Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#61951) föccer válasza Morris (#61950) üzenetére


föccer
nagyúr

Jó gyorsan. :D

Fal csatlakozásnál esetleges hőhídra figyelj, illetve ha lesz elő tető, annak a leendő tartó oszlopához nem árt némi vasalat, amolyan teher elosztás végett. Küldj pár képet.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#61952) Csabroncka


Csabroncka
addikt

A tanácsotokra lenne szükségem!

Adott egy XI. kerületi panel terasz, ami félig a városra és a -Gellért-hegy/Sashegy párosra néz, ezért aztán szeretném a pakoláson kívül inkább aktívan bevonni a nappaliba és a nyitott tér használatba.

Na most aki Budapesti az tudja, hogy azért ebben a szépséges rengetegben erősen retkelődik minden a kültéren.
A kérdésem az, hogy nagyon tetszik a WPC burkolat, de attól félek hogy nehezen tisztítható (például egy kőhöz képest) és a pórusokba beleül a fekete retek és nem tudom szépen felsikálni - jól gondolom, vagy ennél könnyebben tisztítható a WPC?

"in medias res"

(#61953) Morris válasza föccer (#61951) üzenetére


Morris
veterán

Jelenleg törmelékkel vam megpakolva a közép rész. Az marad is. Esetleg föld helyett sóder ágy megy bele.
Képet 2 nap múlva tudok csinálni, mert holnap sötétben megyek melózni és sötétben is érek haza.
De lesz.

[ Szerkesztve ]

(#61954) SzlobiG válasza föccer (#61949) üzenetére


SzlobiG
félisten

Köszi az infót nem hiába kerül ennyibe, maradunk a baumit estrichnél. :R

(#61955) föccer válasza SzlobiG (#61954) üzenetére


föccer
nagyúr

Mennyi kellene belőle?

ps: ja, most már rettegjen itt a topikban mindenki, muhaha, végetek van. :D

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#61956) Met válasza föccer (#61955) üzenetére


Met
Topikgazda

Asszem be lesz betonozva a topic :U

;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#61957) dh66e válasza Met (#61956) üzenetére


dh66e
veterán

Nem kell félni ha rosszalkodik megy a mixerbe. ;]

(#61958) ALI_G


ALI_G
veterán

Kertésznek kellett volna mennem. Kaptam árajánlatot komplett kertre, 1,5M :Y

(#61959) SzlobiG válasza föccer (#61955) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kb 3 köbméter kell, a héten lesz meg hogy pontosan mennyi, tehát 75 zsák 40 kilós Baumit.

Pumix sajna túl drága lenne, számolgattam. Így felvisszük a keverőt meg az esztriket azt úgy betonozzuk le.

(#61960) föccer válasza SzlobiG (#61959) üzenetére


föccer
nagyúr

A 3 köbméter az közelebb lesz a 158 zsákhoz, csak szólok. 1 liter anyag nem 1 kg. ezekből az estricekből 2100 kg száraz anyagot számolhatsz 1 m3-nek.

Hol lenne a betonozás és pontosan mit akarsz csinálni?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#61961) ALI_G válasza Morris (#61950) üzenetére


ALI_G
veterán

Nekünk most csináltak. 15 cm sóder alap, szegélykővel körberakva zsalunak, a fallal érintkező résznél szigetelve egyik részen XPS, a terasz ajtó alatt ytong tégla + valami vízzáró réteg. A sóderre 15-ös heggesztett háló, erre 10 cm esztrich beton + körbe ez a sárga szigetelő szivacs.
br. 10k/nm
A beton leejtésére kell nagyon figyelni. Nekünk nem sikerült, egy kis tócsa marad közel a széléhez. Erre még várom az ötleteket, hogy érdemes-e padloponnal vagy hasonlóval próbálkozni. Esetleg belemarok egy vékony nútot (kb 30 cm-nyi kellene), hogy lefollyon a víz. Mi fa teraszburkolót fogunk lerakni.

(#61962) DeFranco válasza föccer (#61960) üzenetére


DeFranco
nagyúr

félek tőle hogy valahol a harmadik és a nyolcadik között a panelban...

(#61963) föccer válasza DeFranco (#61962) üzenetére


föccer
nagyúr

Leginkább az az érdekes, hogy helyileg hol (Budapest, kerület), kell-e behajtási, van-e lehetőség bevinni nagyobb teherautóval anyagot, van-e hová borítani.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#61964) Lipton válasza SzlobiG (#61959) üzenetére


Lipton
őstag

Pontosan mi van ebben benne?

(#61965) canniball válasza #03969024 (#61854) üzenetére


canniball
nagyúr

Szóval vezetéken kapcsolja a felfűtést. Köszi!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#61966) Morris válasza ALI_G (#61961) üzenetére


Morris
veterán

Majd felvázolom hogy nekem hogy lenne. Úgy egyszerűbb elképzelni.

(#61967) #33253120 válasza Met (#61956) üzenetére


#33253120
törölt tag

Én azon csodálkoztam, hogy a betonból nyomtatott házas cikknél nem jelent meg. ;]

(#61968) SzlobiG válasza föccer (#61960) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor lehet rossz volt a matekom? :)

Újra számolva: Anyagszükséglet kb. 20 kg/m2 1 cm rétegvastagságnál. (baumit szerint)

Nekem 5cm kell, durván 40 m2-re ez 4 tonnát jelent. Jól számolom?

Asszem már beszéltük egyszer aljzat betonozás lenne, dunaújvárosba második emeleten.

(#61969) ecaddsell válasza DeFranco (#61937) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

A vizes helységek érintésvédelme sávokra van osztva, itt érdemes nézegetni:
http://villanyszerelo.forum.hu/index.php?topic=515.0
Az én olvasatomban ezek nem igazán szabályos megoldások, mindenféleképpen érzékeny Fi relével (hibaáram védő kapcsoló) védeném ha más megoldás egyáltalán nincs.
Aztán van még a csodás EPH történet is...

(#61970) gerisz23 válasza ecaddsell (#61969) üzenetére


gerisz23
őstag

Fi-relét tehetsz rá,de akkor azt kell eldönteni hogy melegvizet akar-e a kérdező.Kicsit bepárásodik-be is fog-a boyler alja és nyomja is le a Fi relét.Masszív eph illetve földelés kell.Nemrég vettem házat,nekem is a kád sarkánál van a boylerem,egy előnye van hogy vízkőtelenítésnél könnyű leengedni a vizet.Otthon vagy 30 éve kád fölött van a boyler.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#61971) pjen válasza gerisz23 (#61970) üzenetére


pjen
félisten

Szinte mindenhol ott van.Régen rengeteg házban a fém vízvezeték csövet használták földelésnek,nem volt csillag pontos EPH és Fi relé+mindenhol Al vezetékék,mégsem volt népbetegség az áram ütés.

(#61972) föccer válasza SzlobiG (#61968) üzenetére


föccer
nagyúr

Jajo igy mar emlekszem. Inkabb 2100 az anyagigenye. Ha jol saccolom ~ez 4,2 to, 110 zsak, 150k korul van.

Bebattyogsz a Duna-drava dunaujvarosi betonuzemebe kersz 60%-40% aranyban kevert homok-4/8 kavicsot. 2to/m3 mennyiseg. Ha a Kiss Gyurit megudvarolod akkor rakodogep kanalba leszedik es felre rakjak az uzembe. Ez kb 15k a 4 to. Viszel zsakot bezsakolod felhordod. Veszel cem ii/b-s 42,5 n vagy cem ii/am (v-ll) 42,5 n cementet. 600 kg eleg az egeszhez. Ez 30k a zsakokkal egyutt az egesz 50k-bol megvan.

Ha bent vagy az uzemben keresd meg patrikot es kerj tole egy kis adalejszert. Hivatkozz ram.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#61973) ecaddsell válasza gerisz23 (#61970) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

A Fi relét nem rá, hanem elé tenném. Párásodás elleni tippek: zsugor PVC, tömítő gumi stb. Nem normális, hogy üzemi vezető nem szigetelt csatlakozásához vízpára csapódik le.
Ha nincs meg az EPH lehet széttúrni a fürdőszobát...(ekkor meg nem kizárt lehet találni jobb helyet is).

Eddig a legötletesebb (legdurvább) amit láttam, az a szomszédos WC-ben fektetve a plafonra tett bojler (szóval ennyit a könnyű leengedésről a vízkőtlenítéshez).
Egyébként szüleimnél is a kád fölött volt a bojler, meg nekünk is van olyan (nem igazán használt) fürdőszoba ahol így van, de ettől ez még nem lesz szabályos megoldás a jelenlegi szabályok szerint.

(#61974) DeFranco válasza ecaddsell (#61973) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez az eph ez mi pontosan és miért kell hozzá széttúrni a fürdőszobát?

FI relé van a lakásban, földelés is rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#61975) Met


Met
Topikgazda

A konyha és az előszoba egybe lett járólapozva ezért a küszöb fel lett szedve de az ajtófélfát nem javították ki. Alul olyan 10-15 mm hiányzik a fából. Így vettük a lakást.
Mostanában festeném az ajtófélfákat, alul ki szeretném javítani, az mennyire gány megoldás ha kinyomom purhabbal, levágom a felesleget és neoflexxel kijavítom majd festem?
Nincs kedvem fát farigcsálni.
Ajtó nincs.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#61976) dh66e válasza Met (#61975) üzenetére


dh66e
veterán

Az nagyon gány.Lehet kapni külön tokot miért nem dobsz be egyet?

(#61977) ecaddsell válasza DeFranco (#61974) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Ha a Fi relé a bojlered is védi, ami ha vezérelt (aka éjszakai) áramról megy nem biztos, akkor nem kell különösebben aggódj.
Az EPH dióhéjban (nem egyszerű történet, részleteiben nem is tudnám leírni) kb. arról szól, hogy mindent, ami között veszélyes potenciálkülönbség lép fel össze kell kötni (tip. 6-os MKh, azaz sodrott vezetővel).
A helyzet akkor tud eldurvulni, ha pl. a lefolyót is be akarod kötni fém közdarabbal.

Néhány link:
http://www.mernokkamara-gyor.hu/uploads/files/2013/Epuletvillamossagi_ismeretek___eloadas/Hogyan_kell_kialak_tani_EPH_h_l_zatot.pdf
http://villanyszerelo.forum.hu/index.php?topic=59.0

(#61978) pjen válasza ecaddsell (#61973) üzenetére


pjen
félisten

A Fi relét senki nem teszi rá a bojlerre.Előtte van általában a kiselosztó táblán.Viszont ha sokáig fűrdesz a párától nyugodtan lehet 30mA szivárgás a kapcsok között és a Fi már le is ment.Ugyanez lehet öreg mosógépeknél,konyhai elszívónál,stb.

(#61979) DeFranco válasza ecaddsell (#61977) üzenetére


DeFranco
nagyúr

és ezt az eph-t a bojler beépítése vagy annak a kád fölé helyezése különösen szükségessé teszi?

mellette megy egyébként egy gázcső, nem tudom ez előny-e ebből a szempontból.

rajzolok majd, de az a helyzet, hogy nem nagyon van más hely elhelyezni. a mostani átfolyós gázos helyére nem mehet, mert ott nem férne el egy 50 centis henger sem, ha még a konzol miatt kintebb kerülne, akkor még annyira sem férne el.

bonyolítja a helyzetet a meglévő gázcsőkígyó ami közlekedik a falakon, behatárolva a lehetőségeket.

klasszikus régi társasház elrendezés, fürdőszoba szív a helykihasználással. viszonylag hosszú hasáb, oszd fel a hossz mentén négy negyedre. az első negyed az ajtótól teljes-széles, itt van a wc, a falon tartály, a fal mögött kémény (ez nem lesz valszeg kibéleltetve). ha a tartályt le is venném (nem tudnám szerintem, mert nincs elég hely a kagyló mögött a tartálynak) akkor is mögötte kémény van, nem tömör fal, és kb. 230-240 magasságban gázcső fut, tehát egy egy méteres bojler nekem mellkasig érne wc használat közben és "alá" kellene beülni.

a következő negyed szűkebb, mert ott beékelődik a fürdőszobába a strang, itt van a vízmelegítő, alatta a mosógép, meg mellette a mosdó. ideális itt lenne a bojler a meglévő kiállások miatt is, de itt pont szűk a fürdő szélessége.

a "felső" két negyed a fürdőkád meg mellette kb. ugyanannyi hely a szemben levő falig. itt fel lehet menni egészen a plafonig akár, nincs gzácső vízszintesen (270-es belmagasság van)

megoldás lenne még egy kisebb tartály, de ahogy nézem nem sokat nyerek 30% víz beáldozásával sem. a szűkebb részen a faltól max. bruttó 50 centi helyem van, több egy centivel sem, magasságban pedig max. 110 cm bruttóban, különben a mosógépet sem tudjuk felnyitni. már ez is vállbehúzós lenne, de ez sem elég ahogy nézegetem a bojler méreteket. 120 literessel szeretnénk tervezni nagyon ujjharapósan belefér a 80 de ha egy mód van rá elkerülnénk.

[ Szerkesztve ]

(#61980) SzlobiG válasza föccer (#61972) üzenetére


SzlobiG
félisten

Van kedvezményem szóval olyan 110k körül lenne a zsákos baumit.

Fater ugyanezt tanácsolta sóder és külön megveszem a cementet sokkal olcsóbban jövök ki kb a fele. Hmm meglátjuk köszi a segítséget. :R

(#61981) ecaddsell válasza pjen (#61978) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Nem is én írtam, hogy a bojlerre kell tenni, nekem csak feltűnt a pongyola fogalmazás.
Egyébként a 30mA a max, valójában tip. ennél kevesebb is elég (pl. 20-25mA).
Viszont normálisan ennyi sem kellene elfolyjon.

DeFranco
A bojler tervezett elhelyezése fokozott kockázatot jelent, neked (vagy villanyszerelő(d)nek) kellenek mérlegelni mit szeretnél ezzel kezdeni.
Mindent ami között veszélyes potenciálkülönbség léphet fel célszerű az EPH hálózatba bevonni.

(#61982) pjen válasza ecaddsell (#61981) üzenetére


pjen
félisten

O.K. Nekem is csak megütőtte a szemem.Bocs.Egyébként volt szerencsém rá mérni több fajta Fi relére,hát van szórás.

[ Szerkesztve ]

(#61983) DeFranco válasza pjen (#61982) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jó, hát úgy nehéz lesz, ha azt se tudom mi az az eph meg a potenciálkülönbség.

(egyébként az pl. járható út, hogy felszerelés után kap egy kis szekrényt, tisztán burkolatnak, védve így pl. a fröccsenő víz ellen)

(#61984) pjen válasza DeFranco (#61983) üzenetére


pjen
félisten

Az eph az egy potenciálra hozás rövidítése.Tehát a fűrdő szobánál maradva a kádat is be kell vonni ebbe a hálózatba.Régen sokhelyen ezt úgy oldották meg,hogy a bojlernél lévő földelést össze kötötték a kádon lévő földelő kapoccsal.És működött,működik sok ezer háztartásban.Márnem igy készül.Nem kell szekrény a bojler bekötés gyárilag védve van a fröccsenő víz ellen.

[ Szerkesztve ]

(#61985) Met válasza dh66e (#61976) üzenetére


Met
Topikgazda

Pénz?
Csesszem szét a falat csak mert le akarom festeni az ajtófélfát?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#61986) dh66e válasza Met (#61985) üzenetére


dh66e
veterán

jó hát keretet nem írtál. :D
Mivel cseszed szét a falat?

[ Szerkesztve ]

(#61987) Met válasza dh66e (#61986) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem hiszem hogy a legalább 8szor glettelt, 25ször festett fal a keret mellől nem fog akarni leugrani a tokkal együtt.
De nem csak emiatt nem akarom cserélni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#61988) _Petya_ válasza Met (#61985) üzenetére


_Petya_
őstag

Én is tervezek hasonlót csinálni. Szerintem a fa faragást nem úszod meg, én faragnék oda egy nagyjából jó méretű fadarabot (inkább kisebb legyen) beragasztanám faragasztóval, majd a maradék helyet festhető, csiszolható akrillal tömíteném ki, így meg sem látszik majd.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#61989) r.levente75 válasza Met (#61987) üzenetére


r.levente75
addikt

Nem kell cserélni veszel olyan vastag deszkát vagy lécet mélységtől függően ami neked kell. Levágod beszabod beragasztod esetleg néhány szeg vagy csavar. Kigitteled stb és mázolás. Nem nagy meló és nem is koszos.
Szerk. Megelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#61990) fess


fess
őstag

sziasztok
Üvegtégla ragasztóval lehet járható burkolatot lerakni?

(#61991) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Adott egy dán tipusú, 1+2 félszobás panellakás. Az egyik félszobába 2 ajtó vezet, amiből az egyiket le akarom zárni gipszkartonnal, mert már évek óta nem használjuk. Az ajtó felül bevilágító üveggel rendelkezik, ami kicsit bonyolítja a dolgokat, illetve a másik ajtóval közös sarokban van.
Eredetileg úgy gondoltam, hogy az ajtókeretre felültetem a gipszkarton és az ajtó szegélyléccel lesz egy szintben. Aztán változott a terv (kössz föccer :DDD) és az ajtófélfával és falsíkkal lesz szintben (kép1 zöld). Ehhez le kellett szednem a szegélylécet, a mögötte lévő, a tok és a fal közötti üreget pedig feltöltöttem purhabbal (kép1 piros). Itt jönnek az első kérdések:
1. A tok és a fal közötti részt fedhetem gipsszel vagy inkább legyen festhető akril, hogy ne repedezzen ki?
2. Mivel a bevilágító megmarad és a fal is fehér lesz, hogy válasszam el igényesen?
Időközben felmerült, hogy akkor a két ajtó találkozásánál, a sarokban is leszedem az érintett ajtó másik szegélylécét, illetve a megmaradó ajtóét is (kép1 kék, kép2 kék). Bár a lakást már így vettük anno és korábban tapéta volt mindenhol, gyanús, hogy itt is körbe kellene lennie takarólécnek (kép2, kép3), de csak ott a sarokban van, kívülről pedig semmi (kép4), nem tudom volt-e egyáltalán.
3. Ha leszedem a kékkel jelölt részt is, akkor azt a falat teljesen síkba tudom húzni, viszont kezdenem kell vmit a takaróléccel a másik ajtónál. Akkor viszont már körbe kellene tenni, esetlen kívülről is. Erre ötlet, hogy miként?

[kép1] [kép2] [kép3] [kép4]

A legjobb lenne/lett volna kivágni az egészet, de sajnos ez most nem opció.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#61992) ALI_G


ALI_G
veterán

Van egy 125-ös átmérőjű fúrt kutam, kb. 10 méter mély, 4 méteres vízoszlop. Pontos teljesítményről nincs tudomásom. Még nem mértem, de ezt mondták eddig. Kell vegyek 2 szivattyút, de gőzöm sincs milyet. Kérdezgettem már szivattyúval foglalkozó üzletet, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Az eladó mégis csak eladó.

Miért kell 2 szivattyú:
Első egy kis teljesítmény szivattyú, ami nyáron a ház hűtéséért fog felelni. Minnél gazdaságosabban üzemeljen. 4-5 kW körül lehet a max hőigény 25 fokos belső, 40 fokos külső hőmérséklettel számolva, ez nem tudom hány köbméter víz, de ha tippelni kéne, nem jelentős. Rendszer veszteségről fogalmam sincs, de a kivitelező 300 W-os szivattyút szokott erre a célra telepíteni. Van egy nyelő kút is, ahol visszatermeljük a vizet, kb. 15 méterre a másik kúttól. Többnyire szakaszosan üzemelne a nyári melegben.

Második automata öntöző rendszer, 30-35l/perc szükséglet, 3,6 bar. Ütemezés szerint kb. 30 percig menne.

Ha jól tudom, a felszíni szivattúk max 7 méterig tudnak szivattyúzni, de nekem 6 méteren van a vízszint. Ha elkezdem kitermelni, akkor valamennyit ez le fog menni. Mivel nincs jelenleg szivattyúm, nem tudom tesztelni a hozamot.

Mit ajánlatok?
Melyik legyen esetleg búvár szivattyú?
:R

(#61993) föccer válasza fi:zi'k (#61991) üzenetére


föccer
nagyúr

Bocs. :DDD

Vissza kell csiszolni a falon lévp glettből 2-3 mm-t és erre átfedésben rá kell hálózni a GK lappal A tetjén raksz egy L élvédőt, szépen ki lehet azt is glettelni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#61994) Met válasza _Petya_ (#61988) üzenetére


Met
Topikgazda

Akkor én kipróbálom, tesztelem az eljárást:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#61996) updog


updog
senior tag

Sziasztok,

Van itt egy Steinhaus kiváló márkájú fúrókalapács, érdemes lehet ennyiért megvenni? Árukereső szerint persze nemrég még 15.000 volt, aztán lett 28, hogy leárazzák 17-re, de most az nekem mindegy :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#61997) ALI_G válasza #46372352 (#61995) üzenetére


ALI_G
veterán

Szerintem nálunk is ez lesz, már csak segítséget kell szerveznem :D

[ Szerkesztve ]

(#61998) fi:zi'k válasza föccer (#61993) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Annyi glett nincs rajta, mert viszonylag jó a fal, nem kellett vastagon húzni. Inkább 1 mm lehet, az meg szerintem kevés a hálóhoz, ezért gondoltam inkább a festhető akrilt.
A többire esetleg?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#61999) philoxenia válasza fess (#61990) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem ajánlanám. Kimaradt, vagy kaptad? Járható burkolatot flex csemperagasztóval, ha lehet, még beltéren is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#62000) philoxenia válasza ALI_G (#61992) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

125-ös kútra nem tudom milyen önfelszívó szivattyú lehet jó, általában 40-es 50-es átmérőre valókat látni. Inkább valamilyen búvárszivattyú gondolom. Amúgy alapvetően a legjobban akkor járnál, ha egy szivattyút meg egy tartályt használnál és a lakásban felmelegedett vízzel locsolnál szerintem...
Itt sok okosság van a szivattyúkról.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.