Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49151) adp válasza emvy (#49150) üzenetére


adp
őstag

köszi. de mi és hol? mert ezzel így nem sokra megyek

(#49152) jolti válasza adp (#49149) üzenetére


jolti
senior tag

Nincs mit.
Azt nem tudom, csak belinkeltem, mert emlékeztem, hogy bóklászásaim közepetette itt láttam.

(#49153) emvy válasza adp (#49151) üzenetére


emvy
nagyúr

[link]

Lehet, hogy a Black Eagle miatt, de amit ma ott ittam, az zsenialis volt; emlekeim szerint csak siman tokjo kavejuk volt idaig, de ez a mai..

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#49154) krupiz válasza adp (#49149) üzenetére


krupiz
csendes tag

Tamp&Pull-ban is van, ha jól rémlik...

(#49156) adp válasza Bazsee71 (#49155) üzenetére


adp
őstag

ez van nekem, ez még jobb áron :D :D :)
250ig mér és ha úgy kapcsolom be, hogy rajta a csésze akkor is leméri ugyanúgy a 250-et

[ Szerkesztve ]

(#49157) Bazsee71 válasza adp (#49156) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nekem is ebayről van. :)

Annyi, hogy annál 500g-os a limit, a 30s auto off funkciótól pedig a falnak megyek. Ha most rendelnék, akkor 1000g-os, 0,1g felbontásút vennék.

Szerk.: én is próbáltam a trükköt, de egyből kiabál.

[ Szerkesztve ]

(#49158) adp válasza Bazsee71 (#49157) üzenetére


adp
őstag

a 30sec-es szinte mindegyiknél van, néha engem is megtréfál :D
ki is kell kapcsolna nem csak nullázni, úgy nekem se jó. Mivel a graefos kis bödönbe mérek, és darálók így már megtanultam hogy 51,1g így nem zavar meg ha közbe kikapcsol :D :D csak egy kis matek :D

[ Szerkesztve ]

(#49159) zolnagy


zolnagy
őstag

Most ittam a Kapuczinerben a karácsonyi blendből. Ez ismét nagyon jól sikerült. Már az illata is olyan, mintha fűszeres étcsoki lenne megolvasztva, az íze meg rendkívül összetett. Vettem is belőle, meg tüzijáték blendet is. Meg Levytee javasolta a brazil pereirat (most akciós), abból is vettem. Valószínű azt már jövőre kóstolom, addig megy a fagyóba.

(#49160) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Mostanában adp fórumtárs ösztönzésére kísérletezek a 40s körüli csapolásokkal, igen jó eredménnyel. PY Yirga és Guatemala is ekörül, szűk dupla ristrettora húzva sikerült a legjobban. Most már csak azt nem értem, hogy amíg egy kávézóban 25-30s körül csapolt kávé is hibátlan, addig itthon tovább csurgatva sikerül hasonló eredményt kapnom. Ha rövidebbre vágom, akkor valahogy nem áll össze az ital, pl. csak savasságot érzek, gyümölcsöt nem. Olyan lenne ez, mint a jó bor: a savakhoz masszív test kell? Vagy csak élvezzem, és ne pörögjek ilyen kérdéseken? :U

Legutóbb a szegedi A2-ben kávéztam, ott Arcaffé-ból egy számomra hibátlan espressot kaptam: olaszos. nagyon finom, édes savakkal. Mondjuk ott a gépparkot egy Olympia daráló, és egy La Marzocco gép alkotja.

Más: a coffeehit oldalán 80 fontért előrendelhető a Handground kézi daráló. Beharangozó alapján kicsit komolyabb szerkezetre számítottam, mert a képek alapján alulról itt sem központosítja semmi a kerámia kést. Az állítási lehetőségek biztosan nagyon kényelmesek, de ha ennyi a fejlesztés, akkor egy központosítóval szerelt Skerton sem nagyon maradhat el tőle.

(#49161) Gravity1234 válasza Bazsee71 (#49160) üzenetére


Gravity1234
tag

40 sec lefolyassal dupla ristretto?
Azt hogy sikerul belonod? Legjobb tudomasom szerint a ristretto az az espressonal is kevesebb, tehat ha standard dupla espressot nezzuk 45-50ml-el (2:1 aranyban) akkor a ristretto 30-35 korul van.
Ha 40 seces a lefolyas es csak ristretto akkor?
- 10-12 sec korul indul meg es leallitod a csapolast meg boven amikor a jo kave folyik ki, tehat meg szokules kozeleben sincs es nem varod meg a teljes lefolyast?
-

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#49162) And06 válasza Bazsee71 (#49160) üzenetére


And06
aktív tag

a gaggia ilyen, én is ezt tapasztalom. nagyon sokáig duplaristrettokat húztam csak emiatt. mostanában próbálom inkább eszpresszó körülire engedni, néhány kávénál jobban előjönnek a gyümölcsök igy, viszont kevésbé lesz "ütős"

(#49163) And06 válasza Gravity1234 (#49161) üzenetére


And06
aktív tag

ha ml-ben mérjük, akkor a dupla espresso 50-60ml, dupla ristetto meg 40 körül.

(#49164) Bazsee71 válasza Gravity1234 (#49161) üzenetére


Bazsee71
őstag

35-40ml körül lehet, de most már mérni fogom, kíváncsi vagyok milyen arány jön be. Reggelente nem volt időm méricskélni, jegyzetelni, de most szabadság alatt kicsit alaposabb leszek.
Egyszerűen a darálót lövöm be olyan finomra, hogy ilyen lassan jöjjön le. Jól belőtted amúgy, 10-12s körül indul meg, és nem akar szőkülni, van ami még 40s környékén is alig. Így tombolnak benne az ízek, 30s körül meg csak egy finom, savas kávé.

And06: akkor nem agyalok rajta különösebben, időbe belefér, csak a kíváncsiság. Majd ha nyomásprofilozós lesz a GC... :DDD

Egyébként a hőfok kiválasztása is érdekes a hosszabb csapoláshoz, sokszor másképp viselkedik, mint várnám.

(#49165) verti1 válasza Bazsee71 (#49164) üzenetére


verti1
tag

Én is valami ilyesmire jutottam az elmúlt hetekben. Ha nagyon ragaszkodom ehhez a 25-30 mp dupla espesso szabványhoz akkor eléggé jellegtelen, lapos lesz az eredmény. Savas, de vizes, gyenge cremával. Nekem ugye szűkítő van benne, ami miatt eleve 6-7 mp körül épül fel a max nyomás és bőven 10 mp után indul meg a kávé. Igazán értékelhető eredmény min 35 mp-es lefolyással értem el ami inkább még mindig csak dupla ristretto. Most kicsit megint fúrtam a szűkítőn, mert éppen, hogy 60 ml/10 sec volt a vízhozamom, szerintem kicsit kevés volt. Most felment 65-re, így is használom egy jó darabig, meglátjuk mit lehet kihozni belőle.

Más...kérdezném mindenkitől:

Ikea-s french-press mennyire életképes megoldás tejhab készítésre? Megnéztem pár videót, hogy 65 fok körülire kell melegíteni a tejet és hipp-hopp egy két rántás és kész a tökéletes tejhab. Valaki alá tudja ezt támasztani aki használj a mindennapokban? Valamint melyiket érdemes venni? Ha jól látom akkor van 0.4l-es és 1 literes változat.

[ Szerkesztve ]

(#49166) Bazsee71 válasza verti1 (#49165) üzenetére


Bazsee71
őstag

Pár hete nálam is szűkítő van benne, ha jól emlékszem 70ml-t mért fragola. Jó tudni, hogy akkor mindenkinél ez a helyzet, és nem bennem van a hiba, hogy a 30s körül készített ital nem jön be. :)

(#49167) Alvarez81 válasza Bazsee71 (#49164) üzenetére


Alvarez81
csendes tag

KÖSZÖNÖM!

Paljocnak írtam, hogy valahogy most nem olyan Yirgás az LXR, mint régen (Saecoval),
pedig a hőfokot végigjátszottam a teljes skálán. Csakhogy 25-32 másodperc közötti időkkel próbálkoztam.

Ahogy írtad, hogy hosszabbra hagyod, illetve jött a megerősítés, hogy a gaggia ilyen, hagytam 37-38 másodpercig, és lássanak csodát 88 fokon, ott volt az eddig hiányolt Yirga íz tökéletesen.
(kb 22-25 ml lehetett, és épp csak elkezdett szőkülni.)

Nem gondoltam volna, hogy jó ilyen sokáig hagyni... na most eljátszom majd minden kávémmal ugyanezt :).

Köszi srácok!

(#49168) Gravity1234 válasza And06 (#49163) üzenetére


Gravity1234
tag

Haaat tudom ez nem pontos kobe vesett szabaly es 10 evvel ezelotti konyv es leiras mast ir mint egy 2016-os de azert eleg sokat nezelodtem, van kavezos ismerosom is, es itt a forumon is sokat beszeltunk mar errol, de 60ml-es dupla espressot meg nem hallottam.

En a legelejen 40ml-re csapoltam a dupla espressot es lett inkabb mostansag 45-50ml (g-ra merve pedig pontosan 2:1 az orolt kavenak).
ami ennel kevesebb az a ristretto, espedig joval kevesebb szerintem ahogy irtam is 30 ml kornyeken es fele ido alatt, tehat 15-20 sec csapolassal.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#49169) verti1 válasza Bazsee71 (#49166) üzenetére


verti1
tag

Akkor ez szinte biztos, hogy ezzel van össze függésben. Egyszerűen azt az időt nem is számolom bele. Eddig olyan 6-7 mp volt az amíg felépül a max nyomás, lehet a hangján hallani a pumpának valamint a tartályban lehet látni ahogy az opv vissza engedi a vizet. Most ez lement olyan 5-6 mp-re. Ahogy írtam fentebb pont ezeket éreztem én is a kész kv-val kapcsolatban. Hamar szőkült stb. Elkezdtem egyre finomabbra állítani a darálót és az időt nem figyelve azt nézni, hogy mikor kapok mondjuk egy ristrettot anélkül, hogy szőkülne. Kicsit hosszabb pressonál pedig pont elkezd szőkülni a vége. 35-50 mp-es lefolyásokat kaptam. Mondjuk ez egy darabig eltartott amíg leesett.. :) A különbséget pedig zongorázni lehet...

[ Szerkesztve ]

(#49170) avirid válasza verti1 (#49165) üzenetére


avirid
tag

Bár nem Ikeás, de hasonló ár- és minőségkategóriájút szereztünk be egy hete, kipróbáltuk tejhabra is, gyönyörű tejhabot képezett. 68 fokra hevített 2 deci 2.8-as tejből csinált nagyon szép, homogén habot pillanatok alatt. Nem hinném, hogy az Ikeás kevésbé lenne erre képes, sőt ha jártam volna Ikea-közelben, akkor én is azt vettem volna szerintem. :)

(#49171) And06 válasza verti1 (#49165) üzenetére


And06
aktív tag

nekem a kisebbik van, tökéletes tejhab nem lesz (legalábbis nálam), de a vendégeknek jó. igazából olyan "olaszos" hab lesz, azaz elég kemény, öntésre nem alkalmas.

(#49172) verti1


verti1
tag

Köszi mind kettőtöknek, igazából vendég sereg miatt kellene nekem is, évente kétszer. Ezek szerint arra tökéletes.

(#49173) Bazsee71 válasza verti1 (#49169) üzenetére


Bazsee71
őstag

Na akkor pont jókor jutottunk erre a konszenzusra, karácsonyig magasan tartom a vérnyomásom. :) Én is csak évente 2x tejhabozok vendégeknek, arra tökéletes a FP. Én a nagyobbat vettem, mert akkor egyszerre 2-3 csészényi adagot is el tudok készíteni. Bár inkább 2, mert azért fröcsög. Mindenképpen a nagyobbat ajánlom.

Gravity1234: én is 30ml szimpláról és 60ml dupláról tudtam, anno én is utána kerestem, tudtommal ez a "szabvány". Az olasz gyártmányú mérőpoharamon is a következő szerepel:
- Singolo Ristretto 22ml
- Singolo Espresso 30ml
- Doppio Ristretto 44ml
- Doppio Espresso 60ml

(#49174) avirid válasza And06 (#49171) üzenetére


avirid
tag

Én még kísérletezek vele, pont azt próbálom elérni, hogy krémesebb legyen. Ha habosítás után kanállal felkeverek rá a még folyékony forró tejből, attól krémesedik, de még kell fejleszteni rajta. :)

(#49175) adp válasza verti1 (#49172) üzenetére


adp
őstag

En is vendegseregre vettem a 0.4-est. De szerintem inkabb 1literest vegyel az ikeasbol. Mert a 0.4-es max 2-3kapura jo, de inkabb 2. En azert vettem inkabb ezt mert kiserletezgetek filter vonalon is es arra a literes nagy majdnem meg a 0.4 is :D
Es inkabb 2*-re verem fel vele a habot, mert tenyleg kb 5-10mp
Tejhab tokeletes nem lesz vele de egy szivet siman lehet vele onteni
Dritan-nal lattam eloszor en is, O elkepeszto hogy meg igyis miket alkot. Szerintem amugy el kell talalni itt is az optimalis felveresi idot gyorsasagot, meg mozgas nagysagat, mert eszrevettem hogy mas ha aljarol huzom maxig fel, meg ha csak ugy kozep tajon huzogatom

[ Szerkesztve ]

(#49176) adp válasza Gravity1234 (#49168) üzenetére


adp
őstag

Semmit nem jelent a ml. Nem pontos szerintem felejtsd is el. Arany sokkal mervadobb! Mivel minden kv es minden gep mas

(#49177) bl4ze válasza Alvarez81 (#49167) üzenetére


bl4ze
veterán

Van kávé aminek jól áll a lassú, szaggatott kivonatolás, van ami bűn rossz lesz úgy. Meg kell próbálni :)

.:. bl4ze .:.

(#49178) waxos


waxos
csendes tag

Srácok ilyet használ valaki?[link] Nemigen vagyok kibékülve a pulton tömörítéssel, és azt gondolnám, hogy valamilyen állvány segítene abban, hogy stabilan jobb legyen az eredmény. Láttam drágábbakat, meg fémből készültet is, de egyiket sem próbáltam, így nem tudom melyik lenne a jó a kis QM0650-hez.

(#49179) Bazsee71 válasza waxos (#49178) üzenetére


Bazsee71
őstag

Éppen tegnap rendeltem aliexpressről egy hasonlót, nem volt 3.600,- Ft. :)

(#49180) Toobee válasza waxos (#49178) üzenetére


Toobee
veterán

Nekem ez a fajta van. Teljesen jó. Ha nem tudsz rá varni 4-6 hetet, akkor vedd meg itthon.

https://barbieripnk.hu/

(#49181) mclord


mclord
aktív tag

Amikor elkezded inni egyből az érett kék áfonya íz jön majd egy kicsit később az érett meggy kis mézzel, és mellette ott a test is :) . Engem nagyon betalált :)

Gardelli Muhura - itthon Mantra forgalmazza és olcsóbb mint kintről behozni (10% -al) 15 Eur vs 3800 huf :P

Megnézem chemexbe is majd mit tud :)

[ Szerkesztve ]

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#49182) mdav88


mdav88
senior tag

Urak, kis segítség, és egy érdekes kérdés:

Az eladó darálómmal kapcsolatban felmerült a kérdés, hogy cukor darálására alkalmas-e a 64mm síktárcsás őrlő?
Tapasztalat, okos gondolat?

Köszi!

(#49183) Bazsee71 válasza mdav88 (#49182) üzenetére


Bazsee71
őstag

Jesszus, én már csak elvből nem adnám ilyen kezekbe. :F

[ Szerkesztve ]

(#49184) bl4ze válasza waxos (#49178) üzenetére


bl4ze
veterán

Csak ajánlom én kb. 10 éve használom, pulton nem is tudom menne-e még :) :) :)

.:. bl4ze .:.

(#49185) adriankoooo válasza waxos (#49178) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Ja.

(#49186) And06 válasza waxos (#49178) üzenetére


And06
aktív tag

nekem is pontosan ez van. nem a legütősebb design, de amúgy teljesen jó.

(#49187) And06 válasza bl4ze (#49184) üzenetére


And06
aktív tag

a kartömités mire kell? :DDD

ja, most nézem, az a tamper tartó lesz :R

[ Szerkesztve ]

(#49188) W78 válasza Toobee (#49180) üzenetére


W78
csendes tag

Nekem ilyen van. Nem szép, de erős és olcsó. Hazai akácból oszlopfúróval....

(#49189) Toobee válasza W78 (#49188) üzenetére


Toobee
veterán

Műhelyben lévő kávés sarokban el tudom képzelni. Lakásban meg jól elrejteném.

https://barbieripnk.hu/

(#49190) vendingo válasza waxos (#49178) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem egy AVX-es hangfalkészítő mester csinált egy nagyon szép állványt potom ~3500 forintért. Ha gondolod kikeresem az elérhetőségét. Nem csak tamperolni jó, tamper tartó is egyben.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49191) Casto


Casto
csendes tag

Sziasztok, kérlek segítsetek nekem. Catler 58mm-es szűrőtartóba szeretnék venni egy adagos szűrőt. Ezt néztem ki
link neve

Ez szerintetek jó? Milyen tampert érdemes venni hozzá? Náluk ezt találtam:

link neve

Illetve utolsó kérdés, videókon azt látom, hogy 49mm-es tamperhez mindig használnak szűkítőt, gondolom hogy ne maradjon őrlemény a szűrő szélén. Ilyet csak a kávékalmárnál láttam. Ez megfelelő a célnak?

link neve

A segítségeteket előre is hálásan köszönöm :D :R

(#49192) Bazsee71 válasza Casto (#49191) üzenetére


Bazsee71
őstag

Sürgős a dolog? Két ünnep között megejtek egy rendelést coffehitről - ezúton jelzem a többieknek is - onnan olcsóbban meglenne a La Marzocco, ahhoz meg tudsz venni fragolától 41-es tampert és segédet, jobb szettet szerintem nem kapsz, főleg nem jobb áron. Most van neki készlet, érdemes rámozdulni.

(#49193) weinmaker válasza Bazsee71 (#49192) üzenetére


weinmaker
őstag

Ha rendelsz nekem is kellene cucc ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#49194) Bazsee71 válasza weinmaker (#49193) üzenetére


Bazsee71
őstag

coffeehit.co.uk rendelés 2016.12.30-án, akinek szüksége van valamire kérem privátban jelezze a termékre mutató linkkel. Az ingyenes postához szükséges rendelés már megvan, így azzal nem kell számolni. Kaposvárra fog érkezni a csomag, webox/foxpost átvétel megoldható (így a bankkártyás utánvét is).

Páran már írtatok, hogy kellene valamilyen eszköz, azt most nem keresném vissza, kérem írjatok. A kiemelés jelen esetben remélem nem okoz problémát. :)

(#49195) Larodar válasza Bazsee71 (#49194) üzenetére


Larodar
csendes tag

Írtam privátot.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing!

(#49196) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Coffeehit:
Segítsetek már, hogy mi kell nekem: dupla szűrő Gaggiához. Melyik lenne jó onnan?

[ Szerkesztve ]

(#49197) Bazsee71 válasza adriankoooo (#49196) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én szinte csak a 17g-osat használom, La Marzocco Stradat rendeltem anno. Elvileg ugyanezt tudná a sima is, de az most nincs készleten.

(#49198) vTamas35 válasza Bazsee71 (#49179) üzenetére


vTamas35
csendes tag

+1 Ugyanezt használom egy éve, teljesen jó...

O1G

(#49199) Gravity1234 válasza waxos (#49178) üzenetére


Gravity1234
tag

Szia!
Nekem pontosan ilyen van.
Nekem teljesen megfelel.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#49200) Gravity1234 válasza verti1 (#49172) üzenetére


Gravity1234
tag

[link]

Jo kis bemutato.
En geppel gozolok, habot sosem csinalok, csak a flat whitehoz szukseges selymes, kremes gozolt tejet.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.