Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68401) Parci válasza tony70 (#68400) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

töröljek mást is?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#68402) tony70 válasza Parci (#68401) üzenetére


tony70
tag

Nem értem miért töröltétek?

(#68403) Parci válasza tony70 (#68402) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mert trollkodás volt. és innentől törölni is fogok a témában.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#68404) tony70 válasza Parci (#68403) üzenetére


tony70
tag

Ok

(#68405) sz.zs. válasza Parci (#68397) üzenetére


sz.zs.
senior tag

:DDD
Ki van még a családban? :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#68406) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Eladó IMS szimpla szűrő 41 mm-es tamperrel és tamper segéddel. Ára 10.000.- Ft.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#68407) Lefty válasza gpbenedek (#68305) üzenetére


Lefty
addikt

Igen, erre a kovetkeztesre jutottam en is :D Egy baratom is CM702-t vett, aztan nagy vaganyan beleraktam neki a 4 alatetet, hogy menjen nala egybol a jo presszofinomsag (ahogy en mar kitapasztaltam az egyes kavekkal), aztan erdekes mod nem ugyanugy muzsikalt.

[ Szerkesztve ]

(#68408) sublett


sublett
tag

Sziasztok!

Simi által felújított GC-m eladó: link

(#68409) sz.zs. válasza sz.zs. (#68406) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Kaligulának jegelve !

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#68410) WiZARD


WiZARD
addikt

Sziasztok!

Tudom, hogy alapvetően nem ez a fő csapásvonal a topikban, de gondoltam 1 kérdést megér.
Újonnan nyíló specialty kávézóba ki milyen kávégépet/darálót venne/ajánlana?

Most tervezek csinálni egyet, eddig csak a fogyasztói oldalon voltam. Pár ember véleményét már kikértem, de szeretnék minél többet meghallgatni. Eléggé maximalista vagyok, nem olyan gépeket szeretnék, amit majd félév múlva lecserélek, de azért vannak anyagi korlátok...

Jelenlegi terv:
-Mythos II
-EK43S
-Sanremo Cafe Racer

Jöhet ezekről is hideg/meleg ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#68411) kaligula válasza WiZARD (#68410) üzenetére


kaligula
tag

Amit a baristád majd szeret és tud is használni... :R a listád elnézve amúgy ennél feljebb nehezen mehetsz. Kérdés, milyen és hány fajta kávé lesz egyszerre a kínálatban? Amit én gyakran látok: hiper géppark mellett a pulton pontatlan tamperrel félretömörítés.

rovidkv.reblog.hu

(#68412) fragola.6035 válasza WiZARD (#68410) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Én a Sanremo-t biztos nem venném meg.

https://caffe35.webnode.hu/

(#68413) WiZARD válasza kaligula (#68411) üzenetére


WiZARD
addikt

Elso korben en leszek a barista, aztan ahogy sikerul megfelelo embert talalni...
2 fele kaveval akarok indulni, 1 eszpresszo, 1 filter. CM mindketto.

A daralok talan egyertelmuek, illetve keves alternativa van. Nekem nagyobb kerdes a kavefozo. A Cafe Racer kulsore nagyon megtetszett, leiras alapjan jonak tunik, ajanlast is kaptam ra. La Marzocco van kis tulzassal minden masodik sarkon, szeretnek kicsit mast, de ha az lenne a velemeny, hogy vita nelkul az a legjobb, akkor azt is elfogadom.

Fragola: miert, es mi az amit vennel/ajanlanal?

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#68414) fragola.6035 válasza WiZARD (#68413) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Nekem nem tetszenek a fejbojleresek. Bár egy korábbi Sanremoval volt dolgom, de annak pidje is elég megbízhatatlan volt.
Mivel én nem barista/dizájn szemmel nézem, hanem inkább a hosszútávú üzemeltetési/szervizelési, alkatrész költségeket veszem figyelembe, így a hazai kínálatból egyértelműen egy Lineát vennék.

https://caffe35.webnode.hu/

(#68415) kaligula válasza WiZARD (#68413) üzenetére


kaligula
tag

Nálunk egy régebbi sanremo van, fragola érveit a fejbojler-pid gondokról meg kell sajnos erősítenem, és ez agyoncsapja a konzisztenciát, sokkal több odafigyelést igényel. A racer-rel viszont nincs tapasztalatom. Linea sajnos nagyon jó, de pl. az én szemem is sokat látott már belőle. Operáról sok rosszat hallani. Black Eagle? Amúgy merre lesz a kávézda?

rovidkv.reblog.hu

(#68416) spanyoll


spanyoll
addikt

Nagyon dilettáns vagyok még, de el kell örömködnöm a boldogságom:

Barátnőmtől kaptam valentin napra egy v60at, mondván ha már van kapszulás, kotyogós, karos (mondjuk ő szegény eléggé fapados), french press, akkor legyen egy v60 is.

Alapvetően eszközök nem teljesen álltak rendelkezésre a tökéletességhez (ahogy a kézügyesség sincs meg még hozzá): egy rendes csőrös vagy valami ilyesmi kiöntő nagyon hiányzott, így nem tudtam elég lassan önteni a vizet, bár megtettem amit csak tudtam.
A másik, hogy a konyhai mérleg szerintem 1g-os tűréshatárú, ergo nem pontos, de az én szintemen szerintem az még elmegy, mint hibahatár :DDD
A kis konyhai mérleg ki is kapcsolt félúton, hogy rohadna meg, de emlékeztem, hogy mit írt, így a vízmennyiség is pontos lett.
Maga a kávé egy apóséknál darált valami random tchibo, de abból is vett barátnőm egy One Eleven chinga AA kenya kávét, amit majd jól ledarálunk (amint lesz mivel és nem csak egy random valamilyen darálóval darálom AKÁRMEKKORÁRA... már legalább azt is tudom, hogy nem mindegy a mérete).

Végeredmény: nagyon nagy boldogság, sokkal hígabb kávéra számítottam, de isteni lett.

Ékszermérleg berendelve azóta kínából, így a gramos probléma kilőve.

Kérdés: darálót milyet érdemes szerezni és honnan? Tőlem lehet kézi is, ha attól olcsóbb, csak legyen állítható a darálási méret.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#68417) Koczó93 válasza spanyoll (#68416) üzenetére


Koczó93
őstag

Graef cm702 vagy Hario skerton ha kézi hajtányra vágysz :)

(#68418) spanyoll válasza Koczó93 (#68417) üzenetére


spanyoll
addikt

Nem feltétlenül vágyok kézire; azért írtam, mert hátha az olcsóbb és a jelenleg kávézésra költhető korlátozott anyagi háttérnek köszönhetően inkább minimalizálnám a kiadást :D
Persze ha nincs bestbuy belőle és csak olyan van, hogy drága és jó, akkor inkább várok, mint hogy valami szart vegyek...

mod: Ahogy nézem a második lesz ami most a pénztárcámnak megfelelne rendesen.

Köszi az infot amúgy, meg előre is a türelmeteket, ha hülyeséget kérdeznék. Ígérem előtte megy a keresőzés meg guglizás ezerrel :)

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#68419) Csápájev válasza spanyoll (#68418) üzenetére


Csápájev
őstag

Szerintem egy idő után mindenki megunja a reggeli tekergetést :) Graefet mondanám én is.

(#68420) sz.zs. válasza spanyoll (#68418) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Szerintem azért lenne jobb a Graef CM 702, mert az a karos gépet is kiszolgálja, egy nagyon jó belépő szintű elektromos daráló…

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#68421) spanyoll válasza Csápájev (#68419) üzenetére


spanyoll
addikt

Jogos, de 30rongyom most nagyon nincs erre, még azt a 10-et is kicsit szájhúzva adom ki, de tudom, ohgy muszáj ha rendes saját őrlést akarok inni, ami olyan szemcsméretre (vagy minek nevezik) van állítva amilyenre én akartam és amilyenre írta a Zinternet, hogy kell.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#68422) #91073280 válasza spanyoll (#68421) üzenetére


#91073280
törölt tag

Ha van akkus csavarbehajtód, meg tudod hajtani vele a skertont.
Csak egy ilyet kell nyomtatni hozzá valahol: https://www.thingiverse.com/thing:1802105

(#68423) Bazsee71 válasza #91073280 (#68422) üzenetére


Bazsee71
őstag

A Skertonhoz csak egy sima csavaranyát kell "nyomtatni". :)

(#68424) Lefty válasza spanyoll (#68418) üzenetére


Lefty
addikt

CM702 32-ert bestbuy. Plane ha presszot is innal.

(#68425) von toth válasza WiZARD (#68410) üzenetére


von toth
tag

Spaziale vivaldi s1?

(#68426) qvik27 válasza kaligula (#68385) üzenetére


qvik27
tag

Szia,
Nem én vagyok a guru, de sztem a kotyesznél a vízhőmérsékleted mindig magasabb lesz, mint az ideális, pusztán amiatt, hogy a vizet a forró gőz nyomása fogja áttolni a pogácsán. Ez akkor volna 100 fok, ha légköri nyomáson történne, ami már több, mint kéne. emellett még ott van az, hogy a pogácsa miatt is nagyobb a belső nyomás, meg a kotyogós szelepe miatt is (ahogy én ismerem), következésképp még magasabb lesz a víz hőmérséklete. Ezzel persze nem a kérdésedre reagáltam, de azt, hogy érdemes-e, nem tudom, hogy pontosabban mire értetted.
Szerintem a víz hőmérsékletét lehet PID-eléssel szabályozni, és annak lehet is előnyös hatása, de nem hinném, hogy 90-94 fokos hőmérsékletet el lehet érni az átáramló víznél, és eléggé össze kell rakni a "matekot", hogy le is jöjjön a kávé 25-30 mp között.
Egy ismerősöm főzött "ügyesen" egy jobb kotyogóssal - én úgy mondanám: "humán PID" módszerrel :-) Az eredmény sokkal jobb volt, mint ha csak "aládurrantott" volna. Persze nem egy pumpás, PID-es gép minősége.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#68427) WiZARD válasza fragola.6035 (#68414) üzenetére


WiZARD
addikt

Thx, nézelődök/tájékozódok még. Mint írtam nem feltétlen akarok beállni a sorba, ahol a kávézók 90%-ban Linea van, de meggyőzhető vagyok, és nem a magam ellensége ;)

(#68415) kaligula - thx. Utánanézek Black Eagle-nek is. (na meg kérdés milyen áron lehet hozzájutni)
Helyet még nem akarok írni, de nem Budapest.

(#68425) von toth - valami komolyabbat akarok, nem itthonra kell

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#68428) von toth válasza WiZARD (#68427) üzenetére


von toth
tag

Vivaldi egy kis kàvézót szerintem elvisz , napi szàzat szerontem tud.

(#68429) Bazsee71 válasza von toth (#68428) üzenetére


Bazsee71
őstag

Napi százzal lehúzhatja a redőnyt, óránként kell annyit produkálni. :)

(#68430) mester6 válasza Bazsee71 (#68429) üzenetére


mester6
tag

Egy jó kávézóban vajon hány vendéggel lehet számolni? :F

(#68431) von toth válasza Bazsee71 (#68429) üzenetére


von toth
tag

Nem mondta mekkoràt akar nyitni. Napi szàz elkészítése időben 400 perc , ami hat óra ha nem hajtja a tatàr. Ja és napi szàz vendég azaz hiperfelkapott hely.

(#68432) WiZARD válasza von toth (#68431) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem lesz annyira kicsi (120 m^2+terasz), napi 100 azért közel se a hiperfelkapott kategória szerintem, és nem is 4 perc 1 kávé... De még ha 4 perc is a teljes kiszolgálás, az is nettó 3 óra munka 2 főre, vagy 2 óra 3 főre...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#68433) Koczó93 válasza WiZARD (#68432) üzenetére


Koczó93
őstag

Pest megyében lesz amúgy?

(#68434) WiZARD válasza Koczó93 (#68433) üzenetére


WiZARD
addikt

Végülis nem titok, Győr.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#68435) von toth válasza WiZARD (#68432) üzenetére


von toth
tag

Akkor ezt is megtudtuk, oda valóban egy izmosabb gép kell, ha napi száz vendég megvan az tüzijáték szerintem a mai világban. De hát gondolom rutinos vendéglátó vagy, mert 4 perc alatt kész a dupla felszolgálással.

(#68436) mentic18 válasza WiZARD (#68434) üzenetére


mentic18
tag

A fene. Győrbe kell költöznöm :DD
Én eddig a frei-ben és a.. most gondolkodom, hogy hol ittam jó kávét ami kifejezetten kávézó (gondolok itt a frei-re, costa-ra, california), de csak a frei az ami nekem bejött. A costa-ban gyatra a kiszolgálás, ahhoz képest nem jó ízű a kávé, nem készítenek ki tejet, tejszínt, cukrot (és nem is kérdezik meg h kérsz-e, tudom a cukrot magam elvehetem a másik pultról, azzal akkora gond nincs), és drága is. A frei-ben annyi a gondom, hogy kis bögrékben adják a kávét :D de ott meg nagy a választék és még eddig nem csalódtam. Meki, Burger Kin, KFC pedig kávézásból kizárva.

Samsung Galaxy A53 5G

(#68437) WiZARD válasza von toth (#68435) üzenetére


WiZARD
addikt

Írtam, hogy nem, de vevőként 2 kávéra még sose vártam 8 percet...

(#68436) mentic18 - azért országszerte van jópár kávézó, ahova érdemes menni, kiindulásnak ott a specialty.hu

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#68438) von toth válasza WiZARD (#68437) üzenetére


von toth
tag

És még mit szeretnél a kávézóba? Valami reggeli rendszer? Hideg-meleg konyhás megoldások, pékáru streetfood? Némileg ismerem Győrt, érdekelne, hogy hellyel-közel merre lenne.

Én macskakávézón gondolkodtam, de eszembe jutott az ántsz vacakolás, a mosdók, a kis szőrmókok összeegyeztetése a felszolgálótérrel, az üzleti terv, munkavédelem-tűzriadó meg ha elfordulok a csöcsibaba vajon mennyit venne ki a kasszából, aztán elmúlt ez a gondolat.

Arra nem is mertem gondolni, egy tarrbélai hétfőn hány fogyasztó lenne (ha a tökrészegeket is beleszámolom), de napi százzal már nyélgázon lennék. Sebaj, egyszer lehet, hogy nekiállok...... :)

(#68439) #91073280 válasza von toth (#68438) üzenetére


#91073280
törölt tag

Cibetmacska?

(#68440) WiZARD válasza von toth (#68438) üzenetére


WiZARD
addikt

Szerintem jelen topikban, és kérdésben (Milyen gépet érdemes venni specialty kávézóba?) nem lényeges az üzleti terv...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#68441) kaligula válasza mester6 (#68430) üzenetére


kaligula
tag

Egy "rossz" kávézóban szerintem a 300-500 az átlag presszóalapú ital. Egy jó kávézóban ennél kevesebb. Viszont ott a plussz filter, amit másképp érdemes számolni. Apropó, a géppark összeállításakor én egy auto filterkészítőt is bedobnék.

rovidkv.reblog.hu

(#68442) von toth válasza #91073280 (#68439) üzenetére


von toth
tag

Czirmosh :D

(#68443) mester6 válasza kaligula (#68441) üzenetére


mester6
tag

Köszönöm az infót! Már jól otthon vagy a területen. Sok sikert kívánok! :)

(#68444) sz.zs. válasza mentic18 (#68436) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Hát ha eddig a freiben ittad a legjobb kávét életedben :Y , akkor nagy valószínűséggel még nem ittál jó kávét! :N

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#68445) mdav88


mdav88
senior tag

A La Scala Eroica továbbra is vihető, az ajánlatot megtoldom még egy naked karral, cakli pakli 3 karral 250k-ért vihető.

Új projekt a konyhában:
Brasilia Century / America - Roto, HX, sajna thermosszifonos fej, de szűkítve jól fog viselkedni...
(vagy ha nem, akkor jobban leszűkítem és dobok bele fejfűtést) + hálózati nyomással előáztatás.

(#68446) GAgyiXyXy válasza mdav88 (#68445) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Te sűrűbben cserélgeted a gépeket, mint rendes katona az alsógatyáját :)
A behmor pörkölődről meg hallgatsz. Vagy az helyett is már más van?

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#68447) mdav88 válasza GAgyiXyXy (#68446) üzenetére


mdav88
senior tag

Elég technokrata beállítottságú vagyok, szeretek sokmindent kipróbálni. Itt ugyan nincs lényeges változás, de mondjuk úgy, hogy olcsósítottam, kell pénz autóra.

Behmor:
Próbálkozok vele... Kezdem kiismerni, de nyilván ez hosszú út... (főleg úgy, hogy folyamatos fejlesztésben van az is...)
Sikerült már nagyon korrektet pörkölni vele, nagyon ízlik. Nem fogok a CM-re vagy Paljocra törni, de totál élvezem a magam pörkölte babokat :)

(#68448) adp válasza mdav88 (#68445) üzenetére


adp
őstag

szerintem ez a gép elég nagy visszalépés lesz az előző kettőt tekintve

(#68449) Rush77


Rush77
aktív tag

Ez milyen lehet szerintetek?

(#68450) mdav88 válasza adp (#68448) üzenetére


mdav88
senior tag

Max esztetikailag.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.