Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#81601) runner 125 válasza kunberci (#81600) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha homokkal körbeszórtad a vezetékrendszert, az úgy teljesen okés.
De miért kéne szétbontani? :D
Ha a mostani technológiai utasításokat betartva csinálod a felújítást (rétegrendek, stb.), akkor azt nem kell felbontani míg az épület áll, soha.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#81602) kunberci válasza runner 125 (#81601) üzenetére


kunberci
aktív tag

Az szintén dolomit, de a finom osztályozott 0-4-es változata. Gondolom apámék sem akarták felbontani a betont, mégis fel kellett, mondjuk már nem neki, hanem nekünk, de akkor is fel kellett. Minden technológiai utasítást nem tudok betartani, ez azért nem új ház. A falak alatt is egy réteg kátránypapír van. A taposó szintje is feljebb van mint a lábazat szintje, de amit tudunk, azért szeretnénk jól megcsinálni. Azt beszéltük a tesóval, hogy új házat azért könnyebb csinálni, (természetesen, ha megvan rá a lóvé).
Láttunk már karón varjút,: hogy új háznál is fel kellett törni a betont padlófűtés, vagy szennyvízcsatorna miatt, pedig azt még szakember csinálta.

(#81603) BullZeye válasza ThodEE (#81599) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem értek hozzá, ezért kérdeztem. :)

szerk.: Ettől függetlenül, ha esetleg mégis csöpög, a bejövő szelepet elzáróm, a kimenőt megnyitom, és a levegőztetőt kinyitom teljesen, így elméletileg ki tud menni belőle a víz teljesen, nem? És akkor még mindig opció, hogy szélesítem a lyukat, ha nem tudja eléggé összehúzni. Picit igazítottam rajta, és így jobbrább került egy picivel, nem tudom, hogy hány mm-t kell bemennie, de talán enged annyit felfogatás, jövőhéten kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#81604) BullZeye válasza BullZeye (#81603) üzenetére


BullZeye
veterán

Még valami, átmenü csavar lett egy kb 15x15cm-es négyzetalakú fém alátéttel, nehogy átvigye a falat :)

De mivel tudnám ezen az oldalon fixálni a csavart, hogy ne pörögjön el, ha véletlenül le kell szedni a radiátort X év múlva? Alátétbe megy a csavar keresztül a falon, másik oldalon anya rá, és ez húzza össze a tartót.
Viszont a csavar értelemszerűen eltekeredik, ha az anyát nyúzom.

(#81605) spidersoft válasza gerisz23 (#81391) üzenetére


spidersoft
senior tag

Lemértem szigetelésvizsgálóval: föld-szürke, föld-barna és barna-szürke párosok között nagyjából 200MOhm, míg a többi verzióban nagyjából 600MOhm lett az eredmény. Emlékeztetőül: ha a fekete vezető mindkét vége szabadon van, rajta akkor is világít a fázisceruza, ha vagy a szürke vagy a barna vezetőre fázist kapcsolok, ez volt az eredeti bajom (míg ha csak a feketére kötök fázist, sem a barna sem a szürke nem világít), meg az, hogy beküldött a villám úgy a harmadik szomszédba, és ezen a kábelen, nemtom melyik fázisvezetőn volt egy telefontöltő, amiről lerobbant a kalap, így gyanúsnak tartottam, hogy lehet baja a kábelnek). A kábel kb. 15m, amiből 3m a falban fut (legyen mondjuk 25°C, a többi része műIII csőben a padláson (legyen mondjuk 50°C, de én abba a pokolba fel nem megyek hőmérőzni...). Szóval 0,003km 25°C, míg 0,012km 50°C... szóval rosszabb esetben mértem 200MOhm-ot, ami két soros szakaszon oszlik meg: a falban lévő hűvösebb és a padláson lévő meleg szakaszon. Mivel nem találtam sem képletet, sem 40°C fölötti n tényezőt, így marad az, hogy a padláson biz' 40°C van :D

Noszóvalakkor.

Számolja ki, aki matematikus :D

(elkezdtem, kétszer elrontottam, ennyi pont elég vasárnapra)

Egyszerűsítek inkább: nem érdekel más, csak hogy van 12m 40°C-os kábel. Mivel az n tényező és a hossz aránya miatt kb. ötvenszerese a rövid, hűvösebb kábel ellenállása ((36,5 / 2,9) * (12 / 3)).

Szóval a falban nincs, de van a padláson kábelem :DDD amin mértem 200MOhm-ot.

R = 200MOhm * 0,012km * 36,5(kisnyúl. gondolom 1/km)

R = 87,6 MOhm.

Minimum 50-nek kell lenni, tehát jó vagyok.

Mivel a padláson nem 40 fok van (n=36,5), hanem legalább 50 (a cserép alatt a szelemeneken közlekedik a kábel), ott meg a görbét nagyjából követve olyan 200 az n értéke (az előző fokértékhez képest random valami hasonló mértékben nő, ami átlag 1,18 körül van), így máris 480 jön ki, ami pláne jó.

A tudományt meg innen nyúltam.

a mérést így végeztem:
- műszer COM portja földpontra csatlakoztatva a kábel bőréből előbúvó, fal felé lopózó kóbor szivárgások megregulázása üdvéért)
- a két mérendő vezetéket összeérintettem minden mérés előtt (ha már belemértem a kábelbe, akkor itt mindig előbúvott egy pici, de figyelmen kívül nem hagyható szikra, merugye a kábel mint kondenzátor... jó messze lévő fegyverzetek, oszt mégis), majd a két vezetőt rátettem a műszer L és N mérővezetékére
- mondtam neki, hogy mérjed, megállt a szám valahol, leolvastam.
- a mérést 500V-on végeztem, majd megismételtem 1000V-on is, hadd szokja: az eredmény nagyjából ugyanaz (200MOhm helyett 191-3 környékén állt meg, és a 600 is csak párral lett kisebb).

Ha valami nem így van, nem jól számoltam, nem jól mértem, vagy nem jól gondolkoztam és mégse jó az eredmény, akkor kérlek javítsatok ki! Köszönöm a rávezetést :R

[ Szerkesztve ]

(#81606) eszmilan válasza BullZeye (#81598) üzenetére


eszmilan
tag

Nem kell rá teflonszalag, a gumibetét tömíti.
Leengedni úgy tudod, hogy először a légtelenítőnél leengedsz belőle annyit, amennyi jön, hogy ne spricceljen.
Aztán a másik oldalt alul van rajta egy kupak, amit ha kitekersz, akkor kifolyik a víz.

(#81607) YAS-dude válasza spidersoft (#81605) üzenetére


YAS-dude
őstag

Magyarul az egymás mellett futó vezetők közötti indukció okozza a jelenséget.

(#81608) gerisz23 válasza spidersoft (#81605) üzenetére


gerisz23
őstag

Szabvány szerint elégnek kell lennie a szigetelési ellenállásának,viszont nem egészen értem hogy mit mihez képest mértél.Végigmennék a MINDKÉT VÉGÉN LEKÖTÖTT KÁBELEN! úgy hogy egymáshoz képest mérném az ereket.Műszer egyik vége feketén (ami a testre kellene amúgy),másikkal meg a többi éren méregetsz a feketéhez képest.
Nagyon jó érték 2000 Mohm körül lenne.A kábeled vagy beázott,vagy valahol elgyengült a szigetelés az erek között ha 200Mohm-ot mértél.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#81609) spidersoft válasza YAS-dude (#81607) üzenetére


spidersoft
senior tag

Sanszos, csak a körülményeket tekintve nem hagyott nyugodni :) De továbbra se tudom, hogy jól mértem-e, illetve amit mértem, jól értékeltem-e ki, nem vagyok villanyszerelő :D Gondoltam hátha itt majd lesz valaki :U

(#81608) gerisz23: a kábel háromnegyede ebben a kánikulában a cserép alatt megy tíz centire. Szerintem minimum 50°C lehet ott, lehet több is. A kábel mindkét vége le volt kötve (azaz mind a tíz pontja levegőben volt). Néhány nappal ezelőtt is rámértem, akkor nem volt még kánikula, borús idők voltak, 25°C környéke, akkor 5-600 környékén volt a kis érték, a nagy 1500 körül, viszont azt az értéket nem tekintem mérvadónak, mivel akkor még nem tudtam, hogy a COM-ot a földpontra kell csatlakoztatni a kábel külső szigetelőjéből szivárgó áram kikalibrálása okán, a műszer gazdája csak annyit mondott, hogy ezt a két pontot (L és E) a két mérendő vezetékre, oszt kész, kézikönyv meg nem volt a csomagban, és csak később olvastam a neten, hogy a COM-ot vagy a mérendő készülék házára vagy beépített kábel esetén a földre kell kötni.

[ Szerkesztve ]

(#81610) spidersoft válasza gerisz23 (#81608) üzenetére


spidersoft
senior tag

(lejárt a módosítás) Szóval így mértem:
Lakást feszültségmentesítettem (villanyóra kismegszakítók lelökve, ennyit tudtam tenni...).
Adott egy öteres kábel.
A lakáselosztóban felszabadítottam az öt vezetékvéget.
A kábel a konyhába megy közvetlen, toldás nélkül, ott a kötődobozban felszabadítottam a másik öt véget.
A műszer COM-ját rákötöttem a lakáselosztó föld csokijára.
A kábelben lévő két-két eret vizsgáltam a műszer L és E aljzatába dugott mérőzsinórral.
A kábelben van zöld-sárga, kék, fekete, barna és szürke szigetelésű vezeték.
Ezek közül a kisebb, kb. harmadannyi ellenállást a zöld-sárga és barna, zöld-sárga és szürke, valamint barna és szürke párokon mértem, a többi variációban (pl. zöld-sárga és fekete, vagy barna-fekete, vagy kék-fekete) a háromszoros értéket.

(#81611) gerisz23 válasza spidersoft (#81610) üzenetére


gerisz23
őstag

200 Mohm elég kell legyen,igaz 2000V-al vizsgálva.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#81612) spidersoft válasza gerisz23 (#81611) üzenetére


spidersoft
senior tag

1000V-ig ment a műszer :) De nagyon meleg van a cserép alatt, úgy látom, hogy nagyon befolyásolja a hőmérséklet a szigetelési ellenállást, szóval 25-30 fokon ennek biztosan a többszörösét mértem volna.

(#81613) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali.

Ezt ki kell valamivel javítanom, vagy fogja fedni a polifarbe platinum?

Stukko volt itt, stukko ragasztóval, csak lefelé jött sok minden más is, nem csak a ragasztó

[ Szerkesztve ]

(#81614) spidersoft válasza Atomgeszi (#81613) üzenetére


spidersoft
senior tag

az baj, hogy negyedszerre se tudtam elolvasni, hogy mi van odaírva kék alapon szürkével? :((( szerintem ezennel elérkezett a nap vége... :O

(#81615) Siriusb válasza spidersoft (#81614) üzenetére


Siriusb
veterán

:))
Lehet egy üveg házi pálinka után már ment volna. Némi segítség: Mivel fentről lefelé halad, próbáld mondjuk a japánt. :DD

(#81616) gerisz23 válasza Atomgeszi (#81613) üzenetére


gerisz23
őstag

Glettelni kell.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#81617) Met válasza Atomgeszi (#81613) üzenetére


Met
Topikgazda

Azokat a krátereket nem nagyon fedi el a festék😃

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#81618) Patice


Patice
nagyúr

Sziasztok!

Lakásfelújításban/előtt vagyunk és szakembert keresek vizes padlófűtés kivitelezéséhez, Budapest XVII. kerületben.

Ill. szerintetek kivitelezhető a radiátoros fűtés padlófűtésre alakítása? Láttam már több helyen is, hogy lehet vegyesen is a kettő, csak vannak még kételyek bennem, hogy lehetséges-e utólag az átalakítás.

Előre is köszönöm! :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#81619) mrhero


mrhero
tag

Mozgásérzékelős kapcsolók kialakításán gondolkozom az előszobába, abból nyíló közlekedőbe, wc-be, esetleg a fürdőbe. Valakinek van ebben tapasztalata? Mi indokolja a ~4x-es árat a két lenti kapcsoló között?

[link]

(#81620) eszmilan válasza Patice (#81618) üzenetére


eszmilan
tag

Lehetséges, ha a kazán és a rendszer alkalmas rá. Konzultálj épületgépésszel.

(#81621) YAS-dude válasza mrhero (#81619) üzenetére


YAS-dude
őstag

Biztos tetszeni fog ha a félálomban hajnali wc-re botorkáláskor kisüti a automata világítás a retinád? :)

(#81622) dh66e válasza YAS-dude (#81621) üzenetére


dh66e
veterán

Nem vallató lámpát akar. :F

(#81623) gerisz23 válasza mrhero (#81619) üzenetére


gerisz23
őstag

Csak 1 kapcsolót látok

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#81624) -Nemtom-


-Nemtom-
senior tag

hello! tiszaföldvár környékén (JNSZ megye) ismer valaki vízvezetékszerelőt?

(#81625) macilaci78 válasza BullZeye (#81598) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Felesleges a teflonszalag. A cső vége kúpos, a radiátor felől meg homorú, szépen központosan megvezeti, a gumigyűrű meg faszán letömít. Az anya válla felől nincs semmi, így ha szivárog, a teflonszalag helyett a másik irányból fog jönni a víz.
Húzd össze bátran, fog az engedni. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#81626) Termi16


Termi16
őstag

Sziasztok!

Van köztetek hőszivattyús fűtésben\hűtésben jártas szakember?
Egy épülő házban gondolkozunk ezen, az eredetileg tervezett infra szalagos rendszer nem annyira jönne be mégse...

Mivel bonyolult meg sok a kérdés, esetleg privátban egyszerűbb lenne!

:R

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#81627) mrhero válasza gerisz23 (#81623) üzenetére


mrhero
tag

Lemaradt a második [link]

YAS-dude: jogos felvetés, erre inkább már valami smart-home vezérlés kellene nem egy mezei mozgásérzékelő. A közlekedőre kisebb fényerejű lámpa talán segít.

(#81628) YAS-dude válasza mrhero (#81627) üzenetére


YAS-dude
őstag

Én ezt egy kicsit egyszerűbben közelítettem meg a smarthomenál. Vettem pár darab 3 aaa elemmel működő mozgásérzékelős kis ledes lámpát és raktam egyet a konyhába, egyet a lépcsőhöz, egyet a fürdőbe.
Ilyesmiket. Pont elég fényük van ahhoz, hogy elnavigáljon akinek hajnalban dolga van, de nem veri ki az álmot az ember szeméből, mintha felkapcsolná a normál világítást.

(#81629) YAS-dude válasza dh66e (#81622) üzenetére


YAS-dude
őstag

Hát nem tudom nálad hogy van, de ha én felkapcsolom hajnal háromokor félálomban a közlekedőben a világítást, arra úgy felébredek, ahogy esetleg nem akartam. Ez nem vallató lámpa, de annak érzed amikor még aludnál.

(#81630) gerisz23 válasza mrhero (#81627) üzenetére


gerisz23
őstag

Nem egy kategória a kettő,valena gondolom túlárazott is,viszont minőséget kapsz cserébe.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#81631) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv! Nem tudom jó helyre írok-e, de kerti sütögetőt szeretnék vásárolni! Elsőre ezt néztük ki!

[link]

Kérdésem az lenne ezek a műkövek mennyire barnulnak be ha fúrott kutas locsolás éri? Szürkében jobban tetszene olcsóbb is. Van vkinek tapasztalata? Esetleg vki tud ettől jobbat ajánlani, mint amit linkeltem? Sütögetés, szalonna sütés, bográcsolás 1aránt lenne! 10 személyes kell mindenképp!

Battletag: hojszi#2983

(#81632) pjen válasza Intel fan11 (#81631) üzenetére


pjen
félisten

Attól függ mi van a vízben.

(#81633) macilaci78 válasza Termi16 (#81626) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Infraszalag... Alig van olyan melegburkolat, amit gyártói garanciával lehet elektromos padlófűtésre rakni. Az alig van alatt azt kell érteni, hogy széles e világon már tudok egyet. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#81634) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Fűrészporos tapétát hogyan érdemes eltávolítani a falakról, hogy minél kevesebb csiszolás maradjon utána? Telibe van tapétázva minden, de én sima festett falakat szeretnék majd.
Előre is köszi!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#81635) updog válasza morfondőr (#81634) üzenetére


updog
senior tag

Közepesen bő vízzel spriccolás, pár percig áztatás, spakli. De nem úszod meg hogy ne csiszold át az egész falat utána, ha azt akarod hogy ne dobja le majd a glettet/festéket ahol ragasztós marad a fal.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#81636) allein


allein
addikt

Üdvözletem mindenkinek. Szeretnék egy kis segítséget kérni, festéssel kapcsolatos kérdésem lenne. Panelban lakom, fűrészporos tapéta van. Zöld színe volt a tapétának. Átkentem az egészet alapozóval, ezután Héra mangó mánia színű festékkel kétszer átkentem. A tapéta illesztéseknél teljesen jól takar a festék, ezen kívül elég sok helyen még mindig látható a zöld szín. A festéket egy kis vízzel hígítottuk, lehet nem kellett volna, nem tudom - nagyon sűrűnek láttuk.

Kiderült, hogy az alapozó után kellett volna egy réteg fehér és utána a mangó mánia. Kérdésem: próbálkozzak egy harmadik réteg mangó mánia színnel (nem hígítva)?

Valaki azt is javasolta, hogy Polifarbe Platinum (valami olyan színnel ami közel áll a Héra mangó mániához) festékkel kenjem le és elvileg az egy réteg takarni fog, de ez sem biztos. Mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#81637) macilaci78


macilaci78
nagyúr

A munkahelyen a klíma kültéri egységében a szivattyú meghalt, javítani, cserélni kéne.
Grundfos CH 8-30 A-W-A-AUUE a típusa.
3 fázisú, 1 1/4 coll csőre csatlakozik.

Ahogy nézem a Grundfos oldalát, nemzetközi viszonylatban sem találok, csak hasonlót (AQQU).
A hazai képviselet csak annyit mondott, már nem forgalmazzák.

Lapát és szimering csere kellene, de alkatrész, vagy másik szivattyú híján marad a barkácsolás.

Tudtok olyan helyet, ahol akár használtan lehet ilyen szivattyút venni?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#81638) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok,

Szüleim szeretnének egy kis felújítást eszközölni a házukon. Kaptak árajánlatot a napokban, és szeretném ha véleményeznétek. A ház vályog, vidéken van, kisváros.
A felújítás az alábbi lényeges dolgokat tartalmazza:
- fürdőszoba felújítása, bővítése 6 nm-ről 10 nm-re
- fürdőben nyílászáró csere (alap műanyag 60x90-es), épített zuhanyzó, minden szaniter csere, csempe 2 méter magasságig, villanybojler áthelyezése
- álmennyezet készítése 35 nm-en egy fűtetlen helyiségben, javítás-bővítés a fürdőben
- vízvezeték csere a mérőórától, kis részben (10 fm) fűtetlen kis téglával burkolt helyiségen keresztül, többi udvaron keresztül kb 40 fm
- terasz helyreállítás: 18 fm új sávalap (régi lényegesen gyengébb elbontása) + zsalukő 0,4 m magasságig (emelt magasságú terasz)
- glettelés-festés-helyreállítás az érintett területeken

Amit nem tartalmaz:
- csempe
- szaniterek

Az árajánlat nettó 4,6M, részletes 45 tételből áll, szívesen feltöltöm ha van valakinek szabad ideje átnézni. Ez ma reális ár?

(#81639) ALI_G válasza Termi16 (#81626) üzenetére


ALI_G
veterán

Szerintem nyugodtan jöhet ide bármilyen kérdés.

(#81640) ivana válasza ALI_G (#81638) üzenetére


ivana
Ármester

Ezt kicsit erősnek tartom, mondjuk a "vidéken" is sok dolgot jelenthet, de szerintem ez bőven túlzás.

Amúgy fűtetlen helyiségbe minek álmennyezet? Lejött a stukatúr?

[ Szerkesztve ]

(#81641) BullZeye válasza Met (#81617) üzenetére


BullZeye
veterán

Dehonnem fedi le, csak látszódni fog továbbra is :D

(#81642) canniball


canniball
nagyúr

Sziasztok!

Hamarosan nálunk is fürdőszobafelújítás lesz, így jönnék majd pár kérdéssel. Az első: volt a szaki hogy megbeszéljük mik a tervek. Mondtam neki hogy a "sima" radiátor helyett törölközőszárítós lesz, azt mondta 1500W körülit válasszak. Rákerestem, azok baromi nagyok (kb. a 190x90-es méret hozza ezt), be sem fér... Tényleg kell ekkora teljesítmény egy 2.5x2.3x2.7m-es fürdőbe? A neten talált számok szerint ennek töredéke is elég lenne, annál nyilván többre lesz szükség ha "le lesz folytva" a törölközőkkel, de kell ennyivel több?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#81643) macilaci78 válasza canniball (#81642) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam 60×180 centis van, 2 nagy törölköző van ráterítve, bőven jó a kb 4 m2-es fürdőben. Termoszelep van rajta, ami nap közben be sem kapcsol. Télen fürdés előtt becsukjuk az ajtót, feltekerjük a termoszelepet 5-6 (max) környérére, fél óra után már kellemes meleg van bent. :K

Nem azért vettük meg a legnagyobbat, ami az adott helyre befér, mert kell a teljesítmény, hanem azért, mert kell a hely a törülközőknek.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#81644) ivana válasza canniball (#81642) üzenetére


ivana
Ármester

Ez lenne a fürdőszoba fűtése is? Igaza van abban a szakinak, hogy gyakran van ezekből 500W-os meg hasonlók, az ilyen vicc kategória, még egy 1500W-os is egy hajszárító teljesítményével bír.

(#81645) BullZeye válasza canniball (#81642) üzenetére


BullZeye
veterán

Törülköző tartó, az nem lehet elég nagy :) nem kell 100%on járatni, de minél nagyobb a pakoló felület rajta, annál jobb, feleségem imádja.

(#81646) canniball válasza macilaci78 (#81643) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálunk is max. 150-160x80 lenne ami befér, nagyobbnak sehogy nincs elég hely. És ahogy néztem adott méretben olyan nagy teljesítménybeli eltérés nincs ezek között.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#81647) canniball válasza ivana (#81644) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, ez lenne a fűtés is. Valamelyik cég oldalán találtam egy kalkulátort, az 4xxW körüli javasolt teljesítményt dobott ezekre a méretekre. De a neten több helyen kb. 35-50W/légköbmétert találtam, 45-tel számolva is ~700W jön ki, ha ennek a másfélszeresét veszem még az is csak kétharmada a mester által mondott 1500-nak.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#81648) Misi1980 válasza canniball (#81647) üzenetére


Misi1980
senior tag

Azt vedd figyelembe hogy hány fokos előremenő vízhőfokra adja meg a gyártó a radiátor teljesítményét.70 vagy 50 fokos előremenő vízhőfoknál drasztikussan csökken a teljesítmény.A kondenzációs kazánok álltalában 50fokos előremenővel működik míg egy hagyományos rendszer 70fok körül.Azt is vedd figyelembe hogy radiátor típusonként változik a teljesítmény is.Az hogy a szaki hogy álapította meg a méretet az még függ a ház és a fürdő adotságaitól is.

(#81649) canniball válasza BullZeye (#81645) üzenetére


canniball
nagyúr

Persze, a legnagyobbat venném ami befér. :K A kérdés nem is ez, hanem hogy tényleg kell-e az 1500W (mert az nem fér be) vagy elég-e az 1000W körüli, ami elfér.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#81650) canniball válasza Misi1980 (#81648) üzenetére


canniball
nagyúr

"Azt vedd figyelembe hogy hány fokos előremenő vízhőfokra adja meg a gyártó a radiátor teljesítményét."
Miért, ez gyártónként eltérő? Én csak a webshopokban néztem a méreteket és a hozzájuk tartozó teljesítményeket.

"A kondenzációs kazánok álltalában 50fokos előremenővel működik míg egy hagyományos rendszer 70fok körül."
Hagyományos kazánunk van.

"Azt is vedd figyelembe hogy radiátor típusonként változik a teljesítmény is."
Ezt hogy érted? Ahogy néztem nagyjából mindegyik ugyanolyan és nagyjából ugyanolyan a teljesítményük is.

"Az hogy a szaki hogy álapította meg a méretet az még függ a ház és a fürdő adotságaitól is."
Szerintem hasraütésre állapította meg.:) Amúgy egy darab 2,5m-es külső fala van, B30, polisztirollal borítva; de ilyeneket nem kérdezett.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.