Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45301) Beretvás válasza Master_Pubi (#45296) üzenetére


Beretvás
addikt

Nem itt kell hsz-t gyűjtened. Ami szar az szar is marad, ennyi kardoskodhattok ellene, mára nem lehet rendes áron rendes membránost kapni..

(#45302) nyunyu válasza estikornel (#45300) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem, mechanikus közben megtaláltam. Cherry mx red-es

Annyiért vedd meg.

Éppen egy integrált csuklótámaszos split TKLt nézegetek első szériás MX Brownokkal, 200€-ért kifejezetten ajándéknak tűnik, viszont ahhoz már túl drága, hogy még egy 20+ éves billzet álljon a polcomon. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45303) IO.sys


IO.sys
őstag

Sziasztok!
Olyan kérdést dobtak hozzám, amihez kevésnek bizonyult 20 év tapasztalat. Feketétől eltérő színű billentyűzetet szeretne az ügyfelem. Olcsót, mert már így is rábeszéltem egy új házra. :) Van ötletetek? Férfi az illető, normális cuccot szeretne.

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#45304) Master_Pubi válasza Beretvás (#45301) üzenetére


Master_Pubi
csendes tag

Megint Flamelsz! :D

Nem baj, minden topic-ba "kell" egy ilyen "fasza gyerek", aki ilyen pökhendi stílusban megmondja a tutit.

(Amúgy ez megint csak egy kis "gyüjtögetős hsz", alig várom, hogy 10 év után végre meglegyen a jubileumi 50. hozzászólásom... :D)

-

(#45305) Ringman


Ringman
nagyúr

fc900r mx silenttel - chyrosran-teszt

szerk:
abban a doubleshot kupakban van anyag.

[ Szerkesztve ]

(#45306) IO.sys válasza IO.sys (#45303) üzenetére


IO.sys
őstag

Valaki?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#45307) dqdb válasza IO.sys (#45306) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha a nem feketét úgy érted, hogy magyar nyelvű, minőségre rendben van és fehér, akkor úgy hirtelenjében a Cherry Stream 3.0, Fujitsu KB521 és/vagy KB900 rémlik, hogy volt belőlük fehér (az jó kérdés, hogy kaphatóak-e), árban feljebb Tesoróból akad fehér (ez biztosan kapható).

Ha a nem feketét úgy érted, hogy magyar nyelvű, minőségre rendben van és szürke, akkor arany áron ott van az Apple aktuális billentyűzete.

Ha a nem feketét úgy érted, hogy minőségre igencsak rendben van és színesek a billentyűk, akkor Ducky és Varmilo felé kell nézelődni, de ezekből magyar már nem akad.

Ha a nem feketét úgy érted, hogy minőségre mindegy, csak olcsó és ne fekete legyen, akkor nyisd meg egy nagyobb webáruházban a kínálatot, tedd ár szerint növekvő sorrendbe és keresd meg a legolcsóbbat.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45308) Beretvás válasza IO.sys (#45306) üzenetére


Beretvás
addikt

Mi az , hogy feketétől eltérő színűt??? Valamint az olcsó és a normális már ki is zárták egymást. Ennyi paraméterrel semmit nem lehet ajánlani, van egy téma összefoglaló azt töltsd ki.

(#45309) Ringman válasza IO.sys (#45306) üzenetére


Ringman
nagyúr

nincs olcsó normális nemfekete billentyűzet.

talán a legolcsóbban a cherry stream 3.0-mal jössz ki, ami világosszürke és van magyar kiosztás belőle.
topik keresőben a találatok: [link]

szerk: közben beesett még 2 válasz :D

[ Szerkesztve ]

(#45310) Ringman válasza dqdb (#45307) üzenetére


Ringman
nagyúr

varmilóból van már magyar, 45-50k felett vannak magyar boltból rendelve.

(#45311) nyunyu válasza IO.sys (#45303) üzenetére


nyunyu
félisten

Kb. akkor lehetett utoljára értelmes árú+minőségű fehér vagy bézs magyar membrános billzetet kapni, amikor még létezett a c:\io.sys.

Kb. 98-tól jöttek a feketék a brand gépekhez, aztán 02-03-ra átvették a világuralmat a nagyobb perifériagyártóknál (L, MS), 10-re már a nomame gyártók is leszoktak a nemfeketéről, mutatóba akadt egy-két kivétel csak.

Már arra sem emlékszem, hány évig próbáltam anyám bézs L Valueját lecserélni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45312) dqdb válasza Ringman (#45310) üzenetére


dqdb
nagyúr

Így jár az, aki elküldés előtti utolsó pillanatban írja oda a Varmilót az eredetileg egyedül szereplő Ducky mögé :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45313) PixAlan válasza IO.sys (#45303) üzenetére


PixAlan
aktív tag

ilyenkor jobban definiálni kellene az olcsót meg a normális cuccot :))

(#45314) IO.sys válasza dqdb (#45307) üzenetére


IO.sys
őstag

dqdb nagy köszi, Beretvás, Ringman nektek is köszi, nyunyu így van. Ezért mondtam, hogy rajtam is kifogott.
Beretvás, az olcsó a vállalható minőségű, ésszerű árút jelenti. 10-et már nem ad érte.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#45315) Helsing válasza Beretvás (#45301) üzenetére


Helsing
aktív tag

Rengeteg jó membrános billentyűzet van és nem is drágák. Pl a Microsoft alap billentyűzete is teljesen rendben van és csak pár ezer forint.

Én most egy Logitech 375s-t vettem és teljesen jó. Mondjuk nem sokkal halkabb mint a régi billentyűzetem, de legalább wireless és tud kezelni Bluetooth-os eszközöket is.
Amit mondjuk picit sérelmezek az az, hogy úgy tűnik az összes gomb matricázott, ami szerintem picit gáz egy 10e+-s billentyűzetnél.

Persze kinek mi számít rendesnek. Szerintem az a bill ami megbízhatóan működik öt éven át, az normális. És ezt a kritériumot a legtöbb 2e-s bill is teljesíti.
És ahogy olvasgattam a mechanikusok sem megbízhatóbbak a membránosoknál. Illetve lehet hogy 40+-ért megbízhatót kapni, csak hogy ennyi pénzért 20 évig minden évben vehetsz egy új membránost, a mechanikus meg szerintem "érdekesen" fog kinézni ill működni 20 év után.

(#45316) gaben22 válasza Helsing (#45315) üzenetére


gaben22
senior tag

Hello, részben egyetértek veled én is (ugyan vannak elég drága billentyűzeteim is), viszont munkahelyemen van több munkatársamnak is 20-30 éves billentyűzete, pl. IBM Model M, Cherry MX5000, igaz ez lehet $2000-t is ér már mindennel együtt :D, vagy Wyse terminal billentyűzet fekete Cherry kapcsolókkal és mindegyik patent állapotban van, kapcsolók működnek, kb. mintha újak lennének, egyedül az IBM pár keycap-je van minimálisan megsárgulva, de egyébként kb. mintha új lenne mind. Wyse billentyűzetről nem rég linkeltem itt is képet.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#45317) dqdb válasza Helsing (#45315) üzenetére


dqdb
nagyúr

Szerintem az a bill ami megbízhatóan működik öt éven át, az normális. És ezt a kritériumot a legtöbb 2e-s bill is teljesíti.
Ha a megbízható működés alatt azt érted, hogy működni fog, akkor igazad lehet. Ha a megbízható működés alatt azt érted, hogy ugyanolyan gépelési élmény fog nyújtani, azaz nem keményedik fel a membránja és lesz kényelmetlen használni, mert olyan erővel kell csépelni, akkor nagyon nincsen. És egy tényleg olcsó membránost fél-egy év alatt tényleg ki lehet végezni.

Elmúltak azok az idők, amikor olcsón is lehetett tartósat venni, ma már drágán semi biztos (van a szekrényben egy körülbelül 16 éves membrános Logitech tökéletes állapotban rengeteg gépeléssel, míg a családban a fele ilyen idős, szintén prémium kategóriás LX700-ak már régen a kukában landoltak kevés gépelés mellett is, egy K120-ról meg ne is beszéljünk).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45318) nyunyu válasza gaben22 (#45316) üzenetére


nyunyu
félisten

Héten volt fent eBayen egy numpad nélküli '98-as német MX 5000, csodálkozam rajta, hogy csak 301€-ig ment fel a licitje.
Régebben mintha drágábban mentek volna, de az is lehet, hogy az ANSI US kivitel annyival ritkább, és gyűjthetőbb, mint a német.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45319) Helsing válasza dqdb (#45317) üzenetére


Helsing
aktív tag

Elhiszem, hogy egy mechanikus jobb gépelési élményt nyújt és hogy az idő múlásával sem romlik a minősége, de én is úgy érzem ahogy Master_Pubi. Picit túl van tolva a mechanikus billentyűzet téma itt. Mármint oké, hogy jobbak mint a membránosak vagy az ollósak, de azért az utóbbi kettővel is tökéletesen lehet gépelni.

Egy olyannak aki folyamatosan, napi nyolc órát gépel, biztos sokkal jobb választás mint egy membrános, de egy átlag otthoni felhasználónak nem biztos, hogy nyújt akkora pluszt ami miatt megéri a többszörös felárat.
Bevallom, én is majdnem elcsábultam és beneveztem egy mechanikusra, de végül visszatartott két tényező. Az egyik a magyar ékezetek hiánya. (Egy-két kivétellel) A másik pedig a hangerő. Ami elhiszem, hogy sokaknak nem szempont, de nekem az. És így még maradt is plusz 30e Ft-om.
Majd ha változnak az életkörülményeim és nem fogok zavarni mást a gépeléssel, vagy ha kijön egy tetszetős magyarított billentyűzet akkor lehet, hogy én is átváltok mechanikusra mert amúgy kedvelem a profi, jól működő cuccokat.

(#45320) Ringman válasza dqdb (#45317) üzenetére


Ringman
nagyúr

k120-nak max fél év a szavatossága

(#45321) Vanir válasza Ringman (#45320) üzenetére


Vanir
veterán

+1, tapasztalatból.

(#45322) dqdb válasza Helsing (#45319) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha a mai membrános billentyűzetek lennének olyan jók, mint a 10-15 évvel ezelőttiek (azaz a gyártók a minőség rovására nem optimalizálnának a költségeken), akkor sokkal kevesebb szó esne itt a mechanikus vonalról. Na nem mintha a mechanikus vonal nem a költségek optimalizálásáról szólna, rendes minőségű kupak szinte egyik billentyűzetre sem jut, mert annak nincsen marketingértéke, míg csillámpóni világítás igen, mert annak van.

A másik pedig a hangerő.
Egy elöregedett membrános sem halkabb, mint egy mechanikus, sőt, sok új sem.

Ringman: olyan másfél év után kezdődött az utód keresése.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45323) betegphiu


betegphiu
senior tag

Sziasztok.

Milyen billentyűzetet tudjátok ajánlani, ami van olyan csendes, mint pl. egy laptop billentyűzet ?
Nem játékra kell, nem napi 5 óra gépelésre, tehát nem kell drága, meg világítós, meg ilyen dolgok.
Valamelyik genius slimstar régebben nagyon közel volt a hangtalanhoz.
Köszönöm

(#45324) nyunyu válasza dqdb (#45322) üzenetére


nyunyu
félisten

Olyan sokáig bírtad a K120-at :Y

Nekem 0km-esen sem tűnt jobbnak, mint anyám ~3 éves korában lecserélni szándékozott L Valueja. (amit aztán +8 év alatt sem sikerült lecserélni, mert azóta sem találtam épkézláb fehér USBs billzetet 10k alatt. :DDD)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45325) dqdb válasza nyunyu (#45324) üzenetére


dqdb
nagyúr

Azt nem én használtam.

Én (most megkerestem kép alapján) egy Cordless Desktop Optical szett billentyűzetét nyúztam 14 évig (2 éve a szekrényben pihen), az még ma is rendben van, a membrán nem keményedett fel benne, pedig kapott tizensok millió leütést. Igaz, a használatának utolsó 2 évében már nem mertem szétszedni a szokásos éves nagytakarításra, mert előtte is már problémáim voltak a membrán megfelelő visszarakásával (de miután sikerült, problémamentesen üzemelt).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45326) nyunyu válasza dqdb (#45325) üzenetére


nyunyu
félisten

Cordless Desktop Comfortom ~3évet bírt, aztán elemcsere után már nem működött, akkor váltottam MS Ergo4000-re, de azok sem bizonyultak tartósabbnak. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45327) Beretvás válasza Helsing (#45319) üzenetére


Beretvás
addikt

Ezek a kifogások már lerágott csonton is túltesznek de esetedben " Az egyik a magyar ékezetek hiánya. (Egy-két kivétellel) A másik pedig a hangerő." aki olyan lassan gépel hogy nézi az ékezetes betűk helyét az nem fogja csapkodni a billentyűket hogy hangos legyen a gépelés.. :N Szóval hang téren biztosan nem lennél rosszabb egy mechával..

(#45328) ribizly válasza Beretvás (#45327) üzenetére


ribizly
veterán

Arról meg nem is beszélve, hogy árról meg kár beszélni, amikor a kínainak egyre jobb minőségben hoznak 10k körül (és néha alatt) cuccokat.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#45329) Beretvás válasza ribizly (#45328) üzenetére


Beretvás
addikt

Hiába jobb valami ha valaki ódzkodik valamitől úgyis belemagyaráz valami mondvacsinált okot miért NE, és még mi vagyunk az eretnekek mert leszóljuk a membránost, RÉGEN jobb volt. Jó akkor sem volt mindég van jobb mindentől. De ez a hangos meg drága duma már lerágott csont..

(#45330) nyunyu válasza Beretvás (#45327) üzenetére


nyunyu
félisten

Hangerő az relatív.

Ha a gépelési stílusod nem kompatibilis az adott billentyűzet konstrukciójából fakadó limitációkkal, akkor az vagy nem fogja bevenni a gombokat, vagy hangos lesz.

Kialvatlan kolléga próbált jegyzetelni meetingen az rMBPjén, de nagyon nem érezte a rövid gombokat, így durvábban visszhangzott a szoba a bottom-outolt pillangójától, mint az o-ringezett MX Brownomtól. :(

Nyilván ha szar a konstrukció, akkor sok a limitáció, illetve a konstrukció is nagyban meghatározza, mennyire lehet halkan gépelni egy billzeten.

Grr, peng az S gombom rugója, pedig vadiúj és alig 2 hónapja volt kenve. :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45331) kemotox


kemotox
addikt

Üdv srácok! Nincs véletlenül valami jó kis házimódszeres kupak-leszedő praktikátok? Nincs olyan leszedő bizgentzűm, a csavarhúzós módszer meg háát, szélső gomboknál még fasza, de na, elég barbár :D Ki kéne már pucolnom a szajrét, elég koszos szegény. Köszi!

(#45332) dugo_ válasza kemotox (#45331) üzenetére


dugo_
veterán

Hajtogass gemkapocsból.

(#45333) Locutus válasza kemotox (#45331) üzenetére


Locutus
veterán

Én nem javaslok semmilyen más módszert, a rendes drótos kupakleszedőn kívül.
Próbálkoztam még a G910-nél sok mindennel, de vagy a kezed, vagy a kupakot baszod szét a végén, mire már a századik gombot szeded le. Meg nyilván a switchnek se tesz jót a feszegetés.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#45334) dqdb válasza kemotox (#45331) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]

Ahogyan Locutus is írta, csak a drótos megoldás a jó (mint amilyet a videóban is hajtogat magának). A műanyag kupakleszedőkre úgy tekints, mint nem létezőre, a kupakokra hasonló durva hatással vannak, mint a csavarhúzós megoldás

nyunyu: Ha a gépelési stílusod nem kompatibilis az adott billentyűzet konstrukciójából fakadó limitációkkal, akkor az vagy nem fogja bevenni a gombokat, vagy hangos lesz.
Ez egy tökéletes megfogalmazás, és mennyire elfelejti ezt mindkét oldal.

Említettem korábban egy "kalapácsujjú" exkollégát (nála a készülékháznak és nyáknak is komoly erőhatásokat kellett elviselnie gépelés közben), szerintem egy Outemu Blue-n gépelve is halkabb lennék, mint ő bármelyik extrém halk membránoson/ollóson :)

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45335) kemotox


kemotox
addikt

Kösz srácok, habár ismerem ezt a hajtogatós módszert. Egyszer már próbáltam, nem lett valami jó. Majd próbálkozom még vele.
Végülis egy szigszalagozott (hogy ne karcoljon) csavarhúzó lett belőle még is, nagyon gyorsan ment. Azt hittem a belsőket nagyon szar lesz vele leszedni. Szerencsére csak 68 gombról volt szó... :D

(#45336) Vanir válasza kemotox (#45335) üzenetére


Vanir
veterán

Én kettő gemkapocsból hajtogattam kettő hurkot és simán kézzel összefogtam őket. Azzal pikkpakk lepattannak és semmi nem feszegetődik közben.

(#45337) gaben22 válasza Vanir (#45336) üzenetére


gaben22
senior tag

Vagy esetleg vastagabb damilból 2 hurok. Vagy virágboltban vannak azok a szalagok, amiket díszítésnek tesznek virágokra, esetleg ugyanúgy hurok csomóz, aztán kihúz. Lehet utóbbi nem karcolna. Vagy cellux "félbehajt" hosszában. Ha csak 1-1 gombot kell kihúzni, cellux szerintem nem rossz így megoldva, de kell kicsit ballettozni, mire a 2 hurok betalál a billentyűzet résbe :).

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#45338) Arinisar


Arinisar
csendes tag

Hali!

Nagy mennyiségű vízzel való találkozás után kissé köhögőssé vált az eddig többnyire problémamentes Tesoro Durandal Ultimate G1NL Cherry MX Brown-om. Szóval szeretnék venni egy újat a következők mentén:

1) Mekkora összeget szánsz rá?
30k-val bezárólag képzeltem el. Nem bánom, ha közelebb van a 20k-hoz.

2) Használt szóba jöhet?
Inkább nem, de nem vagyok meggyőzhetetlen.

3) Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Durandal Ultimate G1NL Cherry MX Brown és azért, mert igencsak furán viselkedik, mióta leöntöttem (kb 4 napja, azóta szellőztettem, fújtam hajszárítóval [nem forró levegővel])

4) Mire használnád a billentyűzetet?
Nagy mennyiségű gépelés és játék.

5) Milyen típusú billentyűzetet keresel?
Mechanikusra gondoltam, de ha van valami erős érv más mellett, akkor nyitott vagyok.

6) Van konkrét modell ami tetszik?
Tesoro Durandal, Cherry MX Brown és magyar kiosztással (19k-ért találtam most épp). Ha jól látom, a világító billentyűzeketen és a csuklótámaszon kívül max a hang+usb kimenet a különbség az Ultimate-hez képest, ezek közül egyik se érdekel olyan nagyon. (A rolloverből is elég a 6.)

7) Milyen kiosztást szeretnél?
Lehetőleg ISO és magyar feliratokkal. Esetleg angollal, ha nagyon nincs más.

8) Milyen méretű billentyűzetet szeretnél?
100%-osat.

9) Extra igények
Az RGB/világítás nem fontos, de ha van, akkor a láthatóság az egyetlen szempont részemről.
Egyéb igényem nincs, illetőleg egy dolog: Az eddigi billentyűzet (ég a leöntés előtt is, kezdetektől) néha fogta magát és beragadt, de úgy, hogy csak kihúzással lehetett leállítani (visszadugva aztán mindig működött tovább hetekig-hónapokig). Ezt géptől függetlenül tette, és sosem jöttem rá, hogy hibás vagy koszos vagy valami más a baj, pl a modellre jellemző (ezt őszintén kétlem). Ha esetleg az új választásánál lehet ennek az elkerüléséért tenni valamit, az jó lenne, de amúgy meglehetősen ritkán esett meg, szóval túlélem akkor is, ha megint lesz.

Előre is köszi a válaszokat!

(#45339) Domonkos válasza Arinisar (#45338) üzenetére


Domonkos
Ármester

A tesoro 19k-ert nem olyan rossz vetel.
Ugyan ujonnan a CM-ek es corsair-ek mar lehet hogy epp kicsusznak a keretbol, azokat hasznaltan is erdemes lehet keresni. Foleg a cm masterkeys L-t.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45340) dqdb válasza Arinisar (#45338) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az is megoldás lehet magyar kiosztásra, ha találsz ISO Tesorót (vagy olyan billentyűzetet, ahol 1.5u-1u-1.5u-6u-1.5u-1u-1u-1.5u az alsó sor, azaz Masterkeys és Corsair nem jó erre a célra), és a mostaniról átteszed a kupakokat.

A mostaniról szedd le a kupakokat, szedd szét annyira, amennyire csak lehet, tedd bele egy tábla, és töltsd tele a tálat rizzsel annyira, hogy minél inkább ellepje a billentyűzetet, és hagyd úgy 1 napig.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45341) PixAlan válasza Arinisar (#45338) üzenetére


PixAlan
aktív tag

sajnos a tesoro esetében viszonylag gyakoriak az ilyen kis érdekességek mint ez a gombbeakadás, ugyan akkor ezen az áron magyar mechanikus billentyűzet nincs, ami megbízhatóbb lenne.

cooler master masterkeys pro L-t lehet magyarítani, viszont most nem lehet ezt kapni neked megfelelő áron, pedig ez amúgy nagy előrelépés lenne minőségben. Amúgy amit dqdb mondott, az még működhet, van egy két gaming board ezzel a bottom row felosztással ahogy néztem(pl fnatic streak ha jól láttam)

(#45342) chopin42


chopin42
őstag

Nos, ma volt szerencsém megnyomkodni egy kék kapcsolós billentyűzetet a media-ban (hp omen 1100-egy muter a kisfiával próbálgatta: fiam, ez valami ótvar hangos... :C ). Nekem silent red van, fnatic rush pro.
Lényeg: valami fél percig pötyögtem rajta, de eszméletlen jó volt érezni a kapcsolási pontokat :Y Az mondjuk tény, hogy iszonyatosan kattogott, és innen a kövi kérdés: a barna kapcsoló is ilyen, csak nem kattog?
Mert ha igen, lehet, hogy egyszer lesz egy silent barnám, ha létezni fog jó minőségben :D

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#45343) Beretvás válasza chopin42 (#45342) üzenetére


Beretvás
addikt

A barna kevésbé taktilis szokott lenni. :K

(#45344) ribizly válasza chopin42 (#45342) üzenetére


ribizly
veterán

Bizony. :K
Én is ezért várok már egy elérhető darabot belőle.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#45345) PixAlan válasza chopin42 (#45342) üzenetére


PixAlan
aktív tag

cherry nem nagyon akarja kidobni a silent brownjait, gateronnak elvileg van, de ezekről vegyes dolgokat hallottam, van még aliaz illetve zilent, előző viszonylag, az utóbbi mocskosul drága, de ezeknek jelentősen jobb a taktilitása a különböző brown vagy blue kapcsolókhoz képest(utóbbi kettőt én speciel nem is nagyon érzem ha gyorsabban gépelek)

(#45346) Ringman válasza PixAlan (#45345) üzenetére


Ringman
nagyúr

linárisból van még a ttc-féle silent megoldás + a matias quiet linear

taktilisból még a matias quiet click lehet opció (igazából évek óta), de az teljesen más karakterisztikájú mint az mx sand.

szerk: a matias egyébként group buyban olcsó lenne, 50$/200 db az ára.

[ Szerkesztve ]

(#45347) dqdb válasza Ringman (#45346) üzenetére


dqdb
nagyúr

Plusz még van ez a megoldás utólagos halkításra szintén aranyáron.

Ennek régebben mintha kicsit kevésbé vicces ára lett volna, mint most.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45348) Ringman válasza dqdb (#45347) üzenetére


Ringman
nagyúr

kabaré.
most ugye gyakorlatilag erről beszélünk?
[link]

switchet felnyitva is volt már diy megoldás: [link]

[link2]

(#45349) chopin42 válasza PixAlan (#45345) üzenetére


chopin42
őstag

Igazából csak azért kérdeztem, mert a blue érzetre szuper volt, hangra meg ótvar, de ez ugye direkt (?) ilyen. Remélem egyszer lesz szerencsém barnához is, itt Pécsett sajna leginkább a membrános "gamer" billentyűzetek vannak kitéve hegyekben, az is csoda, hogy most volt egy mecha... :W

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#45350) PixAlan válasza chopin42 (#45349) üzenetére


PixAlan
aktív tag

igen, a clicky kapcsolóknak direkt van aktiváláskor ilyen erős hangja, a tactile kapcsolóknak is van papíron hangjuk de ezt gyakorlatban nem lehet hallani, szóval egy unsilenced brown switch gyakorlatilag pont ugyan olyan hangos, mint egy unsilenced red. videóm a témában

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.