Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69101) Gravity1234 válasza Rush77 (#69096) üzenetére


Gravity1234
tag

Nekem 5 dl-es van, semi bajom vele, a magam szintjen teljesen jol tudok vele szorakozni ontogetni. (a tiednel jobbakat is :) )
Ranezesre nem a kintovel lesz itt a baj hanem a gozolessel. Nekem tul habosnak tunik ez is.
Kevesebb levego a tejbe, azaz rovidebb ideig legyen a gozcso epp csak a felszinen, es amikor mar melegszik az alja, engedd lentebbre es keresd meg azt a szoget amikor tudod porgetni a tejet. Amikor mar a kinonto oldala is kezd kenyelmetlen forro lenni akkor vagy kesz.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#69102) Rush77 válasza Gravity1234 (#69101) üzenetére


Rush77
aktív tag

Köszi. Megpróbálom úgy.

(#69103) imarton


imarton
újonc

Sziasztok!

Láttam, hogy sok fórumozó egy ilyen, vagy hasonló, ezüst színű kínai mérleget használ:

[link]

Nekem is egy ilyen van, viszont az enyém elképesztő módon zabálja az elemeket, csakorlatilag 2 hónap alatt napi két használattal lemerül a tartós is. Ez egyedi eset, vagy nektek is ez a tapasztalatotok?

Esetleg van más tippetek ilyenre, ami a Gaggia Classic alá fér csészékkel, kifolyós karral is és nem Brewista, vagy Acaia árszint?

[ Szerkesztve ]

(#69104) Gravity1234 válasza imarton (#69103) üzenetére


Gravity1234
tag

Szia!

En ezt hasznalom 2 eve, kifogastalan es meg nem kellett elemet cserelni benne.
5e Ft.
[link]

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#69105) And06 válasza imarton (#69103) üzenetére


And06
aktív tag

nekem egy másmilyen ebayes kinai van, AAA elemmel üzemel, szintén napi 2 használattal kb 1 évet bir(ha nem többet)

(#69106) soldier2 válasza imarton (#69103) üzenetére


soldier2
őstag

Ott valami gubanc lesz, elektronikai hulladékban a helye. A Variom több mint 1 év alatt merítette le a két AAA-t, pedig az időzítő része le sem kapcsol, csak órák múlva (bár az utolsó számjegy újabban csak részben kerül kijelzére, lassan csereérett)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#69107) bl4ze válasza imarton (#69103) üzenetére


bl4ze
veterán

Az lokális gond, nálam egy nagyon hasonló szintén kínai van, és legalább 1, de inkább 1.5 évet kibír egy elemmel. (CR 2032)

.:. bl4ze .:.

(#69108) Mano66 válasza imarton (#69103) üzenetére


Mano66
senior tag

Nekem kinézetre ugyan ez van.Csak a mérés határok mások (500 g , 0,01 g).1 éve van meg elemet még nem cseréltem.Napi 2-3 mérés.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#69109) norkov84 válasza imarton (#69103) üzenetére


norkov84
tag

Nekem most a barista szaküzletes (korábbi verzió, nem az amit Gravity kollega linkelt), elemet fogyasztó szerkezet után egy Beurer KS36 van.

Ez azért elég finom szerkezetnek tűnik, de még csak 2 hete használom.

(#69110) mester6 válasza imarton (#69103) üzenetére


mester6
tag

Nekem is ilyen van,( kinézetre teljesen egyezik) ami eszi az elemeket. Most már úgy használom, hogy minden mérés után kiveszem az egyik elemet. :DD

[ Szerkesztve ]

(#69111) Koczó93


Koczó93
őstag

Akinek SJ van, megméri nekem tartály nélkül a magasságát? :)

Sublett

Ez még a régi verzió :K

[ Szerkesztve ]

(#69112) sublett


sublett
tag

Sziasztok!

Ezt Romániában gyártják, de ott a mágnesszelep kifolyócsöve és a karakterkészlet sem a 2015-ös, akkor ez felejtős kategória, vagy sem?

(#69113) Rush77 válasza sublett (#69112) üzenetére


Rush77
aktív tag

Szerintem ez pont az ajánlott (2011-es).

Bár ahogy olvasom:
Recently the coffee has been coming out slower than normal and coffee a little weak which I expect this to mean the pressure is low and the pump needs replacing ( this is why it is being sold as spare/ not working) and easy fix for someone I am sure.

Ha pumpa cserés az nem nagy gond mert nem drága. Annak hallható hangja van (ezt már tudom :DDD )
Aztán az is lehet, hogy más baja van, annyira nem értek hozzá

The base plate has also come loose but this does not detract from the operation.

Itt nem tudom mire gondol pontosan de ezek szerint van vele munka. (mondjuk ezt jelzi is, hogy alkatrészként árulja)
Már látom. Ezzel lenne munka bőven szerintem.

Viszont a legproblémásabb rész az egészben az ez:
UK bidders only and only if you have more than 20 feedbacks in your page.
Kérdés, hogy az ebay-en lehet e egyáltalán ilyen feltételeket szabni és így szelektálni a licitálók között.

[ Szerkesztve ]

(#69114) John3:16 válasza sublett (#69112) üzenetére


John3:16
csendes tag

Ez a régi, ajánlott GC. A talpán a ponthegesztések elengedtek. Egy ULKA ára 3-4 e ft, ha cserés.

(#69115) sublett válasza Rush77 (#69113) üzenetére


sublett
tag

köszi!

Első kettő problémás pontot nyilván be kell árazni, az utolsó pedig nekem nem gáz ;)

(#69116) 2007ath válasza sublett (#69112) üzenetére


2007ath
aktív tag

"Romániában gyártják, ... akkor ez felejtős kategória, vagy sem?"

Nincs ezzel semmi probléma, még a régi bevált technikát tartalmazza. Úgy tudom, hogy kb. 2010-től a Gaggia Classic-okat Romániában gyártják. A gond a 2015-ös évjárattól kezdődik, amikor is lecserélték a teljes belsőt.

Csak érdekességként: Érdemes a 2015. év eleji angol gaggia fórumokba beleolvasni. Amikor megjelent az új típus, drágább volt, mint az "eredeti". Aztán a júzerek elég gyorsan kapcsoltak, hogy átverésről van szó. Ezt követően mindenki a még kapható régiekre vadászott, sorra linkelték be azokat az üzleteket, ahol még meg lehetett vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#69117) sublett válasza 2007ath (#69116) üzenetére


sublett
tag

ezt nem tudtam. remélem nem úgy hangzott mintha leminősíteném amit ott gyártanak, nem ez volt a célom.

Más: a Café Intención Ecológico fair trade kávét próbáltátok már? Ha német pörkölés és idén szeptemberben jár le az már közel döglött, vagy a bio kávéknál nem 2 évre állítják be a szavatossági időt?

(#69118) leslie76 válasza Koczó93 (#69111) üzenetére


leslie76
újonc

Babtartály nélkül 357mm.

https://www.facebook.com/magyarlacy/ https://www.instagram.com/magyarlacyphoto/

(#69119) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Sziasztok, ez a Baby Dosata mennyire vállalható darab? Melóhelyre gondoltam magamnak, szembejött és megtetszett :)
Sokat nem találok erről a típusról, van-e ebben állítható OPV, háromháratú? A kazánja ua. mint a GC-nek? Ezen is van előáztatás?
Továbbá megér-e 33e Ft-ot?

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#69120) Koczó93 válasza leslie76 (#69118) üzenetére


Koczó93
őstag

Köszönöm :)

(#69121) leslie76 válasza Koczó93 (#69120) üzenetére


leslie76
újonc

Nincs mit :)
Csak ajánlani tudom. Szereti a párom, a gyerek, a Silvia :)

https://www.facebook.com/magyarlacy/ https://www.instagram.com/magyarlacyphoto/

(#69122) bl4ze válasza sz.zs. (#69119) üzenetére


bl4ze
veterán

Arra figyelj, hogy nehogy kapszulás verzió legyen, mert akkor át kell alakítani.

Felsőszűrő, kar stb.

Egyébként jó gép OPV tudtommal nem állítható.

.:. bl4ze .:.

(#69123) von toth válasza Rush77 (#69113) üzenetére


von toth
tag

Milyen hangja van ha már döglödik?

(#69124) imarton válasza Gravity1234 (#69104) üzenetére


imarton
újonc

Egy ilyenem van, kicsit zavar az autokikpacsolása, illetve ez nem igazán fér be a Gaggia karja alá, ha rajta a kettes kifolyó. Ezért is vettem helyette az ezüst csodát.

(#69125) meander válasza norkov84 (#69109) üzenetére


meander
tag

Mi a tapasztalatod ezzel a mérleggel, mennyire bírná ha ráfolyna a kv (csatornásodásból). Be tud ázni, esetleg szét lehet szedni kitisztítani? Kar elfér rajta a mérlegeléshez? Jut eszembe röhely, hogy 100e egy vízálló mérleg

(#69126) zolnagy válasza sublett (#69115) üzenetére


zolnagy
őstag

Megkérdeztem, UK only szállít csak. Ha ez neked nem gond, nem szóltam.

(#69127) imarton válasza mester6 (#69110) üzenetére


imarton
újonc

Akkor nem egyedi eset, kár lenne, ha azért kellene befejezni az otthoni presszózást, mert anyagilag megterhelő a mérlegem fenntartása. :D

[ Szerkesztve ]

(#69128) Peti...(16v) válasza imarton (#69103) üzenetére


Peti...(16v)
tag

A rekordot szerintem én tartom a brewistával, ez a nyamvadék 2 nap alatt megeszik 2db AAA elemet :((
Biztos hogy valami baja van, de sajnos nem boltban vettem, úgyhogy nem tudom rá a garit érvényesíteni...

(#69129) gpbenedek válasza Rush77 (#69113) üzenetére


gpbenedek
csendes tag

Pont most este szedtem szet egy ebayes GC-t. A leirasara mar nem emlekszem, de netto szivas, ereszt a kazan, berohadtak a csavarok. Erdemes ovatosan banni veluk, mert nem feltetlen trivialis a felujitasuk. (Megoldhato nyilvan, csak tobb ido / penz)

Ui: nordaval hasznalt, rendszeresen karbantartott #ironia

[ Szerkesztve ]

(#69130) Rush77 válasza von toth (#69123) üzenetére


Rush77
aktív tag

Mélyebb és lassabb hangja van, hülyén hangzik de olyan mintha szenvedne azzal, hogy átnyomja a vizet.

(#69131) soldier2 válasza sz.zs. (#69119) üzenetére


soldier2
őstag

Arra figyelj amit Béaze mondott. Az OPV a rugó vagdosós módszerrel állítható, illetve a Dosatakon van némi előáztatás ami bónusz.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#69132) adp válasza gpbenedek (#69129) üzenetére


adp
őstag

Mondjuk alapbol erdemes rez teritot venni, a kazannak nem csak a tomitese regi?

(#69133) Gravity1234 válasza imarton (#69124) üzenetére


Gravity1234
tag

A helyzet az hogy en sosem teszem a pohar ala csapolasnal.
En ml-t nezem a beallitasnal es ha az stimmel, tehat pl sikerult beloni a standard 25-30 sec / 1:2 arany 50-60ml-t akkor utana leveszem es rarakom a merlegre megnezem g-ban mennyi es ha kell allitok.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#69134) John3:16 válasza meander (#69125) üzenetére


John3:16
csendes tag

Folpack a barátunk. :)

Aktív hifis koromban az összes távirányítóm be volt csomagolva vele.

(#69135) gubabela válasza gpbenedek (#69129) üzenetére


gubabela
senior tag

Na ja. Az èn pumpahibáskènt ebayről vett twinem is hasonlóan nèzett ki, csak annak le sem akart jönni a szűrőtartója, annyira össze volt rohadva. Persze a pumpának semmi baja nem volt, viszont az egèszet darabjaira kellett szedni, mert tele volt valami kocsonyás fehèr trutyival. Az miatt nem ment. Tömítèsekből már jóelőre betáraztam, nem egy nagy összeg ès ilyenkor jól tud jönni.

(#69136) adp válasza meander (#69125) üzenetére


adp
őstag

Nekem a kinai bovli merleg tobbszor beazott, mutatott is fura dolgokat amig ki nem szaradt, birja a strapat, volt vagy ezer ft alin, de kar nem fer el rajta
Amugy nem irom le hol van nagy merleg 3kgig mer es nem draga, asszem valami 4-5e, konyhaba is hasznos lehet

[ Szerkesztve ]

(#69137) kaligula válasza sz.zs. (#69119) üzenetére


kaligula
tag

Volt.nálam ilyen baby, abban állítható opv volt, előáztatás nem.

rovidkv.reblog.hu

(#69138) norkov84 válasza meander (#69125) üzenetére


norkov84
tag

Egyelőre friss az élmény :)
Alulról csavarozott, szerintem szét lehetne szedni. Felső perem lehajlik, szerintem az levezeti folyadékot, bár onnan vissza is folyhat. A Silvia kar viszont nem fér el rajta.

(#69139) sz.zs. válasza kaligula (#69137) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ugyanilyen 6 gombos volt?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#69140) And06 válasza gpbenedek (#69129) üzenetére


And06
aktív tag

jó ég, és ami ebből jött azt valaki meg is itta :Y

(#69141) kaligula válasza sz.zs. (#69139) üzenetére


kaligula
tag

Detto

rovidkv.reblog.hu

(#69142) peti925


peti925
újonc

Sziasztok! Eladó szinte új Eureka mignon fekete időkapcsolós kávédarálóm kihagyhatatlan áron, szombathelyen vagy dpd-vel postázom. 3 hónapos, garanciális (német espressissimo.de), kb. 2 kg kávé lett vele leőrölve. Eladás oka: külföldre költözés. Tökéletesen működik, nagyon jól működik. https://www.jofogas.hu/vas/Kavedaralo_Eureka_Mignon_250g_tartaly_260w_motor__76140900.htm
pszilvasi1990@gmail.com

(#69143) bl4ze


bl4ze
veterán

AMIGOS Qualita BLU : egy szívemhez kedves trieszti kávé, az AMIGOS Caffé 60/40-es keveréke járt nálam.
Decemberi pörkölés, negyed kilós kiszerelés. Egységes, Észak-Olasz pörkölés, kellemes illat. Sajnos a zacskón nincsen egyirányú szelep. A kávé ahhoz képest, hogy 60/40-es viszonylag magas hőfokon az igazi, alacsony hőfokon pörkölt magvas-gabonás ízjegyek jönnek előtérbe. Jól elkapott csapoláskor a domináns íz egy igazi bár kávé karakterét hozza : kakaóporos, étcsokis. Savasság nem jellemzi, némi fűszeres utóíz igen.
Őrlését jól be kell állítani, gyors lefolyás nem áll jól neki, azonban a csepegős, lassabb extrakció igen.
Aki szereti a klasszikus Olasz vonalat, bátran kóstolja. Beszerzés innen volt [link]

.:. bl4ze .:.

(#69144) gpbenedek válasza And06 (#69140) üzenetére


gpbenedek
csendes tag

Egészségére. (: természetesen kap új kazánt, meg vízterítőt.

[ Szerkesztve ]

(#69145) Gravity1234 válasza bl4ze (#69143) üzenetére


Gravity1234
tag

3 honapos pori?....

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#69146) mdav88 válasza gpbenedek (#69144) üzenetére


mdav88
senior tag

Na ebből legalább nem oldódik ki alu :DDD :DD

(#69147) #91073280 válasza mdav88 (#69146) üzenetére


#91073280
törölt tag

Karsztvíz.

(#69148) bl4ze válasza Gravity1234 (#69145) üzenetére


bl4ze
veterán

Klasszik Olasz cuccnál az már sok? Ördögtől való ez ?
Régebben 4-6 hónapos pörik sem voltak "leszólva"... :D

Ez nem szördvév világos pörkölésű cucc. Amikor nyitottam 2 hónapos volt. Semmi baja nem volt....

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#69149) Lefty válasza gpbenedek (#69144) üzenetére


Lefty
addikt

Na jo, hogy epp befejeztem az ebedet. Mivel hasznalhattak vajon ezt a gepet??

[ Szerkesztve ]

(#69150) fragola.6035 válasza bl4ze (#69148) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ez ilyen péhás f.szság, hogy csak az egy hetes pöri a friss és minden olasz döglött.

https://caffe35.webnode.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.