Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49201) norkov84


norkov84
tag

Sziasztok!

Tegnap én is szert tettem egy fragola féle maroktamperre. Tényleg nagyon szuper cucc, én is csak ajánlani tudom!

(#49202) Alvarez81 válasza bl4ze (#49177) üzenetére


Alvarez81
csendes tag

Az első próbálkozásoknál a Gaggián, Kapuczíner kávékkal, még elmentem 35-40 másodpercig, de egyiknek sem állt jól, mindegyik elkezdett savanyúbbá válni, maradtam velük a 25-30 másodpercnél, és most valahogy eszembe se jutott feljebb menni a PY kávékkal. Mondjuk a Hondurasnak nem tett jót, de az LXR-nek meg nagyon kellett, és főleg ahogy írtam is, a benne levő, és nekem tetsző Yirga íze miatt.

Ááá, még egy paraméter, amivel szöszmötölhetek a 2 szűrő, a mennyiség, és a hőfok mellett.
Elfogy a kávé, mire belövöm az ideális csapolást :)

(#49203) adriankoooo válasza Bazsee71 (#49197) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Megtaláltam. A kérdés, hogy az eredti Gaggia, La Marzocco Strada, IMS, VST hogy aránylik egymáshoz?! Van valamilyen sorrend?

(#49204) mokasirs


mokasirs
csendes tag

Sziasztok!

Erről a gépről van valakinek infója?

Minimoka 4in1 kávéfőző

Érdemes vele foglalkozni?
S.E poddal és őrölt kávéval is üzemel. Milyen minőségű kávé készíthető vele?
Az általa készített kávé minősége eléri az eszpresszó szintet, illetve milyen más gép által készített kávé minőségével azonos?

(#49205) sutszi


sutszi
veterán

Nemrég hozta meg a futár a 4 személyes Brikkát. Finoman szólva sem örülök neki úgy mint ahogy vártam. A kavebolt.net-ről rendeltem. Felhívtam őket előtte és direkt megkérdeztem, hogy ez már az új fajta gyártmány-e. Kicsit értetlen és felháborodott hangnemben lett közölve velem, hogy persze...az. Szűrőre is rákérdeztem. Akkor most szólok, hogy baromira nem az. Vagy ha igen, akkor ez kutyagumi színvonal. Egy tesztjellegű vízátfőzést csináltunk. 2 helyen is csorgott ki belőle a víz... Már önmagában ezért is vissza fogom küldeni. De ezen kívül is valami hányadék munka az egész. Az alsó rész belseje olyan mint egy világháborús épületrészlet. De a helyzet kívül sem jobb. A szűrőben meg egy méretes szántás van. Persze az újakra jellemző olasz származás is hiányzik belőle.

Ha teljesen vakon rendelem még talán azt mondom én vagyok a hülye, de ha már direkt rákérdezek akkor ne már...

Volt már nálam kölcsönbe Brikka (igaz 2 személyes) de az fényévekkel jobban nézett ki használtan mint ez amit most kaptam újonnan.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#49206) Bazsee71 válasza adriankoooo (#49203) üzenetére


Bazsee71
őstag

Csak az első kettőről tudok véleményt írni. A gyári valami brutál gagyi, a Strada nagyon profi cucc. VST gyártja az utóbbit is, nem tudom a saját néven futtatott mennyivel lehet jobb.
IMS-VST vonalon szerintem már az ízlés a döntő.

(#49207) emvy válasza sutszi (#49205) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez azt jelenti, hogy konkretan dol belole a viz oldalt?

while (!sleep) sheep++;

(#49208) adriankoooo válasza Bazsee71 (#49206) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Na közben már nyálazom a korábbi hozzászólásokat. VST=Strada. És pont olyan cipőben vagyok, mint te voltál októberben.

Most a kérdés már csak az (ami neked is volt), hogy Strada 14g vagy 17g legyen? Yirga, Yellow Bourbon, Choco variánsok, mindenfélét szoktam inni. Gaggiát 17-18g-re szoktam megtömni.

(#49209) sutszi válasza emvy (#49207) üzenetére


sutszi
veterán

Azt nem mondom, hogy vízesés imitáció volt, de két átellenes ponton is vízcsorgás volt... A kölcsön Brikkával és a jelenlegi Szarvasi sherezádéval tudom hasonlítani. Egyik sem folyt...egyáltalán.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#49210) waxos válasza Gravity1234 (#49199) üzenetére


waxos
csendes tag

Köszi srácok!

(#49211) kozsy18 válasza Bazsee71 (#49155) üzenetére


kozsy18
tag

Hehe, én már 3 hete begyűjtöttem :)
Jó kis holmi, eddig nekem nagyon bejött!

Más:
Na, ki fog filtert esztergálni karácsony másnapján a bejglit követően? :))

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#49212) Bazsee71 válasza kozsy18 (#49211) üzenetére


Bazsee71
őstag

Auto off funkciót ki lehet kapcsolni?

adriankooo: a 17-esbe 18-19g megy, mindenképpen ezt javaslom.

(#49213) adp válasza adriankoooo (#49203) üzenetére


adp
őstag

Lm es a Vst sztem ugyanaz.
Nalam vst az ujhullamhoz, gyumihez az ims a csokisakhoz jo altalaban. Ezt kb 30-35 fajta kvnal mukodott igy nalam 90%-ban
Gaggiat nem hasznalom mert a gyari ezek utan eleg ratyi.
Egymagamra a 14g-os stradat szeretem amugy nagyjabol 16g optimalis hozza

[ Szerkesztve ]

(#49214) kozsy18 válasza Bazsee71 (#49212) üzenetére


kozsy18
tag

Lehet csak én nem értem, de mi az auto off?

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#49215) Bazsee71 válasza kozsy18 (#49214) üzenetére


Bazsee71
őstag

Az automatikus kikapcsolást ki lehet iktatni rajta?

Sic. Transit: alaposan ki lett vesézve korábban a téma itt a fórumon, érdemes visszakeresni. Vagy elhinni. :)

[ Szerkesztve ]

(#49216) Sic.Transit válasza Bazsee71 (#49206) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Ez az infó hitelt érdemlően honnan származik? Mármint hogy a VST gyártja a La Marzocco-nka a Strada kosarakat. Köszi előre is!

(#49217) kozsy18 válasza Bazsee71 (#49215) üzenetére


kozsy18
tag

Jaaa... bocsánat, valamiért úgy értettem, hogy a fórum Off topikjához kapcsolódik a kérdés.

Egyébiránt, nincs erre lehetőség.

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#49218) sz.zs. válasza adp (#49158) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Hehe, én is megtanultam, de nekem 50,8 a graefos kis bödön :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#49219) rallypix válasza adriankoooo (#49208) üzenetére


rallypix
csendes tag

Én úgy tudom, hogy az LM és az LM Strada ugyan az, annyi a különbség, hogy a Strada komolyabb minőségellenőrzésen megy át (ezt írja a coffeehit is). A VST viszont nem ugyan az, mint a Strada, vagy a sima LM. Egy helyen készülnek csak, mégpedig a VST-nél, ami biztosíték a magas minőségre.

Vagy esetleg van olyan, akinek van Strada és/vagy LM, valamimt ridged VST is azonos méretben, hogy igazságot tegyen?
Nekem csak egy 18g-s ridgeless VST-m van a HasBean-től, így nincs mivel összehasonlítsam.

(#49220) And06 válasza rallypix (#49219) üzenetére


And06
aktív tag

nekem van LM Strada-m, VSTm, és eredeti LM szimplám (ami csak sima LM). minőségileg az LM szimpla a leggyengébb, bár ez is veri az utángyártottakat bőven. a VSTn és az LMen ha nem lenne felirat, felcserélném őket :D a Strada-hoz is járt mérési jegyzőkönyv.

(#49221) Casto válasza Bazsee71 (#49192) üzenetére


Casto
csendes tag

Szia, persze, simán ráér. :)
Köszönöm, hogy jelezted és felajánlottad! :R

A Catleren érdemes még tuningolni innen valamit? Pl. felső szűrő?

Abban segítenétek még nekem, hogy LM Stradaból miért van 14g, 17g és 21g filter is?! Tudom, hogy még kezdő vagyok, de az én fejemben eddig csak a szimpla/dupla kosár volt, amiből az előbbi esetében érdemes a gyári helyett egy jó minőségű egyes szűrő, 41mm-es tamperrel. Gondoltam, hogy esetleg a dupla kosárból is érdemes lecserélni a gyárit (ezt egyben kérdezem is :) ), de fogalmam sincs, hogy miért van ennyi méret?

(#49222) adp válasza Casto (#49221) üzenetére


adp
őstag

Tobb megy bele, igy tobb kvt fozhetsz. Nagyjabol 2g-vel megy bele tobb mint ahany gramm a strada neve.
Ha duplajat iszol sztem a 14-es jo valasztas.
Ha ket fore fozol akkor sztem 21 jobb hogy azert legyen is valami

[ Szerkesztve ]

(#49223) Bazsee71 válasza Casto (#49221) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nem tuning, de én egy Frothometert rendelek össz-vissz. Cappuccino nem dívik itthon, ellenben a forró csoki jól esik ilyen hidegben. :)

(#49224) Casto válasza adp (#49222) üzenetére


Casto
csendes tag

Na jó, akkor tényleg én vagyok a sötét. A dupla nem egyenlő két szimplával? :U

Én úgy gondoltam, hogy a szimpla, ami nekem kell, az a 7/9 grammos és a dupla, ami akkor kell, ha két szimplát akarok főzni, az a 21grammos. Vagy nem? :W

(#49225) Casto válasza Bazsee71 (#49223) üzenetére


Casto
csendes tag

Köszi a tippet, de mivel én cappuccinos vagyok, az első dolog volt, amit beszereztem, egy a kiöntő falára csiptethető hőmérő volt :DDD

Viszont most már az sem kell, mert sok gyakorlással már kézzel érzem a megfelelő hőmérsékletet :DD

(#49226) kozsy18 válasza Casto (#49225) üzenetére


kozsy18
tag

Nemrég beszereztem egy ilyen eszközt. Meglehetősen gyorsan reagál, pontosnak is tűnik, masszív.
[Húshőmérő]

Amúgy a tejet én is így csinálom, igazából a csapolt víz mérésére vettem a fenti hőmérőt. Amíg szabadságon van, a kávépalántám páraharangjában méri a hőmérsékletet :)

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#49227) Sic.Transit válasza Bazsee71 (#49215) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Megtaláltam közben az interneten, a fórumon botrány a keresőmotor. Köszi!

(#49228) mrhero


mrhero
tag

Néhány hónap Brikkázás után úgy néz ki hamarosan landol egy Faema Family. Újabb verzió, alu bojler, csúszkás gőzkapcsoló. Sestos pid is úton, szóval elindultam a lejtőn ahogy kell :)

Bazsee71: Tanulni jövök erre a fórumra, legkevésbé sem az észt osztani kávé témában. A megfogalmazásom elég szerencsétlen lett, mea culpa. A kalibrálás, beállítás sztem szinonimák. Tény, hogy van egy összetettebb méréstechnikai jelentése is.

(#49229) Bazsee71 válasza mrhero (#49228) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én is csak tanulni vagyok itt. :) A fogalmazásba sem belekötni akartam, csak szerintem így pontos. Nagyon egyszerű példával élve: a darálót beállítani szoktuk, a mérleget meg kalibrálni.

(#49230) SierraFox válasza Casto (#49224) üzenetére


SierraFox
tag

Az a döntő, hogy hány gramm kávéból hány gramm italt akarsz főzni. A klasszikus olasz eszpresszó aránya 1:3, tehát a 21-es kosárral 63gr kávét kéne kapj. De ez az arány lehet 1:2 vagy mégtöbb, csak ízlés kérdése. Én most 17-es stradaval 45g-ot főzök le, az 1:2.6-os arány.

[ Szerkesztve ]

(#49231) mrhero válasza Bazsee71 (#49229) üzenetére


mrhero
tag

Világos :R

(#49232) Alvarez81 válasza adp (#49213) üzenetére


Alvarez81
csendes tag

Ez a VST-gyümihez IMS-csokihoz a duplaszűrőkre értendő?
Mert nagyon fura, és még csak 6 féle kávéval próbáltam, de a szimpláknál nekem pont az ellenkezője volt a tapasztalatom LM 7g-mal. Az LM-be finomabbra kell őrölni, és a végeredményben az IMS kicsit savasabb eredményeket szokott hozni, ami nagyon jól állt több gyümölcsösebb kávénak is, míg az LM kevésbé savas, kellemesen lágy, de kicsit elmosottabb ízeket hozott, ami nagyon jó volt a kalsszikusabb kávéknál.
Aztán meg lehet, hogy ez már teljesen ízlésbeli különbség. :)

A duplaszűrőkkel még nem tudtam megcsinálni az összehasonlítást. Kellene egy kávépartner, hogy ne kelljen meginnom 4 kávét egy öszehasonlítás kedvéért :) ... Vétek lenne kiönteni.

(#49233) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok
Van egy saeco lrc masinank.
Erdeklodni szeretnek, hogy ti hol szerzitek be a szemes kavet? Milyet szerettek?
Eddig szarvasi es sarga tchibo paros volt, most ezzel a geppel ugy gondolom uj vizekre evezunk majd, s szeretnem egy kicsit szelesiteni a kaves kulturankat :)

(#49234) gubabela válasza Sterilzona (#49233) üzenetére


gubabela
senior tag

Szia!
Üdv itt. Szerintem az automatákba is van lètjogosultsága a frissen pörkölt kávènak, az összefoglalóban találsz jópár hazai forgalmazót. Nekem palyotz a kedvencem.

(#49235) soldier2 válasza Sterilzona (#49233) üzenetére


soldier2
őstag

Ami automatában siker volt nálam az a Pall&Yotz Indian Choco és a Locavore. Ha sietsz a fa alá még befér 1-1 250g-os csomag ha Budapesti vagy. A postára már nem bíznék semmit. Nem vővárosi pörkölők/boltok ahol kapsz jó kávét pl Cut&Coffee (Debrecen), AVX (Szeged), Kapucziner (Győr) stb. A boltok polcán lévők felejtősek ha jót szeretnél. Többségük túl régóta áll.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#49236) adp válasza Alvarez81 (#49232) üzenetére


adp
őstag

Igen en csak duplazok.
De azt mar mas is irta, hogy csokihoz IMS-t hasznal
Mondjuk fura mert nalad a csokis izek is alacsony hon, savasak magason jottek :D mikor az is pont forditva van

[ Szerkesztve ]

(#49237) ronin s8


ronin s8
senior tag

Srácok, valaki hallott már erről a sous-vide espresso-ról..? :DDD

http://bkonbrew.com

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#49238) mokasirs


mokasirs
csendes tag

Sziasztok!

Ere valaki? Minimokka 4in1[link]

(#49239) Bazsee71 válasza mokasirs (#49238) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerintem nem nagyon ismert itt ez a gép. Első ránézésre ez ilyen minden az egyben akar lenni, ami soha nem vezet jóra. Az espresso szintet biztos nem üti meg.

(#49240) Surda- válasza ronin s8 (#49237) üzenetére


Surda-
őstag

Elég bizarrnak tűnik. Új értelmet nyer a mosott arabica :)

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#49241) mokasirs válasza Bazsee71 (#49239) üzenetére


mokasirs
csendes tag

Ettől "féltem én is"..
Köszönöm a segítséget!
Akarok venni valamit amit túrázáskor magammal tudok vinni, hogy kávézhassak...
Ez lenne még a másik alternatíva:Handpresso - PUMP[link]
Ez tud S.E. poddal és őrölt kávéval működni. ez jó lehet (az ital minősége szempontjából)

(#49242) adp válasza mokasirs (#49241) üzenetére


adp
őstag

Masikat hogy akartad turazaskor hasznalni? Ahhoz aram kell.
Ez sztem jobb valasztas ilyen celra, viszont ez is elegge megosztja az embereket.
Itt is ervenyes az a szabaly, hogy bolti sz@rbol nem lesz jo kv. Kellene hozza meg egy kezi orlo,frissebb kv. Vagy valami jobb pod ha belemegy.
Hogy melyik tipus a jo fogalmam nincs mert van 30e tol- csillagos egig

[ Szerkesztve ]

(#49243) Bazsee71 válasza adp (#49242) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én most pont azon gondolkozom, hogy pár napos kirándulásra is mellőzni fogom a kézi darálót. Ugyan még nem hallgattam meg az újabb Daráló podcast adásokat (majd karácsony után, most a 24/7 Christmas Radio a kötelező műsor :DDD ), de soldier2 írása alapján jól lezárva az őrölt kávé is túlél pár napig. Legfeljebb pár befőttes üveg jönne velem, kényelmesebb és minőségibb is lenne, mindenképpen kipróbálom majd. :)

(#49244) Surda- válasza Bazsee71 (#49243) üzenetére


Surda-
őstag

Ilyen esetben szerintem is ki kell bírni daráló nélkül. :)

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#49245) adp válasza Bazsee71 (#49243) üzenetére


adp
őstag

ha van egy EK-d az négy nap múlva lesz olyan vagy kicsit rosszabb mint egy átlagos őrlő őrleménye :D

[ Szerkesztve ]

(#49246) Alvarez81 válasza adp (#49236) üzenetére


Alvarez81
csendes tag

Ok. Majd én is próbálgatom, mert a dupla IMS-sel alig játszottam még.

De nem-nem, nem jön fordítva minden! :) Csak 2 olyan kávém volt, igaz a legelsők közül, mégpedig a Kapuczíner starbury, (és a Galli Arabica) és ott sok nekifutásra is elkezd citrom íz, és erős savasság jönni 92 fok felett. 90 alatt semmi. :) A galli meg egyébként is egy fura kávé, mert 82-84!!!! fokon a legjobb, és ott a leginkább magvas, és legkevésbé gyümölcsös.88-90 fokon gyümölcsösebb, 92-94 fokon csokisabb, de eltűnik a nagyon finom mogyi íz, ezért a Céges Cuadrán is, itthon is a 83 fok körüli tartományban isszuk.
Csak mivel ezek voltak a gaggia első friss kávéi, eléggé megzavarta a beállításokat ez a fura viselkedés.
A többi az normálisan működik, csak ez nagyon fura volt... :)

(ja, a Kapuczíner Doi Chang viselkedett még úgy, hogy 90 fok felett gyümisebb, alatta magvasabb volt, és a magvas, pörköltmandulás íz kb 86 fok felett eltűnt.. de ezt csak a cégnél próbálgattam)

Amúgy most PY LXR-rel épp most ittam 2 szimpla kávét, és az IMS-en 40 másodpercnél már szuperül jött a Yirga íze, míg a finomabbra őrölt LM-szűrőnél ugynolyan beállításnál, és végeredménynél is csak éppen lehetett érezni. Igaz, minimális cseresznyés fanyarság maradt az Yirga mellett, de az IMS elnyomta így a másik két kávét, az LMM viszont kellemes blendet adott, minimális gyümölcsösséggel.

(#49247) GAgyiXyXy válasza W78 (#49188) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Egyedi!!! Webshopban ilyenért 50.000 + :)

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#49248) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, a bourbon café zöldjei épp annyival tűnnek jobbnak a brandós cuccoknál, amennyivel drágábbak. persze a brandónál most csak az olcsóbbakból volt, azokból vettem. a bourbon el salvador egész jónak tűnik, a pápua sem rossz, de nem elég jó. nehéz kivárni azt a pár napot, amíg lehiggad egy friss pöri... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#49249) Bazsee71 válasza adp (#49245) üzenetére


Bazsee71
őstag

Akkor lehet nem is hallgatom tovább, még a végén a Majort is sz@rnak fogom érezni. :D

(#49250) mdav88 válasza mdav88 (#49137) üzenetére


mdav88
senior tag

Urak, legyen olcsóbb, mégiscsak Karácsony van :) Vigyétek: 43e forint!

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.