Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#62251) Met válasza Rendo84 (#62241) üzenetére


Met
Topikgazda

A Ledes topicban jobban tudnak segíteni [link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#62252) Lipton válasza Kiskokó (#62213) üzenetére


Lipton
őstag

Ilyenre gondoltam - nem a konkrét modell a lényeg.

(#62253) kasza blanka válasza eszmilan (#62239) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

Köszi a választ. Még nem tudom, hogy mindenképpen járólapozva lesz-e az erkély, mert akkor az erkélykorlátot a drótüveggel együtt le kell venni. az erkély élénél / elülső szélénél hogy oldom meg a lezárást? Biztos nem tene jót neki, ha ott szabadon befolyhat a víz a lap és a beton közé. vagy csk simán húzzam ki az élét ragasztóval vagy fugával?

Másik:ha ytongból rakom a front falat (220 széles, 120magas) azt hogy rögzítem a falhoz? Gondolom magában, szabadon nem igazán jó az úgy. Simán habarccsal, vagy vhogy máshogy?

(#62254) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!

van valami szabaly,hogy furdoszobaba milyen tavolsagra kell lennie az elektromos keszuleknek, mondjuk zuhanytol vagy kadtol?

(#62255) dh66e válasza kasza blanka (#62214) üzenetére


dh66e
veterán

Amennyiben megvolna rá a az anyagi keret én elbontanám az a drótüveget kerettel együtt és lakatossal gyártatnék oda valami egyszerű korlátot.Pár évente lefested és nincs vele gond.Az aljzatot pedig burkolnám járólappal.

(#62256) Kiskokó válasza Rendo84 (#62241) üzenetére


Kiskokó
veterán

1000ft körül fog kerülni ha valamennyire is értelmeset akarsz. Nem azt a fos vtac-ot.
szvsz

ton-ton :
Köszönöm a válaszod! Lehet privátban még lenne pár kérdésem később.

Lipton : ránézek a linkedre. köszönöm, lehet neked is írok majd ha nem baj :)

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#62257) eszmilan válasza kasza blanka (#62253) üzenetére


eszmilan
tag

Attól függ, hogy csak a tetejét csempézed az erkélynek, vagy az oldalát is. Ha az oldalát is, akkor a felső csempe takarjon rá az oldalsóra, kicsit ki is lóghat. Ha az oldalát nem csempézed, akkor rakj be az utolsó csempe alá vízorros élvédőt (lásd képen). Ezután rakhatod vissza a drótüveget, vagy ha gányolni akarsz, akkor annak az oszlopait kivágod a csempékből/élvédőből.

Ha ez olyan erkély, ami nem loggia, hanem víz éri rendesen, akkor ajánlott csempézés előtt kent szigetelést is használni.

Ytongnál a szélét ilyen magasságban (120 cm) akár elég lehet, ha ragasztóval rögzíted, ha tutit akarsz, akkor a fal fugáknál, ahova kijön befúrsz, beragasztasz két 8-as betonacélt, vagy menetes szárat bedübelezel a fallal párhuzamosan, és ez megfogja kidőlés ellen. Mondjuk 60-nál meg 100-nál két oldalt egyet-egyet.

(#62258) eszmilan válasza Lipton (#62250) üzenetére


eszmilan
tag

Ezt engedélyeztetni kell egy rakat hatósággal, kell hozzá geológia/geotechnika természetvédelem, feltáró fúrások mittomén. Az biztos, hogy csak a tervezés/engedélyeztetés több százezres játék, több hónap (ha találsz tervezőt aki ráér!) várakozás.

(#62259) Met


Met
Topikgazda

13. kerületben, vagy környékén, van valami bolt ahol alu profilokat árulnak? Burkolatváltó, lépcsőélvédő (vagy mi a neve).
Esetleg nem ártana ha lenne használható weboldala, ha nem is webshop de termékinfóval.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#62260) canniball válasza Rendo84 (#62241) üzenetére


canniball
nagyúr

Fura, nálunk semmi gond a pár éve használatba vett E27-es Vtac izzókkal. De 2 év garival árulják, miért nem viszed vissza őket?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#62261) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok!
Szuksegem lenne 2-3 db szikkasztora kivitelezessel, terko helyreallitassal Budapest xxi kerulet.

Tudtok valakit ajanlani?

(#62262) ALI_G válasza Kiskokó (#62238) üzenetére


ALI_G
veterán

Nekem van egy 10 meteres furt kut, amibe egy 300w-os szivattyut raktak. Innen szivattyuzza a vizet egy hocserelobe, ami ra van kotve a haz futesere. A fodem es a padlo is be van csovezve. Van egy nyari/teli valtokapcsolo. Nyaron kitiltja a furdoszobai helyisegeket es a padlot, tovabba bekapcsolja a kutat attol fuggoen, hogy van-e hoigeny. A valto vezerli a termosztatot is, pontosabban invertalja a jelet. A helyisegekben van harmatpont erzekelo. Az egeszet egy plc vezerli.
Tovabba van egy nyelo kut, ahova a kitermelt vizet visszanyomja.
Kepet kesobb tudok felrakni.

[ Szerkesztve ]

(#62263) csemberlen válasza bazsimano (#62254) üzenetére


csemberlen
őstag

Van. jellemzően 60cm.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#62265) istvankeresz válasza Met (#62259) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Obi-ban van egy csomó féle. Igaz, hogy nem XIII ker, de a Fogarasi tecsó melletti OBI nem nagy táv.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#62266) Met válasza istvankeresz (#62265) üzenetére


Met
Topikgazda

Néztem Obiban, gondoltam hátha van közelebb, esetleg nagyobb választék :)

Plafoon Azt hittem hogy nálad kell otthon munkára ember, ennek itt nem sok haszna van szerintem, de maradjon, hátha.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#62267) Lipton válasza eszmilan (#62258) üzenetére


Lipton
őstag

Tudom, azt reméltem már ezzel elijesztem :)

Engedély és költség oldalról is nagyon húzós és akkor még nem is biztos, hogy megfelelő működési környezet van hozzá. Nem véletlenül nem elterjed megoldás ez háztartási területen pláne azóta, amióta vannak megfizethető áron magas hatásfokú levegő-levegő hőszivattyúk.

Elvben kíváncsi lennék azért mondjuk 10-20 éves használati ciklusra egy komplexebb összehasonlításra: gáz, levegő-levegő, fúrt kutas szivattyús, valamint az a földbe fektetett csöves rendszer esetében mennyi az első beruházás, a havi komplett (!) üzemeltetés (díjak, javítás/karbantartás, stb.).

(#62268) Flowtation válasza Lipton (#62267) üzenetére


Flowtation
őstag

persze, simán elijesztettél... :DDD Érdeklődés volt csupán, sejtettem én is, hogy nem egyszerű móka.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#62269) ALI_G válasza ALI_G (#62261) üzenetére


ALI_G
veterán

esetleg bolt ahol helyszínen tudok vásárolni szikkasztó alagutat?

(#62270) Lipton válasza Flowtation (#62268) üzenetére


Lipton
őstag

Azért érdekes lenne kiszámolni egyszer...

(#62271) kasza blanka válasza dh66e (#62255) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

maga a korlát zártszelvénye az hibátlan, és van egy rács ráhegesztve, amit mi raktunk fel utólag.
a 2 drótüveg-táblát L vasak fogják a zártszelvény kerethez, ezek vannak-főleg alul-rétegesre korrodálva, maga a keret és a korlát hibátlan, csak festést igényel.

most így gondolkodva az jutott eszembe, hogy a drótüveget és L vasakat leszedve, akár kívülről is felszerelhető, felhegeszthető vmi a zártszevény keretre. mivel földszint, ezért vmi olyasmi kéne, ami takar, biztonságos is, mégse néz ki igénytelenül. megnéztem vmelyik szomszéd házban fa kerítéselemeket tettek fel. azt azért könnyű leszaggatni szerintem, a fémlemez lefestve meg elég igénytelen lenne..


de ott van az eredeti hsz-ben egy közelebbi kép.
azt nem tudom, hogy ami az erkész közepén van ilyen benyúló fém,és a betonba csavarozva, az terhet is visel, vagy csak távtartó?

eszmilan: oldalát nem, azt nem is lehetne, annyira egyenetlen (házgyári szar). és igen, az erkély elejét eső is éri, de lehet fel kéne rakni egy ilyen kis esővetőt felülre, mint más lakásoknál.

amúgy a nyilászárónál az ytong VS stadurnál mik az érvek, ellenérvek? árban jelentős az eltérés vajon? ytongot mivel és hogyan kéne ott szigetelni? a szoba erkély felöli nyílása 330x250-es, ebben van egy erkélyajtó, mellette egy fa stadur rajta egy nyitható és egy nem nyitható ablakkal. ha csináltatok oda egy 330x250-es műanyag nyílászárót, ablakok alatt stadurral, az vajon hogy szigetel? radiátort fel lehet rá fogatni? 1600-1800-as menne oda (jelenleg egy 23tagos radal van ott)
más fórumokon ovlasgattam, és panaszkodtak az ilyen nyílászáróba épített stadurokra (rossz illesztés, huzat stb)

nyilászárót előbb utóbb cserélni kell, mert az erkélyajtó centiket lóg lefelé, javíthatatlan. ezek a műanyagok bírják, ha nyáron folyamatosan nyitva vannak? (gondolom a jelenlegi fa is ezért lóg)

[ Szerkesztve ]

(#62272) eszmilan


eszmilan
tag

Tetőtér beépítés előtt most próbálom kiosztani a szobákat. Úgy jönne ki ideálisra, hogy:

1. 2,80 x 3,80 m = 10,64 m2 szoba + 1,70 x 1,50 m = 2,55m2-es gardrób (szülői háló)
2. 2,80 x 3,80 m = 10,64 m2 szoba (gyerekszoba 1.)
3. 2,50 x 2,60 m = 6,5m2 szoba (gyerekszoba 2.)

Mindegyik szoba egyik oldalról az udvarra néz, innen szobánként egy darab 78x140 cm-es tetősík ablakkal, alattuk egy-egy radiátor. Másik oldalról bejárat folyosóról. Szobák egymás mellett sorban.

Az építkezés lényege az lenne, hogy ketten a feleségemmel+ két gyerek elférjenek külön szobában. Ezen kívül a következők már megvannak:

4. Konyha-étkező-mindenes: 25 m2
5. Lakószoba, háló: 19 m2 (ez az építkezés után lenne a nappali, utcára néz, kicsit zajos)
6. Fürdő: 5 m2
7. WC: 2 m2
8. +műhely, tároló, kamra stb. melléképületekben (lom, bicigli stb tárolással nincs gond)

A kérdésem az lenne, akinek van ezzel tapasztalata, hogy a 3. szobát érdemes-e megcsinálni gyerekszobának, egy kisgyereknek (<10 év) elég lenne-e ez a tér?

Vagy inkább csapjam hozzá a 2. szobához a teret, és az 1. szoba is legyen kicsit nagyobb? Ebben az esetben az 5. szoba lenne gyerekszoba 2., viszont így nem lenne nappali, csak mindenkinek saját szobája+ a mindenes konyha.

Mivel ez tetőtérben lenne, ahol a megfelelő életkörülmények eléréséhez elengedhetetlen a klímaberendezés, ezért még azon is gondolkodtam, hogy nem túl kicsi a 3. szoba klímázáshoz? El lehet ebben úgy helyezni, hogy legyen olyan hely a szobában, ahol nem közvetlen fújja az embert?

(#62273) eszmilan válasza kasza blanka (#62271) üzenetére


eszmilan
tag

Ytong jobban szigetel, mint a műanyag nyílászáró profilok. Persze nem az 5 centis. De egy 20-ast simán berakhatsz. Hátránya, hogy macerásabb, mint ha előre legyártatsz egy ekkor nyílásra egy nyílászárót, aztán kijön a "szaki" és begányolja egy óra alatt jó szar illesztéssel, semmi felületjavítással. Nem beszélve, ha már gyárilag is szarul gyártják le, akad az ablak. Nekem is van egy ilyen műanyag ablakom, amit nem lehet beállítani rendesen, mert vagy alul vagy felül beleér a tokba.

Ytongra felfogathatsz radiátort, műanyag profilra nem igazán, akkor lábra kell állítani. Két ember egy ilyen falat pár óra alatt felhúz.

Az olyan ajtót ami eldeformálódik attól, mert nyitva hagyod azt el kell felejteni, az nem normális.

Egyébként nem tudom pontosan mi a csomóponti megoldás az erkélylemeznél ezeknél a paneloknál, vajon meg van-e szakítva a beton, vagy egyben készült a bentivel, mert ebben az esetben nem is érdemes hőszigeteléssel foglalkozni, mert az erkélylemez úgyis viszi be a hideget rendesen.

És főleg földszinten a nyílászárókat rögzítsétek be csavarral is, mert ha csak purhaboztok, akkor a tolvaj azt körbevágja fűrészlappal percek alatt, és tokostul kiveszi az ablakot.

Ha nem gond, hogy teli, akkor felrakhatsz az elejére is 5 centis Ytongból a drótüveg helyére. Vagy ha nem kell teli, akkor lehet rozsdamentes acélt is rakni, de az drága és panelon még nem láttam, de újabban társasházak hasonló erkélyére vagy azt raknak, vagy felfalazzák.

(#62274) _Petya_


_Petya_
őstag

Sziasztok,

1. Van egy műanyag ablakom, ami nyikorog, mivel lehet kenni? Olaj, zsír, WD40?

2. Mofém kerámia betétes zuhany csaptelep, csöpög. Gondolom betét csere, ugyanilyen álló mosdó-csaptelepbe való betétem van, gondolom az is jó bele, majd látom ha szétszedtem. Viszont, nem tudom leszedni a fogantyúját, annyira vízköves. Hiába tekerem ki a csavart, meg sem mozdul. Próbáltam vízkőoldót öntögetni rá, de nem használ. Hogy szedjem le, anélkül hogy elrontanám?

köszi,
Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#62275) eszmilan válasza _Petya_ (#62274) üzenetére


eszmilan
tag

1. Műszerolaj tartósabban vagy szilikon spray kevésbé tartósan. WD40 csak ideig óráig marad meg rajta.

2. Próbáld meg csavarlazítóval is. Ha ez sem segít, akkor melegítsd meg valami pontszerű lánggal. De vigyázz, hogy ne égjen szét az egész telep, ezért fontos, hogy lehetőleg csak a csavart próbáld meg melegíteni, ha van rá módod. Ütögesd is meg kalapáccsal+csavarhúzóval, de vigyázz, hogy a feje ép maradjon.

(#62276) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Idén végre már tényleg lesz normális oldal kerítésünk talán.
A kérdés az lenne ki mit ajánlana?Fa az nagyon drága lenne 40 méter hosszan kb.Olyan kellene amin nem lehet átlátni ez lenne a cél.Valamint a szomszéd eléggé bajos így úgy kellene feltenni,hogy nem megyünk a szomszéd felére.
Trapézlemez kerítés az egyik opció.Valaki csinált már ilyent?Nem annyira esztétikus mondjuk.A másik a beton kerítés.Beton elemekből.

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#62277) kasza blanka válasza eszmilan (#62273) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

erkélyfrontra kizárt az ytong: a dolog úgy néz ki, hogy az erkély 2 oldalán lévő betonelemez jobban kiáll a ház síkjából, mint az erkély alaplemeze (+15-20cm). a két oldalsó betonba van befogatva a korlátot alkotó 4x4es zártszelvény, és erre L-vasakkal felfogva a drótüveg. a zártszelvény olyan 3-4 centire van az erkély alaplemezének szélétől.
most láttam egy jó megoldást vmi blogon:

csak itt a drótüveg mögé rakták fel, én levenném mindenképpen, aztán vagy az erkély külső, vagy belső részére feltenni.
de amit itt előttem a kolléga írt, a trapézlemez, azis lehet jó megoldás. nem tudom még mi lesz, de így nem maradhat, mert szarul néz ki, és nem tudom mikor szakad ki a drótüveg a helyéről, mert alul az L vas már csak rozsda szinte :D

ytongot akkor raknék az erkélykorlát helyére, ha bépíteném az egészet. akkor a korlát ugrik, és ugye veszítenék is a térből vmennyit a fent írtak miatt. (korábbi képeken sztem látszik)

sztem az egész erkély a frontpanellel egyben lett legyártva. ha megnézed a korábbi hsz-ben a ház homlokzatáról készült képet, akkor látszik.egy U alakú betonteknő az egész. ebben az esetben nem tudom, hogy hogyan kapcsolódik a mögötte lévő szova padlóját adó panellel.

(#62278) mezis válasza kasza blanka (#62277) üzenetére


mezis
nagyúr

Mindenképp hozasd helyre. Tényleg volt már egy ilyen baleset, hogy nekiszaladt a gyerek és kiesett az erkélyen. (Régen történt, akkor még könnyű volt elhallgatni az ilyen eseményeket.)

mezis

(#62279) #33253120 válasza dh66e (#62255) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ezzel mondjuk az a baj, hogy a városrendezési szabályozások előírják az egységes kinézetet az ilyen épületeknél. Azaz csak ugyanolyat csináltathatsz.
[Erre:]
Vélhetően a fentiek miatt rakták az üveg mögé.

[ Szerkesztve ]

(#62280) Lipton válasza eszmilan (#62272) üzenetére


Lipton
őstag

Tervet kerunk :)

Szuleimnel a gyerekszobak ugy voltak, hogy 2 ajto, 2 ablak meg minden csak a levalasztas nem volt meg. Igy van egy nagy kozos szoba amit kesobb igeny szerint egy gk fallal le lehet valasztani.

(#62281) kasza blanka válasza #33253120 (#62279) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

ott az üveget lefestették fehér zománccal, szal ott se maradt olyan.
délután megnéztem amúgy, és nálunk sem egységes: hol fehér, hol barna, hol fekete a korlát. a drótüveg sárga és fehér, hol 2 részes, hol 4. és van pár lakás, ahol kerítéslécet tettek fel előre. valahol az üveg elé, valahol azt szanálták stb stb.

amúgy ezt már el is döntöttem, ha nincs senkinek jobb ötlete: kerítésléces megoldás lesz, mint a képen a 62271-ben baloldalt alul.
35-40 léc hézagtól függően felfogatva a zártszelvény-keretre átmenőcsavarral, belső oldalon meg leszedem a drótüveget meg az azt tartó, szétrohadt L-vasakat amik a zártszelvényhez vannak csavarozva.

a zártszelvény viszonylag hibátlan, 3 helyen van kisebb átlyukadás,

ezzel kezdjek valamit a rozsdamarózás, alapozás, festésen kívül?

nyílászárócsere: ha stadur helyett ytong mellett döntök, akkor ahhoz érdemes szakembert hívni, vagy akár házilag is meg tudom csinálni? az erkélyjató és az ablak között egy vékony sávban a plafonig fel kell falazni, vagy az ablakos majd úgy gyártja le az erkélyajtót és ablakot, hogy egyben van az egész?

vmi ilyesmi most amúgy

(#62282) dh66e válasza #33253120 (#62279) üzenetére


dh66e
veterán

Akkor marad az hogy belülről elburkolják az egészet legalább onnan szép lesz.

(#62283) eszmilan válasza Lipton (#62280) üzenetére


eszmilan
tag

Ez csak a most beépítésre kerülő padlásteret mutatja. Még nem 100%-os, kóták is összevissza vannak, de nagyjából érthető. A bal oldalon lévő ajtó felől lehet ide bejönni. Fönt és jobb oldalt van a szomszéd (zártsorú), lent az udvar.

A bal oldali kis szoba a kérdéses nekem.

(#62284) Lipton


Lipton
őstag

Milyen gyartotol/uzlettol erdemes most jo minosegu muanyag erkelyajtot (240x180) rendelni?
Valamilyen jobb erdekelne de nem feltetlenul internorm :)

(#62285) hurenzon


hurenzon
senior tag

Budapesti villanyszerelőt tudtok ajánlani?

(#62286) eszmilan válasza kasza blanka (#62281) üzenetére


eszmilan
tag

Nem kell plafonig felfalazni, ezt 3 külön nyílászárónak fogják legyártani, amit egymás mellé fognak rakni a helyszínen.

A parapetfalat meg tudod te is csinálni, bár nem tudom milyen szinten vagy a barkács szakmában. Ha ki tudod találni, hogyan rakd fel, hogy szép egyenes legyen, tudod kezelni a vízmértéket, be tudod keverni a ragasztót, el tudod fűrészelni a téglákat, akkor meg tudod csinálni.

(#62287) Csabroncka válasza hurenzon (#62285) üzenetére


Csabroncka
addikt

Azért azt tudod, hogy elég tág fogalom egy ekkora városban!

"in medias res"

(#62288) hurenzon válasza Csabroncka (#62287) üzenetére


hurenzon
senior tag

pontosítok: 3 kerületben lenne a lakás komplett felújítás a munka.

(#62289) kasza blanka válasza eszmilan (#62286) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

menni fog szerintem, de azért még gondolkodom a megoldáson.
a teliajtós (1 toló+2fix) dolog is megfordult a fejemben, és akkor nem kéne bajlódni stadurral stb, csak az a rohadt radiátor...legfeljebb rakok egy 900x900as 33K-t a jobboldali falra :D

viccen kívül, nehéz kérdések ezek az az igazság, mert a cuccot le kell gyártatni, és addig ugye nem állha neki az ember kiszedni a régit, és felrakni az ytongo. azt max 1-2 nappal az nyílászáró érkezése előtt lehet, aztán ha vhol hibádzik 1-2centi, akkor jól nézünk ki. bár ytongnál akkor inkább nagyobb legyen, és majd farag belőle az ember? :)

amúgy ablakland+neo passive profillal van valakinek tapasztalata? lipton kérdése engem is érdekelne.

na mind, első az erkély, aztán meglátjuk. a 62281-re vki vmit? kell ott javítani azt a 3 hibát a zártszelvény-kereten, vagy elég ha az átrohadt részt leverem,+alapozás festés? attól parázok, hogy mi van ha pont oda esik vmelyik kerítésléc átmenőcsavarja..

(#62290) Csabroncka válasza kasza blanka (#62289) üzenetére


Csabroncka
addikt

Extra hiper szuper ablak oda kell ahol erre megvan az összes feltétel. Egy szigeteletlen, de még egy szigetelt panelre is pénzkidobás passzív házas extra nyílászárókat vásárolni - ez a saját véleményem....

"in medias res"

(#62291) ALI_G


ALI_G
veterán

Korábban már keresték a topicban: Hunter öntözőrendszer tervezési segédlet (szerintem a más fajtához is hasznos)

(#62292) eszmilan válasza kasza blanka (#62289) üzenetére


eszmilan
tag

Ezt a nyílászáró profilt nem ismerem, de ha valami közepes árkategóriájú rendszert nézel, az már bőven jobb lesz, mint a meglévő, csak ne a legolcsóbbat vedd, ez a lényeg. És a legkókányabb melós rakja be.

Az a zártszelvény bőven jó, az a rozsda semmi. Drótkefe+alapozó festék+fedőfesték és kész. Azért ezen a kerítésléces megoldáson még gondolkodj el. Elég "egyedi" megoldás. De persze ez csak az én véleményem, ha neked tetszik, és úgy gondolod, hogy egy év múlva is tetszeni fog akkor hajrá.

Amúgy azt nem értem, hogy ha megvan ott a parapetfal, akkor miért akarod elbontani és ugyanúgy visszaépíteni Ytongból?

Azt azért csekkolni kéne, hogy annak statikai szerepe nincs-e, mert a paneloknál még a válaszfalaknak is szokott. Statikus vagyok, de panelokban nem vagyok nagyon otthon. Első blikkre azt mondanám, hogy ha olyan az a fal, amit lábbal szét lehet rúgni, akkor nyugodtan, de ha már a legnagyobb teljesítményű bontókalapáccsal kell nekimenni, akkor nem kéne. Lehet, hogy az épület merevítésében részt vesz.

(#62293) kasza blanka válasza Csabroncka (#62290) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

én csak azt néztem, hogy nem olyan nagy az árkülönbség a neo iso és a neo passzív között, de lehet igazad van, én meg rosszul tettem fel a kérdést, mert magára a neo termékcsaládra gondoltam amiből van a plusz, az iso meg a passzív. szóval ez vállalható kategória, vagy vmi gagyi?

eszmilan:

nem olyan egyedi az, loptam az ötletet :D ha megnézed a 62271-ben a képet amit beraktam, ott a földszinti lakás erkélyén is így van megcsinálva.(csak rondán) direkt megnéztem délután és a házsorban pár helyen így van megcsinálva. de ha van jobb ötleted, szívesen veszem. a drótüveg cseréje olyan 40-45e lenne, most találtam vmi céget, ahol 17e/m2 beszerelve a fehér. de szerintem az nem vmi esztétikus, és földszinten gáz hogy belátnak. ha elé/mögé teszek gyékényt vagy nádat, akkor mi értelme a cserének? sokan simán dróthálóra cserélik, vagy vmelyik házsorban eleve úgy adták át a lakásokat, ott is általában a gyékény, vagy műrattan a menő.

"Amúgy azt nem értem, hogy ha megvan ott a parapetfal, akkor miért akarod elbontani és ugyanúgy visszaépíteni Ytongból?"

a házgyári parapetfal vmi fa/szigetelés/fa szendvics. ezen a videón 9:20nál látszik egy ilyen
https://www.youtube.com/watch?v=jg5LHVGg0KA

" Lehet, hogy az épület merevítésében részt vesz."
ááá, mondom az vmi fából eszkábált vmi. a válaszfalak meg albafallal vannak megoldva ezekben a panelekben. az is hamarosan elbontásra kerül, mert hangszigetelése nulla, és a szoba kiosztás is hülyén van megoldva.

na jóéjt mára

(#62294) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
A konyhában hibrid burkolat van (lesz),járólap, ill. laminált padló.
Közé sima alumínium T burkolatváltót vettem.
Mivel szokták ezt rögzíteni a két felülethez?Szilikon?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#62295) Lipton válasza atyca (#62294) üzenetére


Lipton
őstag

Az egyik alá nem lehet betolni?
Esetleg valamilyen rögzítés a betonhoz?
Nehéz lesz szépen kiszilózni, azaz benyomod majd alá, valamennyi kinyom oldalt és az ha poros lesz nagyon csúnya tud lenni...

(#62296) atyca válasza Lipton (#62295) üzenetére


atyca
senior tag

Ez nem az alátolhatós verzió....A T függőleges szára kb. 1 cm-es,ott nem tudom odafogatni.
Mást nem tudok elképzelni,mint a ragasztást.De vajon mivel?Van erre valami speckó cucc esetleg?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#62297) philoxenia válasza atyca (#62296) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A járólap lerakásakor szokták leragasztani, a csemperagasztó fogja. Ha biztosabbra akarsz menni átfúrhatod pár helyen és oda dughatsz kisebb szögeket például ami belemegy a csemperagasztóba.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#62298) martillo


martillo
tag

Sziasztok,

Talan belefer a topic temaba... jobbat nem talaltam, ami aktiv is.
Szoval, kapu elott szeretnek kocsibejarohoz beton gyepracsot lerakni. Durvan 10m2 az egesz es nem parkolo lesz, csak atgurulok rajta, hogy be tudjak jarni.

A terv, hogy 15-20 cm murva es arra a 10cm vastag gyepracsko, lyukak szinten murvaval kitoltve.
Mivel a talaj mondhatni dongolt, mivel eddig is ott jartam kocsival, igy kerdes, hogy erre a 10m2-re kell e nekem lapvibrator, vagy eleg, ha a leteritett murvat sajat sulyommal dongolom le? Van egy kb 50x100cm deszka lapom, azt gondoltam lefektetni es kicsit megtaposni, ugralni rajta.

Szerintetek ez igy megvalosithato???

Koszi

(#62299) philoxenia válasza martillo (#62298) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálunk a lejárt talajra lett lerakva és talajjal megtömve nemigen mozog személyautó alatt. Természetesen a fölösleges víz elfolyik róla.
Ha nem akarsz bele füvet, minek a gyeprács amúgy? Ennyi fáradsággal és költséggel le is betonozhatnád...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#62300) Lipton válasza philoxenia (#62297) üzenetére


Lipton
őstag

Vagy emlékeim szerint létezik olyan, ahol a betonba lefúrsz ilyen csavaros cuccot és arra kell rápattintani a váltót ami lefogja.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.