Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#81651) r.levente75 válasza allein (#81636) üzenetére


r.levente75
addikt

Egy sötétebb zöld elfedése sanszos hogy 3 rtg lesz. Főleg ebben a sínben ezzel a festékkel.
Alá kellett volna festeni egy majdnem ilyen színt pl hera goldból. Szvsz ki is lehetett volna keverni talán ezt a színt belőle. Ez a festék nem takar valami jól amit választottál tipikusan fűrészporos tapétán és gipszkartonon.
Mivel alapoztál? Mélyalapozóval? Ha igen akkor nem kellett volna a fűrészporoson!

(#81652) Termi16 válasza macilaci78 (#81633) üzenetére


Termi16
őstag

Igen, ez az egyik probléma.
Bár tudok rá megoldást, mármint hogy tényleg ne melegedjen túl és emiatt ne jöjjön szét, de ettől még zavar, hogy egyik gyártó sem ad így rá garit.

De igazából lesz külön szellőztető rendszer meg napelem is, és arra gondoltam, hogy egy kompakt hőszivattyú kiváltaná egyben a hűtő/fűtő/szellőztető rendszert, plussz kevesebbet is fogyasztana.

Sajnos nem vagyok tapasztalt a témában, illetve nagyon kevés ilyen kompkat hőszivattyút találtam, ami mindent tud egyben, ami nekem kell.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#81653) 4ron


4ron
senior tag

Halihó!

Most költözünk új albérletbe a barátnőmmel, illetve egy ismerőssel. A szobánk ajtaja üveges, engem tuti zavarni fog a beszűrődő fény, szóval már gondolkodok a megoldáson.

Mit javasoltok, milyen öntapadós fóliát/tapétát használjak? A legolcsóbb és legegyszerűbb megoldás érdekel, nem ragaszkodom feltétlenül a fóliához se. A lényeg az, hogy egyáltalán ne legyen áttetsző az anyag, illetve hogy később esetleg el lehessen távolítani.

Köszi!

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#81654) Patice válasza 4ron (#81653) üzenetére


Patice
nagyúr

Sötétítő függöny + pár rajzszög.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#81655) Met válasza Patice (#81654) üzenetére


Met
Topikgazda

Ennek nem biztos hogy örülni fog a főbérlő, főleg ha frissen felújított lakás :)

Fekete fólia.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#81656) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#81657) 4ron válasza Patice (#81654) üzenetére


4ron
senior tag

+ (#81655) Met: hát igen, nem szívesen tennék kárt benne. Elég furcsa a tulaj, meg akarta mutatni a hűtőt, hogyan működik, szóval nem akarok nagyon variálni :D

Öntapadó fóliát gondoltam feltenni, de úgy voltam vele megkérdem itt is, hátha van valami tuti tipp. Köszi, maradok ennél.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#81658) VIPowER válasza philoxenia (#81656) üzenetére


VIPowER
senior tag

Köszi, a kosárba is tettem.

(#81659) macilaci78 válasza 4ron (#81657) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az öntapadós általában vízbázisú, fél év alatt kiszárad, aztán vakarhatod.

Van az ikeában ajtóra akasztható egyes fogas, ráakasztas egy akármit.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#81660) DoItYourself válasza macilaci78 (#81637) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ebay esetleg?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#81661) DoItYourself válasza föccer (#81581) üzenetére


DoItYourself
addikt

Gyösil Kft, Érd - ősszel itt vásároltam ill. rendeltem porszórt alu lemezeket tetőhöz, és alu csatorna elemeket (Colorferr). A standard színekből van raktáron is nekik, ha egyedi kell azt is lehajtják, porszórják nem horror áron. A lemezvastagság 0.5mm körül van, épp elég, cserébe könnyű vele dolgozni. Ajánlom őket.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#81662) Mawyx


Mawyx
senior tag

Már kiborít, hogy még mindig csak a horonymarás témát nyalogatjuk, nem halad semmi.
Ha végre berakjuk a csöveket, hogyan javítsam ki a horonnyal tönkrevágott falat? A hajszálrepedésekre is hálót raktam a glettelésnél, akkor a horony az egy bazinagy repedés, erre is kell háló, ugye? Milyen anyaggal dolgozzak? Glett, gipsz, vakoló izé?

Az egybe kerethez hogyan tudom szépre belőni a konnektor dobozokat, hogy passzoljon majd a végén rá az 5-ös keret és ne álljanak csálén a konnektorok, mert rosszul gipszeltem be?
Ezen dobozkákat a fal síkjába kell gipszelni vagy bentebb álljon vagy kintebb?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#81663) Met válasza Mawyx (#81662) üzenetére


Met
Topikgazda

A nagy hornyot vakoló izével töltsd fel, a fal síkjánál beljebb valamivel, majd arra mehet a glett hogy a fal síkjába érjen a javítás. Én nem hálóztam.

Ha jól tudom a sorolható dobozokat ha összerakod passzolni fog a kerethez, csak a vízszintre kell figyelni.

A dobozkákat a fal síkjába kell gipszelni, ha a jelenlegi falra még kerül vakolat akkor annyival kintebb álljon hogy a vakolatréteg felkerülése után a fal síkjában legyen.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#81664) mrhero válasza YAS-dude (#81628) üzenetére


mrhero
tag

Az éjszakai fényár ezzel tényleg elkerülhető, viszont a mezei kapcsolókat nem tudom kiváltani. A cél egy kapcsoló-érintés mentes övezet lenne.

gerisz23: az olcsó amit linkeltem az nagyon gagyi? Mi az elfogadható (jó ár/érték arány) az ilyen mozgás és fényérzékelős kapcsolók között?

(#81665) r.levente75 válasza Mawyx (#81662) üzenetére


r.levente75
addikt

Homokos gipsz, ha köt, síkba visszakaparod.
Ez nem reped és olcsó. Utána gletteled háló nem kell.

(#81666) fero02 válasza Mawyx (#81662) üzenetére


fero02
veterán

Vegyél zsákos vakolatot és azzal javítsd.

Első lépésként portalanítsd a hornyot, majd nedvesítsd. A horony mélységétől függően eldöntöd, hogy 1, vagy 2 rétegben végzed a javítást. Egy a lényege, hogy a felhordott anyag sose legyen több, mint a fal síkja. Magyarul homorú (vagy egyenes) lehet, de domború nem.
Ha ez meg van, akkor mehet a háló és glett, vagy amit szeretnél.

(#81667) pjen válasza Mawyx (#81662) üzenetére


pjen
félisten

Kicsit drágább,de például a Kopos nak van egy darabos soroló doboza,ezt nem lehet rosszul beépíteni.

(#81668) ALI_G válasza ivana (#81640) üzenetére


ALI_G
veterán

Bekes megye 10.000 fo alatti telepules. A helyiseg egy padlasfeljaro es kamra szeru helyisegnek lesz atalakitva. Oriasi a belmagassag, minden mas helyisegben gipszkarton van. Ennel tobbet nem tudok, hogy miert :)

[ Szerkesztve ]

(#81669) Intel fan11 válasza pjen (#81632) üzenetére


Intel fan11
őstag

fúrott kutak vasasak mint állat! főleg nálunk minden bebarnul tőle! Gondolom, akkor ez a műkő is!?

Battletag: hojszi#2983

(#81670) pjen válasza Intel fan11 (#81669) üzenetére


pjen
félisten

Nem mindenhol vasas.Tudok olyat ahol szürke por lesz mindenen locsolás után.Olyan mint a cement.

(#81671) gerisz23 válasza fero02 (#81666) üzenetére


gerisz23
őstag

+1
Mondjuk én nem hálózom.Kész vakolattal jobban jár lassabban köt mint a gipsz.

A mozgásérzékelős kapcsolós kérdéshez,az olcsóbb is működni fog,de azt senki meg nem mondja mennyivel lesz jobb vagy rosszabb a drágábbiknál.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#81672) ivana válasza ALI_G (#81668) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem arra ez rohadt sok. Legalábbis nekünk van házunk Csongrád megyében hasonló méretű településen, ott ha erre 1 milla túlzás, majdnem 5 meg végképp.

Viszonyítás képpen a kőműves rokon 2 milla körül alá rak egy házat anyag költséggel.

[ Szerkesztve ]

(#81673) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!

minosegi, kiprobalt/tesztelt furdoszobabutor markat tudtok ajanlani?

picit surgos lenne :(
elore is koszonom!

(#81674) Mawyx


Mawyx
senior tag

Szériaglett a plafonon, uniputz a falon: kep1
kep2
kep3
dobozok várják a berögzítést és csövezést

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#81675) gerisz23 válasza Mawyx (#81674) üzenetére


gerisz23
őstag

Dobozokat vízmértékkel függőzd be mielőtt begipszelnéd,lehet csak optikai csalódásom van :C

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#81676) gerisz23 válasza ALI_G (#81638) üzenetére


gerisz23
őstag

Én kiváncsiságból megnézném mit mennyiért csinálnak meg.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#81677) BullZeye válasza Mawyx (#81674) üzenetére


BullZeye
veterán

Meg a letakart 4. konnektort is használjátok fel, konnektorból sosem elég. :)
Mi mindenhova 2x annyit tettünk mint a szaki javasolt, és néha ez is kevés.

(#81678) macilaci78 válasza bazsimano (#81673) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Bóna Fürdőszobaszalon a Vajdapéter utca és a Hungária sarkán a Lidl felett.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#81679) kunberci válasza ALI_G (#81638) üzenetére


kunberci
aktív tag

Engem is érdekelnének az árak, mi is most vagyunk felújításban.

(#81680) bazsimano válasza macilaci78 (#81678) üzenetére


bazsimano
őstag

koszonom szepen! ranezek, hivom, irok :) vagy barmi!

(#81681) ALI_G válasza kunberci (#81679) üzenetére


ALI_G
veterán

Feltöltöttem az ajánlatot cég név nélkül. Katt ide.

(#81682) pjen válasza Mawyx (#81674) üzenetére


pjen
félisten

Ne mellé nyomkodd a gipszet,vedd ki a dobozokat,tegyél a lyukba félig gipszet és nyomd bele a dobozt. :)

(#81683) fero02 válasza gerisz23 (#81671) üzenetére


fero02
veterán

A háló + glettelést a már bejavított (vakolt) horonyra értettem. Hajlamos megrepedni.

(#81684) gerisz23 válasza ALI_G (#81681) üzenetére


gerisz23
őstag

Az a 78,5nm2 glettélse az gondolom falfelületre van m :F megadva.
Ahogy látom elég sok minden lesz csinálva,a gpszkarton álmennyezet nem tűnik árban soknak,igaz szigetelést nem láttam az anyagok között

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#81685) canniball válasza canniball (#81642) üzenetére


canniball
nagyúr

Közben kikerestem a neten a mostani radiátor teljesítményét, bő 1400W...ezen majd még morfondírozok...

Addig is más. Villanybojlerünk van, 100l, ami jelenleg egy külső, 30cm-es falra (régi B30) van felszerelve átmenő csavarral. Ez átkerülne egy 15cm-es közfalra (sanszos hogy az is B30 csak futóra rakva), bírni fogja az?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#81686) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van három manuálisan működtetett tetőablakom. Ezeket ha elered az eső zárni kell, mert a szél be tudja fújni az esőt és a burkolat (laminált padló) nedves lesz.

Szeretnék valami megbízható esőérzékelőt ami elkezd szirénázni, ha esőt érzékel, hogy én vészhelyzetben fel tudjak kelni és be tudjam csukni az ablakot. Ezzel nyitott tetőablak mellett is mernék aludni.

Ideális esetben szabályozható lenne az érzékenysége és a szirénázás bizonyos idő után magától kikapcsolna...

Van ilyen?

Neten leginkább csak DIY projekteket láttam, kereskedelmi termékből meg öntözőrendszer vezérlést...

(#81687) pjen válasza joysefke (#81686) üzenetére


pjen
félisten

Eső érzékelőt lehet kapni például az öntözés teknikai boltokban.Kimenetére köthetsz bármilyen hang keltőt.Ez csak egy hirtelen ötlet.Viszont lehet kapni mozgató mechanikát ami szirénázás helyett becsukja az ablakot.Bocs nem olvastam végig.

[ Szerkesztve ]

(#81688) Met válasza joysefke (#81686) üzenetére


Met
Topikgazda

Az analóg módszer nem jó?
Betolod az ágyat az ablak alá ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#81689) kunberci válasza ALI_G (#81681) üzenetére


kunberci
aktív tag

Szerintem korrekt az árajánlat, most már több a munkadíj, mint az anyagköltség, sajnos elszabadultak az árak. Azon lehet spórolni, amit te is meg tudsz csinálni. Pl: kinti vízvezeték helyének kiásása, sitt megpakolása. (Egy picit spórolsz a szülőknek). Arra azért figyelni kell, hogyha ennyibe kerül az anyag, meg a munkadíj, akkor legalább tökéletes munkát végezzenek. Nincs annál rosszabb, mint kifizeted a rengeteg zsetont, és csúnya, gány munkát végeznek. Amennyiben a munka is olyan lesz mint az árajánlat kivitele, akkor talán nem lesz baj.

(#81690) ALI_G válasza kunberci (#81689) üzenetére


ALI_G
veterán

Jó referenciával rendelkező vállalkozó. A minőségben megbíznak, de a végösszeg túl sok. Kérdés, hogy tényleg túlárazott és keresni kell olyat aki nem szállt el ennyire árakkal, vagy inkább vegyenek új házat :)

(#81691) kunberci válasza ALI_G (#81690) üzenetére


kunberci
aktív tag

Mi mindent magunknak csinálunk a burkolás kivételével. Aljzatbeton feltörése, kitermelés, kavicsfeltöltés, betonozás, vízszigetelés, szennyvíz, ívóvíz cső kiépítés, betonozás, (burkolás), meszelés, festés. A kitermelés, szennyvízcső cseréje, kavics feltöltésnél járunk. Megvettük a vízszerelvényeket, a hozzá tartozó szerszámokat. Bontó, és vésőkalapácsot, a beton, fal bontásához, és most járunk a te anyagköltségedhez közel 1.5 MFt egy forint munkadíj nélkül. Nagyon drága az anyagköltség, a sitt szállítás, ha magadnak csinálod, akkor a szerszámozottság. Pedig nálunk csak az aljzat, és a burkolatok cseréjéről beszélünk. A végét 3 MFt -ba kalkuláljuk. 5db helyiség 30 m2.

(#81692) RexpecT válasza ALI_G (#81681) üzenetére


RexpecT
addikt

Nem tudom, hogy minőségben az ablak mit képvisel, de első blikkre, pl ez az ablak is ugyanazokat tudja majdnem fele annyiért mint ami az árajánlatban van: [link]

Szerk: Bár az anyagdíjban valószínűleg akkor benne van a purhab és a tokrögzítő csavar is és a párkányok is?
Illetve az a 24 ezer forintos ablakbontás az elég komoly.

[ Szerkesztve ]

(#81693) philoxenia válasza joysefke (#81686) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#81694) chros


chros
őstag

Sziasztok! Nemtom jo helyere irok-e, ha nem, akkor tudtok linkelni masik forumot? :)
Adott egy Hermann kapuval (legmentesen :( ) zarhato 28mm-es garazs, melynek a hatoldalan van egy kb 30x100 cm meretu (vaskeretbe epitett) nem nyithato ablak.
Erre kellene varazsolni (lehetoleg passziv) szellozest.
Aki uvegest felhivtam Szegeden, azok mind azt mondtak, hogy megcsinaljak, de a szellozot nekem kell beszerezni :) Fock ... :)
Szoval ki milyet ajanlana, honnan?

Pl lattam ilyeneket, higro-szabályozású légbevezetők: [link], [link], de ezek mind ablakkeretbe epithetoek.

Koszi

(#81695) philoxenia válasza chros (#81694) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#81696) chros válasza philoxenia (#81695) üzenetére


chros
őstag

Koszi, azon az oldalon nem talaltam sok infot rola, itt a manual hozza: [link], de ettol sem lettem sokkal okosabb. 3 kerdes:
- ez vaghato? (az 1m szeles ablakban van 2 fem tavtarto is hardmadolva az ablakot (ne kerdezd hogy miert :) ))
- mi van akkor, ha szimpla uveg van az ablakban (es nem dupla), a manualban latok minimum szelesseget (20mm)
- ez elegendo lenne a parasodas (vizes, havas auto miatt), peneszedes megelozesehez?

Koszi

[ Szerkesztve ]

(#81697) Termi16


Termi16
őstag

Na úgy látom a hőszivattyús kérdésre nem jött még válasz, akkor kérdeznék egyszerűbbet.

A hőátadás padló és mennyezetfűtésen\hűtésen keresztül lenne megoldva, szerintetek nettó 120nm-re mennyibe kerülhet a vizes részét kialakítani a dolognak? Anyag és egy átlagos munkadíj is érdekelne.

Kértem több helyről árajánlatot de még nincs válasz sajnos.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#81698) philoxenia válasza chros (#81696) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak a neten találtam én is, hívd fel őket... :)

Termi16: Sokba kerül, hosszú megtérülési idővel számolj!

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#81699) Termi16 válasza philoxenia (#81698) üzenetére


Termi16
őstag

Ezzel tisztában vagyok, most inkább a vizes része érdekelne a dolognak, az meg ugye nem is hőszivattyú specifikus.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#81700) philoxenia válasza Termi16 (#81699) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hőszivattyúnál alacsony előremenők vannak, így nyilván sok cső... Az se mindegy, hogy milyen rendszerre gondolsz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.