Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49651) Gravity1234 válasza zoomon (#49648) üzenetére


Gravity1234
tag

Na hat pontosan ez az amit probaltam ecsetelni 1-2 hete itt egy bejegyzesben.
Az emberek 90%-a ilyen a 10% mint mi. Teljesen mindegy mit hogy csinalsz, meg probalod elmondani hogy amit isznak az teljesen mas, nekik az a normalis, azt isszak nap mint nap sosem fogjak megerteni, mert nincs mihez hasonlitainuk es mivel ezt a "macerat, korites" nem vallajak, nem erdekli oket, es kenyelmesebbek ennel itt a tortenetnek vege is.

Unnepekkor itt voltak szuleim nalunk ebedre, kertek kavet ebed utan (ismerik a hattertortenetem). Ok hosszu evek ota nescafeznak, apu espressot kert, anyu meg capuccinot.
Mindketten mondtak hogy ugyan erteni nem ertenek hozza, cska kaveznak 50 eve ugy ahogy, ez tenyleg mas volt, es finom de biztosan nem csinalnak igy ahogy en otthon.

Mindig ugyanoda fogunk jutni, aki nem akar szintet lepni annak bizonygathatod hogy orolni kell nem daralni, vagy tomoriteni, stb teljesen mindegy lesz.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#49652) adriankoooo válasza sz.zs. (#49649) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Úgy mondanám: nem rossz.

(#49653) handrash válasza Gravity1234 (#49651) üzenetére


handrash
őstag

És létezik a hozzám hasonló középút is, aki hajlandó némi kényelmetlenséget vállalni, hogy az átlagosnál finomabb kávét igyon, de nem megy el a véksőkig.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#49654) And06 válasza handrash (#49653) üzenetére


And06
aktív tag

Csak hiszed, idő kérdése csak ;)

(#49655) paljoc válasza sz.zs. (#49649) üzenetére


paljoc
tag

Nincs nekem pénzem reklámra, megint összefosta magát a lancia Karácsonyra való tekintettel, "hijjnydeqrvárakezdemmmárunniazolaszluxust". :-(

Jól néz ki a kofi! :)

(#49656) sz.zs. válasza paljoc (#49655) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Sajnálom :(( őőő jó lesz kávéban is :)
Azt mondta nekem régen egy jóbarátom: "akkor vegyél olasz autót, ha szervízben akarsz lakni!"

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#49657) handrash válasza paljoc (#49655) üzenetére


handrash
őstag

És azt még nem tudod, hogy olaszoktól a kávé a jó? :-P

[ Szerkesztve ]

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#49658) kozsy18


kozsy18
tag

Az elmúlt Karácsonyra való tekintettel a mai napot Édesapámmal a műhelyben töltöttük és megperselyeztük a Mini Millt. Egyéb extrák közé sorolnám az új tengelyt, aminek köszönhetően immár kompatibilis a 4-5 ezer forintos, akkus, kézi csavarozókkal.
Tesztelni csütörtökön tudom legközelebb, de eddig egészen kecsegtető az eredmény, a tengely már nem kottyan, espresso őrlemény homogénebbnek tűnik.

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#49659) levytee


levytee
csendes tag

Kellene egy kis okítás. Az e61es gépek hogy működnek? azoknál a gépeknél a kazánban a fűtőszálat nem lehetne (PID) szabályozni? Azt értem (vagy csak azt hiszem értem),hogy a fejet is és a rendszert is lehet hűtőcsaplásokkal "kezelni", de ha a kazánt szabályzom nem lehet ez egy kicsit stabilibizálni a dolgokat?

levytee

(#49660) pacuha69 válasza Bazsee71 (#49614) üzenetére


pacuha69
csendes tag

Firenzében, ha egy kis kávés felüdülésre vágysz, akkor ezt feltétlenül ajánlom:
http://www.dittaartigianale.it/en/
Nápoly egy elég kemény város, azért ott négy nap az megterhelő lehet (főleg az esti órákban). Javaslatként azt tudom mondani, hogy esetleg Sorrento környékén foglalni szállást és a Circumvesuviana nevű vonattal 1,5 Euro-ért be lehet jutni Nápolyba. Esetleg azon a vonalon van még egyéb város ami még jó lehet (Meta, Vico Equense, stb). Így este, amikor már nyugira vágytok, akkor ezek a helyek jók tudnak lenni, és még biztonságosabbak is. Nem mellesleg gyönyörű hely Sorrento és környéke. jókat lehet fürödni a tengerben, és van ott egy többször próbált kiváló étterem pont a parton: http://www.ristoranteticotico.it/
Nápolyban és környékén (Pompei) gyakorlatilag bárhol találkozhatsz olyannal, hogy püfölik a tampert és csöpögősen kapsz egy jó kis "délolasz" kávé bombát (jó értelemben ;) )
Nápolyi pizzázók közül ezt tudom ajánlani: http://damichele.net/index.php?section=contatti

(#49661) kozsy18 válasza kozsy18 (#49658) üzenetére


kozsy18
tag

A fényképes dokumentáció, ami el nem maradhat:

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#49662) SzuMe válasza kozsy18 (#49658) üzenetére


SzuMe
tag

Gyakorlatilag csináltál egy motoros őrlőt a kéziből?

(#49663) kozsy18 válasza SzuMe (#49662) üzenetére


kozsy18
tag

Igazából nem ez volt a cél, hanem a gyári, buta műanyag "csapágyat" kicserélni valami értelmesebbre. Ez magával hozta azt is, hogy készítünk egy hozzá illő tengelyt, Aminek persze a végére kellett valami alakos kötés. Ez pedig a hatlapú anya, amiből sokkal több van itthon, mint ötösből. :)
Emberi erővel is tekerhető, de kell hozzá még egy kar, vagy egy pipás csillagkulcs.

[ Szerkesztve ]

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#49664) radi8tor válasza SierraFox (#49628) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Citromsavat Zöldbolt-ban

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#49665) handrash válasza And06 (#49654) üzenetére


handrash
őstag

Tíz év alatt, csak egy szintet léptem feljebb...

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#49666) SierraFox válasza radi8tor (#49664) üzenetére


SierraFox
tag

Köszönöm mindenkinek a választ! Ezt a félkilós kiszerelést kerestem én (csak nem tudtam róla, hogy létezik), rendelek is belőle. :)

(#49667) And06 válasza handrash (#49665) üzenetére


And06
aktív tag

Azért ez derék :R

(#49668) Alvarez81 válasza paljoc (#49655) üzenetére


Alvarez81
csendes tag

Úgy látszik ez a Lancia karácsonykor mindig feladja a harcot :) Az én Kappám meg 2 havonta csinálta, amíg megvolt. De azért szerettük. De hogy ne aludjak nyugodtan, majd 2 éve örököltünk egy most már 20 éves 5 ös BMW-t, ami ugyanúgy igényli a rendszeres törődést. Kollégám Thesis-e viszont szó szerint többet áll szervízben, mint amennyit működik. Úgyhogy 8-9 hónap hibamentesen nem is rossz! :) :W

Kaptam karácsonyra Kapuczíner Sidamo-t. Jó. Még játszom vele, de elsőre a tied kicsit krémesebb volt, és talán picit barackosabb is, de azért ez is nagyon szuper. Viszont ez is alacsonyan (84 fokon) hozza a barackízt, 90 fok körül eltűnik.
A másik "szerzemény" az ugyancsak Kapuczíneres Kongo Kivu. Piszkosul édes alapból, és ez meg 89 fokon tökre nem volt jó, 94 fokon meg csokoládébomba. Még a nagyon kevés tej sem tett neki jót, mert ellaposodott az íze, de anélkül fantasztikus.
Gyümölcsösséget egyelőre nem találtam benne túl sokat. Lehet, hogy a hőfokkal lejjebb kellene keresgélnem.
De nem biztos , hogy akarom keresgélni, annyira szuper volt anélkül is.

Ezek miatt viszont 1-2 hetet csúszhat a következő rendelés tőled...

(#49669) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek a tippeket, tanácsokat! Csikós írását linkeltem is ide anno. Döbbenet, hogy ami benzinkútként nem megy, az kávézóként üzemel. :)

A cél inkább egy kis olaszos életérzés megtapasztalása, amihez a robis kávék is hozzátartoznak, nem fogok rá panaszkodni. :)

Nápolyra is nagyon készülünk, szerencsére az egyik csapattag egy pár hónapos gyakorlatát ott töltötte, őt is alaposan felkészítették a kerülendő zónákról, éjszakai életről. Szicíliában erre szintén nagy hangsúlyt fektetünk, nem szeretnénk kellemetlen helyzetbe kerülni.

Gigi01: a piros Segafredo remélem nem az Intermezzo, az az eddigi legnegatívabb kávés élményem, még automatából is ihatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#49670) zoomon válasza Gravity1234 (#49651) üzenetére


zoomon
tag

Hasonló a helyzet nálunk is, jönnek a rokonok meglátják a kávéfőzőt, első kérdések: Miért ilyen nagy, mennyit fogyaszt, hány kávét készít egyszerre - miii csak egyet? Mennyiért veszed a kávét - úristen. Mennyi idő alatt főzi le? Az csak azért van, hogy daráljon?

A kapucsínós ismerőseim eljönnek, készítek nekik egy korrekt kaput, még az öntés is sikerül valahogy, aztán amíg elfordulok, hogy a tejeskannát elmossam addig megküldik 2-3 kanál cukorral és szétkeverik :)
(a csapolós videónál nem véletlen a zenei aláfestés)

Szerintem nem nagy vesződség, kb 2,5 perc alatt lehet egy duplát hozni kosárürítéssel ez reggel 2 embernek szó szerint 5 perc, az előmelegítést elvégzi az időzítő. Napi 6-8 kávéval számolva 15-20 max 30 percet töltök ezzel, ezt az időt más is eltölti valami kevésbé értelmes dologgal.

Ennyi az egész:

[link]

(#49671) Gigi01 válasza Bazsee71 (#49669) üzenetére


Gigi01
őstag

De,Intermezzo. Akkor mindenki azt mondja mellényúltam?fasza :DDD
Majd bedarálom faternek,neki mindegy.Azt vettem észre,hogy kezdek finnyás lenni.
Amit régen jónak tartottam,már szinte ihatatlan.

(#49672) SzuMe válasza zoomon (#49670) üzenetére


SzuMe
tag

Időzítő hogyan van megoldva?

(#49673) Gigi01


Gigi01
őstag

Azon agyalok,hogy a Brikka mellé vennék egy 1 személyes kotyit.
Brikkám 2-es,és teszem fel,hiába rakok kevesebb vizet bele,ugye az dupla adag kávén megy át.
Szerintetek mivel érdemes kísérletezni?Néztem a Moka Express-t,de honnan érdemes venni,ha erre esne a választás,hogy eredeti legyen?

(#49674) Sinisi válasza Gigi01 (#49671) üzenetére


Sinisi
senior tag

Összefoglalóban találsz ajánlást arra, hogy hol tudsz friss kv-t beszerezni.

Kézi hajtányú őrlőből sem mindegy, hogy milyet veszel, keress vissza a korábbi hsz-ek sokat fogalkoztak a témában.
Ez ugyan nem kézi de ajánlott (összefoglalóban találsz róla írást is).
Most milyen dáród van?

(#49675) Sinisi válasza Gigi01 (#49673) üzenetére


Sinisi
senior tag

Esetleg daráló és brikka "helyett", egy használt E.S.E. podos gép is jó választás lehet.
Vagy egy daráló és a későbbiekben egy presszóképes gép.

(#49676) sz.zs. válasza verti1 (#49645) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Pont ez lett volna a köv. kérdés, hogy az nem lehet-e gond, hogy csak kb. 1/3-ig töltöm?!
Na akkor majd próbálkozom ...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#49677) SzuMe


SzuMe
tag

Ez mennyire jó ajánlat?
[link]

(#49678) radi8tor válasza SzuMe (#49677) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Örök darabok ezek a gépek, de ügyesen nem csinált képet a gép/kar belsejéről vagy az adattábláról.

⭐ Stella

(#49679) sz.zs. válasza SzuMe (#49677) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Szerintem annyira, hogy ezt most vedd meg, bár sokat sajnos nem ír róla...

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#49680) vendingo


vendingo
veterán

Hajnal óta áramszünet. :(
Gondoltam grillezek egy brikkát, de csak szövetkezetis kézidarálóm van. Szerintetek?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49681) rallypix válasza SzuMe (#49677) üzenetére


rallypix
csendes tag

Arra figyelj, hogy ez nem Classic a kép alapján, hiába írja azt.

(#49682) SzuMe válasza rallypix (#49681) üzenetére


SzuMe
tag

Akkor mi lehet? Gondolom, azért írta, hogy Classic, mert klasszikus...
De akkor ez lehet a Classic elődje?

[ Szerkesztve ]

(#49683) radi8tor válasza SzuMe (#49682) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gaggia Selecta Deluxe
Rá van írva az elejére.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#49684) sz.zs. válasza sz.zs. (#49679) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Bocsánat, még korán volt, benéztem... ez valóban nem Classic, így felejtős, mert ez egy butított verzió, pont a "lényeg" nincs benne...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#49685) SzuMe válasza radi8tor (#49683) üzenetére


SzuMe
tag

Akkor, ha jól sejtem, nem annyira jó ajánlat. PID-es gépet faragtam volna belőle...

(#49686) soldier2 válasza Bazsee71 (#49625) üzenetére


soldier2
őstag

Lehet, hogy kevesebb ideig állel,de nálam sincs hely a fagyasztóban. 2-3 hétig eláll, nálam ezalatt elfogy.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#49687) Parci válasza vendingo (#49680) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

brikkához jó lesz a' :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#49688) dozó válasza SzuMe (#49685) üzenetére


dozó
tag

Ami a belsőt illeti, az egy fémházas G.Evolution.

(#49689) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Asszem Paljoc bezárhattya a bótot :DDD :DDD :DDD

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#49690) SzuMe válasza dozó (#49688) üzenetére


SzuMe
tag

Akkor szerintem a Baby Twin-t nem cserélem le...

(#49691) mdav88 válasza sz.zs. (#49689) üzenetére


mdav88
senior tag

Én is így voltam vele... aztán megkóstoltam :DDD

(#49692) Parci válasza sz.zs. (#49689) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elég szarul néz ki :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#49693) vendingo válasza Parci (#49692) üzenetére


vendingo
veterán

Öreganyám azt hinné tarkabab, simán főzne belőle egy jó főzeléket :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49694) Bazsee71 válasza sz.zs. (#49689) üzenetére


Bazsee71
őstag

Grat, hoztad a nemrég említett Intermezzo színvonalát! :DDD

Mivel többnyire duplát húzok, ezért szeretnék hozzá beszerezni valami szép csészét. Szegeden a Kék Elefántban és az A2-ben is nagyon tetszetős volt a kerámia, utóbbiról egy képet találtam is.

Igyekeztem utánanézni, 130ml körül vannak ezek a csészék. Egy cseh oldalon találtam olyat, ami formában és méretben is jó lenne, de ők csak nagy tételben dolgoznak. Esetleg van valakinek tippje, hogy hol kellene kutakodnom?

[ Szerkesztve ]

(#49695) sz.zs. válasza Bazsee71 (#49694) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Akkor ezek szerint, ha Paljoc baérjaira nem is török, de a Segafredohoz még bekéredzkedhetek pörkölőnek?! :DDD

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#49696) bikebutcher válasza Bazsee71 (#49694) üzenetére


bikebutcher
csendes tag

itt ugyan ez szettben 499czk

(#49697) sz.zs. válasza Bazsee71 (#49694) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Esetleg ?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#49698) Casto


Casto
csendes tag

Paljoc Yirga első csapolás, gyári szimpla szűrővel :D

és a végeredmény capuként

(#49699) Bazsee71 válasza bikebutcher (#49696) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én itt csak a 70ml-s változatot látom. Egyébként megtaláltam másik oldalon a 130-ast, de szállítással már nem nagyon éri meg, nekem meg egyelőre 2db is elég lenne. :)

sz.zs.: Brandonál kezdtem, mert helyben van, de náluk sincs ez a köztes méret. Ha nem lesz más, akkor veszek egy kecses cappus csészét.

(#49700) Casto válasza sz.zs. (#49689) üzenetére


Casto
csendes tag

Hol lehet rendelni? :DDD ;)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.