Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68851) fragola.6035


fragola.6035
aktív tag

Elég menő szettem van most a konyhában. Kár, hogy az ek csak hétföig lesz itt. Meg tudnám szokni.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#68852) 2007ath válasza sublett (#68850) üzenetére


2007ath
aktív tag

Ott van az. A 3. képen leszerelve, a vicctamper előtt. (Nagy összegű fogadás nem mernék rá kötni, de szerintem a 6. képen felszerelve a háttérben is látszik.)

(#68853) Peti...(16v) válasza fragola.6035 (#68851) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Mitől olyan különleges egy EK? Nem lehetne reprodukálni? Végülis “csak” egy precíz szerkezet, egy jó kés meg egy motor, nem?
Úgy értem, hogy ezek a tulajdonságok megvannak sok más őrlőben is, ez mégis kiemelkedik közülük. Mi lehet ennek az oka?

[ Szerkesztve ]

(#68854) fragola.6035 válasza Peti...(16v) (#68853) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Nem tudom, de olyan finom filtereket iszok vele, mint mással soha.

https://caffe35.webnode.hu/

(#68855) tariattila válasza fragola.6035 (#68851) üzenetére


tariattila
veterán

tényleg klassz 'sor'....

más: pár napja írtam egy mailt...
alkalomadtán írnál rá? köszi!

(#68856) Peti...(16v) válasza fragola.6035 (#68854) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Presszóval is próbáltad?

(#68857) adp válasza John3:16 (#68848) üzenetére


adp
őstag

Ezen en is agyalok mar, marhara unom a soprogetest es a rainditgatast... mindent kifuj?

(#68858) fragola.6035 válasza Peti...(16v) (#68856) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Presszóra PY-cal próbáltam, specialty presszó most pont nincs itthon.

https://caffe35.webnode.hu/

(#68859) GAgyiXyXy


GAgyiXyXy
aktív tag

Volt itt ma szó a szimpláról. Én szimplázok ha egyedül iszom a kávét, napi 2-3 az tuti szimpla. Ezzel az új csúszkálós ims-el :) Palmtamp nélkül ezzel a szűrővel nehéz, nagyon figyelős.
Parcinak igaza van, más vele a kávé. Nem rosszabb/jobb. Viszont kizárólag nyitott karral teszem, mert nincs szimpla csőröm és dupla csőrrel nincs, vagy alig van crema. Crema meg nekem kell, még ha szar is :) Anélkül lötty számomra, nem presszó.
Más: kaptam egy ilyet, jó barátomék erre esküsznek kinn németben.Pavonival tolják, ez a napi kávéjuk. Küldtek is.

Úgy féltem tőle mint ördög a tömjénfüsttől. 80-90% robuszta...szinte fekete. Nem szeretem a robusztát, mert még nem ittam jót. Mondjuk évek óta nem is ittam.
Őrölve viszont nem fekete, gyönyörű barna mint egy közepes pöri. Ízre is teljesen rendben, semmi keserűség, enyhén csokis, de olyan sima, selymes, hogy csak na. Nagyon egyben van, teljesen vállalható kávé. Sosem gondoltam, hogy létezik ilyen robuszta is.
Nem is ajándékoztam tovább, pedig mikor megláttam, mondtam magamban viszem be a melóhelyre ott majd megisszák. Nagyon kellemes csalódás volt. Marad, reggelenként majd elfogy.
Normál körülmények között ilyen kávét nem is kóstoltam volna meg(ilyen az előítélet).

[ Szerkesztve ]

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#68860) John3:16 válasza adp (#68857) üzenetére


John3:16
csendes tag

Ma reggel 0.3 g maradt benn 2 fújás/ráindítás után.

(#68861) Deadzone41 válasza fragola.6035 (#68858) üzenetére


Deadzone41
őstag

filter pörivel is működik a presszó, főleg egy ek-val. engedd hosszabbra, lefolyási idő meg mehet extrém tartományokba, (1perc+) elmondások alapján.

(#68862) fragola.6035 válasza Deadzone41 (#68861) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Persze, ritkán szoktam olyat is csinálni. De szivesebben iszok filtert, ráadásul egy Fuglen Etióp van bontva.

https://caffe35.webnode.hu/

(#68863) coxymaxi


coxymaxi
csendes tag

Sziasztok!

Silviába melyik felsőszűrőt ajánljátok?
Jelenleg a gyári van, kiálló csavarral.
A vízterítőt is érdemes cserélni vele együtt?
Köszi!

(#68864) Csápájev válasza coxymaxi (#68863) üzenetére


Csápájev
őstag

(#68865) coxymaxi válasza Csápájev (#68864) üzenetére


coxymaxi
csendes tag

Köszike

(#68866) paljoc válasza vTamas35 (#68846) üzenetére


paljoc
tag

Nincs gond, virággal is kezd működni az eszköz!😎

(#68867) bl4ze válasza GAgyiXyXy (#68859) üzenetére


bl4ze
veterán

Én is ittam már nagyon finom, nem bántó 100% robusztát.
Ritka, de van ilyen :)

.:. bl4ze .:.

(#68868) Csápájev válasza GAgyiXyXy (#68859) üzenetére


Csápájev
őstag

Erről már más is írt.
Sajnos Surda már nem fórumozik, de meg tudom kérdezni,ha bármi érdekelne.
Legutóbb a Tatuinon látták presszózni Hajtömeggel, aki magányos orákulumként él és nagyon kevesekkel áll szóba.

(#68869) Peti...(16v) válasza Csápájev (#68868) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Ezt tette velük a sok robuszta :)

Paljoc: ügyes vagy :C Én feladtam a küzdelmet, egyre bénábbakat öntök...

(#68870) OImi.


OImi.
csendes tag

A wifi-s kapcsoló amit néhányan használtok,csak "eszköz" segítségével kapcsolható? Arra gondolok,hogy a beállított időn kívül akarom használni a készüléket,kell hozzá telefon,vagy csak megnyomom a gombot rajta?

(#68871) kozsy18


kozsy18
tag

Sziasztok,

Hosszas gondolkodás után arra jutottam változást viszek a konyhába és eladom a kávéfőzőm.

Isomac Super Giada:

LaSpaziale 53-as naked kar, bojler (réz) elé szerelt OPV, REX C100, módosított felsőszűrő, menetes hőkapcsolók, IMS kosár, új fűtőszál, új izzók és foglalat, korrózióálló csavarok és alátétek, 1,5 éve újrakábelezve részben védőcsövezve.
Concept Art tamperrel, 1 gyári dupla és szimpla szűrővel, 1 LaSpaziale szűrővel és egy vakszűrővel. (valahol van egy tartalék kartömítés is)

SJ for scale:

Cserebere:
Brikka (2)/ Moccamaster Cup One/ stand alone tejgőzölő (Pl Dualit Cino).

[Ehhez a géphez egészen hasonló.]

*80-100 közötti összegre számítok. Ennek validálásában és pontosabb meghatározásában tapasztaltabb kollégák segítségére számítok. További képeket szívesen készítek.

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#68872) kozsy18 válasza kozsy18 (#68871) üzenetére


kozsy18
tag

Másfelől:

Honnan ajánlott mostanság Brikkát beszerezni?

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#68873) GAgyiXyXy válasza OImi. (#68870) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Csak megnyomod.

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#68874) adp válasza kozsy18 (#68872) üzenetére


adp
őstag

Brikkara csereles ezt a szettet? :O
Amugy sztem barhonnan, ahol olcso

(#68875) GAgyiXyXy válasza Csápájev (#68868) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Nem, köszi annyira nem érdekel a robi, de ezután nem seggel állok hozzá ha szembe jön, mert még akár jó is lehet :)
Most barátom, akitől a ciebtkávét kaptam(ami sajna döglött volt) vietnámban van. Kérdezte hozzon-e kávét onnan is, mondtam ha friss a pörkölés, akkor feltétlenül :) Érdekességnek, tapasztalatnak jó lesz....

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#68876) Parci válasza kozsy18 (#68871) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy irányba mozgunk, nekem is stand alone gőzölő jött, az lesz a dual bojler második fele a gaggia mellett. quick mill senago vagy mi a neve. nem világbajnok a habja azért, de korrekt, a silvano szintjét hozza, és fing egyszerű, megnyomom a gombot, oszt jön a hab.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#68877) Parci válasza Csápájev (#68868) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és 18 éve egy boróka bokor termésén él

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#68878) manio válasza sublett (#68808) üzenetére


manio
újonc

Tessék, PID-elt vízforraló:
http://www.baristaszakuzlet.hu/product.php?id=1795

De otthonra indokolatlanul drága. Én egy egyszerű hattyúnyakúba lógatom a vízhőmérőt, és a megfelelő hőfoknál öntöm a gaiwanba. Elegendően precíziós. :)

(#68879) tony70


tony70
tag

Kédeznélek benneteket, hogy ha most anyagi megfontolás miatt vennék egy lelit anna pl41em kávéfőzőt akkor a későbbiekben utólag bele lehet építeni a PID-et? Ha igen akkor kb mennyiért?

(#68880) kozsy18 válasza Parci (#68876) üzenetére


kozsy18
tag

Sajnos csak részben.
Nekem egyelőre nem jön helyette espresso gép.
Reggeli előtt nem szeretek kávézni, korán indulok munkába, délután pedig már nem iszom.
Bent pedig a kollégák szórakoztatására filterezem - ezért marad meg a Jolly, aztán majd kiderül mennyire kopik be filterre az Italmill.
Brikka ICE megoldás, a gőz meg nyilván a másik felem miatt fontos... :)

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#68881) mdav88 válasza tony70 (#68879) üzenetére


mdav88
senior tag

Ha nem is bele, de lehet. Árban kb 20e forint.

(#68882) sublett válasza manio (#68878) üzenetére


sublett
tag

ezt a típust láttam én is tea boltban, gondoltam, hogy húzós az ára, de azt nem hogy ennyire :-\

(#68883) krupiz válasza manio (#68878) üzenetére


krupiz
csendes tag

Én ilyet használok, [link]
Az ára sem vészes....szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#68884) sublett válasza krupiz (#68883) üzenetére


sublett
tag

ez azért barátibb

(#68885) norkov84


norkov84
tag

Eladó Eureka Mignon Mk2.

2017 júliusban vettem John3:16 topiktárstól, azóta én kb 5kg kávét őröltem vele.

Itt az ő leírása róla:
[link]

Elégedetten használom mind a mai napon, de szeretnék nagyobb, ipari darálóra váltani.

Ár: 65e Ft

Érdeklődni privátban.

Képek az aktuális állapotról:

(#68886) adp válasza norkov84 (#68885) üzenetére


adp
őstag

A hatterben az egy silvia?

(#68887) 2007ath


2007ath
aktív tag

A hirdetéseket olvasva azt tapasztalom, hogy a Gaggia Classic különböző teljesítményű bojlerekkel került forgalomba. A 2015. utáni változatot nem számítva, 1425, 1300 és 1200 Wattról lehet olvasni. Egy esetleges csere esetén, ezek mennyire kompatibilisek ezek egymással? Ez alatt elsősorban a külméreteket, furatok elhelyezkedését és méretét értem.

(#68888) adp válasza 2007ath (#68887) üzenetére


adp
őstag

Elvileg jok

[ Módosította: Parci ]

(#68889) norkov84 válasza adp (#68886) üzenetére


norkov84
tag

Igen :)

(#68890) 2007ath válasza adp (#68888) üzenetére


2007ath
aktív tag

Köszönöm a gyors választ. Szerencsére még nem kell cserélnem, pusztán kíváncsiságból kérdeztem. Akkor ezek szerint csak a fűtőszálak teljesítményében van különbség közöttük.

Azt még továbbra sem értem, hogy a termék mellett jelzett 570/680W-ból hogyan lesz 1200/1300/1425W-os teljesítményfelvétel a kávéfőzőre vonatkoztatva. A pumpa és a kapcsolók izzói nyilván nem fogyasztanak annyit. (Több webáruházat is néztem. Nem tüntetik fel mindenhol ezt az adatot.)

(#68892) gubabela válasza 2007ath (#68890) üzenetére


gubabela
senior tag

Talán azèrt, mert dupla fűtőszálas. 2 patkó alakú van a kazán oldalán. Vagy csak elírták.

(#68893) nepszter1


nepszter1
addikt

Hali szeretnék egy 2eves karbantartást csinálni a gaggia evon de fogalmam sincs hogy kezdjek neki illetve milyen alkatrészeket kellene kicserélnem.

(#68894) tony70 válasza mdav88 (#68881) üzenetére


tony70
tag

Akkor sztem a lelit marad PID nélkül, hacsak nem lesz egy jó árasított gaggia classic ,,

(#68895) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

qm-tudorok: anno milyen tuningok voltak qm 0650-re? opv rémlik, hogy nehezen, de belehekkelhető. csinált anno valaki valamit a visszazaccolás ellen? (gondolom csak ki kell vezetni a csövet, de lehet-e azt kulturáltan..?) manó méter?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#68896) handrash válasza 2007ath (#68890) üzenetére


handrash
őstag

Csak feltételezem, hogy egyik a leadott teljesítmény, másik a felvett teljesítmény (fogyasztás).

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#68897) Peti...(16v) válasza tony70 (#68894) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Mindig van, csak ki kell várni.

(#68898) zolnagy válasza Parci (#68895) üzenetére


zolnagy
őstag

Sajnos a 0650-ben olyan kicsi a hely, hogy ezekből az OPV-t lehet csak belehekkelni.
Fragola csinálta először tudomásom szerint. Én legalábbis róla másoltam: [kép]
De ehhez is kell egy közcsavar, amit csak esztergáltatni lehet, venni nem. (nekem Fragola küldte)
A visszazaccolásra a legegyszerűbb, ha a 3 járatú csövét nem a tartályba vezeted, de itt ezt megintcsak nehéz megoldani, ill a fém váz megfúrása nélkül nem is lehet.
A 0625/0800 ebből a szempontból szerencsésebb, mert sokkal nagyobb a hely lent. Lagoon pl épített a 0625-be (espresso sprint 2000) manométert is: [kép], én meg hőmérőt teszek ide, ha megjön Kínából.
Ill itt és a 0800-nál is egyszerűbb a 3 járatú csövét egyszerűen a csepptálcába vezetni, mert egyrészt nagyobb a csepptálcs, másrészt nem kell fúrni semmit: [kép]
Ez mondjuk annyira nem vált be, mert valamiért ezen a csövön mindig szivárgott a víz és nem volt elég hozzá a csepptálca... De most kipróbálom, hogy az elektromos 3 járatút beépítettem. Az biztos jobban zár.
Jó lenne, ha lehetne valami hálós, jobb minőségű felsőszűrőt venni rá, de eddig nem találtam.

Szerk: most, hogy nézem a manométert talán bele lehet tenni, de akkor tényleg zsúfolt lesz az alja (de nem biztos, lehet nem férne már el az elágazás..)

[ Szerkesztve ]

(#68899) Parci válasza zolnagy (#68898) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

aha. hát, akkor ez ilyen marad, attól tartok. gondoltam faterét megpimpoltatom, de végülis ő szereti így is, én meg úgy sem fogok qm-ezni hosszútávon.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#68900) Peti...(16v) válasza Parci (#68899) üzenetére


Peti...(16v)
tag

A zacc ellen a legegyszerűbb megoldás egy kisebb üveget betenni a tartályba, de a 0650 tartálya alapból is elég kicsi, hát még ha szűkítesz rajta.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.