Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62251) giigz válasza Laraxior (#62250) üzenetére


giigz
veterán

Ja, a múltkor annyiért tankoltam MM 95-öt, most meg 100-at lehet annyiért :D

(#62252) tomcsi23 válasza giigz (#62248) üzenetére


tomcsi23
veterán

Amennyit spórolsz a takarékos üzemmel, annyival lesz olcsóbb a benya. :DD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#62253) Laraxior válasza Melack (#62249) üzenetére


Laraxior
titán

Túltermelés van.... azért a csökkentés. Az emelés az amerika vs. szíria miatt volt. Tehát eléggé valószínű hogy beesik 400 alá valamivel... kérdés h meddig.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#62254) giigz válasza Laraxior (#62253) üzenetére


giigz
veterán

Remélem 2 hét múlva még ennyi lesz vagy kevesebb, mert akkor megint menni kell tankolni :D

tomcsi23: Kb... :W :DDD

(#62255) mokus1 válasza giigz (#62254) üzenetére


mokus1
addikt

Jó Neked én hetente járok moderálva

[ Módosította: Qru ]

(#62256) giigz válasza mokus1 (#62255) üzenetére


giigz
veterán

Hát igen, én havonta járok, de azt a 20-25k-t is sajnálom rá, tömegközlekedés 5k lenne... :D

Az eddigi szűk 1 év alatt autóra költött összegekből a következő 11 évben járhatnék busszal :DDD

Szerk: Persze ez egy ilyen dolog, aki mondjuk 60 milláért vesz egy luxuskocsit, az meg 200 évig buszozhatna csak a vételárából... :D

[ Szerkesztve ]

(#62257) Bati0501 válasza giigz (#62256) üzenetére


Bati0501
őstag

Biciklivel meg még tovább... ;)
Hacsak nem egy 1-2 milkásat veszel. :D

(#62258) hdman válasza mokus1 (#62255) üzenetére


hdman
őstag

+1

Sopron city :)

(#62259) Dluinet válasza giigz (#62248) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Én múlt héten hétfőn 440.9-ért OMV MaxxMotion 95 :((

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#62260) qdak válasza !Overdose! (#62239) üzenetére


qdak
addikt

Koszi, sajna telorol nem tudom a ccm et 2.0-2.5 fole tenni.
2000-2004-2006 kornyeki 3.2 v 4.0 cdi k erdekelnenek.

62255) ki lett szedve a tankstelle neve v mi banat?

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#62261) giigz válasza Dluinet (#62259) üzenetére


giigz
veterán

Én is múlthéten nyomtam tele, akkor 441,9 volt a MaxxMotion 95, most meg 428,9 ha jól emlékszem... Csak remélni tudom, hogy 2-3 hét múlva is ilyen jó árak lesznek, mert igaz nem túl nagy különbség, de jó érzés lenne végre 430 alatt tankolni :D

(#62262) szőröscica válasza Kornel (#62243) üzenetére


szőröscica
addikt

Milyen autóba töltöd a 0W20-at?

(#62263) Mágus2 válasza szőröscica (#62262) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Medencébe lesz, túl kemény ott a víz. ;)

(#62264) neduddki válasza Laraxior (#62250) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

403.9 lukoil

udv

neduddki

mod: joamilestoné: mijjenbe mijjen lasd a #2 rofogest:- )))

Mágus2: aze orom nezni ahogy irigykedtelk azokra akik tudnak motort ervezni:- ) /meg nem ojjan mocskok hoigy nemcsak a vevoket csapjak at hanem fenektlenul saponka mindkeit:- (((/

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#62265) boogie84


boogie84
veterán

Külföldről (Ausztria) behozott vagy külföldön személyesen megnézett autón mire kell odafigyelni?
Igaz az h ott jobban sózzák az utakat és h hamarabb rohadnak az autók? 2001-2003 MX-5-ös a cél.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#62266) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Sok gyenge tüdejű: én most tankoltam tegnap előtt 476/literért :DD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62267) Melack válasza bitpork (#62266) üzenetére


Melack
veterán

És most kérném a szívgyógyszert :D :Y :F

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#62268) Laraxior válasza bitpork (#62266) üzenetére


Laraxior
titán

Mit tettél bele? Kerozint? :D Maxx dieselt? Az lehet ilyen drága.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#62269) bitpork válasza Laraxior (#62268) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Shell nitro dízel. A volt vépóver dízel utódja. Ég és föld: a motor elhalkul, + 50km a táv.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62270) tomcsi23 válasza bitpork (#62269) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az most is V-power. :U
Ja, autópályán toltad ennyiért? ;]

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#62271) Melack válasza tomcsi23 (#62270) üzenetére


Melack
veterán

De nem bitpork világában :-D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#62272) bitpork válasza tomcsi23 (#62270) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szeged, Metró-Praktiker-Auchan melletti kút.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62273) Carvus


Carvus
senior tag

gépjárműadóval csúsztam 2 napot, mekkora pótdíjra számíthatok? v ez még belefér és megúszom egy ejnyebejnyével? eddig mindig időbe fizettem, de most elfelejtettem a határidőt... :(

HA így folytatódik a benzin csökkenés, tényleg ST-m lesz!4! ;] :DDD szép álom

(#62274) neduddki válasza Laraxior (#62247) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tessek ondani bisztos vagy benne?:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#62275) tomcsi23 válasza Carvus (#62273) üzenetére


tomcsi23
veterán

Melyik adóval, önkormi?
Legalább egy harakiri, ne viccelj. 2 nap? :Y

Bitpork: akkor otópályán 500 felett van. :)

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#62276) footy válasza boogie84 (#62265) üzenetére


footy
addikt

Nagy atlagban igaz, hogy hamarabb rohadnak, de autofuggo is a dolog, egyebkent en telen meg nem nagyon lattam MX5-ot maszkalni, szoval szerintem nem a so miatt fog rohadni.

(#62277) Kickass válasza Carvus (#62273) üzenetére


Kickass
őstag

Kollega vagy egy teljes évig be se fizette, volt vagy 2ezer forint a késedelmi kamat :D 2napra még csak jelezni se fogják, a NAV se foglalkozik 100ft alatti tartozással, az önko se fog emiatt neked még egy levelet se küldeni

(#62278) Laraxior válasza neduddki (#62274) üzenetére


Laraxior
titán

Nálunk csökkent. A sima 95os mar 405.9ft. Molnal.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#62279) Revolit válasza Carvus (#62273) üzenetére


Revolit
senior tag

Mi, ilyen még van? :DDD :F
Őőő, izé... azt nekem is fizetni kellett volna? A hónap elején vettem meg az autót, biztosítás, átírás megvolt, de nem fizettem semmiféle gépjárműadót.

(#62280) -v- válasza Revolit (#62279) üzenetére


-v-
addikt

Szerintem a teljesítményadóról van szó ;) Azt mindig az fizeti, akinek év elején a nevén van az ótó.
Neked csak jövőre kell.

(#62281) Carvus válasza Revolit (#62279) üzenetére


Carvus
senior tag

hát nekem küldik szépen félévente....lehet én fizetem helyetted is! :Đ

ebből az önkormányzatból bármit kinézek, de akkor bizakodok! köszi :U

(#62282) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!
Egy volvo v40 bal első eleme ami megy a kerékjárat fölött le-fölszerelése mennyibe kerülhet egy normálisabb helyen?

(#62283) kalmanchris válasza Mágus2 (#62205) üzenetére


kalmanchris
tag

... és ez miért is jó? Ne ijedezzen? A dízel doblo-ba is hidegindítást követő 3 percen belül 90-et mutat. Aki csak egy kicsit nem vágja a dízel bemelegedési idejét, gondolhatja, hogy: na f.sza, már üzemmeleg is a motor, tolhatom neki, ami a csövön kifér. Pedig... Ez megint a nagy modernizáció "újdonsága".

Sokkal jobban tisztában vagyok a motor üzemi hőfokával a saját autómat tekintve. Látom mikor kezd el melegedni, majd mikor nyit a termosztát és hogy mikor kapcsolhatnak be a hűtőventik, mivel pontosan mutatja az értéket a mutató.

(#62284) szőröscica válasza kalmanchris (#62283) üzenetére


szőröscica
addikt

Azért mert a modern motorok terheléstől függően szabályozzák a hűtővíz hőmérsékletét. És ha össze-vissza menne a mutató, a legtöbben megijednének.

(#62285) -v-


-v-
addikt

Ezzel a környezetvédelmi rendőri akcióval most elégedett vagyok... ma is valami ezer éves kamazt láttam, hogy ellenőriznek, nyomott egy gázt a sofőt, füstbe borult a kétsávos út :DDD Az ilyenekre nem is baj, hogy ránéznek :U És eddig csak ilyeneket láttam megállítva főleg.

(#62286) Revolit


Revolit
senior tag

A Lágymányosi hídra ahol fel lehet fordulni két irányból is, praktiker és Lurdy között (csak a másik irányból) van valamiféle kamera? Nem trafi, kamera?
Itt

(#62287) tomcsi23 válasza -v- (#62285) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem úgy volt, hogy direkt elkerülöd ezeket a helyszíneket, nehogy kiszúrjanak? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#62288) kalmanchris válasza szőröscica (#62284) üzenetére


kalmanchris
tag

Azért mert a modern motorok terheléstől függően szabályozzák a hűtővíz hőmérsékletét.

Szerintem a nem modern motorok is így hatnak a hűtővíz hőmérsékletére.

És ha össze-vissza menne a mutató, a legtöbben megijednének.

Na igen... Kíváncsian várom, mikor, melyik gyártó vezeti be először azt, hogy az üzemanyagszint jelző mindig fél tankot mutasson, nehogy valaki megijedjen, hogy a motor terheléstől függően fogyasztja az üzemanyagot.

(#62289) -v- válasza tomcsi23 (#62287) üzenetére


-v-
addikt

a) ez most csereautó, ezt ellenőrizhetik :DDD
b) mióta látom inkább a lefingott ifákat szopatják, megnyugodtam :)

(#62290) szőröscica válasza kalmanchris (#62288) üzenetére


szőröscica
addikt

A múltkor ültem egy 540-es bmw-ben. Míg csak 110 körül csorogtunk, addig 104 fok körül tartotta a hőmérsékletet, ha jól emlékszem, de 100 fok felett, az biztos. Aztán mikor elkezdtük tolni, 230 körül meg visszaejtette 88-89 fok tájára.

Ennek ellenére kb. 75 foktól áll középen a mutató mint a cövek. És jól is van ez így.

[ Szerkesztve ]

(#62291) neduddki válasza Laraxior (#62278) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az nem szerdan volt?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#62292) neduddki válasza kalmanchris (#62288) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat mutaanal egy nem krszeru motro ami resztrerhelesen 110 fokig felengedi a ternikus hatasfok javitasara a vizhofokot

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#62293) kalmanchris válasza szőröscica (#62290) üzenetére


kalmanchris
tag

És jól is van ez így.

Ebben nem értünk egyet, de ez már legyen az én problémám.

(#62294) Laraxior válasza neduddki (#62291) üzenetére


Laraxior
titán

Szerdán 7el... ma meg 4el ment lejjebb :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#62295) Dare2Live válasza kalmanchris (#62293) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Te vagy az 1% akinek. Neked ajánlok egy obd modult.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#62296) Qru válasza Revolit (#62286) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs, csak forgalmat figyelő kamera amit a FŐVINFORM-nél a Lorenz Pálma néz, ő meg nem büntet.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#62298) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Mivel nem jött össze annyi pénz mostanra, amire számoltam így 2 autóra jutott a választás és a véleményeteket szeretném kérni, hogy melyiket vegyem meg inkább: Chevrolet Lacetti 2.0 D vagy egy Opel Astra H 1.4 vagy 1.6 benzines?

Előre is köszönöm. :R :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#62299) gaborbol


gaborbol
őstag

Mitsubishi Outlander 2007 -2008 as evjaraton gondolkodom, esetleg valami hasnolo meg jatszhat, de ugy nezem ar/ertek aranyban ezzel jarnek a legjobban ebben az arkategoriaban.

A 2.4-es benzines 4 hengeres CVT valtos kb egy literrel enne csak kevesebbet mint a V6 3.0, 6 seb. hagyomanyos automata viszont az jobban is megy.Ami meg a V6 mellett szol, hogy azok jobban is fel vannak szerelve alapbol.

Mennyire birjak a CVT valtok hosszu tavon?
Ezek az evjaratok realisan 120-160.000 kilometer futottak, en is evi 20-30k-t tennek bele.

(#62300) runner 125 válasza gaborbol (#62299) üzenetére


runner 125
nagyúr

..cseréled az S80-at?
Akkor már XC70, XC90. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.