Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120151) brumi1024 válasza koxx (#120147) üzenetére


brumi1024
veterán

Szepen felment az ara, fel eve neztem utoljara akkor egy 600-zal olcsobb volt. :Y

(#120152) Flashback válasza koxx (#120147) üzenetére


Flashback
addikt

és nem lesz olcsóbb...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#120153) Toobee válasza RetepNyaraB (#120148) üzenetére


Toobee
veterán

Oké, csak ezt akartam tisztázni. Nem ugyanott van az ingerküszöb. Azért írtam a napokban, hogy én már elkurvultam a Baratzával. Volt nekem dózeres Majorom is, nem emlékszme, hogy ne szerettem volna akkoriban, most meg a tölcséresre is húzom a számat.

https://barbieripnk.hu/

(#120154) vicces1


vicces1
aktív tag

Na most iszom egy presszót pangó nélkül kézivel őrölve, egy "sima" 15gr-os vst-vel egy tökolcsó évek óta meglévő gc naked kart haszálva, egy baromi hőstabil fejen átcsorgatva ami mellesleg gyönyörűen összeáll középre (és ez nálam nem baj, meg mondjuk eddig kávétársadalomban sem!)
-és mindezt nem hatcááezer jurodolláré...

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#120155) Nutra válasza Toobee (#120140) üzenetére


Nutra
tag

Toobee A Baratza Sette elkurvított, kevés kényelmesebben használható őrlő létezik annál
Azóta is örülök, hogy megvettem, részben a Te hozzászólásaid alapján. :R
Graef 702-ről cseréltem, ár/értékben is más világba léptem vele.
Hogy használod single dose-ra? Üresre járatod? Vagy marad benne +-pár bab (ahogy nálam)? Nekem így nem mindig jön ki tizedgrammra pontosan, ha kell, akkor 1-2-3 tizednyit ráőrlök. Van valami trükk, hogy másik mérleg nélkül is pontos legyen?

(#120156) sz.zs. válasza RetepNyaraB (#120148) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Dehogynem szokja…. mindig is sepertem, soha nem is állítottam az ellenkezőjét :N

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#120157) Toobee válasza Nutra (#120155) üzenetére


Toobee
veterán

Én kimérem előre és picit feljebb állítom a saját mérlegét. Tehát 17,5-re mondjuk 18. Stop gombbal leállítom, ha már zavar az üresjárat. Más megoldás még nem jutott eszembe. De mikor volt fogyás a cégnél, akkor simán a babtartályban volt a kávé, ez persze otthon nem annyira működik.

https://barbieripnk.hu/

(#120158) Toobee válasza vicces1 (#120154) üzenetére


Toobee
veterán

Pedig tök finom édes szőlőket ettem idén ;]

https://barbieripnk.hu/

(#120159) kemcso válasza Toobee (#120153) üzenetére


kemcso
Ármester

Nekem fel van polírozva a tölcsér (többé-kevésbé), így minimális marad rajta, kb 2mp kisöpörni, garattal együtt (Major, C kés)

(#120160) rastacsz


rastacsz
tag

Engem nem zavar az ecset használata, kafatekek is pepecselősek kissé, csak ott a mágnesek miatt könnyen söpörhető. A lagomokat meg nem ecsetelgeti az ember, mert nem fér oda :D (a P100 - at meg tudja csattogtatni)
Amúgy is szrkodunk itt mindennel, de úgyis tudjuk, hogy mi a tuti,de egy kérdés van: az unifilter felmegy-e a kafmasinora :DDD

[ Szerkesztve ]

There are 2 types of people in this world. Avoid them both.

(#120161) RetepNyaraB válasza sz.zs. (#120156) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A fejben nem piszkáltál, mikor ott jártam. A kések között elég sok minden lapul, én ott szoktam körözni kicsit+garat(+tölcsér). Egy plusz indítással. Ez így együtt már sokat kipottyant :K

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#120162) sz.zs. válasza RetepNyaraB (#120161) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Najólvanmár, persze, hogy a kések közt nem sepregetek, jóhogy már szét ne szedjem minden őrlés után :O ;]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#120163) RetepNyaraB válasza sz.zs. (#120162) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Én is csak azért, mert a garat+tölcsér nem adta ki harmadik adag után se, amit beleraktam. Úgy gondoltam eddigre már tele kellett volna nyomnia pangóval, ahol akarja.
De teszek újabb próbát; most már megy egy-két hónapja, hátha.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#120164) Silent77 válasza RetepNyaraB (#120163) üzenetére


Silent77
veterán

Most már kifogja adni szerintem. Garatot, és tölcsért seprek én is. Ami bemegy az kijön.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#120165) sz.zs. válasza Silent77 (#120164) üzenetére


sz.zs.
senior tag

:K Tizedre!

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#120166) weinmaker válasza Toobee (#120153) üzenetére


weinmaker
őstag

Viszont a moddolt, pumpával ellátott szuper. Nekem így van C-s késsel. Ami be, az ki. Semmi varázslás.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#120167) Toobee válasza weinmaker (#120166) üzenetére


Toobee
veterán

Pumpát tudsz ajánlani hozzá? Ki honnan vett?

https://barbieripnk.hu/

(#120168) weinmaker válasza Toobee (#120167) üzenetére


weinmaker
őstag

Aliexpress, vagy mordor.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#120169) sz.zs. válasza weinmaker (#120168) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Tudsz dobni linket hogy melyik jó hozzá?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#120170) weinmaker válasza sz.zs. (#120169) üzenetére


weinmaker
őstag

Én mordorit vettem, minden meggyőződésem ellenére, mert gyorsan kellett. De az Aliexpresses ugyanaz, mondjuk nem sokkal olcsóbb. Nem szívesen linkelném be ide, mert "NA". :D

[ Szerkesztve ]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#120171) Toobee válasza weinmaker (#120170) üzenetére


Toobee
veterán

Univerzális szilikon kávéőrlő pumpás babtartály - ez lenne az?

https://barbieripnk.hu/

(#120172) Krajcsi


Krajcsi
csendes tag

Érdekel itt valakit egy bejáratott (7,5 kg kávéval) Mazzer 151g kés? Hasonlóan jártam mint Tobbee (presszózni akartam vele, de arra alkalmatlan), de én csak a kést vettem meg, majorom volt már.
1 hete vettem, bejáratást követően szembesültem a problémával, nyilván nem előtte :W
Mivel nem jobb filterre és aeropressre mint a 64mmes SSP brewing, így kiveszem majorból és megy abba vissza a 151c kés. Btw nem is rosszabb nála, de nem filterezek annyit, hogy megérje két brew kést tartanom.
Ez egy nem jött be kísérlet volt. Nyilván sehol nem írták előtte, hogy ez a kés presszóra alkalmatlan, de 1 nap különbséggel Tobbee már leírta. Ezt én is csak megerősíteni tudom.
Annyiért adnám amennyiért vettem, szerintem így is eléggé megéri.
Akit érdekel, írjon privit.

(#120173) Silent77 válasza weinmaker (#120170) üzenetére


Silent77
veterán

Nem tán? :D
FAG-on nekem hasonló volt.
Toobee Aliról vettem hasonlót, de túl kevés levegőt mozgatott, maradt a képen látható :)

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#120174) icm válasza vicces1 (#120154) üzenetére


icm
tag

Lol

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#120175) weinmaker válasza Toobee (#120171) üzenetére


weinmaker
őstag

Csak az ügyvédem jelenlétében nyilatkozom. Nem szép, hogy belinkelted :D

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#120176) iatti válasza Silent77 (#120173) üzenetére


iatti
aktív tag

ez olyan mint egy lengéscsillapító porvédő gumiharang. van is a garázsban szerintem. egy próbát megér, igaz én is elvagyok a garat meg a tölcsér sepréssel.

(#120177) RetepNyaraB válasza Toobee (#120171) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

De nem az van, hogy ilyenkor mindig dörög fragola©®™, hogy ez mindenféle gyanús helyre is befújja a port, ahová magától nem jutna be l? :U

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#120178) bbuffy válasza iatti (#120176) üzenetére


bbuffy
senior tag

én még mindig (újra) a rásózok kettőt módszerrel megyek, azt ennyi. Ami marad az a harag :DD

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#120179) sz.zs. válasza RetepNyaraB (#120177) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Az én voltam nem Fragola…

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#120180) rastacsz válasza sz.zs. (#120179) üzenetére


rastacsz
tag

De te is elkezdtél pumpálni, nem?

n+1. videó a P100-ról, de talán mond vmit a P64 - gyel viszonyítva is: [videó itt]
(éppen nézem, lenémítva, háttal, ahogy a profik)

[ Szerkesztve ]

There are 2 types of people in this world. Avoid them both.

(#120181) sz.zs. válasza rastacsz (#120180) üzenetére


sz.zs.
senior tag

A Konyt pumpáltam, mert ott lehetetlen volt seperni a szűk és mély garatot. A Majort viszont jobb seperni szerintem, bár az újnál megpróbálom majd a pumpát, de ez mindenhogyan macerásabb ebből a szempontból a tölcsérben lévő sok biszbasz miatt.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#120182) Gery0505 válasza weinmaker (#120166) üzenetére


Gery0505
tag

Már csak az a nagy kérdés, hogy a kis antisztatizáló rácsot vissza tudod-e tenni a garatba, így hogy pumpálsz? Az nagy királyság lenne. :K

"Failure is always an option." Adam Savage

(#120183) sz.zs. válasza Gery0505 (#120182) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Az miért lenne jó?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#120184) RetepNyaraB válasza sz.zs. (#120179) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Látom mára nagyon kihúztam a gyufát :))

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#120185) Gery0505 válasza sz.zs. (#120183) üzenetére


Gery0505
tag

Hát hogy ne legyen feltöltődve az őrlemény, és ne kelljen a vizezéssel pepecselni. Akkor tulajdonképpen a gyári beállításon lehetne használni az Őrnagy Urat. Meg tán nem is rögösödne a KV. :K

[ Szerkesztve ]

"Failure is always an option." Adam Savage

(#120186) Gery0505 válasza RetepNyaraB (#120184) üzenetére


Gery0505
tag

:D :DD :DDD ;]

"Failure is always an option." Adam Savage

(#120187) weinmaker


weinmaker
őstag


Az enyém ilyen. Értelemszerűen a jobb oldali. ;) A másik egy jolly, de azt már rég eladtam.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#120188) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok!
A Lelit Anitával szemezgetek. Van valakinek tapasztalata róla? Főleg a darálás minősége és a daráló élettartama érdekel. Most van egy alap Graef, amiben eltört egy alkatrész és már nem úgy darál ahogy kéne + egy PhillipsSaeco koppintásos Gaggia amiben valószínű a fűtőszál vagy valami nem stimmel (1 év után) mert kb 4-5mp-ig tart a forróvíz.
Gondoltam veszek egy normális kávéfőzőt, és mivel emeletesben lakom a helytakarékosság is szempont. (Régebben volt egy felturbózott PID-es Gaggia Classicom amit sajnos eladtam)

(#120189) Mano66


Mano66
senior tag

Látom nagyon beindult a "mennyire macera a takarítás"!
Nekem eddig 3 fajta darálóhoz volt szerencsém.
1. Fio F4 Nano. Na ez egy rémálom takarítás szempontjából. A garathoz nem férsz hozzá. Állandóan marad benne pangó. Se ütögetés se pofozás nem segít. A pumpa meg oda is vitt pangót ahova nem kellene. Nagy takarítás rémálom, annyira szét kell szedni. Mazohistáknak ajánlott. :))
2. Niche Zero. Egy nagyon eltalált, jól tisztítható. Aki ki próbálja szerelem. 1-2 csepp víz és nincs antisztatikusság. Nincs pangó, nincs pumpálás. Nem kell ütögetni, hogy kijöjjön a betöltött mennyiség. Tisztitani nagy ritkán, mert nincs sehol pangó. Nagyon eltalált daráló.
3. Mazzer Major (Electronic). Csúnya, nagy, ipari. Kell hozzá kompromisszum. 151C késsel egy kis takarítással vállalható. Pangót még nem tudom mennyi marad a késeknél, még nem szedtem szét. Darálás után ráindítás majd garat és tölcsér sepregetés. Betöltött mennyiség meg van.
Darálási időben és kényelemben az NZ verhetetlen. A Major elkészült kávé ízében. A Fio minden téren csalódás így, hogy volt részem más darálókhoz.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#120190) sz.zs. válasza Mano66 (#120189) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Darálási időben és kényelemben az NZ verhetetlen.”
Ezt én megcáfolnám, mármint az időt. A C késes Majorral takarítással együtt is megvagyok , amikor a NZ még mormog a babokon :D A kényelem az tuti igaz.

Jah és az F4 Nano nálam is nagy csalódás volt ugyanezen okok miatt.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#120191) bbuffy válasza sz.zs. (#120190) üzenetére


bbuffy
senior tag

Igen. Fél perc volt az a 20 g ami a Fionak 5-6 mp. Takarítás a valóban 1000p az NZ nél. De ettől függetlenül jobban kedvelem ezeket a tankokat. Fene tudja miért.
Még a tölcséresítést kell megoldanom a Fio-n és jó vagyok. Amig nem jön szembe egy Major hajnalban :D

(Elkelt a Fellow is, Köszi az aktív érdeklődést).

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#120192) Mano66 válasza sz.zs. (#120190) üzenetére


Mano66
senior tag

Nem tudom, nem adok igazat. A mérlegem 30s és kikapcsol. Az NZ-nél mindig belefértem az időbe. A Majornál néha kicsúszok amire kitakarítom a tölcsért és a garatot. Újra vissza mérem a kiadott mennyiséget. Igaz nem kapkodok van idő. Azért meg lepődtem milyen jól ki lehet nyerni a Majorból a beöntött mennyiséget.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#120193) pető bá' válasza Mano66 (#120192) üzenetére


pető bá'
őstag

én a majornál egy idő után leszoktam a rendszeres visszamérésről, néha ránézek, de semmi értelme.
Nagyjából 3-4s alatt kész, igazából a legtöbbet arra kell várni, hogy megálljanak a kések őrlés majd ráindítás után és lehessen garatot seperni :)
kellene egy fékező mechanizmus és súlyos másodperceket lehetne nyerni :D

"... and I hope you have a great day!"

(#120194) Mano66 válasza pető bá' (#120193) üzenetére


Mano66
senior tag

Tudom, hogy semmi értelme a visszamérésnek. Pláne az NZ-nél. De a tudat és a megerősítés, hogy tényleg annyi. A Fio-nál nem is mértem mert semmi értelme nem volt. Soha nem jött ki annyi amit a garatba be öntöttem.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#120195) vicces1 válasza Toobee (#120158) üzenetére


vicces1
aktív tag

Azé vigyázz vele, ha túlzásba viszed megfos@t :D

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#120196) Toobee válasza vicces1 (#120195) üzenetére


Toobee
veterán

Most épp jól megszívattam magam, elfelejtettem papírt tenni alulra. Olyan frankón eltömítette a lyuk egy részét a zacc. Beáztattam zsíroldóba, az nem volt jó, fújkáltam, az sem, majd Kalmár tanácsára nekiestem gőzzel, még úgy is 4-5 perc volt, mire kitakarítottam. Szóval én az opcionális EPF-et alulra javítanám kötelezőre. Egy sima kart bármelyik szűrővel azért még mindig kényelmesebb használni.

https://barbieripnk.hu/

(#120197) cooi11


cooi11
senior tag

Darálókés cserénél írjátok a felszabályozást,
miben tud eltérni a régi az új késtől?
Legyetek szívesek segíteni, nem szeretnék
bajt magamnak!
:R

(#120198) bbuffy válasza cooi11 (#120197) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ha tipusazonos akkor ezzel nem kell foglalkoznod.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#120199) cooi11 válasza bbuffy (#120198) üzenetére


cooi11
senior tag

Super Jolly-hoz Fiorenzató F64 Evo kés. :F

(#120200) bbuffy válasza cooi11 (#120199) üzenetére


bbuffy
senior tag

Én két SJ be raktam F64 et eddig, simán be-ki. Aztán lehet a kés eltérést mérik ki a megaprecíz kollegák, és azt esztergálják ki. Van létjogosultsága, anno MK nél elég csúnya eltérések voltak. DE itt passz.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.