Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69501) Zacc001 válasza Zacc001 (#69496) üzenetére


Zacc001
újonc

Gondom a géppel a következő...vízkő miatt szétszedtem a bojlert, összeraktam mindent ahogy volt. Valamiért leveri az autómata biztositékot a házban. Zárlatos lett? Fűtőszál?

(#69502) noss válasza sz.zs. (#69021) üzenetére


noss
csendes tag

ez nagyon tetszik :D :C
nem is értem, hogy nem jutott eszembe

noss

(#69503) Zacc001 válasza kaligula (#69497) üzenetére


Zacc001
újonc

Bojler nem fűt, leveri otthon az autómatát. Szétszedtem, vízkőmentesítettem.

(#69504) Hegesztő76 válasza Hegesztő76 (#69479) üzenetére


Hegesztő76
újonc

Újra itt vagyok, hogy beszámoljak hogy megoldódott a problema :C . Röviden ,le kellett szigetelni a pidet amit belülre raktam és egyből jó lett .A visszajelző led az előlapon továbbra sem műkődik.Autotuning attól független lezajlik ezt a kávégép visszajelzőjéből le lehet vágni .és mivel a nem kavart be semmi beálltak a helyes értékek szépen tartja a hőmérsékletet is .Szóval belső kialakításnál érdemes szigetelni.külföldi oldalon találtam egy leírást ahol ajánlják gondoltam kipróbálom.Bejött.

(#69505) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Gaggia Classic eladó, bővebb info privátban. Akit érdekel, keressen meg! Köszönöm.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#69506) Frogz válasza Peetey91 (#69499) üzenetére


Frogz
csendes tag

Szerintem csak "akár 20E" a kapszula kedvezmény...
U esetén csak 10E.

https://s1.emagst.net/layout/hu/images/db/16/24588.pdf

(#69507) Keresztapper válasza sz.zs. (#69505) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Na! De hiszen most vetted. :D Mi lesz helyette?

[ Szerkesztve ]

http://palscoffeetech.com/

(#69508) sz.zs. válasza Keresztapper (#69507) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ez nem az én gépem, csak segítek az eladásában… Én nem válnék meg az enyémtől, mert nem látok alternatívát helyette, sőt, most fog belekerülni egy réz bojler :)

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#69509) Keresztapper válasza sz.zs. (#69508) üzenetére


Keresztapper
senior tag

:) Akkor megnyugodtam.

http://palscoffeetech.com/

(#69510) mdav88 válasza paljoc (#69460) üzenetére


mdav88
senior tag

Nekem a fel literes kancsom van az is mukodik. De uton a kisebb is.

(#69511) kaligula válasza Zacc001 (#69501) üzenetére


kaligula
tag

Nálam a fűtőszál cseréig volt hasonló más gépnél

rovidkv.reblog.hu

(#69512) Rush77


Rush77
aktív tag

Sziasztok!

Az normális, hogy gőzölés közben van egy apró kattogó hangja a GCnek?

Eddig nem rémlik, hogy hallottam volna.

Köszi.

(#69513) kaligula válasza Rush77 (#69512) üzenetére


kaligula
tag

Hali!
Nem szeretne valaki véletlenül egy Quick Mill-t 0900-et hangfalért cserébe?

rovidkv.reblog.hu

(#69514) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Ha nincs kéznél tersonet, kiszerelhető kivehető alkatrészek tisztítására egy kevés forró víz és sima mosópor is jól tud jönni. Hétvégén teszteltem. Jó töményen 3-5 perc alatt szépen feloldja a ragacsos olajmaradványokat. Még a felsőszűrő apró lyukaiból is kihozta. Jól elöblítve semmi szaga nem marad.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#69515) adp válasza BlacKSouL (#69514) üzenetére


adp
őstag

Mososzoda is jo lehet erre a celra

[ Szerkesztve ]

(#69516) L4D1K


L4D1K
őstag

Próbálkozom GC vel. Egyelőre ennyit tudok összehozni vele, de remélem tovább fejlődök. [link]

# ANTAL Tuning #

(#69517) mester6 válasza L4D1K (#69516) üzenetére


mester6
tag

Már most is elég jó! :)

(#69518) der_


der_
tag

Üdv emberek!

Vettem egy Hario skerton plus darálót. Első mosogatásnál elnyelte a lefolyó azt az átlátszó szilikor alátétet vagy tömítést amit a beállító csavar alá kell tenni. Van annak valami szerepe. Én a videókból úgy látom nem nagyon.
Szerintetek?
Kísérletezgettem vele, de a darálmányban elég váltózó a szemcseméret. Minél durvábbra akarom darálni (French press-hez vettem) annál rosszabb. Lehet nem volt egy jó választás.

(#69519) Koczó93


Koczó93
őstag

Új családtag :B

(#69520) Csápájev válasza Koczó93 (#69519) üzenetére


Csápájev
őstag

Azigen. Kivehető csőrű?

(#69521) HardRic


HardRic
addikt

Pár ütemet kihagyott a szívem amikor a Brikka rendelés után olvastam, hogy nem lehet indukcióson használni. Aztán utánaolvasva láttam, hogy az indukciós és a sima villanytűzhely 2 külön dolog. Nem is tudtam, hogy létezik ilyen, hát ma is okosabb lettem.

Szóval holnaptól végre itthon is tudok rendes kávét inni, szűk budget miatt egyelőre egy Brikka + Skerton kombóval indítok.

A kis kotyogóst mindenképpen le kell főzni kávéval is amit aztán kiöntök? Vagy elég ha párszor vízzel átfőzöm?

Egyébként nagyon hasznos a fórum, kérdés nélkül eljutottam a rendelésig. Jó ideje Aeropresst akartam már, de videók alapján elment tőle a kedvem, macerásabbnak tűnik, több a változó és a hibalehetőség, mint egy kotyogósnál. De javítsatok ki, ha nem.

(#69522) GAgyiXyXy válasza Koczó93 (#69519) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Nagyon szép! Miket mér bab, vagy környezet hőmérséklet és páratartalom?

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#69523) soldier2 válasza HardRic (#69521) üzenetére


soldier2
őstag

Már csak jó kávé kell bele, a multik ajánlata felejtős, ha jót akarsz.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#69524) Koczó93 válasza Csápájev (#69520) üzenetére


Koczó93
őstag

Igen kivehető. A régebbi változaton fix?

GAgyiXyXy:
Mindent mutat :D Hőmérsèklet, páratartalom.Gondolom a levegőben levőt.

Csak azt nem tudom miért nem Fiorenzato logót mutat, de ez legyen a legnagyobb baja.

(#69525) Agostino válasza HardRic (#69521) üzenetére


Agostino
addikt

szia

először vízzel aztán kávéval főztem le. mindenesetre mindenképpen számolj be, neked hogyan muzsikál a brikkád. én egy négy személyest vettem tartaléknak a gaggia mellé, de... hát... maradjunk annyiban nem az igazi. bár! lehetséges én fogtam ki egy szarabb darabot, akkor ezvan

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#69526) bl4ze


bl4ze
veterán

Goriziana "Go DEK" decaffeinato : Egy újabb Észak-Olasz kávé, a már ismert, és általam kedvelt, és pár éve meg is látogatott Goriziana pörkölőtől.
Egy 70/30-as keverék, nagyon friss, 1 hónapos pörkölés. (2 hete a fagyóban pihent, mert mást ittam)

Etalon lefolyás, hőfok/őrlés tekintetében is joker beállításokkal jó. Nem egy kényes kávé.

Hozza az Észak-Olasz kávé ízjegyeit : masszívan kakaós-étcsokis, utóízében marcipános, enyhén édeskés, lekváros. Olyan mint egy szelet Sacher torta, egy kis fehér cukorral, az jót tesz neki.

Jó a testessége, nagyon ajánlom, kiváló kávé.

.:. bl4ze .:.

(#69527) SoundON


SoundON
tag

Gondoltam hátha többeket is érint, így közzé teszek 3 saját Gaggia Classic fejlesztést, amiket a múlt héten fejeztem be:

1.Szintezhető gumilábak, hogy a gépet vízszintbe lehessen rakni még olyan ferde konyhapulton is mint az enyém, így a pogácsára sem féloldalasan érkezik a víz mint előtte és a dupla kifolyós karból is egyenletesen, mindkét csészébe azonos mennyiségben érkezik a lecsapolt kévé.

2. A gumilábak ellendarabjaként a konyhapultra tett alátét, amely megoldja hogy elforduljon a gép amikor a kart levesszük vagy feltesszük, így végre fél kézzel is hozzá tudunk nyúlni a géphez és nem kell minden esetben ellentartani a másikkal, ami igencsak ipari érzést ad a készítésnek.

3. A szintező lábaknak, némi alsó lemez átalakításnak és a csepptálca speciális lábainak köszönhetően a 0,1g pontos mérleget a karba őrölt kávéőrlemény lemérése után a gép alá tudom tolni és csapolás közben a lefolyó kávé súlyát is egyszerűen tudom mérni úgy, hogy a mérleg így elfér és nem lesz vizes vagy kávécseppes.

És nem utolsó sorban számomra szebben és iparibban néz ki a drága Gaggia Classicom ezekkel a nagy (gőzcsapgombbal megegyező méretű) gumilábakkal.

Akit érdekelnek még a részletek és a titkos hozzávalók, írjanak privátban :)



(#69528) kk831228 válasza SoundON (#69527) üzenetére


kk831228
addikt

Ez a mérleges dolog nem rossz.... :R Meg a többi se... ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#69529) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Nincs valakinek elfekvőben egy még használható Gaggia kazán alsórésze? Megvásárolnám!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#69530) SoundON válasza sz.zs. (#69529) üzenetére


SoundON
tag

Nekem lesz egy, amint Fragola beépíti nekem is a bojlert, mert én vettem magamnak új alsó részt.

(#69531) adp válasza sz.zs. (#69529) üzenetére


adp
őstag

A fejre gondolsz?

(#69532) sz.zs. válasza adp (#69531) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ahha :U :)

SoundON: megy privát!

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#69533) adp válasza sz.zs. (#69532) üzenetére


adp
őstag

Van valakinek tapasztalata ujratoltheto nespresso kapszulakkal?

(#69534) sz.zs. válasza adp (#69533) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ugyan biztosan nem nekem akartad címezni, de nekem van! Kurvamelós, sokkal nem jobb és a főnököm gépét szétb....ta (fejet kellett cserélni 24e ft.ért), igaz nekem az inox verzió volt.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#69535) SoundON válasza adp (#69533) üzenetére


SoundON
tag

Én ezt vettem
http://bluecup.nl
a MTRM kávézóban, de sajnos csalódás volt, mert a gyári kapszula amúgy is röhej kevés 5grammjához képest ennél még kevesebb kb 4gramm fér bele. Utólag persze ránézésre is látszik, hogy ez kisebb mint az eredeti kapszula. Működik, meg környezetbarát, meg minden maszlag szép és jó csak a végeredmény még szarabb mint az eredeti, de túl sok energiát és kísérletezést nem öltem a témába.
Jótanács: hogyha veszel, legyen nálad egy gyári kapszula hogy lásd a méretet.

(#69536) Bazsee71 válasza adp (#69533) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nem itt, de ilyet vettem, elvileg ez az egyik legjobb. Gyötrelem tölteni, így nem volt türelmem kivárni, mire jót sikerül vele húzni. Féláron továbbadom. :DDD

(#69537) meander válasza SoundON (#69527) üzenetére


meander
tag

Ezzel a láb módosítással miért nem csúszik el a gép? Mi a trükk?

(#69538) SoundON válasza meander (#69537) üzenetére


SoundON
tag

Egyrészt így sokkal több lett a gumifelület ami jobban megtartja a gépet, de egy kis ellendarab felcsavarozásával (aki nem sajnálja a konyhapultot) kb 5mm mélyen apró csavarral felfúrva, vagy felragasztva teljesen fix.
A gumiláb alu belsejébe pedig csak menetet kellett vágni.
Itt vannak még képek:
http://gofile.me/3jAt7/wBjvads8c

[ Szerkesztve ]

(#69539) adp válasza sz.zs. (#69534) üzenetére


adp
őstag

Kossz mindenkinek a tippet

basszus Zsolti ez qva draga, ennyit erhet kb a gep is, hogy tudja elrontan?

Amugy arra gondoltam, hogy mikozben a reggeli kavemat daralom, mindig 5gvel tobbet daralok hozza ami megy a meloba, hatha jobb mint a gyari

[ Szerkesztve ]

(#69540) Agostino válasza adp (#69533) üzenetére


Agostino
addikt

nekem bent melóhelyen martello van, ami még mindig jobb, mint a szarvasi. kisebb kapszula asszem mint a nespresso, de simán újra szoktam tölteni. elhasznált kapszulát kibelezem, alulra kávéfilter papír, rá a kávé, kicsit lenyomom, tetejére az alufólia és kész. soha semmi gondom nem volt vele, simán lefőzi.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#69541) adp válasza Agostino (#69540) üzenetére


adp
őstag

Megprobalom akkor ezzel a modszerrel a nespressot ujra tolteni

(#69542) HardRic válasza Agostino (#69525) üzenetére


HardRic
addikt

Jézus, nem vagyok ennyire erős kávéhoz szokva. Véleményt egyetlen főzés után nem akarok mondani, csak annyit, hogy brutál erős lett. Mind ízre, mind koffeinre.
A Skerton nagyon tetszik, azt hittem tovább fog tartani tekergetni és hangosabb lesz, itt pozitívan csalódtam. Egyedül az rossz, hogy nincs balkezes verzió. Na majd megszokom.
Brikkánál tejen kívül van valami trükk arra hogy "hosszabb" legyen a kávé? Van, hogy gyengébb kellene, hosszabb időre. Gondolom a zaccot lefőzni megint nagyon nem jó ötlet. :D

[ Szerkesztve ]

(#69543) meander válasza HardRic (#69542) üzenetére


meander
tag

öntsél hozzá forró vizet

(#69544) jack B. válasza HardRic (#69521) üzenetére


jack B.
csendes tag

tulajdonképp ebben nem hiszek, mert nekem indukciós van, és jó ideig Brikkáztam, a 10 hőállásból 7-esen. rendesen lejött mindig a kávé.

(#69545) sz.zs. válasza HardRic (#69542) üzenetére


sz.zs.
senior tag

+1 a forró víznek = Americano

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#69546) lorcsi


lorcsi
veterán

csak úgy megjegyzendőleg, ha Szegeden valaki jó helyeket keresne:
újhullámos

(#69547) SunMount3r válasza noss (#69500) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Olvasgattam a neten Dolce Gusto és Nespresso összehasonlításokat és kb. az jött le, hogy a "sima" KV-ra a Nespresso a jobb, de DC-ra sokkal szélesebb a kínálat más italokra is. Pl. különböző ízesített kávés italok, forró csokoládék és a hosszú kávékhoz is jobb.

A Nespresso-ra is vannak ilyenek?

Köszi!

(#69548) tboy93 válasza SunMount3r (#69547) üzenetére


tboy93
nagyúr

Anyósomék nagy nespresso fanok, szinte mindig van a kínálatban ízesített kávé. Volt már náluk, csokis, vaníliás, kókuszos, mondjuk én csak a csokisat kóstoltam és az sem jött be, nem szeretem az ízesített kávét. A hosszú kávé kínálata viszont szerintem elég jó.

(#69549) HardRic válasza sz.zs. (#69545) üzenetére


HardRic
addikt

Féltem, hogy hígsz*r lesz, de jót tett neki. Kb annyi vizet adtam hozzá, mint a kávé 2/3-a, és így nagyon adja.
Nem tudom hanyadikat iszom ma, de marha jó játszani vele. Utoljára, hogy előmelegítettem a főzőlapot, végre egy normális crema szerű izé is öszejött a tetejére. Alakulni fog ez.

[ Szerkesztve ]

(#69550) Agostino válasza HardRic (#69542) üzenetére


Agostino
addikt

én igazából azért kérdeztem mizujs brikka, mert amit én vettem négy személyes, simán képes kifolyni amikor összecsavarom az illesztésnél. egyszerűen forrás közben ott nekem elszökik a víz. akkor nem csinálja csak, ha a felső szelepet kicsit megmozgatom. de ha elvan, tíz esetből hatszor az illesztésnél kifolyik.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.