Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45151) nyunyu


nyunyu
félisten

Szerencsére a VB87M ISO változata sosem készült el, pedig milyen cuki lenne Sakura kivitelben.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45152) Ringman válasza dqdb (#45150) üzenetére


Ringman
nagyúr

valóban, rosszul emlékeztem.
mondjuk azt talán le lehet máshonnan is akasztani, ha más nem dsa/xda profillal. én amúgy is fordítva használom a szóközt, ha a billentyűzet engedi

[ Szerkesztve ]

(#45153) kbhuinfo


kbhuinfo
tag

Segítséget előre is köszönöm!

1.Mekkora összeget szánsz rá?
15e

2.Használt szóba jöhet?
Csak újan.

3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Pici touchkeyboard / rövid a hatótáv és nem kényelmes.

4.Mire használnád a billentyűzetet?
50% net, 50% coding, 50% kodi :)

5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
Alap, wireless nagy hatótávval és jó üzemidővel, touchpaddel, háttérvilágítással

6.Van konkrét modell ami tetszik?
Rapoo Introduces the E9080

7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
ANSI talán jobban kezemre áll, de ISO-val is megbarátkozok. Csak legyen minden a helyén (no rövid shift vagy backspace). Nem kell, hogy magyar legyen.

8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
Minél kisebb és letisztultabb annál jobb, de ne legyen mini.

9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
RGB plus pont, de nem halok bele ha csak 1 színben világít.

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#45154) #48613632 válasza kbhuinfo (#45153) üzenetére


#48613632
törölt tag

4. Akkor az a bill rendesen ki van használva ;]

(#45155) nyunyu válasza kbhuinfo (#45153) üzenetére


nyunyu
félisten

Simogatható, világítós, vezetéknélküli billentyűzet halmaz jelen ismereteink szerint egy elemű, és magyar billzetekkel képzett metszete üres halmaz.
De mivel az utóbbi nem szerepelt a keresési feltételeid között, így a -t K830 akár szóba is kerülhetne, de azt meg a 15k-s ár korlátod rostálja ki. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45156) b3ci válasza ribizly (#45128) üzenetére


b3ci
csendes tag

Nekem is US van, típusra vagy konkrét linkre lettem volna kiváncsi.
Ezek szerint PBT-t vettél rá?

(#45157) ribizly válasza b3ci (#45156) üzenetére


ribizly
veterán

Ez volt az feketében:
link
De elég haloványan jön át rajta fény. Reklamáltam is.
Ha érdekel írj rám privátban és küldök képetket.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#45158) nyunyu válasza ribizly (#45157) üzenetére


nyunyu
félisten

Nézd a pozitív oldalát: max fényerőn nem vágja haza a szemedet a PWM háttérvilágítás, nem látod 100-200Hz-n vibrálni :))

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45159) ribizly válasza nyunyu (#45158) üzenetére


ribizly
veterán

:DDD :DDD :DDD
Alapvetően alacsony fényerőn megy minden, de magasra lőve amugyis zavarna, ha keycap-ek közötti fény erős volna.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#45160) Ringman


Ringman
nagyúr

érdekes ez a cm masterkey lite:
- 2u gombok alatt nincsen stab
- a space/shift/enter alatt nem costar vagy cherry stabok vannak, hanem egy sima drót, amire egy műanyag távtartót kell rápattintani, a másik végét meg a kupakba dugni.
- wooting one gyári kupakjai vékonyabbak (!)

[ Szerkesztve ]

(#45161) Crabface válasza Ringman (#45160) üzenetére


Crabface
senior tag

Az elmondottak alapján, ilyenem, sem lesz :D

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#45162) Ringman válasza Crabface (#45161) üzenetére


Ringman
nagyúr

én is csak a magyar kupakok miatt vettem meg a cm-et 6k-ért az apróról :)

gépeltem rajta vagy 20 percet, aztán ment vissza a dobozba - kupakok nélkül :)
a hozzá adott egér sem az én világom

[ Szerkesztve ]

(#45163) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

LOGITECH K800-ast néztem ki magamnak.

Itt milyik billentyűzet kiosztás áll a legközelebb a magyarhoz? Mert láttam, hogy a németen még némelyik ékezetes bill olyan mint a magyaron. Melyik kiosztás amelyiken nincs í bill?

(#45164) Domonkos válasza torma1981 (#45163) üzenetére


Domonkos
Ármester

Az ANSI-ra epito kiosztasokon altalaban nincs dedikalt í-nek hely.
Leggyorsabban meg: google: <orszagkod> keyboard layout.
Nemet nem sokban ter el.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45165) torma1981 válasza Domonkos (#45164) üzenetére


torma1981
veterán

Ezek szerint US kiosztáson kívül mindegyik jó lehet. Mert ott kicsi az enter és ott van egy gomb.

(#45166) Domonkos válasza torma1981 (#45165) üzenetére


Domonkos
Ármester

Mondjuk inkabb azt, hogy a legtobb europai nyelv, az a magyarhoz hasonloan szeleteli a full meretu billentyuzeteit.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45167) Degeczi válasza torma1981 (#45165) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A francia azért inkább kerülendő, hiába van meg darabra ott is ami kell, de nem a megszokott QWERT-el kezdődik, hanem AZERT-el :O

(#45168) torma1981 válasza Degeczi (#45167) üzenetére


torma1981
veterán

Én nemzetközit néztem meg DE-t. Azok jók lesznek. Sajnos logitech k800-bol már nincs magyar kiosztás. Ezért marad a német vagy nemzetközi.

(#45169) Crabface válasza Degeczi (#45167) üzenetére


Crabface
senior tag

És az miért baj? Ha már amúgy sem jó a felirat akkor a tökrenemjó ugyanúgy elviselhető...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#45170) Ringman válasza Crabface (#45169) üzenetére


Ringman
nagyúr

most előttem van egy azerty (lusta voltam cserélni) az M helyén a vessző/kérdőjel elég zavaró :)
a de/uk esetén azért nagyjából ok a helyzet.

(#45171) PixAlan válasza Crabface (#45169) üzenetére


PixAlan
aktív tag

azért van ott különbség, pl ha shortcutok kellenek be tud zavarni, meg ha valaki úgy nagyjából tud vakon gépelni, de azért néha még le-lenéz, akkor azoknak nagyon be tud zavarni.

mondjuk a németet sem szívlelem, mert náluk a modifiereknek illetve a kurzorblokknak teljesen más a feliratozása, utóbbi mondjuk csak esztétikai különbség.

(#45172) Crabface


Crabface
senior tag

Nehezen megy a vakon gépelés, lenézek néha, de nem nézem mi van rajta, inkább, csak azt, hogy hol. Még mindig megvan a blank szettem azon edzek néha.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#45173) Degeczi válasza Crabface (#45169) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nyilván magad sem gondolod komolyan, h tökugyanaz lenne amikor csak az ékezetek helye nincs meg, vagy amikor még az angol ABC betűi is máshol vannak jelölve... ami külön vicces visszacsatolás nélkül, pl. jelszóbeíráskor

(#45174) Norbbika1985


Norbbika1985
csendes tag

Sziasztok! Azt hittem egyszerű lesz billentyűt venni, de utána olvastam, és tök nem tudom mit vegyek. :) Szerintetek?

1.Mekkora összeget szánsz rá?
10 max 13k
2.Használt szóba jöhet?
nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Vezeték nélküli, van hogy működik, van hogy nem.
4.Mire használnád a billentyűzetet?
90% játék, többi böngészés
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
mindegy, halk legyen
6.Van konkrét modell ami tetszik?
nincs, de hasonlíthatna egy hagyományos billentyűre :)
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
magyar, ékezetes betűk nem ártanának
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
numpad nem fontos
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
világítás legyen, vezetékes

Köszönöm a válaszokat előre is.

(#45175) Crabface válasza Degeczi (#45173) üzenetére


Crabface
senior tag

Általában ezen gépelek: [link]

Emellett néha egy német és egy francia billt is használok. Mindegyik ISO

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#45176) Degeczi válasza Crabface (#45175) üzenetére


Degeczi
nagyúr

És van, aki ilyenen fekszik - de ettől még nem lesz ugyanolyan kényelmes, mint egy vacak matrac is.

(#45177) dqdb válasza Degeczi (#45176) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha vakon gépelsz, akkor pontosan ugyanolyan kényelmes. Ha nem gépelsz vakon (vagy tudsz vakon gépelni, de eltöröd a kezed, és csak egy kézzel tudsz gépelni), akkor rémálom.

A gépelési kényelem és a billentyűzet feliratozása eléggé lazán korrelálnak.

Én a felkeményedett membrános retteneteket társítanám inkább a képedhez, azokhoz kell igazán mazochistának lenni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45178) dvids


dvids
aktív tag

Úgy tűnik valaki mégiscsak benyomul a piaci résbe, rendkívül olcsó (~12e Ft), magyar kiosztású, mechanikus billentyűzettel.

Spirit of Gamer K500

"SOG Brown" mechanikus kapcsolókkal.

Ha valaki kipróbálja ne tartsa magában, a topikból is úgy látom nagyon sokan keresnek jó billentyűzetet a fenti paraméterekkel.

(#45179) dqdb válasza dvids (#45178) üzenetére


dqdb
nagyúr

Dicséretes dolog, mert tényleg van egy nem kicsi piaci rés, amire nincsen megoldás jelenleg.

Van egy olyan megérzésem, hogy a képeken szereplő soronként eltérő színű szivárvány világítást ennél a billentyűzetnél szó szerint kell érteni, és ilyen színű fix LED-ekkel szerelik a billentyűzetet. Aztán remélem, hogy tévedek.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45180) Crabface válasza dvids (#45178) üzenetére


Crabface
senior tag

Ha a csuklótámasz levehető, akkor lehet rendelek egyet...

dqdb: Elvileg full RGB rainbow vomit...

[ Szerkesztve ]

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#45181) gaben22 válasza dqdb (#45179) üzenetére


gaben22
senior tag

Fu, az aztán vérpisti megoldás lenne :D.

BTW van egy másik "billbuzi" munkatársam is (nem a Cherry MX5000-es), Neki IBM buckling springje van, megnyomkodtam kicsit is nagyon jó cucc.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#45182) Degeczi válasza dqdb (#45177) üzenetére


Degeczi
nagyúr

itt viszont nem arról volt szó, ki mennyire frankón gépel vakon, hanem hogy a legtöbb felhasználó igencsak morcos ha egy AZERT billentyűzet kerül elé, és egyszerűen nem igaz, h ne lenne sokkal barátságosabb pl. egy német kiosztásra föliratozott (pláne az első jelszóbeírásnál)
Ez is egyfajta, és sokaknak fontos kényelem, nem csak a billentési érzet.

(#45183) Mr.Csizmás válasza dqdb (#45179) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

soronként szín, jó szar PWM-el, ld videó :D [link]

vmi mono kék vagy fehér világítás, normálisabb pwm-el meg is érne 1-2 mátyás felárat. :U

de legalább cherry klón switch

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45184) dvids válasza dqdb (#45179) üzenetére


dvids
aktív tag

Egy tesztvideót találtam róla, bár sajnos én nem beszélek franciául. De az látszik, hogy úgy van ahogy mondtad, soronkénti fix színűek a LED-ek és van mellé egy-két beállítás, ha a fix szivárvány nem lenne elég bazári.

Persze 12 ezerért az embernek le kell adni az igényeiből. Bár végül is gyárthatták volna fixen mondjuk fehér ledekkel is, de valaki úgy döntött, hogy szivárvány kell a népnek.

(#45185) Domonkos válasza dvids (#45184) üzenetére


Domonkos
Ármester

Mivel elegge keves ember vesz ugy billentyuzetet, hogy elotte azt kiprobalja, igy sales szempontbol szerintem is jobb dontes ilyen szivarvanyosra csinalni, mint egyszinunek. Nem hiszem, hogy tobb embernek tetszene, de biztosan tobben dolnek be neki.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45186) dqdb válasza Degeczi (#45182) üzenetére


dqdb
nagyúr

A némettől ugyanúgy hülyét kapna, mert német nyelvű az összes billentyű, így Strg van Ctrl helyett, Einfg van Insert helyett, Pos 1 van Home helyett, a nulla az Ö helyén szerepel, és egyetlen magyar AltGr kombináció sincsen a helyén.

Szóval nem vakon gépelőnek jelszóbeírásra ugyanannyira rossz egy német layout, mint egy francia. UK vagy international/US ISO kell, azon van a legkevesebb zavaró mellékhatás.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45187) nyunyu


nyunyu
félisten

Ez vajon milyen kiosztás akar lenni?

Azt látom, hogy egy 96% billzetre ráborult a GMK Nautilus international kitestől, de nem bírtam megfejteni, hogy mire gondolt a gazdája.
Talán svémet?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45188) Degeczi válasza dqdb (#45186) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Szerinted tehát egy átlagos jelszóban jellemzően ugyanolyan sűrűn fordulunak elő magyar ékezetek, mint az angol ABC betűi, értem. :U

(#45189) nyunyu válasza Degeczi (#45188) üzenetére


nyunyu
félisten

Próbáltad már random billzeten begépelni, hogy B3k@p6od

Valamelyik tizenévvel ezelőtti melóhelyemen konkrétan ez volt az admin jelszó. :W

Blank billzeten a jóval konvencionálisabb P@ssw0rd-dal sem sikerült megbírkóznom. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45190) gaben22 válasza nyunyu (#45189) üzenetére


gaben22
senior tag

engem tanítottak gépírni (közgáz középiskola, akkor még jó ötletnek tűnt :D), nagyon gyorsan tudok angolul, magyarul vakon gépelni, de spec karaktereknél, főleg a 20-30 hosszú master jelszavaimnál nekem is megremeg a kezem egy germán billentyűzeten.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#45191) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok!

Nem igazán értek a billentyűzetekhez, így nem tudom milyet vegyek. A mostani még tökéletesen működő állapotban van, igaz 10+ éves, de semmi baj, egyetlen szépséghibája, hogy nagyon hangos. Ez még engem nem is zavarna, de hajnalban elég kellemetlen tud lenni, ha az ember leülne dolgozni / sulis dolgokat intézni és felkelt mindenkit. Egy halkra szeretném cserélni.
Kritériumlista:

1.Mekkora összeget szánsz rá?
Max egy 10-es

2.Használt szóba jöhet?
Nem.

3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Microsoft Wireless Optical Desktop 1000, az egerét már régóta lecseréltem.

4.Mire használnád a billentyűzetet?
Programozás + chat 99%-ban, 1% játék és egyéb.

5.Milyen típusú billentyűzetet keresel?
Bármit ami halk és kényelmes.

6.Van konkrét modell ami tetszik?
Nincs

7.Milyen kiosztást szeretnél?
Magyar.

8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél?
Numpad nemárt, funkciógombok a jelenlegin is vannak, nincsenek használva. A mostaninál kisebb jó lenne.

9.Extra igények
Egy háttérvilágítás nem lenne rossz, lehetne wireless.

Előre is köszönöm a tippeket!

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#45192) dqdb válasza Degeczi (#45188) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem, de 0 jellemzően előfordulhat, és az egyetlen kiosztáson sincsen ott, mint a magyaron. És ha előírás a szimbólumok használata (és sok helyen még az sajnos a régi NIST ajánlás miatt), ott ugyanúgy meg leszel lőve. Ettől függetlenül az AZERTY rettenetes, de sem egy UK QWERTY-vel, sem egy német QWERTZ-vel nincsen megoldva a tévedésbiztos jelszóbevitel.

nyunyu: Próbáltad már random billzeten begépelni, hogy B3k@p6od
A helyzetet javítani szokta, amikor egy-két ugrógép is be van iktatva a remote desktopon keresztül elérni kívánt szerver felé véletlenszerűen telepített kiosztásokkal, és a végén gépelési teszttel kell kideríteni, hogy mi éppen az érvényes. Az egyik rendszerünknél a telepítési checklist része a jelszavak megadása előtt a billentyűzetkiosztás ellenőrzése.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45193) koliz1


koliz1
tag

Sziasztok

Cooler master kupakszett + 2590 Ft és magyar lett a Thunderrobot K70, pici eltérés van a gombok ívében de nem vészes. s

[ Szerkesztve ]

(#45194) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Hozzám is megérkezett a Thunderobot K70. Szuper jó vásárlás volt ezért a ca. 8.000 Ft-ért. :C :R

Ez az első mechanikus billem, RED kapcsoló, UK layout.

[ Szerkesztve ]

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#45195) niof válasza niof (#45124) üzenetére


niof
addikt

A hétvégén viszonylag sokat sikerült nyomkodni a kicsikét. Kicsit elbíbelődtem a beállításaival (profilok), de aztán végül is maradtam egy teljesen minimál settingen. Statikus szín és alulról a második erősségű fény.
Nagyon furcsa volt, hogy a Rapoo után ezeket a kapcsolókat "nyomni kell". Valószínűsítem, hogy a Rapoo-nál, a sok missclick a rettentő gyenge kapcsolóellenállásnak volt köszönhető. Mennyi lehet? 15-20g-nál nem több... Épphogy hozzá kell érni, és már megy is lefelé. Ehhez képest a 45g a miniStreak-nél szó szerinti erőkifejtést rejt maga mögött. Kicsit szokni kell még, de kétség kívül a nagyobb nyomás a jobb számomra. Viszont ennél több már nem kell, attól már izomlázam is lenne... :P
Egyébként teljesen elégedett vagyok vele, minőségi, jól megépített darab. Nincsenek rések, illesztési problémák, nem zörög, nem nyekeg. A szoftver még úgy látom béta, de egész jól kezelhető. Valószínűleg lesz majd jobb is.
Mivel csak játékra használom, ezért gondoltam, hogy ne legyen képzavar, átállítom a Win10 alapértelmezett billentyűkiosztását UK angolra. Na, ezzel több idő telt el, mint a billentyűzet beállításaival! A 1803-ban olyan szinten el van dugva és meg van bonyolítva, hogy tutorialt kellett hozzá keresni, de azt meg csak 1703-hoz találtam, és mondanom sem kell szerintem, hogy a kettő köszönőviszonyban sem volt egymással. Na mindegy, azért sikerült, így eleve UK angol kiosztás az alapértelmezett.
A competitive mód, a funkció és gyorsbillentyűk hibátlanok, megfelelő helyen vannak, jól kezelhetőek, jól láthatóak, hogy aktívak e, vagy sem.

Még egyszer köszi a javaslatot és az útbaigazítást mindenkinek! :R

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#45196) Ringman válasza niof (#45195) üzenetére


Ringman
nagyúr

Mennyi lehet? 15-20g-nál nem több... Épphogy hozzá kell érni, és már megy is lefelé.

az elég furcsa lenne, szerintem mérd le ötforintosokkal hogy hány db-nál kapcsol.

(#45197) niof válasza Ringman (#45196) üzenetére


niof
addikt

Egzakt mérést nyilván nem végeztem, de azt meg tudom mondani, hogy kb. a fele erő kell a lenyomásukhoz, vagy kevesebb. Az biztos, hogy azok a kapcsolók túl lágyak, és a kapcsolási pontjuk is magasan van. Nem egyszer volt rá példa, hogy éppen csak megpöccintettem, és máris ott volt egy nem kívánt karakter, vagy egy nem várt mozgás játékban.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#45198) nyunyu válasza niof (#45197) üzenetére


nyunyu
félisten

Pakolj rá óvatosan 5Ft érméket egyesével, és jegyezd fel, hány után kapcsolt az adott billentyűzet.

Outemu Red 2.2mm környékén, 47 grammnál kapcsol? Az 55Ft.*
MX Red 1.5mm, 37 grammnál kapcso????? Az alig 35Ft.

Valami nem stimmel, MX Rednek nem kéne ennyire korán kapcsolnia, elvileg 2mm-nek van specifikálva a kapcsolási pontja, ahhoz nagyjából 42-43gramm, 50Ft tartozna a tövig benyomva 55grammos rugóval.
(MX Blacktől elvileg csak rugó keménységben tér el.)

*: 5Ft érme 4.2gramm az MNB szerint.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45199) Ringman válasza nyunyu (#45198) üzenetére


Ringman
nagyúr

az mx red az elég furcsa eredményt hoz.

most lusta vagyok visszakeresni, de szerintem pár billentyűzetnek beírtam a mérési eredményeit.
a cherry mx red, gat red, gat clear, gat blue, outemu blue, flaretech red, flaretech blue, trust gxt white, kailh brown switcheket meg tudnám mérni még egyszer, ha lesz rá időm.

egyébként 5-10-20-50 ft-osokkal viszonylag kis lépcsőkkel le lehet mérni a switcheket.

össze is lehetne majd írni egy google spreadsheetbe az eredményeket, ha más is mérne

(#45200) nyunyu válasza nyunyu (#45198) üzenetére


nyunyu
félisten

Hmm, ErgoClearem túl jól sikerült, 14x5Ft (~59gr), még nem esik át a taktilis huplin, de 15-től (~63gr) már majdnem teljesen bottom-outolja a kapcsolót a doubleshot kupakkal. :Y

Ha az MX Clear görbéjét nézem, az 90gr-os rugóval 1.3mm-nél produkálna lineáris stemmel ~52gr erőt, ehhez képest a taktilis huplija teteje 64gr-nál van, +12gr.
68gr rugóval 1.3mm elmozduláshoz alig 40gr tartozna, ehhez képest baromi sok a ~60gr a taktilis hupli tetejéig.
Majdnem kétszer akkora lenne az Outemu Clear 2.2 stem által produkált szakadék, mint a standard MX Clearé. :Y

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.