Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#82801) varsam válasza runner 125 (#82799) üzenetére


varsam
őstag

12. oldal a katalógusban [link]

(#82802) föccer válasza pjen (#82798) üzenetére


föccer
nagyúr

Érzésre semennyire, ha rendesen, 2 réteggel volt húzva az ágyazó habarcs.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#82803) föccer válasza varsam (#82797) üzenetére


föccer
nagyúr

Minek? Mire használnád?

Annyira nem lehet pontos, hogy érdemben lehessen használni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#82804) macilaci78 válasza varsam (#82797) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha tudod, hogy miként működik egy korrekt nedvességmérés, akkor azt is tudod, hogy egy 4k-s eszköz ezt a feladatot nem végzi el betonban. :N
Ja, fában sem. :D

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#82805) VIPowER válasza mezis (#82795) üzenetére


VIPowER
senior tag

Én úgy tudom a gázszelepet ezeknél is 230V mozgatja, vagy rosszul tudom?

(#82806) mokus1


mokus1
addikt

Jó gipszkartonost tudtok ajanlani? Jo lenne ha hamar tudna kezdeni. Almennyezetrol lenne szó

(#82807) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!

Valaki el tudná nekem magyarázni mit jelent a Lándzsás szelepnél 50%-os illetve 100%-os?

pl.: https://kazanstore.hu/termekek/landzsas-szelep/356

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#82808) #73959936 válasza runner 125 (#82715) üzenetére


#73959936
törölt tag

ez is lett megvéve... :K

nem találtam jobb ajánlatot (ennyiért...)

[ Szerkesztve ]

(#82809) sanzi89 válasza macilaci78 (#82804) üzenetére


sanzi89
addikt

Én is vettem annó egy ilyen kis kütyüt. Valóban nem tudom, hogy miként működik egy korrekt nedvesség mérés, de azt tudom, hogy pontosabb képet kapok az anyag nedvesség tartalmáról ezzel az eszközzel, mintha csak a saját érzékszerveimre hagyatkoznék.
Már ott borul valószínűleg a kütyü, hogy a felület alatt max pár milliméterrel tud mérni, amennyire be tudod nyomni az anyagba.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#82810) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Ereszcsatorna toldása, ha szétjött átmeneti megoldásnak milyen tömítő anyaggal érdemes próbálkozni, hogy ne folyjon ki ott a víz?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#82811) Met válasza Nerazim (#82810) üzenetére


Met
Topikgazda

Neutrális sziló, zsír, por mentes száraz felületre.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#82812) Nerazim válasza Met (#82811) üzenetére


Nerazim
őstag

:R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#82813) macilaci78 válasza sanzi89 (#82809) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A cég vett egy használt kütyüt 60 k-ért.
Példának okáért kb 50 fafajt nevez meg fanedvesség mérésre, ezen felül vannak gyűjtők is a fára.
Kapni hozzá betonba beütős elektródákat, mérési pontossága sokkal jobb, stb.

A linkelt kütyü már a mérési pontosság okán alkalmatlan a mérésre, egyszerűen a hibahatár miatt a jónak mért érték is lehet rossz.

Egy egyszerű példa, magyar szabvány szerint a parketta nedvességtartalma 7-9% között van, de ha a műszer, vagy a felhasználó nem kompenzál nyitott és zárt pólusú fafaj között (pl kőris és tölgy), akkor nevetséges értéket fogsz kapni. Mivel említetted, hogy lesz faanyag, ezért hoztam a példát. Másik példa a fenyő, a luc tizedannyi nedvességet vesz fel, mint a borovi.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#82815) macilaci78 válasza #69059072 (#82814) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Dizájn kérdése is.
Ha IKEA játszik, akkor gondolom, Budapest. Rex Plus-nak vannak dizájnosabb pultjai kedvező áron.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#82816) varsam válasza macilaci78 (#82813) üzenetére


varsam
őstag

valahogy sejtettem, hogy nem ilyen egyszerű ez a dolog, azért is kérdeztem. Köszi, akkor leteszek róla

(#82817) macilaci78 válasza varsam (#82816) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy mérőműszer nem plug&play. Már egy mérlegre is igaz ez. Van az, amit megveszel, hazaviszed, ledobod a földre és ráállsz... Rá is van írva, hogy 60 kg-ig +-1 kg a pontossága. Meg van az, aminek megcsinálod a fene tudja, milyen tömegű és szilárdságú sík alapot, ráállítod, rögzíted, vízszintbe állítod, légnyomást mérsz, tengerszint feletti magasságot, páratartalmat, ebből számolsz egy gravitációs tényezőt, stb...

Jó a linkelt nevességmérő, arra, amire szánták olyan kezében, aki tudja, hogy kell használni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#82818) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Ötleteket szeretnék kérni a következő problémára:
100 nm-es ház, teljesen alápincézett, a födém pedig betongerendás, betontálcás béléstestekkel (kb. 70 x 40 cm). A lakrész aljzatát szeretném szigetelni, megbontottam az aljzatbetont és kiderült, hogy a gerendák között kb. 30 cm vastagságban salakkal töltötték fel, arra ment 5-6 cm beton. Ezt a salakot szeretném kidobni, mert úgy tudom, hogy egészségre ártalmas, szigetelni, majd új aljazatbetont tenni. A probléma az, hogy mivel töltsem fel a gerendák között azt a 30 cm-t? Kőműves azt mondta, hogy betonozzuk ki, jó vastag hungarocell és rá újra beton. De ez ilyen vastagságban horribilis összeg lenne, valami olcsóbb megoldást keresnék! Kinek milyen ötlete van?
Előre is köszi!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#82819) sketchifun válasza morfondőr (#82818) üzenetére


sketchifun
senior tag

Vagy nehéz dolgot(föld,homok,sóder) talicskázol bele, vagy bóvli, de vastag hungarocellel töltöd fel.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#82820) föccer válasza morfondőr (#82818) üzenetére


föccer
nagyúr

Mi bajod lenne a salakkal, ha az teljesen le van zárva, nem tud a por sem kiszabadulni? Ha nagyon aggódsz, akkor szórj rá cementet, gerebjézd be, locsold fel, gerebjézád át majd tömöritsd. A cement teljesen megköti a felső 5-10 cm-t.

fél zsák cement /nm elegendő.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#82821) Ispy


Ispy
veterán

Valakinek van tapasztalata a Biasi gázkazánokkal? Jó, nem jó, van jobb, mittudmén... :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#82822) morfondőr válasza föccer (#82820) üzenetére


morfondőr
őstag

Szeretném szigetelni a padlót, hogy télen ne legyen hideg. Feltártuk az aljzatot és akkor szembesültem vele, hogy mi a helyzet. A kőműves egyből azt mondta, hogy el kell távolítani a salakot mert káros. Most utána olvastam kicsit és azt látom, hogy igencsak eltérőek a vélemények. Van ahol azt írják, hogy menekülni kell a házból, mert az erőműben elégetett szén sokszor enyhén radioaktív volt, sugároz, meg radon gázt fejleszt stb. Mások meg semmi jelentőséget nem tulajdonítanak neki. Nyilván az igazság valahol a kettő között lesz, mert 40 évet lehúztak abban a házban és ahogy elnéztem őket, mindegyiknek egy feje volt, két keze és két lába. De azért szeretném biztonságban tudni a családom.
Mivel kellő komolyságú cikket nem találtam a témában, örülnék, ha valaki fel tudna homályosítani ebben a salak témában. Az is érdekelne, hogy ez mennyire jó hőszigetelőnek?
:R

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#82823) varsam válasza morfondőr (#82822) üzenetére


varsam
őstag

Nálunk ugyanez a szitu, gerendák közt beton tálca, benne 30cm salak... mi kiszedtük márciusban teljesen, ezt ajánlották.

Nekünk könnyűbetont (ha jól értem hungarocell + beton) mondott a tervezőnk, hogy azzal fogjuk feltölteni, ez szigetel és nem is nehéz. Nálunk is van lent szuterén az egész lakás alatt, azt is most fogjuk alulról víz és hőszigetelni.

(#82824) föccer válasza morfondőr (#82822) üzenetére


föccer
nagyúr

Radon gázzal mi a baj? Nemes gáz, nem igazán lép reakcióba semmivel, a levegőben is van nem káros, nincs élettani hatása.

Sugárzás. A hidegháborús kísérleti robbantások elég rég voltak. A felszabadult radioaktív izotópok döntő többsége már a természetes úton elbomlott nem radioaktív izotópokká. Ennyi erővel ne használjunk semmi olyan acél terméket, amit ebben az időszakban gyártottak, vagy abból az időszakból gyártott vashulladék felhasználásával készült. Persze, műszeresen kimutatható a különbség (sőt, az érzékeny mérésekhez kifejezetten alacsony sugárzású acél termékeket használnak, amit tipikusan az első világháborúban elsüllyedt csatahajókból nyernek ki, de ez más történet).

Szóval nem kell félni a salaktól, a legártalmasabb része a por, ha belélegzed.

Mindemellett a salak nem rossz szigetelő. Sokkal jobb szigetelést érsz el mindha betonnal lesz feltöltve, ráadásul nem kell elszállítgatni sem.

Én biztos hogy cementtel megkötném a felső 5-10 cm-t és arra raknám le a szigetelést és arra fólia, aljzatbetont.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#82825) Fixman válasza Pipó (#60159) üzenetére


Fixman
újonc

Szia, itt tudsz szakembert találni :

[link]

[ Szerkesztve ]

(#82826) varsam válasza föccer (#82824) üzenetére


varsam
őstag

Lehet nekünk is így kellett volna? Megspóroltam volna 1 millát? hmm...

már mindegy :)

(#82827) kunberci válasza morfondőr (#82822) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nálunk a tetőfödémen volt kohósalak a gerendák között 20 cm vastagságban. Régen nagyon sokan salakkal töltötték meg a gerendák közét. Szerintem radioaktív dolgokat nem kell bele képzelni. Azt viszont én is hallottam, hogy a salak gázosodik, ezért az nem jó, ha teljesen le van zárva. Mi kilapátoltuk a salakot a födémről és üveggyapotot tettünk a helyére + 20 cm került még rá. Így összesen 40 cm van rajta. Én kifejezetten örültem, hogy megszabadultunk a salaktól. Bármennyibe is kerül, én a helyedben szigetelő anyaggal tölteném fel a gerendák közét, pláne ha amúgy is a hőszigetelés a cél. EPS lépésálló szigetelésnél nem hiszem, hogy találnál jobbat. Bármi más szerintem felesleges pénzkidobás. Salakot ki kell termelni, el kell szállítani, helyette bármi mást (kavics, homok, sóder, akármi más) megvenni, hazahozatni, visszatermelni. Én két lehetőséget látnék a helyedben:
1 Marad a salak
2 Kilapátolás, EPS szigeteléssel feltölteni szintbe. Eddig mindent meg tudsz csinálni magad, és utána jöhet a kőműves.
3. Perlites könnyű betont is szoktak tenni, de ott az anyagon kívül a kőműves munkadíját is hozzá számolhatod.
Meg kell találni a legolcsóbb megoldást, de ne csak anyaggal, hanem munkadíjjal is számolj. Lehet egyik esetben az anyag drága, a másik esetben meg munkadíjra fizeted ki ugyan azt az összeget.

[ Szerkesztve ]

(#82828) morfondőr válasza kunberci (#82827) üzenetére


morfondőr
őstag

Első körben arra gondoltam, hogy a feltört betontörmeléket és a máshonnan származó sittet (falak is jönnek majd ki) vissza teszem a salak helyére, az kap egy kiegyenlítő réteget, rá a polisztirol, és rá még egy réteg beton. Ez az elképzelés mennyire működhet?
A kolléga által említett könnyűbetonnak is utána néztem gyorsan, ami egyelőre nem tűnik rossznak, de még a költségek miatt jobban körül kell járnom. Teljes felújítás lesz a házon, hogy beköltözés után már ne kelljen semmit szétverni, de véges a költségvetés és figyelnem kell rá, hogy mi mennyit visz el.

Szerk: szerencsére van egy jó kőműves ismerős, aki azért nem ingyen dolgozik nálam, de jelentős kedvezménnyel, csak segédmunkáskodnom kell neki! ;)

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#82829) föccer válasza varsam (#82826) üzenetére


föccer
nagyúr

Én így csinálom. Pont most fogok segíteni egy cimborámnak egy teljesen hasonló feladatban, csak az egy kicsi előszoba, 5 nm körül van az egész.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#82830) philoxenia válasza morfondőr (#82818) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pedig a nikecell a legolcsóbb.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#82831) varsam válasza morfondőr (#82828) üzenetére


varsam
őstag

Azért arra figyelj, hogy mekkora súlyt teszel arra a födémre! A beton és a salak szerintem nem ugyanaz.

(#82829) föccer
Az biztos, hogy így gyorsabb, egyszerűbb és olcsóbb.

Nálunk a rétegvastagság miatt is ki kellett szedni, a salak tetejére már nem fért volna el a szigetelés + padlófűtés, nagyon magasan lettünk volna már.

(#82832) philoxenia válasza föccer (#82824) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Bonyolultabb azért. Ennyiből megvan a nikecell majdnem...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#82833) philoxenia válasza morfondőr (#82828) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A törmelék bedolgozása akkora meló, (ugye a tömörítés nem egyszerű) hogy órabérben elég rosszul jössz ki.
Azért, hogy később ne süllyedjen szét, elég apróra kéne törni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#82834) kunberci válasza morfondőr (#82828) üzenetére


kunberci
aktív tag

Betontörmeléket, sittet én nem tennék bele. Annak 20 cm vastagságban már van súlya. Minél könnyebb kell, hogy legyen a feltöltés. Mit csinálnál a salakkal? Ki kell termelni, konténert kell hozatni, és semmivel nem lennél előrébb. Ezt csak akkor vállalnám be, ha a salak helyett értelmesebb dolog kerülne vissza. A betonnal, sittel semennyivel nem lennél előrébb.
Mennyi a hasznos m2 ?
Én egyértelműen az EPS 100 lépésálló szigetelést tenném. A bármilyen betonnal sem lennél olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#82835) varsam válasza morfondőr (#82828) üzenetére


varsam
őstag

Csak hogy egyszerűsítsem a dolgot, nekünk pl így néz ki a kibontott födém:

Ebből látszik, hogy a betontálca pl nem egyenes, hanem szép öblös, illetve ami nem látszik ezen a képen, hogy a gerendák oldalai sem egyenesek, hanem ilyen a keresztmetszete:

Ebbe ilyen táblás szigetelést pl nem tudom hogy lehetne szépen belefaragni, vagy a közöket valamivel fel kell tölteni.

Nálunk emiatt lesz a könnyűbeton. Persze ezek az infók csak feltárás után derülnek ki, lehet nektek is meg kéne nézni pár négyzetméteren, hogy mi a szitu és utána tudtok tervezni tovább.

(#82836) BReal


BReal
addikt

Sziasztok. Fontos lenne választ kapnom a következő kérdésre. Lehetséges-e, hogy egy menet közben elromlott mosógép tönkreteszi a fürdőszoba elektromos hálózatát, vagy csak fordítva? Vihar nem volt. Előre is köszönöm a válaszokat.

(#82837) macilaci78 válasza BReal (#82836) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen. Simán lehet zárlat, valami összeégett a falban.
Kismegszakító, Fi-relé van-e, milyen? Ha nem értesz hozzá, mert nem feladatod, akkor fotó a villanyóráról és a lakásban lévő elosztótábláról, esetleg a fürdőszobai konnektorról.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#82838) mezis válasza morfondőr (#82822) üzenetére


mezis
nagyúr

Hazánkban a természetes háttérsugárzás 60 - 160nSv. A 160-at korábbi években lehetett látni az egyik pécsi mérőállomáson.

Hobbiból szoktam méregetni én is. Egy olyan földszintes családi házban, ahol valószínűleg salakfeltöltés van az aljzatbeton alatt, a dió fa alatti 110nSv-el szemben 120 - 130nSv-et "mértem". Ennél valamivel kisebb volt a különbség az udvarról mérve a lábazat közelében.

Ugyanígy írják, hogy a gránit sugároz. Szereztem gránit kis és nagy kocka köveket és körbeépítettem velük a detektoromat. Éppen-éppen kimutatható valamivel magasabb érték.

Végül idéznék Dr Turai István: Sugáregészségügyi ismeretek c. könyvéből (1993.): "....ismeretesek a Földön olyan területek, ahol a népesség nemzedékek óta az átlagosnál 10-20-szor nagyobb sugárzási térben él bármilyen kimutatható egészségkárosodás nélkül."

mezis

(#82839) BReal válasza macilaci78 (#82837) üzenetére


BReal
addikt

Nagyon köszönöm, privátban írtam. :)

(#82840) morfondőr válasza varsam (#82835) üzenetére


morfondőr
őstag

Nekem is kb úgy néz ki! Az öblös béléstest pár cm betonnal síkba lenne hozva, aztán hungarocell. Kérdés még hogy mennyire kötelező lépésállót venni, ha hálós vasalt betont teszek rá 5-6 cm vastagságban?

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#82841) kunberci válasza morfondőr (#82840) üzenetére


kunberci
aktív tag

Teljesen jó az elgondolásod első része. Azonban muszáj lépésálló hungarocellt tenned, a másik az EPS-80 az homlokzatra való, jobban összenyomható, valószínűleg a kőműves súlyát sem bírná el, mert beszakad alatta. Én is majd a közeljövőben aljzat szigetelek, de én a lépésálló EPS -100, EPS-150 helyett XPS szigetelést fogok tenni.
A kérdésedre válaszolva kötelező!

[ Szerkesztve ]

(#82842) gerisz23 válasza BReal (#82836) üzenetére


gerisz23
őstag

Vagy pont szétégeti a kötéseket,dugaljat...

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#82843) YAS-dude válasza BReal (#82836) üzenetére


YAS-dude
őstag

El sem kell hozzá romlania.

(#82844) BullZeye


BullZeye
veterán

Lefolyóba lehet önteni valamit, ami az esetleges repedéseket betömíti pár hónapra, de a funkciójának nagy részét nem viszíti el? :)

Baba ma született meg, és persze ilyenkor kezd a lefolyó ereszteni valahol a kád mögött (panel, csempézett).
Gondoltam nem bontom ki az egész kádat és borítom szét a fürdőt, amíg a csemete legalább nem lesz 2-3 hónapos, viszont addig szeretnék használni a fürdőt.

Bármilyen barkács módszer jöhet, mert tényleg csak max fél évet kéne kibírnia, addig 2x eljátszhatom azt a módszert. :)

(#82845) fero02 válasza BullZeye (#82844) üzenetére


fero02
veterán

Nem tudsz revíziós nyílást vágni?

(#82846) philoxenia válasza BullZeye (#82844) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A víz gyorsan lefolyik?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#82847) updog válasza updog (#82446) üzenetére


updog
senior tag

Ezt még egyszer upolom, hátha valaki tud mondani valamit, aztán ma el kell mennem megvenni, mert hétvégén beszerelés, csak attól tartok hogy a boltban úgyis azt mondják, hogy "persze hogy a drágábbat nagyobbat érdemes venni" :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#82848) BullZeye válasza philoxenia (#82846) üzenetére


BullZeye
veterán

Tegnap éjjel teszteltem picit, úgy néz ki nem a lefolyó lesz a ludas, hanem a bejövő vízvezeték, de az is csak akkor csöpög, ha folyatom a vizet (zuhanyzás leginkább).

Szóval remélem nem a lefolyó.

Amúgy egy 30 éves vízvezetéket mennyire nehézkes cserélni? Mármint kell valami extra egy 40mm pofájú mozgatható csavarkulcson kívül? :)

#82845) fero02
Van reíziós nyílás, de a kád alá van ytongozva, így nem látok oda ahova kéne.

[ Szerkesztve ]

(#82849) morfondőr válasza varsam (#82835) üzenetére


morfondőr
őstag

Még annyit kérdeznék, hogy mekkora területen termeltétek ki a salakot és az mekkora mennyiséget jelentett? Csak azért érdekel, hogy hány konténerrel számoljak!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#82850) varsam válasza morfondőr (#82849) üzenetére


varsam
őstag

A salakot kimondottan nem tudom mennyi volt, mert mi falat is bontottunk illetve vakolatot is jött le sok helyen.

Nekünk két szint, 2x40nm, belső falakkal + egyéb + a salak lett cca 20 köbméter anyag. Ebből a salak simán a 3/4 lehetett szerintem.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.