Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45901) emvy


emvy
nagyúr

Eddigi tapasztalatok a CTRL-rol:

- tovabbra is az a sejtesem, hogy talan a TKL-nel kisebb bill kene nekem
- a True switchek szerintem nagyon jol hasznalhatoak
- jobb lenne, ha a visszafele uton halkabb lenne - ezzel mit lehet csinalni?
- aramtalanitas utan visszaall az alap RGB konfiguraciora

A touch typing tenyleg nagyon konnyu vele.

while (!sleep) sheep++;

(#45902) Domonkos válasza emvy (#45901) üzenetére


Domonkos
Ármester

>jobb lenne, ha a visszafele uton halkabb lenne - ezzel mit lehet csinalni?
Silent switchekre kell valtani. Csak azoknal van erdemi csillapitas a feluton is. Ha ez nem jatszik, akkor segithet a lubrikalas, vastagabb kupakok, es egy nem rezonalo haz.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45903) PixAlan válasza emvy (#45901) üzenetére


PixAlan
aktív tag

hát ebbe a irányba viszonylag egyszerű tesztelni, csak simán ignoráld az extra gombokat és rakj össze egy layoutout a 60%-os részre.

upstroke hangját csak nagyon bíbelődősen tudod csökkenteni házilag(a kritikus részeket(ahol az mx silenteknék van a puhább műanyag) meg kell kínálnod egy kis szilikonnal), vannak még switch clipek de ezek jó drágák illetve nem mindennel kompatibilisek(pl cherry profil kilőve)

(#45904) nyunyu válasza emvy (#45901) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem annó vállalható kompromisszumnak tűnt a még befér a hátizsákba, és layerek nélkül is megvan majdnem minden gomb rajta elvárásokhoz a 75% méret. (60%-nál eggyel szélesebb+magasabb formátum)

Csak aztán a ócókínai műanyag XD84 ház feleslegesen vastagnak bizonyult, és egy idő után inkább arra szavaztam, hogy kell egy dedikáltan ottfelejthető billzet a melóhelyre, így hazafele bevásárláskor befér a táskába +2 sör az XD84 helyére. :DDD

1800 amúgy jobban befér a laptop mellé a táskában, mint az XD84, mert majdnem egy centivel vékonyabb.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45905) FireLord válasza pengwin (#45877) üzenetére


FireLord
aktív tag

Köszönöm ismét a sok választ. Elkezdtem nézni és olvasni a Cougar 200K-ról, így jött szembe az utódja(?) a Vantar, ami szintén tetszetős. Olvastam néhány régebbi kommentet a topicban erről a modellről. Esetleg valami friss, hosszabb távú vélemény van róla? :R

(#45906) emvy válasza PixAlan (#45903) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem az az erdekes, hogy a gombok kozelebb legyenek :) hanem hogy az eger kozelebb legyen a jobb kezemhez.

A hangja nem zavar egyebkent, csak megjegyeztem. Egyebkent csak a backspace a hangos, a tobbi az nem.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#45907) Domonkos válasza FireLord (#45905) üzenetére


Domonkos
Ármester

Vantar felejtos es valoszinu a 200k is. Bar nem tudom, hogy pontosan mennyi fogy beloluk, a 200k-ra (talan egyetlen batch-et kiveve) egesz sok panasz jott.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45908) emvy válasza nyunyu (#45904) üzenetére


emvy
nagyúr

A Vortex Race 3 lett volna a masik alternativa. :)

while (!sleep) sheep++;

(#45909) nyunyu válasza emvy (#45908) üzenetére


nyunyu
félisten

75% elalmásított felső sorral, hogy még véletlenül se legyen jó rá a már kapható ezerféle custom kupakszett?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45910) PixAlan válasza emvy (#45906) üzenetére


PixAlan
aktív tag

ha gyakran használod a nyilakat hatalmas előre lépés, ha nem kell kinyúlnod érte a világ végére, hanem egy fn+esdf-el pl ott van rögtön az ujjaid alatt.

Amúgy meg csak simán így tudnád tesztelni, hogy meg tudod-e szokni a 60%-ot(szvsz átlag felhasználónak semmi különbséget nem jelent, power usereknek már inkább kérdéses)

backspace esetében valószínűleg stabilizátorokkal lesz gond, egy kis lube sokat javítana rajta.

(#45911) emvy válasza PixAlan (#45910) üzenetére


emvy
nagyúr

backspace hang

A lenyomas egyebkent nagyon halk, foleg mivel szinte sosem bottom-outolom.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#45912) pengwin válasza FireLord (#45905) üzenetére


pengwin
addikt

A Vantart semmiképpen sem ajánlom, ránézésre is nagyon rövid a billentyűút.
Teljesen olyan lehet rajta gépelni kinézet alapján, mint egy laptop billentyűzetén.

A 200K-n tényleg jó a gépelés, ha nincs semmi hiba vele... nálunk így 2 év után is csendes, napi 4-6 óra használat után is.
Én vagy a 200K-t venném a hibalehetőségeivel együtt 8 ezerért, vagy a hardveraprós, fapados új Lenovót 2-ért, vagy mondjuk a Natec Genesis Thort (nagyon hangos mechanikus, de nekem bejött a kb. ugyanilyen kínai csodám) 14-15-ért.

Újonnan kb. ezek az opciók, minden mecha hasonló árban és minőségben lesz ezen az áron, a gumis billentyűzetek meg szintén a 12 egy tucat kategóriát erősítik.
A gumis billentyzetek közől mindegyik fel fog keményedni és hangosodni, a mechák meg alapból hangosabbak lesznek, mert az összes olcsó mecha kialakítása nagyon hasonló (kiállnak a kapcsolók, vékonyak a kupakok, üres visszhangzó doboz van a kapcsolók alatt).

Ennyiért sajnos ez a választék.

Esetleg keress másik ollós billentyűzetet a Cougarok helyett, szerintem ezeken jó a gépelés, ha elég nagy úton tud járni a billentyű.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#45913) vhw


vhw
addikt

Lehet még manapság újonnan kapni Samsung SDM4510P-hez hasonló testesebb, "klasszikus kialakítású" billentyűzetet? (a multimedia gombok nem is lenne feltétel, már ezen se működött manapság)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#45914) dqdb válasza emvy (#45906) üzenetére


dqdb
nagyúr

hanem hogy az eger kozelebb legyen a jobb kezemhez.
Olyan megoldásban nem gondolkoztál még, hogy egy különálló touchpadet teszel a billentyűzet elé laptop stílusban? Azzal egy átlagos IDE-ban az egérműveletek eléggé nagy részét meg lehet oldani a kéztartás váltása nélkül (persze a precíziós mozgáshoz ki kell nyúlni így is).

A másik megoldás az lehet, hogy a QMK firmware-ben van lehetőség egér emulálására. A kurzor mozgatása persze halál, de scrollozásra sokszor jó lehet.

aramtalanitas utan visszaall az alap RGB konfiguraciora
Ez ebben az árkategóriában azért eléggé nagy gáz. Nem lehet, hogy csak a firmware bénasága?

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45915) nyunyu válasza vhw (#45913) üzenetére


nyunyu
félisten

Lenovo Preferred Pro, feltéve, ha még találsz aprón újat, mert boltban már nem nagyon kapható pár éve, utódja meg vékonyabbnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45916) vhw válasza nyunyu (#45915) üzenetére


vhw
addikt

Árukereső listáz pár találatot az említett lenovóra, de US kiosztásban, vagy épp arab nyelvű darabokat...

Akkor mára már kihalt ez a vaskosabb, hosszabb billentyű utas design?
Újabb modelleknél nincs hasonló megoldás?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#45917) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

keresgélőknek iránymutatás amazon WH-ból, +pár euró posta és áfakülönbség jön rá:

[link] Das Keyboard 4 Ultimate : EU Clicky 102€
KM780S10DE MX Red 95€
KM780S10DE MX Brown 55€
Cherry MX Board 5.0 G80 3920LWBDE Black/Silver 2 106€
Trust 20 red switch 33-44€
ősi G105 25€
noname TKL Outemu red 26€
Acgam AG6X Mini 61 blue clicky 40€
Cherry G84-5200 20€

bónusz: real madridos membrános gyász :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45918) nyunyu válasza nyunyu (#45561) üzenetére


nyunyu
félisten

Jelentem, az 1.7$-os USB adapter nem resetelődik ha hatnál több gombot nyomok egyszerre a billzeten, továbbra is a legrégebbi 6 gombot küldi USBn.

(Hátha valaki régi billzetet akar modern gépen használni.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45919) nyunyu válasza Mr.Csizmás (#45917) üzenetére


nyunyu
félisten

Német focidrukkerek meg a Cherrytől vehettek ilyen borzalmakat. :))

Ráadásul ezek MY 3000-ek, szóval mechanikus létükre nem jobbak, mint a membránosok.
Igazából csak a doubleshot kupakszettjük képvisel értéket.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45920) Mr.Csizmás válasza nyunyu (#45919) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akkó' ez nem olyan mint a német foci. (semmi sallang, teszi a dolgát)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45921) sanya53


sanya53
aktív tag

Pár billentyűzet hang tesztje.
Csak nagyon sajnálom, hogy nem értem mit mond a srác.[link]

(#45923) PixAlan válasza #69059072 (#45922) üzenetére


PixAlan
aktív tag

logi unifying recieveres perifériákkal jó tapasztalataim vannak, pl mk520(bár egérből nekem general felhasználáshoz igencsak must have a free scrolling wheel meg legalább 5db extra gomb, de ez már más téma)

(#45924) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
A különálló, USB -s numpad -eket/numerikus billentyűzeteket külön kezelik a szoftverek illetve a Windows? Arra gondoltam, hogy egy ilyen különálló numpad -et rendszeresítenék különböző szoftverek gyorsbillentyűihez, viszont számok beviteléhez meg szintén szeretem a numpad -et használni, ezért fontos lenne tudni, hogy "normál" billentyűzet ezen részét illetve a külön USB -s cuccot teljesen azonosként kezeli-e a rendszer vagy sem.

Köszönöm

(#45925) dqdb válasza nzozz (#45924) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ugyanazokat a scancode-okat küldi a második billentyűzet is, szóval könnyen nem lehet, de megoldható.

Errefelé indulj el, némi programozási tudás is kell majd hozzá.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45926) nzozz válasza dqdb (#45925) üzenetére


nzozz
aktív tag

Hát ennek nem örülök, de köszönöm az infót!

(#45927) Kiralybali


Kiralybali
tag

Sziasztok!

Gyerek kiadta feladatnak, hogy vegyünk egy cherry mx red billentyűzetet. Rákerestem mi a tüdő ez, és látom, hogy van ár és kínálat. LOL-ozik a szentem, ahhoz kellene, és preferálná a num billenytűk nélküli verziót (bár láttam olyat, amire rá lehet tenni oldalról...)

Szóval pl. egy az alábbiak közül megteszi-e?

kingston US és a kingston UK között van 2K különbség és az összehasonlítás szerint az egyiken vannak multimédia gombok, de a képeket megnézve a UK egyszer num billenytű nélküli, máskor meg num billenytűs és egyik verzión se látok multimádia gombokat.

Vagy ez a corsair már 6K-val több, és aztán látom, hogy vannak még durvább árúak is.

Tényleg van akkora különbség 2 billenytűzet között, hogy az egyik 26 a másik 70 ezer? Nyilván van valami, de milyen szempontok szerint érdemes ezek közt választani?

Van elkerülendő márka? Vagy ajánlott márka, típus?

Előre is kösz a segítséget.

Balage

(#45928) PixAlan válasza Kiralybali (#45927) üzenetére


PixAlan
aktív tag

az amerikai (US) kiosztásos billentyűzeteken más az enter illetve eggyel kevesebb billentyű is van rajtuk(í-nek nincs külön billentyű), szóval első körben egyeztess a gyerekkel, hogy megfelel-e neki az amerikai.

Egy belépő szintű kínai mecha(~15k) és egy 30-40k-s között viszonylag kevesen érzik a különbséget, e felett többnyire csak extra(felesleges) funkciók kerülnek a konzumer, gamer billentyűzetekbe, érdemileg nem lesznek jobbak igazából(persze vannak értelmes drága dolgok is, pl jobb minőségű kupakok illetve prémium kapcsolók, de ilyet nagyon kevés összeépítetten kapható billentyűzeten találsz, pl varmilo, ducky)

oldalakon a képek ritkán tükrözik valóságot, rendkívül lusta módon általában csak benyomják a gyártó alap fotóját, így pl a kiosztás/feliratozás gyakran eltér, a termék kódot kell figyelni.

cooler master masterkeys s és pro s, fnatic mini streak reálisan vannak árazva, előbbi az egyik legstabilabb minőséget adja, utóbbi pedig fancy világítást illetve megfizethető upgrade-et mx silentekre.

(#45929) pengwin válasza Kiralybali (#45927) üzenetére


pengwin
addikt

Ne a képek, hanem a termékkódok alapján válogass, mert a képeket sokszor összekavarják a magyar boltok.
Ha eddig magyar billentyűzetet használtatok, akkor ajánlanám az UK angol kiosztást, mert a billentyűk azon ugyanúgy vannak, mint a magyaron.
Egyébként ajánlott kipróbálni a különböző kapcsolókat, mielőtt megvennétek egy billentyűzetet. Bizonyos számtech boltokban, esetleg Media Marktban lehet próbálgatni őket. Lehet nem a red lesz végül a befutó, mert annyira nagyon pihekönnyű, hogy ránézéssel le lehet nyomni.

Tényleg van akkora különbség 2 billenytűzet között, hogy az egyik 26 a másik 70 ezer
Igen van ekkora különbség, de ezek között a bolti darabok között azért általában nem észrevehető... pár gyártó (Leopold, Varmilo, Ducky) érezhetően jobb minőséget tesz le az asztalra, mint a többiek, viszont Asus és hasonlók nem nagyon emelkednek ki a kínai tucatmezőnyből.
70-ért meg már majdnem, hogy olyat épíŧesz, amilyet csak akarsz.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#45930) powerwade válasza pengwin (#45929) üzenetére


powerwade
senior tag

70e-ből se jönne ki amit igazán szeretnék, max eur/usd -vel :)

(#45931) Laby


Laby
senior tag

Sziasztok!

Van egy Dell KB216 olcsó, de elég klassz billentyűzetem.
https://www.arukereso.hu/billentyuzet-c3111/dell/kb216-p291012025/#
Habár nincsenek nagy igényeim, de ez majdnem tökéletesen megfelel. Kényelmes nyomni a gombokat, nem kell hosszan nyomni, nem kell erőt kifejteni, kis lapos billentyűivel pedig elégedett vagyok.
Viszont játék közben bizonyos szituációkban elvérzik.
Megnéztem a Microsoft rollover oldalán és akár egyszerre 5 billentyűt is letudok nyomni rajta, kivétel akkor hogyha egymás alatti két gombról beszélünk.
Játékok során a QWE ASD 6-osnál pedig eléggé sűrűn előfordul, hogy egymás alattit kellene egyszerre nyomnom és itt már nem érzékel. Ezt gondolom előre nem lehet tudni egy billentyűzetről sem, hogy van-e ilyen rejtett tulajdonsága?!

Ismertek esetleg olyan olcsó, egyszerű, slim billentyűzetet ami megbírkózik az egyszerre minimum 3 gomb lenyomásával?

Köszönöm, Üdv,
Bence

(#45932) nyunyu válasza Laby (#45931) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezt gondolom előre nem lehet tudni egy billentyűzetről sem, hogy van-e ilyen rejtett tulajdonsága?

Amelyik billentyűzet specifikációjában szerepel a 6KRO vagy NKRO szó, azok tudják a sok gombot egyszerre, amelyeknél egyik sincs, azok 99%-ban max 2 gombot kezelnek egyszerre.

Előástam a fogalmamsincsmennyirehasznált,denagyonsárga Lenovo Preferred Promat (amit szokunk imitt-amott ajánlani az irodába tűrhető billzet kategóriában), az konkrétan bármely 2 gomb után letilt.
Viszont az eddig nem tűnt fel, hogy mennyire kotyognak a kupakjai, ráadásul keményen leütve érezni, ahogy rezegnek a vékony kupakjai, bottom-outolva hangosabb, mint az MX Clearem. :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45933) fanti


fanti
addikt

Sziasztok!

Ajánlásokat kérek olyan billentyűzetre ami

- 15.000 Ft.-nál nem drágább
- Magyar kiosztású
- Háttérvilágítású, az sem baj ha csak egy színt tud, de azt szépen
- Legfontosabb : JÓ NAGYOK ÉS VASTAGOK LEGYENEK A BILLENTYŰKÖN LÉVŐ KARAKTEREK!!!
- Elsősorban irodai munkára kell, félhomályos irodába.
- USB vagy PS2-es az mindegy nekem, ugyanúgy a multimédiás gombok jelenléte sem oszt vagy szoroz

A mostani GXT 280-as karakternagysága kicsi!!! Viszont pl. a Corsair K63 karaktermérete már jó lenne!

Köszönöm ha segítetek!!!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#45934) niof


niof
addikt

Sziasztok! Úgy döntöttem, hogy nem akarom elkótyavetyélni azt a Rapoo-t, amit ledobtam, hanem inkább kapcsolókat cserélek benne. Légyszi, aki jártas a témában, javasoljon megbízható forrást, ha van, akkor itthonit, Cherry kapcsolók beszerzésére. A Fnatic gombjait rápróbáltam, tökéletesen passzolnak, tehát a kupakokkal nem lesz gond, azokat megtartom (egyelőre... :) )
Jöhet priviben is, ha itt nem lehet boltot ajánlani! Köszi előre is!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#45935) nyunyu válasza niof (#45934) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem rémlik, hogy bármelyik Rapooban Cherry MX lenne.

Sajátmárkás kapcsolóiknak meg nem ismerjük a pontos specifikációit, így még nagyjából ugyanúgy működő kapcsolót sem tudunk mondani hozzá.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45936) vhw válasza nyunyu (#42084) üzenetére


vhw
addikt

Régi poszt, de azért utána kérdezek; a G80-1800 esetében biztos a 2KRO?
Hivatalos honlapon nem részletezik, fórumokon pedig eltérő állítások vannk (2 vs 3 esetleg 4).
Van esetleg különbség hardveresen a most frissen gyártott és a korábbi 10+ éves darabok között ezen a téren - amiből adódhat ez az ellentmondás?

(Még mindig dilemmázok a választáson, hogy a Lenovo Preferred helyett esetleg egy mechanikus model legyen. Igazából egy 3KRO már megfelelne, kb ennyit tudok elképzelni, hogy szükséges lehet játékok közben. Ezek az old school megjelenésű cherry-k még tetszenének is. A 20-30k kategóriában taszítanak a gamer perifériák... Talán még az MSI GK-701 ami kicsit szolidabb)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#45937) nyunyu válasza vhw (#45936) üzenetére


nyunyu
félisten

NKROt csak a gyárilag diódával szerelt G80-1000-ek tudtak kb. a kilencvenes évek elejéig.
Most nyúzott '91 G80-1129 simán megy, USB adapter korlátoz 6KROra.

Előző, '95-ös G80-1000-mből már kispórolták a diódákat, de a billzetmátrix maradt a régi, csak a firmware butítja 2-3KROra, hiába álltam neki egyesével kicserélni a jumper drótokat 1N4148-ra.
Switch hitterrel találtam olyan kombókat, ahol 2 gomb a max, de a Shift-Shift-THEQUICK... teszten simán átmegy, dupla Shift nem blokkolja a többi gombot, mint a legtöbb billzeten.

3000 szériáknak egyszerűbb mátrixa volt, olcsóbb billzetvezérlővel, diódát sem láttak soha.

Kb. '98-ig gyártott winkeyless G80-1800-ak felépítését nem ismerem.
'06-os a legrégebbi 1800-am, ez gyakorlatilag megegyezik a most gyártottakkal (csak a Win logó frissült azóta a kupakokon), eléggé 2KRO a mátrixa, sokkal bénább, mint a '95-ös 1000-é.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45938) Crabface


Crabface
senior tag

Nyunyu-t tudom alátámasztani a diódás dologban. Nekem a G80 ilyen összevisszaKRO kb. Van ahol engedi a 2-3-4 gombot, valahol nem... :DDD

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#45939) nyunyu válasza nyunyu (#45937) üzenetére


nyunyu
félisten

Hmm, USB 6KRO limitjébe nem számolódnak bele a Shift, Ctrl, Alt gombok, azokat teljesen függetlenül jelenti:

Win, Menu gombokat nem tudom tesztelni. :DDD

Persze a progiban nem működik az Alt-PrtScr, így kénytelen voltam fél kézzel telefonnal lőni a screenshotot.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45940) dqdb válasza nyunyu (#45939) üzenetére


dqdb
nagyúr

Persze a progiban nem működik az Alt-PrtScr, így kénytelen voltam fél kézzel telefonnal lőni a screenshotot.
ott van a beépített Snipping Tool (esetleg késleltetést bekapcsolva)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45941) gaben22


gaben22
senior tag

1 hónap után visszakaptam a Tesoro Gram Spectrum Agile Red billt (kontakt hibás volt, pár gomb nem ment, ha nem buktam volna a garit én is megcsináltam volna...) így viszont végre össze tudtam vetni a (közben jóárasított vásárlásból származó) Sharkoon PureWriter piros kapcsolós billel. Épp low profile sucker vagyok, azért használok most ilyet (nem pl. a Ducky-t). Tesoroval összevetve Sharkoon jóval alacsonyabb, picit kisebb is, halkabb, talán kicsit könnyebben bottom outol (nekem tetszik). Gombok simán járnak. Nem szedtem szét őket, úgyhogy csak fogásra mondom, de build quality az valószínűleg Tesoro esetén jobb (akár sokkal is, masszívabb érzést kelt). Keycapek viszont Sharkoonon nagyon gyengék (nyilván számítottam rá), igazán akkor lehet ezt jól összemérni, ha van több/jobb is az ember közelében, akkor könnyű összehasonlítani, Sharkoon nagyon vékonyka (meg lézerkardozott is...). Világítás engem nem érdekel, úgyhogy ez nekem irreleváns, de Sharkoonnál kipróbáltam és szó szerint éreztem, hogy tépi ki a szemgolyóimat a helyéről a villogás, valami kegyetlen szar. Tesorot lehet ki se próbáltam világítással. Ha minden igaz jelenleg nincs nagy választék (vagy épp semmilyen) jó minőségű keycapből Kailh low profile kapcsolókhoz, keycapeket lecserélném, de amúgy elvagyok Sharkoonnal jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#45942) PixAlan válasza niof (#45934) üzenetére


PixAlan
aktív tag

itthon nem lehet kapni tudtommal, vagy ha pont véletlenül lehet valamelyik nagykeren keresztül rendelni akkor drága. Aliexpress-en lehet kapni(legismeretebb eladók: YMDK, kprepublic, kbdfans) de $0.40 egy cherry kapcsoló, a klónok fele ennyitől indulnak és nagy részük semmivel sem rosszabb, sőt, a retool előtti cherry kapcsolóknál jobbak is többnyire.

én a helyedben nem bajlódnék a kiforrasztással mondjuk.

(#45943) niof válasza PixAlan (#45942) üzenetére


niof
addikt

Köszi! Meglesem őket!
Amúgy nem volt gáz a kiforrasztás, az egyik alapszakmám elektronikai műszerész, úgyhogy hamar ment, 20-25 perc alatt megvolt.

(#45935) nyunyu
Ha a kiszedett kapcsolókat megmérem, szerintem össze tudom hasonlítani pl a Cherry-k adataival... Csak vannak specifikációk róluk valahol!
Amúgy ilyenek voltak benne:



Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#45944) Mr.Csizmás válasza niof (#45943) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

PG1511

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45945) niof válasza Mr.Csizmás (#45944) üzenetére


niof
addikt

Köszi! Akkor ezért passzol rá a Cherry kupak!
Nézek helyette több típust is, a Gateron is szimpi, meg az Outemu is. Ha a kupakokkal kompatibilis valamelyik fajtájuk, meg a hátuljukon nincs az a 2 pöcök, akkor úgy látom kb bármelyik jó lenne.

Viszont az 50g szimplán marhaság, amit írnak a sárgáról, lemértem, 20G+2db 100Ft-al lekoppan. Bár, a másnak gyártott típusban lehet gyengébb a rugó...

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#45946) PixAlan válasza niof (#45945) üzenetére


PixAlan
aktív tag

minden mx klón kapcsolóval kompatibilisek a kupakok illetve a pcb(a kailh box szériának valamivel vastagabbak a stem-ei, így azok megrepeszt(het)ik a kupakokat, bár már javított a gyártó ezen az új szériával az eladóknál még gyakori a régi készlet).

(#45947) nyunyu válasza niof (#45945) üzenetére


nyunyu
félisten

Ja, hogy az összes kapcsolót cserélnéd?

Akkor most el tudod dönteni, milyen keménységű, meg mennyire taktilis kapcsolót szeretnél helyette.

Kailh Yellowra 50gr-os aktuációt írnak, de nem értem, szerintem az a bottom-outhoz szükséges nyomóerő lehet, nem a kapcsolási ponté.
MX Red 55gr bottom outtal bír, Gateron Red is kb. annyi, Gateron Yellow, Outemu Red picit keményebb, MX Black sokkal keményebb, ha a lineáris kapcsolók között nézelődsz.

Amire kell figyelni: plate mounted kapcsolót keress, azokon nincs +2 műanyag pozícionáló tüske. (Ha véletlenül mégis PCB mountedet sikerül venni, akkor max levágod :DDD)
Bááár, a mostani RGB LED kompatibilis kapcsolókon már nem nagyon szokott lenni extra két láb. (jéé, Outemu Ice és Sky demókon van, innen-onnan vett sima Outemujaimon, Gateron Brownon nincs.)

Ahogy nézem Alin következetesen 3 lábúnak írják a plate, 5 lábúnak a PCB mounted kapcsolókat.
(90db tetszőleges Gateron ~26$, 90db sima Outemu 24-25$, 90db Outemu Sky Clear meg 43$ körül megy.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45948) niof válasza nyunyu (#45947) üzenetére


niof
addikt

Igen-igen, az összeset. Esetleg a fent említett márkákból mik azok, amik 100% kompatibilisek a Cherry kupakokkal? Csak mert az eléggé leegyszerűsítené a kutatást.
Egyébként gépelésre alakítanám át, 55-65g-ra gondoltam, a Fnatic MX Silent-jénél kicsit keményebbre, esetleg tactile bump-osra.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#45949) nyunyu válasza niof (#45948) üzenetére


nyunyu
félisten

Mindegyik kompatibilis az MX kupakokkal.

Ha lineárisban az 55-65gr-t célzod meg, az nagyjából a Gateron Yellow, Outemu Red, Kailh Box Red környéke, de lineáris kapcsolóban nem vagyok annyira jártas.

Ha taktilis is szóba jöhet, akkor Gateron Brown kiesik a puhább rugója miatt, MX Brown főleg az ára miatt, marad a Kailh Box Brown, Outemu Brown, esetleg valamelyik eggyel újabb hullámos lila kapcsoló 62gr rugóval: Outemu Purple*, Kailh Pro Purple?
Zealio nyílván kiesik, hiszen az olcsóbb kapcsolóknál legalább kétszer, Cherryknél másfélszer drágább.
Újabb, taktilisebb Outemuk (Ice Purple V2, Sky Clear V2.2) meg már simán Cherry árban mozognak, bár Cherrynek nincs 62gr bottom out körüli kapcsolója (MX Brown 55gr, MX Clear 90gr, MX Tactile Gray 110gr?)

*: Egyszer rendeltem 110db 62gr Outemu Purplet, végeredmény 66db pink, 22db magenta, 23db lila lett. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45950) nyunyu


nyunyu
félisten

Jéé, lehet kapni Kailh hotswap socketet, ha valaki egyedi PCBt akar magának tervezni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.