Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#115051) daninet válasza JóGéza (#115047) üzenetére


daninet
veterán

praktiker volt nyitva, ott találtam végül 25x25 acél lábakat :K

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#115052) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Gipszkarton válaszfalaknál két szoba között értelmetlen a lapok alá, és a hangszigetelő kőzetgyapot kitöltés közé páragátló fólia nem? Hőmérséklet, párahelyzet ugyanaz mindkét oldalon, kivéve talán a fürdőben, oda lehet nem árthat az impregnált lapok alá a fürdő oldalán legalábbis. Vagy oda is felesleges volna?

(#115053) A Zéé válasza csubuka (#115052) üzenetére


A Zéé
addikt

bentre nem szoktunk rakni soha. Az impregnált kartonon ha átmegy a pára, akkor már amúgy is megette a fene az egészet.

Just a simple Lineman...

(#115054) lemmy71 válasza csubuka (#115052) üzenetére


lemmy71
őstag

Szerintem a fürdőbe is felesleges, úgy is lekened majd kívülről folyékony fóliával a gk -t. Nálam sincs az emeleti fürdőben a karton mögött párazáró fólia, folyékony fólia is csak közvetlen a kádnál és kabinnál van.

(#115055) csubuka válasza A Zéé (#115053) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm a választ!

Amúgy impregnált karton lesz, 2 réteg a fürdőben. Szóval az okés kéne legyen.

A nagy "okosságunk a válaszfalaknál a Siniat NIDA tűzgátló karton, mert jó nehéz, masszív (üvegszál erősítés) apok, hanggátlásban talán közel vannak a kék kartonhoz, de sima csavarral szerelhetők.

lemmy71:

Köszönöm a választ neked is!

Ez jogos abszolút, akkor nem aggódjuk túl a fürdő kartonozást, max ha marad lelkesedés meg felesleges fólia a ferde síkok után akkor ki nem dobjuk...

(#115056) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok!
Szeretnék egy tartósínt felfúrni a konyhában csempére. Sokféle szerszámom van és egy csomó mindent meg tudok csinálni, viszont sose fúrtam csempét. Nem szeretném tönkretenni, ég a pofám 4 csavarért kihívni valakit. Mit javasoltok?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#115057) justmemory válasza rlazol (#115056) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia!

Nem olyan régen volt szó róla; kocogtasd le picit a mázat óvatosan, aztán mehet a sima falfúróval (vidia); óvatosan.
Vagy: én anno ehhez hasonlóval fúrtam ki a fürdőben a csempét.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#115058) Ezekiell válasza justmemory (#115057) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ilyen csempefúróval kifúrtam már vagy 50 lyukat (több lakásban :)), jó cucc - de szeret csúszkálni, szóval vagy nagyon stabilan fogd, hogy használj fúrósablont.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#115059) daninet válasza rlazol (#115056) üzenetére


daninet
veterán

ha az a félelmed, hogy kettétörik a csempe a falon fúrás közben, nem fog. Ahhoz valami nagyon ótvar csempe kell legyen részlegesen aláragasztózva.
Ami reálisabb gond, hogy nehéz jó helyre fúrni, mert elmászik a cucc. Hogy ez ne történjen meg valahogy kevésbé csúszóssá kell tenned a felületet. Már írtak pár tippet a srácok.
Illetve amíg a csempében van a fúrószár ne nyomd nagyon, engedd, hogy az ütvefúró kicsit kocogtassa.
Én sima vidiával kifúrtam már egy csomót, soha nem vettem speciális szárat ezért.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#115060) justmemory válasza Ezekiell (#115058) üzenetére


justmemory
senior tag

Én pontozóval kocogtattam meg picit; annyi mélyedése volt mindig, hogy "bele tudott kapni", nem mászott el. Persze lassan és óvatosan... :DDD

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#115061) fogtunder válasza rlazol (#115056) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ahogy már írták, megkocogtatod valamivel az adott ponton a csempét (nekem a huzalszeg is tökéletesen működött), hogy lejöjjön a zománc, az alatta lévő égetett anyagba már bele tud kapni a fúrószár. én ütvefúrni se szoktam, sima akkus géppel abszolválható a dolog. ha nagy lyukat kell, akkor érdemes több menetben, pl. a msdó felrakásakor 12-es furat kellett, azt 6-osról indítva három körben fúrtam ki, így kisebb az esélye, hogy nagyon félremegy.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#115062) rlazol


rlazol
addikt

Köszönöm mindenkinek!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#115063) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok. Rohadt sokat dolgozok, most volt a nyúl alatt időm és a hőmérséklet is jónak tűnt. Szóval elkezdtem a kerítésünket csinálni. 260-as horganyzott 50mm átmérőjű csövek, 80 centire 100-as talajfúróval lerakva és kiöntve betonnal. Nah igen de éjjelre jött a fagy amivel nem számoltam én hülye. 2 napja betonoztam. Ahogy hült estére az idő éreztem gond lehet így egy lapát sóder ment púposan minden oszlop tövébe fedésnek. Ma megnéztem és simán málik a föld felszíni rész. Nagyon nedves is. Értelme nincs piszkálni mert még vagy egy hétig mondja az éjjeli fagyokat. Meg köthet még rendesen így befedve vagy kuka? Esetleg mélyebben kicsit a talajba jó lehet? Nem sok kedvem lenne felszedni 70 méteren 30 oszlopot...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#115064) pjen válasza Rivaul (#115063) üzenetére


pjen
félisten

Nem lesz azzal semmi baj.Várj egy hetet szerintem megköt a teteje is.Ha nem 10-15 centinél biztos nem fagyott lejjebb, hiszen a beton hőt termel mikor köt.

(#115065) Rivaul válasza pjen (#115064) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszönöm, remélem igazad lesz. Felbosszantott rendesen. Akkor várok és reménykedem, addig nem piszkálom.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#115066) pjen válasza Rivaul (#115065) üzenetére


pjen
félisten

1-2 hét múlva meg se Tudod mozdítani.

(#115067) fogtunder válasza Rivaul (#115065) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha be volt takarva, nem kellene, hogy mélyebben baja legyen, ez nem volt azért túl nagy fagy, és ahogy pjen írta, a beton jelentős hőt termel kötés közben.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#115068) Exodion válasza Exodion (#115040) üzenetére


Exodion
aktív tag

Erre valaki? Esetleg alternativ otletekre is nyitott vagyok.
Nem teljes belmagassagu GK elotetfal 50-es profilvazon egy kb 25Kg-os TV-vel megpakolva + GK polcok rajta.

Az otlet az volt hogy az UW50 profilt egy 50x50-es kemenyfa zarlechez csavarozom amit a betonfalba 4ponton rogzitek tiplivel csavarral (8-10-12-es tiplivel). Ehhez a puha luc/egyeb fenyot hanyagolnam, viszont mivel fa igy a alapbol tudok hozza GK lapot csavarozni.

A masik mentootlet (mivel nemhogy zarlecet kemenyfabol nem, de alapbol kemenyfat foleg szaraz gyalultat nem talalok sehol): zartszelvenyt csavarozok a falra ehhez lentrol az UW50-et. Ehhez viszont igy nemtudok kartont csavarozni szoval a tetejere kell egy deszka/retegelt lemez vagy valami. Egyeb tipp esetleg valakitol?

(#115069) pjen válasza Rivaul (#115065) üzenetére


pjen
félisten

Gondolom a cső aljára csináltál valamilyen bordázatot.Másképp akárhogy megköt a beton a csövet ki lehet húzni.

(#115070) fogtunder válasza Exodion (#115068) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a keményfa léc ritka, mint a fehér holló, legegyszerűbben egy asztalossal tudod legyártatni, aki legyalulja neked, de se olcsó, se gyors nem lesz.

de amúgy túlgondolod szerintem, a luc tökéletes szerkezeti célra, lakóházakat is építenek belőle, méretezés és lécsűrűség kérdése a dolog. nálam van egy előtétfal, mondjuk az teljes magasságú, 30x30x30-as polcok vannak benne, sima GK profilból, semmi extra, nincs bajuk. a TV mögé collos deszkából raktam erősítést, tökéletesen megtartotta az is. az emeleten meg már ezzel se szórakoztam, mert bontani kellett volna hozzá a falat, sima csigás GK tipli tartja az 50"-os TV-t, ha amúgy nem repedt a karton, 40kg-nál nagyobb erő kell egy ilyen tiplinek, hogy elkezdjen kiszakadni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#115071) MittuDomain_ válasza Rivaul (#115065) üzenetére


MittuDomain_
őstag

A lapát sóder mellé nejlonozd is le szvsz.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#115072) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Ha már előtét fal.. (hanggátlás miatt)
Olyankor mit lehet, ha a mennyezet GK.
A padlóban meg padlófűtés van? Hova mihez lehet akkor rögzíteni?

(#115073) Rivaul válasza pjen (#115069) üzenetére


Rivaul
addikt

Őszintén, nem. Az egészet szeretném majd egybekötni betonnal alul egy sávban. Vagy ilyen előre gyártott elemekkel összekötni. Nagyon nagy terem nem volt a viszonylag szűk lyuk átmérő miatt. Felfelé érő húzás reményeim szerint nem is érné őket. Ha már egyenesen megállnak nekem az elég lesz :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#115074) csemberlen válasza Atomgeszi (#115072) üzenetére


csemberlen
őstag

Ügyesen kell furni. Vagy ragasztani kell a profilt az aljzatnál.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#115075) macilaci78 válasza Exodion (#115068) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egyéb ötlet: táblásítasz magadnak: csaphornyos parketta 50-60 mm szélességgel, kötésben több rétegben, majd méretre gyalulod.

Az a baj, hogy a fa nem stabil anyag: vetemedik, hajlik, reped, mindezt hőmérséklet- és páratartalomváltozásra. Egy 50×50 mm hasábhoz a 2"-os anyag nem is elég, gyalulás után lesz belőle kb 45 mm.

A lucfenyő viszont tizedannyi nedvességet vesz fel, mint az egekig marasztalt vörösfenyő, tehát sokkal méretstabilabb. Nyugodtan használd a lucfenyőt szálanként 6-8 csavarral rögzítve a falhoz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#115076) fogtunder válasza macilaci78 (#115075) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ezzel csak az a gond, hogy ha nincs gyaluja, mostnában nem is tud értelmes kombigyalut venni 300K alatt, ami kellene egy nagyjából pontos keresztmetszeti megmunkáláshoz. ha meg lenne gyaluja, szerintem nem kérdezné ezt :D

alternatív megoldás, ha ennyire mérettartó elemeket szeretne, hogy vesz borovi ajtófrízt, az rétegragasztott, 48*115mm, egy asztali fűrésszel gyorsan és könnyen lehet belőle két szál 48*48-as stafnit csinálni, ami nagyjából a gyalult 5*5 mérete.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#115077) MittuDomain_ válasza fogtunder (#115076) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Esetleg plywood, MDF lap vagy CK lap?
Ezekből több réteg ha nem elég a vastagsága.
Nincs érdemi alakváltozásuk, duzzadásuk nedvességre, stb. (Oké, a rétegelt lemez annyira nem írja mint a többi, de az is oké szerintem.)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#115078) fogtunder válasza MittuDomain_ (#115077) üzenetére


fogtunder
nagyúr

beltérre teljesen OK lenne mindegyik, de nem is olcsóak, meg ugyanúgy egy csomó meló van velük, felcsíkozni, ragasztani (amihez 2m-es hosszon kell 6-8 szorító, az sincs ingyen). ennél több fokkal egyszerűbb elmenni a BAUHAUSba (vagy OBI, Praktiker), kiválasztani pár szál egyenes luc stafnit és beépíteni. elvileg fatelepen is lehetne, de már évek óta nem láttam száraz építési fűrészárut, az meg nem kellemes, ha a falban, száradás közben kezd el vetemedni.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#115079) lemmy71 válasza Rivaul (#115063) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem lesz azzal semmi baj, ne piszkáld az alja úgy is betonkeményre köt majd ;)
Abban a mélységben, főleg hogy csinálsz egy egybefüggő betonalapot, nem is kellett volna a csöveknek betontuskót önteni. Egy kis lyukat kellett volna fúrni abba vizet önteni és ha nem köves a talaj akkor szépen lelehet verni, úgy rettenetesen stabil az oszlop. Van aki bontókalapáccsal vereti le az ilyen csöve és a villanyszerelőknél is láttam már ezt a módszert amikor földelést verik le :D

[ Szerkesztve ]

(#115080) macilaci78 válasza fogtunder (#115078) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam kb 2 hónapig állt a munkaasztalnak való anyag a garázsban (a használat helyén), mire összeraktam. Majd összerakás után kb 3 hónappal már gyufaszálnyi hézagok voltak az asztal lapjában. Egy borovifenyő létra vázra (48×48 mm) alulról voltak csavarozva a borovi 30 mm vastag hajópadló szálak. Az első sort otthagytam és soronként hozzáhúztam a többit, majd újra csavaroztam. Azóta nincs vele bajom, már 1,5 éve.
Na, ez a bajom a fával, hogy a fene se tudja, hogy volt tárolva, mikor mozogja ki magát véglegesen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#115081) Exodion válasza fogtunder (#115070) üzenetére


Exodion
aktív tag

Legyalulni mar megoldanank apam gyalujaval, de jelenleg semmilyen kemenyfat nemtudok venni sehol, de olyat meg foleg nem amilyen meret kiadna a nekem kello vegleges meretet. Banna az isten ha 55-60-as, de deszkan kivul sehol nincs semmi a zatik-ot leszamitva ami meg hozzam kepest a vilag vegen van es csak szemelyes atvetel figyel a termeknel.

Nincs igazan jo tapasztalatom a luc-al, de meg a borovi-val sem. Borovi az agyunk, mar arra is gondoltam hogy ket labat ragasztani csavarozni de tekintve hogy milyen szepen meggorbult... Mindenkeppen meg akarom tartani a fem profilokat csak a felsot ugye csavaroznom kell valaminek ami meg is birja tartani vagy kidol.

macilaci78: Az a bajom a tablasitassal hogy ezt ugye egyszer rogzitem a falra ~60cm-kent 10-es csavarokkal 8-10cm melysegben. Utanna ehhez alulrol meg csavaroznom kell egy CW50-es profilt. Bar ha nagyon nem lesz mas, akac deszka, csapol ragaszt gyalul es bumm.

MittuDomain_: CK lapot soha tobbet. MFP lapom van itthon de arra sem biznam az eletem, de a CK tablaim ugy elvetemedtek hogy 4db 1250x800 -as tablabol egy szabalyos kort tudtunk epiteni.

Egyebkent legvegso megoldaskent ha nagyon pocsekolni akarom a profilt:
- falra UW75 (cirka 40mm-re log ki a fal sikjabol)
- UW75-be szembeforditva CW75 opel csavarral osszecsavarozva felulrol (50mm falsiktol teljesen osszetolva)
- Az egesz aljara UW50 profil, opel csavarral atcsavarozva az UW/CW paroson.
- Foldre UW50
- ketto koze mehetnek a CW-k.

Talan ez is mukodhet.

(#115082) lemmy71 válasza macilaci78 (#115080) üzenetére


lemmy71
őstag

Nálam 20 évig száradtak a kőris pallók a padláson, mire ebédlő asztal lett belőle, egy hajszál repedés sincs rajta :N

[ Szerkesztve ]

(#115083) fogtunder válasza Exodion (#115081) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha van gyalu és asztali fűrész: [link] egyengető gyalulás, felcsíkozod, ragasztod, méretre gyalulod és kész. a Zatik amúgy rohadt drága, én még úgy se veszek náluk semmit, hogy a szomszédban lakom. egy előnyük van, hogy sok minden van náluk mindig raktáron, profiknak meg mindegy, mennyibe kerül, ha a megrendelő kifizeti.

nekünk is borovi ágyunk van, bár ez még csak 6 éves, de nem deformálódott. építési célra továbbra is tartom, hogy jó a luc, pláne ahhoz, hogy falra csavarozd és ahhoz a profilt.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#115084) fogtunder válasza macilaci78 (#115080) üzenetére


fogtunder
nagyúr

két hónap az kevés szerintem bútorgyártáshoz, apámék konyhaszekrény frontjaihoz két évig szárítottuk a cseresznyét, nem is mozgott egy millimétert se.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#115085) macilaci78 válasza fogtunder (#115084) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jó, ez a garázsban egy munkaasztal, 82*230 cm a felső lap és 70*150 cm az alsó lap, a lábak 5*10 cm gerendából. Oda teljesen mindegy volt, hogy kültéren volt tárolva a faanyag.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#115086) fogtunder válasza macilaci78 (#115085) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Tiszta sor, csak akkor meg mozogni fog picit. Én általában építéshez is fél évre előre veszem a fát, mert évek óta olyan az anyag mindenhol, hogy még hallom a madarakat, ahogy dalolnak rajta. Műhelyben én is gyalult építési árut használok a bútorokhoz, de általában mindent mérni is kell, mert itt-ott 1-2mm azért van benne, ez ilyen.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#115087) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen járok-e, de talán ide illik leginkább. Két éves kanapém megsüppedt, szeretném ezt orvosolni. Szerencsére a szivacsos rész levehető és kicipzározható, így a cseréje könnyedén megoldható.

Jelenleg egy iylen 3 rétegű valami van használatban:

Mérete 180*75*10cm(legalábbis a huzat oldalfal varrása 10 cm, viszont dudorodik a szivacs 1-1 centit legalább, ilyenkor nem tudom mit kell mérni)

Mit javasoltok, honnan lehet ilyen "belet" venni és mi lehet az, ami időtállóbb, mint 2 év?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#115088) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !

Mennyire elvetemült gondolat az esővizet bevezetni egy használaton kívüli kútba ?

A ház utcai frontján ( szemből nézve ) mindét oldalon van csatorna ami kifolyik a járda alatt az utcai árokba. Hátulról nézve a csatorna a sarkon van....hátul a másik sarok a szomszéd felé esik ahol nincs csatorna.
Tehát a teljes tetőről 3 ponton jöhet le a víz.
Az épület kb 10*10m és sátortetős.

Csatorna + kút :
Kút közelebbről :

Látszik, hogy korábban használták mert a szivattyúnak van kialakítva hely.
A méret miatt egy öngyújtót is odaraktam.
A kút egy "Norton" kút ha minden igaz.
Ezt mondták többen is. Én nem értek hozzá.
A hétvégén akarom megnézni, hogy vajon milyen mély ( horgászzsinór + súly ) ....mert ezt sem tudom még.

Érveket , ellenérveket szívesen olvasom.
Köszönöm szépen !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#115089) pjen válasza Borisz76 (#115088) üzenetére


pjen
félisten

A norton kút csak egy cső.Az alján esetleg még egy lábszelep is,van.1-2 vödör víznél több biztos nem fér bele.

(#115090) tothjozsi96 válasza Borisz76 (#115088) üzenetére


tothjozsi96
addikt

És azt nem tudod megoldani hogy a harmadik ereszcsatorna lefolyót is belevezesd az utcai árokba?

(#115091) sztanozs válasza Borisz76 (#115088) üzenetére


sztanozs
veterán

Azon kívül hogy amúgy tilos nem is ajánlott - ahogy a többiek írták, nem fér bele túl sok.
BTW hamár csőkút - lehet ezeket valahogy tisztítani?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#115092) pjen válasza sztanozs (#115091) üzenetére


pjen
félisten

Kompresszorozni szokták. olyan a hatás mint egy sár vulkán.

(#115093) daninet válasza Borisz76 (#115088) üzenetére


daninet
veterán

Az én kutam egy dombon kicsit magasan van, ejti a vizet, nem fér a csőbe 5 L-nél több. Egy kis kannával megyek néha le az árokba.
Ez azért van, mert a légnyomás miatt a víz feljön a csőben és pár méterrel a föld felszín alatt áll benne. A szivattyúk nem 30-50 stb. méterről szívják a vizet. Az fizikai képtelenség, a vákuum nem emeli meg azt a vízoszlopot. A víz természetesen feljön és a szivattyú egy 5-6 métert emel.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#115094) sztanozs válasza pjen (#115092) üzenetére


sztanozs
veterán

Kompresszorral? Azt hogyan? Nekem 10-12m mélyen van a víz, és talán 14-15 m mély lehet max a kút (nem mértem még ki).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#115095) ctrlaltdel13 válasza sztanozs (#115094) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ledugják a csövet és levegővel mosatják.
Ezzel csinálnak lent egy medret(víz gyűjtőt), amiből később már a "tiszta víz gyűlik össze és jön fel.

(#115096) celf


celf
őstag

Korábban keresgéltem a hsz-ek között, de most bem találtam, nem te írtad, hogy Nyíregyházáról vannak a gagyi Kömmerlingek?

Egy kivitelező cég ügyintézőjével beszéltem, kérdeztem a gyártás minőségéről, és őszintén meglepettnek hallatszott telefonban. Rá fogok kérdezni mégegyszer a gyár nevére, valami "F" betűs de elvileg elég high-tech, computerizált/automatizált gyár, német háttérrel. Nyíregyházán van.

(#115097) pjen válasza sztanozs (#115094) üzenetére


pjen
félisten

A cső végére rá tömítik a légtartályt, elzárva, aztán felfújják a légtartályt és rá nyitják a csőre.Ezt párszor meg szokták ismételni.Mikor leveszed a csövet egy csomó sár szokott jönni a csőből.De beszélj esetleg kútfúróval, mi így csináltuk.

(#115098) pjen válasza daninet (#115093) üzenetére


pjen
félisten

A vizet a réteg nyomás emeli meg.Vannak mély kút szivattyuk, azokat leengedik a kutba, ha befér a csövön.Akár 50 méterről is felhozzák a vizet.Amit Te írsz az csak a lábszelepes rendszerre vonatkozik.

(#115099) szaszyka válasza Borisz76 (#115088) üzenetére


szaszyka
senior tag

A tetőről lecsorgó szutykos vízzel akarod szennyezni a talajvizet? Gratulálok!!!

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#115100) sztanozs válasza pjen (#115097) üzenetére


sztanozs
veterán

Köszi! Úgy is engedélyeztetni kell a kutat (ráadásul ki is kell majd rendesen építeni mert sajna vízmű védterületen van, és nem a jegyző hagyja majd jóvá, hanem a Katasztrófavédelem)...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.