Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46251) ribizly válasza L4mie (#46248) üzenetére


ribizly
veterán

Mindig van valami. Kupon mindig található hozzájuk, ezeken a nagy eseményeken meg általában olcsóbb is több cucc meg a szállítás is ingyenes.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#46252) Domonkos válasza gyulank (#46250) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Nem annak kell világítania amit nem nézek.
Poen, hogy amugy a billentyuzetnek is egy olyan periferianak kellene lennie, amit az ember nem nez hasznalat kozben.
Ellenben ha az egered is vilagit, akkor megertem... :P

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46253) Crabface


Crabface
senior tag

Itt az a kérdés, mi számít "oldalról" -nak. Ahogy ülsz előtte, biztos, hogy minden látszik. Ha leteszed mellé az asztalra a fejed, akkor semelyiken nem látszik semmi, mindegy mit veszel.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#46254) pengwin válasza gyulank (#46250) üzenetére


pengwin
addikt

Világítás néélkül hidd el,, hogy nem látszik normálisan.

Nekem is hasonló billentyűzetem van, azon is nagyon gyenge a kontrasztja a feliratoknak kikapcsolt világítás mellett. Kb. annyira olvasható mint a geekek körében népszerű fekete alapon fekete feliratos billentyűzetek.

Ha ilyet szeretnél akkor fehér kupakos billentyűzetet válasszál.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46255) Beretvás válasza gyulank (#46250) üzenetére


Beretvás
addikt

Nem érted amit írtam. A világítós billencsek kupakjain a világítás nélkül alig láthatóak a feliratok. Tehát vagy világítósat veszel és állandóan megy a világítás és látod a feliratot vagy nem világítósat veszel meg valami kislámpát amit este felkapcsolsz. Ez utóbbi jobb is.

(#46256) gyulank válasza Domonkos (#46252) üzenetére


gyulank
addikt

Azért kéne olyannak lennie mert te azt mondod? Bár ha így vélekedsz akkor semmilyen világításnak nincs értelme, nemhogy annak amitől a betű se látszik. Képzeld el, az egerem világít, hogy lássam hol van, (gm04003a, nekem elég a kiszűrődő fénye) aztán a kurzort látom a képernyőn. De a billentyűzetet meg nézem, és azt a gombot nyomom be amilyen betűt akarok. Attól hogy te olyan profinak tartod magad, hogy gyorsgépelsz, attól még én hagy lássam már mit akarok beütni! Nyilván nem direkt azt kell elképzelni, ami lehetetlen, jó, hogy nem hozzátok ki, hogy az a kívánságom, hogy az aljáról is lehessen látni! Ezt már látom mondjuk a billentyűzet síkjától 15 fokból, ha matt lenne a billentyűzet kisebb szögből is látnám, de így tükrözi a monitor fényét.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#46257) Beretvás válasza gyulank (#46256) üzenetére


Beretvás
addikt

Na ilyet se hallottam még ,hogy azért világít az egér mert látni akarod hol van.

Annyit ossz meg velünk De Miéééért akarod oldalról nézegetni azt a billencset? Mifelénk nem oldalról nézegetjük. Tényleg nem értem.

(#46258) gyulank válasza Beretvás (#46257) üzenetére


gyulank
addikt

Mi másért világítana egy egér is mint hogy lássam?! A működéshez lehetne számomra láthatatlan hullámhossza is. Éjszaka egyszerűbb egyből megfogni, mint tapogatni nem? Nekem igen. Mert hol fekve, hol ülve gépezek. És ha fekszek, és írni akarok valamit, akkor azért fel kell kapcsolnom a lámpát, hogy lássam. Mondjuk amit más mobilon csinál, félálomba valakinek visszaír, azt én gépen csinálom, mert monitoron jobban elférnek a dolgok, jobban szeretem. De ha felkapcsolom a villanyt kimehet az álom a szememből.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#46259) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Vészesen közeleg, hogy vegyek egy második billentyűzetet is, munkahelyre.

Otthon ezt használom :
- [CM Masterkeys S] - 26.000 Ft volt, amikor kb egy éve vettem
- [Loop] (olcsó kínai pbt doubleshot szett) - 34$ (~ 9.700 Ft)

Ezzel így meg is vagyok elégedve, nem változtatnék rajta, hacsak nincs azóta valami jobb megoldás (meg ha lehetne még kapni, mert sajnos úgy néz ki, nem).

A kérdésem :
- A CM MK S (UK, barna kapcsoló) úgy néz ki, elfogyott. Nem nagyon találok belőle új, eladó példányt (se CM store, se magyar boltok). Tudtok "alapnak" (értsd: kupak nem számít, azt cserélem) valami árban és minőségben hasonló billentyűzetet ajánlani ? El kell egyáltalán ezért menni a ~25.000 Ft-os árkategóriáig, vagy van olcsóbb lehetőség is (tudja ugyanezt esetleg az átlag random kínai is) ? TKL, UK ISO, és barna kapcsoló a kritérium (meg persze a normális anyaghasználat, masszív szerkezet, stb.. kb mint amilyen az MK S).
- Létezik azóta a Loop-nál olcsóbb, értelmes UK ISO double shot PBT szett ?
- (mernék fogadni a válaszra, de hátha) Létezik azóta esetleg magyar feliratozású, tartós, normális minőségű kupakszett (kb 15.000 Ft-ig bezárólag) ?

Előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#46260) gyulank válasza gyulank (#46258) üzenetére


gyulank
addikt

Meg a gép stabil, nem kell fogni, nem esik le ha elalszok, nem kell húzgálni a töltőt, meg ilyen dolgok miatt inkább a billentyűzetet nyomogatnám.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#46261) Ringman válasza Zsiráfnyál (#46259) üzenetére


Ringman
nagyúr

20k alatt van a magyar tkl szett aliról, régebben raktam fel fotót róla, meg linket árakkal

(#46262) Coyot válasza Zsiráfnyál (#46259) üzenetére


Coyot
őstag

Akkor nem érzem annyira lúzernek magam én sem találtam sehol UK brown CM MK L-t :(

Má' nem

(#46263) F34R válasza gaben22 (#45990) üzenetére


F34R
nagyúr

A ket Ergo koze pont elfer egy trackbal, igy nem kell nyulkalni sem...
A hardcore developer, minden syntax-t kezzel ir be... (ez egyre kevesebb) most mindenre van autocomplete a nyelvek kozott, igy nem is lenyeges fejbol tudnod minden kodformatumot.
Lefogadom hogy Windowson fejlesztel.

(#46264) gyulank válasza pengwin (#46254) üzenetére


gyulank
addikt

Direkt azért emeltem ki, mert pár éve is fontosnak tartottam, és olvastam hogy általában ilyenek. Viszont a videóban három percnél jól látszik. Meg a másik is két és fél percnél.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#46265) gaben22 válasza F34R (#46263) üzenetére


gaben22
senior tag

Nem biztos, hogy értem, amit írsz, kivéve a végét. Vállalatnál Windows, otthon Linux. De nem hinném ez az értekezést nagyban befolyásolja.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#46266) Zsiráfnyál válasza Ringman (#46261) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Kettőre emlékszem (lehet, hogy egyik se az) :
- [Erre] - 7.000 Ft, lézer.
- És [erre] - Legózós megoldás, 15-20 ezer Ft, dye sub.

Élettartam szempontjából nagyságrendileg megegyezik valamelyik a double shottal ? Értem ez alatt, hogy napi 8 óra gépelés lekoptatja ezekről a feliratot, vagy 2 év múlva is ugyanúgy fog kinézni, mint újonnan ?

(#46267) PixAlan válasza Zsiráfnyál (#46266) üzenetére


PixAlan
aktív tag

a dye sub kb ugyan annyira kopik, mint a double shot(vagyis egyáltalán nem), illetve az abs double shottal szemben még annyi előnye is van, hogy a pbt sokkal nem fényesedik ki.

(#46268) Zsiráfnyál válasza PixAlan (#46267) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Köszi, ezen még akkor elgondolkozom.

Arra emlékszem, hogy konkrétan ez a szett valamiért nekem nem tetszett, talán csatolt valaki egy saját képet róla, és azon elég ronda volt, vagy valami ilyesmi... De lehet, hogy csak rosszul emlékszem.

Most egyébként nyomdákkal levelezek egy ideje, hogy ki lenne képes, és hajlandó normális minőségű matricát nyomtatni, amit kivagdosva a kupakok oldalára ragaszthatok. Csak sajnos vagy azzal küldenek el, hogy 50.000 Ft, és 500 példány alatt nem mozdulnak meg, vagy hogy az iskolás füzetre való kacsás matricánál komolyabb matricáról még nem hallottak. Szóval akinek van gépe hozzá, az már túl profi ehhez, aki meg hajlandó lenne rá, annak gépe nincs. :( De valahol csak van egy normális nyomda is ebben az országban (értsd: 200 Ft-os melóért fizetnék 5.000-et, ha azon múlik), úgyhogy a spamelésüket folytatom...

[ Szerkesztve ]

(#46269) PixAlan válasza Zsiráfnyál (#46268) üzenetére


PixAlan
aktív tag

akkor már inkább custom dye subra próbálnék meg keresni valakit, reddites guide szerint amúgy meg $250 egy alap dye sub setup, amivel pl a meetupokra csinája a srác a kupakokat [link]

(#46270) CabalX


CabalX
aktív tag

Az alábbi két magyar, mechanikus billentyűzetet találtam ami tetszik:
Cooler Master CK-550 (brown Gateron) - 25e körül áron
Cougar Attack X3 (RGB) (brown vagy red Cherry MX) - 25-33e körüli áron
utóbbiból nem találtam magyar nyelvű 2018-as modelt (amihez járna a csuklótámasz)

Kinek milyen tapasztalatai vannak a fenti billentyűzetekkel ?
Átfutottam a topicot, keresgéltem is - az attack X3-ról találtam pár régebbi postot - főleg tartosság (hibás switchek, gombkops), megbízhatóság kapcsán érdeklődnék.

(#46271) Beretvás


Beretvás
addikt

Cougar Attack X3 ez valami nagyon elb@szott alsó sort használ.. :O

(#46272) nyunyu válasza CabalX (#46270) üzenetére


nyunyu
félisten

Gateron Brown a (túl) könnyen lenyomható puhább rugót erősebb taktilitással kompenzálja az MX Brownhoz képest.
Nem annyira reszelős, simábban jár, mint a Cherry, de nagyobb a kupakok kilengése.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46273) powerwade válasza powerwade (#46111) üzenetére


powerwade
senior tag

Kesz a Levinson. Mar csak az XDA kupakokra varok illetve a par DIY kabel alkatreszre, hogy minden klappoljon :) Jelenleg 5 reteget hasznalok aktivan de folyamatosan jonnek uj otletek, amiket beepitek a kodba. A gepeles visszacsokkent 60 WPSre, de naprol napra egyre gyorsabb vagyok, a munkahelyemen meg egyenesen duplajara nott a produktivitasom. A trackballnak koszonhetoen (Kensington Wireless Expert) a csuklombol is szamuztem a fajast, szoval nagy az orom :D

[ Szerkesztve ]

(#46274) Domonkos válasza powerwade (#46273) üzenetére


Domonkos
Ármester

Klasszul nez ki. Ha lehetne hozza valami massziv hazat venni, akkor valoszinuleg mar nekem is epites kozben lenne egy hasonlo. Szabed megtudni, hogy mennyibol lehetett egy ilyet osszehozni? Szerk: latom, hogy a linken mindennek van ara.

off: a fel-le nyilakat miert cserelted meg?

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46275) powerwade válasza Domonkos (#46274) üzenetére


powerwade
senior tag

Let's split kompatibilis, szoval biztos van hozza massziv haz. En a legolcsobb megoldast valasztottam, de egyelore nem banom. Majd meg akarok hozza egy akril kozepso reteget, mert elegge otvar ahogy szetszorja az also alu plate a LED fenyet :) A haz volt 23 EUR, PCB kit (+diodak, ellenallasok, jack foglalat, stb) 19 EUR, 50 db Kailh Speed silver kapcsolo 15 EUR es volt postakoltseg is ami 6 EUR volt Candykeysnel. Erre jon meg ugye a kupak ami kb 8k volt - ez valami gagyi lezeres kopos DSA 'dolch' klon - aminek ugy semmi koze az igazi Dolchhoz mint megtudtuk par honappal korabban itt a csoportban :D. Kellett hozza meg egy 4 polusu jack kabel ami kb 1e forint volt, illetve 2db Arduino pro micro atmega32u4 darabja kb 800 forint. Ha jol szamolom akkor kb. 32e forint volt az egesz. Vicces, hogy itt van mellette NIU mini ami 117 dollarban volt kupak nelkul es az azert sokkal komolyabb minosegu cuccnak erzodik a rohadt nehez alu hazzal, akril also resszel. Napok ota vivodom, hogy mi legyen azzal, mert csak itt all kihasznalatlanul, de annyira belebuzultam ebbe a split billentyuzet vilagba, hogy ketlem, hogy visszamegyek...
A fel/le gombok szimplan igy kenyelmesek, a hagyomanyos elrendezes (bal, fel/le, jobb) utan konnyebb volt megszokni hogy a 'jobb' gombtol balra helyezkedik a 'le'. Nem tudom ertelmesen elmagyarazni :)

[ Szerkesztve ]

(#46276) ovits00


ovits00
csendes tag

A múltkor írtam a lehetséges karácsonyi ajándékomról, és hogy alszom rá még. Jól tettem. Akkor pre-order volt várhatóan november 13-ai érkezéssel. 2 nap múlva 16-a lett. Most megnéztem már 19.
Egyébként ezt akartam rendelni. Most már esetleg csak akkor, ha majd nem lesz pre-order.

(#46277) Domonkos válasza powerwade (#46275) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Napok ota vivodom, hogy mi legyen azzal, mert csak itt all kihasznalatlanul...
Csereld el egy model m-re ;)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46278) gyulank válasza gyulank (#46264) üzenetére


gyulank
addikt

Közben rájöttem, hogy olyan hatalmas igényeknek is meg kéne felelnie, hogy ki/be/alvó gomb is legyen rajta, és linux alól, tehát a telepíts programot, hogy beállítsd más gombra nem pálya. Mondjuk igazán el lehetne különíteni a díszvilágítást a látható, betűvilágítástól! Ahogy keresgettem, csomóról csak véletlenül tudtam meg, hogy a betű nem látszik. Szóval tényleg az a hülye elvárás egy billentyűzettől, hogy látható legyen rajta a betű? A funkciója a gombnak amit lenyomok? Fontosabb, hogy a gombok alatt világítson, meg oldalt vagy alul?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#46280) Crabface válasza powerwade (#46273) üzenetére


Crabface
senior tag

Az egy Kensington trackball? Mennyire érzékeny a szenzor?

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#46281) Beretvás válasza gyulank (#46278) üzenetére


Beretvás
addikt

A cherry féle kapcsolókat így lehet megoldani. Ha normálisan nézed ahogy kell látható minden, max az alsó szimbólumok nem annyira erősek.

(#46282) gyulank válasza Beretvás (#46281) üzenetére


gyulank
addikt

Ezt mire mondod?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#46283) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

[Erről] (Durgod Taurus K320 ISO-UK TKL) mit tudtok ?

Átszámolva kb 30.000 Ft, ISO, TKL, és állítása szerint dye-sub PBT. A súlya alapján van benne anyag is (kb grammra pontosan ugyanannyi, mint a CM PBT). Ránézésre szimpatikus, de sok részlet ismeretlen.

[Itt] beszélnek valami group buy-ról, esetleg valami nagyon új billentyűzet lehet ez ?

A Durgod [weboldala] sajnos kb használhatatlan, ezért ott semmi infó (pl kupakvastagság, stab-ok, stb..) nem derül ki róla.

Vagy ennyi pénzért inkább +6 ezer, és (double shot) [Ducky One2] ?

[ Szerkesztve ]

(#46284) powerwade válasza Crabface (#46280) üzenetére


powerwade
senior tag

Igen, Kensington Expert Wireless, Amazonon rohadt olcso (70 dodo) az itthoni arakhoz kepest. Par hete jartam a tengerentulon, akkor vettem, de itthon is lattam 20e korul apron par hete, mert senkinek nem kell, es rohadt draga itthon :) Amugy a LEGJOBB trackball amivel valaha talalkoztam, szamomra tokeletesen erzekeny. Persze naponta pucolom, de az a napi rutin resze.

Domonkos: Kizart, hogy egy Model M beteszi ide a labat, elfoglalna az asztal felet :)

[ Szerkesztve ]

(#46285) dqdb válasza Zsiráfnyál (#46283) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
Erről a group buy-ról beszéltek, itt vannak róla kommentek és visszajelzések is.

Képek alapján egy jól megépített billentyűzetnek tűnik doubleshot PBT kupakokkal, de a képek azért nem keveset csalhatnak.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46286) Zsiráfnyál válasza dqdb (#46285) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Ja, itt már double shotnak írja, viszont csak ANSI kialakításban. Meg a kapcsoló is megváltozott Cherry-ről Gateron-ra. :D

[ Szerkesztve ]

(#46287) nyunyu válasza Zsiráfnyál (#46283) üzenetére


nyunyu
félisten

ANSI Durgod K320-at lehet kapni KPRepublicnál ~85$-ért, ha sima MXekkel akarod. Silver 94$, Pink 104$.

Ducky One 2 TKL-ből meg van német kiosztású is.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46288) dqdb válasza Zsiráfnyál (#46286) üzenetére


dqdb
nagyúr

Massdrop egyre inkább ANSI only, sok ISO változattal is rendelkező terméket egyszerűen nem kínálnak ISO-ban, mert szerintük nincsen rá kereslet. Segítettek is ezzel sok pénzt megspórolni kupakkészleten :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46289) Crabface válasza powerwade (#46284) üzenetére


Crabface
senior tag

Köszi az infót. He megdöglik a Marble Fx akkor majd nézek egy ilyet a helyére.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#46290) gaben22 válasza gyulank (#46278) üzenetére


gaben22
senior tag

Nem teljesen értem a "telepíts programot nem pálya" gondodat, Linux alatt talán a legegyszerűbb remappelni a billentyűzetet, ha újabb megoldás kell akkor xmodmap, ha régebbi akkor Xbindkeys, feltéve, hogy X-et használsz, de kérdésed alapján szinte biztos :).

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#46291) sanya53


sanya53
aktív tag

Lehet, hogy fárasztó a kérdésem, de szeretném tudni, hogy az angol és az amerikai kiosztás között van e különbség. És mi az, ha van?
Köszi. :R

(#46292) dqdb válasza sanya53 (#46291) üzenetére


dqdb
nagyúr

Van.

Az angol kiosztás mindig ISO. Az amerikai az esetek túlnyomó többségében ANSI, de ritkán előfordul ebből is ISO.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46293) gyulank válasza gaben22 (#46290) üzenetére


gyulank
addikt

Nem ismerem ezeket, arra gondoltam, hogy pár videóba láttam olyat, hogy Windowsos programot kellett feltelepíteni, hogy beállítsanak valamit az egyik gombra. Azért az biztosabb, hogy alapból van rajta platformfüggetlenül ilyen gomb is. Alapból nem akarok billentyűkombinációkat nyomkodni semmihez, nem akarom állítgatni rendszertelepítés után. Ha ki akarom kapcsolni 1 gomb legyen erre a célra!

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#46294) sanya53 válasza dqdb (#46292) üzenetére


sanya53
aktív tag

Köszönöm szépen a választ. Akkor most nekünk magyaroknak melyik a jobb választás?
Az ANSI vannak ékezetek is?

(#46295) dugo_ válasza sanya53 (#46294) üzenetére


dugo_
veterán

UK/brit ISO vagy német ISO. Esetleg a skandináv nyelvek ISO-i.

US ANSI-n nem tudsz í-t írni egy darab fizikai gombbal, illetve az ű is máshol van.

(#46296) sanya53 válasza dugo_ (#46295) üzenetére


sanya53
aktív tag

Köszönöm. :R

(#46297) Zsiráfnyál válasza nyunyu (#46287) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Ez a német [Ducky One 2 TKL] egyre jobban tetszik. Itt 38-ért adják (+ gondolom szállítás, és viszlát garancia), [Merlinék] idehaza 44-ért (2 év garanciával). Valszeg van valahol olcsóbb alternatíva is.

Hogy UK, vagy német, igazából tök mindegy. Alszok még erre párat, de könnyen lehet, hogy ez lesz a befutó.

[ Szerkesztve ]

(#46298) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

[Ilyenkor] mondjuk mi van ? Ez garanciális hibának számít ?

A [tulaj] arról panaszkodik, hogy a doubleshot néhány kupakon hibás, a képen (jó nagy, rá lehet zoomolni) az F8-on látszik, hogy elég nyomorékra sikeredett, valszeg egyedi gyártási hiba.

Küldenek ilyenkor cserét (vagy csere kupakot), vagy 40+ ezerért kapsz valamit random, és ha éppen rossz napja volt a gyártósornak, akkor így jártál ? (ebbe az árkategóriába az nem nagyon férne bele)

[ Szerkesztve ]

(#46299) nyunyu válasza Zsiráfnyál (#46297) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem nagyon van olcsóbb Ducky forrás: Caseking a német disztribútor, Merlinék is tőlük veszik.

Szerintem a kék-sárga One 2 Horizon mutatósabb, mint a szürkés One 2 Skyline, de ez nyilván egyéni preferencia kérdése.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46300) gaben22 válasza Zsiráfnyál (#46297) üzenetére


gaben22
senior tag

Voltam Taipeiben még régebben, nem azzal a szándékkal, hogy vegyek billentyűzetet nyilván, de néztegettem műszaki cuccok árait, volt bill is és nem igazán volt órási diffi, legalábbis nem akkora, hogy megérje helyet csinálni a bőröndömben :). Én is Merlintől vettem, gari ügyben nem tudok állást foglalni, de azért 6k nem szignifikáns különbség, persze sok kicsi sokra megy.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.