK, ha jól tudom ...
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) Teljes méretűt
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.) Világítás, más extra nem szükséges.

Köszi!

(#46735) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

(#46736) triluan


triluan
tag

Ebben nem tudna valaki segíteni? (#46722)

(#46737) Flashback


Flashback
addikt

Sziasztok,

Olyan billentyűzetet keresek:

- amiről nem kopik le fél év alatt a gomb felirata
- képes fehér háttérvilágításra, és ezt újraindítás után is megtartja
- minnél minimálabb kinézet
- Magyar layout
- A többi mindegy

Ár 20-30ig max.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#46738) dqdb válasza triluan (#46736) üzenetére


dqdb
nagyúr

A webshopban szereplő kép ne zavarjon meg, a gyártó sokszor nem ad minden nyelvhez külön fotót, így a bolt berakja valamelyik másikhoz tartozó képet.

Ez alapján a kép alapján öszvér lesz a magyar változat, majdnem ISO, azaz kétsoros Enter, de hosszú bal Shift, így nincsen dedikált Í billentyű, azt csak AltGr+I/J segítségével tudsz írni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46739) Ringman válasza dqdb (#46738) üzenetére


Ringman
nagyúr

mi ez a szánkós avatar? :D

(#46740) dqdb válasza Ringman (#46739) üzenetére


dqdb
nagyúr

A mikulássapka mellé kaptam a karácsonyi szezonra, akárhányszor ránézek a képre, azonnal röhögnöm kell :DDD A`rpi zseniális műve.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46741) moleculez


moleculez
veterán

Szóval a MotoSpeed CK62 ittvan. Elég banális problémám van. Minden működik, minden király, de ugye mivel nincs dedikált kurzor blokk, össze van vonva más karakterekkel. Nem gáz gondoltam Fn vagy valami átjárás van. Eddig úgy néz ki, hogy vagy van kurzor bill, vagy van /?. A kettő külön rétegen, váltás 3sec. Na így nem leszünk jóban, van valami megoldás, vagy mi újság?
Vagy írjak valmi scriptet rá, vagy mi?

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#46742) Mr.Csizmás válasza moleculez (#46741) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hozzá lehet szokni, Ctrl+shift kiosztás váltás, Fn+1-2-3-4 az alap dolgok. kb. 2 hét alatt rááll a kezed.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46743) moleculez válasza Mr.Csizmás (#46742) üzenetére


moleculez
veterán

Az megvan, de pl gepelek, es ha elo akarom venni a kurzort, akkor 3mp varjak? Redditen erre rakeresve nem kicsit vannak kiborulva.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#46744) Mr.Csizmás válasza moleculez (#46743) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ekkora a wireless input lagja? :( akkor nemszóltam, kábelen egy pillanat alatt vált.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46745) dqdb válasza moleculez (#46743) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ezért érdemes a kisebb méretű billentyűzeteknél nyílt firmware-rel (TMK, QMK) rendelkező modellt választani, mert annak a kiosztását, layereit, layereinek számát úgy módosítod, ahogyan szeretnéd. Hiába tűnik szépnek és jónak például a GK64, pont emiatt nem veszem meg.

Valaki találkozott már élőben MT3 profilú kupakkészlettel?

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46746) moleculez válasza Mr.Csizmás (#46744) üzenetére


moleculez
veterán

Nem, alapból normál input lag, de a mod váltáshoz annyi ideig kell nyomva tartani. (Tudtommal)
Na mindegy, maccel használom amúgy, és csak a /? hiányzik (ha a kurzort tartom meg), tudnátok ajánlani valami kis progit, amivel tudok saját kombót összehozni? Pl bal control + akármi, és az hozza pl /-t. Szerintem jó is lennék.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#46747) Mr.Csizmás válasza moleculez (#46746) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fn+4-el nálam a wasd lesz kurzor. vagy +3 passz hirtelen, egy hete nincs gépem. valamelyikkel meg a jobbost lehet kurzorosítani, szal két lehetőség is van.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46748) OgreImre


OgreImre
senior tag

Sziasztok!
1.Mekkora összeget szánsz rá?
40k,de ha kell és megéri akkor lehet több
2.Használt szóba jöhet?
Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Logitech Internet Navigator és ennek wireless variánsa.
4.Mire használnád a billentyűzetet?
80% Munka (CAD, Office), 20% net+játék (semmi extra)
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
Mechanikus.
6.Van konkrét modell ami tetszik?
Nincs.
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
ISO magyar
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
Teljes méretű, numpad-al, média gombokkal (hangerő, mute, stop/play)
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
Világítás (ha egyszínű akkor inkább fehér/pasztelszín)+csuklótámasz

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#46749) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok!
Egyszerű, ritkán játkra, de semmi különösre nem használatos billentyűzetet keresek, ami háháttérvilágítással rendelkezik. A lényeg, hogy olyat nem szeretnénk aminek egyik fele kéken a másik pirosan világít, meg össze vissza villog. Az nem zavar ha több szín között lehet választani, de a kiválasztott szín egységes legyen. Minderre max. 10-12 ezret áldoznék.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#46750) Domonkos válasza dqdb (#46745) üzenetére


Domonkos
Ármester

Vagy lehet usb -> usb "konvertert" hasznalni az okositasra. Kb 7ms laggal toldja meg az egesz rendszert.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.