Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#81501) gerisz23 válasza ttower (#81495) üzenetére


gerisz23
őstag

Én MCu-val csinálnám,de amúgy amit leírtál ok.Ha nem akarsz sokat "tökölni" vele akkor használj lépésálló 20-as gégecsövet.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#81502) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Alu vagy műanyag reluxát érdemes venni?
Alu 3999ft 80X160CM, műanyag: 2199ft 80X140CM
És ha nekem 80x115cm kellene ezekből tudok kisebbet csinálni? Sajnos egyáltalán nem volt még dolgom reluxával ez teljesen kimaradt az életemből.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#81503) macilaci78 válasza dewil666 (#81502) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A reluxát nem engeded le teljesen és jó is vagy. Vagy esetleg a felső lamellákat összefogod, így csökkentve a magasságát.

Az alu eloxált, vagy porfestett általában, színtartósabb, a műanyagot kiszívja a nap hamar, elöregszik, reped, törik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#81504) dewil666 válasza macilaci78 (#81503) üzenetére


dewil666
őstag

Én is az alu fele hajlanék. Akkor ennek a magasságát nem tudom megcsinálni csak ilyen összefogásos módszerrel?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#81505) pjen válasza dewil666 (#81504) üzenetére


pjen
félisten

Ha kicsit tanulmányozod,hogy van felfűzve,akár ki is veheted a felesleget.

(#81506) eszmilan válasza dodopek (#81500) üzenetére


eszmilan
tag

Le kéne verni a vakolatot az áthidalónak látszódó dologról. Meg át is kéne fúrni, hogy kiderüljön mi van ott benne.

A legjobb lenne ha hívnál egy statikust.

(#81507) Nkboy válasza dodopek (#81500) üzenetére


Nkboy
senior tag

Nem értem miért ekkora gond ez a beépítőnek. Lehet , hogy a régi ablak felett tégla van, de az felett tuti, hogy ott a betonkoszorú. Ügyfélnek, azaz Neked elmondják, hogy bontáskor, lehetséges, hogy a tégla sor lepotyog. Te meg azt mondod, hogy rendben érted. Kibontják, ha leesik hát akkor leesik. Berakja az új nyílászárót, mindkét oldalon tudja rögzíteni csavarokkal, kifújja habbal és kész. A tetejét meg Te megoldod.

6 évig csináltam, nem egyszer volt ilyen, hogy csak téglasor volt, de soha nem csináltunk belőle ekkora ügyet.10-ből -9-szer fennmaradtak a téglák, Annyi a titok, hogy nem vadállat módjára kell nekiesni, hanem szépen finoman. :)
Az ügyfélnek el kell mondani, hogy mire lehet számítani, ha tudomásul veszi, akkor mehet a munka.

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#81508) ivana válasza ttower (#81495) üzenetére


ivana
Ármester

gerisz23 +1 sodrottat felejtsd el. Bedugós kötőelem egyszerűbben használható és olcsóbb is mint a karos. Sodrással, meg csokival nem szórakoznék egy konyhányi kötőelem olcsóbb mint szívni.

Körös kérdésre: nézd meg mennyit esznek. Modern hűtő ha nem valami rohadt nagy nem szokott olyan irtó sokat fogyasztani, az lehet bele férhet a mosógéppel egybe. A sütőt mindenképpen tedd külön, az szerintem elég sokat fogyaszt ha a teteje gázos akkor is.

A világító kör simán lehet 6-os is, főleg ha minden led, de hagyományosból is elég sok az. A 6 az tök standard azt tuti kapsz mindenhol.

Ha jól tudom nem közösítheted a földet szabvány szerint, amit azért illik betartani. (Ebben nem vagyok biztos, de tuti szebb ha külön megy, ha közösítve is lenne azonos keresztmetszet tuti nem jó)

(#81509) pjen válasza Nkboy (#81507) üzenetére


pjen
félisten

Nem biztoéűs ,sok fagerendás födémnél nincs koszorú.A szülői házon sem volt.

(#81510) Nkboy válasza pjen (#81509) üzenetére


Nkboy
senior tag

Akkor fagerenda van felette, de valami van. Gondolom nem az ablak tartja a tető azon részét.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#81511) pjen válasza Nkboy (#81510) üzenetére


pjen
félisten

Persze,másként már rég leszakadt volna.

(#81512) Mawyx


Mawyx
senior tag

Ha már villany téma megy, én is beszállnék. A padláson át vinnék pár villanyt meg riasztó vezetéket is, mi ennek a formája? A padlás elkeserítően rohadtul tele van szeméttel, amihez most se lelki, se fizikai erőm, egy újabb teendő, amit majd meg kell csinálni, ideg széttép. Beépítve valószínűleg nem lesz soha, betonszerű szilárd padlója van, fölül meg látom a fákat, ami tartja a tetőt. Félek ha csak felhányom a vezetékeket, akkor ha valaha találok segítséget, aki segít kiganézni, akkor elszaggatjuk a villany kábeleket pakolás közben.
Gondoltam azokhoz a tető fákhoz lehetne tűzdelni esetleg, de hogyan, hogy ne sérüljenek a kábelek? Meg nem kellene valami védőcső? Nehogy szétrágja a macska vagy valami?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#81513) pjen válasza Mawyx (#81512) üzenetére


pjen
félisten

Macska nem rágja szét,ellentétben a nyestel.A kábelt behúzhatod gége csőbe,vagy Mü ll védőcsőbe.

(#81514) Mawyx válasza pjen (#81513) üzenetére


Mawyx
senior tag

Annak van reális esélye, hogy szétzúzzuk a kábelt, ha csak random huzigáljuk vagy majd óvatosan pakolunk ki? Mármint a plusz meló megéri-e vajon, amit a fákra csomózással kell eltölteni vagy hogy szokták?
Riasztó kábeleket külön kell másik csőbe húzgálni a zavar miatt? Átgerjed?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#81515) pjen válasza Mawyx (#81514) üzenetére


pjen
félisten

Reális esély mindenre van,de azért egy kábelt nem olyen egyszerű szétzúzni.Egyébként régén MMfal kábelt lehetett szögezéssel szarufára rögzíteni.Mt kábelt is lehet kábel bilincsel.Erős és gyenge áramot ne huzz egy csőbe.

(#81516) Mawyx válasza pjen (#81515) üzenetére


Mawyx
senior tag

Gondolkodok valami pánttal átkötni a csövet és a pántot a fára szögelni.
Jó már látom, a kábelbilincs az egy konkrét létező cucc, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#81517) ttower válasza ivana (#81508) üzenetére


ttower
aktív tag

Ha sodort is lenne, érvéghüvelyt rádobni nem tart semeddig. Bár az is igaz mivel csövezés is most lesz, behúzhatom a csövekbe a tömört is és utána az egészet teszem a falon a helyére.
Csak bedugóst terveztem használni, csoki meg sem fordult a fejemben..

Sütő dupla lesz, de a kombinált max fogyasztás ~2kw, szóval ha még mellé is rakok egy hűtőt (évi elvileg 249kwh) és mosogatógépet (max 600w/mosás), szerintem nem kellene hogy gond legyen. Marginálisan kevésnek érzem az eseteket amikor minden fullon menne és, de még akkor is bele kéne férjek a 16A-ba.

Ok, igazából kb mindegy. Másfeles alá nem akarok menni kábelben és igazából az 1A is elég lenne :D

A föld inkább kósza gondolat volt. Behúzom a 3 eret mindenhova, ezen nem fogok spórolni.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#81518) csemberlen válasza ttower (#81517) üzenetére


csemberlen
őstag

A föld mehet közösitve, elég 1 db 2,5mm2-es.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#81519) dodopek válasza Nkboy (#81510) üzenetére


dodopek
addikt

Beton koszorú biztosan nincs, mert a ház tető alatti része mindenütt ilyen szépen van megoldva:
Lőttem pár képet, hátha így tisztább a dolog. Egyébként ahogy a fotón is látszik, szerintem ezek hosszában berakott régebbi, kisebb méhsejt téglák. A teljes fal vastagság pedig ~30cm, ami szerintem több, mint egy tégla vastagsága.


[ Szerkesztve ]

(#81520) zsolt0638 válasza dewil666 (#81502) üzenetére


zsolt0638
tag

Tudsz belőle kissebbet csinálni. Olló kell csak meg odafigyelés.

(#81521) Mawyx


Mawyx
senior tag

Megrendeltem egy rakás konnektort meg kapcsolót és most jut eszembe, hogy a dobozok meg némelyik csavaros, némelyiken meg nincs lyuk, hanem ami régen is volt, hogy befőttes gumival kellett valahogy berakni a konnektorokat.
Tudja valaki, hogy a Legrand Valena Life konnektorokat és kapcsolókat milyen villany dobozba lehet belerakni. A dobozok még nincsenek begipszelve, még lehet rajta segíteni.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#81522) pjen válasza Mawyx (#81521) üzenetére


pjen
félisten

Csavaros jobb,föleg a konnektoroknak,de a Life-n vannak körmök is.

(#81523) pjen válasza ttower (#81517) üzenetére


pjen
félisten

Az egy dolog,hogy mennyit fogyaszt egy mosogatás,de legtöbb mosogató gépben 1,8-2 Kw os fűtő betét van.Tehát,ha egyszerre indula sütő+ mosogató+ hűtő lehetnek meglepetések.

Mawyx:Azért néha jobb a körmös.Nem mindegy,hogy a dugalj jön ki a dobozból,vagy a doboz a falból,egy beszorult villa miatt.

[ Szerkesztve ]

(#81524) gerisz23 válasza pjen (#81523) üzenetére


gerisz23
őstag

Szvsz életszerűtlen hogy együtt menjen a mosogatógép a sütővel.Esetleg ha valami nagy banzáj készül...
Ettől függetlenül sütőt külön körre tenném.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#81525) pjen válasza gerisz23 (#81524) üzenetére


pjen
félisten

Az óra alatt mekkora kísmegszakító van,és hány darab?

(#81526) Mawyx válasza pjen (#81523) üzenetére


Mawyx
senior tag

Pár (jópár) új lyukat véstünk és ide villanyos boltba berohanva kértem kötődobozt, én nem gondoltam, hogy kötődobozokból is előbb le kéne doktorálni, mert többféle van. Örültem, hogy ezt el tudtam mondani mi kéne.
A padló projekt csúszik, mert ezek a villany dolgok drágábbak mint az arany és nem volt betervezve, hogy ezeket is vennem kell. 27 kapcsoló és konnektor, csak a legszükségesebbek a két helyiségbe :(((
És akkor most látom, hogy ahol marad a régi doboz, ami áll a falban, mint a cövek, azon nincs lyuk, amiket vettem azokon meg van, némelyiken csak két lyuk, a másikon meg 4, már méretre vannak faragva a sorolható dobozok, a két szélsőről levágtam a csatlakozó műanyagokat. A kapcsolókat meg netre felmászva a hirtelen megtalált legolcsóbb helyről lerendeltem, fizuig maradt 3 ezer forintom, úgyhogy mondom jó lesz ha bele se lehet szerelni.
A régi konnektorainktól elsírom magam, kiestek a falból, de mindig az volt rá a válasz, hogy két kézzel kell fogni. Jah, egyikkel nyomom be a falba, a másikkal meg húzom ki a cuccot belőle. Hogy ki van bukva a falból és csak a kábelek tartják az teljesen normális.
De most ez aggaszt, hogy tutira be lehessen szerelni ezeket a drágaságokat.
Ma jön segítség és gipszelünk, de az aranytömbök (kapcsolók) még nem értek ide, talán holnap.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#81527) pjen válasza Mawyx (#81526) üzenetére


pjen
félisten

Ha normális erős a fal,pl tégla és abba rendesen be van gipszelve a doboz+ a körmök meghúzva,elvileg nem lesz baj.A két kezet mindenképp javaslom,a konnektort dobozzal együtt is ki lehet húzni a falból.A Valena Life szerelvényeknél lényegesen olcsóbbak üs vannak.

(#81528) Morris válasza macilaci78 (#81473) üzenetére


Morris
veterán

Én egy szóval sem mondtam, hogy ne rakj oda szilót. Rakjad csak nyugodtan. Te nézed.
Az én véleményem az, hogy egy görbe (nem függőben lévő) falnál undorítóan néz ki az ujjnyi vastag sziló.

(#81529) pjen válasza pjen (#81523) üzenetére


pjen
félisten

Nem megy ez mq.

[ Szerkesztve ]

(#81530) runner 125 válasza Morris (#81528) üzenetére


runner 125
nagyúr

Úgy gondolod festhető formában is? Mert én fentebb arról beszéltem. Kihúzni szépen festhető szilóval a tok mögött, majd falszínűre lekenni.
Szerintem is ízlésesebb ez a megoldás, amellett h lefestve szinte észrevehetetlen, míg a polisztirolléc elég komoly kontraszott ad úgymond feleslegesen a takarónak pluszba. Amellett h ha valóban nem függő a fal de az ajtót függőbe rakod, akkor az sem lesz párhuzamos soha és a hibára ugyanúgy felhívja a figyelmet. A standard vastagsága mitt talán még jobban is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#81531) macilaci78 válasza Morris (#81528) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az ujjnyi vastag hézag mindenképp csúnya lesz.

1. opció:
Kinyomod szilóval, amit vagy a falhoz, vagy az ajtótokhoz színezel

2. opció:
Raksz valamilyen lécet. Ha a léc mindenhol azonos keresztmetszetű, akkor szépen leköveti a falhibát, tehát az ajtótok síkjával továbbra sem lesz párhuzamos, ordítani fog, hogy szar.

3. opció:
Ha pedig nem azonos a keresztmetszet, akkor pedig faragod, ekkor is látszódni fog, hogy az ajtótok és a fal síkja nem párhuzamos, de a kettő közti nagyobb távolság miatt nem lesz ordító

Ez eddig objektív történek, neked szubjektíven a 2. opció tetszik, nekem az 1., Runner meg eldönti, neki melyik lesz a szíve csücske.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#81532) ttower válasza pjen (#81523) üzenetére


ttower
aktív tag

Max 1,25kw a fogyasztása a cuccnak így ha karcosan is de beleférne a 16Aba. Mindegy, a béke érdekében sütő hűtő egy kör, mosogatógép konnektorok másik.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#81533) Mawyx


Mawyx
senior tag

Megjött a futár, nagyon szépek ezek a szerelvények :)
Csavarokat ehhez még nekem kéne venni? Azt hittem komplett szettet adnak. A dobozon van 2 lyuk fent és lent, de hogy fogatom bele anélkül, hogy a csavar, amit majd venni kell, kinyomná a keretet?
[kép]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#81534) runner 125 válasza macilaci78 (#81531) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egy percig se volt nálam kérdéses. :D Végig a sziló mellett voltam, festett kivtielezéssel.
Konkrétan nálunk a festők is így csinálják mindenhol, ha van falból adódó hiba.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#81535) Mawyx válasza pjen (#81527) üzenetére


Mawyx
senior tag

A kétkezes kihúzáshoz mutatom, hogy nemrég bekötött konnektorok és a 3-ból csak egyet tudok használni, nem én téptem szét, kiesik a falból, nincs benne, nem fogja semmi, lóg, trehány, gány munka.
Én jobban szeretném berakni, sorolható dobozokat vettem és most rajtam a sor, hogy elbaccam, elvégre az én házam :D [kép]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#81536) Morris válasza runner 125 (#81530) üzenetére


Morris
veterán

Nem érted. Nalam a gond az, hogy fent befér a tok és a fal közé a hüvelykujjam. Alul meg nincs hézag.
Ha kinyomom szilóval akkor nagyon elüt. Még fehéren is. A díszléc rengeteget csökkentett az észrevehetőségén.
Ha minden passzol, akkor jó megoldás és esztétikus is. De esetemben sajnom nem.
És ugyanez a helyzet a srácnál is.

A többi ajtónál, ahol passzol az egész, ott nekem is akrillal van tömítve. Mivel mindenhol fehér a fal, ott tökéletes is.

Ahova díszlécet raktam, ott ráadásul nincs függőben az ajtó sem. Szóval ott még nagyobb lenne a hézag.

Plusz 2 ujjnyi vastagon elég parasztos húzni a szilót. :U

[ Szerkesztve ]

(#81537) sketchifun válasza Mawyx (#81535) üzenetére


sketchifun
senior tag

A szerelvények nagy részén van köröm. A helyedbeb avval rögzíteném.

A régiek azért esnek ki, mert barkácsáruházi kacatok.

Ne izguld túl.

Btw a Valena Life nem is vészes. Van egy lakás, 110 szerelvény lesz összesen, ebből 10db kettős keresztváltó kapcsoló, amire eddig a legjobb ajánlatunk 33.000/db.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#81538) gerisz23 válasza Mawyx (#81533) üzenetére


gerisz23
őstag

Bemész villanyos boltba veszel szerelvény csavart,vagy rövidebb hosszabb 3-as facsavarokat.A köröm is megfogja amúgy a szerelvényt,én speciel mind2-őt szoktam használni.
Dobozgipszelésnél vigyázz ne deformálódjon,akkor rossz lesz szerelvényezni.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#81539) gerisz23 válasza Mawyx (#81535) üzenetére


gerisz23
őstag

Ez új szerelés volt?Nem volt sorolható doboz? :F
Kiemelő keret nem fér be?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#81540) vrs


vrs
csendes tag

Sziasztok!
53nm2-es tégla lakásban szeretném lecserélni a jelenlegi fűtésrendszert. Gázkonvektor van jelenleg. A ház 30as téglából épül, nincs szigetelés. Azt olvastam hogy rossz hőszigetelő képességekkel rendelkező házakban nem éri meg az elektromos fűtés. Erről valakinek vélemény/tapasztalat?

(#81541) Morris válasza vrs (#81540) üzenetére


Morris
veterán

Egyáltalán nem éri meg az elektromos fűtés.
Csak ha pofátlanul olcsón kapod.

Vagy hőszivattyús klíma. Az összes többi nagyon gazdaságtalan.

[ Szerkesztve ]

(#81542) pjen válasza ttower (#81532) üzenetére


pjen
félisten

Óra alatt mekkora bizti van?

Mawyx:sorolhato dobozzal jó lesz a valena,akár körömmel,akár csavarral.j

[ Szerkesztve ]

(#81543) Mawyx válasza gerisz23 (#81539) üzenetére


Mawyx
senior tag

Ez új szerelés volt, én nem tudtam ezekről a dolgokról, hogy sorolható doboz és társai, mostohafaterom csinálta több évi veszekedés után, mindent én fizettem, amíg most itt nem hagyott egyedül a felújítás közepén és elköltözött, vitt mindent, amit birt, a házat lelakta. Amikor szóltam, hogy ganézzuk már ki a házat, hát nem birok beállni az udvarba, akkor közölte, hogy agyon dolgoztatom, nincs élete és elköltözött az anyjához.. 15 évig 0-24-ben itthon volt, de baxott csinálni bármit a házon, csak beköltözött a készbe.
Ennyi a sztori.
Én meg beköltöztem ide a topicba. Időm van, pénzem nincs, próbálok boldogulni.
A csálé konnektorok most az utolsók, a szabadságom alatt 2 szobát rendbe kell hozni és most kéne jól csinálni egyből, nem utólag vakarózni.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#81544) elessar válasza Mawyx (#81543) üzenetére


elessar
tag

Némelyik konnektortípusnál nem nyílnak eléggé szét a körmök, egyes dobozoknál nem szorulnak meg.

(#81545) gerisz23 válasza Mawyx (#81543) üzenetére


gerisz23
őstag

Szoros 2hét lesz.
Én előszobákat csinálom,70nm2 falfelület.Bent lakunk,csak hétvégén csinálom.Takarítani,fóliázni egyszerűbb,több idő jut mindenre.3-4 hétvége alatt készlehetne,de babakocsi mérete miatt most cseréltetünk bejárati ajtót is,az meg később lesz beépítve,így az ajtó körüli falat később csinálom készre.Hétvégén apapozás,glettelés lesz.Jólenne megúszni 1 réteg glettel :DD

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#81546) pjen válasza gerisz23 (#81545) üzenetére


pjen
félisten

Részvétem.

(#81547) macilaci78 válasza Mawyx (#81535) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A doboz a vakolt falban van, amire rájött a csempe és a csemperagasztó kb 12-15 mm vastagsággal. A köröm lehet, el sem éri a dobozt, kiemelőkeret kell rá.

elessar: fogóval lehet tágítani rajta, de tény, hogy tartani kell a konnektort, ha földelt dugvillát húzok ki.

gerisz23: babakocsi mérete miatt most cseréltetünk bejárati ajtót is - mi az, ami egy csomagtartóban elfér, de egy bejárati ajtón nem megy át? Mekkora a bejárati ajtó? És meddig tervezitek használni a babakocsit, hogy megéri ajtót cserélni, falat igazítani miatta?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#81548) Lipton válasza gerisz23 (#81524) üzenetére


Lipton
őstag

4 fos csalad vagyunk. Siman benne van, hogy megy a mosogatogep, mellette pedig az indukcios lapon 1-2 zona fozes + suto. A sutot raadasul ilyen gyors melegito modban futjuk fel es akkor kb 3,5kW-ig is felmehet. Mikrot nem sokat hasznaljuk de akar az is mehet par 10 masodpercre ilyenkor...

(#81549) YAS-dude válasza Mawyx (#81535) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ez a "híres" mentavill eco szerelvény, egy rakás fos. Azért jön ki a falból, mert nincs semmi váz vagy keret ami tartást adna neki. A szerelők többsége nem vállalja, hogy beépíti ezeket.

(#81550) eszmilan válasza YAS-dude (#81549) üzenetére


eszmilan
tag

Osztom a véleményt, ezek a szerelvények még azt a 300 ft-ot sem érik meg amibe kerülnek.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.