Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) Pitu válasza MunezXBK (#12149) üzenetére


Pitu
aktív tag

És melyik a 3 közül? :) (nyílván átvizsgáltatom, megnézem ezeket, de konkrét adatokkal melyik tűnik jobb vételnek?)

(#12152) AMD Power válasza Pitu (#12146) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem az Astra szimpatikusabb.

MunezXBK: Ezt nem értem...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12153) MunezXBK válasza AMD Power (#12152) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Polo-Ing. Mindegy. :D

Pitu: színre értem S.kék vasam van, pormágnes ez a szín. :W

(#12154) pilóta válasza ati012 (#12144) üzenetére


pilóta
nagyúr

Megpróbálok lőni párat a héten valamikor. Nincs nálam, hanem a szerelőnél várja sorsát :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#12155) Rick4 válasza Pitu (#12146) üzenetére


Rick4
félisten

Én most veszem a G Astrát, ha rendben van, megy a háztól a Punto. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12156) giigz válasza Rick4 (#12155) üzenetére


giigz
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#12157) Rick4 válasza Smani (#12112) üzenetére


Rick4
félisten

340 ezret futott és jó a dudagomb? Vicces történet. Titeket átvertek, nem ment ez csak 130-at. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12158) AMD Power válasza MunezXBK (#12153) üzenetére


AMD Power
titán

Utána számoltam... nincs 150e Ft. Inkább olyan 110e. De ha hozzávesszük a vezérlést és a légzsák problémámat már megvan a 150e + persze az augusztusi műszaki.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12159) Smani válasza Rick4 (#12157) üzenetére


Smani
senior tag

Innen pont nem látszik de lyukas :D

(#12160) MunezXBK válasza AMD Power (#12158) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Légzsákkal mi volt? Megtört a vezetéke?

(#12161) Pitu válasza Rick4 (#12155) üzenetére


Pitu
aktív tag

Rick4: Egy világ omlott össze bennem :D
MunezXBK: arra gondoltam, hogy a színt nem számítva, szerinted a 3 közül melyik a jobb vétel?

(#12162) AMD Power válasza MunezXBK (#12160) üzenetére


AMD Power
titán

Jaja... a gyújtáskapcsoló cseréje közben. :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12163) MunezXBK válasza AMD Power (#12162) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az cigi. Forrasztani nem próbáltátok?

Pitu: Ne más véleménye alapján válassz. Magadnak veszed, nem másnak. ;)

(#12164) Smani válasza MunezXBK (#12163) üzenetére


Smani
senior tag

Légzsák vezetékét inkább nem forrasztgatnám...

(#12165) AMD Power válasza MunezXBK (#12163) üzenetére


AMD Power
titán

Nem javítható a kábel. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12166) MunezXBK válasza Smani (#12164) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én se, pedig rengeteget forrasztok. Viszont még szervizben is szokták. ;)

(#12167) Pitu válasza MunezXBK (#12163) üzenetére


Pitu
aktív tag

Kénytelen vagyok mások véleményét összevetve Én magam dönteni, mivel nem vagyok autószerelő, jós, szakértője a témának...stb. :) Persze hagyatkozom a megérzéseimre és az átvizsgálás eredményére is.

(#12168) Qru válasza Pitu (#12167) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vedd figyelembe, hogy a Punto kevesebbet eszik cserébe ugye kisebb. Nem tudom mire használnád de ha főleg városba rohangászni akkor a Puntót venném inkább.

Nekünk volt mind a kettő. Igazából egyik ellen se tudnék olyat felhozni ami miatt felejtős lenne élből. A Puntóban gyorsabban amortizálódik a futómű, cserébe az Astra eszi az olajat.

#nincsbennetarcsi

(#12169) MunezXBK válasza Pitu (#12167) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kormány, pedálok, váltógomb + váltózsák állapota utal a megtett km-ekre.

Motorhoz meg vigyél magaddal egy szerelőt, hogy ne fuss felesleges köröket.

Ha a klíma nem hűt, ne hagyd elintézni azzal, hogy csak tölteni kell!

Röviden ennyit tudok segíteni.

(#12170) Pitu válasza MunezXBK (#12169) üzenetére


Pitu
aktív tag

köszönöm!

(#12171) Zewa válasza Pitu (#12146) üzenetére


Zewa
senior tag

Km állást felejtsd el. Egy autót le lehet rúgni 50e km alatt is és lehet jó állapotban 300 felett is.
Szervizkönyves 200e nem sok. Állapot a döntő, megnézéshez vigyél egy szakik aki érti a dolgát. Aki hirdetett 130e autók 95% vissza van pörgetve. :(

Gasta és PuntoII is jó kis autók. Szükséges hely könnyen el tudja dönteni a dolgot. :U
Gastából szerintem a twinport motorokat nézegesd. Bővebben itt.

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#12172) Varoz válasza Zewa (#12171) üzenetére


Varoz
őstag

Igen ez mondjuk igaz. Nem km-t meg egyebet nézünk, hanem állapotot.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#12173) izomhod válasza Varoz (#12172) üzenetére


izomhod
senior tag

magyar ember km-.t néz! :D

(#12174) Qru válasza izomhod (#12173) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezért (is) van annyi tekert órás gép a piacon. Elvárás a vásárlók részéről, hogy hiába 10 éves a verda ne legyen benne több mint 130k km.

#nincsbennetarcsi

(#12175) izomhod válasza Rick4 (#11970) üzenetére


izomhod
senior tag

ha valaki lenullázza a kocsi elejét, ráadásul kétszer, és drága volt a javítás, az nem azt jelenti, hogy nem éri meg megvenni a kocsit, hanem azt, hogy máshogy kell vezetni:)

(#12176) izomhod válasza Qru (#12174) üzenetére


izomhod
senior tag

vágom

(#12177) Pitu válasza Qru (#12174) üzenetére


Pitu
aktív tag

Egy kis matek kellene csak :) Ahogy korábban írtam, az F-astránk 7 év alatt kb. 140eKm-t ment, ez leosztva ~20eKm/év, úgy, hogy inkább csak hétvégén ment az autó. Így én már kinőttem a kevés kilóméteres mizériából. A kérdés inkább az, hogy a szervizek rendben el lettek-e végezve a megfelelő kilóméterek után v. mikor esedékes nagyobb, költségesebb szervíz.
Kollégám 1 hete vett egy Corolla Verso-t. 2005-ös 160eKm van benne. Toyota-nál leinformáltuk, rendben elvégezték a kötelező szervizeket, javításokat. Olyan az autó mintha új lenne, vigyázva volt rá.

(#12178) Qru válasza Pitu (#12177) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos a márkaszervízek sem megbízhatóak teljesen. Tuti recept nincs ugye... Kezdve azzal, hogy adott esetben tecsó olajat tesznek bele a gyárilag előírt helyett-től a kilopják az alkatrészig című történetig minden félével találkozik az ember.
Át kell vizsgáltatni mindenképpen és szaki nélkül nem szabad oda menni.

#nincsbennetarcsi

(#12179) Pitu válasza Qru (#12178) üzenetére


Pitu
aktív tag

Így van, kértünk komplett írásos állapotfelmérést, ill. szaki is látta.
Ezt a tecsós olajos dolgot nem tudom hogyan lehet kideríteni. Pl. ha eladás előtt tesz bele normálisat..stb. No de a motor diagnosztikához lövésem sincs :)

(#12180) Qru válasza Pitu (#12179) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az sehonnan nem derül ki sajnos. Én is onnan tudom csak, hogy én bontom fel az olajat és úgy kerül bele a gépbe a szemem láttára.

#nincsbennetarcsi

(#12181) adalbert1


adalbert1
veterán

Ha már szóba került a lopás elleni védekezés 1-2 oldallal hátrébb: üveg gravírozást és uv festést érdemes csináltatni egy majd 10 éves kisautónál (gondolom ezeket ha viszik leginkább alkatrésznek, nem)? Kerékőrből melyik az az árkategória ami ér is valamit (itt inkább az új téli és majd új nyári garnitúra miatt félnék, nem is a felnik miatt)?

(#12182) mycso válasza adalbert1 (#12181) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Kerékőr: ha valami amatőr akárki akar kereket lopni, akkor jó igazából bármelyik.
Ha meg valakinek van hozzá szerszáma, akkor mindegy, hogy milyet teszel rá...(vannak már ilyen sokkarmos, speciális fejű szerszámok, amikkel mindent le lehet szedni...)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#12183) Qru válasza adalbert1 (#12181) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szvsz nem éri meg grívorztatni. Haver gravíroztatott az I-es Puntójába (összes ablak)mégis elvitték alkatrésznek. :(

#nincsbennetarcsi

(#12184) Plazma185 válasza 8th (#12093) üzenetére


Plazma185
csendes tag

Igen Én is kézi váltósban gondolkodom.
Haverom vett egy autómata x5-öt 9-ért, és már 6-ot sikerült neki rákölteni.
Na Én ilyen szinten nem költenék rá, meg nagyon nem is tudok hozzá nyulni mert nagy részben ingatlanban van.
Abból meg hirtelen nem érdemes kiszállni mert bukó lesz.
Jó kocsiknak néznek ki az S80-ak.Elegánsak d azért kicsit sportosak is.
Néztem XC90-et is arra is ugyanez vonatkozik.

Viszont láttam 5 körül újszerű/új Skoda Superbeket.
Azokkal mi a pálya?

(#12185) Antonio


Antonio
senior tag

Sziasztok,

Sajnos mostanában nincsen nagyon időm utánanézni a dolgoknak, hátha itt PH-n kapok -ismét- értelmes válaszokat.

szóval barátnőm szeretne kocsit venni,

1.5-1.8 M Ft között keres(ünk) 2005-6 vagy fiatalabb (persze ha idősebb de szépen karbantartott megkímélt akkor jöhet)

én az istenért nem tudom rábeszélni hogy kombit vagy legalább valami 5 ajtóst vegyen, egyenlőre sedan mellett kardoskodik ész érvek ide vagy oda (könnyebb a babakocsit, bevásárló szatyrot akármit bepakolni stb. ) mert hogy "az a szép". De ez maradjon az én problémám

Szerintem, mivel jobbára csak nagyon rövid távon használja a kocsit Bp en belöl munka bevásárlás, barátok de ez is napi átlag pár kilométer csupán (bár ez később változhat, de autópályázásra nem nagyon lesz szüksége) , ezért egy részt a dízel nem érné meg (nem kifizetőd), ezért én benzinest javaslom neki.

Kérdés: kijelenthető az hogy egy -főleg egy már használ mondjuk 150 km körüli vagy a feletti- modern komplikált dízelmotornak megfelelő karbantartás mellett (ami félek nem mindenhol van meg), is arányaiban drágább a fenntartása, illetve baj esetén mindenképpen mélyebbre kell nyúlni a pénztárcába mint egy egyszerűbb de talán megbízhatóbb benzinesnél ... és ez az idő előrehaladtával egyre nyilvánvalóbb lesz???

egyébként rohadt sok a dízel, most ez azt jelenti hogy alapból is több van, vagy csak előbb akarnak szabadulni tőle?

Így hirtelen én a
- mazda6 -ost ajánlgattam mint megbízható járművet és van is belőle választék és még tetszik is neki.

De az ő favoritja a
Ford mondeo
pl ez: [link]

(én meg valahogy mindig ódzkodtam a Fordtól, :F sose kerültek képbe, újságban is továbblapozok, egyszerűen a tökéletesen érdektelen márkát jelenítette meg, nem tudom miért alakult ez ki, annak ellenére hogy elismerem az erényeit)
másrészt valahogy félek hogy a Ford mondeó csak széthajtott céges kocsi lehet, bár pl pont a fenti lehet kivétel ...

Tehát (merci,BMW, audi, alapból kiejtve)
-Mazda6
-Ford mondeo (esetleg focus, ami talán még kiforrottabb megbízhatóbb)
- Nissan is kiesett, sajnos
Hondába se lehet kapni ezen az áron normálisat csak kb ~10 évest stb. habár pl ez [link]
mire lehet számítani egy 200 E km feletti 2000 cm3 benzin motortól, meddig futja komolyabb nagy generálig?
-Toyota avensis, bár ez neki nem jön be + úgy tudom ez az utolsó előtti avensis generáció nem éppen megbízható (?)
VW Passat? kicsit a Merci BMW audi trióba sorolom magas felár a presztizsért de igazából ár érték ben gyenge, ...

- esetleg alfa 156? (bár a fentiekben jobban megbíznék)

kisebb S-UV-k (Rav4, C-RV nem jönnek be neki)

mutogattam neki toyota camry-t :) csudák csudája tesztett neki, bár az a 6 hengeres motor azért tud enni gondolom ...

A dízelmotor vs benzin kérdésen felül elsősorban nem kocsi linkeket kérek hanem, átfogó véleményt az ezen az áron/évjáratban szóba jöhető márkák típusokról, megbízhatóság mire figyeljek stb.

az újabb Francia (főleg citroen)kocsik bejönnek és úgy olvastam hogy a minőségben sincs már kivetni való, de sajnos ez még a szóba jöhető régebbi típusokra nem tudom hogy igaz e? (régebbi C4- C5)

Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#12186) latyak17 válasza Antonio (#12185) üzenetére


latyak17
tag

Én ha városba használom a kocsit akkor is a dízel sokkal kevesebbet fogyaszt, szerintem sokkal több kb bír (nem ritka ami 300-400 ezer km után is megy) illetve ára mindig is tartósabb lesz illetve nem fog rohamosan zuhanni a mondeó nagyon szép 1.5 millió körül rendkívül jó lenne alkudni kell :)

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#12187) Typhoon47 válasza latyak17 (#12186) üzenetére


Typhoon47
őstag

wtf? mi az hogy többet bír? miről beszélsz?

Antonio: Mondeo +1

"Education is important but big biceps are importanter"

(#12188) #10726912 válasza Antonio (#12185) üzenetére


#10726912
törölt tag

Mondeo helyett inkább megnézném az Octaviat. Valahogy én se rajongok a Mondeókért, pár ismerősömnek volt vele baja...(de persze lehet, hogy valakinek meg az Octavia-val van hasonló tapasztalat).

(#12189) latyak17 válasza Typhoon47 (#12187) üzenetére


latyak17
tag

több kilométert bír mert egy benzines általában 200e fölött már bajos de egy dízelmotort 200 nál még simán lehet hajtani (kivételek mindig vannak) remélem így már érted! :R

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#12190) !Overdose! válasza latyak17 (#12186) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nem tudom mit szívtál, de nekünk is adhatnál belőle. :C

Ilyen kis futásteljesítményre CR dízelt? Szívó benzinesnél az a ritkább, ha nem fut el 3-400e km-t a motor megbontása nélkül. :U

Mod: Ne keverd ide a kamrás dízeleket, mert csak fiatal autó jöhet számításba.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#12191) #10726912 válasza latyak17 (#12189) üzenetére


#10726912
törölt tag

Sok kivétel van, ezt is tedd hozzá ;)
(#12190) !Overdose!: :D

[ Szerkesztve ]

(#12192) mycso válasza #10726912 (#12188) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ezekről a 2000TDCI modeókról én is csak rosszakat hallottam. Annó, amikor autót vettem én is ezeket a mondeókat nézegettem, és mindenki csak lefele beszélt róla...

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#12193) Balupapa


Balupapa
senior tag

Ekszijbol melyik markat erdemes venni? Bosch? Conti ? Dayco? Gates?
Feszito csapagyat iskelll?

_-=*WheelWhores*=-_

(#12194) MunezXBK válasza Antonio (#12185) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Audiban is VW motor ketyeg. De ha már VW vs. Audi. Utóbbi olcsóbb, értékállóbb, kényelmesebb. ;)

Balupapa: nem kell, kötelező! Vízpumpa kb. szintén, ha már szét van bombázva a motor.

[ Szerkesztve ]

(#12195) bitpork válasza MunezXBK (#12194) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

+1

De egy 4 hengeres "szítbombázása" sehol nincs egy 2.5 hez: az az igazi szopóroller.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12196) MunezXBK válasza bitpork (#12195) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az tuti. Vezérműszíj csere 2 nap...még a lámpákat is ki kellett kapni.

Ha megtalálom a képet, be is dobom.

[ Szerkesztve ]

(#12197) Tomoty válasza Varoz (#12113) üzenetére


Tomoty
aktív tag

65000-nél dugattyú lyukadás? Rendesen beletenyereltél ;) , vagy turbósítottad szegény Z14XEP-et és besült a dugó :DDD
Hál isten nekem az 1.8-ea Astra problémamentes eddig --le is kopogom gyorsban (kivéve, hogy kinyírtam 1 váltót -de alapvetően az én hülyeségem miatt történt).

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#12198) !Overdose! válasza Balupapa (#12193) üzenetére


!Overdose!
őstag

A Gates-nek elég jó híre van, többek között a Honda gyári beszállítója. Az én autómban jelenleg Dayco az összes szíj, mert nem kaptam Gates vezérműszíjat, vegyesen pedig nem szerettem volna. Illik cserélni a feszítőcsapágyat/csapágyakat és vízpumpát is, mert ha beállnak, akkor az új szíj is szakad.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#12199) Balupapa válasza !Overdose! (#12198) üzenetére


Balupapa
senior tag

Vizpumpat a vezerlessel szomtak nem? Annakmeg nincs itt az ideje boven..a csapagyat is a vezerlessel szoktak?

Egyebkent azt se tudom h valoban ekszij-e :D az tutih alapjaraton leginkabb hidegen, nyikorog nyekereg

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#12200) Tomoty válasza Antonio (#12185) üzenetére


Tomoty
aktív tag

Szerencsés vagy.
Nekem az asszony a Laguna Coupe-kat és a Jaguar XF-eket nézegeti :DDD ;)

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.