Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#104301) Bluebess72


Bluebess72
csendes tag

Sziasztok,
Natúr borovi fenyő ajtót, és ablakot rendeltem, nemsokára szállítják. Eddig úgy gondoltam, hogy nekimegyek len olajjal, aztán a nekem tetsző színű vékony lazúrral. Hát viszont valaki azt mondta, hogy nem lesz jó, mert az olaj nem fogja engedni beszívódni a lazúrt. Szerintetek? Mit javasoltok, ha vöröses színt szeretnék?
Köszi! :R

(#104302) Morris válasza tothjozsi96 (#104298) üzenetére


Morris
veterán

Felejtsd el a tapadó hidat.
Össze kell kötni betonvassal.

(#104303) tothjozsi96 válasza Morris (#104302) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Miért felejtsem el?

Az eddigi betonszegélyben sincs sehol betonvas, akkor hogy kössem össze vele?

(#104304) pjen válasza tothjozsi96 (#104298) üzenetére


pjen
félisten

Morrisnak igaza van.Nekem minden közfal alap úgy van bekötva a fő beton sávalapba.30 év alatt egyse vált el.Ha bele tudsz fúrni és teszel bele 1-2 szál vasat az is össze tartja.

[ Szerkesztve ]

(#104305) Morris válasza tothjozsi96 (#104303) üzenetére


Morris
veterán

Betont betonnal vassal kell összekötni. Beton a betonhoz nem köt.

(#104306) S110rgyuri válasza szotyika77 (#104291) üzenetére


S110rgyuri
csendes tag

Falfixszel kend át, akkor megmarad rajta a háló és ragasztó. Xps/eps is rakható rá pu habbal vagy pu ragasztóval. Ne engedd le az osb-t a földig. Ha szigeteled, akkor a szigetelés érjen csak le.

(#104307) macilaci78 válasza Bluebess72 (#104301) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Alapozó és lazúr. A lenolajra semmi szükség nincs.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#104308) MittuDomain_ válasza MittuDomain_ (#104288) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Srácok, erre valami iránymutatásotok lenne?
Thx! :R

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#104309) bazsimano válasza MittuDomain_ (#104288) üzenetére


bazsimano
őstag

Nekünk anno azt ajánlották, hogy a a folyókának a teste is mindenképp rozsdamentes acélból legyen és ne műanyagból. Mi egy radaway folyókát választottunk teszi a dolgát nem volt gondunk vele.
nem volt a legolcsobb de a legdragabb sem, mi vegul e mellett döntöttünk:
Radaway rozsdamenetes zuhanyfolyóka 55 cm, Rain ráccsal 5L055A+5R055RRaktáron1 db44 200 Ft

lejtés az fontos bizony. anyóséknál nem igazán adták meg a nyaraló felujitasnal es nem igazan folyik le...

(#104310) pjen: azért írtam, hogy nekünk anno inkább azt ajánlották :B :U

[ Szerkesztve ]

(#104310) pjen válasza bazsimano (#104309) üzenetére


pjen
félisten

Én műanyagot vettem,rozsdamentes tetővel.A sima fűrdőszobai összefolyó is műanyag.

(#104311) lemmy71 válasza szotyika77 (#104300) üzenetére


lemmy71
őstag

"a nehézlemez csík se rossz ötlet!" ennek ez a menete különben felkapja a vizet , bár én a helyedben tennék valami lábazati anyagot vagy vagy burkolatot majd a falra

(#104312) Fr3eWar válasza MittuDomain_ (#104288) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Mi burkolható Arezzo Design verziót rakattunk be kettőt is.
A geberitnek sokallottam az árát.
Sajnos a burkoló kicsit jobban elültette mint kellett volna, így esztétikailag nem lett a legszebb.
Viszont nincs vele gond eddig, van benne szifon is, meg szűrő is, hogy a haj ne menjen le a csőrendszerbe. Átfolyása elvileg 30 liter, ha ki van tisztítva akkor minden ok, de 1-2 hetente ki kell szedni a hajat belőle, különben nem folyik le rendesen a víz.
Az átlag csap/zuhany úgy olvastam hogy 10liter/perc átfolyású.
Nálunk legalább 3% lejtéssel vannak a zuhanyzók, amit elsőre nagyon soknak éreztem, szemmel is látható ez a lejtés, de megszoktam már. Ha lehetne módosítani akkor 1-1,5%-osra csináltatnám.

(#104313) tothjozsi96 válasza Morris (#104305) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Értem, köszi!

Erről volna szó, ehhez kellene utólag hozzábetonozni egy 30-40 centit mert az oszlop rossz helyen volt.

Tehát gondolom akkor ide kellene belefúrnom, 3 betonacél elég? Mekkora legyen?

Köszönöm. :R

(#104314) pjen válasza tothjozsi96 (#104313) üzenetére


pjen
félisten

Azért én a végét letörném ferdére és úgy fúrnék bele,hogy a toldás egy darabon rá is feküdjön a régi betonra.

(#104315) Morris válasza tothjozsi96 (#104313) üzenetére


Morris
veterán

Jól modnja pjen! Kicsit törd meg a végét. Egy 12-es vagy 14-es vas elég.
Fúrj neki egy nagyobb lyukat, és mivel félő hogy eltörik ha beütöd, ragaszd bele vegyi dűbellel.

(#104316) Essejó válasza #46372352 (#104293) üzenetére


Essejó
veterán

Én egy ilyet link vettem tavaly, persze ezt is Kinában csinálják :) Viszont elötte volt echte kinaim is az nsgyon szivatós, ki is dobtam már. Ehhez csak egy automata befüzős fejet vettem, és négyszögletes damillal mindent is visz. A kerti műanyag asztal három lába, tudna mesélni. :) Ezt viszont csak hazahoztam összeraktam és dolgozik. Annyi még, jogy OMV 100-as benzinböl kapja a 25-ös keveréket.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#104318) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Az EPS táblákat hogyan érdemes rakni? Mindig elvágólag, pontosan egymás alá/fölé, vagy átlapolva? A szaki egymás fölé teszi, és a 4-es sarkokat dübellel fogja meg (meg persze a táblát máshol is) szomszédom viszont ez utóbbira esküszik, hogy ha esetleg megroskad valahol, akkor ne repedjen végig.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#104319) Met válasza aleister (#104318) üzenetére


Met
Topikgazda

Eltolásban (jól mondja a szomszédod), sarkok dübelezve és középen 1-2 dübel.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#104320) Because válasza Because (#104297) üzenetére


Because
őstag

2 szerelőt próbáltam ma elérni, de ahogy látom nem fontos a munka (nyilván van bőven, de lesz ez máshogy :U ) egyik elutasított kapásból, másik pedig majd jönne amikor neki jó lesz...

[ Szerkesztve ]

(#104321) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy Szentendrei kis ház bővítéséhez keresek SOS szakembert: statika, tervezés, kivitelezés.
Külön, és egyenként is jó.
A meglévő építészemet elnyelte a föld és sajnos most elölről kell kezdenem.

Köszi

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#104322) tothjozsi96 válasza Because (#104320) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Persze! Már ez a divat. Ha nem éri meg valakinek, akkor nem jön el.
Úgy kell felhívni hogy valami nagyon nagy munkáról lenne szó és mikor hozzád ér akkor közöld hogy változott a terv.

Ezt azért mondom mert mikor én hívtam villanyszerelőt, kis munkára nem jött el. Rendesen, ami nem éri meg, azt nem vállalják el.

(#104323) csemberlen válasza Bici (#104321) üzenetére


csemberlen
őstag

Szia, privátban küldöm egy telefonszámot, pár családi házon már dolgoztam vele együtt.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#104324) runner 125 válasza aleister (#104318) üzenetére


runner 125
nagyúr

Atya ég.. nyilvánvaló, h kötésbe, eltolással kell rakni a sorokat!

Az a baj, h ha a szaki ezt az alap kivitelezési technikát nem ismeri, akkor sok jót nem lehet elvárni tőle más téren sem. Hajts el a pitsába.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#104325) MittuDomain_ válasza Fr3eWar (#104312) üzenetére


MittuDomain_
őstag

:R
Köszi a konkrét ajánlást...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#104326) fero02 válasza tothjozsi96 (#104322) üzenetére


fero02
veterán

Nem értek egyet ezzel a hozzá állással.

(#104327) aleister válasza Met (#104319) üzenetére


aleister
veterán

...és runner 125 :
Köszi az infót srácok! :R
Jó, hogy rákérdeztem, mert eddig én is mindent eltolással csináltam (laminált parketta, csempézés, faltoldás), de annyira magabiztosan mondta, hogy a háló majd összetartja, hogy gondoltam csak jobban tudja.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#104328) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv. Ma délután aknafedlapot ontottunk ki betonnal. De végén jött az eső. Letakartam fóliával. Leghamarabb holnap délután tudom meglocsoljuk vagy reggel 5 kor. Holnap délutánig maradhat így fóliával? Vagy reggel levegyem meglocsoljuk?

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#104329) pjen válasza Intel fan11 (#104328) üzenetére


pjen
félisten

Nagyon nem kell sietni,a fólia alatt nem ég meg a beton.

(#104330) tothjozsi96 válasza fero02 (#104326) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ez a saját tapasztalatom.
Amikor elhívtam anno a villanyszerelőt és nem jön el, amikor 5 időpontot egyeztetek vele, egyszer sem jelenik meg. Eközben voltam egy hónapot Japánban, hazaértem, gondoltam bepróbálom még egyszer, és akkor eljött. Na?! Akkor? Felhívtam más szakikat is, elmondtam az elképzelést és olyan árajánlatot adtak ugyan arra a munkára hogy csak lestem. Nem kétszeresét kérték volna el.

Akkor mi a jó hozzáállás amikor nincs értelmes megbízható szakember? Tudom, ez itt vidéken nálunk van így, nem tudok országos viszonylatban beszélni. De már több ilyen rossz tapasztalatom volt, hogyha kisebb dologról volt szó, kevésbé volt érdekes a szaki számára.

Most épp aktuális egy bicikli probléma, 16 ezres településen nincs értelmes szerelő. Olyan van aki élből azt mondja hogy nem vállalja, mert nem az ismerősének az ismerőse vagy, meg mert tele van munkával és nem fogja megcsinálni. Olyant ismerek még aki a rosszra is azt mondja hogy ez jó.. :))

(#104331) B_I_G válasza tothjozsi96 (#104330) üzenetére


B_I_G
tag

alkalmazott vagy? ha behívnak egy másfél órás munkára elvárnád hogy fizessék az egész napod? ha csak másfél órát fizetnek ki, szívesen mész be dolgozni?
bármilyen vállalkozásról legyen szó, kisebb melóból össze kéne szervezni 3at egy napra, hogy megérje foglalkozni vele, ami persze kb sose jön össze.

(#104332) Ispy válasza tothjozsi96 (#104330) üzenetére


Ispy
veterán

Beszélgettem a villanyszerelőmmel erről és azt mondta, hogy az a baj a kis munkákkal, hogy attól mert kicsi, időben akkor is van, ami nem változik, oda kell menni, ki kell pakolni a szerszámokat a kocsiból, utána el kell pakolni mindent, szóval lehet, hogy a munka csak 1-2 óra, akkor is el fogja kérni az egy napot, mert a kieső idő neki veszteség.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#104333) AxBattler válasza Ispy (#104332) üzenetére


AxBattler
félisten

Vagy ott a "kiszállási díj"... :K

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#104334) fero02 válasza Ispy (#104332) üzenetére


fero02
veterán

Így van. Plusz ami a gazda szerint csak kis munka az a valóságban lehet jó nagy szop@ s is. Aztán meg ha sokat mondasz árvan, akkor jön a rinyha, hogy hát ez csak...

(#104335) Ispy válasza fero02 (#104334) üzenetére


Ispy
veterán

Plusz ott van a kiszámíthatóság, a kis munka olyan, mint a kutya vacsorája: ma lenne 3 is, holnap meg egy se, ezért érthető, ha mindenki próbálja magát lekötni hosszabb távra, még akkor is, ha ezzel kevesebbet keres. Félreértés elkerülése végett: nem védeni akarom a szakikat, csak lássuk egy kicsit a másik oldalt is. Én ezt elfogadtam, és tudom, ha ki akarom hívni a villanyászt, akkor lehet, hogy holnap tud jönni, de lehet, hogy csak 4 hét múlva.

Viszont nálam az első dolog, ami a legfontosabb, az a kommunikáció. Ha nem lehet soha elérni, nem válaszol, nem hív vissza stb., akkor kuka, keresni kell mást.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#104336) Flowtation válasza Ispy (#104335) üzenetére


Flowtation
őstag

és (#104334) fero02
+1 :K

úgy, hogy én is csak gazda vagyok, de a saját szakmámból kiindulva tapasztalom én is.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#104337) macilaci78 válasza B_I_G (#104331) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És persze az egyik meló XXII. ker, a mősik a XVII. kerben, a harmadik meg mondjuk Budakeszin. De nehogymár 8 percet késsél!

Egy kis ázást kéne lefesteni számlával a konyhába, biztosító. Közben bejött a Telekom optika a lépcsőházba, a konyhában keresztül kéne elvinni optikát a kamrába a többihez, nincs 6 méter vezeték, és csak a konyhai falat kéne vésni, csatornázni.
A biztosító fizet egy fal és egy mennyezet festést, csak legyen számla. Mivel csak a díszcsík fölött van az ázás és egyszerű fehér, megoldanám magamnak takarással, pakolással együtt kb 3 óra alatt, de vésni...
Csak enny lenne most a feladat, de ilyen apró munkára a reális ártól is seggreül a biztosító.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#104338) csemberlen válasza macilaci78 (#104337) üzenetére


csemberlen
őstag

Most hivott ismerős ( miközben programozok, és árajánlatokat írok), hogy 2 kerülettel arébb a gránit járó/burkolólapba be kellene vágni 8 méter hornyot. mennyit mondanátok rá?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#104339) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Tegnapi napon járt nálam a kaputelefon szerelő, és így tudta megoldani a videotelefon felszerelését, hogy megfelelő szögben lásson kifelé. A kérdésem az lenne, hogy a kerítés homlokzata, és a tartó közötti részt mivel érdemes eltűntetni? Vágjak be hungarocellt, és szilóval húzzam körbe? Vagy esetleg bármilyen más ötlet?

[kép] [kép]

Sajnos így elég csúnyán néz ki, plusz a kábelek mögötte szépen szabadon vannak.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#104340) Met válasza szotyika77 (#104339) üzenetére


Met
Topikgazda

Kép nem maradt le?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#104341) szotyika77 válasza Met (#104340) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Most pótoltam. :)

(#104342) macilaci78 válasza csemberlen (#104338) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha a kérdés komoly, akkor passzolom, melegburkolatokkal foglalkozunk.
Nyilván van a cégnél nagy tárcsás flex, SDS fúró és véső szár, de tele vagyunk profilba vágó munkával.

Ha nem kell piperézni, takarítani, csövet kerülgetni, csak vágni két csíkot, közte meg kivésni az anyagot, akkor 30-40k számlával, kiszállással.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#104343) fero02 válasza csemberlen (#104338) üzenetére


fero02
veterán

Milyen vastag a gránit lap, és milyen mély hornyot kell vágni? Illetve utána azt ki is kell vésnj, vagy csak vágni?

(#104344) macilaci78 válasza szotyika77 (#104339) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kapni kis méretű árnyékolókat.
Én lemérném azt a háromszög alakú éket, alapnak használnám és köré egy hasonlót, 3D nyomtatóval megcsinálni.
Vagy csak egy darab lemezt odahajtani.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#104345) tothjozsi96 válasza szotyika77 (#104339) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nekem ez így nagyon nem lenne rendben.

Ez el lett fúrva, nem?
Azért van előre buktatva, mert túl magasan van, gondolom én.

Nem létezik olyan videotelefon ami nagyobb szögben lát?

(#104346) macilaci78 válasza tothjozsi96 (#104345) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vagy állítható az optika.

De mondok mást: én 196 cm vagyok, lehet, arcról engem nem ismerne meg. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#104347) szotyika77 válasza tothjozsi96 (#104345) üzenetére


szotyika77
aktív tag

+ macilaci78

A villanyszerelők elég magasra tették a kábel kivezetését, a térkőtől 180cm-re és azért lett megbuktatva, mert nem láttuk a kamerán a hívó felet, csak a homlokát.

Még amire gondoltunk az az, hogy lentebb vésni a kerítésből, és akkor lejjebb tudnánk tenni a kamerát mindenestől.

Biztos létezik olyan videótelefon ami nagyobb szögben lát, nem néztünk utána a látószögnek. :)

(#104348) szotyika77 válasza macilaci78 (#104346) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Itt a kisebb emberekkel van gond, aki 160cm vagy alatta van :D 160 cm felett sima liba :D

(#104349) csemberlen válasza fero02 (#104343) üzenetére


csemberlen
őstag

Állitólag 2 cm-es lehet, ha ki van vágva akkor a kivésése 5 perc lehet.
macilaci78. a kérdés komoly, de nem azt kérdeztem, hogy te mennyiért csináljad meg, hanem, hogy mennyit kérjek érte.
Aktualitzása most van szó a pici melókról

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#104350) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Sziasztok.
Ki akartam fúrni a lukat a páraelszívónak. Egy ilyen fém valami megy függőlegesen a falban.

Nem megy benne vezeték sem semmi. Mi lehet ez? Se jobbra se balra nem tudok menni, pont középen megy.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.