Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45401) Ringman válasza Ra's al Ghul (#45400) üzenetére


Ringman
nagyúr

rosszabb :)
ez is romer-g switch

én mediamarktban próbáltam csak, elég kiábrándító volt, de ez szubjektív.

(#45402) ribizly válasza Ra's al Ghul (#45400) üzenetére


ribizly
veterán

Én futottam anno egy ideig Logitech G413-al (az is Roamer-G-s) és szépen visszatértem a Cherry MX felé.
Alapvetően az a gond vele, hogy ugyan tacktile, de olyan határozatlan (mintha a határozott kapcsolás helyett olyan karcos volna), meg az egész a body-t leszámítva kicsit olcsó érzetet nyújtott. A Gateron Red-es Rantopad MXX is jobban egyben volt. Én alapvetően inkább ajánlanék egy jó Cherry MX Brown-os vagy Gateron Brown-os billentyűzetet, mint akármelyik Roamer-G-s Logitech-et.
Egyébként jól mutat az asztalon, meg mechanikus, de ezzel el is mondtuk az összes előnyét. :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#45403) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Jelenleg egy Gateron Blue switches billentyűzetem van. Azt gondoltam, hogy lehet lecserélem valamilyen másra és TKL billentyűzeten gondolkodtam most. CoolerMaster MasterKeys Pro S-t nézegettem még a Logitech mellet. Arról mi a vélemény?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#45404) ribizly válasza Ra's al Ghul (#45403) üzenetére


ribizly
veterán

Nekem CM Masterkey M-em meg L-em is volt és az egyik legkellemesebb cuccok a piacon. Ha sikerül jó áron hozzájutni (és néha van itt ott akcióban is), akkor főleg.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#45405) dvids válasza ribizly (#45399) üzenetére


dvids
aktív tag

Jesszus, nyócezret egy nyavajás csúklótámaszé'? Csak én érzem ezt túlárazottnak? Vagy csak emésztenem kell?

(#45406) Ringman válasza dvids (#45405) üzenetére


Ringman
nagyúr

próbálj ki egy cm csuklótámaszt, az sokkal olcsóbb: [link]

(#45407) nyunyu válasza dvids (#45405) üzenetére


nyunyu
félisten

Tesoro forgalmazójánál külön is lehetett kapni a Durandal Ultimate csuklótámaszát.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45408) Vanir válasza Ringman (#45406) üzenetére


Vanir
veterán

Havernak ez van és nagyon dicsérte.

(#45409) Arinisar válasza dqdb (#45376) üzenetére


Arinisar
csendes tag

Ú, ez volt az, ki kellett kapcsolni a Gaming mode-ot. Köszi, így az eddigi tapasztalatok alapján hibátlanul működik megint. :R :R

(#45410) dvids válasza Ringman (#45406) üzenetére


dvids
aktív tag

@Ringman: Köszi a tippet! Ez már szimpatikusabb árfekvésben is.

@Vanir: Neked is köszi a vélemény!

@Nyunyu: sajnos már nincs a weboldalukon. :(

(#45411) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

HP Pavilion Gaming Keyboard 500 (3VN40AA)

20k-ért RGB világítás...mi lehet alatta? red switchet ír típus nélkül :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45412) Ringman válasza Mr.Csizmás (#45411) üzenetére


Ringman
nagyúr

kínai egypálcás kupakszettel. gondolom kailh/outemu/ttc van benne.
de tuti nem cherry, mert akkor az feltüntetnék

a 83 dekás súly se túl sok.

(#45413) Szila|H|


Szila|H|
tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani valami Cherry MX Brown kapcsolós vagy ahhoz hasonló mechanikus billentyűzetet ?
Modecom Volcano Lanparty néztem de azt írták hogy nagyobb kezű embereknek kicsit kényelmetlen. Arról esetleg valami tapasztalat?
Többi:

1.Mekkora összeget szánsz rá? 20-30eFt között
2.Használt szóba jöhet? Igen
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Membránost szeretnék mechára váltani
4.Mire használnád a billentyűzetet? 90% kódolás 10% játék
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) mechanikus
6.Van konkrét modell ami tetszik? CM Masterkeys pro S.
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) ISO,ANSI mindegy
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? NUMPAD nélkülit keresek mindenképp.
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.) RGB lehet de nem fontos, fő szempont hogy hordozható legyen ( numpad nélküli és akár usb-t is ki lehessen húzni)

Life is better with a frenchie

(#45414) PixAlan válasza Szila|H| (#45413) üzenetére


PixAlan
aktív tag

szinte minden mechanikus billentyűzeten pont ugyan olyan távolságra vannak a kapcsolók illetve a legtöbbön ugyan olyan kupakok is vannak, szóval pont ugyan annyira jó nagy kezű embereknek az összes. A legelterjedtebb kupakok(OEM/Cherry) keskenyebbek a laptop billentyűzetek nagy négyzet alakú billentyűihez képest, de lehet kapni nagyobb felületűeket is ha erre van igény(XDA, MDA)

A CM masterkeys S jó választás, a CM az egyik legmegbízhatóbb gyártó a gaming brandek közül, illetve kupakokat cserélni is könnyű rajtuk.

[ Szerkesztve ]

(#45415) ribizly válasza PixAlan (#45414) üzenetére


ribizly
veterán

+1
Én azt mondom, hogy érdemes a Fnatic miniStreak-jét még meglesni.;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#45416) Ringman válasza ribizly (#45415) üzenetére


Ringman
nagyúr

csak az már túlmutat a 20-30k-s kereten

(#45417) Szila|H| válasza Ringman (#45416) üzenetére


Szila|H|
tag

Mondjuk a MasterKeys Pro S is :D itt hp-n meg talán ha egyszer még régebben láttam használtba.

#PixAlan Köszi

[ Szerkesztve ]

Life is better with a frenchie

(#45418) Uyuarasy

Sziasztok,

A paromnak keresek billentyuzetet, amit eddig tudunk:

1.Mekkora összeget szánsz rá? kb. 40.000 HUF
2.Használt szóba jöhet? jobban orulnenk ujnak
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? uj asztali buildhez kellene, eddig laptopokat hasznalt, rovidebb leutesu switchek elonyben
4.Mire használnád a billentyűzetet? gepelesre es jatekra
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) mechanikus
6.Van konkrét modell ami tetszik? MX Silent Red-et hasznalok, ehhez hasonlo, pl. Razer Yellow vagy Orange
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) ISO kiosztas, de EU/UK pl: https://cdn.shopify.com/s/files/1/0810/3669/files/mac-us-international-keyboard_1024x1024.png?7339475165509707763 (105 gomb, de a pl. @ a 2-esen van)
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) nem letelem a numpad
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.) hattervilagitas (RGB elonyben), csuklotamasz

(#45419) ribizly válasza Ringman (#45416) üzenetére


ribizly
veterán

Oh. Sorry, azon nem akadt meg annyira a szemem.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#45420) dqdb válasza Szila|H| (#45417) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha nem ragaszkodsz a világításhoz, akkor a Pro nélküli nem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45421) nyunyu válasza Uyuarasy (#45418) üzenetére


nyunyu
félisten

Lehet egyáltalán MX Pinkes billzetet kapni 40-ért?

Cherry MXB5 picit drágább, de nem tűnik egy szépség díjas billzetnek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45422) nyunyu


nyunyu
félisten

Nézegetem a varázslós bolt kínálatát, aztán megakadt a szemem a 8k-ért osztogatott Cherry RS6000M-en, hogy már arra is 20 millió leütés élettartamot írnak? :Y

Egyszer rácsapsz ököllel, aztán kettétörnek a 0.4mm vékony kupakjai...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45423) Szila|H| válasza dqdb (#45420) üzenetére


Szila|H|
tag

Vaow köszi, nem tudtam hogy van Pro nélkül is. :C

Life is better with a frenchie

(#45424) Uyuarasy válasza nyunyu (#45421) üzenetére

Nem tudok rola :) Az enyemet viszonyitasi pontnak irtam, lehet MX Red is, annak hasonlo a karakterisztikaja hosszabb billentyuuttal, de tactile is szobajohet, pl. Brown, stb. Igazabol ha nem clicky, es nem "puhabb" ezeknel, az mar jo irany :)

(#45425) PixAlan válasza nyunyu (#45421) üzenetére


PixAlan
aktív tag

fnatic streak illetve rush van silent reddel szerelve 100 euró környékén

(#45426) PixAlan válasza Uyuarasy (#45418) üzenetére


PixAlan
aktív tag

mechanikus billentyűzetek szöges ellentéti a laptop billentyűzeteknek, még a low profile kailh kapcsolók is 3mm-es travel distance-el dolgoznak(bár félúton, 1.5mm-nél kapcsolnak). Ha beraksz egy o-ring-et lerövidíted a travel distance-et, de akkor meg felesleges mechanikust venni(ott van pl az ollós).

(#45427) Snowy_owl válasza dqdb (#45420) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Ezt én sem tudtam eddig. Azért van rendesen árkülönbség. Világítás nélküli 34k világítással 50-től kezdődik. L-es változat. Egyébként más különbség van a két billentyűzet között?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#45428) ribizly


ribizly
veterán

Srácok! Nektek nem okozott örömöt látni, hogy az Acer bevállalta a mechanikus kapcsolókat a laptopjaiban (Predator 21 x - Cherry MX, Tritor Kailh Slim)? :C

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#45429) Ringman válasza Snowy_owl (#45427) üzenetére


Ringman
nagyúr

a simának jobb kupakjai vannak. :)
régebben az is 25-27k körüli áron volt kapható.

(#45430) ussseal


ussseal
tag

Sziasztok!

A CM új, Gateronnal szerelt CK550-eséről tudtok valamit?
(Egy ismerősöm gondolkozik kintről behozott UK verzióban a CM magyarító keycap settjével, így hogy a Masterkeys széria már kifutott).

(#45431) Ringman válasza ribizly (#45428) üzenetére


Ringman
nagyúr

a gamer csodák eléggé hidegen hagynak, majd ha thinkpad vagy latitude lesz mechával, akkor kezd érdekelni

(#45432) dqdb válasza ussseal (#45430) üzenetére


dqdb
nagyúr

Eltérnek a kupakjai a Masterkeys szériáétól.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45433) PixAlan válasza ribizly (#45428) üzenetére


PixAlan
aktív tag

nem mondom, hogy nagyon befolyásolt volna érzelmileg, de szerintem abszolút nem laptopba való a mechanikus kapcsoló helyigénye miatt, ha meg valakinek kell on-the-go a mechanikus billzet rengeteg hordozható darab van.

Az egész laptopnak csak marketing szinten érzem értelmét, sok tech youtube csatorna lehozhat róla egy videót, de szerintem piaci igény nincs rá.

(#45434) ussseal válasza dqdb (#45432) üzenetére


ussseal
tag

Köszi, én is ezt gyanítottam így képek alapján :)

Amúgy első blikkre nekem nem tűnik valami bestbuynak ez a CK550, így a 30k-s sávban, gateronnal szerelve azért valószínűleg vannak jobb vételek, főleg kínai mechából (bár persze még nem derült ki, hogy milyen árazást kap itthon).

(#45435) ribizly válasza PixAlan (#45433) üzenetére


ribizly
veterán

Értem. Bár a Triton nem lett vastagabb, nehezebb ettől, mint a konkurencia, szóval nagyon jó az irány.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#45436) dqdb válasza ribizly (#45435) üzenetére


dqdb
nagyúr

A billentyűzet által elfoglalt extra térfogatot valószínűleg a hűtésen fizeted meg.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45437) ribizly válasza dqdb (#45436) üzenetére


ribizly
veterán

Nem szerencsére, de az is igaz, hogy teljesen átrendezték belül is meg a billentyűzet is letolódott.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#45438) PixAlan válasza ribizly (#45435) üzenetére


PixAlan
aktív tag

acer triton ahogy nézem gyakorlatilag egy ollós billentyűzet, csak membrán helyett minden gomb alá betuszkoltak egy mikrokapcsolót. Aláírom, hogy ez tényleg nem annyira helyigényes, hogy mekkora upgrade ez egy normál ollós laptop billentyűzethez képest illetve mennyivel drágább, az már más kérdés.

(#45439) Ringman


Ringman
nagyúr

na végre egy billentyűzet, amin jó oldalon van a numpad: [link]

(#45440) dvids válasza Ringman (#45439) üzenetére


dvids
aktív tag

Tulajdonképpen van benne ráció, nagyon is. De szorongok ha csak ránézek. :D

(#45441) Domonkos válasza Ringman (#45439) üzenetére


Domonkos
Ármester

Kepzelem mekkora elmeny lehet azt a numpadot bal kezzel hasznalni...

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45442) Ringman válasza Domonkos (#45441) üzenetére


Ringman
nagyúr

könnyebben rá lehet szokni mint a 40%-os billentyűzetekre :P

egyrészt közelebb van az egér, másrészt lehet egérrel együtt normálisan használni.

nekem is így van az asztalon, csak külön numpad+tkl.

szerk:
felőlem a kurzorblokk is mehetne balra

[ Szerkesztve ]

(#45443) nyunyu válasza Domonkos (#45441) üzenetére


nyunyu
félisten

Gyakorlott excel buzerátorként nagyon is könnyű rákattanni arra, hogy jobb kézben egérrel cella kiválaszt, ballal belegépelsz.

Vagy akár a hódító jellegű online játékoknál sem mindegy, amikor támadás előtt 15 textboxban be kell írni, hogy milyen egységből hányat akarsz használni.

Szokásos, hanyattvágva magamat a fotelben, ölemben a billzettel pózzal settlersonline az pl. úgy néz ki, hogy jobb kézzel egerészek, és bal kézzel hasamon átnyúlva böködöm a numpadot.

Vagy akár melóban VPN jelszó begépelése után jobb kézzel telefonon SMS megnyit, ballal numpadon kód bepötyög...

[szerk:]Jéé, már 2 éve megrajzoltam magamnak a balkezes Mechanix4000-et? Hogy repül az idő.
Persze azóta is csak a szám járt, lusta vagyok billentyűzetet építeni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45444) Solymi81 válasza nyunyu (#45443) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Mondjuk ez is olyan, mint sok minden más, kvázi a bill. layoutja hamarabb alakult ki mint az egérhasználat és az alapján a Numpad elhelyezése a jobb oldalt volt ésszerű.

Van annak létjogosultsága amit mondasz, de világszinten olyan kevés ember használná, hogy nem nagyon érné meg nagy tételben gyártani, hacsak nincs erre építve valami tanulmány.

(#45445) nyunyu válasza Solymi81 (#45444) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez mondjuk igaz.

PCken nagyjából '90-91 körül kezdődött terjedni az egér használat a Win 3.0/3.1-gyel, miután az összes kortárs A-betűs 16bites gépen (Amiga, Atari ST, Apple Mac, Acorn Archimedes *) már évek óta alapértelmezett volt az egér a grafikus oprendszereik miatt.

Míg a billentyű layout a '84 végén megjelent Model M-mel nagyjából fixálódott addigra, az olyan apróságokat leszámítva, mint a távolkeleti bill gyártók modelljein még '90 körül is BAE volt az egysoros ANSI Enter helyett. (Tai-Haonak köszönhetően.)

*: Benne lévő Acorn Risc Machine proci rövidítése ismerős lehet valahonnan...
Telefonodban 95%-ban valamelyik leszármazottja van.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45446) Mr.Csizmás válasza nyunyu (#45443) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jeez, ezt ki kell próbálnom, hétfőn beviszem a numpadot :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45447) nyunyu válasza nyunyu (#45443) üzenetére


nyunyu
félisten

Vagy akár melóban VPN jelszó begépelése után jobb kézzel telefonon SMS megnyit, ballal numpadon kód bepötyög...

Mondjuk azt irigylem a sith nagyúr+padawanjától, hogy két ujjal balra suhint, Cmd+C, két ujjal jobbra virtuális gépen Cmd+V, aztán pötyögniük sem kell.

De csak ezért nem vennék másfél milláért telefont+laptopot. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45448) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
vastag bézs dyesub DSA kupakkészlet ISO opcióval, valamint egész normális áron és szállítási idővel

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45449) dqdb válasza nyunyu (#45447) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mondjuk azt irigylem a sith nagyúr+padawanjától, hogy két ujjal balra suhint, Cmd+C, két ujjal jobbra virtuális gépen Cmd+V, aztán pötyögniük sem kell.
Ha támogatja a touchpaded szoftvere, akkor Windows alatt is van rá lehetőséged. Nem mintha a touchpadtől olyan messze lenne a Ctrl+C/V a billentyűzeten.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45450) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Az ajánlott billentyűzetek listájában szereplőkön kívül tudnátok nekem mást is ajánlani?
A keret 10k körül lenne. 90%-ban játék. Eger kombo is érdekel. Vezeték-nélküli csodákban nem hiszek, de ha van célomnak megfelelő akkor az is érdekel. Használt? Nem is tudom... talán.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.