Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#145151) Borisz76 válasza emvy (#145149) üzenetére


Borisz76
veterán

Behúzzák az optikát oda ahová kéred!
Ha még be is van csövezve előre, akkor pedig sokkal gyorsabban végeznek.

Nálam utcáról padlásra megy be , onnan végig csövezve a célhelyig.
A szerelőknek csak be kellett húzni.
Meg is dícsértek, hogy előre gondolkodtam és előkészítettem mindent.
Nekik sem mindegy , hogy egy adott címen 3-4-5 órát szöszölnek mert ide kérik az ONT-ot...oda is kéne koax meg amoda is....
Nálam 45 perc alatt végeztek mindennel.
[Másnak már mutattam részletesen....]

Sima Cat6 kábelek lettek behúzva a csövekbe - több mint 300 m !!!
Ezen a kábelen a wikipédia szerint 55 méteres távolságon átmegy a 10 GBit sebesség is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#145152) emvy válasza Borisz76 (#145151) üzenetére


emvy
nagyúr

& pjen:

Koszi, az elozo lakasomban nekem is behuztak az utcarol, pedig az kb. 30 meter legkabel volt.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#145153) macilaci78 válasza emvy (#145149) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tegyél csövet behúzószalaggal.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#145154) Tapsi válasza emvy (#145135) üzenetére


Tapsi
addikt

Mindenképp, mert nálunk valószínűleg koppra hasonló setup lesz. Digi vajon földkábelen is hajlandó telepíteni (utat átvágva)? Mit csinál olyan helyeken, ahol a légkábel nem igazán opció?

(#145155) Inhouse válasza tothjozsi96 (#145122) üzenetére


Inhouse
őstag

Itt most 4-5W áramról beszélünk, be is sz@rnék ha földhurok alakulna ki. :) De gondolom erre az lesz a válasz hogy nem az számít hogy mekkora áram folyik át.
Valóban, nem számít igazán. Erősítőben a bemeneti jelútban is kialakulhat, ott aztán sehány W sincs. Ettől függetlenül most én sem látom, hogy ez az UTP-s POE megoldásnál hogyan is történne.

Üdv Inhouse

(#145156) Inhouse válasza emvy (#145149) üzenetére


Inhouse
őstag

Nálunk behúzták. Én is végig csöveztem a falat a padlástól (légkábelen jött) az egyik kis szobán át a nappalaiig, ahova került az ONT. Gégecsöveket raktam, nem túl vékonyakat és ügyeltem rá, hogy legalább 10cm átmérőjű körrel kanyarodhasson. Doboz is került, az is megfelelt ennek az elvárásnak. Örültek, hogy nem kellett se fúrni, de szegelni...

Üdv Inhouse

(#145157) emvy válasza Inhouse (#145156) üzenetére


emvy
nagyúr

Oke, kezd tetszeni ez a megoldas. :)

while (!sleep) sheep++;

(#145158) Salex1


Salex1
senior tag

Adott egy 6x3m-es beton terasz a ház mellett. Szerintetek lehetne elbontás nélkül alá garázst építeni?

(#145159) Tapsi válasza Salex1 (#145158) üzenetére


Tapsi
addikt

Szerintem jobban megéri elbontani, és úgy megcsinálni. Amúgy valószínűleg lehet, de aránytalanul magas a költség.

(#145160) pjen válasza Salex1 (#145158) üzenetére


pjen
félisten

Valami alagút zsaluzási módszerrel biztos, de ha csak beton sáv, tele földel, döngölve betonozva akkor nem.

(#145161) Borisz76 válasza Salex1 (#145158) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem igen....

Amúgy is kevés a 3 méteres szélesség.
OK, hogy az autó elfér de ki-be szálláshoz nyitni kell az ajtókat.
Nyisd ki az autó két első ajtaját....mérd le majd adjál hozzá még 20-30-40 cm-t....és megkapod azt a méretet ami elegendő.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#145162) Dorian válasza Salex1 (#145158) üzenetére


Dorian
félisten

Műszakilag megoldható.
De a rövid válasz: nem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#145163) Chris0321 válasza Borisz76 (#145161) üzenetére


Chris0321
addikt

Elég az egyik ajtót kinyitni beszálláshoz, az utas ráér beszállni kinn is. Igen, én is így számoltam a garázst de nem szoktunk benn beszállni.

(#145164) Borisz76 válasza Chris0321 (#145163) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha csak garázs , akkor elég lehet az +1 ajtós méret. :K

Sokan azonban mást is tárolnak ott....ha nincs külön kis műhely vagy hasonló. És ha tárolni is akarsz esetleg, akkor kellenek polcok, szekrények stb...

Nem ismerem a körülményeket, a helyszínt csak javaslatot tudok tenni, hogy mire érdemes figyelni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#145165) Veron válasza lemmy71 (#145104) üzenetére


Veron
őstag

Tisztázásképpen:
A menetes szár újra felhasználható?
Ha igen, akkor a 12es szárhoz fúrok egy új 12es lyukat, amit szitahüvely nélkül betolok a vegyidübellel kinyomott lyukba. Majd ezután tartom, amíg meg nem köt.
Ez lenne a tuti megoldás? És ez stabilabb, mint egy új fémdübel egy megfelelő méretű lyukban?

@Tapsi: nekem Digi van és földkábelen jön.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#145166) 6030D válasza Borisz76 (#145161) üzenetére


6030D
Ármester

Ilyen alapon egy autónak is 6x6 kell, mert ha mondjuk egy 3 ajtós ufo Civic, annak jó nagyra nyílik az ajtaja. Mellette férjen el két oldalt 60-60 cm salgó, és ha épp hifizni kellene a kuvikot, akkor nem árt, ha a kitárt ajtók és a salgó között elfér a dagadtJózsi is. :))
2,4 m széles a mostani garázsunk, falra állva az Octavia ajtaját a második határolóig lehet nyitni. Apóséknak 5,5 m széles, két suv elfér benne, és lehet nyitni a bal oldali ajtaját. Garázs, tehát az autó fedett helyen van. Tárolót olcsóbb építeni. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#145167) Borisz76 válasza 6030D (#145166) üzenetére


Borisz76
veterán

Én értem.....de írtam is, hogy nem ismerem sem a helyszínt sem az igényeket :K

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#145168) Chris0321 válasza Borisz76 (#145164) üzenetére


Chris0321
addikt

Az én garázsom is csak garázsnak indult de azóta több mindent tárolunk ott, főleg hosszú dolgokat amit nem tudunk máshova tenni. Mivel csak a garázsra kérdezett rá és a terasz szélessége 6x3 méter így gondolom nem sok hely marad az autó mellett és a tárolási lehetőség kiesik.

(#145169) Audience válasza Chris0321 (#145168) üzenetére


Audience
aktív tag

A garázs pingpong teremnek a legjobb, autónak ilyen drágán építeni felesleges. Amikor nem pinpongozunk akkor hobbiszoba/műhely. Biztosan van az a méret ahol minden mindegy és elfér még az autó is ;-)

(#145170) lemmy71 válasza Veron (#145165) üzenetére


lemmy71
őstag

Igen, az amit adtak a hintàhoz azt is beragaszthatod. De alaposan portalanítsd a furatott, szitahűvely üreges falazathoz kell.

(#145171) csemberlen válasza Veron (#145165) üzenetére


csemberlen
őstag

Irtam, hogy 8.8 menetes szárat kéne venni ha nem olyan. általában 4.8-ast tartanak.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#145172) macilaci78 válasza Borisz76 (#145164) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Polc: konyha felső szekrényt tenni végig a kocsi fölé és mögé teljes hosszon. A mennyezet alatt hagyni egy kis helyet, oda mehet minden hosszabb dolog.
Fronttal, front nélkül, állítható magasságú polcok. Használtan lőni valahol olcsón valami békebelit, 5*70-es facsavarral megerősíteni, sínes akasztóval kiváló.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#145173) tothjozsi96 válasza csemberlen (#145171) üzenetére


tothjozsi96
addikt

+1

(#145174) Veron válasza lemmy71 (#145170) üzenetére


Veron
őstag

és jól írtam, hogy pont akkor furatot fúrjak, mint a szár átmérője?
a szárat sosem szedem már ki onnan, igaz? ha már nem kell, csak úgy tudom megszüntetni, ha levágom?
egyébként miért jobb a vegyi dübel, mint egy megfelelő méretű fém?

@csermberlen: jó, mondom majd a barkácsboltban, hogy olyat adjanak, vélhetően tudni fogják miről van szó. miben már a 8.8, mint a jelenlegi, amit a hintához adtak?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#145175) tothjozsi96 válasza Veron (#145174) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Értelemszerű ha pont akkorát fúrsz, mint amekkora a menetesszár, akkor nem fog belemenni. Vagy maximum úgy kell beleütni, de kell hely a vegyidübelnek, szóval fúrj nagyobbat. De én erre csak azt tudom mondani hogy nézz gyártói előírásokat, hogy ők mit ajánlanak. És ha úgy csinálod, akkor biztosan jó lesz.

(#145176) lemmy71 válasza Veron (#145174) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem, a furatnak nagyobbak kell lenni hogy elegendő ragasztó legyen a szár és a furat közt. A ragasztó tágul egy minimálisat, én mindig Fisher -t használok. Drága, de viszont atombiztos ;)

Nem tudom mekkora menetes szárát használsz majd. De pl. 12 -s szárnak 14 -s furatott kell csinálni. Ebből már gondolom érted, ez az arány jó minden vegyidűbelhez ;)

[ Szerkesztve ]

(#145177) justmemory válasza pjen (#145147) üzenetére


justmemory
senior tag

Az egyensúlyt milyen szempontból gondolod?
Én azt írtam, hogy nekünk a lecsapódást a szigetelés oldotta meg. Ha áthül a fal úgy, hogy a belső oldalon meleg(ebb) van, akkor le fog csapódni, ennyi. Ez nem kifogás. De tulajdonképpen lehetne kevesebb cuccunk - ezt adom -, vagy lehetnénk kevesebben, ne legyenek szobanövények, építettünk volna sajátot, vagy...?

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#145178) Audience válasza lemmy71 (#145176) üzenetére


Audience
aktív tag

Ha nem veszed ki a jelenlegi dűbelt és a csőrrel rendesen fel tudod tölteni anyaggal a furatot (az elején kijövő anyagot dobd el, nem keveredik az elején rendesen!) akkor a már bent lévő dűbel nem tud kicsúszni és garantáltan megfogja a hintát! Ne vegyi dűbelként keresd, injektáló ragasztó a hivatalos neve, de ha "FIS VL 300T" -t kérsz, biztosan jót kapsz!

Bocsánat, Veronnak írtam válaszként!

[ Szerkesztve ]

(#145179) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Jelenleg építés alatt álló új, emeletes családi házunk tető felöli szigetelésén gondolkozom. A falak állnak, a tető cserepezése kész. A felső szint fölé nincs födém tervezve, csupán gipszkarton álmennyezet. A tervező úgy tervezte, hogy a szarufák közé menne 15cm közetgyapot, illetve a gipszkarton fölé szintén 15cm kőzetgyapot. [Itt egy metszet a felső részről]

Sokat olvasgattam ebben a témában, és lehet, hogy nem ez a legjobb megoldás. Arra gondoltam, hogy a szarufákhoz lehetne 20cm fújt cellulóz szigetelést tenni, és a gipszkarton felett maradna a gyapot. Erről mi a véleményetek?

Esetleg ti hogy oldanátok meg a szigetelést, hogy ár/érték arányban a "legjobb" legyen? Köszönöm!

(#145180) Tapsi válasza Geri89 (#145179) üzenetére


Tapsi
addikt

Nem látom, hogy miért lenne jobb a fújt, mint a sima táblás gyapot. Ha 20 centi odafér, akkor rakj annyit.

(#145181) Geri89 válasza Tapsi (#145180) üzenetére


Geri89
aktív tag

Az egyik FB csoportban azt mondják, hogy a cellulóz jobban tartja a hőt, tehát nyáron később melegszik át, télen később hül át, mint a gyapot. [ezzel] az ábrával szemléltették. Ebben lehet valóságalap, vagy inkább csap a gyártó reklámja ez, és a gyapot ugyan olyan jó?

(#145182) Tapsi válasza Geri89 (#145181) üzenetére


Tapsi
addikt

Nézd, ha én árulnám, nyilván azt mondanám, hogy ez a legjobb, legfaszább, és hétvégén még le is pippant. :) Az általad linkelt oldalon a legfontosabb érték hiányzik: az U érték, tehát a hőátbocsátási tényező. Az amúgy a gyapotnál egészen kiváló, nem érzem, hogy a cellulózzal megérné baszkolódni.

A gyapotot te is be tudod teríteni, eleve megúszod a munkadíjat. De önmagában is egyszerűbb telepíteni.

(#145183) Dorian válasza Tapsi (#145182) üzenetére


Dorian
félisten

Az U érték mindkettőnél ugyanolyan, valami egészen minimális különbség van talán a cellulóz javára. Meg a cellulóz nehezebb tehát a hőtároló tömege nagyobb, ez kicsit jelentősebb különbség, de nem katagóriaugrás. Illetve az teljesen homogén fed, nem lesznek illesztési hézagok vagy ilyesmi. De persze gondos munkaval a gyapottal is el lehet érni.
Ha a cellulóz egy kicsit lenne drágább azt választanám, de ha jelentősen több, akkor nem.
Akkor verhetetlen, ha utólag kell szigetelni, mert akkor csak kis lyukakat kell fúrni, nem szétbontani mindent is.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#145184) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Korábban említettem már, de most kerültem a kivitelezési fázishoz. :)
Szóval olyan beltéri ajtót hogyan kell beépíteni, amin alul van egy merevítő léc (lásd fotó)? Nem tervezek küszöböt, csak sima burkolatváltó lesz.

Ez csak a tok két oldalának távolságtartását, valamint a szállítás közbeni stabilitást szolgálja? A beépítés előtt gondolom le kell venni?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#145185) macilaci78 válasza aleister (#145184) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Le kell venni, a működéshez nem szükséges.
Ha te rakod be, érdemes venni egy ilyesmi szettet. Ha nem te rakod be, akkor majd a kivitelező megoldja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#145186) Geri89 válasza Dorian (#145183) üzenetére


Geri89
aktív tag

Igen, én is ezt a hőtároló tömeget olvastam, és ezáltal van elvileg az, hogy később melegszik át alatta a lakás.
Az általad említett kategória ugrást a hőtároló képességben valamilyen szigetelőanyaggal meg lehet tenni, vagy ahhoz már rendes pl. beton födém kellene?

(#145187) Dorian válasza Geri89 (#145186) üzenetére


Dorian
félisten

Szigetelőanyaggal nem lehet. Azok mind kvázi könnyűek, hiszen valójában a bennük lévő levegő ami szigetel.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#145188) aleister válasza macilaci78 (#145185) üzenetére


aleister
veterán

Köszi!
Betettem a tokba az ajtólapot, ami még fél centivel rövidebb a toknál is, így ezt a kérdést megspórolhattam volna, mert magától értetődő, hogy nem kell az alsó merevítő. :)
Fúra, hogy a burkoló a léccel együtt akarta berakni. Ő beépítés után fűrészelte volna le. :)

Igen, néztem ezeket a szetteket, de ék van rogyásig, alul meg középen meg méretre szabott lécekkel oldom majd meg a távtartást.

Az biztos, hogy soha többet nem veszek gagyi OBI-s beltéri ajtót. Ha a Zasszony nem presszúrál, hogy vegyük meg a járólapokkal együtt (mert elkérte a transzportot a szállításhoz), akkor tuti körbejártam volna a témát. Így, hogy az ünnepek alatt kicsit beleástam magam a témába, és megnéztem pár videót, nagyon gáz ez a tok. :W

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#145189) macilaci78 válasza aleister (#145188) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A linkelt szerszám a szerelt tokos ajtóhoz is hasznos.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#145190) Tapsi


Tapsi
addikt

Elég sok vidit megnéztem most, és számolgattam is a már jól bevált kalkulátorral. Egy szaros porotherm 30 NF + 20 centi EPS-re nekem már passzív ház szintű U érték jön ki (0,145). Akkor mi a toszért raknak 20-25 centis grafitosokat? Aki benne van az iparban, az világosítson már fel pls!

(#145191) lemmy71 válasza Tapsi (#145190) üzenetére


lemmy71
őstag

NF 30 ra már a 12cm EPS vagy 10cm grafitos egy jó hőszigetelést add az épületnek. Ez a minimum, a vastagabb szigetelés, már igények és pénztárca kérdése.

(#145192) Veron válasza Audience (#145178) üzenetére


Veron
őstag

Erre én is gondoltam.
Jelenleg van egy 16 mm átmérőjű, kb. 7 cm mély furatom ( plusz a már befeszült dübel), amit felhasználhatok. Ebben van jelenleg a 12 mm átmérőjű szár.
Ha most ebben az állapotában kinyomom körülötte vegyi dübellel, az megfelelő lesz? Mert a furat / szár arány eltér a lemmy által javasolttól.
Vagy tudok venni egy 14-es szárat, és betenni a jelenlegi dübel alá a furatba. 7 cm mélység elég lesz megtartani a hintát?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#145193) lemmy71 válasza Veron (#145192) üzenetére


lemmy71
őstag

Elméletileg még jó amit írsz a furat nagyságáról, csak egy baj van. A vegyidűbellelt először is a furatba kell nyomni jó töményén és utánna megy bele a menetrsszár. Na ez neked nem fog menni, mert majd a ragasztótól nem tudod a szárát a dűbelbe hajtani :N
Ez a huszonkettes csapdája.

(#145194) Audience válasza Veron (#145192) üzenetére


Audience
aktív tag

A furat körül maszkolószalaggal ragassz le mindent, majd a legkisebb csőrmérettel úgy, hogy a menetes szár benne marad töltsd fel a furatot minél mélyebben annál jobb. Ne aggódj, működni fog! Spaklival húzd el ami kijött és várj egy órát. Vedd le a szalagot és kész is vagy. Az a dűbel onnantól nem tud kijönni a szár jobban meg lesz fogva és nem fog annyira elhajlani sem. Előbb fog menetes szár elszakadni mint az a dűbel ezek után kijönni.

[ Szerkesztve ]

(#145195) föccer válasza Tapsi (#145190) üzenetére


föccer
nagyúr

Aki megteheti, meg tudja fizetni, az felrakatja. Érdemi jelentősége már nincs. Ha jól emlékszem, akkor födém követelményt 23 cm XPS-el lehet kihozni a jelenlegi új építésre. Ez nem passzív ház, de a jelenlegi építésügyi előírások követelménye. Falra ez talán 17 cm körül van,

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#145196) aleister válasza macilaci78 (#145189) üzenetére


aleister
veterán

Persze, hasznos, de egyetlen ajtót kell csak cserélnünk, és nem éri meg emiatt 45-48e-t kiadni egy -egyébként kiváltható- szerszámra.

lemmy71:
Anno egy magyar építészeti magazinban jelent meg egy tanulmány, aminek az volt a konklúziója, hogy ár/értékben tán 12-13 cm vastag EPS a legjobb. Az ennél vastagabb természetesen jobban fog szigetelni, viszont már jóval több pénzért fog jóval kevesebb plusz eredményt hozni.

Másrészről mivel az EPS vastagságból adódó plusz kiadás csak egyetlen komponens a sok egyéb mellett (ragasztó, háló, vakolat, dübel, munkadíj, stb.), amik ugyanannyiba kerülnek akkor is ha 5 centis szigetelést raksz fel, és akkor is ha 20-at, ezért lehet értelme pl 20 cm-ig elmenni.

Nekünk 15-ös van fent. Ha most csinálnám, lehet, hogy 20-ast raknék fel. Így is durván sokat számít, de 4 éve még nem voltak ilyen elszálós szigetelés árak.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#145197) tyielow válasza aleister (#145196) üzenetére


tyielow
aktív tag

Így van. Ez nagyjából minden hőszigetelésnél igaz, mindegy hogy homlokzat, födém, aljzat, stb. De pl. egy aljzatnál érdemesebb +5 centit mert a büdös életbe nem fogsz már hozzányúlni jó esetben.
Amúgymeg uraim megszűnik az egyik óceáni áramlat és brutál nyarak várhatóak 2050-től tessék erre gondolni, csak pár centi plusz vastagság! :D

YouTube: toty1ka

(#145198) Veron válasza Audience (#145194) üzenetére


Veron
őstag

Megpróbálom akkor feltölteni ezt a 16os furatot a 12es szár körül.
Ami egy kicsit zavar, hogy soha a büdös életben nem tudom kivenni azt a szárat a födémből. A fizikai dübelnek ez nagy előnye, sokkal szebben meg lehet szüntetni.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#145199) Audience válasza Veron (#145198) üzenetére


Audience
aktív tag

Leflexeled, legletteled és meg is szüntetted.

(#145200) Veron válasza Audience (#145199) üzenetére


Veron
őstag

Le lehet pont síkba flexelni? A gépnek is van vastagsága, ami miatt nem férsz hozzá, nem?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.