Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#62401) DeFranco


DeFranco
nagyúr

nekiálltam megcsinálni pár dolgot a lakásban meg körülötte, eljutottam a gyanúsan működő zárig is.

az ajtó előtt egy elég masszív rács van, abban két elzett másodzár és abban két viszonylag jó abus zárbetét. arra lettem figyelmes egy ideje, hogy ugyan mind a két zár működik, de a felső néha kettőt zár egy kucsfordításra. a többség ezzel nem is foglalkozna eleve, mert működik, ne piszkáljuk. de mivel az nem lenne vicces, ha egyszer egyet se nyitna, lévén nem triviális a betét sem a rács meg érték és masszív is, nosza cseréljük meg a betéteket, és lássuk úgy mit mutat.

teszek veszek persze akkor már ha szét van szedve olajozzuk is meg, járassuk egy kicsit, akkor már ne csak a betétet vegyük ki, jöjjön ki a zár is olajozásra.

itt jött a hoppá. a felső (rakoncátlankodó) zár a hátsó csavarnál (egy csavar fogja összesen) szét volt nyílva 1-2 mm-re, a rugó keresztben, éppen csak a lélek tartotta. ha nem szedem ki előbb-utóbb szétesett volna végleg, mi meg ott állunk pingvinezve.

össze tudtam rakni valahogy (ahogy a logika adta) a zárat, de szerintem inkább lecserélem egy újra nem kockáztatok. van ezeknek valahol mintája, leírása egyébként, hogy hogy kell összerakni, vagy legalább egy fotó, hogy hogy áll helyesen?

(#62402) pjen válasza kemcso (#62400) üzenetére


pjen
félisten

Korszerűsítésnél vékony réz csöveket raknak,amit bűn lenne a falba rakni.Egyrészt az is fűt+komoly árkot kell ásni a falba,hogy ne repedjen le a vakolat.

DeFranco:én,vennék egy másik zárat.

[ Szerkesztve ]

(#62403) martillo válasza ALI_G (#62397) üzenetére


martillo
tag

Ez az informacio engem is erdekelne, egy ideje mar keresem a megfelelo megoldast, de eredmenytelenul...

(#62404) föccer válasza kemcso (#62400) üzenetére


föccer
nagyúr

Va csövet ne tetessél be a falba. :N Ha már el kell bontnai, akkor építsél ki 5 rétegűből új csővezetést, azt behúzod védőbe és mehet be a falba, nincs vele gond. Roppantasz a végére szerelvényeket, mehet rá a radiátor.

2 éve csináltam itthon ilyet, és extra akciósan 380ft a 20-as és 220 ft a 16-os cső, + 70-80 ft a védő cső hozzá. a Szerelvényeket kaptam 1500 körül. Most nem tudom mennyibe kerülhet boltba, biztos drágább. Jah, meg ezek ugye anyag árak, munkadíj nincs benne.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#62405) kemcso válasza föccer (#62404) üzenetére


kemcso
Ármester

Természetesen nem a vascsöveket szeretném a falba berakatni :) A vascsöves csődzsungelt szeretném megszüntetni a falon kívül.

Köszönöm, munkadíja kb milyen összeget lehet számolni? ettől függ, hogy egyáltalán belevágunk vagy marad egyelőre így.

(#62406) föccer válasza kemcso (#62405) üzenetére


föccer
nagyúr

Jó kérdés. Egynormális vállalkozó napi 20-25k-t kér munkadíjnak. dobj fel néhány képet, meg részletezd a feladatot, hátha akkor okosabbak vagyonk. Annyiból, hogy néhány vascsövet eltüntetni nehéz kitalálni, hogy mi is lenne a veladat nagysága (mert ugye azért becsüljünk egy pontos összeget :( )

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#62407) Met válasza r.levente75 (#62399) üzenetére


Met
Topikgazda

Nagyjából így csináltam, haladósabb lett és szebb is. Fehéret festek szürkére szóval minden kis hiba meglátszik. :DDD
A tegnap festettet is lehúztam másodszorra, jó lett.
A festék vizes bázisú, az ecset 5 cm széles zománcfestékhez való, kimostam este, nem álltak szanaszét a szőrei :)
A piros oldal festése tart sokáig, mivel a fal fehér meglátszik minden kis maszat, ezért szépen lassan húzom az ecsetet a szélét figyelve hogy ne fusson rá a falra, mint ahogy az autókra festik kézzel a csíkokat.

DeFranco A zárak szétszedése és összerakása elég mázlis dolog, ha amikor szétszeded és nem pattan ki belőle minden akkor nyert ügyed van, mert le tudod fényképezni, rajzolni, de amikor repül minden szanaszét akkor bachatod:)
Az új zárakkal (a többséggel) nincs ilyen gond, nem tudod szétszedni, ha elromlik kuka.
Robbantott rajzot lehet keresgélni de nem hiszem hogy pont olyat találnál ami Neked van, mert ugye a kurv@ Murphy a zárakhoz is hozzá piszkált. :DDD

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#62408) kemcso válasza föccer (#62406) üzenetére


kemcso
Ármester

Kb 13 radiátor, pár utólag betéve (sanszosan rézcső), de többnyire vas. 2 szint, régi kazán, a radiátorok már cserélve lettek. Idővel kazáncsere is tervben van, de most szinte biztos, hogy nem fér bele a költségvetésbe.
A szobaburkolatok maradnak, így a padlóba tenni biztos nem lehet.
Pár kép: [link]

Csak nagyságrendi becslésre gondoltam, hogy egyáltalán elkezdjek-e szakembert keresni, vagy marad így, mert tuti nem fér bele a költségvetésbe :R

[ Szerkesztve ]

(#62409) DeFranco válasza Met (#62407) üzenetére


DeFranco
nagyúr

elvileg nem egy ördöglakat, mert nincs benne kilincsmechanika, egy rugós emelentyű meg egy zárnyelv az egész. összeraktam, működik, csak kérdés, hogy mit nem csináltam jól persze. meg a csavar furata (ami egy testhez szegecselt henger) hosszában végig van vágva vagy repedve, jól tartja a csavart, de ha ez repedés akkor olyan fizikai ok, ami miatt eleve csere.

és akkor most jön a dilemma, hogy szétszedjem-e az ellendarabot dupla vagy semmi alapon hogy ott van-e repedés ugyanazon a helyen, vagy inkább ne piszkáljam ami működik :D

[ Szerkesztve ]

(#62410) gerisz23 válasza kemcso (#62408) üzenetére


gerisz23
őstag

Én tapsolnék neki ha ilyen fűtésszerelésű házat vettem volna,biztos nem piszkálnám max ha kilukad,arra meg minimális az esély.Ha esetleg a kazánodnál még szintkülönbség is van akkor ez a rendszer elmegy keringetőszivattyú nélkül,bármely más szerelésnél kell a keringető szivattyú.
Én is akarok majd központit,falon kívül réz csővel,új kémény+kazán cirka egy misi lesz ahogy számoltam. 70 nm2 alapterület,5-6 radiátor.
Ha bevéseted a falba akkor azzal számolj hogy repedezni fog a fal,hacsak nem tudják nagyol jól leszigetelni a csöveket-amit kétlek.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#62411) DeFranco válasza Met (#62407) üzenetére


DeFranco
nagyúr

na, csak nem bírtam ki szétszedtem a másikat is, nem ugrott szét szerencsére. ott nem volt repedés a csavart fogadó menetes hengeren, így automatikusan a csere verzió lépett életbe már csak találni kell valahol reális áron, de ez már kis feadat.

a másik amúgy összességében is jobban egyben volt, újabbnak is nézett ki, szerintem már volt cserélve az egyik zárszerkezet egyszer.

(#62412) ALI_G


ALI_G
veterán

Dryvitbe fafuroszarat kell használni?

(#62413) Met válasza ALI_G (#62412) üzenetére


Met
Topikgazda

Fa vagy fém, de van olyan dübel aminek elő sem kell fúrni, viszont ha mögötte a falat is akarod fúrni akkor vidia.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#62414) YAS-dude válasza ALI_G (#62412) üzenetére


YAS-dude
őstag

Fischernek van direkt hőszigetelőanyagba való dűbelje:
http://fischerdubel.hu/fid-50-szigeteloanyag-dubel-fischer.html

Ennek nem kell fúrni, belefúródik az anyagba ahogy betekered.

[ Szerkesztve ]

(#62415) canniball válasza YAS-dude (#62414) üzenetére


canniball
nagyúr

Én elég pesszimista vagyok azügyben, hogy a képeken látható lámpákat hosszútávon megtartaná...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#62416) Morris válasza gerisz23 (#62410) üzenetére


Morris
veterán

Ha szigetelt ház és elég a max 50 fokos előremenő, akkor nem biztos, hogy repedezni fog. :U

[ Szerkesztve ]

(#62417) canniball


canniball
nagyúr

Födém-szigetelés téma.
Ásványgyapot vagy üveggyapot? Táblásított lenne. Árban úgy látom kb. ugyanaz, szóval mi szól egyik mellett/másik ellen? Úgy rémlik az előbbi nem annyira szúrós de lehet tévedek, más valami előnyük/hátrányuk van-e?
A párazáró fóliánál kell valamire figyelni? Van ami valamilyen oknál fogva ajánlott (vagy nem) avagy teljesen mindegy melyiket veszi az ember?
Egyelőre csak leteríteném a födémre, szükségem lesz-e még valamire?
Később viszont lehet felkerülne a gerendák közé, amik 15cm magasak; ugyanilyen vastag legyen a gyapot is vagy 16cm-s?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#62418) ALI_G válasza YAS-dude (#62414) üzenetére


ALI_G
veterán

Ilyet kaptam: http://www.fischer.de/en/Product-Range/DIY-programme/Plugs/Plasterboard-fixing-GK/45473-GK-K-NV

(#62419) Morris


Morris
veterán

Hőszigetelés kérdésem lenne.
Hamarosan kész a lábazat szigetelése is.
8cm xps kerül fel.
Dűbelezni ezt is kell?
Ha igen, hogyan? Milyen távolságra legyenek a dűbelek illetve mennyit rakjak egy táblára?

(#62420) ALI_G válasza Morris (#62419) üzenetére


ALI_G
veterán

Amit a gyarto eloir. Szerintem azt is ugyanugy rendszerben is lehet venni.

(#62421) YAS-dude válasza ALI_G (#62418) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ez gipszkartonba való

(#62422) runner 125 válasza runner 125 (#62191) üzenetére


runner 125
nagyúr

föccer

Köszi a múltkorit. Statikus nem nézte, de úgy gondolom ezen nincs mit nézni. 2 kőművest és egy építész barátomat kérdeztem, egyértelműen mondták h meg kell h tartsa már azon a kis felületen is a terhet, a talpszelemenre terhelést viszont alkalmazni fogom még.

_

Más.

A már korábban említett '70 körül épült családi ház egy részén aljzatbetonozás fog történni. Mi manapság a helyes sorrend, érdemes tenni alá hungarocellt? Be kell vasalni? Kb. 25m2 lesz összesen, egy L alakban.
Illetve a falak mellett kell valamiféle fólia, vagy hungarocell állítva? Ha utóbbi, akkor milyen "vastag"?

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#62423) ALI_G válasza YAS-dude (#62421) üzenetére


ALI_G
veterán

Ez volt boltban, de csak a hegye más. Előfúrva ugyanúgy belemegy, ugyanúgy tart.

runner 125:
aljazbeton nálunk úgy néz ki, hogy

esztrich beton
fűtéscsövek, stb.
betonacél síkháló 10x10 (lehet 15x15-ös volt)
hővisszaverő fólia
XPS 4+4 cm (eltolva lerakva)
technológiai vízzáró fólia

körbe mindenképpen kell 1 cm-es vastagságú polifoam falszegély.
Gyors találtam is egy elég jó leírást.

[ Szerkesztve ]

(#62424) YAS-dude válasza ALI_G (#62423) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ha látsz élőben polisztirol tiplit, nem mondod a gk tiplire, hogy csak a hegye más :)
Sokkal mélyebbek a menetek, sokkal nagyobb felületre osztja el a terhelést, pont azért, hogy megtartsa a lámpát a puha anyagban.

(#62425) ecaddsell válasza #33253120 (#62361) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Öreg láncfűrészesek tanácsára az első tankot alapjáraton elpöfögtettem vele,

Sajnos ez a butaság még mindig makacsul tartja magát.
Bejáratós benzines gépeket első tankoknál szakaszosan kell üzemelni (mert ilyenkor a nagyobb súrlódás miatt gyorsabban felmegy a hőmérséklet). Kevés használat majd megvárni amíg hűl aztán újra mehet.
Ezt néhány tankig kell így csinálni.
Az alapjáraton huzamosabb ideig járással az a gond, hogy nem tud rendesen kiégni az olaj, rossz esetben visszafolyik a kipufogóból és bekokszosodik.

Profibb gépek nemcsak a tartósságban jobbak, hanem pl. gyorsabban felpörögnek, a súly/lóerő arányuk jobb. Ezek persze nem alkalmi használatnál jön ki, hanem amikor huzamosabb ideig használod. Nem mindegy, hogy kalodában vágsz, vagy pl. lábon száradt diófát (ezt már a Husqvarna amit használok is érezte pedig az majdnem 5 LE).

Olcsóbb gépeket azzal próbálnak eladni, hogy feleslegesen 3/8-os láncot tesznek rá (.325 helyett) ill. feleslegesen hosszabb vezetőt.

Nekem fűkaszából van Hecht (teljesen vállalható), szóval ha valaki ilyesmit keres akkor érdemes a Hecht meg a Fuxtec háza tájékán nézelődni.

(#62426) Morris válasza ALI_G (#62420) üzenetére


Morris
veterán

Nem rendszerben vettem.
Ezért is kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#62427) updog


updog
senior tag

Sziasztok,

Kicsit off, de hintaágy kérdésében nem tudom hol lennék előrébb :) Szóval hintaágyat szeretnénk anyukámnak vásárolni (esetleg csináltatni, bár ennyiért gondolom kizárt). Az anyagi keret kicsit szűkös, hiába a "családi összefogás", olyan 30-35 körül ki kéne jönnie. Ezek a prktkr / obi / emag minőségek bírják vajon pár évig, van valakinek tapasztalat? Esetleg beleférhet ez, ha nagyot köhögünk, de a család többi része nyilván olcsóbban akarná kihozni.

Valószínűleg csak ő üldögélne rajta, hétvégente kijön hozzá hugom akkor is ~150 kiló a max terhelés amit kaphat. A "zsákvászon" aljú típusokat kerülném, gondolom a fémrácsos praktikusabb.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#62428) Met válasza updog (#62427) üzenetére


Met
Topikgazda

Ennél olcsóbb kell?[link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#62429) w.miki


w.miki
veterán

Szúnyogháló felrakásnál, a hálót mennyire érdemes feszesre húzni a ragasztószalagon?
Jó feszes legyen, vagy inkább laza?
Van esetleg ellentapasz, tépőzáras szalag a ragacsra, hogy biztosan ne váljon le a háló?

Más:
erről az inforól hol lehet olvasni, valami rendes helyen, ahol részletek is vannak?
Indul a program, kamatmentes hitelből lehet korszerűsíteni a lakást
Hőszigetelésre, nyílászárók, radiátorok, kazánok cseréjére lehet költeni a hitelt, amelyhez legalább tíz százalékos önerő kell. Uniós forrásból összesen 115 milliárd forintos kamatmentes hitelt nyújt energetikai felújítására a Magyar Fejlesztési Bank magánszemélyeknek, társasházaknak, lakásszövetkezeteknek

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#62430) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok! gyors kerdes.
hungarocell lapot honnan lehet olcson kismennyiseget rendelni? eleg a 2 vagy 3 cm szeles.

(#62431) Ton-ton válasza w.miki (#62429) üzenetére


Ton-ton
tag

Ne feszítsd meg ész nélkül, csak épp annyira, hogy ne legyen laza (gyakorlatilag amikor a hajtások már alig látszanak akkor jó). Nem kell rá semmi. Ha nagyon megfeszíted, akkor az öntapadós rész engedi el.
Egyetlen trükkje van a dolognak. Amikor felragasztod a tépőzárat, akkor hagyd legalább 2 órát dolgozni a ragasztót, jobban odatapad (hogy miért azt nem tudom, de valóban működik).

http://qtp.hu

(#62432) updog válasza Met (#62428) üzenetére


updog
senior tag

Az ötlet jó, csak apum már nem bírja az ilyen barkácsolós munkákat, nekem most nincs rá időm, mással most így nem tudom hogy egy ilyet össze tudnék-e rakatni :N

Szóval maradnék a vásárlásnál, hátha valakinek pont bevált egy teszkógazdaságos hintaágy 10 éve és még mindig áll :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#62433) w.miki válasza Ton-ton (#62431) üzenetére


w.miki
veterán

köszi. Ez alapján felraktam a ragacsot, a szúnyoghálót akkor később, lehet, hogy csak holnap.
Amit még észrevettem, hogy jó lett volna 1 nappal előbb kibontani, és kitekerni a ragasztószalagot, mert a végén, ahol a legkisebb volt a kunkor, volt, hogy magától feljött, a leragasztás ellenére.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#62434) runner 125 válasza ALI_G (#62423) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi az infokat!

mod. Gondolom ha fűtéscső nem fog alul menni, akkor hővisszaverő fóliára nincs szükségem, igaz? Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#62435) ALI_G válasza runner 125 (#62434) üzenetére


ALI_G
veterán

Én talán akkor is hővisszaverőt használnék. Kevesebb lesz a hőveszteség. De kitudja, úgy lehet semmit nem ér ha nem padlófűtés van :)

[ Szerkesztve ]

(#62436) philoxenia válasza updog (#62432) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez nem jó? vagy ez?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#62437) runner 125 válasza ALI_G (#62435) üzenetére


runner 125
nagyúr

Okés, megfontolom.

Másik dolog.
A fűtésvezérlést korszerűsíteném még. Gázkazán van, illetve egy vegyestüzelésű, bár utóbbi régóta nincs használva.

Kinéztem az alábbi Honeywell Wifis zónamenedzsert, plusz hozzá az alábbi radiátorszelepeket. Szükség van még más eszköz beszerzésére is a rendszer tökéletes működéséhez?
Ez egy másik típus, itt írnak még a kithez egy "BDR remlémodult". Ez feltétlenül szükséges, meg kell vennem külön?

Illetve a Honeywell ezen szériás termékei ajánlott kategóriát jelentenek? Vagy mely márkákból érdemes még válogatni ebben az árkategóriában? Wifi képesség, és ezen kategória alapfunkciói mindenképpen szükségesek.

Köszönet!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#62438) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Tavaly beszerelt műanyag bukó-nyíló ablak nem akar nyílni.Csak nagyon picit és utána megakad...
Mi lehet a baja?Le lehet ezeket emelni könnyen?Megnézzem én elsőre vagy hívjam ki azokat akik beszerelték anno?
Bukó részével nincs baj.

Thx.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#62439) Met válasza Orlin (#62438) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha garis még akkor hívd ki azokat akik beszerelték.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#62440) Orlin válasza Met (#62439) üzenetére


Orlin
addikt

1 év jótállás és 6 év garancia van rá.De pontosít mert ezt az ablakot 2015.11.06-án szerelték.Így elvileg az egy évből kicsúsztunk.De a 6 évben még benne vagyunk. :U

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#62441) AndrewBlase válasza Orlin (#62440) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nem tartom valószínűnek, hogy az ablakbeállítás beletartozik a garanciába, de egy próbát tehetsz, nincs vesztenivalód vele. :N

Miért mindig én???

(#62442) ALI_G


ALI_G
veterán

Zuhanyfolyókarácsot szeretnék gyártatni méretre. Tudtok ilyen céget akik ilyennel foglalkoznak?

(#62443) Morris válasza AndrewBlase (#62441) üzenetére


Morris
veterán

Beletartozik.

(#62444) Met válasza AndrewBlase (#62441) üzenetére


Met
Topikgazda

Garis még? Igen. Működik rendeltetés szerűen? Nem.
Inkább a szerelő piszkálja először ha van rá lehetőség:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#62445) #03969024 válasza canniball (#62417) üzenetére


#03969024
törölt tag

Kőzetgyapot. Az üveggyapot nedvesség hatására összeesik.

Runner
ITT írtam hasonló témában. Ha jól látom, a Honeywell csak a vezérlő, ahhoz még motoros zónaszelepek is kellenek. Nem hinném, hogy gázos rendszerben igazán jól működne. Elektromos fűtéssel biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#62446) AndrewBlase válasza Morris (#62443) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

és Met:

Bár nekem vannak kétségeim efelől, de nektek legyen igazatok! :K :R

Nyilván célszerűbb, ha a gyártó/beépítő cég (szak)emberei végzik az utánállítást. Ők tudják, hogy hova kell nyúlniuk, mit kell tekerniük, hogy ismét jó legyen az ablak.
(Csak nehogy az süljön ki belőle, hogy "nem rendeltetésszerűen volt használva", beb@cta a huzat/csimpaszkodtak rajta/álló nap sarkig volt tárva, és hasonló kifogásokkal hárítsák a garis javítást. :U )

Miért mindig én???

(#62447) Orlin válasza Met (#62444) üzenetére


Orlin
addikt

Meg néztem is hogy nem olyan egyszerű,mint a régi fa ablakoknál,hogy lekapom óztán jó napot. :DD
Ez az ablak pont szinte alig volt használva max bukóra volt nyitva ,ma akartam kinyitni és elakad.
Bár a céggel nekem is vannak fenntartásaim és azért is nem keresem őket szívesen.Tavaly még volt egy beígért két kisebb ablak cseréjük amit végül nem vállaltak ,pontosabban elsunnyogtak és nem reagáltak az email-re és amikor telefonon kerestem őket akkor is kamuztak.Aztán másokkal csináltattam meg.

Más.Nívó kerítéssel van valakinek tapasztalata?Esetleg műanyag kerítésekkel?Már teljesen beleástam magam a témába és el is merültem annyira hogy már nem tudom milyen is legyen. :DD
Oldalra is kellene kerítés még a szomszéd felé kb 45 méter hosszban.Ezt szerintetek ki lehet hozni max 300 000-ből?Sajnos a szomszéd feléről nem tudunk dolgozni (mert egy f#sz) így kellene valami trükkös megoldás.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#62448) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv! Fürdőszoba felújítással kapcsolatban megint lennének kérdéseim! Voltunk fürdőszoba szalonba. Őszintén elborzadtunk az áraktól! Hol és milyen márkájú aszimetrikus kádat érdemes venni, ami mondjuk nem wegy 30ezres praktikeres, de nem is 100ezer feletti kád? Csaptelepben én a klúdit ismerem, amit jónak ismerek minősgéi is de megfizethető! Erről mi a véleményetek? Kádlábbal kapcsolatban azt mondta a burkolóm, hogy ne vegyek hozzá, mert instabil és dubörgő lesz a kád! Itontéglával mondta kirakni és beépíteni, viszont, ha nem veszek kádlábat elvész a gari azt mondták a boltba! Köszönöm a válaszokat előre is!

Battletag: hojszi#2983

(#62449) YAS-dude válasza Intel fan11 (#62448) üzenetére


YAS-dude
őstag

Kludi helyett inkább Mofém, ha a Grohe/Hansgrohe drága. A kád beépítéssel kapcsolatban igaza van a burkolónak is, meg a boltnak is.

[ Szerkesztve ]

(#62450) dh66e válasza Intel fan11 (#62448) üzenetére


dh66e
veterán

kell a láb is meg az ytong is.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.