Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#167551) _q


_q
addikt

Mi a véleményetek a ford focus mk2 facelift-ben található 1.6 Ti-VCT és a 2.0 benzines motorról? Érezhető a 2.0 benzines nagyobb teljesítménye, vagy bőven elég lehet bele a változó szelepvezérlés miatt a Ti-VCT motor is? Valamelyik kevésbé megbízható? Illetve egy Toyota 1.8 VVT motor megbízhatósága is érdekelne.

A 3 motortípus közül milyen sorrendiség állítható fel, ha nagyon kellene? Jól jönne minden információ.

[ Szerkesztve ]

(#167552) tboldi válasza Nordik (#167550) üzenetére


tboldi
nagyúr

Attól függ. Pl. cikkszám alapján rendelt gyári alkatrészt nem.

(#167554) _q válasza dellfanboy (#167553) üzenetére


_q
addikt

Javítottam, hogy focusról van szó. mk2.5 vagy mk2 facelift

[ Szerkesztve ]

(#167555) máyköl válasza Nordik (#167550) üzenetére


máyköl
veterán

Nem.

(#167556) gzbotii válasza máyköl (#167555) üzenetére


gzbotii
veterán

Nincs online rendelésnel nincs olyan, hogy köteles visszavenni?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#167557) tboldi válasza gzbotii (#167556) üzenetére


tboldi
nagyúr

Alkatrészfüggő.

(#167558) bitpork válasza gzbotii (#167556) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Rendelésnél igen, de ha személyesen mész átvenni és ott azonnal nem tagadod meg az átvételt akkor csak a jóindulatán múlik h visszaváltja é.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#167559) pècsimunkás válasza _q (#167551) üzenetére


pècsimunkás
addikt

A 2,0 l nem tudom milyen , de az 1,6 Ti-VCT egèsz jól megy . Öcsèmnek ezzel a motorral szerelt kombi Focusa van . Szereti nagyon . Megyek vele èn is nèha , ès nem szoktam szidni , mondhatnám tetszik ... ;)

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#167560) _q válasza pècsimunkás (#167559) üzenetére


_q
addikt

Zaj, kényelmi része milyen a kocsinak? Nem is igazán a városi a lényeg, hanem hosszabb táv ~1 óra legalább és 110-130-as tempónál.

(#167561) Richard! válasza _q (#167560) üzenetére


Richard!
addikt

Elviselhető kategória még. Vedd nyugodtan az 1.6-tal! ;)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#167562) _q válasza Richard! (#167561) üzenetére


_q
addikt

Ilyen áron ford focus, H astra, toyota avensis és corolla verso van. Lehet azért mert nagyon hasonlóak, nehéz megítélni melyik nyújt többet.

(#167563) LuckyL válasza bitpork (#167558) üzenetére


LuckyL
őstag

ha online rendelés volt akkor vissza lehet adni 14 napon belül, akkor is ha személyes átvétel volt

cryptot minden termékemért elfogadom

(#167564) pècsimunkás válasza _q (#167560) üzenetére


pècsimunkás
addikt

140-150 körül lehet vele autópályázni . Kombi , tehát van egy kis kombis alapzaja . Anyaghasználat szerintem rendben van az utastèrben . Futómű és a váltó nagyon tetszik benne.

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#167565) bitpork válasza LuckyL (#167563) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A 14 nap elméletben áll, de ügyletdöntő szerintem hogy autóalkatrészt nem a vakvilágba rendelünk hanem adott gyári szám alapján. Ha UNIX elbacta akkor természetesen hibás teljesítés de ha azt rendelem ami nekem kell, azt kapom ami kell ráadásul nem hiba miatt akarom visszaadni , akkor a kereskedőnek sok dolga nem lehet vele.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#167566) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Vajon ez miert ilyen olcso? Azt mondja a csoka, hogy nem rohad.... Injektorok is pucolva lettek, koksz szinten eltuntetve. Persze ez is messze van....

Ezt nezem meg, mert USA piacos, azt irja ezen sincs rozsda. Bar a km az szerintem nem valos.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#167567) HeavyToys válasza #94529552 (#167547) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Köszönöm a tippeket. SDI-ben nem találtam olyat, amire simán rábólintanék.

Ez az Ibiza tetszene is, csak rá kerestem a gazdájára, így kicsit elbizonytalanodtam :).

Ezt a Clio 1.4 16V-t néztem még.

(#167568) LuckyL válasza bitpork (#167565) üzenetére


LuckyL
őstag

a 14 nap egyedül akkor nem áll, ha a vásárlás előtt felhívták rá a vásárló figyelmét hogy ez egy egyedi gyártású termék az ő megrendelésére

egyébként az unix haszonkulcsába belefér (szerintem) hogy a fogyasztók számára ezt biztosítsa, hiszen a viszonteladóknak, szerelőknek 40-50 % kedvezményt tud adni, bár ez jogi szempontból nem releváns
szerk: még hozzá kell tennem, hogy naponta sok ezer ügyfelet szolgálnak ki, nem hinném hogy az adott dolog "rajtuk maradna" -bár ha így lenne sem a fogyasztó gondja lenne

cryptot minden termékemért elfogadom

(#167569) #94529552 válasza bitpork (#167565) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ott a lényeg: a vakvilágba nem rendelünk alkatrészt, ezért alapvetően egyetértek, hogy nem kötelesek visszavenni. Ezen felül pedig megitélés kérdése az eladótól, pl. a polcról vette-e le, vagy mennyi a fogyás az adott cikkből stb. Vagy másképp járhatnak el egy törzsvevővel is, mint egy ismeretlen taggal. De mindenképp meg kell próbálni, ha benézte valaki.

(#167570) LuckyL válasza #94529552 (#167569) üzenetére


LuckyL
őstag

semmiféle megítélés nem játszik!
ha netes rendelés, akkor 14 napos elállási jog van!
ha nem netes rendelés akkor semmi nem jár, csak amit adnak

cryptot minden termékemért elfogadom

(#167571) #94529552 válasza LuckyL (#167570) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nálad lehetséges, hogy nem játszik, amelyik autós boltba jársz, viszont nem tudhatod máshol és másoknál hogy működik ez a dolog. Én azt mondom, hogy sok dolog múlik az emberi kapcsolatokon is, de tovább ezt kár ragozni. Mondjuk érdekes, hogy a saját tapasztalataimat akarod megcáfolni.

De még olyanról is be tudok számolni, hogy gyári alkatrészt is vissza lehet küldeni egy márkaszerviznek több dologtól függően. Legrosszabb esetben10 % buktával, vagy év végén ami a nyakukon maradt több olyan feleslegesen rendelt cucc is, de azt már csak nagyobb veszteséggel veszik vissza. De ezt is majd mindjárt cáfolod.

[ Szerkesztve ]

(#167572) Integrale válasza LuckyL (#167568) üzenetére


Integrale
veterán

Kovacsauto pl nem veszi viszza, csak abban az esetben, ha hivatalos szerviz kiallit egy papirt, hogy az adott alkatresz nem megfelelo.
Elotte azonban fel kell hivni oket, tologatjak a telefont 2-3 osztaly kozott, majd az egyik kuld emailben egy formanyomtatvanyt amit ki kell toltetni a beszerelest vegzo szervizzel, lepecsetelve az alkatresszel egyutt kell visszakuldeni.
Ellenkezo esetben nem hajlandoak visszavenni/cserelni semmit.

"Bad reklám is reklám too"

(#167573) LuckyL válasza Integrale (#167572) üzenetére


LuckyL
őstag

(#167571) Pumma -neked is írom

egy percig sem állítottam, hogy vissza is fogja venni

csak azt mondom, hogy jogszabály szerint kötelessége
aki nem kényszeríti ki a saját jogait, azt természetesen terelgetik mint egy birkát...nekik is meg kell élni valamiből, maximálisan érthető ha ezt csinálják

cryptot minden termékemért elfogadom

(#167574) #94529552 válasza LuckyL (#167573) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ja, ok, ha van erre jogszabály az egész más. Akkor igazad van, és vissza kellene venni az Unix boltnak mindenféle mérlegelés nélkül.

(#167575) LuckyL válasza #94529552 (#167574) üzenetére


LuckyL
őstag

miért szerinted nem?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#167576) BigBlackDog válasza HeavyToys (#167567) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"HITELRE VÁSÁROLT AUTÓJA IS EGYBŐL A SAJÁT NEVÉRE KERÜL, NEM A BANKÉ LESZ!"

Azért érdekes a lehetőségek tárháza ennél a kereskedésnél. :DDD

(#167577) LuckyL válasza BigBlackDog (#167576) üzenetére


LuckyL
őstag

ilyen régi és olcsó autóra nem fog bank hitelt adni
gondolom személyi kölcsönt intéznek helyben (biztos jó kedvező lesz)
tehát amit állítanak az igaz végülis

cryptot minden termékemért elfogadom

(#167578) fenergie84 válasza BigBlackDog (#167576) üzenetére


fenergie84
addikt

Sok kereskedésnél láttam kiírva, h személyi kölcsönt is intéznek, gondolom erre értette.

Mód: megelőztek

[ Szerkesztve ]

(#167579) BigBlackDog válasza fenergie84 (#167578) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Nem szóltam akkor. (Egyelőre) nem vagyok túl jártas a hiteles témákban.

(#167580) gzbotii válasza #94529552 (#167569) üzenetére


gzbotii
veterán

Én tavaly tavasszal rendeltem egy kuplungtárcsa - ami végül nem kellett, mert mind kiderült, ami fent volt az kb egy éve lehetett benne, így szóltam a shopnak, akik minden szó nélkül visszavették, csak a postaköltséget buktam.
Igaz ez romani, és ott minden online rendelésnel köteles a gyártó visszavenni az eladot terméket, tudtommal max akkor nem, ha az sérült vagy használat nyomait mutatja.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#167581) meszi85 válasza HeavyToys (#167567) üzenetére


meszi85
csendes tag

Kicsit told meg a keretet és alkudj. Renault Clio 1.4 16V Korrekt hirdetésnek látszik.

(#167582) bitpork válasza BigBlackDog (#167576) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hitelnél is volt hogy névre került. Pl nekem anno a passat. A törzskönyvet megtartotta a bank, meg volt egy közjegyzős szerződés elővásárlásra és káreseményre.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#167583) Emu válasza bitpork (#167582) üzenetére


Emu
őstag

Unokatesóméknál is így lett most az új I30 esetében. Nevükre került, viszont törzskönyvet nem kapta meg, és a kötelező casco-t rá kellett engedményeztetni a hitelintézetre.

(#167584) tboy93 válasza _q (#167551) üzenetére


tboy93
nagyúr

A 2.0 asszem mazda féle és cefetul tudja enni az olajat. Mint a 2.0 mk4 mondeoban.

(#167585) _q válasza tboy93 (#167584) üzenetére


_q
addikt

Kár :( pedig a 145 Le már egész jónak nézett ki.

(#167586) tboy93 válasza _q (#167585) üzenetére


tboy93
nagyúr

En is szemeztem vele, de utana olvastam es sokan jeleztek a jelentos olajfogyasztast :( Az mk4 mondeot is azert vetettem el, nincs egy ertelmes benzinmotorja.

[ Szerkesztve ]

(#167587) _q válasza tboy93 (#167586) üzenetére


_q
addikt

Akkor ha maraunk az 1.6 Ti-VCT motornál ford focus mk2 facelift vonalon akkor ez vagy egy opel astra H 1.6 (115 Le) vagy inkább 1.8 (140 Le) ajánlottabb? Eléggé hasonló a 2, de nem tudom komfort és zajszigetelés alapján melyik a kellemesebb.

(#167588) hacki87 válasza Laraxior (#167518) üzenetére


hacki87
senior tag

Nekem 10-12 km kellett ma 6fokban, hogy 90-92fokot mutasson az LCD kijelzőn. 4km körül volt 70fokos a víz.

(#167589) Johnny_vT válasza BigBlackDog (#167519) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Nekem ma alig 3 km kellett ehhez. Ház alatti fűtetlen garázsból indulva. A fűtést még be se kellett kapcsolni, szerencsére elég volt az ülésfűtés :)

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#167590) #94529552 válasza gzbotii (#167580) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nekem is visszavették eddig a nagy ritkán felesleges, vagy tévesen rendelt alkatrészt, még olyat is, amit tesztelésre beépítettem, pl. nemrég egy hőfok jeladót. Régi ismerősöm az ottani eladó(és a tulaj is) ;) , ez is számít valamit.

(#167591) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Civic-ből volt hybrid verzió. Ezek mennyire ajánlottak? Miért nincs 2010 utáni modell ezekből?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#167592) Qru válasza V.Stryker (#167591) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert nem volt sikeres igazán Európában. Egy kicsit átdolgozott 1,4-es Jazz motor van benne mellette az akkupakk. Sajnos több autónál is előfordult, hogy az akupakk tönkrement (fejletlen töltésmenedzsment miatt kiegyenlítettek lesznek a cellák amit sw frissítéssel igyekezett javítani a gyártó több-kevesebb sikerrel). Akkupakk cseréje 500k fölötti árat jelent (utángyártott természetesen nincs csak gyári).
Pusztán villannyal nem tud haladni és a gyenge motor + a nehéz az akkupakk miatt a gyakorlatban alig eszik kevesebbet mint az 1,8-as szívóbenzines, cserébe jóval több a hibalehetőség az egész rendszerben.

#nincsbennetarcsi

(#167593) rbalint88 válasza _q (#167587) üzenetére


rbalint88
addikt

Ha barmennyire is szempont a vezetesi elmeny, akkor csak a focus. Jo a valtoja, feke, futomuve. Szerintem a beltere is minosegibb kicsit az astra h-enal.

(#167594) V.Stryker válasza Qru (#167592) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Fene.Sejtettem, hogy valami ilyesmi lehet,mert nagyon kevés van belőle. Ki is esett. :((

Agglomerációból bejárni gondolkodok valamin 2 millióig. 2 gyereket kell hurcibálni, de nem kell egyterű batár. 25km be, 25km vissza.

Még Prius II is játszik. Van más javaslat? Nem vagyok nagyon diesel párti...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#167595) 8th válasza V.Stryker (#167594) üzenetére


8th
addikt

Nincs. :N

(#167596) Qru válasza V.Stryker (#167594) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Honda IMA rendszerét globálisan ejteném (CR-Z, Insight, Jazz). Amúgy utód nélkül meg is szűnt ez a komplett hajtásrendszer. Ezen kívül ebben az ársávban maradva csak a Toyota konszern kínál érdemi autókat.

- Toyota Auris HSD, Prius a hajtáslánca csak más a kasztni, ha jobban tetszik az is jó vétel előnye, hogy kombi is van belőle.
- Toyota Camry Hybrid nincs velük baj de európában nem forgalmazták szürkeimportos az összes.
- Lexus RX400h ha egy guruló nappalit szeretnél, bár ehhez kicsit drága az alkatrész cserébe prémium.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#167597) nandow


nandow
aktív tag

Sziasztok!

Egy kicsit hülye a kérdésem...
Apósomék most vesznek új autót, és kérdezték tőlem, kell e valamit adni a kereskedőnek. Én még nem vettem új autót, szóval nem tudom. :D
Szóval szokás neki adni valamit? (Pénz vagy egyéb kis köszönő apróság)?

(#167598) BigBlackDog válasza nandow (#167597) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hát, mondjuk a kocsi vételárát nem árthat odaadni a kereskedőnek. :D

Egyébként nem szórakoznék ilyennel. A kialkudott vételárat megkapja, azt'jóvan. Persze, ha tényleg rendes és kedves volt és tényleg jó az autó meg mindent tisztességesen megcsinált, akkor más a helyzet (ugyan évekkel később is kiderülhet, hogy esetleg valamit simlizett). Mondjuk használt autót nem vennék kereskedőtől (igen, csúnya előítéletek vannak nálam), új autó esetén meg a tapasztalatok alapján a kereskedő szokott inkább "kedveskedni" ajándékokkal (pl. Suzukis táska, notesz, tisztítószer, makett autó, stb.).

[ Szerkesztve ]

(#167599) Tom1939 válasza nandow (#167597) üzenetére


Tom1939
őstag

Szerintem nem. Vettem mostanában új autót, és nem is éreztem elvártnak. A vevő az ügyfél és nem fordítva.

(#167600) Emu válasza nandow (#167597) üzenetére


Emu
őstag

Van neki elég haszna az autón, miért akartok neki adni még többet?
Egyébként több helyen inkább ők szoktak a vevőnek egy üveg bort/virágot adni.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.