Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68951) meander válasza Parci (#68941) üzenetére


meander
tag

Parci, én a saját természetes utamon alakítottam ki a véleményemet "Szeged városáról", az hogy ezen a fórumon az emberek többsége hasonlóan gondolkozik, csak a szerencse műve de nyilván örülök neki. Ezt csak azért akartam leírni, hogy egyértelművé tegyem az egyetértésemet az általad hozott szabállyal. Azt az eseményt aminek kapcsán ezt hoztad én kétféleképpen értékeltem: 1; nevetséges a gondolat, hogy agyonnyomhatja a magyar pörkölőket azzal, hogy nagy volumennel mindenki alá megy árban. Nem fog összejönni, amíg a Casmo kávéja jobban ízlik 2; nagyon veszélyesnek tartom a fogyasztókra nézve, hogy valaki megpróbálja a magyar kávék sokszínűségét megölni egy ilyen üzleti lépéssel. Persze az üzlet nem a barátságról szól... ugyanígy nem értek egyet egyébként a Daráló azon nézetével, hogy túl sokan pörkölnek Magyarországon és túl sok szar kávét tolnak ki a piacra. Én nem bánom ezt, majd én eldöntöm kinek a kávéját szeretem, hadd próbálkozzon és pörköljön aki csak akar.

De. Egy közösségben el kell gondolkozni azon, hogy ha a szabály amit hoztál ennyire nem akar átmenni akkor ki a hülye. Nem azt mondom, hogy te vagy az, hanem azt mondom, hogy a mi helyes és mi helytelen egy érdekes morális kérdés minden közösségben. Itt nagyon úgy tűnik, hogy az emberek többsége nem ért egyet az általad hozott szabállyal és ezért folyamatosan megy az ellenállás, záporoznak a posztok stb. És hiába van teljesen igazad, hogy ott (állítólag) még fingani sem lehet szabadon, látod hogy itt mégis beleállnak az emberek ebbe a szabályba.

Amit mondani akarok az az, hogy érdemes lenne revidiálni ezt. Van-e értelme folyamatosan erről vitatkozni. Én eldöntöttem, hogy nagyon komoly árkülönbségre van szükség ahhoz, hogy én attól az embertől bármit is vegyek. Néhány ezer forint többletet nekem megér, hogy ne támogassam az üzletét. Ezt hívják tudatos fogyasztásnak, amiben nagyon is hiszek. És amikor azt mondom, hogy az üzlet, kereskedelem nem barátságról szól, akkor annak az ellenpárja, hogy a számomra nem szimpatikus kereskedők ellen csak tudatos vásárlással tudok tenni.

Ebben nekem ez a fórum annyiban tud segíteni, hogy tudtomra hozza, ha valami "zsiványság" történt. Én nem olvasom a fórumát, ezért sosem hallottam volna az új magyar pörkölési direktívákról. Köszönöm, hogy annak idején belinkelted, segített véleményt alkotnom. Ennyi. Egyrészről remélhetőleg volt ennek annyi értelme, hogy érdemes végigolvasni, másrészről az én (egy darab fórumozó) véleményem az, hogy baromira nem akarok erről a témáról olvasni két naponta, mert a kávézás miatt vagyok itt, harmadrészről meg elfelejtettem az egészet off-topicba tenni, elnézést érte. Na kieresztettem én is a gőzt...

(#68952) Parci válasza meander (#68951) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én sem akarok állandóan köröket futni ezzel kapcsolatban. szeretném, ha végre lenne valamiféle egyetértés, kompromisszum, így ha az van, amit írsz, hogy páran nem értenek egyet azzal, hogy tartózkodjunk mordortól, akkor mondják, hogy miért és inkább mi legyen helyes.

de ezen a ponton azért valóban szeretném azt is helyretenni, hogy fórumozik-e odaát ugyanez az ember, és ha igen, akkor az hogyan fér össze azzal az értékrenddel, amit rajtam épp számonkér. magyarán, akkor ebben is jussunk dűlőre.

és ha végre lehet ejteni ezt az ügyet, akkor onnantól szeretném kérdés nélkül betartatni, amiben megegyeztünk, magyarán, nem magyarázkodni minden egyes törlésnél. ahhoz ugyanis ragaszkodom, hogy bármi is a rendszer, mordor ne legyen itt hosszan moderációs téma, mint most (mint rendre).

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#68953) John3:16 válasza John3:16 (#68949) üzenetére


John3:16
csendes tag

Itt egy jobb verzió:

(#68954) GAgyiXyXy válasza bl4ze (#68950) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Ezt a nyálkásodást nem tapasztaltam. Mondjuk minden nap majdnem kiürül, kb. 1,5 - 1,7 literrel töltöm. Szóval nem pang benne.

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#68955) paljoc válasza John3:16 (#68953) üzenetére


paljoc
tag

5-ös tuli 😀

(#68956) John3:16 válasza paljoc (#68955) üzenetére


John3:16
csendes tag

Látom, kezd már bejáratódni a tejkiöntőd! :D

Én is szeretném megtanulni az öntést. Kaptam szülinapra egy Espro toroid kancsót, most próbálgatom.
Nagyon egyszerű vele mikrohabot készíteni.

(#68957) -v- válasza Parci (#68952) üzenetére


-v-
addikt

Nekem siman csak vannak ketsegeim, egy nyilt forumon mukodo tud-e lenni az ilyesmi "szabaly", hogy errol vagy arrol a markarol forumrol nem szabad beszelni, linkelni, akkor se, ha ott a legolcsobb vagy mas nem forgalmazza itthon. Mindegy is, ha ilyet akarsz betartatni akkor azon kivul, hogy neha elmondod, kell mas eszkoz is, nem mindenki ennyire regi motoros itt...irjatok ki jobb sarokba, topik osszefoglaloba stb. legalabb ...

(#68958) Parci válasza -v- (#68957) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

1. kiírtam az összefoglalóba, hogy mi kerülendő
2. nem igaz, hogy egyáltalán nem lehet linkelni. ugye nem számoltad meg te sem, hogy hány példa van rá itt?

úgy nehéz beszélgetni, hogy kiinduló tényként olyat mondtok, ami nem igaz, de azért én védekezzek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#68959) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

de akkor van egy javaslatom egy új rendszerre:
- mindenki azt ír, amit akar, nincs para
- én azt törlöm, amit törlendőnek gondolok
- nem kezd el senki pampogni, moderációról értekezni itt.

primitív rendszer és nem rugózunk ezen a hülyeségen állandóan, ami amúgy önmagában is megöli a topikot.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#68960) -v- válasza Parci (#68958) üzenetére


-v-
addikt

Akkor elnezest :)

(#68961) Deadzone41 válasza GAgyiXyXy (#68937) üzenetére


Deadzone41
őstag

Forralgatás helyett nem lenne kifizetődőbb egy RO víz szűrő?

(#68962) sz.zs. válasza bl4ze (#68950) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nekem a Norda is nyálkásodik, csinálhatok bármit :((

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#68963) bl4ze válasza sz.zs. (#68962) üzenetére


bl4ze
veterán

Nálam nem.

.:. bl4ze .:.

(#68964) Keresztapper válasza bl4ze (#68950) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Érdekes. Nálam pont a forralás (egyszeri) oldotta meg a nyálkásodás problémáját.

http://palscoffeetech.com/

(#68965) paljoc válasza bl4ze (#68963) üzenetére


paljoc
tag

Na jó, de Nálad a Vario is jó!😂😂😂 /h az Orvibo-ról már ne is beszéljek🙈/

[ Szerkesztve ]

(#68966) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Nyálkásodásról a Ghostbusters 2 jut eszembe ;]
Énekelgetni kell neki, meg vidám zenét játszani [link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#68967) bl4ze válasza paljoc (#68965) üzenetére


bl4ze
veterán

Most már csak kettő darab új generációs, EU földelt Orvibo van a lakásban :C :C :C

.:. bl4ze .:.

(#68968) SoundON válasza sz.zs. (#68962) üzenetére


SoundON
tag

Nálam is nyálkásodik a NORDA is meg ameddig BWTt használtam az is.

(#68969) sz.zs. válasza SoundON (#68968) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Kezdek megnyugodni... illetve azt nem, de legalább nem egyedi a problémám

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#68970) Lefty válasza SoundON (#68968) üzenetére


Lefty
addikt

Hogy nez ki ez a tunet a gyakorlatban?

(#68971) soldier2 válasza sz.zs. (#68969) üzenetére


soldier2
őstag

Éri napfény a víztartályt? Nálam egy sarokban volt, napfénytől zárt helyen és nem nyálkásodott a Norda. Most meg a napi 2x120°C-ra fűtés nyálkamentesen tartja a gépet ;]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#68972) adp válasza soldier2 (#68971) üzenetére


adp
őstag

Azaz, a nafeny az ok nem a norda, nalam az oscar zacsi csinalta ezt

(#68973) bl4ze válasza soldier2 (#68971) üzenetére


bl4ze
veterán

Nálam is egy sarokban van, napfény nem éri - lehet ezért nem nyálkásodik. :)

.:. bl4ze .:.

(#68974) meander


meander
tag

Nem találom a linkjét annak a dugattyúnak, amivel a nyomás felépülése lassítható (e-bay, vagy amazon volt). Ha valaki tudja hol van, küldje el PM-ben! Köszi

(#68975) John3:16 válasza meander (#68974) üzenetére


John3:16
csendes tag

(#68976) meander válasza John3:16 (#68975) üzenetére


meander
tag

köszi
Ez 8, vagy 5 inch hosszú. Kb ki kéne találnom hova fér be.

[ Szerkesztve ]

(#68977) Parci válasza meander (#68976) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a leírásokból ezt általában háztartási vízhálózatnál használják a vízelvételi pontoknál, hogy a hirtelen elzárt csapnál csökkentse a kavitáció miatti "rántást". ha jól értelmezem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#68978) meander válasza Parci (#68977) üzenetére


meander
tag

csak a specifikáció ír 5*8*2 inchet aminek egy hengernél nincs sok értelme. A kérdés-feleletben meg 4,5 inchre írják. Nálam meg a tűszelepről normál ágra váltáskor fellépő "rántást" kéne csökkentenie :)

(#68979) SoundON válasza Lefty (#68970) üzenetére


SoundON
tag

Néha amikor kiveszem a víztartályt és elöblítem, érzem hogy a műanyag fal sikamlós csúszós.
Amikor meg ledörzsölöm a kezemmel, akkor hártya vékony kis lágy darabkák szakadnak le a tartály faláról, de ez utóbbi azért viszonylag ritka.

(#68980) Deadzone41 válasza SoundON (#68979) üzenetére


Deadzone41
őstag

alga

(#68981) SoundON válasza Deadzone41 (#68980) üzenetére


SoundON
tag

Lehet bedobok 2 kiéheztetett guppit ha nincs jobb ötlet...

(#68982) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Nalam is ez a helyzet, hogy a tartály belső fala sikamlós, pedig nem éri napfény...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#68983) John3:16 válasza meander (#68976) üzenetére


John3:16
csendes tag

A szűkítő karmantyúval együtt kb 11,5 cm magas.
Bármilyen pozícióban beépíthető.
Karmantyút pneumatikai szaküzletben kapsz.

[kép]

Egyébként többféle méretben és bekötéssel is kapható.

[ Szerkesztve ]

(#68984) PeterAgos válasza sz.zs. (#68982) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Műanyag tartállyal nekem is volt ilyen tapasztalatom, a mostani QM üvegtartály ezt nem produkálja.

(#68985) John3:16 válasza Parci (#68977) üzenetére


John3:16
csendes tag

Igen, így van.

(#68986) Bazsee71 válasza John3:16 (#68985) üzenetére


Bazsee71
őstag

Annyi kivétellel, hogy a kavitáció az egy másik jelenség. ;]

(#68987) Parci válasza Bazsee71 (#68986) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

wikipedia. én eddig úgy tudtam, hogy pont, hogy szivattyúknál, vízcsapoknál előforduló áramlási jelenség, ha hirtelen leesik/megnő a nyomás, de szívesen tanulok.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#68988) Bazsee71 válasza Parci (#68987) üzenetére


Bazsee71
őstag

Itt az Allievi-féle nyomáslökés lép fel, de nem alakul ki kavitáció. A hirtelen nyomásváltozás és a kavitáció kapcsolata helyes: apró "robbanások" zajlanak le, amelyek roncsolják a közelükben lévő felületet. Csak a közösség érdekében korrigáltam. :U

(#68989) meander válasza John3:16 (#68983) üzenetére


meander
tag

Szuper, köszönöm a mérést

(#68990) GAgyiXyXy válasza Deadzone41 (#68961) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Még az is lehet, de ez nagyon bevált. A szűrőbetétek beszerzése meg mindig macera.

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#68991) jalos válasza PeterAgos (#68984) üzenetére


jalos
csendes tag

Ha már tartály: éppen a héten mikrotunningoltam a gépet (nem mondjuk ki: lelit gilde-t): a Luminarc Quadro kancsók (konkrétan a 2l-st tettem bele, de a kisebbek is jók) mélységre éppen beleférnek a műanyag tartály helyére, magasságban és szélességben még marad hely.

Azért jobb érzés ha a víz üvegtartályban csücsül.

[ Szerkesztve ]

(#68992) PeterAgos válasza jalos (#68991) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Jól tetted, egy barátomnak is tilos nevű gépe van, ő a tartály "műanyag szagára" is panaszkodott. Üveg az igazi.

(#68993) bluesfan válasza PeterAgos (#68992) üzenetére


bluesfan
tag

A régebbi modelleknél olvastam hasonló problémáról, az újaknál nincs büdi műanyag szaga. Ennek ellenére a Gildán én is kiváltottam a gyárit, de a Victorián, ahogy Te is tudod, csak a vízszint érzékelő kiiktatásával lehet másik tartályt használni. Azért töröm a fejem egy trükkös megoldáson. :K

[ Szerkesztve ]

(#68994) FefeeX válasza jalos (#68991) üzenetére


FefeeX
veterán

Ez az Annába is belefér? :)
Lehet, hogy akkor én is ezzel folytatom... A műanyag nekem se jön be különösebben, meg a kis szája miatt nem fér bele a vízkőtlenítő csomag sem, amit nem is emlékszem már, hogy itt láttam-e, vagy videókban a korzón...

(#68995) jalos válasza FefeeX (#68994) üzenetére


jalos
csendes tag

Alapméretben az Anna biztos alacsonyabb mint a Gilde, így nem tudom megmondani hogy beelefér-e (lehet, 3cm a különbség magasságban). Le kellene mérni a helyet, majd megadom a kancsó méretét ha hazaértem.

(#68996) PeterAgos


PeterAgos
csendes tag

Tegnap megérkezett a Parci által javasolt, Fragola-féle víztertő/felsőszűrő páros a QM Sylvano-hoz. Elképesztően javultak a lefolyások, még VST 7g egyes szűrővel (persze Fragola-szűkítővel, tamperrel) is szép farkincában csordogál. Az azért ciki, hogy egy ilyen géphez is gyenge az eredeti vízterítő konstrukciója...

Köszönöm a segítséget!

(#68997) Parci válasza Bazsee71 (#68988) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, volt időm utánaolvasni, valóban tök más jelenség a kavitáció és a nyomásütés. megmenekült a topik!!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#68998) Bazsee71 válasza Parci (#68997) üzenetére


Bazsee71
őstag

Lyuhééé! :DDD

(#68999) Ranbo


Ranbo
tag

ha már szóba került a vízterítő,
a képen látható balra a gyári, jobbra pedig az ajánlott gaggia vízterítő.
a négy furat kisebb a réz változaton, ez direkt van így? vagy eleve így a jobb?

(#69000) jack B.


jack B.
csendes tag

2014-es GC, valaki csapjon le rá ennyiér, vagy én fogok... :D :W

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.