Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#116751) queens válasza macilaci78 (#116750) üzenetére


queens
csendes tag

Holnap felhívom őket, köszönöm!
Valaki másnak ötlete esetleg? :D
BP egyébként, igen, jó lesz :)

(#116752) csemberlen válasza macilaci78 (#116750) üzenetére


csemberlen
őstag

Mire gondolsz? Költözzön el?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#116753) macilaci78 válasza csemberlen (#116752) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen.
Az alsó szomszéd felőli szerkezeti zajokat akarja csillapítani a saját lakása felőli oldalon.
Inge-gatyája rámenne egy tisztességesen megcsinált szigetelésre, ami persze helyet is kíván, tehát emeli az aljzat szintjét, csökkenti a mennyezet síkját, falakra is ráburkol. Ezzel együtt persze az ajtó és ablaknyílás helye is megváltozik a burkolatokhoz képest, stb.

Vélhetően vagy a társasháznak van egy szar konstrukciója, ha minden felhallatszik, vagy a fórumtárs érzékeny a zajokra. Akárhogy is, zsebbe nyúlós ezt megcsinálni, ami a lakás értékében nem fog meglátszódni.

Vagy elengedi a garantáltan, mérhetően jó eredménnyel járó beruházásokat, tákoltat valamit és elégedetlen lesz a végeredménnyel, ami szabad szemmel így is jól látható összegbe került.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#116754) queens válasza macilaci78 (#116753) üzenetére


queens
csendes tag

Nagyjából fedi a valóságot, ezért is vagyok kíváncsi a véleményekre, kinek mi a tapasztalata.

Nincs szükség süketszobára, de egy kis csillapítás elkél.
Természetesen a szomszédokkal is beszéltem, alul kisgyerek van, a sírás csak éjjel hallatszik, más nem veszi észre, csak az én fülem érzékeny, de az pont elég :D (nagyon csendes a környék, más alapzal nincs is éjjel)

Ami inkább átjön, az a futkorászás miatti tompább dübögés reggelente, amikor MÉG csend van, és aludna az ember. Ritkán, de az ágyban is érzem a rezgést, azt nemigen a kisgyerek okozza, de arra gondoltam, hogy a laminált padló alá valami réteget tenni, ami felfele is szigetel. Az hogy az ajtóból le kell vágni, az nem gond, a szoba is kicsi, van az a pénz, amit kiadnék erre próbaképp, és ha nem jön be, akkor legalább megírhatom ide, hogy SZAR :D

Első körben a talajjal kezdenék valamit, ha továbbra is zavar, akkor fal, stb.

Ötleteket gyűjtök csak.

Tudom, akinek nem tetszik, költözzön tanyára, és főzze meg a kakast!
(és a linked vicces volt, én szeretem a poént :D )

(#116755) Met válasza queens (#116754) üzenetére


Met
Topikgazda

Állítólag a parafa jó hangszigetelő [link] :DDD

Parafa alátét (a vastagság a pénztárcád és a lehetséges hely függvénye), rá a laminált, ha kevés akkor vastag, sűrű szövésű padlószőnyeg.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#116756) queens válasza Met (#116755) üzenetére


queens
csendes tag

Nevetek, de nem mindig vicces :D

Két fülem van, így esténként akkor 2 üveg bor, igenis!

(#116757) macilaci78 válasza queens (#116754) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Öcsém évekig füldugóval aludt, a Fehérvári úton újépítésű társasházi lakás, az utcán elmenő régi villamosok...

Van klikkes parafa padló, ami laminált vastagságában megáll. Van laminált alátét, ami papíron 21 dB-t csillapít.
Azonban ezek elsősorban a felületen képződő hangokat csillapítják, tehát a kisgyerek talpa alá kellene tenni.
Amúgy beszéld meg a szülőkkel, hogy valami mintás játszószőnyeget veszel nekik...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#116758) lemmy71 válasza pjen (#116741) üzenetére


lemmy71
őstag

Ahogy mondod, másnap már ésszel lehet locsolni :K Fölég most, holnapra már 30 fokokat mondanak, ezért volt jó anno az otthoni keverés hogy másnap rádobhattad a vizes papír cementes zsákokat. Amikor én csináltam a garázs placcot 43m² sík beton, elmentem a helyi bringa boltba és elhoztam az összes bicikli dobozt :DDD Szétvágtam és az ment a placcra, na nem is égett meg sehol, pedig augusztus eleje volt szuper kánikula. De láttam már olyat is hogy rossz padlószőnyeget terítettek a betonra és úgy locsolták :D

(#116759) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Sziasztok!

A régi kerítést újítom fel, építem át. A meglévő beton lábazatra kerülnek 20x20-as pillérek, illetve pár helyen tömör zsalukő falak. A lábazat stabil, jó az alap is, viszont nagyon girbe-gurba a síkja (5-6 centi is van néhol) és a szélessége is változó. Gondolom anno nem támasztatták meg alaposan a zsalut.
Az a terv, hogy a lábazatban ezeket a hullámokat XPS-el fogom síkba hozni, viszont emiatt kénytelen leszek kicsit a pilléreken is szélesíteni, hogy a lábazattal egy síkba kerüljenek kívül és belül is. A pillérekre mehet a homlokzati hőszigetelés, vagy oda is XPS-t kellene tenni?

(#116760) pjen válasza lemmy71 (#116758) üzenetére


pjen
félisten

Melóhelyen 5 lemez garázs van.Ami alá a kőmüves reggel betonozott este már locsoltuk.Igaz óvatosan.

(#116761) RexpecT válasza lemmy71 (#116758) üzenetére


RexpecT
addikt

Ilyen esetben megoldás lehet valamilyen olcsóbb takarófólia is gondolom. Mármint hogy a kánikulában se száradjon ki a beton. Mondjuk egy ilyen :F

(#116762) lemmy71 válasza RexpecT (#116761) üzenetére


lemmy71
őstag

Az szerintem nem jó, mert nem tud lélegezni :N
pjen
Anno amikor csináltam a garázs koszorúját, 500 -as pernyecementből kevertük a betont, gyorsan kajáltunk és kávéztunk mire visszamentünk a keverőhöz fixen állt benne a beton :DDD

[ Szerkesztve ]

(#116763) szaszlaci válasza #46372352 (#116731) üzenetére


szaszlaci
addikt

"Ne írj már olyat amiről szó sem volt, pláne, ha orbitális marhaság."
Na ne is haragudj már, de egy netes kínai tokmány nem arra való, hogy 40.000-es fordulatú gépbe rakd, főleg nem egy mini patronba. :) Aztán csodálkozol, hogy kivágta. Nem a levegőben görbült el, hanem elkezdte bolond módjára forgatni, elgörbült a tengely, mert semmi nem elég központos, és utána csapta ki magából.
Ha egy hasonló tömegű és alakú munkadarabot befogsz egy esztergába, amiből nem repül ki, és nagy sebességet állítasz be, eléggé érződik, hogy ez nem játék. Pedig az egy többmilliós gép, nem akar majd szétesni.
De szerintem értjük egymást. :)

villifog
Nem vitatom, hogy megéri jó gépet venni, csak azt, hogy ne úgy állítsuk be, hogy az a minimum, amiért pénzt szabad adni. Főleg fúrókalapácsból, ami viszonylag drága, és általában elég ritkán kell használni.

Szénkefét úgy kell venni, hogy megméred a méreteit, és rendelsz egy akkorát vagy nagyobbat az ebayről egy dollárért – oké, most lehet több lesz jún. 1-től – és aztán öt perc alatt belecsiszolod, vezetéket megoldod. Meg aztán a szénkefe nem egy túl gyakran cserélendő alkatrész hobbifelhasználásnál.

Persze hogy nem egy nagy minőség a Parkside, de attól, hogy láttál képet egy csomó garos gépről, az önmagában nem mond túl sokat. De tényleg, dolgoztam nagyáruházban garos ügyintézőként, minden hifi osztályos márkára ráláttam.

tothjozsi96
"Miért égne porrá? 12 centi vastag beton"
Szerintem egyezzünk ki abban, hogy több mindentől függ, rá kell nézni gyakran, és az alapján dönteni. :) Három nap azért baromi sok szokott lenni. Inkább fél nap múlva. Óvatosan kell locsolni, pl. permetezővel. Önmagában a sok víz nem árt neki, hisz víz alatt is megköt.
Na meg ahogy írták, takarófólia.

queens
Én családi házban lakom, itt is vannak zajok, és még jobban átjön. Ha csönd van, még zavaróbb egy apró zaj.
Megoldás? Füldugó! Nem viccelek, sok éve használom, csak meg kellett találni, ami jó. Sokáig kerestem.
3M 1100, ilyen 100 forint egy pár. Le kell vágni a külső 1/3-át vagy 1/2-ét, és "szakszerűen" behelyezni a nem vizes fülbe.
Kényelmes, nem esik ki reggelig, és tudsz aludni. Nem kell naponta lecserélni, annál sokkal-sokkal tovább elég.
Egyébként ha nagyon érzékeny vagy a zajokra, illetve rosszul aludsz, annak sok más oka lehet, és ha a szomszédok elköltöznének, akkor is lenne valami, ami zavar.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#116764) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Nagyon köszi a sok kommentet, délben végeznek a betonozással, asszonyt hazarendeltem hogy "vigyázza" a friss betont, nehogy állat menjen bele... :)

23 m2, átlag 13 cm vastagságú lesz, 5-ös betonhálóval. A terepviszonyok miatt van ahol 11,5 cm, van ahol 15 cm.

Finoman porlasztó locsolófejjel holnap reggel tervezem először meglocsolni. Vagy már lehet este is?

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#116765) kmarci25


kmarci25
veterán

Ha nem ide tartozik, akkor bocsánat. :B

Társasházi lakásunk ajtaját cseréltetnénk le, biztonsági ajtóra. Vállalkozó van bőven, de nem akarok lukra futni (kókler, gányolós, ígérgetős stb.). Tudtok javasolni céget, akik megbízhatóak, szépen dolgoznak, minőségi cuccokkal? Nagyon sokat segítene. :K (Bp., XVIII. kerület, ha ez is szempont.)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#116766) szaszlaci válasza kmarci25 (#116765) üzenetére


szaszlaci
addikt

Tapasztalat nincs, de utánaolvasás alapján Knapp Péter jó árban dolgozik és elégedettek a munkával. Nyóckerben van a műhelye. Aztán Andres 11 ker., drágábban, igényesebb megjelenés. Ami még szóba jött: PRS, DTP, Unisec, Omega.
Ja, Nívót meg hagynám, leginkább ezért. Meg volt panasz bőven.

Motion_Blur
Szvsz letakarod, és ha kézzel nézve kb. kiszedhetetlen, mehet akár este. De ha bőven nedves, akkor az a biztos, ha vársz másnapig, elvégre elég hűvüs van.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#116767) lemmy71 válasza Motion_Blur (#116764) üzenetére


lemmy71
őstag

Holnap reggel elég meglocsolni, ha van kartonod akkor azt holnap ráteheted és akkor nem szárad ki olyan gyorsan ;)

(#116768) kmarci25 válasza szaszlaci (#116766) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszi! :C A Nívót is néztük, de mi is hagytuk inkább. Még az Andalf Kft. jött szóba. Róluk bármi infó?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#116769) Met válasza kmarci25 (#116768) üzenetére


Met
Topikgazda

Knappnál hosszú az átfutási idő.
kb. 15 éve 1 hónapot mondott, lett vagy 1,5.
5-6 éve 1,5 hónapot mondott és azzal is csúszott.

Pár hónapja írta valaki hogy azt mondta már nem ajtózik mert már öreg :D
De egy kérdést megér azért.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#116770) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok!

Kerítés felújítás/átépítéshez lenne szükségem a vakolás előtt mélyalapozóra.
Melyiket érdemes venni?

Casati Jollyfix vagy Héra?

Előbbit nem tudom, hogy kültérre is alkalmas e.

A vakolás baumit uniputz-al lesz, majd dryvitolva mapei keraflex s1-el (remélem jól emlékszem), élvédőzés, alapozás, majd műgyantás gyöngykavics alapnak, felül meg gördülőszemcsés.

Köszönöm

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#116771) pjen válasza lemmy71 (#116762) üzenetére


pjen
félisten

500 as cement?Szerintem már nincs is olyan.

(#116772) lemmy71 válasza Real_Necro (#116770) üzenetére


lemmy71
őstag

Vakolás előtt legjobb grúzólni a falat és arra vakolni, de ezt a kőművesednek tudni kellene. Miért a drága csemperagasztóval ágyazzátok be a dryvit hálót, miért nem jó az olcsóbb DuoContact, az is bírja. Ha meg mozog a kerítésed akkor az s1 is megreped ;)

(#116773) lemmy71 válasza pjen (#116771) üzenetére


lemmy71
őstag

Igen már vagy 8 - 10 éve én sem látok 500 -as pernyecementet, pedig bitang jó anyag volt ;)

(#116774) csƵ


csƵ
őstag

Sziasztok!
Ragasztótapaszból és nemesvakolatból melyik márka az ajánlott?

(#116775) Real_Necro válasza lemmy71 (#116772) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szerintem tudja, de a mélyalapozóra irányult a kérdés. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#116776) tothjozsi96 válasza csƵ (#116774) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Caparol

(#116777) lemmy71 válasza Real_Necro (#116775) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha le grúzolják akkor minek a mélyalapozó, de hagyjuk majd a kőművesed megmondja a tutit.

(#116778) A Zéé válasza Real_Necro (#116775) üzenetére


A Zéé
addikt

Célszerű annak a gyártónak a termékével alapozni, amiből a végleges felület is készül, szóval ha Baumit nemesvakolat lesz, akkor Baumit Uniprimer, és valóban bőven jó a Duocontact is, felesleges a Keraflex. Btw. garancia is csak így lesz rá, mert így rendszer...

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#116779) lemmy71 válasza csƵ (#116774) üzenetére


lemmy71
őstag

Piszok nagy a szórás, igény és pénztárca kérdés hogy melyiket is vedd.
Ragasztónak a duocontact is tökéletes nemesvakolatnak pedig a weber -t ajánlanám, nagyon jó minőség és ár arányban van ;) De ha komplett szigetelésről van szó, akkor sokszor jobban megéri rendszerben venni.

(#116780) csƵ válasza lemmy71 (#116779) üzenetére


csƵ
őstag

Nincs szigetelés. A vakolat: folyami, mész, cement, törek.

(#116781) Real_Necro válasza A Zéé (#116778) üzenetére


Real_Necro
veterán

A vakolat az trilak thermotek, ahhoz meg van a saját alapozó, mint ahogy a lábazat is trilak a saját alapozójával. A Mapei már itt áll garázsban.
Vissza lett bontva a kerítés, meg át lett alakítva, annak a felülete/teteje lesz zsákos vakoló anyaggal (gondolom) szintbe hozva. Ehhez kerestem kültéri falfixet.

Ha ez meg van, utána lesz majd (feltételezem) behálózva, élvédőzve, arra megy a trilak alapozója meg majd a műgyantás gyöngykavics, felül meg szintén alapozó vakolathoz, majd a gördülőszemcsés. Közben még a fedlapok (mészkő/márvány) is felkerülnek.
De holnap megkérdezem még, hogyan van pontosan.
Régi vas betétes kerítés alakul át kovácsoltvas jellegűvé.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#116782) lemmy71 válasza csƵ (#116780) üzenetére


lemmy71
őstag

Ez eredetileg valami vertfal vagy kerámia tégla? Vert és vályogtéglás házak felújításánál, cementbázisú anyaggal célszerű nemesvakolni, magyarul zsákos nemesvaloattal, de tökéletes a hagyományos tégla falazatra is. A zsákos anyag is tartós és rengeteg színben kapható és fele annyiból ki jön mint a műgyantás :K Ha megunod a színét vagy 15 - 20 év múlva megfakulna, akkor könnyedén átfesthető hengerrel.

[ Szerkesztve ]

(#116783) csƵ válasza lemmy71 (#116782) üzenetére


csƵ
őstag

Ez vályogtégla. Itt a mesterek nem nagyon különböztetik meg a téglától, körbeszegeltük csibehálóval a falazatot, gúzolták, cementes meszes híg habarccsal, majd vakolták az előbb említett módon. A kőművesem 15-20 éve csinál ilyen módon nemesvakolatot a házakra. Mifelénk szinte minden családi ház vályogtéglából van. Még senkinek se volt vele problémája az évek során.

[ Szerkesztve ]

(#116784) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
T13 trapézlemez vágására 0,3mm vtg -ban milyen gépet tudnátok ajánlani? kb 20db táblát kellene ketté vágni keresztben. Ezzel nagyon szenvedés lenne?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#116785) fogtunder válasza Nerazim (#116784) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát, ha egyenesnek is kellene lennie, én csinálnék kézi körfűrészhez egy sínt, amit fölé lehet tenni, bele egy fémhez való tárcsa, aztán hadd szóljon. ezzel tuti nem fogsz egyenesen vágni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#116786) szaszlaci válasza fogtunder (#116785) üzenetére


szaszlaci
addikt

Fűrészes dolgokkal baromi időigényes meg elég kínlódás ezeket a lemezeket vágni, mert meglepően erősek. Ha sokat kell, én megkockáztatnám azt a lukasztós adaptert.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#116787) fogtunder válasza szaszlaci (#116786) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én is max körfűrésszel és dedikáltan erre készült tárcsával csinálnám. Aminek reciprokáló mozgása van, az tuti tépni fogja a lemezt, én is hanyagolnám.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#116788) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Szerintetek hol kaphatok BP-en barna MT 3x1,5 kábelt méterre?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#116789) Met válasza Bacusuz (#116788) üzenetére


Met
Topikgazda

Véső utca a Kőházy melletti villanysz bolt, talán a Fiastyúk utcában a villanyász boltban.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#116790) lemmy71 válasza csƵ (#116783) üzenetére


lemmy71
őstag

Igen azt úgy is kell csinálni ahogy leírtad. Ismerem a vályog téglát és a vert falaztatott is, de én arra cementbázisú nemesvakolatott tennék. Ha jó a az alap és az aljzat szigetelés akkor, akkor örök élet meg egy nap a tartóssága a vakolásnak.
A szülői ház nálunk is vályog téglából van, felújítottuk a vízszigetelést így nincs vele gond. Anno én baumit zsákos nemesvakolattal húztam körbe, előtte hasonlóan mint neked , lett előkészítve a fal annyi hogy a régi kőporozást és vakolást levertem. A mai napig tökéletes, de most a weber -t tennék mert az jobb mint a mai baumit.

(#116791) csƵ válasza lemmy71 (#116790) üzenetére


csƵ
őstag

Az alap kb 80 cm mély, azon van egy réteg vízszigetelés, majd 60 centi lábazat, amint dupla kátránypapír. Konkrétan milyen zsákos anyagra gondolsz? Még csak vödröset láttam.

(#116792) lemmy71 válasza csƵ (#116791) üzenetére


lemmy71
őstag

A Weber oldalán megtudod nézni, ezek a terranova termékek jók, az ásványi vakolat a legideálisabb a vályog vagy vert falazathoz, hasonlóan viselkedik mint a kőpor de ez már jóval igényesebb. A Persze megpróbálhatod valami lélegző műgyantás (vedres) anyaggal is, de nem hinném hogy a szilikon gyantás anyag jobban lélegezne az ásványinál, persze attól még az is jó.

(#116793) csƵ válasza lemmy71 (#116792) üzenetére


csƵ
őstag

De ha már cementes vakolat van rajta, akkor van értelme "lélegzésről" beszélni? :)

(#116794) F34R válasza csƵ (#116793) üzenetére


F34R
nagyúr

valyognal? mindenkeppen.

(#116795) Bacusuz válasza Met (#116789) üzenetére


Bacusuz
őstag

Köszönöm, végül a hungárián találtam a ha....villben. :R
de előtte kb 20 számot felhívtam, senkinek sem volt.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#116796) csƵ válasza F34R (#116794) üzenetére


csƵ
őstag

De a cement elvileg lezárja...

(#116797) lemmy71 válasza csƵ (#116793) üzenetére


lemmy71
őstag

Igen van és megnyugodhatsz hogy a cementleves grúzolás és a meszes vakolat lélegzik, ezért célszerű ásványi nemesvakolatot használni ;)

(#116798) fogtunder válasza csƵ (#116796) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a lélegzést arra kell érteni, hogy nem képez párazáró bevonatot a fal és a külvilág között. a cement alapú anyagok (ha nem keverik őket mindenféle műanyagokkal) kötés után is képesek felszívni a vizet, amivel közvetlenül érintkeznek, ezért jók erre.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#116799) csƵ válasza lemmy71 (#116797) üzenetére


csƵ
őstag

Én is így gondoltam mindig is, mert a régi kőporos vakolatban is volt cement mégis csontszáraz volt a fal 50 év után is. De a facebookos vályogházak csoportban tüzes vassal kergetik el, aki megemlíti a cementet.

(#116800) Real_Necro válasza lemmy71 (#116797) üzenetére


Real_Necro
veterán

Böngészgetem, de rájöttem miért nem találom. Nincs köze a grúzokhoz.

Felénk meg tapadóhídnak vagy kellősítésnek hívják, vagy gúznak. :B ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.