Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) !Overdose! válasza soldi3r (#5700) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nem kérdés. Nyilván nem éri meg. De azt kijelenteni, hogy vidéken sem olcsóbb a márkaszerviz felelőtlenség. Ugyanúgy olcsóbb, mint általában minden szolgáltatás. 6 éve ingázok Budapest és Békéscsaba között. Elég nagy kontrasztot tapasztaltam a szolgáltatások árai között.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#5702) opeter87 válasza !Overdose! (#5699) üzenetére


opeter87
senior tag

Szerintem egy vidéki márkaszervíz díjai nem függnek attól, hogy hol van helyileg.
Mert elvileg ugyanazokat a gépeket, szerszámokat írja elő a márka.
A szakképzett munkaerőnek is kell lennie. Esetleg az ingatlan árak olcsóbbak.

Ennek ellenére mégis valamivel olcsóbb a vidéki szervíz.

A szolgáltatások közti árkülönbözetet teljesen rendben van és el is hiszem neked.
Budapest Buda II. kerület egy férfi hajvágás 2500-5000 Ft
Balatonfüreden nyáron 700Ft-ért vágták le a hajam.

Mégsem ingázom...

(#5703) Rick4 válasza soldi3r (#5695) üzenetére


Rick4
félisten

Mi köze van a non interference motornak a 60 lóerős kisautóhoz? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5704) Rick4 válasza LuckyL (#5693) üzenetére


Rick4
félisten

Próbáld csak ki, vw 1.9 tdi szíj megy-e 220 ezret? :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5705) Bigemperor válasza shteer (#5698) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Totalcar valóban show-szerű,de ettől még jó, ahogy Te is mondtad. Én a TopGear-t is szeretem, a három idióta angol is inkább showman.

(#5706) soldi3r válasza Rick4 (#5703) üzenetére


soldi3r
veterán

az, hogy egy középkategóriás autóban nem nagyon találni hasonlót

E30 (oo=[][]=oo)

(#5707) Qru válasza opeter87 (#5702) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2500-5000? Jesus, nekem a Váci utcában 1800-ért vágták múlt hónapban.

Légszűrőt mennyi időnként érdemes cserélni? Tudom van gyári előírás, meg stb de azt az olajcserénél se tartom be. Normál használatban van a gép, főleg vidéki (nem föld út :D) utakra van használva.

#nincsbennetarcsi

(#5708) !Overdose! válasza opeter87 (#5702) üzenetére


!Overdose!
őstag

Félreérthető voltam. Nem a pénz miatt ingázom, hanem a iskola, munka, család miatt. Egyébként kíváncsiságból most már rákérdezek a helyi Skoda szevizben az óradíjra.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#5709) shteer válasza Qru (#5707) üzenetére


shteer
titán

nem bp, nem egyéb szmogos nagyváros, akkor a gyári előírás szerint ;]

..szerintem jónak tűnik

(#5710) Qru válasza shteer (#5709) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ok. Főleg vidék meg külföld pályán meg egy kis részt pest, részint az is csak addig amíg el nem hagyom a várost.

Thx.

#nincsbennetarcsi

(#5711) opeter87 válasza !Overdose! (#5708) üzenetére


opeter87
senior tag

Gondoltam, hogy nem a pénz miatt ingázol.
Azért nem éri meg. Még egy márkaszervíz esetében sem, hiszen iszonyat időveszteség keletkezik.

#5707 Qru
Tényleg ennyi, borzasztó szerintem. De tudod, amíg ennyiért is megveszik/igénybe veszik minek legyen olcsóbb.

(#5712) Rick4 válasza soldi3r (#5706) üzenetére


Rick4
félisten

Mutass már egy középkategóriás autót, amibe csak és kizárólag láncos és csak 16 szelepes motorokat raktak. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5713) soldi3r válasza Rick4 (#5712) üzenetére


soldi3r
veterán

ez most hogy jön ide? minden 8 szelepes szíjas gondozásmentes?

E30 (oo=[][]=oo)

(#5714) Rick4 válasza soldi3r (#5713) üzenetére


Rick4
félisten

Te magad írtad, azért kérdeztem. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5715) Rick4


Rick4
félisten

Igazán jó vélemény, ez alapján én se vennél ilyen ajjudit. [link] :C

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5716) m3tr0 válasza Rick4 (#5715) üzenetére


m3tr0
senior tag

Persze, de csak meg kell nézni az író helyesírását..meg ez most olyan,hogy én is tudnék lehúzós ítéletet írni a II-es Golfról,hogy egy szar, mert amit én vettem anno az egy szar volt. :DDD Csak tudni kéne különbséget tenni aközött,hogy gyárilag szar egy autó, vagy szétcseszték és azért szar. :R

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#5717) hobizoli


hobizoli
nagyúr

:P

több drón kell ;P

(#5718) m3tr0 válasza hobizoli (#5717) üzenetére


m3tr0
senior tag

Hiába..ennyi csajt nem tudsz egyszerre beültetni.. :DDD

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#5719) hobizoli válasza m3tr0 (#5718) üzenetére


hobizoli
nagyúr

több drón kell ;P

(#5720) Szplöttyy válasza Rick4 (#5704) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Tényleg nem kötekedésből, ne vedd annak, de nem lehet, hogy a motor kis ereje miatt megy el olyan sokat? Arra gondolok, hogy akármennyire is taposod a puntónak, mivel nincs akkora erő benne, azért a szíjra is kisebb erők hatnak. viszont egy 1.9PdTdinél, meg ha 2500ig forgatja, akkor is nagyobb erő lép fel. Vagy a vezérmű szíj/lánc szempontjából mindegy? Meg gondolom használat fuggő is(valahol olvastam, hogy a szíjjakra elég megterhelőleg hatnak, a visszaváltások lassulásnál(nyilván, ha magas fordulatról motorfékezel) meg ilyenek, és az 1.9TDi-t, eléggé szokták taposni, ahogy én láttam. vagy hülyeség amit beszélek?

Smoke & Torque

(#5721) Rick4 válasza Szplöttyy (#5720) üzenetére


Rick4
félisten

Nyilván a forgatónyomaték is számít, magának a szíjnak is van a tömegéből adódó tehetetlensége, plusz a vezértengely mint hajtott tengely is rendelkezik némi tehetetlenséggel, biztosan számít, sőt az is belejátszik, hogy a 601 lovas Punto-sok nem ütik vágják a gépet, de a másik oldalról meg a szíj nyilvánvalóan ahhoz a terheléshez lett méretezve, ahova beépítik, elcseszni nem nagyon szoktak ilyeneket, aztán lám, mégis ott a rossz példa.. Pont ezért csodálkozom, hogy a tdi szíjak könnyen szakadnak, egy Punto-s meg 220-at ment már az övével.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5722) Szplöttyy válasza Rick4 (#5721) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Kiváncsi lennék, mit mutatna egymás mellé rakva a PdTdinek, és a puntónak a szíjja. Lehet érdekes meglepetés lenne :)
Viszont most elgondolkoztam azon, hogy hoszabb távon, vajon hogy lehet a legtöbb pénzt megtakarítani? Ha sokat váltogatok vissza, elzárja a befecskendezést a motor, nem is koptatom annyira a féket, de előbb kell cserélni a szíjat/láncot, vagy ha nem motorfékezek, tehát többet eszik egy picivel, és fogy a fék is.

Smoke & Torque

(#5723) Rick4 válasza m3tr0 (#5716) üzenetére


Rick4
félisten

Hellóhalló, én ezt végigröhögtem, és tudtam, mennyi ész szorult a felhasználóba.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5724) Rick4 válasza Szplöttyy (#5722) üzenetére


Rick4
félisten

Ha a motorfék jó dolog, főleg ha nem 5000/p-ről indítod, az ottó-féle technika se erről szól. :N

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5725) m3tr0 válasza Rick4 (#5723) üzenetére


m3tr0
senior tag

Akkó' zsír. Roger that márkatárs.
Apropó, eladjátok végül is a Puneszt? :DDD

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#5726) Szplöttyy válasza Rick4 (#5724) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Az esetek 98%ában motorfékezek, 3000-3500rpm-ről. Mondjuk, dízelnél is 3000-3300rpm-ről, ha úgy van. De mikor nagyon versenyzőnek érzem magam(fiatalság bolondság) van hogy 6000rpm-ről is motorfékezek néha, de azért az nem mindennapos :)

Viszont még egy dolog, és ez mindenkihez szóló kérdés, ti mit tapasztaltatok? Hogy eszik kevesebbet egy autó? Ha "minden fokozatban" 3000rpm-ig forgatom, de nagyon pici gázpedál lenyomása mellett, vagy ha 5-ödik fokozatban "erőltetem" 1000rpm-ről? Megmondom őszintén, én azt tapasztaltam, hogy körülbelül ugyanannyit eszik, ha erőltetem, talán egy hajszállal kevesebbet. Ezt "modern" befecskendezős benzinesek/dízeleknél tapasztaltam. Ladánál egyértelműen, semmi más nem számít, csak a gázpedál állás, mert hiába 1000rpm, ha ott nagyobb gázd adok, beokád sok-sok benzint.

m3tr0 (#5716)
Ahogy én olvastam, igazából, az írás lényege az volt, hogy használtat soha többé, ami végülis igaz, hogy egy használt 20éves "bármi" ígyis-úgyis "szar".

[ Szerkesztve ]

Smoke & Torque

(#5727) m3tr0 válasza Szplöttyy (#5726) üzenetére


m3tr0
senior tag

Jaaa aki megteheti,hogy csak új autót vesz...elnézést. :U
Az enyém használt, de nem szar, bár még csak 10 éves. De mind1 mert az utolsó mondatoddal nem értek egyet attól, hogy egy autó 20 éves még lehet jó, használható, mindennapi autózásra alkalmas autó.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#5728) Rick4 válasza m3tr0 (#5725) üzenetére


Rick4
félisten

Egyenlőre nem készülök, most kisebb pihi jön január közepéig, addig meg nézegetem a H Astrákat, ha úgy jön ki, ez megy (vagy egy másik) és ez marad, egy H meg jön, egyenlőre az az egyetlen reális alternatíva. Még 3.3M-ért újonnan se lenne rossz, de erre ennyim most nincsen, hitel nem jöhet szóba, de igazából nem is ér ennyit, dolgozni kell, nem villogni :D Még nem tudom, nem is volt igazán időm foglalkozni vele.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5729) lsc válasza Szplöttyy (#5720) üzenetére


lsc
nagyúr

A vezérműszíjnak mi köze van ahhoz mekkora nyomatéka van a motornak ? A vezérműszíj meghajtja a vezérművet és ami még ebbe a körben van és ennyi. Azt arra kell méretezni hogy ezeket a cuccokat a tervezett ideig megbízhatóan meghajtsa, aztán hogy a motor az erőleadó oldalon / ugye ez jellemzően a lendkerék felőli oldal/ mekkora nyomatékot ad le annak semmi köze a vezérműhöz. A hirtelen terhelésváltásokat nem szereti, ezért is ugorhat át könnyen behúzásnál, durva visszakapcsolásnál.

Az élet kegyetlen .

(#5730) Rick4 válasza lsc (#5729) üzenetére


Rick4
félisten

mekkora nyomatékot ad le annak semmi köze a vezérműhöz. Én csak elmélkedem, de szerintem igaz: A szíj, és a vele összekapcsolt vezértengely tehetetlensége miatt igenis fontos hogy mekkora a nyomaték, ahogy a főtengely másik végén, úgy ezen a végén is leadja azt a nyomatékot, vagyis a tárcsa sugár olyan mint egy erőkar, simán kiszámolható, hogy hány Nm-rel rángatja a szíjat.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5731) VR6-Fan válasza Rick4 (#5730) üzenetére


VR6-Fan
veterán

/nem olvastam vissza/
csak épp ezt tanulom...
a modosítás, meg az ellenállása fogja befolyásolni, gyak ha egy 0 surlódású tengelyt hajtanál át bitang nyomatékkal, és meg van a kellő átfogási szöget illetve, tapadásod (akár egy spárgai is elég lehet) akkor minimális kötés kell, a legnagyobb terhelést ált ezek a szíjhatjások indulásnál kapják, arra is szokták őket méretezni /ipari környezet villany motorral, tekintve hogy azoknak minimális idő kell az indítás pillanatátol még elérjék a maximális nyomatékot)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#5732) VR6-Fan válasza m3tr0 (#5727) üzenetére


VR6-Fan
veterán

ezzel én is tudnék erősen vitatkozni

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#5733) m3tr0 válasza VR6-Fan (#5732) üzenetére


m3tr0
senior tag

pl. nem akarok benyalni, de a te autód is beugrott egyből, ami már túl van a 20 -on mégis sok 7-8-10 éves autó állapotával viaskodna és simán "versenybe" szállna velük, de persze sok más példát lehetne találni,akár itt Ph-n is... :))

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#5734) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Igazatok van+ Azt elfelejtettem beleírni, hogy párszázezerért, egy 20éves autó, szar, és ez a tény, használható, de szar. Mielőtt az jönne le, hogy nem szeretem a régi autókat. Mert jobban szeretem a régi autókat, de pl egy Golf II is olyan autó, ami kb. 1millió forintból lenne olyan, hogy nekem jó legyen.

Smoke & Torque

(#5735) soldi3r válasza Rick4 (#5714) üzenetére


soldi3r
veterán

ugyan most értem haza a szemészetről, mert benne volt egy szikra, de visszakeresve sem találom, hogy ezt pontosan hogy írtam

(#5729) lsc, semmi, Newton 3. törvénye :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#5736) ati012


ati012
senior tag

Úgy látom itt pörög az élet, ezért felteszek egy kérdést:
Homokfutót épített-e már valaki?

(#5737) shteer válasza ati012 (#5736) üzenetére


shteer
titán

Ed China :K :D

..szerintem jónak tűnik

(#5738) lsc válasza soldi3r (#5735) üzenetére


lsc
nagyúr

Van olyan, csak attól még a vezérműszíjnak semmi köze nem lesz a motor nyomatékához.

Az élet kegyetlen .

(#5739) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

A Citroen Xara milyen kocsi? Nagyon olcsóé adják.... Valahol olvastam hogy az első évjáratokat leszámítva megbízható. Igaz ez?

(#5740) Tothgera30 válasza Vesztor87 (#5739) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ismerősömnek van egy talán 99-es, 1.6-os, évek óta hajtja, nincs vele semmi gond. Szerintem ha kifogsz egy jót, nem lesz vele gond.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#5741) Vesztor87 válasza Tothgera30 (#5740) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Csak azért, mert a kategória társakhoz képes relative olcsó. Szerintem egész pofás kocsi, és alsó közepes, tehát sok szempontól komolyabb mint egy B szegmens beli kocsi.

(#5742) Tothgera30 válasza Vesztor87 (#5741) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nekem már eleve kiesik mert nem tetszik, attól biztos jó autó. A srác is szereti, bár újonnan vette, szóval vigyázva van rá.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#5743) VR6-Fan válasza Szplöttyy (#5734) üzenetére


VR6-Fan
veterán

asszem 240 körül vettem a szaromat, ha a tuningot leszámoljuk, akkor kinyomo csapágy (3e ft), tárcsák betétek, olaj szűrők, szíjak, generátor felújít, meg önindító, 4 gátló, fütés radiátor csere, sofőrülés javítás (!!) (esetleg egy kis lakatolást is ide számolhatunk 10e), gyertyakábel szett, gyertyák

közel 4 év hibái

árakat meg találod a webshopokban, ez közel a kocsi ára igaz, de még mindig 500 alatt van, és így teljesen használható vált a kocsi, ezeket se egyszerre kellett cserélni.

jó persze kb 4-5x ennyit költöttem rá, mert nagyon sok dolog nem gyári benne, ill csak azért lett kicserélve/felújítva, mert csak...

de 100-200 körül is kilehet fogni olyan 20-25éves kotlát amire nem kell többet költeni mint egy 10évesre.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#5744) Napfénysüti válasza Vesztor87 (#5739) üzenetére

AlvinTi4200 fórumtársnak van Xsaraja, szerintem tőle érdeklődj hogy milyen. ;)

Más off: ma egy átfordult Opelhez értem oda hazafelé menet (előttem történhetett 1-2 percccel), mit ne mondjak nem volt szép látvány a kocsi de szerencsére a bent ülők nem sérültek komolyan. Természetesen megálltam nekik segíteni amennyit csak tudtam.

Més que un club!

(#5745) Rick4 válasza soldi3r (#5735) üzenetére


Rick4
félisten

Szikra volt benne van szilánk? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5746) joshua7


joshua7
veterán

Tudja valaki, hogy a Fiat-féle 1.4 T-jet motorba milyen benzin az ajánlott? 95? 98?
Illetve a nem túl jó kapcsolható váltón kívül tud valaki általánosabb gondról az ezzel a motorral szerelt Grande Puntó-ról?

Semper Fi

(#5747) Motion_Blur válasza joshua7 (#5746) üzenetére


Motion_Blur
félisten

95-ös kell bele [link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#5748) tomcsi23 válasza Motion_Blur (#5747) üzenetére


tomcsi23
veterán

Van olyan benzines, amihez nem 95-öst ír az oldal? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#5749) Alvin_ti4200 válasza Vesztor87 (#5739) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Említve lettem, itt is vagyok :)

Típushibák, amire rá kell kérdezni (illetve, ha nincs egyértelmű válasz, bele kell kalkulálni az árba):

- vezetőoldali elektromos ablakemelő gyári bovdenje összegyűrődhet, cseréje 20-25 ezer forint
- gyújtótrafó a második generációnál részt vett egy nem hivatalos visszahíváson, ezt a márkaszervizben garanciaidő alatt kicserélték. Hibajelenség, ha mégsem: nem jár minden henger, erőtlen az autó, fedélzetin az Antipolution Fault hibaüzenet olvasható. Leállítás/újraindítás jellemzően megoldja (átmenetileg) a problémát. Cseréje 35-40 ezer forint.
- digitális klímával rendelkező példányokat jobb kerülni, probléma velük kapcsolatban akkor léphet fel, ha úgy indítod be a motort, hogy a ventilátor nem OFF állásban van. Valami biztosítékkal és túlfesszel kapcsolatos a hiba, nekem manuális klímám van, így nem tudom, mennyibe kerül ezt javítani.
- hátsó futómű/híd elég gyenge, 80-120 ezer km között elfárad és elkezd beterpeszteni. Javítása általában felújított híddal történik, munkadíjjal 80-100 ezer forinttal érdemes számolni. Nagyjából újabb ~100 ezer km-ig elég az új híd, aztán megint csere, sajnos a magyar utak ennyit engednek, ez talán a leginkább közismert "hibája" a típusnak.

Szerelőt tudok Budapesten, ha kell.

Egyéb kérdés? :)

Szerk: ha megteheted, inkább a kevésbé jól kinéző második generációs (vagy inkább ráncfelvarrott) Xsara-t vedd 2000 után, egy jó állapotban lévőért viszont 7-800 ezret simán elkérnek. Dízelt érdemes kerülni, a nyolcszelepes 1.4-es motor a világból kimegy, de a tizenhat szelepes 1.6-os se rossz (fogyasztásuk között gyakorlatilag elhanyagolható a különbség). Nekem 1.4-es van, így csak arról tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#5750) zoo8800 válasza joshua7 (#5746) üzenetére


zoo8800
veterán

A zindexen van egy elég pörgős Grande topik, ott biztos tudnak Grande ügyben segíteni. :)
A motorral nem szokott gond lenni.

rip and tear, until it is done

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.