Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#145101) Veron válasza Audience (#145064) üzenetére


Veron
őstag

Lehet igazad van.
Rácsimpaszkodtam, himbálóztam és függőlegesen nem mozdul ugyan, de vízszintesen igen. Túl hosszú a furat és rövid a dübel.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#145102) Audience válasza Veron (#145101) üzenetére


Audience
aktív tag

Ha hosszú a szár és hajlik akkor sajnos előbb-utóbb a hajtogatástól is el fog törni akkor is ha a dűbel tartani fog!

(#145103) Veron válasza Audience (#145102) üzenetére


Veron
őstag

Azt gondolom, hogy nem a szár hajlik, hanem a dübel mozog kissé, de nem látok bele.
Milyen dübelt és fúrószárat vegyek? A szár gondolom felhasználható meg, de új lyuk kell.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#145104) lemmy71 válasza Veron (#145103) üzenetére


lemmy71
őstag

Ne kínlódj azzal a hulladékkal :( Dobd el azt a dűbelt és furj új (pontos) lyukakat a födémbe. Vegyidűbellel meg ragaszd a menetes szárakat. Ennyit csak megér a gyermeked biztonsága, vagy nem ;)

(#145105) Veron válasza lemmy71 (#145104) üzenetére


Veron
őstag

Megér, ezért kérdezem hogyan és mivel csináljam. Mert fogalmam sincs. Egyelőre van egy talán felhasználható 12 mm-es menetes száram, minden egyebet venni kell.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#145106) csemberlen válasza Veron (#145105) üzenetére


csemberlen
őstag

[link]
Menetes szárat inkább vegyél újat 8.8-as minőségben.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#145107) emvy


emvy
nagyúr

Az utcafronton van a garazsunk, kb. 15 meterre a haztol. Ide kell egy IP kaputelefon, plusz kamera. Azon is gondolkozom, hogy a Digi internetet siman a garazsba kerem, es majd onnan felhozom kulturalt modon a halozatot.

Ti hogy vinnetek le a halozatot? Ahogy gondolom, epuletek kozott CAT kabelt huzni eleg ontokonloves, es inkabb optikat kellene kihuzni, mert az nem lesz erzekeny a kulonfele kornyezeti zavarokra. Csinalt mar ilyet valaki?

while (!sleep) sheep++;

(#145108) föccer válasza emvy (#145107) üzenetére


föccer
nagyúr

CAT5-el lesz bajod, szerintem felesleges optikával szórakozni. Ami gondos a régi KOAX-os kamerák. Simán építs ki egy csillag topologiát a kamera központhoz, ott lesz egy POE, a adja a tápot a kameráknak, illetve csatlakozik hozzá még a felvevő egység, ehhez a monitor, illetve az élő hálózatot adó router.

Ha minden kerek, akkor a hálózaton lévő gépre felraksz egy, a kamerákat menedzselő szoftvert és már kerek is a világ, mindent be lehet állítani.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#145109) pjen válasza emvy (#145107) üzenetére


pjen
félisten

Nem lesz gond az UTP vel. Legalábbiy a cégnél a telep közepéről indul a kábelezes a kapu legalább 30 m, működik normálisan. Egyébként vannak kifejezetten kültérre gyártott UTP kábelek is.

[ Szerkesztve ]

(#145110) Dorian válasza emvy (#145107) üzenetére


Dorian
félisten

Semmi gond nem lesz ilyen, meg még 10x ekkora távon sem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#145111) justmemory válasza Poultier (#145098) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

mi idén, 10 év után most szigeteltük le, pont emiatt. Nem tudsz annyit fűteni, nem tudsz annyit párátlanítani... mi penészgátló adalékkal kevert festéket használtunk, hogy legalább azt féken tartsuk. De a megoldás sajnos a szigetelés. Nálunk idén már nem csapódott le sehol a pára (helyesebben csak az ablakokon, de azt lokálisan megoldjuk páramentesítéssel).

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#145112) mezis válasza emvy (#145107) üzenetére


mezis
nagyúr

Légkábel lesz?

mezis

(#145113) emvy válasza mezis (#145112) üzenetére


emvy
nagyúr

Föld.

while (!sleep) sheep++;

(#145114) Tapsi válasza emvy (#145107) üzenetére


Tapsi
addikt

Védőcsőben nyugodtan húzhatsz bármit. Én wifivel oldanám amúgy meg, nem kábeleznék semmit.

(#145115) emvy válasza Dorian (#145110) üzenetére


emvy
nagyúr

PoE esetén állítólag jellemző, hogy földhurok alakul ki, stb.

Az optika esetén maga a kábel nem drágább, de kell egy drágább switch a másik oldalra, plusz SFP+ modulok. Kb. 100e forint különbség összesen.

while (!sleep) sheep++;

(#145116) pjen válasza justmemory (#145111) üzenetére


pjen
félisten

Dehogy nem tud, mért ne tudna. Ezelőtt 60 éve épült a szülői ház. Még hírből se ismertük a hungarocellt, műanyag ablakot, mégsem volt sehol penész. Fűteni kell és szellőztetni. Felesleges virágokat kirakni. Persze ehhez az aljzat szigetelésnek is jónak kell menni. :)

(#145117) emvy válasza föccer (#145108) üzenetére


emvy
nagyúr

Unifi lesz a hálózat, Hikvision a kamera. Minden PoE táplálású, lesz kb. 6 kamera, 3 wifi AP, 1 LTE failover, 1 kabelmodem, 1 IP kaputelefon külső egység, 2 belső egység, IP alapú riasztórendszer, 5 mozgásérzékelő, 6 Ethernet aljzat, 2 ZigBee hub, meg pár okostermosztát.

Tényleg az a para, hogy nehogy a kültéri cuccoknál legyen valami hurok vagy villám-problema, és megsüljön a teljes belső háló.

while (!sleep) sheep++;

(#145118) Chris0321 válasza pjen (#145116) üzenetére


Chris0321
addikt

Persze, csak akkor az ablakon keresztül is szellőzött a ház, mert nem volt olyan jó a szigetelése. Nálunk is mozgott mindig a függöny, ha fújt a szél.

(#145119) tothjozsi96 válasza emvy (#145115) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Kitől hallottad ezt a földhurok dolgot? Egyáltalán mitől alakulna ki? Attól mert földben van egy UTP kábel?

(#145120) emvy válasza tothjozsi96 (#145119) üzenetére


emvy
nagyúr

Más útvonalon megy a garázsig a villany, és más útvonalon az ethernet. Az ethernet nem gond, mert a szabvány része a galvanikus leválasztás, de a PoEre ez nem vonatkozik, a shielded kabelekre szintén nem. Tehát kialakul egy kör, kb 10-15m átmérővel, és ha a körön mágneses fluxus megy át, az áramot indukál.

Ha nem viszem le a PoE-t, akkor nincs gond. Viszont akkor már úgyis kell lentre egy switch, tehát nem igazán olcsóbb a sztori. Tehát lehet, h megéri az optika.

> Kitől hallottad ezt a földhurok dolgot
Egyetemen mesélték :D

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#145121) pjen válasza Chris0321 (#145118) üzenetére


pjen
félisten

Nálunk nem mozgott a függöny, de szellőzött. A kamra ablak szinte sosem volt becsukva és a fürdő is csak hideg télen, fűrdésnél. Pont ezért írom, aljzat szigetelés, fűtés, szellőztetés. nincs penész. Most is van hőhíd . Gázcső, klíma, vastag műanyag cs a villanynak, villany óra szekrény falba sűlyesztve, mégse penészes. :)

(#145122) tothjozsi96 válasza emvy (#145120) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Itt most 4-5W áramról beszélünk, be is sz@rnék ha földhurok alakulna ki. :) De gondolom erre az lesz a válasz hogy nem az számít hogy mekkora áram folyik át. Hogyha újabb, CAT7/CAT8 kábelt veszel, abból biztos van olyan árnyékolású amivel szerintem nem lehet probléma, de na mindegy, ha egyetemen tanultad akkor nem értem miért itt kérsz segítséget.

Az optika pedig baromi sérülékeny, drága, és nem igazán értem miért is lenne az jó oda, de te tudod.

(#145123) pjen válasza emvy (#145120) üzenetére


pjen
félisten

Lehet másik egyetemre kellett volna járni, vagy máshogy értelmezni a hallottakat

(#145124) tothjozsi96 válasza pjen (#145123) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem is.

(#145125) föccer válasza tothjozsi96 (#145122) üzenetére


föccer
nagyúr

NASA-nal nem használnak olyat :D

Sima CAT5, háztartásban bőven elengendő. Nekem simán az erősárammal megy egy védőcsőbe, hibátlan.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#145126) Tapsi válasza emvy (#145120) üzenetére


Tapsi
addikt

Nade ha poe, akkor az ethernet kábelen megy a delej az eszközhöz. Akkor hogy jön képbe az elektromos hálózat a másik körön? Amúgy ezzel a logikával soha, egyetlen poe eszköz sem lenne biztonságos, hiszen az általad vázolt setup az általános felhasználási mód.

(#145127) aleister válasza föccer (#145125) üzenetére


aleister
veterán

CAT5 felejtős. Az csak 100 mbps-t tud, ha kapni még egyáltalán ilyet. Ráadásul jobban interferál. Cat5e vagy Cat6 kell.

emvy:
Ha ráér január elejéig, akkor megkérdezem nálunk a kamerást, hogy kell-e emiatt tartani. Esetleg a wifi-s kaputelefonon nem gondolkoztál? Nálunk olyan volt, és teljesen jól működött...amíg tökre nem ment. :D
Na jó, a legolcsóbb kínai szart vettem, de a lényeg, hogy vannak kulturált, normális, wifis modellek.

Dorian:
Azért a "10x több" kicsit túlzás. Az már 150 méter lenne. Papíron max 100 métert tud egy random UTP kábel, de a gyakorlatban 90 méter után már erősíteni kell egy aktív eszközzel.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#145128) emvy válasza Tapsi (#145126) üzenetére


emvy
nagyúr

Mert a kábelmodem a hálózatról lenne megtáplálva.

Egyébként kivétel nélkül minden hivatalos ajánlás vagy optikát, vagy dupla surge protectort ír elő kültéri installációkhoz.

De most, hogy mondod, igazad van: a kábelmodem földje nem lesz összekötve a PoE eszközökkel, hiszen a kábelmodembol kijövő ethernet az galvanikusan leválasztott.

Tehát vszeg tényleg nincs ezzel gond.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#145129) emvy válasza föccer (#145125) üzenetére


emvy
nagyúr

10 Gbe hálózatot tervezek alapvetően, mármint csomó eszköz nem fog ennyit tudni, de erre készülök. Tehát cat6e lesz végig, mindenhol.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#145130) emvy válasza tothjozsi96 (#145122) üzenetére


emvy
nagyúr

Tök mindegy a 4-5 watt, nem az a lényeg, hanem a hurok.

Armoured kábel elvileg nem sérülékeny.

De igaz, majd kitalálom, és beszamolok róla, hogy mi lett (ha érdekel valakit).

while (!sleep) sheep++;

(#145131) föccer válasza emvy (#145129) üzenetére


föccer
nagyúr

8k-s live stream fog menni a hálózaton, 4 kamerából? Az sem eszik ekkora sávszélességet. Illetve azért a kiszolgáló eszközök nem fogják bírni a tempót, a külső vonalon sem kapsz néhány 100 Mb/s-nél többet.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#145132) emvy válasza föccer (#145131) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem, nyilván. :) Kevés a különbség arban, inkább behúzom. A NAS-om meg a számítógépeim tudnak 10 Gbe-t.

while (!sleep) sheep++;

(#145133) weiss válasza emvy (#145115) üzenetére


weiss
addikt

Media converter filléres tétel. [link]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#145134) Dorian válasza emvy (#145115) üzenetére


Dorian
félisten

A házunk 7 v 8 kamera miatt körbe van húzva vagy 150 m cat5e-vel. Semmi gond.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#145135) emvy válasza Dorian (#145134) üzenetére


emvy
nagyúr

Házon belül abszolút oké, persze.

Köszi az észrevételeket, leírom majd a véglegest.

while (!sleep) sheep++;

(#145136) Dorian válasza emvy (#145135) üzenetére


Dorian
félisten

Nem belül, kívül az eresz mögött

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#145137) aleister válasza Dorian (#145134) üzenetére


aleister
veterán

Gondolom összesen húztál ki 150 méter kábelt, nem pedig a switch és az IP kamera között kameránként.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#145138) justmemory válasza pjen (#145116) üzenetére


justmemory
senior tag

Nézd, én azt írtam le, amit tapasztaltunk. Az ablakcserék előtt nálunk sem volt penészedés. Utána vígan lecsapódott a pára a falon, ami most, a szigeteléssel megszűnt. Szellőztettünk, páramentesítettünk, fűtöttünk - ami ezt megszüntette volna, abban melegünk lett volna -, de pl. a konyha egyes pontjai akkor is harmatpont alá hűltek, a konyhabútor hátfala konkrétan penészes volt. 60 éve akkor volt, most meg most van. A másfajta építészettel, anyagokkal nyilván minden változott. Az aljzatot tény és való, hogy nem cseréltük, csak rábetonoztunk, de eleve 110 cm magasan ki van emelve a ház a járdaszinthez képest.
Vannak növények, és lesznek is; ahogyan mosás is. Szárítógép sem tud annyit menni, 5-en eleve beleheljük a teret. Nekünk ezt a problémát véglegesen - egyelőre legalábbis úgy tűnik - a külső szigetelés oldotta meg.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#145139) pjen válasza emvy (#145129) üzenetére


pjen
félisten

Szia. A CAT6E lehet kevés lesz 10 gigához, inkább 1 gigához javasolják. Mikor a Belden nél melóztam mi is csak addig mértük. 10gigához a CAT6A a javasolt, de az már picit húzósabb. :)
Egyébként nagyon érdekesen tud alakulni UTP kábelen a freki menet. CAT 7 gyártás. Ér párosítás, mérés jó, négyesítés, mérés nem jó, levágsz egy méter, mérés jó. De van mikor hiába vagdosod nem lesz jó, akkor megy CAT5 E nek. De ugyanez lehet köpenyezés után is.

[ Szerkesztve ]

(#145140) pjen válasza justmemory (#145138) üzenetére


pjen
félisten

Pont erről beszélek " Az ablakcserék előtt nálunk sem volt penészedés." Megszüntetjük a természetes légcserét. Nekem is van szigetelés. műanyag ajtó, ablak igaz van szárító gép, de két velux szellőző folyamatosan nyitva+ átlag 1 óra szellőztetés naponta. Én csak felsoroltam egyébként a lehetséges hő hidakat. Például a klíma csavarjairól még nem is írtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#145141) emvy válasza pjen (#145139) üzenetére


emvy
nagyúr

Az lesz, nem E :)

while (!sleep) sheep++;

(#145142) macilaci78 válasza emvy (#145107) üzenetére


macilaci78
nagyúr

15 méter nem távolság, de az IP kamera igényelt sávszélessége kb semmi. Viszont ha a garázsba kerül a szolgáltató végpontja, akkor a két épület közti kábel lesz a szűk keresztmetszet.
Ott, ahol csak 50 mbitet tud a szolgáltató, nem gond, de ahol 2 gbit is lehet, már szájízzel fogadják.

Szóval vidd a házba a digit, és egy sima cat5e, vagy cat6 a garázsba. Vagy mindjárt kettő, a második a biztonsági kamerának.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#145143) tothjozsi96 válasza macilaci78 (#145142) üzenetére


tothjozsi96
addikt

A CAT5E a jó választás, mert ott nincs fémes kapcsolat. De továbbra sem értem a földhurkos kérdést.. Maradok csöndben, a háttérben. :)

(#145144) macilaci78 válasza emvy (#145117) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Épp ez jutott eszembe: villámkár. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#145145) macilaci78 válasza Chris0321 (#145118) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És nem volt műanyag, mosható falfesték sem, meg 23 fok télen, de volt majdnem minden helyiségben kemény...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#145146) justmemory válasza pjen (#145140) üzenetére


justmemory
senior tag

Igen, ezekkel nyilván tisztában vagyok, rengeteget szellőztettünk. De a folyamatos légcserét 5 fővel nem tudod gazdaságosan biztosítani - értsd: gazdaságosan fűteni -; az ablakok egyébként szellőzősek, pont ezért. Hiába a páraelszívó, a páramentesítő, stb. A hideg falak előtt elhelyezett szekrények gátolják a megfelelő lég- és hőcserét, tehát lecsapódik a pára. Most, hogy szigetelve van - nem hül át a fal annyira -, nem csapódik. Igaz, a konyhaszekrények hátfalába vágtam lyukakat, tehát szellőzik is jobban. De ami tény: tavaly a konyhaszekrényből ha kivettél egy bögrét, rendesen hideg volt, ahogyan a levegő is bent. Most nem.

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#145147) pjen válasza justmemory (#145146) üzenetére


pjen
félisten

Én tudom, hasznos a szigetelés, csak valamilyen egyenysúlyt kell találni és nem mindent a hőhidra fogni az szinte minden házon van.

(#145148) Chris0321 válasza macilaci78 (#145145) üzenetére


Chris0321
addikt

Hát igen azt mi is sajnáljuk, hogy elkezdtünk diszperzittel meszelni. Utána persze már nem lehet rámenni sima mésszel.

(#145149) emvy válasza macilaci78 (#145142) üzenetére


emvy
nagyúr

> Viszont ha a garázsba kerül a szolgáltató végpontja, akkor a két épület közti kábel lesz a szűk keresztmetszet.

Igen, igy lenne. Cat6a viszont 10 Gbps-t kene, hogy tudjon, de 2.5 Gbps-t meg vegkepp lazan.

Digi vajon behuzza a hazba csovon keresztul? Az is lehetne, hogy ok vegigtoljak a meglevo csovon a kabeluket, de azert kb. 35 meterrol lenne szo.

while (!sleep) sheep++;

(#145150) pjen válasza emvy (#145149) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem gond nélkül, mért is ne húznák. Nálam is az út túloldalán és nem is szemben van az oszlop.Áthúzták az út felett, 10 méter a telken, be a padlásba és ott még kb 9 méter. Esetleg pár ezer indokkal segíthetsz is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.