Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84001) Mano66 válasza Z0mbi (#83976) üzenetére


Mano66
senior tag

A Moak csésze nagyon jó, de látom, hogy már nem üzemelnek. Egy próbát megér, hogy rákérdezz van-e még nekik. Én 1000Ft/db-ért vettem.

Hegedűs Tibor : Team-Spirit Kft. +36302869601 hegedus.tibor@team-spirit.hu

[Volt Moak oldal]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#84002) SlayerSub válasza Flashback (#83999) üzenetére


SlayerSub
tag

Köszi a linket, bár az egy angol review-n kívül a többit nem értem, de csillagok száma meggyőző.
Rendszeres P&J vásárló vagyok :) , de most kalandoznék.

(#84003) GAgyiXyXy válasza grizlisandor (#83997) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Nyugodtan megrendelheted az AVX-től az egyes kifolyót, meg akár mellé kávékat is és akkor nem lesz postaköltséged sem. A kávéik nem rosszak, sőt ár/érték arányban nagyon jók. És mindig fel van tüntetve a pörkölés dátuma is a weblapon, nem érhet meglepetés. Jó játék végigkóstolni egy fajta kávét (pl. yirga) más-más pörkölőktől.

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#84004) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Lehet hogy egy adott asvámyvíztől az összes kávé amit főzök savanyú?
Most lefőztem vagy 20 adag kávét variálva az égvilágon mindent, kávét is, és minden savanyú. Amúgy pedig gyönyörűen folynak le a kávék, de a savanyú ízen kívül nem nagyon érezni mást. Márcsak a vízre tudok gyanakodni...Az ideg szétvet már...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#84005) adp válasza adriankoooo (#83987) üzenetére


adp
őstag

szerintem felejtsd el ezeket, felesleges penzkidobas cserebe meg szar is... jegre engedett filter kave a legjobb ebben a temaban. Annyi hogy a viz is filterhez valo legyen, norda ehhez tok oke. en 15/250 aranyt kovetem amibol 100g norda jeg, valamivel durvabb orlemeny de amugy ugyanugy ontom fel mint a v60-at csak itt ugye 150g a forro viz

[ Szerkesztve ]

(#84006) koxx válasza Ferdzsoo (#84004) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Attól függ milyen víz, de nem túl valószínű.

(#84007) Ferdzsoo válasza koxx (#84006) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Aldis zafír. Akkor viszont nemtudom mi van...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#84008) koxx válasza Ferdzsoo (#84007) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Na az mondjuk nem egy top víz, kávégépbe nem is túl jó mert magas az oldott ásványi anyag tartalma. Egy verát v nordát próbálj ki.

(#84009) GAgyiXyXy válasza Ferdzsoo (#84004) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Milyen kávét, milyen hőfokon próbálsz?

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#84010) Ferdzsoo válasza GAgyiXyXy (#84009) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Hőfokon már a 95-től a 103-ig mindent próbáltam és mindig savanyú maradt. A 25sec-es lefolyástól a 33sec-ig is mindent.
2 féle kávét is próbáltam, egy Mauro Deluxe, ill. egy Piazetto Espresso S. Caffe Crema.
Mindkettőt ittuk már máshol is, nekünk nagyon bejönnek, de itthon csak savanyúak...
Ezt a nestlé verát én még élőben bolban nem láttam sehol...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#84011) Koczó93 válasza Ferdzsoo (#84007) üzenetére


Koczó93
őstag

Inkább csapvizet használj, de egy ilyen ásványvíztől bármi jobb. Brutál nagy az ásv. Anyag tartalma ezeknek, full vízkő lesz a géped.

Más:
+1 a Moak csészéknek, de
ha nem zavar a felirat jó kis csésze a Rocketes expolygonból.

(#84012) mdav88 válasza Koczó93 (#84011) üzenetére


mdav88
senior tag

Avxnél és Expolygonnál is vannak csészék, normális áron, érdemes szétnézni.

(#84013) Ferdzsoo válasza Koczó93 (#84011) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Csapvíz nálunk atom vízköves, azzal tutti kinyírom a gépet. De akkor lehet ezzel is.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#84014) sz.zs. válasza Ferdzsoo (#84013) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ha van DM és van gyógyszertár a közelben, akkor csinàlj magadnak vizet:

12,9 g szódabikarbóna és 25 g keserűsó 500 g DM-es deszt. vízhez, ez lesz a pufferoldat, ami marha sokáig ( hónapokig ) elég, így ezt hűtőbe kell tartani. Ebből az oldatból 3,5 g 1 l DM-es deszt. vízhez.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#84015) Ferdzsoo válasza sz.zs. (#84014) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A desztvíz az nem alkalmatlan fogyasztásra? :B

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#84016) koxx válasza Ferdzsoo (#84015) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Azért kell bele a többi cucc.

(#84017) soldier2 válasza Ferdzsoo (#84015) üzenetére


soldier2
őstag

Ha megsózod, már nem desztvíz (egy presszónyitól bajod egyébként sem lesz, hiszen amint átmegy a kávén már lesz benne elég oldott anyag). Azért javasolják ezt a módszert, mert így pontosan tudod milyen összetételű vízzel dolgozol.

Sz.zs. Az így kapott végső vízben mennyi az össz oldott anyag (ppm)? - Csak ja megy fejből, rákeresek ha nem

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#84018) Ferdzsoo válasza soldier2 (#84017) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

És ez a keserűső így kapható patikában, van ebből több féle,? Ha esetleg bekérdeznek tudjak válaszolni.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#84019) Noroo válasza Ferdzsoo (#84013) üzenetére


Noroo
tag

én - igaz nem topic konform - egy sima Brita vízszűrőt használok csapvízzel (többen itt BWT-t mert az ad hozzá Mg-t is) és rendben vagyok a vízkőtől is. Ezisegy ötlet ;)

[ Szerkesztve ]

(#84020) Ferdzsoo válasza sz.zs. (#84014) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nah alapanyagok beszerezve, indul a mutatvány...
Amúgy honnan ezek az értékek? Vagy csak én nem ismertem az ősi etalon kávévíz receptet? :)

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#84021) sz.zs. válasza Ferdzsoo (#84020) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Innen

Soldier: nemtom :N

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#84022) Ferdzsoo válasza sz.zs. (#84021) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Már meg is van, most a biztonsíág kedvéért futtatok egy puly cleaneres vízkőoldást is, már ezzel a vízzel, aztán holnap reggel próba... Köszönöm a segítséget. Most így üresen megkóstoltam ezt a zafírt valami botrány kaki, és savanyú is már alapból szóval itt lesz a bibi. Félelmetes miket árulnak a boltban...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#84023) sz.zs. válasza Ferdzsoo (#84022) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Igazán nincs mit, örülök ha tudtam segíteni :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#84024) Paulie86 válasza sz.zs. (#84021) üzenetére


Paulie86
tag

A kevert vízzel kapcsolatban, az volt nálam legalábbis a tapasztalat, hogy pár nap után mintha megposhadt volna, már volt szaga. 2 litert csináltam, feltöltöttem a tartályt és úgy hagytam benne. Ezután visszatértem a Verához, azzal nem volt baj sose, ha bent maradt.
Nálatok is így van ez? Úgy kellene, hogy használod a vizet, aztán utána vissza kell dobni a hűtőbe?

(#84025) adriankoooo válasza adp (#84005) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Az a baj, hogy ha az ember a fejébe vesz valamit, nehezen engedi el a dolgot. ;]

Amit linkeltem oldal az még a Dripster 1-re szól, de nemrég kijött a Dripster²:

Ami pozitívum ennél a drippernél, hogy két fajta módon lehet vele készíteni: a tetejében a klasszikus "immersion" (vízben áll a kv) és a lassú, állítható csepegtetést is tudja.

Paljocnál azt hiszem nincs kimondott filteres kv (világos pörkölés?), de mondott 2-3 típust amit érdemes kipróbálnom vele.

[ Szerkesztve ]

(#84026) sz.zs. válasza Paulie86 (#84024) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Igen, én hűtőben tartom és csak keveset öntök a tartályba. De nálam ugyanez volt a Nordával is, az is nyálkásodott, mivel nincs benne klór.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#84027) Ferdzsoo válasza sz.zs. (#84026) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Márhogy a készre higítottat is a hűtőben tartod, meg a tömény bázist is? Azt hittem csak a bázist. Porciónként vizezni a tartályt azért macera...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#84028) sz.zs. válasza Ferdzsoo (#84027) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Igen, mindent hűtőben tartok, pláne ilyenkor. Azért nem porciónként töltöm, de 2 napi adagnál nem teszek bele többet és hetente Domestossal kimosom a tartályt.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#84029) Parci válasza sz.zs. (#84028) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hetente meginni a domestos maradványát sem egy életbiztosítás. :)
azért a kávét 90+ fokos vízzel csinálod, elég jó csírátlanító.

én hűtőben tartom a vizet, mindig kávé előtt töltök a tartályba, azt meg kb. havonta mosom el sima mosogatószerrel.

majd a pokolban megbeszéljük, ki hol rontotta el :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#84030) sz.zs. válasza Parci (#84029) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Azért utána el is szoktam ám öblíteni bővízzel :K

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#84031) Parci válasza sz.zs. (#84030) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, reméltem is :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#84032) Ferdzsoo válasza sz.zs. (#84030) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nah, eltűnt belőle az a kellemetlen savanyússág, határozottan jobb, de még mindig savanyú, teljesen olyan mintha alulkivonatolt lenne. Pedig már így is inkább a túlkivonatolt értékeknél járok.
17g-30sec=46g. A lefolyása szép, csak az utolsó 5 másodpercben vékonyodik jelentőssen. Krémje nekem homogén világosnak tűnik, bár lefolyáskor szép sávos.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#84033) vicces1 válasza Ferdzsoo (#84027) üzenetére


vicces1
aktív tag

Főleg a készre hígítottat kell hőtőbe tartani, a tartályba naponta után lehet tölteni fél literenként. Ebben a melegben pláne érdemes.

Másik :
Nem túl alacsony a tényleges kifolyó víz, hogy mindig savanyút érzel?
- persze, ha eleve világos, száraz savas-gyümölcsös maga a kávé, mint pl. a yirga akkor az normális, de sötétebb klasszikus kávékból nem kellene savanyút érezni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#84034) koxx válasza Ferdzsoo (#84032) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem maradt citromsav a víztartályban? :))

(#84035) mdav88


mdav88
senior tag

Tudom, hogy mindenki nyaral, de én szeretném eladni a masinát továbbra is. Az árat módosítom 140e forintra, vagy tamperrel együtt 150e.

(#84036) Ferdzsoo válasza vicces1 (#84033) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Megpróbalom most feljebb tolni a hőfokot, hátha segít.
2l vizet engedtem át a 3dl-es bolyleren, szvsz nem maradhatott.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#84037) grizlisandor válasza troszti (#84000) üzenetére


grizlisandor
addikt

Eltévedek Danetti webshop-ban, hogy nem találtam meg a saját pörkölésüket? :U
Köszönöm a segítséget. Beteszem a csomagba ezt a kifolyót is.

Visszaolvasva a TT8020 olasz vonalas kávé, ajánlást meg kérek tőlük telefonon.

(#84003) GAgyiXyXy:
Köszi, első adag kávém onnan jött, most más pörkölőt is szeretnék kipróbálni.

(#84038) yazoo1 válasza troszti (#84000) üzenetére


yazoo1
tag

Jó árban vannak.
De ami írja hogy cseresznye, fekete ribizli az nagy valószínűséggel világos pörkölés?

(#84039) landi válasza grizlisandor (#84037) üzenetére


landi
csendes tag

Írd be a saját keresőjükbe, hogy: bean on... így már megtalálja...

(#84040) troszti válasza grizlisandor (#84037) üzenetére


troszti
aktív tag

Hát igen, elég félrevezető. A "Termékek"-re kattintva találod ott oldalt. Ha hívod őket mondd nekik, hogy tegyék már be a "Kávék" kategóriába oldalra ezt is, mint almenü :DD

Pont most bontottam egy TT8020-at, hogy milyen vonal, abban nem vagyok otthon, egyenlőre izlik, nem ízlik alapon veszem a kávékat. De ez egy sötétebb pörkölés, klasszikusabb íz, és az ízlik kategóiában van :D

(#84038) yazoo1

Valóban baráti árban vannak, ezért is szoktam tőlünk vásárolni, és mert kb havonta, kéthavonta járok Pécsen :)
Igen, az világos pörkölés.

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#84041) szuszinho válasza adriankoooo (#84025) üzenetére


szuszinho
őstag

Tetszik. Lehet egyre beruházok.

(#84042) grizlisandor válasza yazoo1 (#84038) üzenetére


grizlisandor
addikt

Felhívtam őket, a srác azt mondta, hogy a TT 7030/TT 8020/Optimum Arabica Blend kívül mind világos pöri. Így ezt a hármat be is dobta a kosárba a kifolyók mellé. :)

(#84039) landi:
Persze, csak ugye 6 fő kategória és a kávéknál nincs fent a saját kávéjuk. Csak lentebb van, mintha nem is akarnák eladni. Lehet én gondolom rosszul, de ha lenne saját pörkölésű kávém, biztos ki lenne emelve.

(#84040) troszti:
Sajnos fórumozás előtt beszéltem velük, bár vagy 3 hívásra vették fel a telefont. :U

(#84043) fragola.6035


fragola.6035
aktív tag

Eladó Gaggia Classic.

https://caffe35.webnode.hu/

(#84044) Ferdzsoo válasza Ferdzsoo (#84036) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Váo. Emeltem rajta 6 fokot a pid szerint, megszűnt savanyúnak lenni. :)
De hogy a gyári hőfokmérő ennyit csaljon az kemény. Jelenleg 104-re van állítva.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#84045) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Horvátország, Vir szigeten tud valaki kávézót, ahol jó presszót tudnék inni?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#84046) vicces1 válasza Ferdzsoo (#84044) üzenetére


vicces1
aktív tag

na ugye ;)

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.