Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107103) Gery0505 válasza Parci (#107094) üzenetére


Gery0505
tag

Hát jó, az oké, hogy a puding próbája az evés, a KV-é meg a kóstolás, de hát na. :DD Valami kicsit tudományosabb gondolatokra lennék kíváncsi. Tehát hogyan tudom eldönteni, én mint laikus, aki még tanulja ezt a dolgot, hogy ránézek egy késre, és azt honnan fogom tudni, hogy jó lesz-e? Bemegyek egy szaküzletbe, vagy megnézem egy webáruház kínálatát, mi alapján válasszak? Ti hogy szoktátok ezt csinálni? Van erre valami tudományos magyarázat? Úgy tudom van valami szita szerű cucc, amivel ki lehet mérni, hogy egy őrleményben milyen arányban vannak a különböző méretű szemcsék. Ezek például mikor jók? Úgy tudom van valami görbe, amit ez kirajzol, és egyféle szemcseméretből kell lennie a legtöbbnek, nem lehet széles a Gauss görbe, hanem keskenynek kell lennie. De igazítsatok ki légyszi. Vagy mitől jó pl egy SSP kés? Ha teszem azt veszek mondjuk egy majort, akkor abba is lehet venni jónéhány féle késprofilt. Hogy döntöm el melyik a jó? :) Most az őrlőt számítsuk le, azt Fragola mester megcsinálta, tű pontosra, és tökéletesen párhuzamosra. :)

"Failure is always an option." Adam Savage

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.