Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46301) nyunyu válasza gaben22 (#46300) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem hoztál magaddal egy kapacitív gumidómot sem?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46302) gaben22 válasza nyunyu (#46301) üzenetére


gaben22
senior tag

annak azért csak-csak találtam volna helyet :), de Taiwanon már csak rendes cuccokat árulnak

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#46303) nyunyu válasza gaben22 (#46302) üzenetére


nyunyu
félisten

Semmi HHKB Pro, Realforce88/104/108 sem volt?
Milyen áruház az?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46304) gaben22 válasza nyunyu (#46303) üzenetére


gaben22
senior tag

Pici billentyűzetek fölött átsiklik a szemem én nem szeretem azokat. Ellenben Massdroppon volt Ducky Horizon PBT Doubleshot Keycap Set $39.90-ért, szállítással együtt kb fél euróval az ÁFA határ alá csúszott be, tegnap kaptam kézhez (1 hónap vámon csücsülés után), nem tudom végül nagy üzlet volt-e. Mindenesetre szeretnék építeni valamikor egy saját 108-as billt. Pont te küldtél pár linket még régebben (köszi érte) case+PCB ügyben, lehet valamikor belevágok.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#46305) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
Klasszikus színvilágú GMK kupakkészletek egy részénél ISO támogatással, csak sajnos az Originative 160 dolláros árán.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46306) Beretvás válasza gyulank (#46282) üzenetére


Beretvás
addikt

Arra , hogy pl mutasd meg hogyan lehetne rendesen megoldani a világítást ha ez nem megfelelő de Cherry féle minőségben ne Romer-g félében, mert nekik megy a világítás középen szép is csak éppen nem jó a kapcsoló meg semmivel nem kompatibilis. :K

(#46307) gyulank válasza Beretvás (#46306) üzenetére


gyulank
addikt

Nem tudom melyik az ez, meg a Cherry féle meg a Romer-g féle.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#46308) pengwin válasza gyulank (#46307) üzenetére


pengwin
addikt

Korábban írtam neked, hogy háttérvilágítással rendelkező fekete billentyűzeten élőben nem fogod látni rendesen a karaktereket, ha ki van kapcsolva a világítás.

Ezt továbbra is fenntartom.

Szerintem vegyél valamilyen világos színű billentyűzetet. Lehet világítós is, mert fehér/világos alapon látszanak az áttetsző feliratok a monitor fényénél is.
Utána meg rakj felirat matricákat a gombok elejére. Azt látnád fekvő helyzetből is. Valami ilyesmire gondoltam, minusz festés (ezt nyunyu követte el).

Egyébként amilyet te akarsz olyan szerintem gyárilag nincsen.
Mondjuk nem értem mi a bajod a mezei világítós mechanikus billentyűzetekkel, pl. az enyém feliratai bekapcsolt világítás mellett látszanak lapos szögből nézve is.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46309) gaben22 válasza pengwin (#46308) üzenetére


gaben22
senior tag

Uh, ez elég pro munka, királyak lettek a színek, a fehérnek van pontos neve (milk white vagy ilyesmi)?

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#46310) pengwin válasza gaben22 (#46309) üzenetére


pengwin
addikt

Majd nyunyu mesél, ha akar, de már korábban is volt szó róla.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46311) nyunyu válasza gaben22 (#46309) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezt a hófehér/snow white kupakot már nem gyártja a Gateron.
Rendes tejfehér/Milk white kupakjuk, ami a bézs EnjoyPBT szettjeikben van, az ennél sokkal sötétebb. (Itt középső)

Esetleg az alsó Cherry profilos NPKC blank szett alapszíne hasonló, de az nem veri ki annyira a szemedet, mint az egykori hófehér Gateron.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46312) nyunyu


nyunyu
félisten

Kínai kupakgyártók alig pofátlanok :DDD

Na jó, ez már az én agyamat is kiégeti.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46313) dqdb válasza nyunyu (#46312) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az elsővel mi a probléma? A másodiktól megvakultam és nem látom :DDD

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46314) Mr.Csizmás válasza nyunyu (#46312) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jön a karácsony, készülni kell a szaloncukorral :U :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46315) nyunyu válasza dqdb (#46313) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem volt meg a GMK Serika?

Alig 1-2 hónapja szállították le a legyártott szetteket.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46316) dqdb válasza nyunyu (#46315) üzenetére


dqdb
nagyúr

De, színben megvolt, azonban a népszerű szettek színeit már régóta másolják.

A fontkészlet is eléggé GMK-snak tűnt, ezért leellenőriztem a GMK vízválasztóit, azaz a numerikus * és / karaktereket, de azok nem GMK stílusúak voltak, ezért én nem fogtam fel pofátlan koppintásnak, és nem értettem, ,mi a problémád vele.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46317) nyunyu válasza dqdb (#46316) üzenetére


nyunyu
félisten

Ó b+, ezt is Zambumon dizájnolta, azért van német Num/, Num* rajta :W

Egyszer már szóvátettem MD fórumán a WoB szettnél, hogy ez így nem kóser.
Nem értette, mit problémázok az amerikai Cherry dizájnon német piktogrammokon, szerinte az úgy lesz egyedi.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46318) Kaci84


Kaci84
őstag

Sziasztok, erről a billentyűről van tapasztalat vagy vélemény? Ez ami árban és külsőre is megfelelne, na meg ami a legfontosabb magyar.

Roccat

Az ajánlott lista nem valami jó, nagyon kevés a billentyű és pl. 20-30e kozott van egy Rocat csak épp 66e Ft. :U

[ Szerkesztve ]

(#46319) Domonkos válasza Kaci84 (#46318) üzenetére


Domonkos
Ármester

gram spectrum se
ezt a roccatet meg inkabb felejtsuk is el.

Kulonben meg a roccat ryos mk megjeleneskor 31k volt, es egeszen addig amig nem csak egy forgalmazoja maradt, addig szepen lekuszott a 25k-s arhoz kozel is. Sajnalom, hogy most mar nem lehet kapni.
Hogy keves billentyu van benne az meg csak reszben az en hanyagsagom.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46320) Kaci84 válasza Domonkos (#46319) üzenetére


Kaci84
őstag

Értem, de akkor mégis mit vegyek? Az hasonló mimnt a notebbok fórum, ott is mindenről lebeszélnek, de ha megkérdem akkor most mit vegyek aszongyák, .....háááát ezt neked kell tudnod... :))

[ Szerkesztve ]

(#46321) Mr.Csizmás válasza Kaci84 (#46320) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

valami igényjelleg?

el tudod engedni a magyar kiosztást, "teljesen csendes", stb?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46322) gyulank válasza pengwin (#46308) üzenetére


gyulank
addikt

Először is nem azt írtam, hogy nem látszanak, sose láttam még egyet se, hanem kritérium volt, hogy látszódjon. Az enyémre mondtam, hogy amúgy nem csak oldalról, sehonnan se látszik, ha tükröződhet róla a fény, most kb. 45°-ból nem látom, mert tükrözi a monitort. És ezt pl. matt billentyűvel meg lehetne oldani. Bár szerintem ez egyértelmű, nem én vagyok ilyen zseni. És mivel ezt is így használom, azt is így használnám, ezért ha van ami nem jól látszik úgy, az hátrány. Ha nem hülyeségből akarnák, hogy világítson, hanem azt akarnák, hogy olvasható legyen, biztos meg tudnák csinálni. Pl. opál is lehetne az átlátszón rész, és az fehér akkor is, ha mögötte fekete van. A világítással az a bajom, hogy nem a karakter világít vagy az világít legkevésbé, pedig csak annak kéne. Nem a szobát akarom kivilágítani, meg nem a szemem, hanem a betűket akarom látni, amikor akarom. Mivel azt is mondtam, hogy csendes kell, gondolom a mechanikus kiesett. Nekem a mostani nagyon fasza gombnyomásilag, de mondjuk ennél laposabbat nem igazán szeretnék. Volt fehér billentyűzetem, az se látszik. Most a monitor előtt ahogy ezt írom látszik ez is, de szeretem a sötét témákat, így a monitorból se jön sok fény. Aztán ugye kéne rá sleep gomb, meg legyen legalább olyan jó, és tartós mint ez az 1500Ft-os! Vagyis ugyanilyen, csak ne díszvilágítson, hanem azt világítsa amit kell!

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#46323) Kaci84 válasza Mr.Csizmás (#46321) üzenetére


Kaci84
őstag

Most ez a billnety van csak mérgemben rácsaptam tiszta erőből a kozepére és most nem mennek a gombok 1-o-ig.
Tetszett a ház, hogy fém meg hogy enyhe a világítás pont jó. Viszont hangos és mivel youtube csatornám van némitanom kell a mikrofont és nem tudok kommnetálni. Továbbá hiányzik a hosszú í, de azt még lenyelem, de a roszabb, hogy képtlen vagyok sokszor megjegyezni az ékezetesek helyét, ha lehet konnyen kupakot cserélni nyitott vagyok egy hasonlóra végülis. Na meg kicsik a gombok rajta nagyon sürün mellé ütok. Más gondom talén nincs is.

Szóval az elvárás, hogy legyen világítás, de állítható enyhe fényü, magyar vagy kupakolható legyen és halk vagyis nem baj ha nem mechanikus. Előtte Logitech K260 volt azt szerettem, jó volt gépelni és halk is volt. Annyi multimédia legyen legalább hogy a hangot levenni meg némitani, de a tobb az jobb. Sot az cool lenne ha lehetne állitani 1-2 gobot hogy mit un mitn az egéren játék kozbe hasznos.

(#46324) PixAlan válasza Kaci84 (#46323) üzenetére


PixAlan
aktív tag

ha a piros kapcsolós billzet is túl hangos volt, akkor mechanikus téren már csak silent kapcsolók lennének halkabbak, ezekből a fnatic streak illetve mini streaket szoktuk ajánlani, mert elég jó áron adják a silent kapcsolós verziót. Magyar kupakokkal nem lehet viszont kapni, a CM magyarító szettje ugyan rámegy de el fog ütni a betűtípus illetve anyaga is picit más lesz, szóval ha érzékeny vagy az esztétikára ez nem annyira játszik.

(#46325) sanya53


sanya53
aktív tag

Sziasztok!
Sok honlapon látom, hogy a billentyűzet kiosztásokhoz az van írva, hogy nemzetközi.
Vajon ez mit jelenthet?

(#46326) Zsiráfnyál válasza Kaci84 (#46323) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

"csak mérgemben rácsaptam tiszta erőből a kozepére és most nem mennek a gombok 1-o-ig"

Esetleg akkor [ezt] érdemes lehet megfontolni. :D

[ Szerkesztve ]

(#46327) ribizly válasza sanya53 (#46325) üzenetére


ribizly
veterán

Itthoni boltoknál akármit is jelenthet. Én inkább típusszám alapján keresném ki, hogy pontosan milyen a kiosztása.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#46328) dqdb válasza sanya53 (#46325) üzenetére


dqdb
nagyúr

Valaha egyértelműen US ISO kiosztást jelentett, ami ez. Manapság, ahogyan ribizly írja, pedig tényleg bármit :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46329) Mr.Csizmás válasza sanya53 (#46325) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem matyar, joker kifejezés, valszeg ők se tudják mit írjanak be :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46330) sanya53 válasza ribizly (#46327) üzenetére


sanya53
aktív tag

Keresgéltem a Logitech G910 Orion Spectrum termékszám: 920-008018 alapján is és azt találtam, hogy van ahol az van írva US és van USA. Csak az a gáz, hogy az US lehet amerikai is. Szóval már nem tudom hogy keresgéljek.
A Razer Ornata Chroma szerintetek milyen? Ha jól tudom valami hibrid, de lehet, hogy félre értettem valamit.
A Logitech G910 elég jó árban van az alzánál 38k ezért is érdekelt volna, meg a teszteket is nézve elég halk is.

(#46331) Domonkos válasza sanya53 (#46330) üzenetére


Domonkos
Ármester

Az us az amerikai.
Amugy meg ezekrol a billentyuzetekrol mar sokszor esett szo itt. Keress vissza!

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46332) dqdb válasza PixAlan (#46324) üzenetére


dqdb
nagyúr

És ha a piros kapcsolós túl hangos volt, akkor az összes memchanical és egyéb slider-over-dome megoldások is azok lesznek. Azaz az ollós Cougarok kivételével összes világítós-gamer-nem mechanikus billentyűzet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46333) nyunyu


nyunyu
félisten

Ököllel gépelve minden billentyűzet hangos, pláne az ócókínai fémvázasok.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46334) pengwin válasza Domonkos (#46242) üzenetére


pengwin
addikt

Egyébként nem tudom, mi mást lehetne csinálni, de tényleg erről szól a topik.

Azért az látszik, hogy az ide benéző érdeklődők igényeire az esetek 90%-ában az a reakció, hogy költs rá kétszer annyit és add fel az igényeid felét.

Vagyis marad az, hogy vesznek valamit saját kútfőből, vagy követik az ajánlásokat és rengeteget költenek és/vagy nem lesznek maradéktalanul elégedettek a termékkel.
Az emberek döntő többsége nem akar és tud annyit költeni billentyűzetre, mint a topiklakó fanatikusok, és barkácsolni sem akarnak, szóval maradnak a kereskedelemben elérhető megoldások.
Na most azokból még a hivatalos dolgok (pl. CM magyarító készlete) is kicsit ótvarok, mert elütnek színben, stb..

(#46322) gyulank
Ok... nem láttam még ennyire tükröződő bilentyűzetet, azért nem értettem.
Sajnos a legtöbb billetnyűzet felülete kifényesedik használattol, akkor is, ha gyárilag matt.

"a monitorból se jön sok fény"
Ezzel vigyázzál, mert ha nem PWM mentes a monitorod akkor ez nagyon fárasztja és károsítja a szemedet.
Én is leveszem a fényerőt esténként, de még 20%-on is elég a fényerő ahhoz, hogy lássam mi van az asztalomon.

A probléma az, hogy amit szeretnél, az magyar felirattal és világítás nélkül a 20 ezres kínai PBT kupakkészlettel + egy hozzá való billentyűzettetl oldható meg.

(#46330) sanya53
A Razer egy slider-over-membrane rendszerű bilentyűzet, egy sima gumidómon ül egy műanyag csutka ami fel-le mozog. 25 ezerért meg ne vedd, szörnyen túlárazott.
A Logitechet szerintem próbáld ki, mert a kicsit többet tapasztalt embereknek többnyire nagyon rossz a véleménye a Romer-G kapcsolókról. Én az Alza Róbert Károly körúti bemutatótermében próbáltam Romer-G-s Logitech billentyűzeteket, és szörnyűnek tűntek a (többnyire kínai gagyinak minősített) Outemu kapcsolós sajátom után. Csak a Lohik 35-40 között voltak, az enyém meg kb. 13 ezer volt.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46335) Domonkos válasza pengwin (#46334) üzenetére


Domonkos
Ármester

Maradektalanul szerintem csak az elegedett a billentyuzetevel, aki nem igenyes ra. Mindegy hogy mennyit koltesz ra, mindig lesz olyan dolga, ami nem lesz tokeletes, ami egy masikban jobb.
Bar nem tudom, hogy mennyire sikerul atadni, de probalom; hogy egy 2-szer dragabb billentyuzet nem lesz 2-szer jobb. Viszont ha tobbet kolt ra az ember, akkor majd egy nagysagrenddel jobbat is kaphat - es en hiszem azt, hogy aki napi sok orat hasznalja, netan pont hogy a munkajahoz is kell, az hasznaljon olyan billentyuzetet, ami megkonnyiti nem neheziti meg a dolgat.

Az elvarasok meg amugy is olyanok, hogy legnagyobb reszuket nem lehet teljesiteni. Az emberek tobbsege azert vagodik ide, mert sajat maga nem talalt megfelelo billentyuzetet. De ha meg letezik is a szempontokat kielegito darab en akkor sem fogom ajanlani, ha amugy meg szar.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46336) gyulank válasza pengwin (#46334) üzenetére


gyulank
addikt

Nem tudom, érted-e mit szeretnék, nekem nem úgy tűnik, pedig elég egyértelmű szerintem. Amit szeretnék az a mostani 1500Ft-os billentyűzetem ha akarom világító gombokkal. Én akarom, hogy világítson, csak én használhatósági világítást akarok, aminek nem a csicsa a funkciója.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#46337) ribizly


ribizly
veterán

Nem tudom volt e már:
Tesoro Durandal MX Brown HUN: 17 784 HUF

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#46338) Domonkos válasza ribizly (#46337) üzenetére


Domonkos
Ármester

nice

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46339) gaben22 válasza Domonkos (#46335) üzenetére


gaben22
senior tag

Az egy jó kérdés emberek miért itt kérdeznek, manapság már facebook "csoportoskodás" is elavult dolog, hát még fórumozás. Gondold el azok mi alapján dönthetnek (vagy valami ózdi zseni a csillámpónis olcsóját mutogatja facebookon, mindenki más meg rágerjed, hogy dejó világít meg milyen olcsó volt... vagy kb. mint laptopnál, bemennek Media Marktba, ott helyi zseni elmondja nekik mi a tuti, ők meg kinézet alapján választanak).
Lehet többen csak le akarják passzolni a kérdést, aztán meg megdöbbennek/megsértődnek, amikor elmondják nekik, hogy 10-ért ne akarj olyat. Mások meg nem tudnak/akarnak (ez elfogadható szerintem, egyszerűen más érdekli őket) órákat kutakodni. Lehet kéne összefoglalóba valami linket vagy videót tenni, ami pár mondatban/percben elmondja mi a fontos és miért nem éri meg 10-ért valami gimmickes billt venni.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#46340) nyunyu válasza gyulank (#46336) üzenetére


nyunyu
félisten

Mi ezt értjük, csak az emberek nagy része meg azt nem érti, hogy a világítás fixen hozzáad 5-10-15k-t a tetszőleges billzet árcímkéjéhez (egyszínű-többszínű-RGB-per key RGB...), függetlenül attól, hogy a kiindulási alap eredetileg 3k-s vagy 30k-s volt.

Cserébe meg gyengébb minőségű, kopásra hajlamos kupakokat kapsz, amit nap közben, világítás nélkül el sem tudsz olvasni, max fényerőn a fényerőtől, alacsonyabbon járatva meg a 150Hz körül villogó PWMtől folyik ki a szemed.

Ezért nem ajánljuk őket.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46341) dqdb válasza pengwin (#46334) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ezzel vigyázzál, mert ha nem PWM mentes a monitorod akkor ez nagyon fárasztja és károsítja a szemedet.
99,9999%, hogy a billentyűzet világítása nem lesz PWM-mentes, hanem 100-200 Hz között fog a periferiális látómezőben villogni, ahol az ember érzékenyebb az ilyenre és hamarabb észreveszi. Némelyik modell még teljes fényerőn is ezt teszi, például a világítós Masterkeys Pro sorozat ilyen.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46342) gyulank válasza nyunyu (#46340) üzenetére


gyulank
addikt

Az is baj, de minden baj ebből indul ki. Hogy a világítás célja nem az, hogy használhatóbb legyen a billentyűzet, hanem dísz. De még amúgy az itteni ajánlott listában sincs különválasztva a díszvilágítás, meg a betű világítás. Kb., ha vennék egyet, itthon jönnék rá, hogy nem világít a betű, csak minden más. Árukeresőn is olvasom a véleményt a 40. billentyűzetnél, a legtöbb probléma, hogy nincs kék szín, amit rühellek, talán pont azért mert minden csak kékben van szinte, a többi írja, hogy nagyon szép, nagyon sok beállítás van a fényhez, hű, ami mondjuk engem megint nem nagyon hat meg, mert ha villog itt nekem akkor addig pont nem látom a betűt. Aztán egy valaki mellékesen megjegyezte, hogy amúgy a betűket nem lehet látni sötétben, az nem világít. Felmentem vagy 20k-ig, nem találtam halk, nem beragadó, sleep gombos karaktervilágítós billentyűzetet amit kikapcsolva is lehet olvasni. Az olvashatóságról a videók meg képek nézegetése közben azt vettem észre, hogy azért van különbség, mert láttam olyanokat amit tényleg nagyon nem lehetett látni, meg láttam olyat amit lehet, viszont láttam olyat amit szemből lehetett de ha már nem 90 fokban vette a kamera, akkor már nem. Amik szemből se látszottak, elvetettem. Maradt vagy 2 ami elvileg látható így is úgy is, halk, nem ragad be a billentyű, de hiányzik az alvás, kikapcsolás, felébresztés. Ugyan olyan értelmes mint a plexi ház Power LED-ekkel. A monitort, vagy a billentyűzetet nézném, de legalább ront a hővezetésen, és plusz hőt, és fogyasztást generál. Na jó, nem egészen olyan, mert a betűket látni hasznos lenne, a házat nézni meg nem. Nekem vibrál a monitorom, a LED lámpám, a billentyűzetvilágítás ide vagy oda... Arra is gondoltam, hogy ha kékben lenne ilyen, ki lehetne-e cserélni a LED-eket házilag, mert ha 1-2 könnyen beszerezhető LED van benne, és nem speciális alakú cserélhetetlen akkor az is járható út, de nem tudom, hogy vannak ezek megoldva, 100 LED-et azért nem cserélnék.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#46343) dqdb válasza gyulank (#46342) üzenetére


dqdb
nagyúr

nem tudom, hogy vannak ezek megoldva, 100 LED-et azért nem cserélnék
Mechanikus billentyűzeteknél és nem mechanikus gamer címkével ellátott billentyűzeteknél (memchanical/slider over dome/félmechanikus fantázianéven futnak) minden billentyűhöz külön LED tartozik. Az már csak konkrét billentyűzetnél derül ki, hogy hagyományos vagy SMD változattal van szerelve.

Membrános billentyűzetnél ott van esély kevés LED-re, ahol a világítás nem szabályozható billentyűnként. Ilyekor pár tucat LED + diffúzor párosával oldják meg néha.

A dedikált sleep gombot engedd el, 10 éve kiment a divatból.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46344) pengwin válasza gyulank (#46336) üzenetére


pengwin
addikt

De értem mit akarsz, csak olyan világítású billentyűzet szerintem nincs.
Esetleg ilyen laptop-billentyűzetre hasonlító lapos darabokat nézhetsz, ott talán kevésbé erős a light bleed.

A dedikált sleep gomb nem tudom mi a fenének kell, állítsd be valamilyen kombinációra, vagy a Scroll Lockra.
Linuxon DE részeként meg kéne tudni ezt oldani, de már korábban írtak itt keymappelő alkalamazást is, na meg van ilyen Windowsra is.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46345) gyulank válasza pengwin (#46344) üzenetére


gyulank
addikt

Mert naponta többször használom, azért. És nem kell néznem, ki tudom tapintani.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#46346) niof válasza gyulank (#46345) üzenetére


niof
addikt

Off, de hasonlóan ragaszkodtam anno bizonyos dolgokhoz a régi iPod-omon. Hosszú üzemidő, ott folytassa, ahol abbahagytam stb... Hetekig türelmesen válaszolgattak a kérdéseimre, mind a TG-k, mind a topiklakók. És mivel minőségben feljebb akartam lépni, idővel lassan elfogadtam, hogy ezeket egyik mai készülék sem tudja. Immár kb. egy éve használom a kis Lotoo-t (aláírásomban szereplő), és egyáltalán nem bántam meg, hogy el tudtam ezeket engedni. Csak jó tanács, nem muszáj rá hallgatni, de ha az itteniek azt mondják, hidd el, hogy nem létező dolgokat hajszolsz. Másfelé halad a világ...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#46347) pengwin


pengwin
addikt

Ma végre megjött a KPrepublic-os magyar kupakkészletem... igaz 3 hétig semmi információ nem volt a követési számáról, már azt hittem elveszett.

Az Ő még mindig Ö, de egyébként nagyon jó.
Az enyémen nincsenek nyomtatási hibák vagy félrecseppent festék, mint Ringmanén. A nagyobb kupakok sincsenek elvetemedve, elhajolva.

Sokkal halkabb lett tőle a kis kínai csodabillentyűzetem, és sokkal kényelmesebb a Cherry profil az OEM-nél.
A tapintása is sokkal kellemesebb a gyári ABS doubleshot kupakoknál, nem mellesleg szerintem több, mint kétszer vastagabb.

Talán a számsor készülhetett volna nagyobb nyomtatással, és lehetnének azon is felül az elsődleges feliratok.

Mindent egybevetve nagyon elégedett vagyok vele, de azért nem marad a majdnem feleannyiba kerülő billentyűzeten, csak a NYM96 készletem október eleje óta a vámon nyaral.

Egyébként egy figyelmeztetés azoknak, akik gondolkoznak rajta: nagyon szorosan illeszkedik a kapcsolok csutkáira, szóval pl. Kailh box kapcsolókkal lehetnek problémák.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46348) Beretvás válasza pengwin (#46347) üzenetére


Beretvás
addikt

Az a space elég csálén áll. Színe sem stimmel. Nem oda való vagy mi? :F

(#46349) Vanir válasza Beretvás (#46348) üzenetére


Vanir
veterán

Meg van forditva.

(#46350) gyulank válasza niof (#46346) üzenetére


gyulank
addikt

Visszafejlődik.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.