Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#146751) livezsolt válasza laci06 (#146749) üzenetére


livezsolt
csendes tag

Alternatíva híján én az általad is linkelt csőkulccsal oldottam meg. Ha jól emlékszem, a 10/11-es kellett belőle. Annak a csőkulcsnak a hossza kb. 11cm, ezért a hajtószár közvetlenül nem is fért el. Viszont toldató egy megfelelő hatlapfejű csavarral és csavarbehajtóval, ha elfér, vagy rámegy egy dugókulcs racsnis hajtószárral, vagy csillagvillás kulcs és hajtószár lehet a megoldás.

(#146752) laci06 válasza livezsolt (#146751) üzenetére


laci06
senior tag

Én is valami hasonlóra gondoltam, akkor menni fog, köszönöm szépen! :)

(#146753) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Tetőtér beépítéssel kapcsolatos technika kérdésben szeretném kérni a segítséget. A tető dőlése miatt az emeleti szobák egyik oldalából le lett választva egy nagyjából 1,5m-es sáv. Ez a sáv alulról fűtött a földszinti szobák felől. Ezért arra gondoltam, hogy a leválasztott rész padlójára szálas szigetelő anyagot fektetek. A födém beton rétegei közé XPS került. Ez az XPS ellátja a párazáró szerepet, vagy fóliázni kell a gyapot alá? A tető szendvicspanel, azaz zárt rendszer.

i9 / 4080 / 32"

(#146754) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Meg tudja mondani valaki, hogy ez milyen csap, hogyan, milyen néven kéne keresnem, akár neten, akár szerelvényboltban? [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] Egyébként egy Kospel Twister átfolyós vízmelegítő csapja, jóval kisebb, mint a szabvány csaptelep betétje.

(#146755) lemmy71 válasza Intruder2k5 (#146754) üzenetére


lemmy71
őstag

Tömszelence néven keress rá. A Mofém sokféke "betétet" árul, van online katalógus is pontos méretekkel ;)

(#146756) Intruder2k5 válasza lemmy71 (#146755) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt mondjuk nem értem mi köze ennek a tömszelencéhez, de köszönöm a választ! :R

Viszont közben keresgéltem én is, és arra jutottam, hogy ez valószínűleg egy 3/8-os ricnis csapbetét lesz.

[ Szerkesztve ]

(#146757) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok,

van itt olyan aki már felépítkezett a Leier kéregfalas típusházból? :B
Lenne pár kérdésem. :U

(#146758) pjen válasza Intruder2k5 (#146754) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem vidd el egy nagyobb szerelvény boltba. Árúlnak ilyent. Én egyszer vettem tévedésből a hagyományos hajdúba, de kicserélték

(#146759) Intruder2k5 válasza pjen (#146758) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kössz, ez nekem is eszembe jutott, csak az a baj, hogy amikor ezt kiszerelem, akkor a konyhában le kell zárni a vizet, szóval ez a "hurcolom magammal" az utolsó opció lenne. Az ideális az lenne, ha kiveszem és beteszem az újat, nem pedig az, hogy kiveszem és nyakamba veszem vele a várost, aztán vagy kapok vagy nem.

De igazából mindegy is, mert 99%, hogy a fentebb linkelt 3/8-os szelepfelsőrész az.

(#146760) pjen válasza Intruder2k5 (#146759) üzenetére


pjen
félisten

Segíteni akartam. Én elmentem, megvettem aztán nem volt jó. Elzártam a vizet, kivettem a csapot elvittem és adtak egy megfelelőt. Mondjuk sose volt ilyen bojlerem, nem is tudtam, hogy több féle ven. :)

(#146761) Intruder2k5 válasza pjen (#146760) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, csak ahhoz nekem se kell szakmai fórum, hogy kitaláljam, elvihetem magammal a boltba megmutatni, hogy ilyet kérek, mert árulnak ilyet. Azért tettem fel a kérdést, hátha valaki a képek alapján be tudja azonosítani. De mindegy is, hagyjuk. Próbáltál segíteni, ezt köszönöm, de nem ez volt a kérdés. Részemről lezárva.

(#146762) föccer válasza Sly189 (#146757) üzenetére


föccer
nagyúr

Ugyan nem építettem, de jöhet a kérdés, van rá esély, hogy meg tudjuk válaszolni :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#146763) macilaci78 válasza Intruder2k5 (#146761) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez egy épületgépészeti szakfórum lenne? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#146764) tothjozsi96 válasza Intruder2k5 (#146761) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szia!

Én mérnék egy átmérőt és ha mész boltba, megtudod nézni hogy stimmel-e. Illetve amit itt már sokszor tanácsoltam, Index fórumon van egy víz-gáz-fűtés topik, ott elég komoly arcok vannak, ott érdemes kérdezni ezekben a témákban, ott biztosan fognak segíteni.

Üdv.

(#146765) zolivissza válasza tothjozsi96 (#146764) üzenetére


zolivissza
aktív tag

[link]

amor fati

(#146766) Intruder2k5 válasza tothjozsi96 (#146764) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Köszönöm! :R

Ez amúgy megtörtént, a nyitóposztban ott is vannak a méretek, és a tolómérő is ki van készítve holnapra, amikor is megcélzok egy szerelvényszaküzletet.

(#146767) weiss válasza lemmy71 (#146745) üzenetére


weiss
addikt

Kiszedtem, mert gondoltam lekupakolom, amíg veszek helyette másikat, de persze a vége 5/8 vagy milyen méret, olyan kupakom meg nem volt kéznél, szóval vissza kellett tenni, de most, kopogjam le, jónak tűnik.

(#146765) zolivissza: Én is kösz a linket, ha tudom, hogy van ilyen topik is, nem itt offolok :)

[ Szerkesztve ]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#146768) Met válasza zolivissza (#146765) üzenetére


Met
Topikgazda

Köszi, beraktam a Téma tudnivalók részbe (jobb felső sarok)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#146769) tothjozsi96 válasza Intruder2k5 (#146766) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Bocsi, olvastam azt is, csak nem egyben olvastam el az egész szálat. Annyit kérdeznék, van is gond a betéttel, vagy egyéb célból szeretnél venni?

(#146770) Intruder2k5 válasza tothjozsi96 (#146769) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Volt, eléggé szorult a hidegvíz-csap. Szétszedtem, megtisztítottam, újrazsíroztam, most jobb is mint új korában, de tudom, hogy ez nem tart örökké, így inkább vennék két újat.

Többiektől elnézést az offért, de írás előtt rákerestem, volt már szó itt vízcsap problémáról előttem is, meg hát az összefoglalóban is ott van pl. a boiler vízkőtelenítése, így ide írtam. És hát, valahol ez is felújítás. :)

[ Szerkesztve ]

(#146771) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Van egy névtáblánk amit leszedtünk, mert bővült a család, és lesz helyette új. Egy kerámia névtábla volt, amit Pattex palmatex ragasztóval tettünk fel a fém postaládánkra. Miután leszedtük a névtáblát a ragasztó elég szépen ottmaradt. Ezt mivel lehetne leszedni? Van valami "csodaszer" erre?

Ez a Tesa ragasztó eltávolító például jó lehet? Vagy ilyet nem tud leszedni ez sem?

[ Szerkesztve ]

(#146772) macilaci78 válasza laci06 (#146771) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Palmatex egy kontaktragasztó, ha kijött belőle az oldószer, az örök, mint a nyomorúság.
Az 5000 forintos csodaszer mellett megnézted, mennyibe kerül egy postaláda? :U

Amúgy ha bővült a névsor, akkor a követlező névtábla várhatóan legalább akkora lesz, mint az előző volt. Miért ne takarhatná el a ragasztót?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#146773) Audience válasza laci06 (#146771) üzenetére


Audience
aktív tag

Van, egy finom drótkorong egy filléres akkus LIDL-s kézi csiszolón és finoman leszeded.

(#146774) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok,

kicsi rá az esély, de teszek egy elkeseredett próbát, hátha valakinek lesz ötlete..

beköltözés, teljesen új laminált padló, alatta padlófűtéshez való alátét, gyönyörűen lerakva.
múlt héten kész lett a beépített bútor is, de a felső szekrényt egy 100+ kilós asztalos kolléga rakta be, kb 45 percet sétált egy 1,5 méteres szakaszon oda-vissza a létrával (mint a festők).
Így most ezen a szakaszon kb 1 mm-t süllyed a parketta széle, ha úgy lépek rá és recseg-ropog az egész. Mivel a hálóban van a gardrób előtt, még idegesítőbb.

erre van valami ügyes trükk, amivel meg lehetne szüntetni a recsegést? szétvet az ideg konkrétan :W

Aurea mediocritas

(#146775) Borisz76 válasza AXisBOLD (#146774) üzenetére


Borisz76
veterán

Soványabb asztalos :D

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#146776) AXisBOLD válasza Borisz76 (#146775) üzenetére


AXisBOLD
addikt

hehe :D azt már elszalasztottuk... :(((

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#146777) Dyingsoul válasza macilaci78 (#146744) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Bocsi a késői válaszért. Helyileg Debrecen.
Pillérpántokat néztem, 170 fokos a legnagyobb nyílásszögű amit találtam.
Mondjuk kezdem elengedni a dolgot... Asztalos fórumban az a verdikt, hogy nincs ilyen pánt amit én keresek, nem létezik.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#146778) Eagl3 válasza Dyingsoul (#146777) üzenetére


Eagl3
veterán

Közézáródó pillérpánt (95 fokos) lesz jó neked. Viszont a szembe falra is fel kell tenned valamit, amin az ajtó felütközik (akár egy darab bútorlapot).

[ Szerkesztve ]

(#146779) macilaci78 válasza AXisBOLD (#146774) üzenetére


macilaci78
nagyúr

10*10 centis raszterben lecsavarozod. Óvatosan a padlófűtés miatt... ;]
Az a baj, hogy az alátét nem bírta és összerogyott. XPS például nem rugalmas és nem is túl kemény, de legalább olcsó. Milyen alátét lett lerakva?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#146780) macilaci78 válasza Eagl3 (#146778) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A korpusz aljára, tetejére belül csavaroz egy-egy dominót. Vagy zongorazsanér. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#146781) trialboj


trialboj
őstag

Hello, laminált padlóval kapcsolatban kérdeznék. Hiperben azt mondták rakhatok 8-9mm-es szivacs réteget is alá, ami majd elfedi az egyenetlenségeket, és nem kell önterülő aljzatkiegyenlítő. Lerakták, szar lett, legalább is engem zavart, hogy pár centin belül érezni lehetett hogy egyenetlen a beton, régebbi panelről van szó.
3 hét után felszedettem mással vettem 7 zsák aljzatkiegyenlítőt, kb 23m2. Leöntötte a szaki, el is hengerezte, és tényleg elég simának tűnt, visszarakta a padlót, és az a helyzet, hogy alig lett jobb.
Továbbra is van több olyan pont ahol a padló felemelkedik, nem fekszik az alapon, pedig már csak 3mm-es szivacs réteg van alatta. Ráadásul egyetlen ponton recsegett az első lerakásnál, ez idegesített a legjobban, és ez továbbra is megmaradt. Az egyik szobában pont az ajtónál viszont kicsit feljebb került a szint, mint máshol, az ajtó majdnem beleér mikor elmegy felette, és akkor is érződik mikor az előszobából lépek be.

Na most azt lenne a kérdésem hogy WTF. Mit lehetett elbaszni másodjára is? Pontosabban hogy nem lett tökéletesen egyenletes az alap mikor önterülő aljzatkiegyenlítőt használtunk. Ha előre tudom hogy ilyen drágán lesz, majdnem ugyan olyan szar, nyilván nem szivattam volna meg magamat.

Főleg azért zavar, mert még van 1 szoba ami nagyobb mint ez a kettő, ide még maradt is ebből a padlóból, de ezek után én már nem merem lerakni, a héten vissza akarom vinni, de mielőtt elkezdek cipekedni, szeretném megérteni mi lehetett a gond, és hogy mire kellene figyelni, hogy ne járjak pont ugyan így? Sokkal vastagabb 12mm es padlót kell venni (Az egész lakásban ez a szaki csempézett és mindenhol faszán dolgozott, nem tudom megérteni mit baszott el hogy ilyen lett) ő azt mondta hogy sokkal többet kellett volna emelni hogy kijöjjön egyenletesre, de nem értem, ha teljesen ellepte az előző beton réteget, akkor miért nem egyenesítette ki?
Még mutatta is nekem hogy a tüskés henger egy helyen alig ért bele, máshol meg el volt lepve az anyaggal, mert annyira nagy szintet kellett emeljen. A kezemmel simítva egyenletesnek tűnt, most akkor mégis miért mozog több helyen is, hiába van már bútor, meg szegőléc rajta.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#146782) macilaci78 válasza trialboj (#146781) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A klikkes burkolat ilyen, mármint az üveglapra se lehet letenni anélkül, hogy egy kis mozgása ne lenne.
A lamináltak közt van minőségben szórás, ami kiterjed a klikkrendszerre is. Ennek nem része a vastagság.
Az alátétet sem minősíti a vastagság önmagában.

Az önterülő aljzatkiegyenlítőt úgy képzeld el, mint a csokimázt. Terül-terül, a mélyedésekbe is bemegy, de egy sík, egyenletes felületért tenni kell. A szakinak igaza lehetett abban, hogy a beton egyenetlen, bár panel beton inkább homorú szokott lenni, mintsem domború.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#146783) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Korábban volt itt szó a polikarbonát előtetőről. Sokan negatív véleményt fogalmaztak meg a készen kapható megoldásokkal szemben, 1-2 topictársnál viszont már évek óta megfelelően szolgálnak.

A minap jött szembe ez az oldal, ami kifejezetten ilyen alkatrészek árusitásával foglalkozik. Van megoldásuk a homlokzathoz való rögzítésre, valamint a polikarbonát egyik oldala UV álló réteget is kap náluk. Szóval használhatónak tűnik. Kb a bolti árban kijön egy egyszerűbb konstrukció, de ha még az alső végpontokon megtámogatja az ember egy függőlegesen, oszlopszerűen elhelyezett alú profillal, akkor is épp hogy drágább.

Mivel nem született végül konszenzus, és többen is érdeklődtek a téma iránt, gondoltam beírom ide, hátha hasznos lesz valakinek.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#146784) zoli03 válasza trialboj (#146781) üzenetére


zoli03
őstag

Attól, hogy te teljesen síknak érzed és látod, mégsem az. Rá kellett volna rakni egy legalább 1 m-es, de inkább 2 m-es vízmértéket mindenhova sok irányban, és akkor láttad volna, hogy valahol felfekszik a vízmérték, valahol meg lesznek 3 mm-es rések is. Ha nem sikerült a leöntés, itt még le lehetett volna csiszolni a domború részeket és jobb lett volna. Ez az önterülő elnevezés kb annyit jelent, hogy nagyjából elfolyik magától, de neked ugyanúgy el kell húzni+tüskés henger, és az sem jelenti azt, hogy síkban lesz a felület.

(#146785) 6030D


6030D
Ármester

Nem reklám, nincs hozzájuk közöm, csak megosztanám a tapasztalatokat.
Hétvégén mentem segíteni lakást felújítani, apám hozza a vödrös glettet. FIT Finish Pro Mi ez, ezer éve Széria glettel nyomjuk? Nagyon jó, majd figyelj.
És tényleg. Előnyök:
- készre kevert
- olyan az állaga, mint a vaj
- nem kell kitalálnod, mennyit akarsz bekeverni: visszazárod, nem szárad be (az egyik két hete nyitva volt)
- nem kell utána alapozni, egyből lehet gurítani, nem húzza be a festéket
- 6900 Ft/25 kg vödör. Kb ennyi a széria glett is. Ez is hófehér.

Hátrányok:
- 3 mm-ig húzható (Széria 10 mm). Mi Rimano 6-30-cal dolgoztunk alá (+alapozó). De például tiplihelyeket másodszorra elfedte, illetve beépített szekrény helyén is húztunk vele 150-es ölesléccel 4-5 mm-t, nem volt gond.
- eltarthatóság? :F Széria glettből használtam már sok évest is (átszitálva), ez gondolom beszárad idővel. Bár vízzel a tetején lehet, hogy nem.

Meg ha jól értettem, akkor mehet mész alá is, ahova a gipszes anyagok nem... ez már nagyon elmélet, erre nem figyeltem az oktatásokon, engem mindig csak a gyakorlat érdekelt. :))

Szóval aki éppen olyan munkában van, tegyen egy próbát. :K

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#146786) Dorian válasza macilaci78 (#146782) üzenetére


Dorian
félisten

"a klikkes burkolat ilyen"

Dehogy ilyen.
Swiss Krono Aquastop-pal burkoltattam, semmi hasonló nincs. Mondjuk nem is a józsibácsi csinálta a padlópont, hanem jó szakember.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#146787) macilaci78 válasza zoli03 (#146784) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A hidegburkoló mondta is, hogy nem lett tökéletes. De ha a tüskés henger lekövette az eredeti domborzatot, akkor az tényleg elég gatya volt. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#146788) macilaci78 válasza Dorian (#146786) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A klikk feszül. Vagy feláll az új sor az előzőhöz képest kicsit, vagy lefelé lóg, de olyan nincs, hogy pont vízben legyen. Akkor meg már nem lesz teljesen egyenes síkon. Főleg nem 9 mm-es alátéten. Főleg nem bontott parketta helyére pőrén lerakva.

A Swiss Krono műszakilag amúgy bőven átlag feletti, az Aquastop pedig a gyártó termékcsaládjain belül is inkább felső polcos.

A szakemberen is sok múlik, aki mondjuk meg is követeli a jó aljzatot, jó segédanyagokat (alátét), másrészt meg is tudja csinálni, harmadrészt nem feszegeti a burkolatot, mert tudja, mi a különbség a billenő klikk és a ráütő klikk között. :U De azért tudni kell, hogy nem a laminált padlózás a burkolás magasiskolája. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#146789) Dorian válasza macilaci78 (#146788) üzenetére


Dorian
félisten

Persze, alátétként is 5millis xps-t használtunk, a hideg ráz a majd egy centis puha szroktól.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#146790) macilaci78 válasza Dorian (#146789) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Engem az XPS-től is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#146791) trialboj válasza zoli03 (#146784) üzenetére


trialboj
őstag

Volt tüskés henger, elhúzni nem tudom mit jelent, leöntötte és addig masszírozta azzal a szarral, amíg már nem folyt tovább. Nem tudom elhinni hogy tényleg lehet benne 3mm-es szintkülönbség. Azért hangzik nevetségesen mert 15 éve apámmal patent kis alapot öntöttünk a háznál a szobámnak, és az stabil padló lett, akkor még nem volt ilyen önterülő anyámkínja.
Ha nagyon nagyon hígra keverem sem terül szét jobban? 3mm az kva sok, nekem 1.9cm van a padlócsempéig a 3. szobában, arra jön a 8mm-es padló és akkor most legyen vastag a szivacs? Nem fog süppedni? Ez lesz a nappali, itt járok majd a legtöbbet ha ez is szarul sikerül, megőrülök.
---
Falak teljes mértékben újra lettek glettelve, habtégla sajnos a legtöbb, ahol szükséges volt kapott csempe ragasztó réteget, majd mindenhol hálózva, és 3 réteg rimano glett. MI a fszért repedt meg kevesebb mint 1 hónap alatt több helyen is?
Nagyon vékony repedés, de hogy létezik ez? A konyhában a metró csempém is végigrepedt, 20-30méterre jár a villamos, de már elég modern, nem is hallatszik, rázni sem ráz mint régen. Ennyire szar az épület, így hajlanak a falak, hogy bármit rakok rá meg fog repedni?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#146792) föccer


föccer
nagyúr

Sziasztok!

Van itt a fórumon olyas valaki, aki a fővárosi vízműveknél a műszaki területen dolgozik?

Van egy osztatlan közös ingatlan, amire különálló vízórát/vízbekötést raknánk, ha lehet.

A nehezítés az, hogy egy egészen más okból kifolyólag merült fel a kérdés, ellenben holnap este mennénk szerződést kötni az ingatlanra, így nincs időm kivárni a vízművek elvi nyilatkozatát.

Közműtérkép szerint az adott ingatlan rész előtt nem fut vízvezeték, viszont a mögötte lévő épületben kell lennie víznek. A mögötte lévő épület külön hrsz-en van, ellenben másfelé nem lehet értelmesen oda bevezetni a vizet, csak a leendő házrész előtti közút felől. Szóval valószínűleg a közműtérkép nem pontos (micsoda meglepetés), ellenben a vízműveknél tudom, hogy megvannak a pontos adatok, hogy merre van vezeték hogy honnan lehetne rákötni.

Ez egy zsákutca, a piros jelölsű ingatlanról van szó. A mögötte lévőben is kell lennie vízellátásnak, lévén csatorna is van.

Szóval ha van valaki, akki gyors infót tudna adni, akkor írjon rám privátba és küldöm a hrsz-t, hogy hol van. :R

Köszi :R

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#146793) Dyingsoul válasza Eagl3 (#146778) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Azt ha más nem a kismegszakító doboza megoldja, mert pont olyan magasságban van, hogy még az ajtó beleakadna ha megpróbálnám rázárni a szekrényre. :D
Egyébként szerintem felszerelnék egy ilyet vagy ilyesmit (vagy kettőt, egyet felőlre, egyet alulra és akkor szem előtt sincs de lehet egy is elég), ez pici, elegáns, alig észrevehető. Ajtó ütközőből úgy látom van csillió féle, az a kisebbik gondom ezért.

Közézáródó pillérpántról most hallok először de egyelőre nem nagyon értem hogy működik.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#146794) arcsin


arcsin
senior tag

Sziasztok! Az előszobát szeretnénk minél elöbb felújítani, kifesteni elsősorban, diszléceket feltenni hogy eltakarjuk a kábelcsatorna és a mennyezet közti rést. Viszont felmerült az is hogyha már maszatolunk, meg letakarunk mindent akkor lefestenénk a fütéscsövet is. Panel, távfütésünk van. Okozhat gondot az, hogyha fütési időszakban, melegen festjük le?
Választ előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#146795) zoli03 válasza trialboj (#146791) üzenetére


zoli03
őstag

Tüskés henger csak a levegőbuborékokat tünteti el, elhúzni nem azzal kell. Széles lepkével lehet jól elteríteni. Ha csak leöntöd és elhengerezed, 3 mm-nél nagyobb különbség is simán lehetséges.

(#146796) 6030D válasza föccer (#146792) üzenetére


6030D
Ármester

Ez így nagy lutri. Attól, hogy van ott víz, nem biztos, hogy neked is lehet. Ma voltam az építkezésünkön, a mellettünk lévő telken elvágtak kerítésépítés közben egy vízvezetéket, ami a legközelebbi aszfaltos útról megy egy házhoz. Anno, amikor csinálták, egy füves kaszálónk keresztül húztak 1 szolgalmi joggal egy kb 300 m-es vezetéket. Ma ez 3 telken és egy magánúton (4 helyrajzi szám) megy keresztül. Egy bekötéshez max egy szolgalmi jogot kérhetsz. Szóval ha a körülötte lévő házak nem az elmúlt pár évben készültek, akkor a zsákutcában nincs hálózat. Oda pedig neked kell megterveztetni és beköttetni (illetve ha valaki hajlandó még belefizetni, mert mondjuk üres építési telek).
De ha van térképmásolatod, és látod rajta a zsákutca hrszámát, akkor lehet, hogy telefonon megmondja a vízmű, hogy van ott vezeték, vagy nincs. Esetleg kérd le a tulajdoni lapot a hrsz-ra, szerintem azon is rajta van.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#146797) föccer válasza 6030D (#146796) üzenetére


föccer
nagyúr

A zsákutca az közterület, külön hrsz-el, azzal nincs gond. A kérdés hogy a hátsó házhoz (ami szinten külön hrsz-en van) hogy jut be a víz, mert az nincs jelölve a közműtérképen.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#146798) 6030D válasza föccer (#146797) üzenetére


6030D
Ármester

Gondolom a kék vonalak a vízhálózat. A kép bal alsó sarkában megy egy vezeték, az egy utca? A sárga ház és a vezeték között van valami fás terület. Arról egy szolgalommal ráköthettek.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#146799) AXisBOLD válasza macilaci78 (#146779) üzenetére


AXisBOLD
addikt

komolyan gondolkodtam rajta, hogy kap egy pár csavart vagy szöget, annyira b@sz az ideg... :W
zöld, lyukacsos, ennyire emlékszem :D szerintem XPS lesz.
maradt pár tábla, este lefotózom és berakom ide, hogy legalább más ne használjon ilyet

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#146800) föccer válasza 6030D (#146798) üzenetére


föccer
nagyúr

A feltételezéseket én is meg tudom tenni, de azzal most nem vagyok előrébb. A közműtérképet tudom olvasni, ami azon információ megtalálható az megvan találva :D

Most a vízművek saját dokumentációjába kellene betekintést kapni, hogy mi a tényleges állapot, mert a közműtérkép jó esetben hibás.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.