Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23301) gF válasza Sinisi (#23297) üzenetére


gF
senior tag

Nyilván ez a maximális fogyasztásra vonatkozik, tehát pl a sütő miután elérte a beállított hőfokot akkor már nem maxon megy. Az is simán elképzelhető egyszerre megy a főzőlap, sütő, mosógép.

(#23298) polonic: Nálunk az is előfordul hogy mind a 4 gázégő megy a főzőlapon. Relatíve ritkán max ha valami vendégsereg érkezik.

[ Szerkesztve ]

(#23302) Joezyka válasza Morris (#23270) üzenetére


Joezyka
senior tag

előmosogatás csak azért kell, mert sok edényt nem használunk, és most is úgy rászárad a cucc néha, hogy "öröm" kaparni :D Anyám mondja mindig a mosogatásról: aznap örömmel, másnap körömmel. Az előmosogatás célja ha jól tudom, hogy berakom amit épp használtam, átlocsolja, és nem szárad az agyára a kajamaradék. Mintha kb elöblögetném. (vagy tévesek az információim? :F )

(#23267) Timmcsy és (#23275) Sinisi : Amint megláttam az evőeszköztartót, kb "beleszerettem", aztán meg olvastam is, hogy tisztábbak lesznek az evőeszközök (ezt is jól olvastam ugye? :) ).

Már csak azon múlik, hogy helyben mit kapok, mit hoznak meg nekem. (van itt egy kereskedő, aki az internetes legalacsonyabb árhoz képest számol valamit, egész korrekten áraz).

indukciós téma: Nekünk kb 10 éve volt az indukciós főzőlapunk, sima 1 lap 220-as dugaljjal. Akkor már megvolt a kerámia főzőlapunk, de csakis kizárólag az indukciósat használtuk. Sokkal jobb vele főzni, gyorsabb, gyorsabb a reakció ideje, nem lesz tőle forró az edények fülei, és sokkal szélesebb a hőmérséklet skálái (értsétek: pl húslevesnél amikor épphogy csak rotyogtatod, azt itt könnyebben megoldottuk, mint kerámián). Ezenkívül a nagy előnye amit fent is írtak, ha véletlenül a gyerkőc (akinél van pici) bekapcsolja, akkor se égeti meg magát, mert csak edényre reagál. Apu anno németországban vette, és kitapostuk a belét szegénynek :( De megérte!

[ Szerkesztve ]

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#23303) Sinisi válasza dh66e (#23300) üzenetére


Sinisi
senior tag

Köszi az infókat!! :R

(#23304) YAS-dude válasza Sinisi (#23297) üzenetére


YAS-dude
őstag

A klíma azért számít nagy fogyasztónak, mert ugyan csak 1-1,2kWh, de azt folyamatosan napi több órán át eszi.

(#23305) Csabroncka válasza krx21 (#23284) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A TP-re írtam mint típus szám, miért lenne belépő :F

Főzőlap és sütő Szerintem elég magát a villamoshálózatot túltervezni, én 20A-esC-s kismegszakítót tervezek a sütő+főzőlap körre.

Életemben nem használtam még úgy tűzhelyt, hogy a 4 lap és a sűtő is kakaón járatva ment volna - sztem fölösleges így számolni.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#23306) YAS-dude válasza Csabroncka (#23305) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nálunk meg sűrűn előfordul, hogy megy a 4 főzőlap és a sütőben légkeveréssel két rácson kétféle sül. 1:1

(#23307) blattida válasza gF (#23294) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez akkor igaz, ha a főzőlap összes zónája és a sütő alsó-felső fűtőszála max teljesítményen, egyszerre üzemel, ám akkor sem folyamatosan ennyi a fogyasztásuk, szerencsére.

Csabroncka
Az ilyenek miatt mindenképp ajánlott a három fázisú villamos hálózat használata, amennyiben megoldható/kivitelezhető.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23308) #28752640


#28752640
törölt tag

És arra van lehetőség hogy biztonságosan elosszam csokival vagy bármi egyébb módon a bentlévő külön kismegszakítón lévő kábelt. Igaz így is ugyan azon az áramkörön lenne a hűtővel és a villanysütővel de legalább direktbe lenne bekötve. A kismegszakítót du lecsekkolom.

[ Szerkesztve ]

(#23309) Morris válasza Joezyka (#23302) üzenetére


Morris
veterán

Hidd el nekem, nem feltétel az előmosogatás! ;)
Nálam van, hogy 1 hétig benn van a gépben a retkes mosatlan. Simán elmossa.

[ Szerkesztve ]

(#23310) Sinisi válasza Morris (#23309) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ezt meg tudom erősíteni :K

(#23311) blattida válasza Morris (#23309) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha valaki nem akar nagyon agresszív mosogatószert használni (akár környezetvédelmi, akár edény élettartam és szépség vagy anyagi okok miatt), akkor fontos lehet az előmosogatás funkció is.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23312) Timmcsy válasza Joezyka (#23302) üzenetére


Timmcsy
tag

Mosogatógép plusz felső sín vs alsó rekesz témához:
Nekünk mindkétféle van a családban, egyértelműen a felső sínest szeretem jobban. Szerintem annyiban lehet igaz, hogy szebben mosogatja el az evőeszközöket, hogy kevésbé "igényesen" kell bepakolni. Itt minden egyes evőeszköz külön helyre megy, egymástól elválasztva. Az alsó rekeszben előfordulhat, hogy a kanalak jobban összeérnek és ha koszosabbak, nem lesznek teljesen tiszták, de ez szerintem inkább pakolás kérdése.Inkább a jobb helykihasználhatóságot hoznám fel előnyére, hogy alul nem foglalja a nagy helyet a plusz evőeszköz rekesz középen, lehet oda helyette kényelmesebben fazekat tenni. Illetve a hosszabb dolgok is kényelmesen beférnek keresztbe, míg ugye a rekeszesnél korlátozott a magasság a "tisztító lapátok" miatt.

(#23313) krx21 válasza Csabroncka (#23305) üzenetére


krx21
nagyúr

Ja, akkor félre értettelek. :R
Szóval holnap jön meg a Liebherr TP1764-es.
Ennyi pénzért amit elvárok: Minőségi belső, halk inverteres (NEM KÍNAI kompresszor)...
Szerinted?

(#23314) Misi1980


Misi1980
senior tag

A mosogatógépre rá lehet kötni a melegvizet hideg helyett?

[ Szerkesztve ]

(#23315) blattida válasza Misi1980 (#23314) üzenetére


blattida
nagyúr

Rá, csak hasznosabb lenne, ha hideget kapna, már csak a hőmérséklet szabályozás és a hideg víz használata miatt is.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23316) MaCS_70 válasza balazs1956 (#23269) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Budagyöngye környékén lakom, és szívesen adok kölcsön kipróbálásra egy indukciós lapot. Tartaléknak van, miért heverjen parlagon...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23317) MaCS_70 válasza Sinisi (#23279) üzenetére


MaCS_70
félisten

A hivatalos terhelhetőségi adatok szerint 16 A áramerősséggel terhelhető az 1,5 mm2-es réz és a 2,5 mm2-es alumínium vezeték.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23318) ALI_G válasza Zeki (#23229) üzenetére


ALI_G
veterán

google se talált.

(#23319) 123xyz


123xyz
tag

Sziasztok.

Mosógépnél jól tudom, hogy a Hotpoint Ariston elég jó márka? Olyan indokolatlanul olcsónak tűnik ez most az edigital weboldalán: Hotpoint Ariston FMSG 623 B EU keskeny elöltöltős mosógép, 69990 ft. (A+++, 1200-as fordulat, 6kg, igaz a garancia csak 2 év)

(#23320) blattida válasza 123xyz (#23319) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Az indesithez tartozik, gyakorlatilag nem jobb annál, így a kevésbé ajánlottak közé tartozik.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23321) krx21 válasza blattida (#23320) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem ilyen van, ez milyennek számít?
WTLS 60912 ZEN

(#23322) blattida válasza krx21 (#23321) üzenetére


blattida
nagyúr

Magát a típust kérdezed?
Nem rossz gép, csak ne haljon meg benne a motor vezérlése (sajnos, elő szokott fordulni), mert arra nem vonatkozik a 10 év garancia és igen költséges lenne a javítása/cseréje.
Maga a whirlpool, mint márka, átlagos, viszont, gyakran van hozzá hosszabb gyártói garancia, ami viszont jó.

123xyz
Ha kimondottan olcsón szeretnél mosógépet, akkor a beko ajánlott, mert hosszú gyártói garancia van rajtuk (5 év).

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23323) krx21 válasza blattida (#23322) üzenetére


krx21
nagyúr

Elvileg erre mondták, hogy a leghalkabb, persze alig halkabb mint a régi fele annyiba kerülő gépem...
Én úgy tudom, hogy a whirlpool, gyárt mosógépet nagyon sok más márkának...

[ Szerkesztve ]

(#23324) blattida válasza krx21 (#23323) üzenetére


blattida
nagyúr

Mármint, a marketingesek mondták vagy egy ismerős felhasználó?
Előbbinek sosem szabad hinni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23325) krx21 válasza blattida (#23324) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát az eladó mondta... :DDD Akkor nem igaz? Legfőképp, hogy az alkatrészeket...

(#23326) Morris válasza blattida (#23311) üzenetére


Morris
veterán

Akkor igen, de neki az a fontos, hogy a makacs szennyeződések is lekerüljenek az edényekről. Egy szóval sem említette, hogy zöld filozófiát vall.
Amúgy én a Lidl-ben kapható w5 szériát használom. Foszfát mentes, olcsó és tökéletesen tiszták az edényeim. Mindez előmosogatás nélkül!! :))

(#23327) blattida válasza krx21 (#23323) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem másoknak gyárt, hanem több márka már az övék, konkrétan például a bauknecht, kitchenaid, maytag az ignis és részben az indesit/ariston is, meg még egy csomó, nagyrészt Ázsiában, Dél-Amerikában forgalmazott ottani márkák..

A eladójuk is marketinges, nem fog a saját zsebe ellen beszélni... ;]
Azt nem mondanám, hogy nem igaz, csak csúsztatásokat, féligazságokat tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23328) krx21 válasza blattida (#23327) üzenetére


krx21
nagyúr

Aha, világos. Mondjuk ez idővel azt is jelentheti, hogy elkezdenek hasonlítani a gépek, mint műszaki megoldás, persze nem feltétlenül...
Amúgy felültöltős gépből melyik az abszolút legjobb?

(#23329) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nézelődtem hétvégén porszívó témában. Mivel nálunk van egy kutya a lakásban ami előszeretettel összeszőröz mindent ezért szeretnénk egy porszívót ami megbirkózik a feladattal.

Gondolkodunk robotporszívóban is de csak ha le tudom tesztelni.

Viszont itt sokan ajánlották a Miele C2 porszívót parketta fejjel, tetszett is, viszont ami nekem furcsa, hogy egy ilyen árú és ennyire ajánlott porszívó miért csak B por-visszabocsájtási és parketta, valamint C szőnyegen mutatott teljesítménnyel rendelkezik.

Mellette volt egy Bosch ProAnimal porszívó, minimálisan drágábban 3 A értékkel.

Ausztriai MM-ben néztük őket.

Kutyaszőr vs porszívó témában valakinek ötlete / tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#23330) blattida válasza krx21 (#23328) üzenetére


blattida
nagyúr

Mindenképp, mint ahogy az electrolux esetében is ez történt/történik.

Ha az ár nem számít, akkor felültöltősben a miele, övék a legjobb minőség, de mosókapacitásban vannak már náluk nagyobbak...

BaLee
Állatszőr esetében szinte kötelező a turbó kefe megléte.
A miele biztos, hogy jó, én azonban ezen a téren inkább valamelyik thomas típust ajánlanám, ha meg porzsákos kell, akkor szintén miele, esetleg bosch/siemens, illetve electrolux nagyobb modelljei.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23331) MaCS_70 válasza blattida (#23327) üzenetére


MaCS_70
félisten

Na, az a KitchenAid még egy érdekes márka. A MediaMarktban botlottam bele pár egyszerű konyhai gépükbe, és majd' hanyatt estem az áraikat látván. :Y Mi a fenét tudhatnak ezek?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23332) Zeki válasza BaLee (#23329) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egy parketta fej nem turbókefe. A turbókefe jobban tisztít. Vedd a Boscht.

(#23333) ribarszki válasza BaLee (#23329) üzenetére


ribarszki
őstag

A porkibocsátással és A parkettával rendelkezik a parkettát C2..matrica Szőnyegen csak elektromos kefe tud valóban A minöségű mélytosztítást. Innentől kezdve hót mindegy, hogy B vagy C... kutya mellé turbókefét vegyél ha sok a szőnyeg.

[ Szerkesztve ]

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#23334) krx21 válasza blattida (#23330) üzenetére


krx21
nagyúr

Az igen, egy aminek már van kijelzője is, hogy mondjuk mikor végez, alsó hangon fél misi! :Y [link]
Ár/értékben nem tudom hova soroljam mert a mienk 150e volt... Ennyivel jobb lehet?

[ Szerkesztve ]

(#23335) blattida válasza MaCS_70 (#23331) üzenetére


blattida
nagyúr

Tiszta fém gépek, nagyon tartósak, erősek, amerikai gyártmányok és kemény vám van rajtuk. Kint fele ennyibe kerülnek, mint nálunk.

krx21
Gyakorlatilag igen, mert nagyon hosszú az élettartamuk és mindenük javítható, akár 20 év múlva is.
Csak hát az új áruk, nálunk, elég magas az itteni fizetésekhez képest.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23336) BaLee válasza ribarszki (#23333) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Igazából egy szőnyeg lesz csak a nappaliban (2x3m kb) az összes többi parketta/kő.

Valószínű akkor el volt írva az üzletben mert amit lefotóztam azon B/B van.

Robotporszívó ügyben ha bárkinek van még ötlete/tapasztalata azt meghallgatnám.

[ Szerkesztve ]

(#23337) blattida válasza BaLee (#23336) üzenetére


blattida
nagyúr

Robotporszívó csak arra jó, hogy ritkábban kell porszívozni, de nem váltja ki a hagyományos porszívót, főleg nem állatszőrök esetében (a kis forgó sarokkeféik kevesek ehhez).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23338) ribarszki válasza BaLee (#23336) üzenetére


ribarszki
őstag

Jah, hogy külföldön nezted, elnézést akkor lehet nincs elirva. Nálunk ezt a típust nem árulják..

Ha nem szisztematikusan takarító robotot keresel, akkor az Aldis 50k-ért Best Buy. Nem váltja ki a porszívót, de ritkítja a takarítást. Rengeteg kutyaszort össze tud szedni hétközben. Nézz át az indexes robot porszívó topicba, ott hosszasan ír róla egy kutyás gazdi.

[ Szerkesztve ]

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#23339) BaLee válasza ribarszki (#23338) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Szuper!

Köszönöm a tippet! :R

(#23340) Joezyka válasza Timmcsy (#23312) üzenetére


Joezyka
senior tag

köszi, +1 pont, hogy 3 tálcásat vegyünk.
Amúgy is az asszony szeret a legnagyobb lábosokba főzni :C (én meg nem szeretem mosogatni :( )

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#23341) blattida válasza ribarszki (#23338) üzenetére


blattida
nagyúr

Csak kemény padló esetén elmegy, de szőnyegen használhatatlan kutyaszőr ellen (is).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23342) Kicker


Kicker
senior tag

Sziasztok!

Lehet hülyeséget kérdezek, de valami ital autamata, amit lehetne tölteni 3decis dobozos sörrel mondjuk, és lehűtené, és mondjuk 250ftért adna egyet típusú gép (és ha lehet nem az a klasszik 2méter x 1 x1-es brutál nagy....) van valakinek eladó? otthonra kéne ha jönnek a haverok ne tudjanak fizetés nélkül inni :)

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#23343) ribarszki válasza blattida (#23341) üzenetére


ribarszki
őstag

Saját tapasztalat?

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#23344) blattida válasza ribarszki (#23343) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, baráti, kutyás körből származik a legfrissebb tapasztalat, éppen ezért én továbbra sem veszek robotporszívót, maximum majd akkor, ha még olcsóbb lesz, de akkor is csak azért hogy ezzel is segítsek a feleségemnek.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23345) ribarszki válasza blattida (#23344) üzenetére


ribarszki
őstag

Mondta az ismerősöm haverja aki látott már ilyen gépet.. hagyjuk már.. megnyugtatlak, összeszedi a szőnyegről, el sem hinnéd mennyit. Most is itt rohangál mellettem. A tiszta szőnyeg után úgy kell levágni a keféről a hajszálakat..

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#23346) ALI_G válasza BaLee (#23336) üzenetére


ALI_G
veterán

Neato XV robotporszívóból 3 éve vettem egyet szülőknek karácsonyra. Csak keménypadló van, de azóta azokban a helyiségekben nem porszívóznak (és tisztaság van). 1x cseréltem benne akkut tavaly. Negatívum, hogy drága. Ma már van újabb, jobb, de a neato rendelkezik a legnagyobb szívóteljesítménnyel, mivel nem random mászkál a szobában, hanem szisztematikusan.

(#23347) ribarszki válasza ALI_G (#23346) üzenetére


ribarszki
őstag

A neato brutál jó gép. Ha egyszer lesz rá fölös pénzem, akár használtan is, és a mostani bedobja a kulcsot, akkor Neato lesz az utód.

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#23348) balazs1956 válasza MaCS_70 (#23316) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm szépen, de nekem is van 3 db. Sosem főznék már mással.

(#23349) balazs1956 válasza ALI_G (#23346) üzenetére


balazs1956
senior tag

Valahol olvastam, hogy bár összeszedi a port a padlóról, de egyben fel is veri, és annyival több lesz a bútorokon.(nem saját tapasztalat, nekem -még- nincs robotom)

(#23350) Sinisi válasza Misi1980 (#23314) üzenetére


Sinisi
senior tag

Cstlakozok +1 blattida -hoz, + bár van a mosogatógépben vízlágyító gyanta de nem tudom,hogy a vízkövesedés mennyire jönne elő így. Szerintem a melegvízbe, hacsak nem bojler, több só van (nálunk legalább is ez a tendencia).

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.