Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#105901) Reggie0 válasza kutga (#105897) üzenetére


Reggie0
félisten

En a tartalyba ontottem 75%-os foszforsavbol egy fel litert es hagytam allni egy fel napot, nehogy mar szerelni kelljen :). Borasz boltban kapsz elelmiszeripari minosegut. Nekem megoldotta a problemat.

ecetet is onthetsz bele, de az nagyon budos.

[ Szerkesztve ]

(#105902) runner 125 válasza Edorn (#105888) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha nem kap később semmilyen borítást a gerendázat, én elgondolkodnék valamilyen ízléses alu bádog fedésen a gerendák tetejére.. nagyon kicsi vízorral szépen meg lehetne oldani. Annál tartósabb nem lesz, festékek terén meg pláne és azzal garantáltan vízmentes marad örökre.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#105903) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!

Jövő héten festünk, melóhelyen a műhelyben találtam egy bontatlan dobozban egy Bosch PFS 3000-2 festékszórót, kölcsön is kértem. Mennyivel egyszerűbb ezzel festeni, mint hengerrel? HVLP festékszóróval már festettem alufelnit is, nem lett rossz a végeredmény.

(#105904) bazsimano válasza bazsimano (#105878) üzenetére


bazsimano
őstag

Sziasztok! Erre a feladatra tudna ajanlani valaki szakembert budapesten? :R

(#105905) weiss


weiss
addikt

Van egy ilyen vízcsap a lakáson, ez a főcsap, és perpill. ezt egy 7-es kulccsal zárjuk, elég rajta 90 fokot tekerni, de szeretnék rá venni rendes fogantyút. Nézegettem neten, de egyik csap sem hasonlít rá, nem teljesen értem, miért van az a menetes része. Van valakinek ötlete, milyen néven kell ezt keresni?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#105906) Lauda válasza weiss (#105905) üzenetére


Lauda
félisten

A nagyobbik menet a fali takarónak a menete, a kicsi belül pedig a tekerőt rögzíti. Erre szerintem jó egy standard négyzetes belsővel rendelkező tekerő.

[ Szerkesztve ]

(#105907) Met válasza weiss (#105905) üzenetére


Met
Topikgazda

Csempeszelep

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#105908) weiss


weiss
addikt

Köszi! :R

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#105909) csemberlen válasza mezis (#105875) üzenetére


csemberlen
őstag

Minek kellene ....
Azért mert a szabvány előírja. Új épitésnél nincs olyan, hogy majd egyszer....

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#105910) Veron


Veron
őstag

Szúnyoghálót szeretnék az erkélyajtókra, két ill. Háromszárnyasok. Kaptam ajánlatokat pliszés és oldalra elhúzható "hagyományos" megoldásra is. Mind rohadt drága, de az előbbi még inkább.
Melyik megoldást a javasolt inkább?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#105911) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Van köztetek aki a villanykapcsolókat nem a megszokott 150 cm-es magasságra tetette hanem pl 90-100 cm magasra? Van-e valami negatív hátránya? A munkahelyemen ilyen magasságban vannak a kapcsolók, nekem nagyon tetszik, hogy nem kell nagyon emelni a kezem. Pár ismerősnél voltunk akik most építkeztek/felújítottak és senki nem tetette lejjebb őket. Van erre valami szabvány?

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#105912) tobias40 válasza lemmy71 (#105886) üzenetére


tobias40
veterán

És mennyibe került a munkadíj nm-ként? ;]

(#105913) birno válasza Reggie0 (#105885) üzenetére


birno
addikt

Erre rakerdezek, koszi.

(#105914) r4pt0r válasza Szakbarbár (#105911) üzenetére


r4pt0r
tag

Nálunk 130 cm magasan van mindenhol. Ez nem túl magas de nagyon sok helyen segített, mert ha ennél alacsonyabb helyen lenne akkor útban lenne a szekrénynek, a fotelnek ha ülne benne valaki stb. Persze ez már elrendezés kérdése.

(#105915) pjen válasza r4pt0r (#105914) üzenetére


pjen
félisten

Nálam is 130 on vannak a kapcsolók.

(#105916) Fr3eWar válasza Szakbarbár (#105911) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Mi most építkeztünk 110cm a kapcsolók alja, 30cm a konnektoroké.
itt az 3-5 évesek is elérik, szülői ház nem tudom milyen magasan van de emelni kell a kezet, kölykök sem érik el.
Nekünk tetszett hogy nem kell nagyon emelni, könyökkel is kapcsolható ha tele a kezed vagy nagyon koszos stb

(#105917) Rotyi válasza Szakbarbár (#105911) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Nálunk 110cm-en vannak a kapcsolók. Villanyszerelő ajánlotta, bevált. A gyerekek is hamar elérték, ha tele a kezem, pont könyök magasságban vannak.

Ami majdnem az, az nem az!

(#105918) nesa válasza weiss (#105905) üzenetére


nesa
veterán

valahogy így kéne kinézni, jobb vizes boltba megkapod külön is.

(#105919) lemmy71 válasza tobias40 (#105912) üzenetére


lemmy71
őstag

A munkadíjat személyesen a helyszínen egyeztetem.
De itt találsz 2020 -s díjszabást, ebből már eltudsz indulni ;)

(#105920) #49155328 válasza lemmy71 (#105919) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ilyen gagyi reklám oldalakat minek kell belinkelni?
Mi az hogy Dryvitozás? :F :W
Ebből hogyan tudja meg, hogy a komplett homlokzati hőszigetelő rendszer készítése mennyibe fog kerülni :U ;]

(#105921) A Zéé válasza Szakbarbár (#105911) üzenetére


A Zéé
addikt

az egyik lakásban 80 cm-re kérte a tulaj, mert külföldön ahhoz szokott hozzá. Vizes helyiségben nem szabványos (elektromos FMV mondta, de ott is oda raktuk végül, mert nincs vízkiállás azon a falon), de a többi helyen elvileg nem szólnak érte. Mi amúgy 120 cm szerelvény középpel szoktuk rakatni alapból.

Just a simple Lineman...

(#105922) tobias40 válasza lemmy71 (#105919) üzenetére


tobias40
veterán

Azért egy átlagosat mondhatnál... ;]
Semmi extra nincs benne B30-as vakolt fal ami festékkel van lekenve nem kőporos..

(#105923) #49155328 válasza tobias40 (#105922) üzenetére


#49155328
törölt tag

6600/m2-rel számolhatsz nyugodtan.
A festék az milyen festék?

(#105924) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Üdv!
Műanyag párkány felragasztásához mi az ajánlott ragasztó?
Mester FIX építési ragasztó vagy sziló, esetleg?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#105925) koxx válasza fornettisuti (#105924) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A szilo nem ragaszto. Valami pattex szereloragasztoval csinalnam. (Vagy amit irtal)

(#105926) Met válasza fornettisuti (#105924) üzenetére


Met
Topikgazda

Ablak párkány? Annak nem sík az alja. Ragasztóhab mert az nem dagad annyira, vagy purhab de azt le kell súlyozni.

Igen, arra a hab jobb.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#105927) fornettisuti válasza Met (#105926) üzenetére


fornettisuti
veterán

Igen, ablakpárkány, ilyen az alja:

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#105928) YAS-dude válasza Szakbarbár (#105911) üzenetére


YAS-dude
őstag

Az ergonómiai megfontolás a kapcsolók magasságára a 105cm, tehát kilincs magasság. Mindenki eléri aki be tud menni a helyiségbe, a mozdulat benne van az izommemóriában.

(#105929) mezis válasza Szakbarbár (#105911) üzenetére


mezis
nagyúr

Hallottam olyat, hogy kb térd magasságban vannak a kapcsolók (USA, 127V)
Kapcsoláshoz nem kell a csuklódat "hátra törni".

mezis

(#105930) tobias40 válasza #49155328 (#105923) üzenetére


tobias40
veterán

Uhh,bakker,kevesebbre gondoltam... :U

Még a festéket hagyom mert az ráér később is kitalálni csak jó lenne ár tudni a hozzávetőleges teljes kiadást.
Odaadtuk egy tervezőnek és az kiszámolja pontosan a ház adati alapján..

(#105931) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ha teszek a garázs betonjára aljzatkiegyenlítőt, és azt festem betonfestékkel az jó módszer? Alapból a beton nem annyira "szép", sima.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#105932) MuMa012


MuMa012
tag

Fürdőkád vásárlás előtt állunk. Erről a MODERN és a RAVAK VANDA II kádakról kinek van tapasztalata? (Tartóssága érdekel elsősorban, esetleg a beépítési tapasztalatok.) (Ha van valakinek más márka javaslata 60-70 ezerig bezárólag 170x70 vagy 180x70 méretekben örömmel veszem)

(#105933) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Társasházban mennyibe kerülne egy ilyen villany főkapcsoló (vagy nem tudom mi a pontos neve)? Egy kicsit sokallom az árát, amit adtak, persze simán lehet, hogy annyi:
alt="" title=""

A régit kellene lecserélni.

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#105934) pjen válasza nyikszi (#105933) üzenetére


pjen
félisten

Kéne tudni hány amperos és lakatolható e.Aztán nagyon.nem mindegy a gyártó se.

(#105935) lemmy71 válasza #49155328 (#105920) üzenetére


lemmy71
őstag

Ott van az első sorban, komplett szigetelés nemesvakolással 3500 - 5000 ft/nm, bár ez az ár egy kicsit furcsa nekem is :F de ahhoz hogy tudjon kalkulálni valamit ahhoz jó.
Amúgy meg régiónként változnak az árak, de sokszor egy városon belül is nagy az eltérés.
"Mi az hogy Dryvitozás?" Nem csináltál még olyat :F Nem mindenkinek van meg a pénze egy komplett hőszigetelésre, sokszor csak a hálózásig csináljuk és majd a következő évben nemesvakoljuk, most is van három ilyen ház amihez majd ősszel megyünk vissza. De vannak házak amiket nem kell szigetelni csak nemesvakolni és ha gyengének látjuk a régi vakolatot akkor telibe hálózzuk és úgy nesvakoljuk ;)

(#105922) tobias40
Az első sorban ott volt az ár ;) Amúgy cirka 6000/nm reálisnak mondható egy komplett kivitelezésnél (de láttam már olyat aki a feléért is bevállalta és azt hitte a gazda hogy milyen jól is járt :DDD ) én az élvédőzést és az egyéb kisebb apróságokat nem számolom külön fel az benne van az árban, kivétel az extra kívánságokat (díszpárkány, stukkó, betétek stb.) Látatlanban úgy sem fog neked senki pontos árat mondani.
Azt hogy milyen a festék, nagy valószínűséggel azért kérdezte a fórumtárs, mert nem mindegyikre egészséges hőszigetelést ragasztani, de ez is orvosolható, aki ezzel foglalkozik az tudja is ;)

(#105936) #49155328 válasza lemmy71 (#105935) üzenetére


#49155328
törölt tag

A szaknyelv nem ismer olyat, hogy dyvitozás. :N

Üvegszövet beágyazása ragasztó tapaszba, tapaszolás.
Mifelénk legalábbis.

https://www.etalon.terc.hu/browser

[ Szerkesztve ]

(#105937) csemberlen válasza nyikszi (#105933) üzenetére


csemberlen
őstag

Mennyit sokallsz? A kapcsolónál drágább 2 villanyszerelő 1 napja.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#105938) Hujikolp válasza nyikszi (#105933) üzenetére


Hujikolp
őstag

Az ajánlat mit tartalmaz? Kapcsolót és szerelést? Kapcsoló paraméterei?

(#105939) lemmy71 válasza #49155328 (#105936) üzenetére


lemmy71
őstag

Én 86 környékén dolgoztam először "vedres" műgyantás vakolattal. Akkor még szó sem volt hőszigetelésről, az új építésű épületeket alapvakolták és utána kapott egy komplett hálós ragasztózást majd nemesvakolást. Akkor dryvitozásnak hívták azt a műveletet ;) Igaz én is ritkán használom már ezt a kifejezést, mert az ügyfél csak néz mint "Rozi a moziban" hogy miről is van szó, így inkább hálós glettelésnek hívom.
ui. amúgy ugyan arról beszélünk csak más megfogalmazásban, de aki ezzel foglalkozik az érti így is úgy is. az ügyfél meg csak néz hogy miről is van szó, neki úgy is el kell magyarázni a műveletet ha kíváncsi rá :D

[ Szerkesztve ]

(#105940) nyikszi válasza csemberlen (#105937) üzenetére


nyikszi
őstag

Akkor gondoljatok egy számra és szorozzátok meg kettővel. Na kb. ennyit kérnek lépcsőházanként :( Én nem közös képviselő vagyok, hanem egy lakó és hát ugye közös lónak túrós a háta meg... De nem akarom a közös képviselőt letámadni. Jóval milla felett van az 5 lépcsőházra az egész. Egy lépcsőház meg 16 lakásból áll. Akkor így sok vagy fogadjam el? Ja, természetesen nincs árajánlat másoktól, de sajnos tudom hogy működik ez, majd sógor koma cége ad "jobbat" :(

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#105941) A Zéé válasza #49155328 (#105936) üzenetére


A Zéé
addikt

pedig hozzánk rendszeresen jöttek az dryvitosok, dryvitozni :DDD
Ez kb. ugyanolyan, mint a bobcat (a kedvencem a dzíszíbí bobcat), meg kácéeres autó, meg az esztriches, vagy akár a vakoló. Egyik se hivatalos szaknyelv, de aztán meg mégis tudja mindenki, hogy mire gondolsz. Vagy csak mi beszélünk szakmaiatlanul, de eddig bárhol dolgoztam, mindenhol járatos fogalmak voltak ezek.

Just a simple Lineman...

(#105942) pjen válasza nyikszi (#105940) üzenetére


pjen
félisten

80 főkapcsolò?

(#105943) #49155328 válasza lemmy71 (#105939) üzenetére


#49155328
törölt tag

Árajánlatban a büdös életben nem szerepelt és nem is fog szerepelni, hogy dryvitozás. ;)

Nem ma kezdtem én sem, de zavar hogy egy szakmainak mondott hirdetési oldalon így szerepel.
Annó még a Nikecell Dryvit Primust használtuk ragasztóként, ami tényleg odaragadt mindenhez. :D
Talán innen asszociálódhatott ez a kifejezés.

A mi házunk 81-ben épült és bizony kapott hőszigetelő rendszert. :Y

ARÉV-es házak Székesfehérváron.

[ Szerkesztve ]

(#105944) nyikszi válasza pjen (#105942) üzenetére


nyikszi
őstag

Dehogyis, 5 főkapcsoló, lépcsőházanként 1. Azért kérdezem, mert rákerestem erre, aztán a legmagasabb ár is 40000 Ft. Na, most ha ezt kettővel szorzom és hozzáadom, még mindig nagyon messze van attól amit ők adtak árat.
Ja és akkor rákerestem a cégre, a 2018-ban 17,5 millió volt a nettó árbevételük. Most meg 5 nap alatt majdnem a 10-ede meg is lenne nekik??? :Y

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#105945) lemmy71 válasza #49155328 (#105943) üzenetére


lemmy71
őstag

Ezt a témát kiveséztük rendesen, de szerintem mindenki úgy írja az árajánlatot ahogy akarja, nálam nem ez a lényeg hanem a munka minősége ;)
Én már nem emlékszem mi volt anno a ragasztó márka de azt tudom hogy, nyugat német anyag volt és még a mai napig szépen fent van a falon, nap mint nap eljárok arra és végig nézem azokat az épületeket.

Itt a olyan 99 től kezdték szigetelni az új építésű házakat ha jól emlékszem.

81 -ben hőszigetelés szigetelés nem semmi, itt még a panelt sem szigetelték akkor :N

A régi polisztirol szigetelések még a veszélyes anyag kategóriába tartoznak. Valami (mérgező rákeltő) anyag párolog ki azokból, nyugaton le is bontottak rengeteg olyan szigetelést.
De szerintem a mai anyagok is tartalmaznak hasonló egészségre káros vegyi anyagokat, még a kőzetgyapot is :K

(#105946) #49155328 válasza lemmy71 (#105945) üzenetére


#49155328
törölt tag

Hol az az itt?

(#105947) todidani


todidani
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi hivatkozáson is látható lézervágott design kerítéspanelek felszerelésével kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.
Valakinek van tapasztalata a felszereléssel?
Mik a buktatói egy ilyen lézerkerítés telepítésének?
Mivel fémből készülnek, és jellemzően fekete/sötét színre porfestve, nyári melegben mennyire befolyásoló tényező a hőtágulás?

https://www.metaldesign.hu/lezerkerites/

Kivitelezésre vonatkozóan mindenféle tanácsot/ötletet szívesen fogadok.

Előre is köszönöm!

(#105948) lemmy71 válasza #49155328 (#105946) üzenetére


lemmy71
őstag

Békés m.

(#105949) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

35 kg-os boxzsákot hogyan tegyek fel már elkészült álmennyezet fölé a beton födémbe? 15 cm jön le az álmennyezet.

(#105950) lemmy71 válasza todidani (#105947) üzenetére


lemmy71
őstag

Gondolom vetekszik a "kovácsoltvas kerítés elem" árával :U
A 3mm acéllemez, festetlenül is kibír vagy 30 évet, én le sem festeném csak megsavaznám és amikor előjön a felületi rozsda akkor lakkoznám, úgy is nagy divat most a rat stílus :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.