Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#81101) philoxenia válasza Mawyx (#81091) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az lófütty mennyiség...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#81102) Morris


Morris
veterán

Hi!

Lassan csinálom a kerítésnek illetve a garázsnak az alapot.
8-as betonvassal csinálom a vasalást és azt szeretném tudni, hogy a kengyeleket milyen távol rakjam egymástól?


Természetesen a képet a gugliból loptam.

Én 4db acélt raknék .és ezeket fognám össze a kengyelekkel.
Az árok 30cm széles és 80cm mély lesz.

(#81103) gerisz23 válasza philoxenia (#81100) üzenetére


gerisz23
őstag

Még most is azt keveri ;]
Én a 600Wos dewaltommal próbáltam tavaly csemperagasztóval emberkedni,hamar érezni lehetett az amper szagot.Most vettem egy fúrógépet amin mechanikus fordulatszámszabályzó is van.Na az már viszi,de gyári keverőgép se került volna többe.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#81104) philoxenia válasza Morris (#81102) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából a kengyel szerepe a szálak távtartása és a betontest egyben tartása. Kb. fél méterenként szvsz. elég.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#81105) Morris válasza philoxenia (#81104) üzenetére


Morris
veterán

ok. Akkor 50cm-enként lesz.

Oszlopból mennyit rakjak?
Ha 3 méter a köztes téglafal hosszúság, az úgy jó?

(#81106) philoxenia válasza Morris (#81105) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az oszlopokat fagyhatár alá kell alapozni mindenképp. Elég lehet a 3m oszlopköz, de húzzál huzalt legalább fél méterenként a téglasorba, mint a válaszfalnál szoktak. A téglákat jó cementes habarcsba rakd és minőségi legyen a homok, amiből kevered a habarcsot.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#81107) föccer válasza philoxenia (#81106) üzenetére


föccer
nagyúr

A szar minőség is minőség. Csak szar. :DDD

Bocs, az utóbbi mésfél évben iszonyat szívás van mert q drágán lehet a szarnál egy kicsit is jobb alapanyagot venni.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#81108) Morris válasza philoxenia (#81106) üzenetére


Morris
veterán

Az egész sávalap 80cm mély lesz.Válaszfal téglából fogom építeni a falat. Az oszlopok zsalutéglából lesznek (vasalva szintén).

(#81109) philoxenia válasza Morris (#81108) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem zsalubeton? A 80 centi nem minden évben elég, pláne kerítésnél. A hivatalos a 110cm...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#81110) philoxenia válasza föccer (#81107) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát jó, azért mosott föveny malterba általában elég. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#81111) Morris válasza philoxenia (#81109) üzenetére


Morris
veterán

Dehogynem elég. Házat nem építenek ilyen mély alapra...

A zsalubeton baromi drága lenne. Nincs értelme ebből a szempontból. A zsalutégla majdnem annyi mint a sima tégla és azt még betonnal is meg kellene tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#81112) sketchifun válasza philoxenia (#81100) üzenetére


sketchifun
senior tag

4 év az építőiparban rengeteg idő, és mégtöbb m2.

Azt például tudtad, hogy egy 100m2 alapterületű ház falfelülete simán van 400m2? Ezek a házak gombamód növekednek.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#81113) Morris válasza Morris (#81111) üzenetére


Morris
veterán

40 méteren az még elég sok betont is jelent.
Mi van ha csak 40cm-re megyünk le az alappal? Nem ez a terv, csak kíváncsi vagyok

(#81114) fero02 válasza Morris (#81108) üzenetére


fero02
veterán

De ott lehet, hogy a 60-80 cm sávalap alatt pontalap is van!

Illtve az alap méretezésekor a talaj minőségén (állagán) kívül biztosan figyelembe kell venni a falazatot és a tetőszerkezetet is, mint az alapra vonatkozó terhelést.

[ Szerkesztve ]

(#81115) vzozo


vzozo
senior tag

Sziasztok, gyűjtök némi infót apósnak. Mire érdemes lecserélni ezeket az ősrégi (30 éves) FÉG konvektorokat? Google FÉG régi képkereső

Alapvetően működnek, de 30 év alatt talán már csak történt némi előrelépés a technológiában, értsd hátha van szebb / hatékonyabb / jobban működő modell. Itt elsősorban személyes tapasztalat érdekel, mert guglizni én is tudok, azonban nem világos, hogy a mai csili-vili konvektorok mennyire jók.

A másik kérdés a fürdőszobai vízmelegítő. Jelenleg gázos, átfolyós náluk. Szar, és nem akarom ragozni, hogy miért-miként. Ezt mire érdemes cserélni?

Lesz egy lejáró fundamenta hamarosan náluk, szóval fontosak az anyagiak is, de igazából a minőség számítana.

Köszi előre is minden gázos / konvektoros választ.:)

(#81116) attiati


attiati
veterán

Sotetbarna ikea szekrenyt szeretnek feherre festeni.
Ehhez tenyleg az kell, hogy:
1. lecsiszolni
2. alapozoval lekenni
3. feher zomanc festekkel 2x lefesteni?

Ez kb 6e forint es eleg sok melonak tunik az excelhez szokott irodai embernek :D

[ Szerkesztve ]

(#81117) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Erre valaki?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#81118) macilaci78 válasza Ferike81 (#81089) üzenetére


macilaci78
nagyúr

PVC, csíkban. Kb 3-3,5 m2 van egy kötegben. Sík falra kontaktragasztóval laponként felragasztod akár mintásan. Egy sniccerrel fém vonalzó mentén szépen vágható és vékony maga az anyag.
Vannak nagy felületű PE táblák, zuhanykabinok falaként szolgálnak, az is jó lehet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#81119) macilaci78 válasza 3L1T3 (#81097) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Minél többet teszel a zsákba, annál nehezebb lesz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#81120) Met válasza attiati (#81116) üzenetére


Met
Topikgazda

Hát ja.
Csiszolni javasolt, én rezgőcsiszolóval átmentem rajta.
Vehetsz olyan festéket amiben alapozó is van

Javaslatok:
- szedd szét a szekrényt, kicsit macerásabb és nagyobb hely igényű de nem lesz az hogy belül lefested a függőlegest, a vízszintes festésekor meg belehúzol a már lefestettbe
- fess hengerrel, gyorsabb és nem lesznek ecsetnyomok, lehetnek henger nyomok először de gyakorolni kell ;)
- használj vízbázisú festéket, gyorsabban szárad, nem büdös. Én bútorokat az Obi-s 2in1 (alapozó is van benne) festékkel szoktam festeni. Sötétbarnára 2 réteg kell de ugye vízbázisú ami gyorsan szárad.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#81121) eszmilan válasza Morris (#81102) üzenetére


eszmilan
tag

Alapba ha vasbeton szerkezetnek akarod hívni, akkor fi8/200 kengyelezéssel 3-3 fi8-as vasat be kéne rakni. És legyen minimum 3,5 de inkább 5 cm betonfedés, különben semmit nem ér.
Ha csak vasalt betonnak, akkor fi8/400 kengyelezés és 2-2 fi8-as elmegy, de a betonfedés azért legyen meg.
Pillérbe azért 200-250 mm-ként be kéne rakni a kengyelt és 2-2 fi8 hosszvasat.

Az meg, hogy nincs semmi szerepe, az nem igaz, a kengyelek veszik fel a nyírást. Tehát ha a kengyelezésed nem jó, akkor te rakhatsz be 5fi20-as hosszvasat is, nem hajlításra, hanem nyírásra megy tönkre a szerkezet.

(#81122) eszmilan válasza 3L1T3 (#81097) üzenetére


eszmilan
tag

A baj az lesz, hogy seperc alatt ki fogja lyukasztani a zsákodat a sok éles törmelék.

(#81123) attiati válasza Met (#81120) üzenetére


attiati
veterán

köszi
kézzel kellene lecsiszolnom, de ez a 2in1 obi festék tényleg jó árban van.

azt írják a véleményeknél, hogy legalább 2 átfestés kell.

Durva, hogy egy 215 magas, 40 széles ikea polc teljes festhető felülete több, mint 5nm, így legalább 2 doboz festék kell rá. (kívül-belül, polcokat alul-felül). Fene se gondolta volna

(#81124) Morris válasza eszmilan (#81121) üzenetére


Morris
veterán

Ez mi ez a fi?
A terv: 30 cm széles, 80cm mély sáv. Ebbe 22 méter beton. Majd 90 fok elfordulás, és még 18 méter. Ezt úgy vasalnám ahogy a képen van, csak 4db 8-as vas 50 cm-enként 5-ös vas kengyel.
Jó így? Ha nem, akkor mit változtassak?
Oszlopok 3 méterenként. Szintén az előzőek szerint vasalva.

[ Szerkesztve ]

(#81125) philoxenia válasza sketchifun (#81112) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ja, ilyen értelemben én egy bicskával anno több m3 fát faragcsáltam és kondányi disznót ettem...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#81126) pjen válasza Morris (#81124) üzenetére


pjen
félisten

Jó az,bőven. :)

(#81127) dh66e válasza attiati (#81123) üzenetére


dh66e
veterán

Nem kis meló,csak ha ráérsz akkor állj neki.
Esetleg veszel egy újat sötétbarnában,ha van.

(#81128) Morris válasza pjen (#81126) üzenetére


Morris
veterán

Oksa. Akkor előre a puffin lekvárral :)

(#81129) philoxenia válasza Morris (#81124) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az oszlopok tartják a süllyedés, felfagyás ellen a kerítésedet. Csináld nyugodtan ahogy gondolod, de én szóltam... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#81130) Morris válasza philoxenia (#81129) üzenetére


Morris
veterán

Miért azok tartják? Azoknak nem pontalapja van. Az egész falat és az oszlopokat is a sávalap tartja.
Vagy most a 100-110cm-ről van szó?

(#81131) philoxenia válasza Morris (#81130) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem szokott felfagyni az oszlop, ami 80centire van fúrva, de az drótkerítés és léces... Tégla, ha elkezd mozogni, reped majd és csúnya lesz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#81132) eszmilan válasza Morris (#81130) üzenetére


eszmilan
tag

Mondjuk azt, hogy egy kis szódával elmegy kerítésalapnak. A kengyel azért legyen legalább 6-os.
A fi az a görög fi, ami az átmérőt jelöli a műszaki nyelvben.
Iránytörésben a hosszvasaknál 50-50 cm-es pipákat alkalmazz.

(#81133) attiati válasza dh66e (#81127) üzenetére


attiati
veterán

szerinted hány óra meló?

5nm bútorlap csiszolás kézzel és 2x átfestés

[ Szerkesztve ]

(#81134) Mawyx válasza attiati (#81133) üzenetére


Mawyx
senior tag

Szerintem vegyél másikat, ezt meg dobd fel apróra, ölnek az ikeás cuccokért. Facebookon kb lehetetlen megvenni bármit, mert hiába ülök egész nap gép előtt, egy unatkozó kismama a másodperc törtrésze alatt bestoppolja a fél internetet.
Nagymama féle festett konyhabútorok jutnak eszembe a bútor festésről, ami elég kiábrándító. Csomó meló, csomó anyag, csíkos. Kell festék, festőhenger, kotla, amibe kiöntod, hogy tudd mártogatni, takarófólia, szétpakolsz, szétszeded, hogy elérd a hajlatokat rendesen, csiszolsz, egy réteggel nem tudod letudni, ááááh.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#81135) attiati válasza Mawyx (#81134) üzenetére


attiati
veterán

Én is azt tenném :)
De 2 db-ot örököltem a lakásban, egyik barna, másik fehér, úgyhogy ugyanilyen kellene és kb 15 éves modell, vagyis nehéz venni, pláne egy konkrét színt.
A másik gond, hogy 220 centis, így semmilyen autóba nem fér be, hogy hazahozzam, vagyis 10e lenne csak a fuvar. Ki van ez találva :)

[ Szerkesztve ]

(#81136) pjen válasza attiati (#81135) üzenetére


pjen
félisten

Nincs ott valamelyik szomszédnak vegyes tüzelésű kazánja?

(#81137) Mawyx válasza pjen (#81136) üzenetére


Mawyx
senior tag

:DDD ;]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#81138) Met


Met
Topikgazda

Tegnap délután javítottam le a sarkokat csemperagasztóval, itt ott még foltos ahol vastagabb vagy purhab van alatta. Várjam meg míg megszárad teljesen az első réteg glettel vagy mehet rá?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#81139) dh66e válasza attiati (#81133) üzenetére


dh66e
veterán

Kézzel???
Szerezz egy gépet.

(#81140) gerisz23 válasza Met (#81138) üzenetére


gerisz23
őstag

Én megvárnám,glett alá amúgy jó lenne alapozni is.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#81141) BullZeye


BullZeye
veterán

Külső WC tartályból a Geberiten kívül van jobb? Szaki Geberit AP 112-t ajánlott mondván az 2 gombos, de én neten nézve csak 1 gombot látok rajta, meg eléggé unalmas a kinézete.

(#81142) Morris válasza BullZeye (#81141) üzenetére


Morris
veterán

Ne vegyél 2 gombos geberitet. Nem jó. Sokkal jobb az 1 gombos.
Az ap112 1 gombos. Az jó.

Szerintem ő a 116-ra gondolt. De az nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#81143) BullZeye válasza Morris (#81142) üzenetére


BullZeye
veterán

Valószínű akkor én értettem félre.
Miért nem jó a 2 gombos? Anyóséknál az van, nem nagyon volt vele baj a szokásos vízkövesedésen kívül.

Jelenleg szerintem AP112 van felszerelve felülre húzókával, de nem a szívem csücske, de abszolút meggyőzhető vagyok ha pl hibás a konstrukció.

[ Szerkesztve ]

(#81144) zoli03 válasza dh66e (#81139) üzenetére


zoli03
őstag

Jó lesz az kézzel is. Olyan hamar megunja, hogy nem lesz kár a beleölt időért és soha többé nem fog eszébe jutni ilyet csinálni :) .

(#81145) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!
Tudnátok olyan biztonsági ajtót ajánlani, amin van nyitható kisablak?
Kb. NÍVÓ árkategóriában, és minőségben kellene...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#81146) Morris válasza BullZeye (#81143) üzenetére


Morris
veterán

Én 116-al kezdtem és nem lehetett normálisan beállítani. Lehet hogy hibás konstrukció volt. Hiába állítgattam, nem volt jó.
Az 112 nekünk nagyon bevált.

(#81147) BullZeye válasza Morris (#81146) üzenetére


BullZeye
veterán

Úgy érted a 2 gomb túl sok vagy túl kevés vizet küldött le mint beállítás?

(#81148) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Mivel szokták az ilyet bepucolni? Illetve nem tudom mennyire látszik, de a lépcső felőli oldalon egy egy helyen 10-20cm lyukak is vannak. Ott beton? Vagy mivel?
Köszönöm a választ!

(#81149) föccer válasza AxBattler (#81145) üzenetére


föccer
nagyúr

szélj a nívosokkal. Szerintem megoldják, csak nyilván nem kevés plusz zsetonért.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#81150) föccer válasza dodopek (#81148) üzenetére


föccer
nagyúr

Cement gúz, rabic háló, cementes vakolat simán viszi, csak több réteg kell. Rabicolni is lehet érdemes 2x, ha nagyon vastag.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.