Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#146951) Chris0321 válasza Victoryus (#146950) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
Az ablak belső felére is kerül szigetelés? Akkor érdemes de nem fog ugyanúgy visszamenni a redőny.

(#146952) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Van egy garazs betonalapom, aminek a szelebol le kell vagni egy csiknyit :)

A bevagast megoldottam nagyflexszel, de a kis Bosch PBH2100RE 1,7J-os gep nem igazan birkozik meg a feladattal.
Most a Lidlben van egy 1550W-is, 5J-os gep, masra is jo lehet a kesobbiekben, de azt nem tudom, azzal mar le tudnam-e pattintani a savot, vagy keves lesz hozza.
Nagyobb pneumatikus gepet nem akarok, tudom, lehetne berelni, de azzal felek mindent is szetvernek :) annal finomabb munka kell.

Szerintetek jo lehet, vagy nezegessek mast?

[ Szerkesztve ]

(#146953) Audience válasza KrAt (#146952) üzenetére


Audience
aktív tag

Vasalt a beton?

(#146954) lemmy71 válasza Victoryus (#146950) üzenetére


lemmy71
őstag

Le.
Ha nem szeded le akkor rá megy az EPS, ragasztó nemesvakolat és így a későbbiekben nem tudod a redőnyt javítani ;)

(#146955) lemmy71 válasza Chris0321 (#146951) üzenetére


lemmy71
őstag

Olyan esetben levéssük a kavát és 1 centis xps -t ragasztunk thermotech ragasztóval.

(#146956) Victoryus válasza lemmy71 (#146954) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm, igen, logikus. 12cm grafitos eps lesz, holnap jönnének leszedni, hétfőn fal hibajavítás, vakolatot már legverték ahol laza volt. Kdden vagy szerdán meg hozzáfognak szigetelni. A héten egész jó idő lesz, meglátjuk mennyire lesz hideg éjjel. Csütörtökre màr éjjel se megy 5 fok alá.

#Chris0321: az ablak csere már megvolt tavaly. Toktoldó van balról, jobbról minden ablakon.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#146957) csababarca


csababarca
őstag

Sziasztok.
Garázsba gondolkoztam valami epoxys burkoláson.
Követ nem akarok, a beton nem maradhat pőrén mert a bank cseszeget miatta, aztán láttam már ilyet máshol is.

Ismertem ilyen kivitelező céget, akik tényleg értenek hozzá, nem herevakarva odajönnek cigivel a szájukban, gányolnak valamit, felveszik a lét majd elmennek?

Sajnos nagyon kivan a tököm már, asztalosunk is rengeteg dolgot elbaszott, vagy mi nem voltunk egyértelműek, kopaszodok már az idegtől.
Szóval nem akarok mellényúlni, olyanokat választanék akikre van valami pozitív referencia.

Találtam párat pest megyében, telefonba bemondtak egy 500ezres anyag-munkadíj kombót, kicsit sokallom a 36 nm-re, de ha ennyi ennyi. Nem tudom, de találtam neten más céget, kalkulátorral, ott 2-300ezres árak jöttek ki, persze ki tudja.

De ha tudtok ajánlani, azt megköszönöm!

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#146958) pjen


pjen
félisten

Kimegy a bank ellenőrizni? Ha pőrén marad a beton akkor mivan? Ha mégis ellenőrzi, ameddig átveszi egy használt linóleum nem jó?

(#146959) KrAt válasza Audience (#146953) üzenetére


KrAt
veterán

Nem, siman vegigvagtam gyemantkoronggal.

(#146960) csababarca válasza pjen (#146958) üzenetére


csababarca
őstag

akkor lehet készre jelenteni, ha minden megvan, festés kívül, terasz burkolás, stb.
szóval jól megszívtuk, nem így terveztem, és amikor kötöttük, ügyintéző azt mondta, ha megkapjuk a használatba vételit, akkor lesz náluk is megadva a 100%....

Most ez a héten egy új infó volt.

De nem is ez a lényeg, mert egyébknét letekerek egy darab linóleumot, ha sűrgős, de egyszer majd meg akarom úgyis csinálni.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#146961) lemmy71 válasza csababarca (#146960) üzenetére


lemmy71
őstag

Veszel pár zsák aljzatkiegyenlitőt egy vödör akrpenta palafestéket és 10 - 15 évre megtoldva probléma. Ha okosan vásárólsz és magad csinálod, akkor 100-150 ből meg van ;)

(#146962) lorcsi válasza csababarca (#146957) üzenetére


lorcsi
veterán

Remmers betonfesteket kentem fel
ugyanigy garazs, ugyanez a nm
remmers, vannak szinek
mi szurket valasztottunk
fel eve hasznaljuk, eddig nem volt gond
~ 50 k

en is ezt az 500-as arakat hallottam
sokallottam, inkabb lefestem ha ugy vsn 2-3-4 evente.. ha igenyli
de mondom eddig jo

[ Szerkesztve ]

(#146963) Szevam válasza Szevam (#146920) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Esetleg erre van valakinek valami infója.
Előre is köszönöm a segístéget :R

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#146964) föccer válasza Szevam (#146920) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, a ZK az egyik legolcsóbb és egyben leggagyibb is.

Régen praktikerbe volt ZorkakKeramika. Azzal elégedett voltam és nem is volt nagyon drága.

üdv,föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#146965) csababarca válasza lorcsi (#146962) üzenetére


csababarca
őstag

ennek mi a menete amúgy?
gondolom azért egy alapos takarítás, csiszolás előtte muszáj.

alapozó? hány réteg?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#146966) lorcsi válasza csababarca (#146965) üzenetére


lorcsi
veterán

Alaposan feltakarotottam, ipari porszivo meg amit tudtam felszedtem
Nem csiszoltam, nekunk eleg szepen ledolgoztak az egesz feluletet, nem kellett pkuszba ramenni
asszem alapozot sem kentem( festekboltban nem ajsnlottak)
hengert vettem es felkentem, 2 rtg
egy nagyobb kanna, talan 20 literes

(#146967) lemmy71 válasza föccer (#146964) üzenetére


lemmy71
őstag

"Hát, a ZK az egyik legolcsóbb és egyben leggagyibb is."

Hát azért ez nem így van ;)
A garázsban 40m² 30 X 30 márványörleményes lap van, talán 5 - 6 lap volt ami egészben nem volt használható. Jól bírja a két autó strapájat és a krokodil emelő vaskerekét.
A fürdőszobákban és a konyhában is ZK -s csempék vannak, azokkal sincsen semmi bajunk. Ja, és annó az egészet akciósan "ár alatt" vettem az OBI -ban.
Pár éve vettem szintén az OBI -ban, 80 m² -i Lengyel 15 X 60 -s padlólapot.
Ezzel sem voltak bajok és jól bírja strapát, egyedül a tisztítása kényes a vízfoltok miatt.
Magyarán a kijelentesed, nem állja meg a helyét ;)

(#146968) lorcsi válasza lemmy71 (#146967) üzenetére


lorcsi
veterán

ezt mikor fotóztad?
én is kültérre keresek ~40 nm, valami gazdaságos burkoló lapot
ez a 2800/nm egész jó ár

(#146969) lemmy71 válasza lorcsi (#146968) üzenetére


lemmy71
őstag

5. éve :)
Már bánom hogy akkor nem vettem egy kamionnal :W

(#146970) macilaci78 válasza csababarca (#146957) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha műgyanta jó, nekem van kontakt, akivel elégedett voltam. 8 m2 tárolót kb 1,5 éve csinált meg Zuglóban. A száradási idők miatt 3 kiszállás egymást követő napokon, 120k. A robogó támasza megkarcolta, de bőven nem a betonig.

Őszintén szólva csodálom, hogy fb csoportban találtam ilyen kis munkára embert. Egy 80-100 m2-es üzlethelyiséggel kötötte össze, ami a közelben volt. Vártam rá pár hetet, a szín mindegy volt, világos bézst kaptam.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#146971) macilaci78 válasza lemmy71 (#146967) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Személyesen tapasztalatomra alapozva szerintem szerencsés fickó vagy. ;)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#146972) lemmy71 válasza macilaci78 (#146971) üzenetére


lemmy71
őstag

Milyen téren :F

(#146973) macilaci78 válasza lemmy71 (#146972) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Zalakerámia burkolatok terén. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#146974) 6030D válasza macilaci78 (#146973) üzenetére


6030D
Ármester

Moszkva téren. Egyébként nekünk sincs rossz tapasztalat vele, a 14 éve lerakott ZK hibátlan, ahol ütést kapott ott pattant le, de nem repedt. A házban meg van ZK, Cersanit, meg két féle Bauhaus által olaszoktól rendelt lap, ott is ZK-t emelte ki a burkoló, hogy tök jó vele dolgozni. Mondjuk az volt a legkisebb is, lehet, hogy azért. :))

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#146975) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok

Kaptam arajanlatot vizszerelesre, aki kepben van leirna, hogy ezek korrekt arak? (csak a nyers csovek vannak a falon=

Geberit duofix beepites wcvel 42e
Geberit Mononith beepites 63e
Kad bekotes beallitas 11e
Mosogato bekotes 24e
Mosogatogep 11e
Mosdoszekreny csappal 14e
Zuhanytalca bekotes 23e
Kadcsap 10e
Zuhanycsak plusz esoztetonzuhany 24e

Ez munkadij nettoban egy helyszinen. Nekem egy kicsit soknak tunik, de regen szereltettem.

(#146976) Szevam válasza lemmy71 (#146969) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Igen... :( A mostani árak eléggé húzósak.

@macilaci78: Neked milyen tapasztalataid vannak, mi az ami manapság árban sem annyira húzós, de azért ad egy normális minőséget? Manapság azt hallom, hogy a lengyel, a spanyol és az olasz, amik a legnormálisabbak (árban így is növekszenek). Ezeken kívül van még más alternatíva, ami még jó lehet? :F

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#146977) pjen válasza sakal83 (#146975) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem tudod magad megcsinálni és nincs jobb ajánlat, akkor ez a legolcsóbb.

(#146978) sakal83 válasza pjen (#146977) üzenetére


sakal83
addikt

Gondolom van tobb szaki is:)

Ez az elso ajanlatom, tobbet nem kertem meg. Ezert kerdeztem, hogy dragae jelenlegi környezetben?

[ Szerkesztve ]

(#146979) pjen válasza sakal83 (#146978) üzenetére


pjen
félisten

Nekem nem tűnik olyan soknak, számlával garanciával. Havernál most raktak fel egy sima geberit WC tartályt.10K.

(#146980) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#146922) üzenetére


Gabesz87
addikt

Erre valaki?

(#146981) A Zéé válasza sakal83 (#146975) üzenetére


A Zéé
addikt

felénk sem megy lényegesen olcsóbban egy-egy ilyen munka. Mosogató 20k, sima csap 8-10k, zuhanyszett 15-20k körül van. A WC-t gondolnám kicsit soknak, de sosem láttam még ilyen Monolith-ot, de el tudom képzelni, hogy sok a szívás vele.
Mondjuk ha minden adott, ez akkor 1 napi munka, 2 embernek. Ha így nézem, akkor sok, ha viszont benne vannak a mindenféle segédanyagok is (csaphosszabbítók, sziló, egyebek), akkor azért annyira talán nem.

Just a simple Lineman...

(#146982) Bacusuz válasza lemmy71 (#146967) üzenetére


Bacusuz
őstag

8 éve mikor felújítottunk 60x30 méretű Zalakerámia padlólapot vettünk a falra mind a padlóra. 2 féle színt használtunk fel, az egész országban nem tudtak adni egyező méretűt, a 2 szín hosszban 1mm-el rövidebb volt mint a másik. Bár lehet ez minden gyártónál így van.......

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#146983) sakal83 válasza A Zéé (#146981) üzenetére


sakal83
addikt

Ez csak a munkadij.

Köszönöm :R

A felenk mit takar?

(#146984) A Zéé válasza sakal83 (#146983) üzenetére


A Zéé
addikt

Zalaegerszeg és környéke.

Just a simple Lineman...

(#146985) Inhouse válasza 6030D (#146927) üzenetére


Inhouse
őstag

Van egy adott összegű megtakarításod és ha azzal számolsz, hogy ha így megy tovább, akkor mondjuk 5 év múlva meg tudsz venni egy elfogadható házat...csakhogy ha minden jól is alakul, az ingatlanok ára valami irreális mértékben emelkedik, így 5 év múlva legjobb esetben is ugyanott vagy, ahonnan indultál. Erre gondoltál?
A lényeg az, volt, hogy akinek van pénze, van lehetősége, akinek nincs, annak marad a hitel.
Az átlagon felüli fizetés eléggé relatív, mert itt a keleti oldalon fele, harmada pl. a BP-inek. Az ingatlanárakon kívül minden más ugyanannyiba kerül, vagy drágább, mint ott és a lehetőség is kevesebb.Itt csak ámulunk, amikor kiadja a statisztikai hivatal a magyar átlagbért...álom álom, édes álom.
De nem költözhet mindenki Pestre, vagy dunántúlra. Illetve a nyugat és a főváros is életképtelen lenne magában az alföldi régiók nélkül.

Üdv Inhouse

(#146986) Inhouse válasza sakal83 (#146930) üzenetére


Inhouse
őstag

Pont ezt írtam, hogy kezdjük őket behozni, ez egy negatív menet, itt is egyre megfizethetetlenebbek az ingatlanok. Itt is ez a cél, hogy ne legyen sajátod, mert az ad némi biztonságérzetet...

Üdv Inhouse

(#146987) Inhouse válasza macilaci78 (#146932) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem költözhet mindenki a fővárosba, több szempontból sem. Egy ország, ahol senki nem él vidéken, csak a fővárosban? Egyébként már így is túlzsúfolt, nekem a hideg futkos tőle a hátamon. De a vidék nem csak egy púp az ország és a fővárosiak hátán, egy értelmes világban az élelmet és sok minden mást ezek az országrészek termelik meg, nélkülük elég nagy baj lenne. Elég szomorú, hogy ekkora difi alakult ki a régiók között.
Persze, hogy kapaszkodik oda, hiszen minden oda köti, a család, a barátok, emlékek, a " tíz körömmel" összekapart ház, ami nem semmi egyébként...ezek nem számítanak? Csak a "jó" helyre költözés és a megélhetés? Ez lenne a jövő? Emberek saját ház és kert nélkül, minél kisebb m3 légtérbe zsúfolva egy zajos, büdös, koszos betondzsungelbe, akik mobilisak, a munka vezérli az életük, oda hurcolják magukat, ahova a munka kényszeríti őket, hátrahagyva a megszokott környezetük, mert az nem érdekes, csak a jó fizetés...szomorú jövőkép, legalábbis nekem.

Üdv Inhouse

(#146988) Inhouse válasza pjen (#146933) üzenetére


Inhouse
őstag

Menj el a keleti végekre, ott él a saját házában és nyomorog. Pedig esetleg lenne lehetősége 200 kilóméterrel távolabb lakást bérelni és vidáman élni.
Te így látod, ő meg nem. Ragaszkodik egy élet munkájához. A vidámságon, de szerintem ide nem jó, szó, inkább a boldogságon mindenkinek mást ért. Egy egész életében vidéken élő, ha eladja a házát és felköltözik a nyüzsgő városba albérletbe, boldog lesz? Szerintem ez nem ilyen egyszerű.

Üdv Inhouse

(#146989) pjen válasza Inhouse (#146988) üzenetére


pjen
félisten

Persze, nem egyszerű. De ott se biztos, hogy boldog ahol már kikötötték a gázt es a villany t mert nem tudta fizetni a rezsit. Egy szobát fűt és esélye sincs egy normális melóhelyre. Sajnos sokan tényleg éheznek a szép nagy házban.

(#146990) Dorian válasza Inhouse (#146986) üzenetére


Dorian
félisten

"itt is ez a cél"
Hagyd már ezt a szt globális összeesküvés konteót...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#146991) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Adott egy 3x3-as kerti feszer, aminek most egy ledobott linoleum az alja, es a polcok nem tul stabilak :)

Le akarom betonozni, semmi extra, csak lepesallo legyen. Se vasalas, se semmi nincs a tervben, sok zsak anyag, es egy betonkevero :)

Kerdes, milyen vastagsagban gondolkozzak?

(#146992) sakal83 válasza Inhouse (#146986) üzenetére


sakal83
addikt

Nem behoztuk a nyugatot, hanem dragabbak vagyunk. Myugat sokkal megfizethetobb, jelzem Moszkva es Kina meg dragabb, mint mi...

(#146993) lemmy71 válasza KrAt (#146991) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha nem vasalad akkor idővel úgy is összetörik egy akkora felület :K

[ Szerkesztve ]

(#146994) pjen válasza lemmy71 (#146993) üzenetére


pjen
félisten

Mért tőrne össze? A garázsom 3x5 méter, nincs az aljzatban egy deka vas se, mégse törik össze. Sima 12-15 cm beton, elmúlt 30 éves.

(#146995) Dorian


Dorian
félisten

Egy nyomorult 10x10-es hálót azért mindenképp tennék bele.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#146996) lemmy71 válasza Dorian (#146995) üzenetére


lemmy71
őstag

Majd rájön, amikor majd összetörik ;)

(#146997) pjen válasza lemmy71 (#146996) üzenetére


pjen
félisten

Tenyleg nem értem mért törne össze.

(#146998) Borisz76


Borisz76
veterán

Kár ezen rugózni.
Mindenkinek igaza van és mindenki téved!

Az , hogy kell e vasalás az attól függ, hogy milyen terhelésre számít a tulaj.

Garázsba ha csak személyautó fog beállni, akkor nem feltétlenül kell.

Viszont ha az udvaron van és tudod , hogy később teherautóval is be kell menni valamiért....akkor legyen benne vasalás.

Egyszerű ez.....

Mód : most olvasom , hogy kerti fészer....
A mérete alapján ezt később sem lehet garázsnak használni....nem kell bele vasalás sem!
Maximum a tulaj magát tudja vele nyugtatni , hogy van benne.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#146999) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok
A térköveznem kellene a képen látható földes rész teljes felületén(a térkövezett rész betonszegélyéig beleértve a kavicsos részt is). A gond hogy a kapu 40 cm-el magasabban van mint a jobb oldali térkövezett szint. Most kőlépcsővel van megoldva de ennek mennie kell, mert be kell tudnom állni motorral ami most nem megy fel a lépcsőn. A térkövezett felület sárgával van jelölve ahol a lejtést kellene beletenni az citromsárgával, itt berajzoltam kékkel hogy kb meddig és milyen irányban kellene lejtést csinálni ha ez egyáltalán lehetséges. Ami aggaszt főleg a kapu jobb oldala ahol gyorsan kellene esnie a szintig.
A méretek:
hossz: 5,6m
szél: 2,15m

Ez szerintetek járható út és ha igen hogyan valósítanátok meg a lejtést?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#147000) Chris0321 válasza Bacusuz (#146999) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
Én inkább vennék zsákos betont és a lejtést abból csinálnám meg és a végére tenném a térkövet.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.