Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46351) nyunyu válasza Beretvás (#46348) üzenetére


nyunyu
félisten

PrtScr is eltévedt Kínából idefele jövet :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46352) desigo


desigo
senior tag

Sziasztok.

Asztali PCmhez használok egy régi vezetékes Logitech Y-BP62A billentyűzetet.
Vennék helyette egy új vezeték nélkülit.Az [Acer Switch 5] laptopom billentyűzetéhez hasonlót szeretnék. Lapos,kényelmes,öröm rajta gépelni.
Miket érdemes nézegetnem?

(#46353) Beretvás válasza nyunyu (#46351) üzenetére


Beretvás
addikt

Nem kicsi a táv..:D

(#46354) pengwin válasza nyunyu (#46351) üzenetére


pengwin
addikt

Ott a másik oldalon közlekednek a Print screen gombok, na... :D
Nekem fel se tűnt.

(#46348) Beretvás
A szóköz meg van fordítva, nekem így valamiért kényelmesebb.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46355) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

egy logitech ultra flat keyboard-ot hazsnálok vagy 15 éve nagy megelégedéssel, de a billentyűzet világítás kezd hiányozni.

Ebben a méretben keresnék egy alap darabot, csak internetre/gépelésre.

1.Mekkora összeget szánsz rá? --> ~10k ha ennyiből kijön egy jobb minőségű
2.Használt szóba jöhet? --> igen
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? logitech ultra flat keyboard, csak mert nem világít
4.Mire használnád a billentyűzetet? --> böngészés, gépelés
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) --> ezzel sajnos nem vagyok teljesen tisztában, így mondjuk hogy mindegy
6.Van konkrét modell ami tetszik? --> nincs
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) --> magyar / ISO
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) --> kompakt, de numpad és kurzorblokk is kell
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.) --> csak fehér billentyű- és nem "háttérvilágítás"

köszi

Aurea mediocritas

(#46356) sulu1701


sulu1701
aktív tag

Sziasztok,

Ajánlanátok ezt a billentyűzetet gamingre?

Szívesen fogadok esetleg ajánlást hasonló árketóriában másik termékre.

Köszönöm!

(#46357) LED333


LED333
csendes tag

A uRage billekről vélemény?
MediaMarktokban nyomkodtam kicsit egy párat, elég megygyőző az áráért, viszont volt pár amit nem tudtam kipróbálni, de a urage.hu-n fenntvan, pl. a M3chanical. Használ valaki olyat?

[ Szerkesztve ]

(#46358) nyunyu válasza LED333 (#46357) üzenetére


nyunyu
félisten

Pubertáskorú fiúcskák ízlésére szabott billentyűzetpótlékok, felejthető műszaki tartalommal.

Részemről kiérdemlik a NVM pecsétet, M3chanical meg a 137 hozzászólással feljebb linkelt okokból a különösen ne vedd meget.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46359) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Van, aki nyomkodott már innen Durgod tkl-t?

(#46360) forumpista


forumpista
tag

Sziasztok,

Ajánljatok nekem billentyüzetet alapvetően programozáshoz:
főbb kritériumok:
- vezeték nélküli
- nagy enter (iso)
- teljes méretü (a numpadtól egyébként el tudok tekinteni, de annak hiányába se legyen valami összenyomorított gombos keyboard)
- minél kényelmesebb (puhább?) gépelés (minél később fáradjon el az ujjam).
- nyelv: magyar kiosztás előnyben, de angol is lehet

Árkeret: max 30e ft.
Eddig egy 3-4e forintos silverline billentyüzetet használtam (ami most elromlott) és álmomban sem gondoltam hogy egy (szerintem) ilyen triviális igénylistára 2018-ban nem nagyon lehet billentyüzetet kapni (vagy én keresek nagyon rosszul a keresőkben).

Köszi

(#46361) nyunyu válasza forumpista (#46360) üzenetére


nyunyu
félisten

2-3 évvel ezelőtt ezeknek nagyjából megfelelt volna a napelemes ajtótámasz.
A napelem nélküli, háttérvilágításos tesója már nem fért volna bele a keretedbe, de ezeket már nem lehet magyar kiosztással kapni.

-tech azóta nem szokta magyarítani a 20+k-s billzetnek látszó trágyait.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46362) dqdb válasza forumpista (#46360) üzenetére


dqdb
nagyúr

Segítek lefordítani a kapott választ :DDD

Szóval a kritériumaidnak elvileg megfelelne a Logitech K750, azonban azt már 2-3 éve nem lehet magyar kiosztással kapni, és az elvi igen nyunyu esetében eléggé határozott gyakorlati nemnek bizonyult, mert csak szívott a K750-tel. A kritériumaidnak elvileg megfelelne a Logitech K800 is, azonban azt egy ideje szintén nem lehet magyar kiosztással kapni és a megadott keret felett van jócskán.

Vezeték nélküli billentyűzetnek Unifying vevős Logitechet szoktunk ajánlani, mert azokkal van a legkevesebb probléma általában, de konkrét javaslatot szerintem senki sem tud/fog neked adni, mert aki annyit szán egy billentyűzetre és sokat gépel, az sokszor bevállalja inkább a vezetéket és vesz egy mechanikust.

minél kényelmesebb (puhább?) gépelés (minél később fáradjon el az ujjam).
Ez erőteljesen csalóka tud lenni és időben változhat. A túl könnyű sem előnyös, mert előfordulhat, hogy már attól érzékel egy extrém puha billentyűzet, hogy "pihenteted" a billentyűn az ujjad. Az időben változás membrános billentyűzet esetében igaz, ahol a membrán idővel felkeményedik, és egyre nagyobb erő kell a billentyűk leütéséhez. Ez csalóka lehet akkor, ha egyetlen billentyűzetet használsz, mert a kezed fokozatosan hozzászokhat az egyre nagyobb erőkifejtéshez, és észre sem veszed hogy a kezdeti erőkifejtésnél lényegesen többre van szükség.

Fogj egy rakás 5 forintost, és nézd meg, hogy mennyi kell belőle egy billentyű lenyomásához, mérjél olyat, amit ritkábban használsz, és mérjél olyat is, amit sűrűbben, és meg tudjuk ez alapján mondani, hogy a mostani billentyűzeted jelen állapotában mennyire számít puhának.

Eddig egy 3-4e forintos silverline billentyüzetet használtam (ami most elromlott) és álmomban sem gondoltam hogy egy (szerintem) ilyen triviális igénylistára 2018-ban nem nagyon lehet billentyüzetet kapni
Ez van. Ami membrános billentyűzet 5 évvel ezelőtt 3-4e forint volt, azt a minőséget már 10e alatt nem fogod megvenni, vezetékmentesből főleg nem. Ami 10 évvel ezelőtt 3-4e forint volt, az a minőségi szint ma már egyszerűen nem létezik membránosban. Van fél év alatt elhasználódó, mint a Logitech K120, és vannak a csillámpóni világítást felvonultató, de gépelési élményben csapnivaló félmechanikus néven emlegetett társai, ahol az ár jelentős részét a világítás és a gamer szó felára teszi ki.

Egy-egy triviálisnak gondolt igénnyel a választék jelentős részét ki lehet lőni, a magyar-vezeték nélküli-világít hármassal például a teljes piacot, de egyedül csak a vezeték nélküliséget elvárva is pár Logitechet kivéve elfogy a minőségi piac, és maradnak a kétes minőségű belépő darabok.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46363) PixAlan válasza forumpista (#46360) üzenetére


PixAlan
aktív tag

logitech mk520(lényegében egy butított(világítás nélküli) k800 + egy basic egér). mk540 ugyan ez csak kicsit csiszolt dizájnnal, feltételezem az is rendben van.

nekem k800-am volt egy jó ideig és nálam nagyon jól teljesített.

(#46364) nyunyu válasza dqdb (#46362) üzenetére


nyunyu
félisten

Egy-egy triviálisnak gondolt igénnyel a választék jelentős részét ki lehet lőni

Pl. fehér magyar billentyűzet USB csatival már önmagában is a hasonló színű hollóval vetekszik, de hozzáteszem az a triviálisnak tűnő feltételt, hogy ne essen szét fél év alatt, akkor már annál is ritkább.

Na jó, most már létezik a nekem nem tetsző márkánál ilyen cucc, csak éppen 55k-ért.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46365) Remiel


Remiel
őstag

egy kis tanács kéne

1.Mekkora összeget szánsz rá? 20.000
2.Használt szóba jöhet? igen
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? laptopot cserélek asztalira, szóval semmilyen nincs most
4.Mire használnád a billentyűzetet? munka, játék
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) mechanikus
6.Van konkrét modell ami tetszik? külsőre olyasmi mint egy Genesis Thor 300
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) magyar
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) minél kisebb, kompaktabb sallangok nélkül
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.) világítás kell, de nem kell karácsonyfa

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#46366) nyunyu válasza PixAlan (#46363) üzenetére


nyunyu
félisten

logitech mk520(lényegében egy butított(világítás nélküli) k800 + egy basic egér).

Délután betévedtem pár mediamarkteuronicsbestbyte jellegű shopba billentyűtűznézőbe, aztán az egyik helyen ki volt rakva a diétás K800 18 ezerért:

Demó példány jó régi lehetett, mivel a kettővel ezelőtti plusztech logó volt rajta, nem a mostani mínusztech.
3+ éves korát az is alátámasztotta, hogy már oszlásnak indult rajta a pad printed felirat, meg a gépelési élmény is félúton volt a használhatatlan és a rettenetes között.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46367) Beretvás válasza nyunyu (#46366) üzenetére


Beretvás
addikt

Ne legyél már ennyire rosszmájú..:D

;]

[ Szerkesztve ]

(#46368) nyunyu


nyunyu
félisten

Délután betévedtem pár mediamarkteuronicsbestbyte jellegű shopba billentyűtűznézőbe

Vagy inkább csak elkapott a boltkór, és ki akartam élni a billzetsznobériámat.

TL;DR:
Kínálat egykaptafa, vannak az office munkára mérsékelten alkalmas, billentyűzetnek látszó gumidómok 5-20k között, meg a programozható karácsonyfák hülyegyerekeknek gamereknek 10-85k-ért.

Használható billentyűzet ezeken a helyeken nincs, ne is próbálkozzatok.

Részletesebben?

Egyik helyen (Árkád MM?) ki volt téve a komplett uRage széria a világhírű Hama' keress helyette másikat cégtől.
Pl. a tegnap különösen NVM plecsnire felterjesztett M3chanical:

Valami JWH logós kék kapcsoló van benne, négyfülű, Cherry stílusú felső házzal, szóval fogalmam sincs, ki gyárthatja, talán Gateron, esetleg Outemu, de biztosan nem Kailh.
De az is lehet, hogy egy teljesen ismeretlen gyártó terméke.

Mindenesetre hozta az Outemu Blue szintet: élesen kattan, nagyon taktilis, ez is jóval hangosabb, mint az MX Blue, pláne erre a csoda fémházas billzetre szerelve még visszhangzik is.
Szóval füldugó a veled egy lakásban élőknek, ha nem akarod, hogy a 25k-s billzettel együtt hajítsanak ki az utcára.

Kupakokban sem kellett csalódni, mert hozták a kakaós bevonóba mártogatott 0.5mm vastag tejtölösdoboz színvonalat, de a lézerrel levakart mintát tervezőt tavaly simán elküldtem volna a Varmilohoz továbbképzésre, mert azok sem bírtak ekkora fércmunkát összehozni, pedig elég keményen próbálták.

Két méterrel odébb ki volt rakva egy Asus Cerberus Mech:

Meg kellett néznem, milyen kapcsoló van benne (nem volt nehéz, mert az Esc kupak le volt lopva róla.), mert gombokat böködve nem tűnt fel, hogy taktilis akar lenni.
Elvileg a régi Kailh Brown is taktilisebbnek számított, mint az MX Brown, de a gyakorlatban annyira pontatlan az öntése, hogy a stem kilengése miatt nem érezni a taktilis huplit :Y

43k-s árcímkét nem teljesen értem: ez alapvetően egy 20k-s ligában focizó billzet, aminek az eredeti verziójához képest kispórolták a Cherry MXeket, helyette ultragáz régi Kailh van benne, és meghintették némi RGBvel.

Kupakok feliratozásának színvonala fél hajszállal jobb csak mint a fenti billzeté.

85 ezres, balra-jobbra átpakolható numpados ROG Claymoret csak lepántolt dobozban láttam, azt nem merték kiállítani, így a valós értékénél legalább 35-40k-val nagyobb árcímkén kívül nem tudom jobban megköpködni.

Másik helyen volt egy rakat magyar kiosztásos ócókínai Aula, de az Aula EZ-t nem mertem lefényképezni, mert féltem tőle, hogy megharap.
(Google rákereséshez is kell a parental advisory matrica, úgyhogy linket se kaptok. Ha ennek ellenére mégis rákeresel, akkor előre szóltam...)

Rapoo V500-ban lévő valami sárga színű MX Red klónok rugóhangjától kaptam agybajt, annyira pengtek lenyomáskor, de szerintem ez a billzet is öreg lehetett, mert szerintem ugyanezt láthattam 5 éve, amikor az Alleeben még nem BestByte volt, hanem már nem emlékszem mi, talán Saturn?

Amin meglepődtem: mínusztech visszavághatta a marketing büdzsét, mert a G213 volt a "legjobb" billzetük, amit láttam valahol kirakva.
Húsvét körül még orrba-szájba nyomták mindenhol a Romer-G-t, most meg sehol sem volt.

Egyébként az RGB láz már a hordozható boombox/hifitorony/integrált mélynyomó/djpult? kombókat is elérte, ezt valamelyik hifi osztályon lőttem. (másik helyen is ki volt ugyanez rakva, csak először elfelejtettem fotózni, annyira lehidaltam a látványtól)

Szóval tényleg itt a vég.

B+, poszt írása közben fellöktem a vacsihoz idekészített sörömet. Persze reflexből egyből a jó öreg, pótolhatatlan G80-1129-ért nyúltam először, mekkmesterért nem lenne akkora kár, de csak az egéralátét ázott el.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46369) forumpista válasza dqdb (#46362) üzenetére


forumpista
tag

Na ezt se gondoltam volna hogy egyszer 5 forintosokat fogok rakni a billentyüzetre. De legalább jól jött az évek óta zacskóba gyüjtött semmire (max verekedésre jó) aprópénz :)

Na szóval, a mostani billentyüzeten kb. 15 darab 5 forintos kell a lenyomáshoz és ez problémás mert néha ujjproblémáim jelentkeznek tőle.
Ami nekem full kényelmes ebből a szempontból, az a thinkpadom billentyüzete, amit lemértem 11 db 5 forintos nyom le.

Na szóval, akkor a négy legfontosabb tulajdonság:
- vezeték nélküli
- nagy enter (iso)
- a billentyüzet lenyomási erőssége kb. legyen ez a 11 db 5 forintos, jelentsen bármit is
- teljes értékü (méretü) billentyüzet de itt el tudok tekinteni a num padtól, de a többi billentyü legyen normális ne agyon nyomorított.

Felirat nem érdekes vakon gépelek plusz amúgy is tudok rá ragasztani matricát, külföldi rendeléstől sem riadok el

Gondolkodtam mechanikus billentyüzetben is, állítólag azokon kényelmesebb gépelni, cserébe drágábbak, de ha tartósak akkor az nem annyira probléma.

Van a fenti három (négy) kritériumnak megfelelő billentyüzet, és ha igen tudnátok ajánlani árkategóriákon belül 1-2őt?
Pl. 20-30e forintért ez és ez, 30-50e ez és ez vagy hasonló?
Köszi

(#46370) ribizly válasza nyunyu (#46368) üzenetére


ribizly
veterán

Nem ezzel van a baj. A valós gond ott kezdődik, amikor a 70+%-ban műszaki (főiskola, egyetem) végzettségű embereket alkalmazó cégnél még "én vagyok a hülye", amiért olyan perifériákat használok munkaeszközként, amelyek pénzbe kerülnek. Nem a munkáltató g3ci, hogy a legolcsóbb, hulladék Logitech-eket (legalább nem noname;]) adja, hanem engem néznek a világ barmának, hogy pénzt adok ki arra, "amit ad a cég". :W
Ehhez képest, hogy az átlag user legalább talál ezeken a helyeken legalább mechanikus cuccot az nálam pozitívum.:DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#46371) forumpista válasza forumpista (#46369) üzenetére


forumpista
tag

És végül, csak mert most kicsit beleástam magam ebbe a billentyüzet témába, ha jól látom kb. két lehetőségem van:
a, vagy veszek valami hagyományos (membrános) billentyüzetet max 10k-ig mert ugysincs bennünk különösebb eltérés (nem kell karácsonyfa, nem kell programozató bill stb) amelyik jobban megtetszik tapicskolás után

b, mechanikusat veszek, amiből én itthon nem találtam vezeték nélkülit nagy enterrel, ehelyett találtam két ilyet:
https://www.keyboardco.com/keyboard/uk-filco-convertible-2-tactile-action-keyboard.asp
https://www.keyboardco.com/keyboard/filco-convertible-2-tenkeyless-silent-soft-linear-action-uk-iso-keyboard.asp

Amik persze már némileg kereten felül vannak, de úgy látszik az egyszerü "klasszikus" (gépelés) igények kielégítése többe kerül, mintha a karácsonyfa lenne az igényem.

Ezekről van valakinek valami tapasztalata esetleg? a silent red és a brown között mennyire hallható vajon a különbség? Mert persze sportszerüen a numpados az csak brown kapcsolóval van a nem numpados meg a silent red-essel.

(#46372) Domonkos válasza forumpista (#46371) üzenetére


Domonkos
Ármester

“This is your last chance. After this, there is no turning back. You take the blue pill gumiharangos billentyuzet – the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill ajanlott mechanikus billentyuzet – you stay in Wonderland, and I show you how deep the rabbit hole goes. Remember, all I'm offering is the truth – nothing more.” ;)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46373) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

(#46369) forumpista:
A mouse bungee-m tele van 5 Ft-ossal :D
Azért nagyon jó tud az lenni nehezéknek.

[ Szerkesztve ]

(#46374) Sz4bolcs válasza ribizly (#46370) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Aki képes föltenni azt a kérdést, hogy "minek ennyi pénzt billentyűzetre?", az még nem szopott eleget billentyűzettel. Nekem 6 éve kattant be a mondat, hogy "biztos van megoldás", miután megvettem egy geniust, meg egy sharkoont egymás után...

(#46375) inteltunder


inteltunder
tag

Hellóóó, mostani Hazai Pálya rovat-ban felfigyeltem egy MSI GK-701 billentyűzetre, szeretném a véleményeteket kérni, mennyire ajánlott ez a típus? előre is köty :R

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#46376) niof válasza nyunyu (#46368) üzenetére


niof
addikt

Akkor most már érted, miért forrasztottam ki az összes kapcsolót a Rapoo V500-amból... :DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#46377) nyunyu válasza niof (#46376) üzenetére


nyunyu
félisten

Tegnapi nap legnagyobb felismerése az volt, amikor valamelyik gamer karácsonyfát böködtem, hogy a gumidómjának áteséséhez pont akkora erő kell, és utána ugyanolyan hirtelen szűnik meg az ellenállása, és siklik a bottom-outig, mint a most használt billzetembe rakott Outemu Clear 2.2 stem+68 grammos rugó.

Én meg képes voltam 25$-ért alkatrészeket venni a ~28 éves rugók pengését leszámítva hibátlan MX Blackbe, meg elfecsérelni legalább 3-4 órát a billzet átépítéséhez, hogy hozza ugyanazt a taktilitási érzést, amit egy keményebb gumidóm alapból tud. :W

Most megyek, és tökönszúrom magamat.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46378) nyunyu válasza forumpista (#46371) üzenetére


nyunyu
félisten

Vezetéknélküli mechanikus nem nagyon létezik ISOban, ANSI is elég ritka.

Pl. V-nek volt pár éve amerikai kiosztású kékfogú TKLje, de az ~2 éve eltűnt a süllyesztőben, sose csináltak belőle ISO verziót, mint a vezetékes tesójából.
Gondolom azért hagyhatták abba, mert túl sok gond volt a kompatibilitással, főleg Mac lúzerek nyavalyogtak a különböző fórumokon miatta.
De ez valószínűleg nem (csak) az ő saruk, hiszen az OSX mindig is nagyon finnyás volt a nemalma hardverekre, azokkal kompatibilitás sosem volt az oprendszer gyártójának top100-as prioritási listáján. (vedd meg helyette a sajátjukat, kb. ugyanazt tudja, de sokkal jobban néz ki, kétszer annyiért)

Vagy Anne Proból is ígértek ISO verziót, de eddig még az sem jelent meg.
De ez 60% billzet, ami elég megosztó méret tud lenni, mert ugyan minimalizálja a csukló mozgását gépelés közben, de egy csomó funkciót csak billentyűkombóval tudsz előcsalogatni, amit meg kell tanulni.

Brown, Pink közti hangkülönbség?
Már a Brown hangja sem tűnik ki az elnyűtt gumidómok tengeréből egy open officeban, pláne, ha utólag o-ringgel hangtompítottad, így szerintem felesleges csak ezért várni a Silent Redre.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46379) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

Sziasztok
Találtam egy billentyűzetet ami tetszene mit szóltok hozzá? Valami hasonló van az ajánlott listában is ha jól vettem ki: Roccat Ryos TKL Pro Gamer Billentyűzet [link]

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#46380) Coyot


Coyot
őstag

Kezdem feladni a CM MasterKeys pro L RGB UK keresését, ahol listázzák sincs még 220Eur-ért sem.

Így viszont valamilyen igényből engednem kell.
Szeretném megvizsgálni mind a két lehetőség, tehát mi van ha lemondok a háttérvilágításról, valamint mi van ha a magyar kiosztásról mondok le?

Leírom hogy mit keresek, hogy itt legyen:
1.Mekkora összeget szánsz rá?
Ha jó simán lehet a kategória teteje is.
2.Használt szóba jöhet?
Nem.
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Mert kezdi megadni magát + került bele némi bébiital is ami nem segíti elő a működést :D
4.Mire használnád a billentyűzetet?
Fejlesztés, dokumentáció, játék.
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
Mecha, lehetőleg a halkabb verziók, Cherry Silent Red nem lenne rossz.
6.Van konkrét modell ami tetszik?
Nincs.
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
ISO magyar
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
100%os, esetleg numpad nélkülit, négyesével osztott Fn sor és kurzorblokk kell.
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
Vagy backlit vagy magyar kiosztás legyen, kíváncsi lennék mit ajánlatok mindkét változatra, ha nincs backlit akkor viszont jó volna a magyar lokál.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#46381) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Modecom Volcano Hammer-n a szóköz hogy van kialakitva?
Azt látom hogy középen van a switch, de Két szélét mi fogja?

(#46382) Mr.Csizmás válasza bobalazs (#46381) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

van két stabi általában. [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46383) nyunyu válasza bobalazs (#46381) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezen a képen úgy látszik, mintha plate mounted Cherry stab klónt használnának a szóköz és a Num0 alatt.
(Eredeti Cherry stab mindig fekete.)

Nem kell aggódni amiatt, hogy a szóköz sarkát ütve nem érzékel.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46384) bobalazs válasza nyunyu (#46383) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi a gyors válaszokat, igen pont ez volt a kérdésem lényeges eleme, a szóköz sarka.

(#46385) pengwin válasza nyunyu (#46377) üzenetére


pengwin
addikt

Ez az Outemu Sky-féle fehér/opálos színű pöckű kapcsoló?

Hogyan viszonyul mondjuk egy ollós gombhoz?

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46386) PixAlan válasza inteltunder (#46375) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Nagy baj nincsen vele, magyar feliratozás, standard kiosztás és eredeti cherry kapcsolók egész jó deal ennyiért.

Designra nekem kicsit véreznek a szemeim tőle de ha ez téged nem zavar akkor hajrá, illetve fél asztalnyi méretre de megint csak ez nem mindenkinek akkora negatívum, mint nekem

(#46387) inteltunder válasza PixAlan (#46386) üzenetére


inteltunder
tag

zíirság, akkor ez marad nyertesnek :R :R

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#46388) herrkoser


herrkoser
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni mechanikus billentyűzet átalakítása kapcsán. Egy magyar kiosztású Tesoro Durandal MX Brown kapcsolós billem van jelenleg, ami évek óta tökéletesen teszi a dolgát, viszont kezdenek helyenként elég viseltesek lenni a gombjai, amiket lecserélnék, sőt akár az egész billentyűzetnek adnék valami egyedi külsőt.

Érdeklődnék, hogy hol lenne érdemes elindulnom gomb készlet kapcsán? Nyilván kellene megfelelő darabszámú készlet (105 gomb?), rá kellene mennie a Cherry kapcsolókra stb. Halvány gőzöm sincs hol nézelődjek és nagyon hálás lennék, ha tudnátok iránymutatást adni!

Köszönöm!

(#46389) Perbal1


Perbal1
tag

Sziasztok!
Meg tudnátok mondani, melyik típusú mechanikus billentyűzetet kapcsoló a leghalkabb?

(#46390) Crabface válasza herrkoser (#46388) üzenetére


Crabface
senior tag

Ha nem akarsz sokat költeni, akkor Aliexpress vagy KPrepublic :)

Aztán mindjárt jönnek a profik a drágább ötletekkel... ;]

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#46391) dqdb válasza Perbal1 (#46389) üzenetére


dqdb
nagyúr

Zeal Zilent

De a hang ezen felül függ a kupak vastagságától, a kupak anyagától, a plate anyagától, a ház anyagától, a ház kialakításától, a gépelési stílustól, stb.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46392) Domonkos válasza Perbal1 (#46389) üzenetére


Domonkos
Ármester

cherry mx silent red, dampened alps, zeal zilent, vagy a kedvenc: zealios hazban egy cherry mx silent stem es jo sok lube
Szerintem verhetetlen.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46393) Perbal1 válasza Domonkos (#46392) üzenetére


Perbal1
tag

Köszi, bár én kész terméket akarok venni, nem összerakni!

(#46394) PixAlan válasza Perbal1 (#46393) üzenetére


PixAlan
aktív tag

akkor mx silent red, fnatic streak-et lehet vele kapni illetve corsair és azt hiszem a varmillo is gyárt velük billzetet

(#46395) pengwin válasza herrkoser (#46388) üzenetére


pengwin
addikt

Ha nem háttérvilágításos a billentyűzeted, akkor magyar kupakot lehet venni az aliexpress-ről olcsón és drágán is, meg még drágábban ott a Varmilo szettje.

Olcsó aliexpress-szes megoldás, 25$.

Drágább aliexpress-szes megoldás: innen kell a magyar készlet, eminnen meg az alap+numpad+modifier+modpro. Összesen 77,4$. Feljebb van róla kép.

Ezt szerintem akár meg is lehet bolondítani valamilyen más Cherry profilú kupakkészlet darabjaival, pl. a modok helyett rakhatsz rá valamilyen színeset, más készletből.
A mostani kupakjaid OEM profilúak ha nem tévedek, szóval a Cherry profilú kupakokkal alacsonyabbak lesznek a gombjaid.

Varmilo kupakok 80€-ért mennek Candykeys nevű webshopban.

Ha világítós a billentyűzeted, akkor mindhárom megoldás kiiktatja a karakterek megvilágítását, cserébe a második kettő elég jó minőségű.
Világítós billentyűzetre magyar kupakot vagy veszel a hardveraprón használt halott billentyűzetekről 4-5 ezerért, és reménykedsz, hogy jobb állapotút kapsz, mint a mostani, vagy veszel egy magyar kiosztású Masterkeys Lite L billentyűzetet kb. 40-50$-ért valamelyik itthoni boltból, és átrakod a kupakjait a Durandalra, a maradékot meg elteszed tartalék billetnyűzetnek.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46396) dqdb válasza pengwin (#46395) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem szabványos a Durandal alsó sora, így az olcsó megoldás kiesett.

A KPrepublic féle megoldásnál kell a Spacebar készlet is a 6u széles space miatt. Ami eléggé nagy szívás, hogy a Mod Pro csomagban eggyel kevesebb 1u széles Windows billentyű van alsó sorba, így vagy a Delete feliratú megy az egyik helyére, vagy meg kell próbálni egyezkedni velük, hogy adjanak egyet ajándékba.

A Varmilo kupakkészlete úgy tűnik, hogy szintén csak szabványos alsó sorral rendelkező billentyűzetre jó.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46397) L4mie válasza Perbal1 (#46393) üzenetére


L4mie
veterán

fnatic streak-re pályázok én is. :K
csak még várok péntekig, hátha lesz valami jó kis akció BF alkalmából.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#46398) nyunyu válasza pengwin (#46395) üzenetére


nyunyu
félisten

Plusz még ott van a Max és WASD, de azok OEM profilú vékony ABSt szitáznak nem túl tartósan, cserébe jóval nagyobb a színkombinációs lehetőségeik, mint a fixen egyszínű vagy sakktáblás többi megoldásnak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46399) pengwin válasza nyunyu (#46398) üzenetére


pengwin
addikt

Azokat azért nem említettem, mert emlékeim szerint majdnem ugyannnyiba kerül egy teljes szett belőlük, mint a dye-sub maygar kupakokból, és közel sem olyan minőségűek.

(#46396) dqdb
Azt hittem Tesorókon csak a modok szélességével játszottak, a 6U hosszú Space tényleg szívás...
A Varmiló úgy tudom nem saját profilt használ, szóval akár ki is pótolható más készletből.

Mondjuk szívás, hogy a magyar kiosztással kapható billentyűzetek igen tekintélyes részén nem szabvány az alsó sor (egyik Tesoro sem szabvány, meg CM-ekből is láttam párat, amiknek a "CM" gombja 1U széles volt.).

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46400) milszab


milszab
senior tag

Lavágtam a billentyűzetemnek a numerikus részét mivel nem kell, meg olyan helyre lesz ahova csak így fér be. A kérdés hogy ha levágom ezt a részét, attól még a többi gomb működni fog szerintetek? Valaki hátha csinált már ilyen műveletet.. :)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.