Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48851) adpeter válasza paljoc (#48850) üzenetére


adpeter
tag

No igen! Érdekes figura. Én azt is hallottam, hogy nincs is pörkölője. Szemes bravoszt szokott átzacskózni
puccos szpesölitis tasakokba. Csak erős a marketingje...a népek meg zabálják! :DD :DD

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#48852) Frogz


Frogz
csendes tag

Az alábbi vízterítő ma érkezett az expolygonéktól.
Szerintetek problémás lehet a rajta lévő sérülés?
Mert akkor visszaküldöm, de ha nem, akkor nem foglalkozom vele....

(#48853) Ábi válasza Frogz (#48852) üzenetére


Ábi
tag

A kávé ízén nem fogod érezni a különbséget, de ez azért csúnya hiba, amit egy meósnak illett volna kitenni az üzemben...

(#48854) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Kavegepbolt.hu-val mi van? Megrendeltem, kifizettem, csomag sehol, emailre nem válaszolnak. :o

(#48855) Frogz válasza Ábi (#48853) üzenetére


Frogz
csendes tag

Köszi a tanácsot. Ha funkcionálisan nem okoz problémát, akkor nem reklamálok.
Örülök hogy a pár hete bemutatott eredeti aluk helyett új van. :)

(#48856) verti1 válasza hifis50 (#48836) üzenetére


verti1
tag

Ilyesmin töröm a fejemet én is. Be is linkeltem ide, hogy mi róla a vélemény. Én az eazytamp féle tampert szeretném klónozni, pont az állandó tekergetés kiküszöbölése miatt. Egy marok-tamperben össze hozva még jobb lenne.

[link]

(#48857) adp válasza Frogz (#48852) üzenetére


adp
őstag

Ott dobaloznak az alkatreszekkel? Vagy mi a fene?! Nekem a naked karom volt hasonloan tiszta hibas.. persze csereltek szo nelkul

(#48858) And06 válasza Frogz (#48852) üzenetére


And06
aktív tag

én visszaküldeném

(#48859) Illesvik válasza Frogz (#48852) üzenetére


Illesvik
csendes tag

A széle is több helyen megvan ütve.

V.

(#48860) Ábi válasza adp (#48857) üzenetére


Ábi
tag

Az biztos, hogy náluk lazább, ügyfelek iránt érdektelenebb kereskedővel nem igen volt eddig dolgom...
Családi vállalkozások ennél ügyfélbarátabb benyomást szoktak kelteni.
Akármikor megyek, szinte én teszek szívességet, hogy vásárolok. Az ember szemébe sem néznek, csak pötyögnek a gépen unott képpel és a képernyőt bámulva mormolnak valamit a kérdésre.
Hónapokig használhatatlan volt a honlapjuk, mert nem akartak szolgáltatót váltani.
1 pozitív újdonság az egyébként nagy választék és korrekt árak mellett, hogy végre lehet kártyával is fizetni. :DDD

(#48861) Ábi válasza And06 (#48858) üzenetére


Ábi
tag

csak az a gond, hogy kb.+1000 Ft szállítási költség után lesz egy élvezetileg ugyan olyan vízteritője, szerintem.

(#48862) meander válasza verti1 (#48856) üzenetére


meander
tag

ej de okos. ezzel együtt ha mindig ugyanannyi az őrlemény, akkor szerintem a marok tamper is konzisztens a tömörítés mértékében is.

(#48863) adp válasza Ábi (#48860) üzenetére


adp
őstag

Ez nekem is feltunt, hogy furan beszelnek. De multkor mar ramneztek :D
A honlapot en sem ertettem, majdnem fel evig rossz volt.
Sztem amugy ezzel sok vasarlot veszthettek

[ Szerkesztve ]

(#48864) verti1 válasza meander (#48862) üzenetére


verti1
tag

Ez már csak "fing-reszelés"...:) Ha ugyan annyi az őrlemény akkor csak kávé váltásnál kell állítani a marok-tampert. A jóból csinálsz még jobbat, de nekem akkor is nagyon tetszik ez a rugós megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#48865) mdav88 válasza adp (#48863) üzenetére


mdav88
senior tag

Multkor en is hasonloan jartam. Erdekes hozzaallas,
Ok vannak a legkouelebb hozzam, es az araik eleg jok.

(#48866) verti1


verti1
tag

Érdekes a modoruk, de jók az árak, van minden és ha nincs akkor beszereznek 1-1.5 hét alatt mindent (majdnem mindent).

(#48867) handrash válasza verti1 (#48866) üzenetére


handrash
őstag

1. Jómodor
2. Olcsó árak
3. Bő választék

Ezekből egyszerre kettő választható! ;-)

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#48868) hifis50 válasza verti1 (#48856) üzenetére


hifis50
csendes tag

Ez tényleg ugyanezt csinálja, csak az nem világos, mitől állandó a nyomóerő. Mert itt a megtámasztást oldja meg a peremre fektetéssel, de hogy mekkora erővel tamperol, azt nem látom. (Pontosabban ha ütközésig nyomja a tamper nyelet, ahogy az animációban van, akkor a magassággal kell játszani, ha nem, akkor a keze adja a nyomóerőt, ami annyi amennyi, (mint tudjuk, ez is bőven jó), de mégsem precíz.
Szerintem a maroktamper lényege, hogy a szűrőre felfekvő házat fogjuk és szorítjuk a peremre, nem a nyelet. Én ezt próbálom tartani, és azon kívül, (attól függetlenül) működtetni a rugós mechanizmust. Egyébként abszolút nem titkos a dolog, sőt éppen ellenkezőleg, ez szórakoztat, hogy megosztom az ötletet, és ha van jó észrevétel, az is tovább lökheti a megoldást. Ezért holnap csinálok egy elvi skiccet, amiből érthető, mire gondoltam. Úgy nagyjából olyasmi, mint a bicska pengéje. Kinyitva felhúzzuk, visszalökve leeresztjük a tamper talpat.

(#48869) hifis50 válasza hifis50 (#48868) üzenetére


hifis50
csendes tag

Tovább nézegetve a szerkezetet, ez egy dupla rugós megoldás, és teljesen azt csinálja, amit én is szeretnék, csak egyszerűbb, szellemesebb elrendezéssel, mint ahogy én gondoltam.
Így már nem teljesen oké, hogy belevágjak, de azért még foglalkoztat kicsit a feladat.

(#48870) verti1 válasza hifis50 (#48868) üzenetére


verti1
tag

A tamperolás erejét a belső rézből forgácsolt darabban (a képen tension assembly) cserélhető rugó biztosítja. Talán két vagy három féle rugót adnak hozzá. A külső nagy rugó csak a talpat húzza vissza a széles tányérra. A gyenge rugó ellenében lenyomod a talpat ami össze tömöríti az őrleményt és utána úgy működik mint egy rugós tamper, adott erőnél összenyomódik a nyél. Egy marok tamperba össze hozni egy hasonlót azért nagy dobás mert még stabilabb mint a hosszú nyél.

[ Szerkesztve ]

(#48871) sz.zs. válasza bajnokpityu (#48794) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Manettiben is szoktak ebbel kávézni :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#48872) D4v3


D4v3
őstag

Hello!
Az itteni írásokra támaszkodva vettem egy Bialetti Brikka Elite-t édesanyámnak karácsonyra. Érdekes módon, bár több helyen írják, hogy már Romániában gyártják, ennek a belsejében a szürőre (?) rá van írva, hogy made in italy, bár lehet, hogy csak az készült ott :)
Viszont lenne egy kérdésem is, milyen kávét ajánlotok hozzá "kezdésnek"? Nincs darálója és az erősebb kávékat szereti. Én nem iszok kávét egyáltalán, úgyhogy teljesen vakon vagyok az egész témát illetően :U

[ Szerkesztve ]

(#48873) jolti válasza hifis50 (#48869) üzenetére


jolti
senior tag

Inkább egy olyanon kéne agyalnod szerintem, hogy hogyan lehetne azt megcsinálni, hogy az őrlemény egyengetőt és/vagy a marok/nyeles tampert egy egységbe összehozni.
Hogy ne kelljen az egyengető után azt kivenni, majd a a tampert átrakni és úgy tamperolni, hanem mikor megpörgetted' benne az egyengetőt, utána elkezded lefelé nyomni és az egyengető három szárnya' mellé fentről lejön három fémdarab, ami propellereket' kiegészíti, kitölti a teret egy komplett tampertalpá és tovább nyomva tömöríti a pogácsát.
Lehet kacifántosan írtam le, de remélem érted.

(#48874) Keresztapper válasza jolti (#48873) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Hightec az ötlet, de szvsz nem kevés lenne a gyártás költsége, és az illesztést is nagyon nehéz lenne megoldani úgy, hogy ne szoruljon őrlemény a "propellerek és az ellendarabok" közé.

http://palscoffeetech.com/

(#48875) jolti válasza Keresztapper (#48874) üzenetére


jolti
senior tag

Igen. Ezért bízzunk Hifisre. 😁
Bár szerintem, ha kis tűréssel lenne csinálva, akkor lefelé haladtukban az ellendarabok letolnák a szemcséket. Mint a hólapát a havat.

[ Szerkesztve ]

(#48876) krupiz


krupiz
csendes tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy aki mézesüvegezik az hogy csinálja? Pl. 250g-os zacsi teljes tartalmát kiporciózza egyszerre, vagy mondjuk 10 üveget (40ml) megtölt, a maradék a zacsiban, és mikor kifogy a 10 üveg feltölti újra?

(#48877) Toobee válasza krupiz (#48876) üzenetére


Toobee
veterán

Mi értelme van, ha nem porciózod szét az egészet? Csak a felét dögleszted meg?

https://barbieripnk.hu/

(#48878) Bazsee71 válasza jolti (#48873) üzenetére


Bazsee71
őstag

Tyűha, ennek az illesztései, méret- és alaktűrései a műszer kategóriát súrolnák. :D Mindamellett nagyon jó lenne, de jó eséllyel nem bírná el a családi kassza. :)

(#48879) levytee válasza jolti (#48873) üzenetére


levytee
csendes tag

+1

levytee

(#48880) Parci válasza jolti (#48873) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

írtam már, hogy a szűrőmagasító tett élére állított pengével kellene egyengetni. jobb helyen van ott sokkal, mint a tamperben szerintem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48881) krupiz válasza Toobee (#48877) üzenetére


krupiz
csendes tag

Csak arra gondoltam, hogy a zacsiban maradó kv-t nem piszkálod, nyitogatod és akkor abban is tovább húzza. De valóban akkor a teljes, egyszeri kiporciózás a tökéletes megoldás.

(#48882) adp válasza krupiz (#48881) üzenetére


adp
őstag

Szerintem nem azon a plussz 500ft-on mulik ami a tobbi uvegcse ara. Igy van ertelme. Max ha kezdesnek a maradekot 2 nap alatt benyomod akkor valoban jo lehet

[ Szerkesztve ]

(#48883) Bazsee71 válasza adp (#48882) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nálunk parányi méretű a fagyasztó, így én is amit lehetett bepakoltam (csak üvegcse helyett simítózáras zacsi, plusz műanyag doboz), a maradékot meg 1 hét alatt megittam. :)

(#48884) adp válasza Bazsee71 (#48883) üzenetére


adp
őstag

En is igy csinalom.
Aztan ujabban mar ki se veszem a fagyibol mart hamar doglik, hanem csak addig veszem ki amig kimerem, aztan azonnal vissza. Py zacsi eleg jol zar. Ma konkretan ugy osszezarodott, hogy a cipzarat sikerult leszakinai a zacsi falarol. De meg akkor sem jott szet :D :D

(#48885) verti1 válasza Parci (#48880) üzenetére


verti1
tag

Én is inkább erre szavazok. Mutattam már régebben az alfa verziós házi barkács megoldásomat erre a dologra. Ezt akarom majd egyszer valami szép formába önteni és kicsit tovább fejleszteni. Menetes állíthatóságot kellene megoldani és kicsit szélesebb felületet ami egyengeti a kv-t. Simán befér mellé a kis rög ördög habverő és tökéletes felületet csinál. WDT-zni nem lehet ahhot le kell szedni és megint vissza, de egy sima felületből indulsz, pár pillanat az egész. Persze egy Jolti által javasolt megoldás lenne a legjobb, minden egyben, majd hifis kitalálja...:D





(#48886) And06 válasza Parci (#48880) üzenetére


And06
aktív tag

a múltkor linkelt valaki egy összehasonlitó videót, és ott ez a verzió leszerepelt a WDTvel és a kinai OCD klónnal szemben.

(#48887) adp válasza Parci (#48880) üzenetére


adp
őstag

én tudok ilyet csak az 58mm-es viszont bárki ki tudja nyomtattatni akinek van ilyen ismerőse és nyomtat 3dbe

[ Szerkesztve ]

(#48888) Parci válasza And06 (#48886) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én ezt figyelmen kívül hagyom. aki akar hústűzni, megteheti, én pont, hogy egyszerűsíteni szeretném az életem. ráteszem a szűrőmagasítót, darálok, kétszer körbeforgatom, leveszem, jön a maroktampi, oszt jónapot.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48889) bajnokpityu válasza And06 (#48886) üzenetére


bajnokpityu
félisten

logikusnak tűnik, hiszen csak a tetejét egyengeti. nagyon szeretnék én is valami olyan megoldást, ami mélyebben is szépen átforgatja az őrleményt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#48890) And06 válasza Parci (#48888) üzenetére


And06
aktív tag

olvasod amit irok? a kinai egyengető klón is ott volt. az eredmény a videóban dióhélyban: 1. OCD klón a kényelem miatt 2. WDT, gyakorlatilag ugyanolyan jó, mint az OCD a végeredmény tekintetében 3. az általad is emlitett pengés megoldás. sokkal gyengébb az eredmény mint az első kettőnél. szemmel láthatóan csatornásodik.

a végén át kell nevezni a topicot automacás topicra, a nagy kényelem miatt ;]

[ Szerkesztve ]

(#48891) adriankoooo válasza D4v3 (#48872) üzenetére


adriankoooo
senior tag

ne kérdezd vtechun fórumtársat.

[ Szerkesztve ]

(#48892) adp válasza verti1 (#48856) üzenetére


adp
őstag

szerintem itt pont semmi jelentősége nincs hogy marok vagy sima, de eddig nekem is ez tetszik a legjobban

(#48893) Bazsee71 válasza bajnokpityu (#48889) üzenetére


Bazsee71
őstag

Teljes mértékben ugyan nem forgatja át, de azért egy jó részét eldolgozza az általam is használt Keresztapper-féle egyengető. Szerintem ezzel már olyan szinten egyszerű a folyamat, hogy innentől érdemben már csak a kütyümizéria hatására lehet továbblépni. Hármat pörgetek jobbra, hármat balra, lerakom, tampert nyomom, tampert ráteszem és kész. Fragola tömörítőjével nekem a konyha dísze, öröm ránézni. :)

Amire kezdek ráunni, az a szűrőmosás, törölgetés, felsőszűrő tisztítás, vakszűrőzés, törölgetés folyamata minden használat után. Tudom, bevethető még az aeropress filter, ki is fogom próbálni, csak az megint egy plusz lépcső.

(#48894) adp válasza Bazsee71 (#48893) üzenetére


adp
őstag

fogadj fel egy kvfőző takarítót :D :D

(#48895) Parci válasza And06 (#48890) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, akkor mégegyszer: tojok rá, hogy van valami megint plusz kütyü (ocd), amivel valamilyen teszten valahol jobb lett a shot. ennek az egyengetőnek a szűrőmagasítóban a helye részemről, mert olyanom úgy is van, mindenki más pedig azt csinál, amit akar. ami a wdt-t illeti: egy megfelelő daráló mellett részemről elhanyagolható, ha másra nem, erre megtanított a k10.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48896) And06 válasza Parci (#48895) üzenetére


And06
aktív tag

nekem mind1, az se zavarna, ha mp3at hallgatnál a többmilliós hifiden, csak jeleztem, hogy a hatékonysága nem túl jó ezeknek a cuccoknak. azt hittem az OCD az etalon a topicban ... lévén mindenki azt próbálja lemásolni/továbbfejleszteni...

u.i.: fogalmam sincs van-e hifid és milyen :U

[ Szerkesztve ]

(#48897) Gravity1234 válasza krupiz (#48876) üzenetére


Gravity1234
tag

Szia!

En ma porcioztam ki az elso 250g-os zacskom. "Yirga" (koszonet Soldiernek erte).
Eddig aki probalta pozitivan irt rola, hogy erezhetoen tovabb tartja az aromajat, illatat.
Szerintem 2 heten belul en is le tudom irni a velemenyem a sajat tapasztalataimrol.

Es igen, termeszetesen hamar megbontottam a zacskot a teljeset kimertem kulon uvegekbe. Jelen esetben Yirgabol 18g/adag, mert ebbol 2g-al tobb kell a szurobe hogy meglegyen a megfelelo mennyiseg. Amugy eddig minden mas kavebol tartottam a 16g-ot, de ebbol szemmel lathatoan keves volt a szuroben.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#48898) verti1 válasza Bazsee71 (#48893) üzenetére


verti1
tag

Én nagyon hamar ráuntam. Ha nem akarsz pepecselni vele akkor AP papír. 2 másodperc az egész és spórolsz vele a végén rengeteg mosogatást. Én a vízterítés miatt kezdtem használni, de azóta ebből a szempontból feleslegessé vált. Viszont annyira tisztán tartja a gépet, hogy marad. Havonta elég visszaöblíteni, de akkor is csak minimális szutyok jön ki. Inkább a karok, szűrők miatt tersonetezek és megcsinálom a visszaöblítést is egy úttal. Itt a felső szűrő egy hónap után, úgy ahogy levettem, nincs elmosva. Semmi nem gyűlik össze felette.

[ Szerkesztve ]

(#48899) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok, ismerős dilemája: használt Jura f50, vagy Philips Series 3000, itt a kép róla. Esetleg ebben az árkategóriában valami más/jobb? Nyilván ugye automata gépen gondolkodik.
Előre is köszönöm!

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#48900) Parci válasza And06 (#48896) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"azt hittem az OCD az etalon a topicban"

hűha. azt sem tudtam, hogy mi az. meg hogy van etalon a topikban. van az a szintje a buzériának, ami az én reális napi érdeklődésemen túlmutat. ha versenyeznék, biztos mindent bevetnék, de ugye mi csak szeretjük a kávét.

keverem az őrleményt most, mert másképp nem tudom szintbe hozni. de extrémsportnak tartom, friss pörkölés és jó daráló mellett nagyjából tök fölösleges, részemről biztosan.

a jó zene egyébként nem attól jó, hogy fasza a felbontása és technikailag pöpec, ahogy egy film sem attól jó, ha a robbanás hat dimenziós. ami jó, az mp3-ban is jó, mert a zene élvezete a lényeg, nem a folyamatos analizálása. az jópofa az elején, meg egy darabig, de egy idő után illene háttérbe szorulnia. de a példa sántít, mert ott semmibe sem kerül veszteségmentes formátumban lejátszani, nem plusz energia. ellentétben az esőtánccal a shot előtt, ahhoz én már jóideje nem ragaszkodom cseppet sem.

(és megint jó a boros hasonlat is: éveken át maximálisan képben voltam, a demeter aszúesszenciától kezdve a wendouree/grange-en át egy csomó világlegjobbját is meg tudtam ilyen-olyan rendezvényeken kóstolni. érdekes volt, tanulságos volt, pontosan tudom például, hogy hol helyezkedik el a skálán az az 1500 ft-os bor, amit bármikor szívesen bontok. és nem fáj, hogy van jobb, lehetne jobb stb., mert nem ez a lényeg már.)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.