Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22201) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Köszönöm a sok hasznos info-t !

Következő kérdés, hogy e két típus között mi a különbség ?

UltraSilencer ZUSORIGDB+
UltraSilencer ZUSORIGWR+

A színeken kívül nem láttam különbséget .

Ezek a típusok is ajánlottak ?

Üdv.

Astra

(#22202) Mill3r


Mill3r
tag

Sziasztok!

Szeretnék porszívót vásárolni az emagos akció keretén belül.
Az alábbi 4-et találtam szimpatikusnak (igaz nem értek a porszívókhoz)
ezek...

Valakinek volt már valamelyikkel akár pozitív, akár negatív tapasztalata?

Egy 60 nm-es főként parkettás lakás takarítására használnám a gépet, heti 1-2 alkalom, se gyerek, se állat.

Köszi!

IDDQD IDKFA

(#22203) gF válasza AstraCDX (#22201) üzenetére


gF
senior tag

Csak a színben térnek el.

[ Szerkesztve ]

(#22204) junior11 válasza AstraCDX (#22201) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem is csak színben térnek el.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#22205) s7evcsenko válasza Orlin (#22196) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Én már több újracsomagolt dolgot is vettem, eddig egyikkel sem volt semmi gondom.
A csomagolás volt csak sérült, még karc se volt rajta, pedig azt írták...
Amúgy meg azt is vissza tudod küldeni 30 napig ingyen, szóval a rizikó kb 0. ;)

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#22206) canniball válasza emre (#22194) üzenetére


canniball
nagyúr

Pedig kemény felületen seprű/partvis+lapát helyett a legtutibb dolog a nyeles porszívó: sokkal gyorsabban és hatékonyabban lehet vele dolgozni. :K

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22207) balazs1956 válasza emre (#22194) üzenetére


balazs1956
senior tag

Mindenkit lebeszélnék az ilyen gőzölős csodákról.
Pár éve vettem 4 lidlis gőzölős kézi izét. Mind a 4 ment a kukába(miután elajándékoztam valamennyit)
Szuszognak mint dartvéder, de egy teafőzőből jobban jön a gőz.
Hulladék.
Beszéltem profi gőztisztítóssal, szerinte a gőznek legalább 3,5 bárral kéne kijönnie, hogy működjön.
Ha mégis van valakinek jó tapasztalata a linkelt felmosóval, akkor elnézést, és várnám a visszajelzéseket

(#22208) AstraCDX válasza gF (#22203) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Akkor ő lehet a kiválasztott Electrolux UltraSilencer ZUSORIGDB+ .

Köszönöm Uraim a segítséget a választáshoz ! :R

Üdv.

Astra

(#22209) zsolt19900


zsolt19900
őstag

bosch porszívó kínálat az MMnél a bgl3a230 as típust néztem, az megfelelő lenne alapvető felhasználásra?

a ti javaslatotokra néztem körbe a boschok között és a 2+3év gari is nagyon kecsegtető lett :) jön a kari, lenne ajándék a szülőknek

(vagy esetleg az olcsóbb 25k-ig terjedő sávban is vannak vállalható darabok?)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#22210) Orlin válasza Csabroncka (#22199) üzenetére


Orlin
addikt

s7evcsenko!

Köszi!Philips HD8651/19 Kávéfőzőt nézegettem 5000-el olcsóbb mint a másik legkedvezőbb ajánlat.Bár az Euronics-nál is néztem ott azonos az ára ,mint az újracsomagoltnak.
Amúgy valakinek vélemény róla?Pro és kontra olvastam már róla.100 felett nem akarok költeni,de nem is akarom a legolcsóbbat...

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#22211) kicsiogre válasza csuzda (#22173) üzenetére


kicsiogre
tag

Helló ezt próbáld : A mosogatógépek esetében az adattáblát a következő helyeken találhatja meg:
A ajtó élén, a gép hátulján, vagy a kereten

(#22212) kardamon


kardamon
csendes tag

Sziasztok!
Két gép között vacillálok melyiket ajánlanátok:
Samsung VCC47F0V32/XEH vagy a másik Bosch BGC1U112
Mindkettő akciós az Edigitnél
Köszi előre is.

(#22213) ThodEE válasza kardamon (#22212) üzenetére


ThodEE
őstag

2006 környékén elég sok javaslat van porzsák nélkülire, én most itt azt látom hogy nem ajánlanak porzsák nélkülit, feljebb is van aki nem kapott választ, szerintem ez az oka :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#22214) kardamon


kardamon
csendes tag

A 2006 az évet jelentené? Mert azóta sok víz lefojt a Dunán.:) Gondolom fejlődtek azóta ezek a masinák is.

(#22215) ThodEE válasza kardamon (#22214) üzenetére


ThodEE
őstag

Sajnos nem értek hozzá azért járok ide olvasgatni, de ha gondolod a jobb felül megtalálható linkek közül a hogyan válasszunk porszivót részt érdemes megtekinteni ! :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#22216) kardamon


kardamon
csendes tag

Köszi ezt már elolvastam de nem lettem tőle sokkal okosabb. Remélem van aki használta már ezt a két ketyerét és lebeszél,vagy rá:)

(#22217) Zeki válasza kardamon (#22212) üzenetére


Zeki
nagyúr

low end kategóriák. Vedd azt, amelyikre 5 év gyári garancia van (ha a neten beregisztrálod).
A Boscht láttam személyesen, max ingyen kéne.

(#22218) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!

Próbáltam googleben keresni, de nem sok sikerrel jártam.
Létezik olyan hűtőszekrény, ha lehet alul fagyasztós, ami lapos kivitelű? Kis lakást tervezünk venni, és a lehetős legkevesebb helyigényű bútorokat szeretnénk, ezért azon gondolkodtam hátha létezik olyan hűtő, aminek a pakolási mélysége kisebb mint a szokásos azért, hogy a fal síkjától a lehető legkisebb részben álljon ki.

Köszi,
Pomk

(#22219) Nordik


Nordik
őstag

100k kornyeken milyen márka ajánlott mosógépek terén? Lg, Electrolux jó döntés lehet? Azt tudom, hogy az Electroluxok ragasztott usttel vannak, így esetleges csapagy cserenel dobhatom ki a gépet. :U

(#22220) BaLee válasza Nordik (#22219) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Electrolux jó döntés, okosok szerint olyan csapágy van benne ami bőven túléli pl. az elektronikát szóval ettől a részétől nem kell félni... Bár nekem is mondta az asszony, hogy mosógépszerelő oldalakon nem ajánlják a ragasztott üstös gépeket de ez még ilyen régről maradt berögződés, manapság már minőségi csapágyakkal szerelik a gépeket mert ők sem akarnak belefutni abba a hibába, hogy esetleg nekik kelljen komplett gépet cserélni ha gond van. Sokan adnak manapság 3-5 év kiterjesztett garival mosógépet.

Mi is Electroluxot néztünk, csak az 1 év gari elég kevés, én vennék mellé 4 év kiterjesztett garit (10k körül megvan).

LG-k sem rosszak, ott az elektronikával lehet gond pár év után.

(#22221) Nordik válasza BaLee (#22220) üzenetére


Nordik
őstag

Electrolux egyébként nekem is szimpatikusabb, úgy érzem a háztartási gépek terén tapasztaltabbak. Ugyebár az LG sokmindent gyárt.

A csapagyas dolog miatt gondolom érdemesebb minél magasabb fordulatszámon centrifugalo illetve jobban pakolhato gépet választani. Talán erősebb csapagyazassal vannak ellátva. :U

(#22222) canniball


canniball
nagyúr

Körülményesen de végre befutott a szárítógép, kérnék a tapasztaltaktól egy kis segítséget a használatához.
1. Az útmatató semmi olyasmit nem ír, hogy első használat üresen (úgy rémlik a mosó- és mosogatógépnél volt ilyen); tényleg nincs rá szükség?
2. Azt ellenben említi hogy jól szellőző helységben legyen elhelyezve, ennyire tolja majd ki a meleget vagy mijaszösz? A fürdőszoba elég kicsi, ha hangos lesz akkor az ajtót tuti rácsukom, ki kell majd nyitni az ablakot? Nem gáz ha igen, csak meglepő, nem gondoltam hogy ilyenre szükség lesz.
3. A ruhák cetlijét nézve kétféle akad: amit nem lehet szárítani és amit lehet "egypöttyösen". Amit nem lehet (jellemzően alsónemű, zokni, nagyrészt műszálas anyagból készült felsők stb.) azt ti be szoktátok-e dobni vagy tényleg inkább ne?
4. Gumis lepedőt használ-e valaki és ha igen azzal mi a helyzet? Elvileg lehet szárítani, viszont mivel a mosógépben is magába gyűr mindent mint a kisgömböc én abba is mosózsákban szoktam betenni; a szárításhoz viszont ez tuti nem jó ötlet, ahhoz van-e valami hasonló trükk?
5. Azt hittem a gépen lesz olyan program hogy "egypöttyös", "kétpöttyös" stb., de nincs ilyen, akkor nekem kéne kisakkozni hogy melyik a kímélő-szárító program?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22223) BaLee válasza Nordik (#22221) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Mi Electroluxot akartunk, majdnem az is lett végül egy LG mosó-szárító kombót hoztunk el részletre.

A direct drive hajtás nem rossz dolog, nagyon halk, Társasházban nem mindegy, hogy 800-as fordulatszámnál még szinte hangtalanul centrifugál és működik. 1000-1200-nál azért hangosabb de még mindig jó.
Az LG azért elég mindenes gyártó, de 2 év garival adja a gépeit, mi azért kiterjesztettük 5 évre biztosítós garival...

(#22224) pomk válasza BaLee (#22223) üzenetére


pomk
őstag

Dettó LG, hasonló okok miatt. Szintén kiterjesztett 5 év garanciával.
És azért a 10év gyári garancia a Direct Drive-ra (motorra?) sem elhanyagolható. :K

(#22225) Nordik válasza BaLee (#22223) üzenetére


Nordik
őstag

És ha nem nézzük a direct drive hajtást akkor megbizhatosag, alkatresz ellatottsag, szervizelés szempontjából jobb lehet az Electrolux?

(#22226) BaLee válasza Nordik (#22225) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Sajnos (vagy inkább szerencsére) ebben még nincs tapasztalatom, amiket neked mondtam azokat nekem is más ajánlotta, ill. saját tapasztalat.

Amikor az LG Direct Drive-os mosógépeket néztem akkor azt a tanácsot kaptam, hogy ez a mosógép csendesebb, mint az Electrolux hasonló kategóriás gépe, de nem jobb. Az Electroluxban jobb a csapágy és az elektronika sem annyira hajlamos a meghibásodásra mint az LG-knél.

Beírom ide ami tanácsot kaptam:
"Ha nem zavar a motorhang (mert nem inverteres) akkor jó választás az ELECTROLUX EWS1476EDU
jó csapágy és Lengyelországban rakták össze.
Ha halkat akarsz, akkor LG
Ha jobbat és halkat, akkor AEG inverteres
Ha még jobbat, akkor Miele"

"két opció van vagy a mosási időt növelik vagy a mosás hatékonyságát csökkentik
ezeknél a gépeknél alap a 3 órás mosás, hogy A+++ energia és A mosás hatékonyság legyen
LG-nek hátránya az elektronika behalása 5 éven belül 40% esélyel, kb 40000Ft-ért cserélik"

(#22227) #94529552 válasza Nordik (#22219) üzenetére


#94529552
törölt tag

Milyen megoldásút keresel, elöl vagy felültöltőst, azt se írtad.

(#22228) Nordik válasza #94529552 (#22227) üzenetére


Nordik
őstag

Eloltoltos.

(#22229) csuzda válasza kicsiogre (#22211) üzenetére


csuzda
aktív tag

Köszi, azóta szerencsére megoldódott. Az említett gyári és modellszám nem a gépen volt, hanem a mosogatógép éleit védő csomagoláson... Én ezt nem értem, amikor tudtommal mindig a termékre szokták rakni az azonosító jelet, nem pedig a csomagolásra, és a jótállási jegy és a hivatalos weboldal is a termék hátulját írta...

(#22230) #40553216 válasza Nordik (#22225) üzenetére


#40553216
törölt tag

Jaja, és ha a 25. hónapban tönkremegy a szimmering, a motorra folyik a mosólúg, ami ettől tönkremegy, akkor baszhatod a 10 év garanciádat.

(#22229) csuzda
Hali! Nekünk is a fólián volt.

[ Szerkesztve ]

(#22231) Nordik válasza #40553216 (#22230) üzenetére


Nordik
őstag

Így van, ezért is igazából mindegy melyik, de valahogy az Electroluxokat hiába a ragasztott üst megbizhatobbnak tartom, talán jobban atgondoltak, minőségibb alkatreszekkel szerelik.

[ Szerkesztve ]

(#22232) Morris válasza canniball (#22222) üzenetére


Morris
veterán

Nekünk a konyhában van. Ablakot nem nyitok, jól esik a kijövő meleg.
Minden belehányok. :D
Az extra száraz nagyon gyűri a ruhát. Én szekrény szárazra szoktam állítani.

Milyen gépet vettél?

[ Szerkesztve ]

(#22233) Nordik válasza Nordik (#22231) üzenetére


Nordik
őstag

Egyébként a felultoltos és az eloltoltos között van különbség megbízhatóság terén? Gondolok itt főleg a csapagyazasra. Előfordulhat, hogy a felultoltosek jobban bírják a strapát mivel két oldalról van a dob csapagyazva.

Bár egyszer valahol olyat olvastam, hogy az eloltoltosek jobban meg vannak csinálva ilyen szempontból. De hülyeségnek tartottam. :U

(#22234) #40553216 válasza Nordik (#22231) üzenetére


#40553216
törölt tag

Egyel mellélőttem, nem neked akartam írni, hanem az előzőre, (#22224) pomk-éra. ;)

Nekem Mielém van, elöltöltős, a beüzemelő szerelő mondta, neki felültöltős, ami ugyanaz belülről, mint az elöltöltős, csak az üstön és a dobon máshol van a nyílás. 32 mm dobtengely és a hozzá tartozó csapágyazás, felfüggesztés és a többi. Mert megfelelő méretezéssel nem kell trükközni, két csapágy, meg akármi.

[ Szerkesztve ]

(#22235) Nordik válasza #40553216 (#22234) üzenetére


Nordik
őstag

Ez azt jelenti, hogy a felultoltoseknel sincs mind két oldalt csapagyazas?

Bár jobban tetszenek az eloltoltosek de ha jobban belegondolok kis helyre kell lehet jobb lenne a felultoltos, csak leszoljak őket mert mindenki azt hinné dupla csapagyazas, dupla felfüggesztés holott nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#22236) canniball válasza Morris (#22232) üzenetére


canniball
nagyúr

"Ablakot nem nyitok, jól esik a kijövő meleg."
Ha csak meleg jön ki az nem zavar, legalábbis most télen biztos nem. Azt hittem azért írják a szellőzést mert pára jön ki.

"Minden belehányok."
Na akkor majd én is teszek egy próbát a nemnagyonfájhaodalesz cuccokkal aztán ha bejön akkor örülünk. :DDD

"Az extra száraz nagyon gyűri a ruhát. Én szekrény szárazra szoktam állítani."
No de ez ha nem téved a logikám azt jelenti, hogy milyen szárazra/mennyi ideig szárítsa a ruhákat, nem azt hogy mennyire kényesek a ruhák/milyen hőfokon lehet őket szárítani. Ezt honnan kéne tudnom, hogy melyik program ami alacsonyabb hőfokot használ? Mert erről semmit nem ír az útmutató. Vagy te ezzel sem foglalkoztál?

"Milyen gépet vettél?"
Beko DPS 7405 GB5

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22237) #40553216 válasza Nordik (#22235) üzenetére


#40553216
törölt tag

A Mieléknél van egyoldali, a többinél nem hiszem, hogy az lenne.

(#22238) Morris válasza canniball (#22236) üzenetére


Morris
veterán

Pára nem jöhet ki, mert kondenzvíz tartálya van. Oda megy a nedvesség.
Igazából szerintem a hőfok állandó, a szárítási idő az ami különbözik.
De amúgy én ezzel sem foglalkoztam. Szárítson, azt annyi.
A mosógép 1400-as centrije és az extra száraz program nagyon gyűrött ruhákat eredményez.
Így a mosógép max 1000-es centrivel megy a szárítógép pedig szekrény száraz módban. Nekem ez vált be.

[ Szerkesztve ]

(#22239) Nordik válasza #40553216 (#22237) üzenetére


Nordik
őstag

Akkor lehet korulnezek a felultoltos Electroluxok között, nekik van belőle elég nagy választék a többi gyártó nem igazán erőlteti nem tudom miért. Rosszabbak lehetnek vagy csak követik a divatot?

(#22240) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Vegulis ezt a gepet valasztottuk: [link]

Szerintetek erdemes hozza tobb garit venni? Ha igen melyiket es mennyi az ami még megeri?

koszi

sfefe

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#22241) ribarszki válasza sfefe (#22240) üzenetére


ribarszki
őstag

10k-val többért egy tisztességes Miele C3 Cat and Dog modellt kaptál volna... Persze, ez is rendben van, de azt ugye tudod, hogy ez annyiban animal, hogy egy mini turbókefe jár hozzá, amivel max a bútort tudod leporszívózni. A Mielehez teljes értékű szőnyegre való turbófej jár....

[ Szerkesztve ]

(#22242) #94529552 válasza #40553216 (#22230) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez csak szerinted van így, gondolom nem tapasztalat, hanem saját kitalálás, ezt hagyjuk is inkább, mivel már a múltkor kitárgyaltuk.
Nordik Nem divat kérdése, de sok helyre csak a felültöltős fér be. Van választék bőven. Usában is egy bizonyos fajta felültöltős gép a népszerűbb, úgy tudom, és nem az előtöltős. Nálunk hasonló van, mint ez, már 5 éve teszi a dolgát. De találsz itt is Zanussi, és Aeg típusokat is, ami kb. mind csak külsőben, és extrákban eltérő ettől. Lehet hozzájuk akár 5 évre kiterjesztett gyári garanciát venni.

[ Szerkesztve ]

(#22243) #40553216 válasza sfefe (#22240) üzenetére


#40553216
törölt tag

Akkor miért nem inkább ez?
Bosch BSGL5PRO5
Eleve 5 év gyártói garancia. Jobbak a kerekek.

(#22242) Pumma
Mármint mi a kitalálás? Hogy tönkremehet a szimmering? Vagy hogy ha a ráfolyó víztől tönkremenő motorra nem vonatkozik a 10 év? És kivel tárgyaltad ki?

„Usában is egy bizonyos fajta felültöltős gép a népszerűbb”
Ja, csak ez semmivel nem kisebb, mint a hagyományos elöltöltősök. Cserében viszont ötször annyi vizet és k.rva sok energiát használ.

[ Szerkesztve ]

(#22244) Csabroncka válasza Nordik (#22235) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Műszakilag nincsen különbség tartósságban az elöl vagy felültöltősök között! Az elöltöltőst könnyebb rakodni, a felültöltős pedig kevesebb helyet foglal.

"in medias res"

(#22245) sfefe válasza ribarszki (#22241) üzenetére


sfefe
őstag

Hat amit neztunk az:

porkibocsatas Lux A, Miele B
Hang, 66db 73db bar ez nem tudom hangban mennyi.....
aram 28 44 ezt sem tudom mennyit szamit de jobban hangzik. :)

A masik a szervizeles lux ugye itthoni gyartas igy gondolom jobb az alkatresz ellatas(vagy egyszerubb nem tudom).

A turbokefe igan az a mielen jobb... Nem tudom megerne e szonyeg az egyik kis szobaban van egy kicsi....

Meg arban ez is nagyon a max mar..ez is sok...

hat roviden igy dontottuk el.... Bar neten rendeltuk barmikor visszamondhatjuk meg...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#22246) MaCS_70 válasza #94529552 (#22242) üzenetére


MaCS_70
félisten

Amerikában, úgy tudom, teljesen más rendszerű, függőleges tengelyű felültöltős mosógépeket használnak zömmel, olyanokat, mint amik sok helyen nyilvános helyen működnek. Állítólag baromi jó a rendszer, csak sok hely kell hozzá.

Én amúgy azért részesítem előnyben az elöltöltős mosógépet, mert állandó pakolási felület a teteje.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22247) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

botmixert kéne vennem sos, de totál rutintalan vagyok. nem a legolcsóbbat szeretném, de 20+e körül sem adnék ki rá igazából. 10-12k az a pénz, amit érdemesnek tartok a cuccért, nem tudom, hogy ilyen áron van-e értelmes darab. nem tudom mire kéne figyelni, azt néztem, hogy legyen hozzá legalább egy botfej meg egy körkéses tálka. például egy ilyen darab. valakinek tipp, hogy mi lenne a jó nekem? márka ajánlat esetleg?

köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#22248) gF válasza sfefe (#22245) üzenetére


gF
senior tag

Végre legalább lesz egy újabb UltraOne tulaj a topikban.. :)

(#22249) 7Sony7 válasza hoffman_ (#22247) üzenetére


7Sony7
addikt

Üdv. Sztem jó, ha van hozzá habverő is. Nekünk konkrétan braun van, 600w os, az már elég erős.

-

(#22250) hoffman_ válasza 7Sony7 (#22249) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi szépen. igazából külsőre mentem, hogy passzoljon a dolgokhoz (ezen még van mit finomítanom), a tartozékokat, meg valami normális márka legyen. csak nem lövök mellé.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.