Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49751) kozsy18 válasza Parci (#49732) üzenetére


kozsy18
tag

Nekem ott nyerte el a bizalmam egy részét, amikor a videó végén megpörgette:
[link]
De még mindig picit szkeptikusan állok hozzá az illesztett kötésekhez, amiket egynél többször lehet oldani, gondolok itt a tengelyt központosító betétekre, amiben a csapágyak vannak.

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#49752) Bazsee71 válasza verti1 (#49717) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nálam is ennyit pulzál. Gondolom ezt szimplával húztad, azzal igen szép lefolyásnak mondanám.

(#49753) avirid válasza sz.zs. (#49745) üzenetére


avirid
tag

Nekem is szoros a drót miatt, de én mindig egy másik szűrővel, vagy a vakszűrővel (peremével) nyúlok alá annak,amit épp kiszednék. Így könnyedén kipattan, hamar rutinossá vált a mozdulat, mivel én is minden használat után kiszedem és megtisztítom.
Találtam is egy videót, amin ezt a technikát alkalmazzák, csak kicsit kevésbé rutinosan. :)

(#49754) SzuMe válasza avirid (#49753) üzenetére


SzuMe
tag

Az nem gáz, hogy a jelnél tovább fordítja a kart?

(#49755) Sinisi válasza sz.zs. (#49745) üzenetére


Sinisi
senior tag

Itt is muat egy lehetőséget a kosár kiszedésére.

A hajligatással érdemes kísérletezni mert azzal nagyon jól be lehet állítani, hogy mennyire legyen nehézkezs kiszedni a szűrőt.

(#49756) Bazsee71 válasza SzuMe (#49754) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nem, a lényeg az, hogy tökéletesen zárjon. Vakszűrővel nálam is jóval tovább fordul.

(#49757) Gatto válasza kozsy18 (#49750) üzenetére


Gatto
újonc

Köszi. Azóta kb. 20. Lefőzéssel sikerült valami krémeset alkotnom, de tényleg negyed fordulattokkal kell kisérletezgetni. :). Kávét is kell váltani, mert ez túl keserű. Darált bolti kávék között nincs egymsem ami alkalmas lenne espressonak?

(#49758) Sinisi válasza kozsy18 (#49751) üzenetére


Sinisi
senior tag

Itt van egy teszt, hogy mekkorát üt.

Engem az ára "aggaszt", mert az M68-at ugyan el tudnám elképzelni a közelemben de, hogy ennyit kiadjak egy kézihajtányért még nincs benne a valóságképemben...

[ Szerkesztve ]

(#49759) sz.zs. válasza Sinisi (#49755) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nekem semmilyen csavarhúzó nem fér be a perem alá, a kés éle is épphogy, de a kés meg ezzel elb@...m ...
Próbálok hajlítgatni... igazából amit még te hajlítgattál hozzá, az egy fokkal jobb :)

Akinek ilyen Reneka kosara van: hány g megy bele max.?

Illetve ezt az IMS szűrőt valóban lehet 16 és 22 g-al is használni? Mert akkor nekem ez lenne a jó megoldás...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#49760) SzuMe válasza sz.zs. (#49759) üzenetére


SzuMe
tag

Azért jelentős árkülönbség van közöttük...
Tud annyival többet egy Reneka?

[ Szerkesztve ]

(#49761) Parci válasza Sinisi (#49758) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az m68-at kiárazták a realitásból szerintem, itt egyedül az m47 lehet érdekes. az viszont talán igen, elég potens kézigépnek tűnik.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#49762) vendingo válasza sz.zs. (#49759) üzenetére


vendingo
veterán

16-18 körül szokott bele menni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49763) Bazsee71 válasza sz.zs. (#49759) üzenetére


Bazsee71
őstag

Pár hónapja nem használtam, de 17 biztos, talán 18 is, persze pörkölésfüggő. Nemsokára csapra kerül a Yirga, akkor ismét hadra fogom. :)

[ Szerkesztve ]

(#49764) handrash


handrash
őstag

Expoligonos karatésítéssel mi a probléma?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#49765) mdav88 válasza sz.zs. (#49759) üzenetére


mdav88
senior tag

Ez gepfuggo is talan. Nekem siman belemegy a 12/18as ims kosarba 20gr. Lelit 58as kar, py kave. Ezzel a mennyiseggel eri el a felsoszurot.

(#49766) handrash válasza handrash (#49764) üzenetére


handrash
őstag

Ej, tehát: expolygonos kartömítéssel mi a probléma?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#49767) Sinisi válasza SzuMe (#49760) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ez egy igen izgalmas téma, ezért érdemes visszaolvasni az ezzel kapcsolatos korábbi hsz-okat.

[ Szerkesztve ]

(#49768) sz.zs. válasza SzuMe (#49760) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Sztem ezt midenki döntse el maga, hogy kinek mi mennyit ér?! [link]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#49769) And06 válasza Parci (#49761) üzenetére


And06
aktív tag

Az europai árakat hol látjátok?

(#49770) levytee válasza sz.zs. (#49759) üzenetére


levytee
csendes tag

Renekaba: 16-18g, most a pacifitől a yirga 16,5g és ezzel fullon is van.

levytee

(#49771) verti1 válasza Bazsee71 (#49752) üzenetére


verti1
tag

Igen, szimpla. LM Strada. Valahogy a szimplák jobban adják magukat és többet lehet kísérletezni. Ezek szerint nem olyan rossz és ennél még szebbek szoktak lenni a csapolások. Nagyon sokszor el bizonytalanodok, hogy jól csinálom e, ilyennek kell lennie, stb.

(#49772) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Újabb problémába ütköztem... Classic Goldon szerettem volna kicserélni a gőzcsövet Rancilio gőzcsőre, de!
Ennél nem lehet szétszedni a gőzcsovet, hogy lehúzzam róla az anyát.
Tudtok erre megoldást?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#49773) verti1


verti1
tag

18-as VST dupla kosarat ki mennyi őrleménnyel használja. Tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű csak a kiindulásra lennék kíváncsi.

(#49774) SzuMe válasza sz.zs. (#49772) üzenetére


SzuMe
tag

Vissza szeretnéd később alakítani?

(#49775) bl4ze


bl4ze
veterán

Ha minden igaz ma hozza a Sprinter futár a 20 db. kis méhész üvegcsét a szimpláknak , köszi mgy a tippet, bízom benne ma befut a cuccos ! :) (este nyitnék kávét, egy kilós MOAK-ot)

.:. bl4ze .:.

(#49776) Bazsee71 válasza verti1 (#49771) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én a mai napig tele vagyok bizonytalansággal, de jobb híján kísérletezek és megyek előre. :) Eddig csak adp-vel sikerült egy rövid időre úgy összfutnom, hogy egy kávé is beleférjen, vidékről ez sajnos nem olyan egyszerű. Remélem a január 8-ain kívül lesz még ilyen kávés találkozó, jók az ilyen összejövetelek.

Nálam a 17-es Strada van, elvileg az méretben a 18-as VST, amibe PY kávékból én konstans 19g-ot teszek.

(#49777) soldier2 válasza Parci (#49761) üzenetére


soldier2
őstag

Most nem tudtam megnézni, de az M68-at 650 euro körüli áron tervezték árusítani. A Hg-1 több gyengéjét javították a kés viszont kissebb, a tervezés leginkább Romániában folyt, de a Graef valamilyen módon kötődik hozzá. A Hg-1-hez képest kifelyezetten olcsó :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#49778) Ábi válasza verti1 (#49773) üzenetére


Ábi
tag

Nálam szinte egyik kávé sem éri el a vonalat 18 grammal. 19-20g közötti tartomány a jellemzőbb, de volt amiből 21g belefért a vonalig. IMS-nél is hasonló tapasztalatom van.

(#49779) sz.zs. válasza SzuMe (#49774) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ki tudja, mindenesetre a gyári gőzcsövet megőrizném eredeti állapotában.... különben szétflexelném a p......ba :O

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#49780) Ábi válasza bl4ze (#49775) üzenetére


Ábi
tag

Hozzám közel van a bolt. Tegnap ugrottam be még egy 250g szettért. Így már 1 kg-ra elég üvegcse van itthon. Eddig csak előnyét tapasztaltam. Most már csak ebben van kávém.
Ráadásul egy roppant kedves hölgy az eladó. Ennek örömére vettem immunerősítés gyanánt 1 kg hársmézet és méhpempőt is. Tudom ajánlani ebben az időszakban. Nagyon jó természetes gyógyszer influenza ellen.

(#49781) mdav88 válasza Ábi (#49778) üzenetére


mdav88
senior tag

Én már azt hittem az én készülékemben van a hiba... :)

(#49782) bl4ze válasza Ábi (#49780) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem a központ, Tamásiból küldte, a XVI.ker. bolt is a világ vége hozzám :)
Most jöttek meg, nagyon pici ez az üveg, remélem tényleg bele fog férni egy szimpla (9gr) kávé :)

Este próba :)

.:. bl4ze .:.

(#49783) SzuMe válasza bl4ze (#49782) üzenetére


SzuMe
tag

Én ma éppen megyek Tamásiba, szerintem beugrom hozzájuk.

(#49784) sz.zs. válasza bl4ze (#49782) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Símán belefér 9-10 g, yirgából 11 fölött is!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#49785) levytee válasza Ábi (#49778) üzenetére


levytee
csendes tag

Nálam 22g is elmegy néha. A 18g az leginkább sovány bele, inkább 18,5-19g.-tól indul.

levytee

(#49786) bl4ze válasza sz.zs. (#49784) üzenetére


bl4ze
veterán

na, ez tök jó ! annyira mütyürnek hat ez a kis üveg :) :C

.:. bl4ze .:.

(#49787) adp válasza sz.zs. (#49759) üzenetére


adp
őstag

Nalam a kisebb IMS-be is meg a renekaba is 16-17

[ Szerkesztve ]

(#49788) sz.zs. válasza sz.zs. (#49772) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ahogy próbálok utánanézegetni, csak egy megoldás lehet, vennem kellene egy GC gőzcső rögzítő hollandert, vagy egy komplett gőzcsövet, de sehol sem találok... tudtok esetleg ajánlani valamit?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#49789) Sinisi válasza sz.zs. (#49788) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ez annyira nem ajánlott bolt, úgyhogy inkábbitt nézz szét.

(#49790) adriankoooo válasza Sinisi (#49789) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Én a múlt hét előtt rendeltem pár dolgot a K6 átalakításhoz és igaz hogy kb 1 hét múlva, de megjött.

(#49791) verti1


verti1
tag

Köszi mindenkinek! Én 17g-al próbálkoztam, de akkor az soványka lesz bele ezek szerint.

(#49792) Ábi válasza bl4ze (#49786) üzenetére


Ábi
tag

Érdemes 2/3 töltöttségnél kis mozdulatokkal asztalhoz ütögetni, hogy összerázódjanak a szemek, így a sima bele öntéshez képest 1 g is beleférhet még. Érdemes minden üveget nullázni, mert amíg a nagyobb üvegcséknél nincs eltérés, addig a kisebbiknél vannak nálam 2,5g eltérések is. 😉

(#49793) Sinisi válasza adriankoooo (#49790) üzenetére


Sinisi
senior tag

Végül is alkatrészekre talán nem is volt panasz.

(#49794) sz.zs. válasza Sinisi (#49789) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Köszönöm, hogy a Cady Trade miért nem jutott eszembe?! Pedig már voltam is náluk... :R

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#49795) bl4ze válasza Ábi (#49792) üzenetére


bl4ze
veterán

Ok, köszi ! :)

.:. bl4ze .:.

(#49796) jolti válasza Sinisi (#49789) üzenetére


jolti
senior tag

Én csak jót tudok mondani róluk.
Lehet, hogy a gépeik nem makulátlanok ( bár emlékszem volt ott userhiba is), de az alkatrészekkel maximálisan korrektek és segítőkészek.
Volt, hogy rosszat rendeltem és egyből cserélték, zokszó nélkül.

(#49797) levytee


levytee
csendes tag

Akinek van expoligonos utángyártott gaggia karja megmérné nekem a súlyát (meg,hogy ez 1 .v 2es kifolyóval értendő), előre is köszönöm!

levytee

(#49798) sz.zs. válasza levytee (#49797) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Hogy ez Expolygonos-e azt nemtom, mert a géppel vettem Sinisitől, de 2-es kifolyóval 544 g.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#49799) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Sziasztok!

Nem is oly rég vettem egy presszó gépet otthonra (Solac CE4493) eddig klasszisokkal jobb mint a szarvasi féle espresso volt. Ma kapott egy őrlőt is (iberital challange).
Eddig minden nagyon pöpec, egy kapcsolásra 7g kávét őröl, ami szerintem nem klappol még a szemcseméret.
Nem tudom jól értelmeztem e amit olvastam, a 30ml kávénak, az indítástól számított 25mp-en belül kell lefolyni?
25mp=30ml?
Mert akkor jelenleg még nagyon gyorsan folyik át a kávé, olyan 5mp alatt kezd átfolyni, 19bar-os a ketyere.

(#49800) weinmaker


weinmaker
őstag

Srácok többen kérdeztétek privátban, hogy mi van a Catler vs Gaggia meccsel. Sajnos még nem kaptam vissza a gépet, szóval nem elsumákolni akarom. ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.