Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#62601) ALI_G válasza n@p@lm (#62596) üzenetére


ALI_G
veterán

Nem. De errol a bigyorol is csak egy oraja hallottam eloszor :)
Nem olcso, annyit tudok. De egy lampat ne kelljen mar ilyenre rogzitenem :)

Mi a neve ennek?

[ Szerkesztve ]

(#62602) Siriusb válasza csemberlen (#62599) üzenetére


Siriusb
veterán

Így is, úgy is fel kell tárnom a régi csövet, bontást, burkolást nem úszom meg. Egyébként kb. 3-4 méterről van szó. Szerintem gazdaságosabb, mint egy vízvezetékszerelőt megfizetni. Gondolom ez a fajta szerelés is kibírja, ha be van falazva, nem?

(#62603) n@p@lm válasza ALI_G (#62601) üzenetére


n@p@lm
őstag

Kopos kez.
Én erre raktam az összes lámpát, kapcsolót, dugaljat, nem a szigetelésbe taknyoltam bele mint sok szakembőr villanyszerelő.

(#62604) Lipton válasza Intel fan11 (#62600) üzenetére


Lipton
őstag

Ott a vegen a :)

Ferike81 ertette...

[ Szerkesztve ]

(#62605) Intel fan11 válasza Lipton (#62604) üzenetére


Intel fan11
őstag

De, akkor ebbe mi a buli? Fürdésnél ez, akkor nem jó, mert több idő mire meg telik a kád vízzel? Akkor tusoláshoz jók ezek a víztakarékos csapok? Mert fürdésnél, akkor tovább tart megtölteni a kádat nem?

Battletag: hojszi#2983

(#62606) ALI_G válasza n@p@lm (#62603) üzenetére


ALI_G
veterán

Legközellebb majd okosabb leszek. :R

(#62607) AndrewBlase válasza Intel fan11 (#62605) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Én annak idején "elcsábultam", és vettem egy vízmegtakarító szettet, azaz mindenféle vízvételi helyre perlátort.
Mosdó, mosogató+ zuhany. Kádra értelemszerűen nem vettem.
1.) Mosdó: Felraktam, használtam. Érezhetően kevesebb víz jött a csapból. Olyannyira, hogy kb 2× annyi ideig folyattam, hogy a kezemről a szappanhabot le tudjam öblíteni. Kösz, nem, inkább vissza levettem.
2.) Mosogató: Felső elrendezésű 5 l-es vízmelegítő van a konyhában. Felraktam ezt a bigyót, és a hideg! vízcsapot megnyitva elkezdett szürcsögni, zörögni, a csaptelep szárát (és ezáltal a benne folyó vizet is) felforrósította! Úgy b@ctam ki, hogy csak úgy koppant.
3.) Zuhany: Szeretek hosszan elidőzni a zuhany alatt, és közben természetesen folyatom a vizet. Felszereltem ide is. Kevesebb vizet enged át, viszont nem annyira, hogy az zavaró legyen, így itt bevált. Egyedül itt használom.

Ilyen célra kb bármelyik vízszerelési boltban kapsz párszáz Ft-ért perlátort.

Miért mindig én???

(#62608) Lipton válasza Intel fan11 (#62605) üzenetére


Lipton
őstag

Persze, mosogatni, kezmosasra jo.

[ Szerkesztve ]

(#62609) canniball válasza AndrewBlase (#62607) üzenetére


canniball
nagyúr

1. Mosdó. Én ilyen problémát nem tapasztaltam. Igaz nálunk a gyári perlátor van fent.
2. Mosogató. Nem vagyok biztos benne, hogy egy nyílt rendszer működésébe szabad ilyen módon beavatkozni...
3. Zuhany. Létezik zuhanyfejre perlátor? Szerintem az más valami lesz.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#62610) philoxenia válasza Lipton (#62608) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sebes lesz a kezed és csikargatja az edényeket is. :U

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#62611) Intel fan11 válasza canniball (#62609) üzenetére


Intel fan11
őstag

Meg mindig nem tiszta miert jo ez a kisebb viz fogyasztasos buli. Ez olyan mint a picipez lici munka szindroma! Ha jol ertem akkor kitudom tekerni a perleatort a vegebol ha nem tetszik vagy letezik meg enelkul kaphato csaptelep?

Battletag: hojszi#2983

(#62612) buherton válasza buherton (#62454) üzenetére


buherton
őstag

UP

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#62613) AndrewBlase válasza canniball (#62609) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Mosdóba én is visszaraktam a gyári perlátort. Ami nem jött be, annak azt hiszem 6l/perc átfolyást írtak.

Nem biztos, hogy azt is perlátornak hívják. Nevezzük inkább vízmennyiségcsökkentőnek, a'la keresztmetszet-szűkítő. :DD

Nem tudtam most hirtelen leszedni a helyéről, mert ragaszkodik a zuhanycsőhöz, de így néz ki.

Egyébiránt az azóta megszűnt (vajon miért? :Y ) vizmegtakaritas.hu oldalról lett rendelve, kis víz megtakarító szett néven.

szerk:
Meg is találtam a vaterán.

(#62611) Intel fan11 Azért "jó", mert ha nem figyelsz arra, hogy pl fogmosás közben elzárd a vizet, akkor legalább kevesebb folyik el. Ergo, kevesebbet fizetsz. Egyébként kapható kisebb/nagyobb áteresztő-képességű perlátor. Meg persze használhatod anélkül is.

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#62614) föccer válasza Intel fan11 (#62611) üzenetére


föccer
nagyúr

mert afrikában szomjan halnak a gyerekek.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#62615) fasyrt válasza buherton (#62454) üzenetére


fasyrt
őstag

Imho:

Tüzolto oda megy be vesz eseten, ahova akar (es tud). Szerintem attol, hogy bereled, meg meg kell felelni a szabalyoknak. Nalunk anno ugyanebböl kifolyolag a folyoso kulcsabol kellett egy peldanyt a gondnoknal es a közös kepviselönel hagyni.

Fenyatereszto: müanyag, vagy üveg.
Üveg: draga, valami barom ugyis betöri.
Muanyag: gyulekony.

(#62616) #33253120 válasza n@p@lm (#62603) üzenetére


#33253120
törölt tag

Meg MDZ.... A lámpa árához képest lófütty...
Csak sajnos van pár olyan szaktárs aki űrtechnológiaként ajánlja be, űrtechnológiás áron.

(#62617) Intel fan11 válasza föccer (#62614) üzenetére


Intel fan11
őstag

Jo ertem en! De cseszhetem ha kevesebb vizzel nem jon le a retek a kezemrol! Furdeshez meg ugyanugy 2 hekto vizet hasznalunk csak tovabb tart! KonyhBa meg teli akArom egedni a fazekT vizzel! Ez nem viz vedelem hanem idopazarlas!

Battletag: hojszi#2983

(#62618) canniball válasza Intel fan11 (#62611) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, ki tudod tekerni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#62619) ALI_G válasza Intel fan11 (#62617) üzenetére


ALI_G
veterán

Szerencsere eldontheti az ugyfel hogy hova szeretne perleatoros csapot ;)

(#62620) DeFranco válasza ALI_G (#62619) üzenetére


DeFranco
nagyúr

de ez akkor is felháborító :Y

hát nem érted? több idő alatt tölti meg a kevesebb víz az ugyanakkora kádat... meg kemtrélezett vízzel kell kezet mosni...

(#62621) VIPowER válasza AndrewBlase (#62613) üzenetére


VIPowER
senior tag

Mosdóba , mosogatóhoz ilyet vettem kb 2 éve (5 L-est). Azóta is szeretem őket.

[ Szerkesztve ]

(#62622) Land


Land
veterán

Üdv!

Tudtok ajánlani tartósabb, jó minőségű laminált padló márkát/fajtát?
A 18 nm-es nappaliban fogjuk cserélni a panel lakásunkban. A színverzió nagyjából megvan, de képek alapján nehéz megmondani, hogy melyik gagyi és melyik korrekt.
Pl Praktikert néztük, de sok helyen lehet venni laminált padlót.
Mindenképp 8 mm-est nézzünk?

Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#62623) buherton válasza fasyrt (#62615) üzenetére


buherton
őstag

Konkrétan az ügyvezető ajánlotta ezt az utat.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#62624) Morris válasza Intel fan11 (#62617) üzenetére


Morris
veterán

Majdnem túlreagáltad ezt a csaptelep kérdést. :D
Vegyél hansgrohe/grohe-t és örülj. Sokkal minőségibb mindegyiknél. És annyival nem drágább.

(#62625) Intel fan11 válasza Morris (#62624) üzenetére


Intel fan11
őstag

Én ahogy nézelődtem kb dupla annyiba kerül a grohe/hansgrohe mint a mofém! Ér annyit?

Battletag: hojszi#2983

(#62626) Intel fan11


Intel fan11
őstag

[link]

Ezt a boltot ismeritek? Jó áron vannak itt a kádak? Mennyire megbízható hely?

Battletag: hojszi#2983

(#62627) Met válasza Intel fan11 (#62626) üzenetére


Met
Topikgazda

Mi is webshopból vettünk kádat, niagara wellness-t, soha többet...boltba bemész megnézed, megtapizod stb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#62628) Morris válasza Intel fan11 (#62625) üzenetére


Morris
veterán

Igen.

(#62629) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Aki villanyszerelésben (és ezek költségeiben) jártas, tudna segíteni? Ez a nappalink:

Amit szeretnék, hogy a nappali közepén lévő lámpát (3 ágú) arrébb rakni valamerre, mert projektort szeretnék feltenni a falra, és pont útban van a lámpa, illetve az ebédléasztal fölé (bal felső rész) szeretnénk tenni egy lámpát (piros karika), mert ott elég homály van, nem világít rendesen oda a nappaliból a lámpa. A kapcsolók az ajtó mögött vannak, nyíllal jelölve. A nagyszoba lámpa egy két kapcsolós kapcsoló egyik gombjára van kötve, a másikra lehetne az új lámpát. Szóval mennyibe kerülne nekem hozzávetőleg ez a munka egy szerelő által? (Nyilván ehhez vésni kell a falat, hogy kábelt húzzanak az asztal fölé, és a kapcsolóhoz.) Azért érdekelne a költsége, mert pár tízezerért tudnék szerezni egy olyan projektort (a jelenlegi cseréjével), ami távolabbról vetít ugyanakkora képet, és akkor nem kéne mozdítani a lámpát, és nincs szükség erre az egész munkára.

(#62630) eszmilan válasza Gabesz87 (#62629) üzenetére


eszmilan
tag

Panel mennyezetét nem fogja vésni a villanyász, tehát vagy kábelcsatorna, vagy tapéta alá rejtett vékonyka kábel menne a lámpákhoz. Ha a kapcsolók tényleg ott vannak, ahova az ajtó nyílik, az baromi rossz helyen van, mert ha jössz be föntről, akkor az ajtó lapjától nem tudod felkapcsolni a villanyt. Anno nekem is volt egy helyen ilyen melléképületben, ahol nem lehetett nyitott ajtónál lámpát kapcsolni, első dolgom volt, hogy azt átraktam.

Én anyag+díj kb. 30-50 ezer forintra saccolom, ebből kb 10-15 az anyag max.

(#62631) Gabesz87 válasza eszmilan (#62630) üzenetére


Gabesz87
addikt

Festett fal van, nem tapéta, és nem panel, hanem tégla. Tudom, hogy hülye helyre rakták a kapcsolókat, a kivitelezőnél lehet reklamálni. Én is át akartam rakatni, de igazából 10 év alatt már megszoktam. Ütköző van az ajtónak, úgyhogy nekicsapódni nem tud, az ajtó meg folyosóra nyílik, ez nem a lakás bejárata.
:Y Hát ez kva sok. Ha valóban ennyi, akkor inkább eladom a jelenlegi projektoromat, és 10-20e Ft ráfordítással veszek másikat (vagy akár német amazonról még kevesebbért is) Lehet, hogy azért 1-2 embertől kérek ajánlatot.

(#62632) Gabesz87 válasza eszmilan (#62630) üzenetére


Gabesz87
addikt

Köszönöm egyébként a gyors választ!

(#62633) Intel fan11 válasza Met (#62627) üzenetére


Intel fan11
őstag

Mi ezt a tipust neztuk ki furdoszalonba csak itt w
28 ezer ftal olcsobb mint ott! Ravak rosa 2 elso latasra szerelem volt nagyon tetszik! Szoval nem vakloves lenne. Sztem er 90 ezer ftot. Vagy nem?

Battletag: hojszi#2983

(#62634) eszmilan válasza Gabesz87 (#62631) üzenetére


eszmilan
tag

Bocs, valamiért panelnak olvastam. Hát úgy számolj, hogy egy szakember egy napra 15-20 ezernél kevesebbért nem megy el. Villanyászok minimum ketten szoktak lenni. Ha vés meg szerelvényezik, akkor minimum egy de inkább két nappal számolj. De a lényeg, hogy biztos nem 10 meg 20 ezer forint lesz. Persze össze lehet gányolni is, úgy olcsóbb.

(#62635) updog válasza Intel fan11 (#62633) üzenetére


updog
senior tag

Mi náluk vettük a Ravak Avocado kádunkat, eredeti(nek tűnik), egy éve bent van, masszív (pici felületi hibával kibírta, hogy burkolás közben két betondarab beleesett két méter magasról), vastag, szép, és adják a 10 év garit. Mondjuk amikor kihozták, egy VISSZÁRU - SELEJT papírt találtam benne, azt mondták hogy máshonnan eshetett bele :DDD

De előtte mi is bementünk a Ravakba, ahol meg tudtuk nézni, feleségem beleült, stb.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#62636) eszmilan


eszmilan
tag

Van valakinek esetleg tapasztalata, hogy ha gipszkarton álmennyezetnek egy részét el szeretném bontani úgy, hogy a többi megmaradjon, és később vissza lehessen javítani, akkor hogy érdemes nekiállni, hogy ne szakadjon/törjön/repedjen le az egész?

Ez egy kb. 1,5 m széles fürdőben van, a faltól kb 60 cm-ert kellene kiszedni. Körbe a falon fut a profil, illetve vannak kereszttartó profilok is.

(#62637) canniball válasza Gabesz87 (#62629) üzenetére


canniball
nagyúr

A legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás ha keresel egy ismerőst aki otthon már szerelt villanyt és kábelsínben elhúzza neked a vezetékeket.
Ha viszont a legtutibb és legesztétikusabb megoldást keresed akkor eszmilan kolléga lehet még keveset is írt. Gondolj bele: vésés, kábelezés, helyreállítás, festés...nem olyan kis meló az még ha annak is tűnik. Arról nem is beszélve hogy milyen felfordulással jár.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#62638) föccer válasza eszmilan (#62636) üzenetére


föccer
nagyúr

Pontosan a CD profilok középvonalában kellene bemetszeni a kartont, miután a fennmaradó rész külső felét megcsavaroztad. V alakban csinlhatod a bemetszést. Egészen a profilig kell vágni és akkor egyszerűen lejön a GK lap. A munka elvégzése után felcsavarozod, gipszeled, javítod a festést. Valamennyire meg fog látszódni a javítás, mert a vágott részen nincs megmélyítve a karton.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#62639) DeFranco válasza Gabesz87 (#62629) üzenetére


DeFranco
nagyúr

10-20k körül senki nem fogja neked megcsinálni mind a két munkát. a lámpa átmozgatása az egyszerűbb, ott csak arrébb kell sinezni vagy vésni pártíz centit és toldani a vezetékeken (legalább is én laikusként így képzelem) nem kell komplett újrakábelezés.

a másik helyre meg egy (akár irányított) állólámpát tennék, sok fejfájástól megkímélne.

(#62640) Gabesz87 válasza canniball (#62637) üzenetére


Gabesz87
addikt

Úgyis festést tervezünk nemsoká, meg a most vásárolt házimozi miatt teljesen át kell rendezni. Egyébként volna a családban, párom oldaláról olyan, aki talán meg tudná csinálni, amolyan 1000 mester szerű, na de sajnos általában "olyan" is a munkája :D Nem tudom, mi legyen. Ahogy írtam, talán 1-2 szakitól kérek ajánlatot, meglátom mi mondanak. De lehet, hogy nem lesz belőle semmi, és tényleg olcsóbban megúszom, ha eladom a projektoromat, és veszek egy olyat, amit oda tudok tenni, ahol nincs útban neki a lámpa. Köszönöm mindenesetre!
Amúgy mi a "legtutibb, legesztétikusabb megoldás" amit emlegettél? :)

(#62641) canniball válasza Gabesz87 (#62640) üzenetére


canniball
nagyúr

Hát az hogy hívsz szakit aki kivési és profin átkábelezi neked, majd egy másik mestert aki javít és fest. Viszont mint említettem ez szerintem nem lesz kispénzes móka. Mondjuk ha a festés amúgy is aktuális akkor legalább ez a része nem plusz költség. Bár ha lesz festés akkor én előtte mindenképpen megcsináltatnám a villanyász munkát, szvsz jobb most megoldani mint a következő festésig szenvedni egy félig-meddig megoldással.
De minden kiderül ha kapsz ajánlatokat.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#62642) Gabesz87 válasza canniball (#62641) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, persze, ezért is gondolkodom rajta, mert régóta szeretnénk megoldani azt, hogy az ebédlő asztal fölött is világítson valami, és ha most úgyis festünk, akkor egyúttal ezt is meg lehetne csinálni.

(#62643) ALI_G


ALI_G
veterán

Elkaptam ezt a szuper spin scrubber ajánlatot a tvben, ami lényegében egy akkus csavarbehajtó és egy polírozó fej :)

(#62644) csemberlen válasza eszmilan (#62634) üzenetére


csemberlen
őstag

tárgytalan, elhangzott

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#62645) gerisz23 válasza Gabesz87 (#62640) üzenetére


gerisz23
őstag

Esetleg kőtődobozokat nézd meg hol vannak,ha estleg kapcsolók is átlennének helyezve.Amúgy mnfallal csinálnám mindkét lámpát.
Árat mindenképp helyi szakitól kérj,ránézésre a legegyszerűbb megoldással 4-6 óra munka az egész 1embernek.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#62646) eszmilan válasza föccer (#62638) üzenetére


eszmilan
tag

Ezzel az a gond, hogy amit levennék lapot az az oldalain is fel van csavarozva a falakon futó profilhoz is, nem csak a kereszt cd-hez. Azon kívül sajnos azt sem tudom, hogy hol megy a cd. Az nem gond, ha maga a lap széttörik, csak a váz jó lenne, ha nem esne szét.

(#62647) föccer válasza eszmilan (#62646) üzenetére


föccer
nagyúr

UD-ből is ki lehet csavarozni a falak mentén. Keresd a csavarokat a GK lapon. Csak a legprovibb festők tudják úgy elglettelni, hogy ne lehessen észre venni. Ha nem gond, hogy törik, akkor kopogtasd ki a célterület közepét és ott bontsd meg, vagy fúrj fel egy körkivágóval. Középről elindulva meg fogod találni a körben lévő profilokat.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#62648) r.levente75 válasza eszmilan (#62646) üzenetére


r.levente75
addikt

60cm -t szedsz le akkor ezen belűl vágj ki egy darabot és nézzél fel.

(#62649) Intel fan11 válasza updog (#62635) üzenetére


Intel fan11
őstag

[link]

Itt olcsóbb 5 ezer fttal! Hogy van ez amúgy, hogy szalonba listás áron kínálják itt meg pl 28 ezer fttal olcsóbb?
Mondod selejtes papír volt a papírok közt. Esetleg ezeknek van bajuk?

Battletag: hojszi#2983

(#62650) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Nyílászárót (ablakot) cseréltetnénk panelban Budapesten (IV. kerület)

1) Tudtok esetleg most erre vonatkozóan állami támogatásról (vagy hogy lesz-e a közeljövőben)?

2) Tudtok esetleg ajánlani jó szakembert?

Köszi,
Mosqu!to

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.